The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 25. 20:43

cicus írta:Szia Rita!
Én is megnéztem végig és elolvastam a többiek véleményét,így nem
akarom ismételgetni.Az egész annyira szűrreális,de mégis jó volt
látni mennyire igaz,hogy belőlünk indul ki minden,ugye szoktuk
mondani,hogy fejétől bűzlik a hal.Itt ez nagyon élesen látszik,hogy
bármit el lehet érni,ha szorosan fogják a gyeplőt és az erőszakkal
uralkodnak a tömegek felett.Láttunk ilyen filmeket a moziban,ami
azzal riogatott,mi lesz a 3.világháború után az emberiséggel.
Ott pontosan ilyen életet vetítettek elénk,mindenki programozva
volt,gyakorlatilag az emberből biorobot lesz ezt akarták sugallni.
Elég félelmetes volt látni is,de már tudom ez nem fog megvalósulni
és pláne nem az egész földön.Az,hogy észak Koreában ez van és már
láthatunk is belőle egy keveset,arra ösztönzi az embert,hogy el-
gondolkodjon azon,hogy ő hogy éli az életét a mindennapokban és min
kellene változtatni,hogy ilyen dolgok ne történhessenek meg,mert csak
magunkon tudunk változtatni és ha minden belőlünk indul ki nem mindegy
mi van a fejünkben,mert ami bent van az nyilvánul meg a kinti világban is.
Ezek bizonyított tények! Nagy bátorság kell ahhoz,hogy egy ilyen országba
valaki elmenjen és még ezt az újságíró is megviselte néhány ott töltött nap,
pedig már biztos sok mindent látott.Bízom benne,hogy változni fog a helyzet
ott is és az egész világon.
Szép hétvégét Mindenkinek

Szia Cicus! Igen, a fejétől bűzlik a hal, de az Ildikó által betett link alatt lévő cikket elolvasva
az jutott eszembe, hogy milyen sajnálatraméltó emberek is a diktátorok. Igazából senki sem
szereti őket. Nincs egy őszinte ember a környezetükben. Senkiben nem bízhatnak meg. Egy
perc nyugtuk sem lehet, mindig résen kell lenniük, ki akarhatja megfosztani őket a trónjuktól.
Borzalmas lehet. Legalább annyira, mint a népének, akiket nagyon sajnálok, hogy hatvan éve
ilyen beteg vezetőik vannak.

Most annyi sokat olvastam É-Koreával kapcsolatban, hogy valami miatt, de nem tudnám
megmondani, hogy minek, melyik cikknek a hatására, olyan érzésem van, hogy nem kell
sokáig várni, és ott is elkezdődnek a változások. Nagyon drukkolok az elnyomottaknak!

Jó éjszakát kívánok!

Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 25. 21:33

Igen így lesz ahogy érzed,változás lesz ami már
el is kezdődött,de még nem látjuk.Bizony így van ahogy írod a
diktátorok ugyanúgy szenvednek mint azok akiket rettegésben
tartanak és ez mindenütt így van és volt itt a Földön ezért kell
a változás,ami már nagyon érik és meg is fog történni :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 26. 7:53

Én is nagyon szorítok ezért a népért. Sajnos, aki józannak lett volna mondható, vagy kicsit is nyitott lett volna a nyugatra, azokat következetesen likvidálta! Nem tudom van e még olyan aki erre a józan konszenzusra kapható lenne..mert a vezetőjük enyhén szólva is hangulatember... :-q .
Ha csak a dr. Strangerre mint sorira gondolok, vagy a király szívére..sorikra, az ott látott egy két jelenettől és helyzettől, még most is feláll a szőr a hátamon. Hihetetlen a nép nyomora... :(( :-ss . Nagyon nagyon kell ide a változás nem csak az életminőségben, hanem a fejekben is! :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. május 28. 14:52

Köszönöm Rita a fordítást, Nellinek az online elérhetőséget.
Egyetlen szót tudok mondani, hogy elképesztő, vagy amit Shane Smith mondott, "ez nagyon durva"!
Az egész beteg elmék szüleménye.
Hiába 10 évvel ezelőtt forgatták, nem hiszem, hogy sokat változott volna a helyzet. :( Az pedig csak maszlag, hogy szeretnék az újraegyesítést. :( Nehezen elképzelhető, fényévnyi különbségek vannak az országok és az emberi mentalitások között. ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 29. 5:58

Cicus, Kata, Gabi! Mi még éltünk a szocializmusban, ahol volt egy-két érdekes dolog mai szemmel
nézve. Mi még ahhoz a generációhoz tartozunk, aki még mindig elcsodálkozik, hogy csak úgy át
lehet ruccanni a szomszéd országba, és senki nem állítja meg a határon, és nem kutatja át a kocsit.
Csak ezt a példát hozom. Igaz, nem állítható párhuzamba azzal, ami É-K-ban történik, de jobban
el tudjuk képzelni, mit érezhetnek azok az emberek ott benn, már akik kicsit is felfogják, miben
élnek.
De mit érezhetett ott Shane Smith, aki azóta demokráciában él, amióta megszületett? Ilyenek
jártak a fejemben, amikor fordítottam a filmet.

Gabi! A fentebb írtakat folytatva, "a nagyon durva" az a szalonképes változata lehetett annak,
amit magában gondolhatott SS. :))

Még az is eszembe jutott, hogy amit megmutatnak - amire büszkék - is nagyon durva, milyen
lehet, amit rejtegetnek!

A DMZ, the Wildból tudjuk, hogy Dél-Koreában lassan eltűnik az a nemzedék, amely még vágyott
az újraegyesítésre. A mai fiatalokat nem érdekli. És miért is vennének ekkora terhet magukra.

Mindenkinek szép napot kívánok!

Kép
Avatar
Cherry17
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2018. március 22. 23:22

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Cherry17 » 2018. május 29. 20:31

Kedves Ezoritu!

Most néztem meg a filmet Észak-Koreáról és elolvastam az összes kommentet. Nem tudok újat hozzáfűzni ahhoz, amiket ti írtatok, esetleg annyit,hogy csak úgy, mint az állatkertben született állatok, ezeknek az embereknek fogalmuk sincs, hogy miben élnek. Nagyon szomorú ez az egész. Végig nagyon féltettem a stábot, nagyon nagy tiszteletem ezeknek az embereknek, hogy értünk nézőkért bevállalják ezt a nagy veszélyt. Itt a fórumodon is nagyon köszönöm ezt a számomra újabb meglepetés munkádat, mindig nagy örömet okozol vele. Az újságíró dumája hatalmas! :) A fordításodért megint odavoltam. Több dolog is nagyon tetszett, ha megengeded, kettőt kiemelnék: az egyik, hogy a szokásos amerikai csúnya szó helyett (f**k you) azt írtad, hogy „bemutatsz egy nagyot”. Ez nagyon tetszett :) A másik, az „50 kis tálka szarságuk van”. Ezen hatalmasakat kacagtam. További jó munkát kívánok és akkor nemsokára a kígyóbűvölős filmet is megnézem ;) :littlehearth: :flower1:
Annyo :) :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 30. 19:35

Kedves Cherry! Mindig hájjal kenegetsz! Köszönöm! Nagyon örülök, hogy megnézted, és hogy tetszett a film!

Mindig szerettem volna fordítani Észak-Koreáról, de valahogy egyik film sem nyerte el a tetszésemet.
Aztán a DMZ, the Wild fordítása közben rábukkantam erre, és amikor belekukkantottam már tudtam, hogy ez
kell nekem. Shane Smith stílusa, szövege azonnal megfogott.

Hát igen! Túl erősnek éreztem azt a csúnya szót ehhez a témához, ezért, ha már a mutogatásról volt szó, adta
magát, hogy a "bemutatni" szót használjam, ami stílusban illett Shane dumájához. Ha egy kemény akciófilmet
fordítottam volna, nem haboztam volna a csúnyábbat fordítani.

Azt biztosan tudom, hogy a Kobra cigányok is nagyon fog neked tetszeni! Jó szórakozást kívánok hozzá!

Neked is jó fordítást kívánok!


Kép

Vissza: “Kanada”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég