The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 17. 18:10

Kép

Műfaj: dokumentumfilm
Részek száma: 3
Premier: 2008.
Hossza: 3X20 perc
Ország: Kanada
Nyelv: angol

Szereplők:
Shane Smith

Figyelem! A film három részre van vágva! A feliratokat is három részletben fogom kitenni!

Történet:
Shane Smith kanadai újságíró másfél évig próbált bejutni Észak-Koreába, sikertelenül. Elutazott hát Dél-Koreába, hogy legalább
az Észak- és Dél Korea határán lévő demilitarizált övezeten keresztül átnézhessen északra.
Dél-Koreában többen azt tanácsolták neki, hogy menjen el Kínába, Senjangba, és ott fizesse le az észak-koreai konzult, más is
ezt a módszert használja az országba való bejutáshoz. Megpróbálta, sikerült, és ami ezután következett megosztotta a nézőkkel.

Ez a dokumentumfilm 2008-ban készült, azokat az állapotokat tükrözi. Mostanra több turista fogadására is felkészült Észak-Korea,
de a Shane Smith videójában látható felállás nem változott. Szabadon nem járkálhatnak a látogatók az országban. Ahová viszik őket,
oda mehetnek, aztán szépen kikísérik őket az országból. Egyetlen szállodában szállhatnak meg, és onnan kísérőik nélkül nem tehetik
ki a lábukat.

Shane Smith a VICE nemzetközi médiavállalat alapító-vezérigazgatója, Emmy- és Peabody-díjas újságíró, akit a dokumentarista műfaj
újradefiniálójaként emlegetnek.

A videók nem valami jó minőségűek, titokban készültek, de legalább a valóságot ábrázolják.

Nagyon tetszik a film stílusa. Shane Smith kissé szabad szájú, jó humorral megáldott újságíró, amit egy percig sem próbál leplezni.

Jó ámuldozást kívánok!

Fordította: ezoritu
Online feltöltés: bearbear

Online nézhetőség:

Videó letöltési lehetőségek:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. május 17. 20:00

Megnéztem Ritám, köszönöm szépen.
Lehangoló, de látni kell mindenkinek.
Ilyenkor felmegy a vérnyomásom,de várom a következő 2 részt is.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 17. 20:06

Köszönöm szépen Rita :x Nagyon kíváncsi vagyok rá,mert éppen nem
régen volt a nagy fordulat Észak és Dél Korea között.Valami új kezdődik,
amit szívből remélek,vagy mégsem? Most benéztem a hírekbe,amit bevallom
nem szoktam évek óta és éppen arról írtak,hogy Észak Korea visszakozott.
Na majd meglátjuk.Előbb utóbb úgyis változni fog minden.Ez ami biztos :)
Meg is nézem még ma este.
Szép estét Mindenkinek.


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 17. 20:28

nildiko írta:Megnéztem Ritám, köszönöm szépen.
Lehangoló, de látni kell mindenkinek.
Ilyenkor felmegy a vérnyomásom,de várom a következő 2 részt is.

Nagyon szívesen, Ildikó!

Nem tudom szavakba foglalni, mert nincs rá megfelelő szavam, arra, amit láttam eddig.
A bálteremben eljátszott "megterítjük az asztalt a rengeteg vendég számára" Oscar díjat
érdemelne. A népen kívül a "teázóban" dolgozó hölgyet sajnáltam a legjobban.

Ez egy szürreális díszletország, amelyet egy beteg elme álmodott meg, és az újabb, soron
következő beteg elme álmodik tovább. Nagyon durva!

Hétvégén szeretném hozni a második részlet fordítását!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 17. 20:35

cicus írta:Köszönöm szépen Rita :x Nagyon kíváncsi vagyok rá,mert éppen nem
régen volt a nagy fordulat Észak és Dél Korea között.Valami új kezdődik,
amit szívből remélek,vagy mégsem? Most benéztem a hírekbe,amit bevallom
nem szoktam évek óta és éppen arról írtak,hogy Észak Korea visszakozott.
Na majd meglátjuk.Előbb utóbb úgyis változni fog minden.Ez ami biztos :)
Meg is nézem még ma este.
Szép estét Mindenkinek.

Szia Cicus! Nagyon szívesen! Én nem nagyon követem a híradásokat, de az esetleges
fordulatról én is hallottam már. Nem tudom mi lesz, de a második részben (épp fordítom)
az északi oldalon örökké az egyesítésről beszélnek.

Hihetetlen, amit lát az ember:

Kép
Kép
Avatar
Unni2011
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2016. február 28. 13:28

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Unni2011 » 2018. május 17. 22:56

Köszönöm Rita a fordítását, Nellinek az online elérhetőséget. :flower1: :movingflower:
Már jó néhány dokumentumfilm töredéket sikerült látnom erről a titokzatoskodó országról. Nem lepődök meg már semmin...
Sőt egy tiszteletes könyvét is olvastam, aki megírta az élettörténetének azt a részét is, amit anno itt fogságban eltöltött.
Amin mégis elcsodálkoztam, az az ehetetlen ételek felszolgálása. :-o Érdekes, hogy a kirakatpolitikájukban erre mégsem fektetnek kellő hangsúlyt.
Vagy a vezetés azt hiszi, hogy jó kaját adnak? Vagy ez az ukáz, hogy adunk is, meg nem is... Vajon a személyzet a saját étkezésükre is használ az ehetetlen maradékból, amit esetleg feljavítanak?
Ha nem lehet forgatni... akkor ki fotózott?
Na, ez is rejtély számomra.
Biliárdozás, pin-pongozás is érdekes érdekes volt. Vajon kivel gyakorol a hölgy?
Várom a folytatást.
Kép
KépKépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 18. 5:49

Unni2011 írta:Köszönöm Rita a fordítását, Nellinek az online elérhetőséget. :flower1: :movingflower:
Már jó néhány dokumentumfilm töredéket sikerült látnom erről a titokzatoskodó országról. Nem lepődök meg már semmin...
Sőt egy tiszteletes könyvét is olvastam, aki megírta az élettörténetének azt a részét is, amit anno itt fogságban eltöltött.
Amin mégis elcsodálkoztam, az az ehetetlen ételek felszolgálása. :-o Érdekes, hogy a kirakatpolitikájukban erre mégsem fektetnek kellő hangsúlyt.
Vagy a vezetés azt hiszi, hogy jó kaját adnak? Vagy ez az ukáz, hogy adunk is, meg nem is... Vajon a személyzet a saját étkezésükre is használ az ehetetlen maradékból, amit esetleg feljavítanak?
Ha nem lehet forgatni... akkor ki fotózott?
Na, ez is rejtély számomra.
Biliárdozás, pin-pongozás is érdekes érdekes volt. Vajon kivel gyakorol a hölgy?
Várom a folytatást.

Szia Unni! A titkos forgatócsoport két főből áll, a szövegben is látni is, hogy többször többesszám
első személyben beszél. A társát Jamie-nek hívják, majd a második részben lesz róla szó, hogy
lebuknak, de hat palack borral ki lehetett engesztelni az őröket.

Én is ezt gondolom az ételekről, amit te. Ha már egy ekkora báltermet hazudnak, millió megterített
és telepakolt asztallal, akkor illene válogatott finomságokat tenni a ritka vendégek elé.

Ezek a nők agyon vannak képezve, és biztos, hogy be vannak poloskázva, és minden mozdulatukat
figyelik. Lehet, hogy ezért is kell egy turistához három ember, mert még egymást is szemmel tartják.
Gondolom, hogy akik idegenekkel kapcsolatba kerülnek, azok mind katonák, ez látszott is a Pueblo-nál
dolgozó hölgy esetében. Magas fizetésekkel és kiváltságokkal vásárolják meg a hűségüket. Az elithez
tartozhatnak.

Nagyon szívesen!

Kép
Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 18. 18:35

Szia Rita!
Megnéztem és sok mindent láttam,hallottam,hiszen volt már
része az emberiségnek mindenféle szörnyűségben és van is,de
a 20 perc alatt úgy éreztem nem vettem levegőt,pedig végül
is nem történt semmi,minden üres volt és szürke,valahogy
érezni lehetett a félelemet,mert itt a legmélyebb most a
Földön,hiszen az vetül ki a külvilágra ami bennünk van.
Érdekes,hogy most itt Koreában a két rendszer a kommunizmus
és a kapitalizmus legsötétebb oldala mutatkozik meg és szinte
ordít figyeljetek,mind a kettő ugyan az,de ezt meg kell látni,
el kell rajta gondolkodni,annak aki akar persze,mert meg is
lehet nézni a filmet,aztán tovább lépni és örülni,hogy nem
nálunk van ez a szörnyűség,ami nem embernek való és nem
ezért vagyunk itt.
A másik ami eszembe jutott,hogy a nagyhatalmak aki képesek
pillanatok alatt országokat lerohanni,vajon miért hagyják,hogy
ez így legyen és ugyan ki pénzelte és fegyverezte fel őket.
Ezeket a játszmákat nem ismerjük,de itt folynak a szemünk
előtt és ezen is el lehet gondolkodni...miért van így.
Szerencsére az interneten már mindent meg lehet találni a
sok szemét között ott van az igazság is.Ha másra nem is jó,de
információt bőven találunk mindennel kapcsolatban.
Ez jutott eszembe itt az első rész kapcsán. :(
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 19. 12:58

Szia Rita!

Tyűha, szuper!
Nagyon kiváncsi leszek rá!
Ahogy áttekertem a kommenteket, az egyik képnél olvasva, hogy a szálloda egy szigeten van és csak kisérettel hagyhatják el, hirtelen az jutott eszembe, hogy igen, és éhes cápák vannak a vizben.
Jó, tudom ez most egy kicsit morbidra sikeredett, de ez jutott eszembe. :-)
Lényeg, Északot megismerni általad megint egy különleges élmény lesz, ha lehet igy fogalmazni. Közben még azon agyaltam itt, hogy a bánatba nem félnek azok akik eljutnak oda és titokban videókat készitenek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 19. 18:55

cicus írta:Szia Rita!
Megnéztem és sok mindent láttam,hallottam,hiszen volt már része az emberiségnek mindenféle
szörnyűségben és van is,de a 20 perc alatt úgy éreztem nem vettem levegőt,pedig végül is nem
történt semmi,minden üres volt és szürke,valahogy érezni lehetett a félelemet,mert itt a legmélyebb
most a Földön, hiszen az vetül ki a külvilágra ami bennünk van.
Érdekes,hogy most itt Koreában a két rendszer a kommunizmus és a kapitalizmus legsötétebb oldala
mutatkozik meg és szinte ordít figyeljetek,mind a kettő ugyan az,de ezt meg kell látni, el kell rajta
gondolkodni,annak aki akar persze,mert meg is lehet nézni a filmet,aztán tovább lépni és örülni,hogy
nem nálunk van ez a szörnyűség,ami nem embernek való és nem ezért vagyunk itt.
A másik ami eszembe jutott,hogy a nagyhatalmak aki képesek pillanatok alatt országokat lerohanni,
vajon miért hagyják,hogy ez így legyen és ugyan ki pénzelte és fegyverezte fel őket. Ezeket a játszmákat
nem ismerjük,de itt folynak a szemünk előtt és ezen is el lehet gondolkodni...miért van így.
Szerencsére az interneten már mindent meg lehet találni a sok szemét között ott van az igazság is.Ha
másra nem is jó,de információt bőven találunk mindennel kapcsolatban. Ez jutott eszembe itt az első
rész kapcsán. :(

Szia Cicus!
Tényleg úgy van, ahogy írod, hogy nem történt semmi, és Shane Smith is azt mondta, mikor mentek
a néptelen utakon, hogy ott nem történik semmi. Illetve valami csak történik, csak azt nem mutatják meg.

Sokat olvasgatok a neten a témában, és azt látom, hogy az utazási irodák kínálatában ugyanazok a
programok vannak, mint ebben a 10 évvel ezelőtti filmben. A mai részben láthatjuk majd a metrójukat.
Akkor még csak két állomást mutattak meg a külföldieknek, most már többet. De mindenki azt írja,
és Shane S.is azt mondta, hogy az volt a legérdekesebb program, mert végre láthattak észak-koreai
embereket. Tehát nem sokat változott a helyzet 2008 óta.

Érdekes, amit írsz a két országról, mint két pólusról. Ezért nem is tudom elképzelni az egyesítést, még
ha politikai akarat állna is mögötte. Akkora a különbség, mit lehet ezzel kezdeni?

Nagyon szívesen! Mindjárt kiteszem a 2. részt!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 19. 18:56

Szia Rita!
Hú, de gyorsan vége lett, úgy néztem volna még.
Valamikor mostanában láttam Vujity Tvrtko filmjét Észak Koreáról. Nem lepett meg amit láttam most, mert számitottam rá. Azt hiszem a döbbenet az amit érezhetünk és talán még valami nyomasztó félelem. Soha nem jutna eszembe ide betenni a lábam.
Az elején úgy tünt, mintha szabályosan kilopták volna Kinából. Azt hittem csoporttal ment, meglepődtem az az igazság a reggelizőteremben zajló szinjátékon. A teás hölgy milyen jól billiárdozott és ping pongozott. Gondolom ez is hozzátartozott a kikézésükhöz, hogy kell bemutatni a jólétet náluk.
Az agymosás nézésénél a hajón az jutott eszembe, szegény katonák akiket elfogtak. Bele sem merek gondolni mi lett velük.
Köszönöm Rita az első részt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 19. 19:05

f.ági írta:Szia Rita!
Tyűha, szuper!
Nagyon kiváncsi leszek rá!
Ahogy áttekertem a kommenteket, az egyik képnél olvasva, hogy a szálloda egy szigeten van és csak kisérettel hagyhatják el, hirtelen az jutott eszembe, hogy igen, és éhes cápák vannak a vizben.
Jó, tudom ez most egy kicsit morbidra sikeredett, de ez jutott eszembe. :-)
Lényeg, Északot megismerni általad megint egy különleges élmény lesz, ha lehet igy fogalmazni. Közben még azon agyaltam itt, hogy a bánatba nem félnek azok akik eljutnak oda és titokban videókat készitenek.

Szia Ági! Örülök, hogy örömöt okoztam!

Cápa ugyan nem jutott eszembe, de már maga az a tény, hogy nem lehet a vezető nélkül kimenni
a szállodából, az is rettenetes.

Két éve egy amerikai egyetemista 15 évet kapott, mert leszakított egy propaganda plakátot. El
akarta tenni emlékbe. Aztán egy év múlva elengedték, de biztos, hogy benne volt Trump keze.

Mindjárt teszem ki a második részt!

https://24.hu/kulfold/2017/06/15/brutalisan-megverhettek-eszak-koreaban-az-amerikai-fiut/

Na, újabb hírt találtam az egyetemistáról. Kómában szállították haza, és meg is halt már. Ennyit
tud Észak-Korea!

http://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/meghalt-az-eszak-koreabol-komaban-hazaszallitott-egyetemista/3xmqkj8

Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 19. 20:01

Köszönöm szépen a 2.részt :x
Szép estét.
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. május 19. 20:01

Szia Rita! Köszönöm az 1-2.rész feliratát! Olvastam a hozzászólásokat, érdekes lesz! :littlehearth: :x
%%- @};- :flower1: :littlehearth: :flower1: @};- %%-
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: mikaz » 2018. május 19. 21:08

Köszönöm Rita, ismét valami különleges falatra bukkantál! Vittem. Olvastam a fórumot, érdekes lesz.
KépKép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. május 19. 22:31

Köszönöm a második részt.
Vegyesek az érzelmeim. Egyrészt ámulva nézem mit tudnak produkálni a külföldieknek, hogy azt higgyék ez egy csodás ország. Másrészt viszont tudni arról a szegénységről ami ott van, borzalmas. Kötélből vannak Shane idegei azt hiszem. Én már rég bocsánat, de betojtam volna az idegességtől, hogy na mi lesz, miután figyelmeztettek, sőt el is vették a kamerát.
A metrónál végre láttak " élő " észak koreaiakat is. Érdekes, de találó megfogalmazás. Kiváncsi lettem volna arra a részre, ahova nem mehettek .
Ami még megdöbbentett, a DMZ emlékműveiben bomba van. Hát ezt se egy épp elméjű találta ki azt hiszem.
Mennyivel másként tüntetik fel az újraegyesitést, mint ahogy mi gondolnánk.

Az amerikai diákról olvastam a neten. Voltak videók is annak idején fent a kihallgatásról, üzenetküldésről Amerikának, valamint amikor hazahozták totál roncsként.
Mit élhettek át a szülei szegények.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. május 20. 9:20

sziasztok! Ritám máris vittem a videókat és az eddigi feliratokat! A telefonon vettem észre..úgyhogy most ide ültem hogy be is tudjam szerezni! Egyébként meg Nellinek is köszönet az online nézhetőségért. Milyen remek lehetőség azoknak akik nem tudnak letölteni akár tárhely hiányában is.
Sajnos a film maga nem lep meg, egy két beszámolót már olvastam az ottani helyzetről, meg egy kicsempészett képtárról, az is sok mindent elárul.
Jövő héten elkezdem behozni a lemaradást, mert kissé sok lett a listám. de hát amit muszáj volt megcsinálni azt muszáj volt

Még hátra van a nagyszoba stb. igazából az egész lakás kifestése. Remélem lesz tényleg segítségem. Nekem meg még hátravan a masszázs is többek között. Ja és mini özönvíz van a trónhelyiségben..kedden jöhetnek javítani.
Megyek a képekhez, tegnap szuper felhők voltak kint végre. ;) :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 20. 19:05

cicus írta:Köszönöm szépen a 2.részt :x
Szép estét.

Nagyon szívesen, Cicus!

Neked is szép estét!


%%- :flower1: :D %%- :flower1: %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 20. 19:10

B.Marika írta:Szia Rita! Köszönöm az 1-2.rész feliratát! Olvastam a hozzászólásokat, érdekes lesz!

Szia Marika! Igen, érdekes lesz!

Közben beugorhatsz a harmadik részletért is!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 20. 19:21

mikaz írta:Köszönöm Rita, ismét valami különleges falatra bukkantál! Vittem. Olvastam a fórumot, érdekes lesz.

Szia Zsu! Nagyon szívesen! Mára már talán nem is számít annyira különlegességnek,
mert utazási irodák segítségével mostanra már be lehet menni Észak-Koreába.
Inkább az lehet érdekes, hogy ezek stikában filmeztek, tehát amiről beszélnek
videóval is alá tudják támasztani.

Semmit nem tudnak a világról, fáj a szívem a népért. Fordítás közben néha azt
gondoltam, bárcsak én se tudnék róluk.

Ellátogattak egy hatalmas oktatási központba is:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 20. 19:31

f.ági írta:Köszönöm a második részt.
Vegyesek az érzelmeim. Egyrészt ámulva nézem mit tudnak produkálni a külföldieknek, hogy azt higgyék ez egy csodás ország. Másrészt viszont tudni arról a szegénységről ami ott van, borzalmas. Kötélből vannak Shane idegei azt hiszem. Én már rég bocsánat, de betojtam volna az idegességtől, hogy na mi lesz, miután figyelmeztettek, sőt el is vették a kamerát.
A metrónál végre láttak " élő " észak koreaiakat is. Érdekes, de találó megfogalmazás. Kiváncsi lettem volna arra a részre, ahova nem mehettek .
Ami még megdöbbentett, a DMZ emlékműveiben bomba van. Hát ezt se egy épp elméjű találta ki azt hiszem.
Mennyivel másként tüntetik fel az újraegyesitést, mint ahogy mi gondolnánk.

Az amerikai diákról olvastam a neten. Voltak videók is annak idején fent a kihallgatásról, üzenetküldésről Amerikának, valamint amikor hazahozták totál roncsként.
Mit élhettek át a szülei szegények.

Szia Ági! Nagyon szívesen!

Most olvastam egy magyar férfi blogjában, aki tavaly volt É-Koreában, hogy ők sem találkozhattak
"élő" észak-koreaival, ha úgy tűnt, hogy találkoztak, azok sem azok voltak. Azon is röhögtem, hogy
az utazási irodánál fizetett árban minden benne foglaltatik. Nem is nagyon kell pénzt magával vinnie
annak, aki utazik, mert boltba úgysem viszik őket, szabadon meg nem mászkálhatnak. A szállodában
lévő üzletben lehetett vásárolniuk. Most már két szálloda van, amiben meg lehet szállni. Érdekes,
hogy mindkettőnek ugyanarra néznek az ablakai. A megérkezésedtől a távozásodig egy percre sem
hagynak magadra.

De jó, hogy te Kínába mész!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. május 20. 19:36

Kata58 írta:sziasztok! Ritám máris vittem a videókat és az eddigi feliratokat! A telefonon vettem észre..úgyhogy most ide ültem hogy be is tudjam szerezni! Egyébként meg Nellinek is köszönet az online nézhetőségért. Milyen remek lehetőség azoknak akik nem tudnak letölteni akár tárhely hiányában is.
Sajnos a film maga nem lep meg, egy két beszámolót már olvastam az ottani helyzetről, meg egy kicsempészett képtárról, az is sok mindent elárul.
Jövő héten elkezdem behozni a lemaradást, mert kissé sok lett a listám. de hát amit muszáj volt megcsinálni azt muszáj volt

Még hátra van a nagyszoba stb. igazából az egész lakás kifestése. Remélem lesz tényleg segítségem. Nekem meg még hátravan a masszázs is többek között. Ja és mini özönvíz van a trónhelyiségben..kedden jöhetnek javítani.
Megyek a képekhez, tegnap szuper felhők voltak kint végre. ;) :D :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Szia Kata! Nelli nevében is mindent nagyon szívesen!

Látom, még mindig zajlik nálatok az élet. Egyszer csak nyugvópontra ér minden,
és újra zavartalanul sorozatozhatsz!
Annak azért örülök, hogy egyre többet kijuttok a házból Samukával. Jó idő van ránk.

Még mindig az Oktatási Központban:

Kép
Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. május 20. 20:09

Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm a 3.részt is holnap nyugodtan fogom
megnézni a 2.-al,mert nálunk is most nyüzsgés van,de holnap
délutántól,már minden visszazökken a megszokott nyugis
kerékvágásba :ymblushing:
Szép estét és jó pihenést :x


...és egy kis színes ide a végére :)


Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: virag1 » 2018. május 20. 20:25

Köszi, letöltöttem és megnéztem.
Az jutott eszembe közbe, hogy nálunk még az "átkosban" vagy régi időkbe sem volt ilyen, szerencsére.
A FÉL-ELEM nagyon nagy de hogy miből adódik nem tudhatjuk. Volt ilyen a Szovjetunióba is de az szerencsére már a multé.
Mivel nem nyitnak a világ felé igy nincsenek turisták se. amiket meg mutogatnak az "vicces" mondhatnánk.
Ez egy régebbi film de nem igazán változhatott semmi.
A DMZ ről meg a jóvoltodból már többet tudhatunk mint a film készitője.
:flower1: :flower1:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: The VICE Guide to North Korea / VICE: Észak-Koreai útikalauz

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. május 20. 20:56

Köszönöm a 3. részt is Rita.
Holnap fogom megnézni.

Vissza: “Kanada”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég