Untouchable Lovers 2018

bearbear

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 16. 19:31

Remélem. Ki fogok lâbalni ebből hamarosan.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 17. 17:07

Biztos vagyok benne ,nem is lehet másképp :) :movingflower: :littlehearth:

Spoiler: mutasd
Ezt a videót éppen most találtam,de már az elejétől érdekes,szó van benne a hunokról és
kínai forrásokra is hivatkozik.Annyit tudni kell erről az emberről,hogy mindent amit mond annak
utána járt,erről szól az élete bejárta a Földet és kutatott,föld alatt és könyvtárakban mindenhol
és ezt igyekszik átadni,van ahogy láttam, a youtubon sok előadásáról felvétel,a fiam hallgatott jó párat.
Ha érdekel utána lehet nézni...


Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2018. július 18. 9:53

Kedves Nelli

Kívánok neked nagyon gyors gyógyulást, és jó egészséget. :)
Mert 1. az egészség, 2. az egészség, 150. az egészség és csak utána jön minden más.

Spoiler: mutasd
A lányom szokta mondani: " anya, csak egészséged legyen, a többit meg majd megveszed"


:littlehearth: @};- :littlehearth: @};- :littlehearth:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Orsix
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2018. július 10. 18:17

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: Orsix » 2018. július 18. 17:42

Köszönöm szépen a 33-34.részek feliratait. :)
bearbear

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 18. 19:02

Szívesen mindenkinek. Köszönöm a szép szavakat.
Ez a videó nagyon érdekes. Matek kamill a Facebookon is fent van, most néztem meg. A kínai zene is nagyon szép.
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: chain » 2018. július 23. 23:32

Üdv.
Köszönöm szépen a 33-34.részek feliratait.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 24. 14:02

Amikor elkezdek valamivel foglalkozni,mindig újabb információkra
bukkanok :) Ma éppen erre.


Spoiler: mutasd
PAIKERT ALAJOS TURÁNI MÚLT, TURÁNI JÖVŐ
De a turáni szumirok legkiválóbb szellemi teljesítménye, amin említettem, mégis az írás feltalálása volt, ami valóban az emberi miveltségnek egyik legkorszakalkotóbb vívmánya. A szumir ékírás évezredeken át fenntartotta a szumirok turáni nyelvét még akkor is, amikor maga a szumir nemzet már rég kihalt. Nyelvének tisztelete akkora volt, hogy azt a nem-turáni, főleg szémi utódok évezredeken át hasonlóképen mint az európaiak a már kihalt latint, kegyelettel használták hivatalos vallási és különösen diplomáciai nyelvnek. Ezt fényesen bizonyítja az a sok ezer ékírásos agyagtábla, valódi könyvtárak és irattárak, melyek nemcsak a volt Szumériában, hanem Babilóniában és Asszíriában is több helyen találtattak. Tudott dolog az is, hogy IV. Amenophi (Echnaton), a híres monoteista vallásalapító egyiptomi fáraó diplomácia levéltára, melyet Teli el Amarnában találtak, nem egyiptomi hiero glifákban, hanem szumir ékírásban maradt fenn az utókorra.
Érdekes, hogy IV. Amenophis felesége, a szépségéről és okosságáról hírneves Nofretete, kinek gyönyörű fejszobra ma a berlini múzeum egyik főbüszkesége, a turániakhoz közelálló ázsiai mitanni nemzetből való királyleány volt.
A szumirok szomszédjai, az elamiták, ezeknek közeli rokonai és így szintén turániaknak mondhatók. Az egyiptomiakkal állandó harcban álló kisázsiai hettiták, kiknek magas kultúráról tanúskodó emlékeit most kutatják át az európai és ázsiai tudósok, szintén turániaknak tekinthetők.
Az aegei, úgynevezett ,,tengeri népek” , akik az egyiptomiakkal egy időben tűnnek fel, főleg a középtenger mellékén, úgymint az őskrétaiak, bámulatos minoszi, illetve knossosi kultúrájukkal, továbbá a mykeneiek, illetve pelaszgok, akik a görögöket megelőzték kultúrában és főleg az etruszkok, akik Kis-Ázsiából igen magas kultúrát hoztak magukkal Itáliába, jóval a rómaiak előtt, újabban egy csoportba soroltatnak, a turániakhoz közeli azianus csoportba. E csoportnak még ma élő tagja Spanyolország és Franciaország határán jelenleg is szereplő, rendkívül vitéz és tehetséges nép, a baszkok, kiket már Bonaparte Lucien herceg a turániakhoz sorolt.
Érdekes, hogy dr. Mészáros Gyula kiváló turkológus, aki Társaságunk alapításában is részt vett, a hettitáknak egy ma is élő igen kis töredékét és azok nyelvét fedezte fel és dolgozta fel tudományosan ez években. Dr. Pogrányi Nagy Félix rendes tagunk pedig, a szumir és etruszk nyelveknek kiváló és kitűnő ismerője és művelője, e két népnek és nyelvnek szoros rokonságát sikeresen bizonyítja.
Az aegei népekkel egyidőben Európában és Ázsiában a szkíták kezdenek igen jelentős szerepet játszani. Oly nép, melynek turáni volta dacára a különböző véleményeknek, mindinkább bebizonyosodik.
A turáni maszagéták után a török és a mongol népek tűnnek fel Ázsiában és mint nagy hódítók, egyre fontosabb szerephez jutnak.
Ezt megelőzőleg a Himalája alján egy kis turáni nép fejedelmeként feltűnik eövike a világ legnagyobb vallásalapítójának, Szakyamuni herceg, a későbbi Buddha és vele egy időben tanít Kínában, a Kelet két legnagyobb moralistája, Kong-fu-ce (Confucius) és Lao-ce időszámításunk előtt a hatodik évszázadban.
A kínai ősrégi évezredes kultúráról, annak temérdek bámulatos szellemi és technikai teljesítményeiről, valamint a sok tekintetben hozzá hasonló, de még fejlettebb és finomabb régi japáni műveltségről köteteket lehetne írni. Mindkettő annyira ismeretes, hogy azokat itt részletesen felsorolni nem szükséges.
A turáni népek között Krisztus előtti második évszázadban kezdődik az indo-szkythák szinte ezeréves uralma Közép-Ázsiában és Észak Indiában. Alattuk fejlődik ki a fényes Gandhara-kultúra, a mai Afganistán, Kasmír és az indiai Pendsabban.
Később Közép-Ázsiából eltörő hunok indítják meg a nagy népvándorlást és Attila nagykirályuk alatt világhatalommá válnak, aki nem csak a turáni, hanem a germán és valószínűleg az akkori szláv népeket is egyesítette új, nagy birodalmában. Attila udvara oly fényes volt, hogy az akkori gót és germán fejedelmek kitüntetésnek vették, ha ott szerepelhettek.
Attila után még több nagy turáni fejedelem alapított világbirodalmat, így Dzsingisz khán, kinek unokája Kublai khán, mint kínai császár, talán legjobban szervezte meg az összes keleti fejedelmek között óriási birodalmát. Alatta érte el kultúrában és egyéb tekintetben is Kína fénykorát, amiről Marco polo az elragadtatás hangján szólt.
Szintén bámulatos kultúrát, rendet és gazdaságot teremtettek később a turáni mogul (mongol) hódítók Indiában, főleg Akbar és Aurengzeb nagymogulok, illetve császárok alatt.
De nem óhajtom most tovább folytatni a turáni népek, nemzetek és államok teljesítményeit a múltban. Talán elég volt az eddigi is.


Spoiler: mutasd
http://emf-kryon.blogspot.com/2013/05/turaniak-magyarok.html
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. július 24. 19:54

Nellikém, olvasom hogy még lábadozol...Kívánok teljes gyógyulást, és amennyire a körülményektől lehet, próbálj valóban pihenni is. :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
https://www.gyogynovenysziget.hu/a-zene-gyógyító-ereje ilyen érdekességet találtam... :D
bearbear

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 26. 15:45

Köszönöm szépen.
Sikerült valamennyire felépülnöm.
Nemsokára jön a 35. rész, most van javítás alatt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 26. 15:53

Örülünk, Nelli!

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 26. 17:50

Kedves Nelli!Kerestem valami jó elvarázsolós sorozatot a még meglévő nyári napokra./A nagy melegben délben picit "lógatom a lábam"/
Megnéztem az első részt és letöltöttem 1.6-ig a feliratot.Köszönöm szépen.Üdv:Paggy
bearbear

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 26. 19:33

köszönöm szépen Rita.
Nagyon szívesen Paggy.
enik
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017. május 14. 13:48

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: enik » 2018. július 26. 21:20

Szia Nelli! Örülök, hogy a lábadozás útjára léptél, várunk vissza nagy szeretettel. :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 26. 22:25

Nelli szívből örülök,hogy jobban érzed magad :x

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10956
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 27. 18:27

Kedves Nelli!Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok és köszönöm szépen ezt a rengeteg munkát ,amit a fordításba öltél.Nagyon jó a sorozat.Hajnali 4-ig néztem.Reggel mint a mosogatórongy olyan voltam,de megérte!!!!Letöltöttem az összes eddigi feliratot. :littlehearth: :flower1: :movingflower: Paggy
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 28. 16:36

Kedves Nelli!
Szívből köszönöm,hogy lefordítottad a 35.részt is :x
Hát Ma ágyasnak megint sikerült kiakasztania,ő csak
azért él,hogy terveket szövögessen a hercegnő megölésére.
Tényleg ennyire szörnyű lehetett a palotán belüli élet,hogy
az erőszakot hozta fel az emberekben? Ez költői kérdés volt :)

Szép hétvégét és jó pihenést!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. július 28. 22:38

Szia Nelli!

Először is örülök, hogy javulsz és a gyógyulás útjára léptél! Legfonotosabb az egészség, minden más utána jön! Ebben a rohanó világban nagyon kell magunkra vigyázni.
Vittem a 34. részt is kicsit lemaradva.
Köszönöm szépen!.

Cicus! Nagyon tetszik a tradicionális zene amit feltettél! Köszönöm! :-)
bearbear

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 28. 23:17

A 36. rész után egészen más világ köszönt ránk. Még én sem ismerem. Lesz, akitől elbúcsúzunk, ls lesz olyan is, akiért aggódni fogunk. Ígérem, igyekezni fogok a 37. résszel. :-ss
Egy ideje ez a legizgalmasabb rész. Nem arulok el belőle inkább semmit sem, majd meglátjátok.

Elolvastam az egyik éjjel ezt az újabb rokonság elméletet. Kicsit visszás, hogy muszlim ország, valahogy nem tudom eleinket muszlimoknak elképzelni (és most nem a meglévő muszlim ellenesség szól belőlem, mert nekem semmi bajom velük)
A kínai zene is nagyon jó. Tetszett. Mire véget ér a sorozat egészen kiművelem magam a rokonokból.
Avatar
mara55
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2016. február 28. 18:59

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: mara55 » 2018. július 29. 0:32

Kedves Nelli ! @};-
Nagyon szépen köszönöm az eddigi részeket és a 36.részt is ! :ymapplause:
Kívánok szép és nagyon jó vasárnapot ! :-bd
Mara
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 29. 11:24

Nelli írta: "Elolvastam az egyik éjjel ezt az újabb rokonság elméletet. Kicsit visszás, hogy muszlim ország, valahogy nem tudom eleinket muszlimoknak elképzelni..."

Szia Nelli,hol olvastad ezt a muszlim országot a magyarokkal kapcsolatban?
Valami elírás lehetett,vagy rossz fordítás,mert a magyarok soha nem voltak muszlimok ez
100%-ig biztos!!! A Napvallást gyakorolták és egy Istenben hittek.
Most felcsigáztál,hogy megváltozik sok minden a 37.résztől.Rita is most kezd fordítani egy
kínai kosztümös filmet,biztos láttad te is és a képek alapján úgy látom mintha Ma ágyas lenne
ott a főszereplő. ;;)
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 29. 11:50

f.ági írta:
f.ági írta:
Cicus! Nagyon tetszik a tradicionális zene amit feltettél! Köszönöm! :-)


Ági örülök,hogy tetszik és nagyon szívesen :)
bearbear

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 29. 12:56

Cicus, nem ebben olvastam, hanem egy másikban. Majd a gépnél előkeresem. Az a rokon nép lett később muszlim ami wei fennhatósága alatt állt egy ideig. Hirtelen nem jut eszembe a nevük.

Ma ágyas valóban visszatér az új sorozatban,(mármint a színésznő) belenéztem az első részbe, és egy nagyon aranyos, kedves, szép lányt láttam. Nagyon szerethető a szerepe. Biztos vagyok benne, hogy ez a tehetséges színésznő még sok meglepetést fog okozni, annyira hihetően játszik. Nagyon tehetséges. Remélem még sok sorozatban láthatjuk.
bearbear

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: bearbear » 2018. július 29. 13:55

Cicus ez az a cikk:

Őket említik Wei-ben is, a sorozatban. Csak direkt a nevüket nem mondják ki, de a történet idejében ők Wei fennhatóság alatt álltak.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. július 29. 15:28

Írtam egy "litániát "és elszállt az egész :(
Most vettem észre,hogy van 36.rész is már fenn,amit nagyon
szépen köszönök,de azért vigyázz magadra most :x
Ma ágyas még rátett egy lapáttal,de nem akarom lelőni a poént
hiszen még nem látta mindenki.Azért örülök,hogy az új soriban
az aranyos oldalát mutatja majd :ymblushing:


Spoiler: mutasd
Megnéztem,amit mondtál és nincs ebben semmi újdonság,hiszen itt a Kárpát medencében
is felvettük a római katólikus vallást és még másokat,mert az ember ahogy egyre távolabb került
Istentől az ő nevében létrehozott vallásokat amiknek semmi köze hozzá,illetve a szent iratok még
tartalmaznak némi igazságot,mert mindent nem lehetett kiirtani szerencsére.Igaz Isten nevében
népeket irtottak ki és megy ez ma is,ha belegondolsz hova megy a sok "menekült" Európába,hát
azokba az országokba akik gyarmatosítottak...a karma működik amit adok azt kapok vissza és lehet
nem azonnal,de hogy megtörténik az biztos mert ez a törvény és ezt nem az ember alkotta aki úgy
irányítja ahogy az hatalmában van.Itt is vissza kell menni a gyökerekig,legyen az család vagy nemzet,
de csak azért hogy tudjuk az igazságot,mert ha nem tudjuk csak sodródunk,hol ezt hol azt hiszük el,
lehet minket manipulálni és most ez történik,lassan mindenki rájön,aztán elkezd keresni saját maga
és a kezébe veszi az irányítást,na ez a szabadság :ymblushing:
Orsix
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2018. július 10. 18:17

Re: Untouchable Lovers 2018

HozzászólásSzerző: Orsix » 2018. július 29. 17:07

Köszönöm a 35-36. részek feliratát.

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég