The Legends - Legendák - 2019

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 25. 21:32

Szia Nelli!

Már nézem is! Nagy köszönet érte! :-)
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 26. 22:12

Nem találtam túl sok képet a Keleti-hegyek Uráról és Qin Qian Xianról, ezért a 32. részből kivágtam párat:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. augusztus 26. 22:31

Szia Nelli!
Ezt is megértem,hogy elsőnek sikerült letöltenem :) Köszönöm szépen és a képeket is
amit feltettél :x Már meg is nézem,nem hagyom holnapra.
Jó éjszakát O:-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 27. 11:41

Szia Nelli!

Na végre én is ideértem.
Szerintem hőn szeretett arany emberünk kezét láthattuk kiemelkedni a levelek közül.
Kiváncsian várom szektája belső viszályának kialakulását, mert tuti, hogy lesz.
A démonkirálynő szerelmi életét meg igazán mutathatták volna tovább abban a tükörben. Szegény nyámnyila volt férje, azért én kicsit sajnáltam. :-)
Nem azért mondom, mintha vártam volna a románc kialakulását köztük. :))

Jajj de jók ezek a képek!!!
Szuper!! Itt a 32. rész is! Köszönöm!! Változatlanul online nézem, amiért változatlanul hálás vagyok, főleg most, hogy a fiamnál hiába kértem időpontot, még mindig nincs a külső winyónak kitalálva a baja.
andurka
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 17:03

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: andurka » 2019. augusztus 28. 8:43

Sziasztok!
Köszönöm a fordítást!Régóta követlek titeket láthatatlanul,nem szeretek hozzászólni csak a háttérben maradni bocsássátok meg nekem.Viszont annyira tetszik ez a sorozat hogy leküzdöttem ezt .Életem egyik legjobb sorozatát nézem,rég nem volt példa erre.Külön kiemelném az online lehetőséget ami a vártnál fantasztikusabb minőségű vizuális élményt nyújt.Hajrá és köszönöm!
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 29. 12:30

Nagyon szívesen kedves Andurka. Próbáljuk online is a legjobb minőségben felrakni, hogy szép legyen.

:flower1:
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 29. 12:32

Összeszedtük vikin a segítségetekkel a licencet. Köszönöm mindenkinek, aki segített.
A következő sorozatunk a Love and Destiny. A Legendák után, várhatóan szeptember végén kezdünk.


Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 29. 20:02

Szia Nelli, köszönöm Nektek a 33. részt is!
Végre kiderült hogy is kapta meg a palotamester a hideg mérget. Egész másra gondoltam.
A halhatatlanok arany vezetőjének a szemállása nem igazán tetszett, amikor a gyógyitőval beszélt. Kiváncsi leszek majd arra a szolgára fog-e kavarni egy kicsit a csodaszerrel kapcsolatban.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. augusztus 29. 22:39

Szia Nelli!
Köszönöm szépen a 33-34.részt is :x Nagyon örülök,hogy sikerült a
Love and Destiny licencét megszerezni,remélem az is ilyen jó lesz,
mint az eddigiek ;)
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 29. 22:54

Kedves Cicus, szerintem az egy jó sorozat lesz. Kicsit bugyuta az elején a sárkány ( vagy mi az) de a története maga nagyon jó. A Háború istenének és a Főnixmadár szerelme. Az Eternal Love második része.https://azsiaekkovei.hu/cdorama/eternal-love
Jiu Chen a Háború istene ötvenez évvel ezelőtt mély álomba szenderedett, miután sikeresen legyőzte a démonokat. Xi Ling, a főnixmadár szelleme véletlenül felébreszti a Háború istenét. Itt kezdődik a kalamajka. Megbüntetik a főnixmadarat, amiért beszökött az istenek palotájába, de végül Jiu Chen azt kéri, büntetésül legyen a szolgája.
Kiderül, hogy Xi Lingben gonosz energiával született, képes felerősíteni a démonok erejét. Jiu Chen megpróbálja megváltoztatni a főnixmadár sorsát, mert közben beleszeret. Megtanítja harcolni és együtt veszik fel a küzdelmet a gonoszok ellen.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 1. 22:26

Szia Nelli!
Köszönöm szépen a 34. részt! Most tudtam csak megnézni! Szuper volt!
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 2. 20:46

Nem hagyhatom ki, nagyon szeretem a legyezőtáncot :D
Mostani sorozatban nem volt eddig semmilyen tánc. Kezdem hiányolni.
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 2. 20:49

Ennek azért jobb a minősége


Mármint a videónak :D
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 2. 22:11

Említik a 35. részben a Qinxi fesztivált, a Két Hetes Ünnepet. Ez a kínai Valentin nap.
Átmásolom a szöveget a wikipediáról:


Qixi-fesztivál

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A Csihszi-fesztivál a kínai hagyományos naptár szerinti hetedik hó hetedike, jelentése: hetedik este. (kínai: 七夕; pinjin: Qīxì)

A fesztivál a szerelmesek napja Kínában, a "kínai Valentin-nap", a "Két Hetes Éjszakája" vagy a Szarkaünnep. A kínai mitológia szerint a halhatatlan Szövőlány és a halandó Csordásfiú, a két szerelmes, mennyei büntetésből a Tejút két oldalán kénytelen élni (mint a Vega csillag és az Altair csillag). Minden évben egyetlen este, a hetedik hó hetedik napján, a világ összes szarkája összegyűlik, hidat létesítenek a szerelmeseknek, akik így egy éjszakát együtt tudnak tölteni.

A monda
A monda szerint a Szövőlány (织女, Csinü) a Mennyekben élt, Halhatatlanként vagy Tündérként (仙, Hszien). Az ő feladata volt színes felhőket szőni az égre. Unta azonban a mennyei életet, ezért szórakozni indult a halandó világba. Itt a halandó világban ismerkedett meg a Csordásfiúval (牛郎, Niulang). Szerelembe estek, összeházasodtak, és két gyermekük is született. A boldog életnek azonban véget vetett a Szövőlány anyja, a Mennyek egy előkelő istennője. Visszaparancsolta leányát a felhőszövő munkájához. A Csordásfiú hiába kereste eltűnt szerelmét a földön, nem találta. Az egyik ökre árulta el neki végül, hogy mi történt, és azt is elmondta, hogy őt megölve, az ő bőrébe bújva a Csordásfiú és két gyermeke be tud osonni a Mennyekbe. Így is tettek, az ökröcske feláldozta magát, a Csordásfiú és két gyermeke pedig elindult a Mennyekbe. Az istenanya azonban átlátott a terven, és folyót fakasztott, hogy a szerelmesek ne találkozhassanak, a folyó két ellentétes partján ragadjanak. Ez a folyó a Tejút. A szerelmesek így soha sem lehetnek egymáséi. Minden évben egyszer azonban, a hetedik hónap hetedik napján összegyűlnek a szarkák a világból, és hidat létesítenek a testükből, hogy a szerelmesek találkozhassanak. Ha a hetedik hó hetedik napján esik az eső, a szarkák hídja nem tudott megépülni, és a szerelmespár a meghiúsult találkozást siratja.

A monda első ismert írásos említése a Dalok könyve egyik versében történik, Kr. e. 600 körül. Az ünnepet a Han-dinasztia kora óta ülik.

Ebben a cikkben említik Koreát és Japánt is:
https://blog.lelekszorf.hu/post/157196112872/%C3%ADgy-%C3%BCnneplik-a-szerelmet-%C3%A1zsi%C3%A1ban
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 2. 22:22

Szia Nelli!

Azt hiszem hiányosságaim voltak eddig a legyezőtánc terén.
Könnyed, légies, és mindezt férfiak művelik. Komolyan lenyűgöző!
Azt se tudtam, hogy a kianiaknak van saját valentin napjuk. Most tejesen kiművelődtem :-)
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 3. 11:08

Itt egy részeges pillangó :D

Kész a 35. rész.
Kezdenek kikristályosodni mindjobban a dolgok.
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 3. 11:09

Egy ilyen hasonló részeges táncot láttam egyszer élőben valamilyen fesztiválon. Az ember, aki táncolt, körülbelül hatvan éves volt. Nagyon mulatságos volt. Nagyon tetszene, ha sok ilyen táncot láthatnék élőben is.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 3. 16:56

Szia Nelli!

Köszönöm a 35. részt is Nektek!
Nézem ezeket a videókat és ami megfog bennük a táncon, valamint a zenén kivül az az, hogy az arcuk is mennyire kifejező, valamint a ruhájuk is. Tetszik.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. szeptember 7. 1:09

Szia Nelli,köszönöm szépen a 35-36.részt is.
A video és a kínai Valentin nap története is nagyon tetszik.
Nagyon szeretem a tradicionális kínai zenét is.
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 7. 15:07

Nagyon szívesen. Hamarosan érkezik a 37. rész is (estére).
Lesz benne még pár csavar a végéig, úgy látom, bár nem néztem előre meg a sorozatot :D
De a 37. részben már az elején komplikáció adódott. :-ss
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 7. 21:14

Szia Nelli! Tegnap sikerült a 36. részt meg is nézni. Viszont ma rájöttem,hogy hiányosságaim adódtak vele kapcsolatban, szerintem simán elaludtam a fáradságtól, igy újra kezdtem.
Nagyon aranyos a démonkirálynő és szerelme. Kiváncsi leszek Keleti hegyek urában mikor tudatosul, hogy szereti a Pavilonmestert. Mondjuk nem tiszta, hogy akkor ő hogy is szereti a démonkirálynőt.
Azt is újra kell néznem miért rökönyödött meg úgy a gyógyitó, mikor az aranyember halhatatlan közölte, hogy kezd az ereje visszatérni. Nagyon nem szimpi ez a pasi. Talán a csodaszert használta a gyógyitó?
Chan Lin is szépen " felnőtt" Már nem csak hősszerelmes, hanem gondol másra is.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 7. 21:37

Nelli, köszönettel vittem a 37. részt is! Nagyon ügyes vagy! Erzsébetnek is köszönet érte!
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 7. 21:52

A Keleti-hegyek Ura senkit sem szeret testi szerelemmel, csak lelki szerelemmel, mert csak azt ismeri.
Nem tesz különbséget férfiak és nők között.
Valamelyik részben kiderült, hogy egy másik szektából mentette meg Lu Zhao Yao, ahol orvosi kísérleteknek vetették alá Lin Ziyu tábornokkal együtt.
Lehet emiatt ilyen szegényes az ismerete. Lu Zhao Yao megemlíti, amikor megmentik Qin Qian Xiant, hogy nem ismeri a különbséget a nők és férfiak között és ő elfelejtette neki ezt megtanítani, amikor magához vette.
Ezért feltételezem Lu Zhao Yaot is lelki szerelemmel szereti, és azt kifogásolja, hogy nem tud már vele foglalkozni és játszani. Féltékeny Li Chen Lanra, mert elveszi a időt tőle, amit a Démon királynővel tölthet.
Folytathatod gyorsan a 37. résszel.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. szeptember 7. 22:40

Szia Nelli,megint nagyon gyors voltál :ymblushing:
Köszönöm szépen a 37.részt :x
Megnéztem az Ázsián a Eternal Love oldalát ,de azt nem láttam.
Ezek szereint folytatása az amit majd fordítani fogtok.Szerinted
összefügg a két sorozat,mert akkor még azt is meg kellene nézni
előtte,de mivel 58 részes nem lesz könnyű ;;) Na majd meglátjuk,
hogy alakul,úgy lesz ahogy lennie kell.
Most pedig jöjjön a Legenda :)

Szép hétvégét és jó pihenést :-h
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. szeptember 7. 22:46

Igen, folytatása. Ugyanaz a rendezőgárda is, a helyszín, díszlet is, csak másik isten életéről szól. https://mydramalist.com/29240-the-fate-of-chen-xi

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég