The Legends - Legendák - 2019

Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. augusztus 5. 0:41

Hűha már itt van egyből 4 rész amit most félálomban vettem észre :))
Szuperek vagytok,nagyon köszönöm :x Sajnos csak holnap tudom megnézni,mert
csukódnak le a szemeim és szertnék azért éber lenni,nehogy kihagyjak valamit.
Jó éjszakát Mindenkinek O:-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 7. 20:26

Szia Nelli!

Most már muszáj leirnom hanyadik részt köszönöm meg és nézem meg, mert követhetetlenül gyorsak vagytok! :-)
Gyanús volt a 25.rész, igy vissza kellett mennem az időben. :-)
Három új néznivaló! Fantasztikus a tempó, köszönöm szépen Neked és Erzsébetnek is! :-)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 8. 19:48

Szia Nelli!

Nagyon birom Ah Da naivitását bizonyos helyzetekben. :-)
Lin tábornokot eddig sem szerettem, most még rá is tett egy lapáttal erre.
Szegény Li Chen Lannak meg nincs elég baja, jön egy szerelmes levél is. Viszont finom leves lett az eredménye. :)) Kiváncsian várom vöröskét mit fog hozzá szólni :-)
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 8. 21:43

Lin tábornok egyértelműen féltékeny, és egyre durvább lépései vannak.
Ah Wu meg akarja bosszulni amiért hibànak nevezi őt az Ezer Por Pavilonmestere, pedig a Pavilonmester teremtette őt, gyakorlatilag a "gyereke", az ő vàgyàból született meg Vöröske. Pedig ha idejekorán felkarolja, akkor nem tartana itt Ah Wu sem.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 11. 18:01

Szia Nelli!

Nagyon köszönöm a 26. részt!! Kukkoló bajnok lettem, annyit néztem fent van-e már. :-)
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 11. 21:13

A héten volt két gondom is, ezért nem tudtam haladni... pedig a haladást terveztem el, de hát, sajnos, így alakult :/ :((
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 12. 0:03

Szia Nelli!

Gyors vagy a feliratokkal, nem is gondoltam másra mikor vártam, hogy a következő fent legyen, igy nem kell magyarázkodnod! Pusztán az egészséges emberi kiváncsiság hajtott. :-)

Spoiler: mutasd
Az ember úgy gondolná, hogy nem haladnak a történések, mert még mindig csak a Nagy Tanács gyűlésének elején vagyunk. Végre már összegyűlt a banda és elkezdődött. Aztán, hogy ez a kedvencemnek - megint nem tudom a Pavilonmester nevét, csak hogy piros pöttyös- jó lesz-e , vagy nem, majd kiderül. Remélem időben megjelenik aki meg akarja menteni, ha kezdene forrósodni a helyzet.
Qin Zhi Yan meg olyan bénaléna ezzel a kardtechnika tanulásával! Jót vigyorogtam, mikor a démonkirálynő mondta neki, hgoy azt az energiát találja meg, amit pletykálkodásra használ. :-)
Vöröske- Ah Wu- meg mit fog majd alakitani, ha szerelme megjelenik a Nagy Tanács ülésén?
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 12. 10:52

Az az igazság, hogy a múlt héten nem erre számítottam, hanem a gyorsabb fordításra, mert eléggé hajtja magát a történet.
Végre megjelent a Keleti-hegyek Ura,
Spoiler: mutasd
Xu Zhi. Az leső pár részben láthattuk, amikor a Kard sírjáról dobálja le a köveket. Zhao Yao halála után eltűnt. Nem hat rá a varázslat. Ő maga sem tud varázsolni, ezért a Halhatatlanok hiába próbálják varázspraktikákkal legyőzni. Egyre jobban idegesít az Arany halhatatlan neje... Szerintem ő a legnagyobb gonosz mind közül és a talpnyalója, Chi Tian Ming tanítvány. Azért hívták vissza a Keleti-hegyek Urát, hogy megvédje a piros pöttyös Pavilonmestert. Éppen érdekel, lesz-e köztük ennél több is... ~o)
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 12. 19:06

Nelli! Fantasztikus vagy! Épp azon gondolkodtam, hogy újra megkeresem a Keleti-hegyek Urát, hogy rögzüljön bennem ki is ő, mikor látom az új részt!
Nagy köszönet a 27. részért!! :-)
Azért pihenj is ebben a dög melegben!
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. augusztus 12. 22:24

Szia Nelli!
Nagyon köszönöm az új részeket :x És jót nevettem,hogy
a teremtésbe hiba csúszott és milyen nehéz kijavítani most
főhet a feje a Pavilonmesternek ;)
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 12. 22:50

cicus írta:Szia Nelli!
Nagyon köszönöm az új részeket :x És jót nevettem,hogy
a teremtésbe hiba csúszott és milyen nehéz kijavítani most
főhet a feje a Pavilonmesternek ;)

Igen, Ah Wu a Pavilonmester elfojtott vágyából született, ő az úgynevezett Belső Démon. Ezt párszor említették már, de még nem fejtették ki. A 28. részben viszont erre részletesen kitér majd a Pavilonmester, amikor a Keleti-hegyek Urának próbálja elmagyarázni a dolgokat. :-ss
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 12. 23:34

Szia Nelli!

„ A leghatalmasabb becsületesség hordozója” - na persze. Csodálom, hogy nem szakadt le a menyezet . Amikor az Arany halhatatlan és a banya először találkoztak a palotában azon gondolkodtam, hogy min akadt el annyira a pasi lélegzete, ahogy ránézett a csajra. Erre mondják: szerelem első látásra. :-) Jól egymásra találtak.
Birom a Keleti - hegyek Urának egyedi stilusát. :-) Ugyanigy csipem Li Chen Lant, ahogy ránéz és mosolyog a Démon királynőre, mikor az elvileg nem látszik.
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 13. 12:24

f.ági írta:Szia Nelli!

„ A leghatalmasabb becsületesség hordozója” - na persze. Csodálom, hogy nem szakadt le a menyezet . Amikor az Arany halhatatlan és a banya először találkoztak a palotában azon gondolkodtam, hogy min akadt el annyira a pasi lélegzete, ahogy ránézett a csajra. Erre mondják: szerelem első látásra. :-) Jól egymásra találtak.
Birom a Keleti - hegyek Urának egyedi stilusát. :-) Ugyanigy csipem Li Chen Lant, ahogy ránéz és mosolyog a Démon királynőre, mikor az elvileg nem látszik.


Szerintem Pavilonmester régebben Lu Zhao Yao iránt érzett valamit, de most a Keleti-hegyek Urába beleszeretett. Egyértelmű szerintem. Szurkolok most nekik. Nem tudom a Zhi Yannak sikerül-e megmentenie a vőlegényét, mert még mindig szerelmes belé. :-ss Valahogy ki kellene mentenie onnan és leszedni róla a Manipuláló Technikát. Látszik, hogy Liu Chang Ling próbál ellenállni, hiszen amikor le akarták szúrni a Pavilonmestert, akkor odaállt a kard elé.
Hátha sikerül neki észhez térni valahogy, de előtte valahogy ki kell menteni a Főnix-hegyről. :-ss
Igyekszem a 28. résszel mert már átjár az ideg.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 13. 23:50

Szia Nelli!

Ezzel a sorozattal az a baj, hogy az oldalát kifúrja az embernek a kiváncsiság a következő rész miatt. :-) Villámgyorsan jött a mostani rész is, köszönöm szépen!
Spoiler: mutasd
Shen Palotamesternek végre leesett, hogy ki a Déli-hegyek ura. Mire nem jó egy csomó! Alakulnak a párocskáink.
Keleti- hegyek ura meg a „gyönyörűségem „ kifejezésével vitte a primet. :-)
Aztán dőltem a röhögéstől, ahogy naivan megjegyzi, hogy Su Ruonak is biztos vannak belső démonai, mert észszerűtlenül viselkedik. Micsoda összefüggés :-) Nagyon jól kitalálták a sok halhatatlan közé a nyers modorával.
Azt nem értem, hogy a bánatba nem tudtak a labirintusból kikecmeregni. A kard hogy tudta megsebezni úgy a piros pöttyös homlokú Palotamestert, hogy fekete füst szálljon a sebből kifelé. Vagy ez a belső démonával lehet összefüggésben?
Jiang Szektamesterrel kapcsolatban is okosabb lettem. Kicsit pozitivabban állok már a személyéhez, miután kiderülgettek róla dolgok. Azt hittem átáll a rossz oldalra, igy van egy jó pontja most.
Chi tanitványnak meg jó kis arconcsapás volt a megbizatás. Ez a nő egyre kegyetlenebb és érzéketlenebb.
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 15. 15:39

Ismét egzotikus gyógyszerekkel kísérletezik orvosunk. Ezúttal a Trogopterus trágyáját akarja belekeverni gyógyszerbe, hátha az segít Li Chen Lanon. Nem tudtam milyen nevet adjak neki, ez valamilyen rapülő mókus fajt jelent... ezért maradtam ez eredeti trogopterus elnevezésnél.
Szerintem, ha betegek vagytok, ne ehhez az orvoshoz forduljatok.
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 15. 15:50

Említik még a Mangosztánt is, ami thaiföldi gyümölcs.
Kép

Mangosztán, az Istenek gyümölcse

A mangosteen, magyarul mangosztán, egy Thaiföldről származó gyümölcs, amelynek lelőhelyén is rendkívüli gyógyító erőt tulajdonítanak.
MangosztánEgy ősi legenda szerint, Buddha napkeltekor egy fehér elefánton az erdőben járva megpillantotta és megízlelte a gyümölcsöt. Jótékony hatását érezve megáldotta a mangosteent, és a mennyország ajándékaként az embereknek adományozta.
Más trópusi gyümölcsökkel ellentétben, a Garcinia mangostana rendkívül ízletes. Délkelet-Ázsia, Afrika és Amerika trópusi síkságain, 20 méter magas fákon terem, de szelídített változatait gyümölcsösökbe és kertekbe is szívesen ültetik.

A növény "ultra-trópusi" és rendkívül érzékeny. A saját éghajlatán kívüli termesztésére tett kísérletek mindezidáig kudarcot vallottak, azonban most úgy tűnik Ian Crown-nak sikerült a mangosteen honosítása az Amerikai kontinensen is.

A mangosteen fa trópusi körülmények között 10-15 év alatt kezd teremni. A szezonja májustól szeptemberig tart, és ez idő alatt több ezer darab bíborbarna gyümölcsöt terem. Az érett gyümölcsöket egyesével, kézzel szüretelik le.

Mérete alapján a mandarinra hasonlít, vastag héja vörösesbarna és bőrszerű. Ha kettévágjuk, öt-hat fehér, kocsonyás állagú gerezdet találunk, közepükön egy-egy maggal. A mangosztán húsa bő levű, édeskésen savanyú.

A termés sokoldalúan felhasználható. Még az értéktelennek tűnő, vastag terméshéjat is hasznosítják, bőrök cserzésére és a gyógyászati célokra egyaránt.

Az ázsiai emberek ezért a mai napig az egyik legszentebb és legértékesebb gyümölcsök egyikének tartják, amit az istenek
( A leírást a netről szedtem)
https://www.csaladinet.hu/hirek/eletmod/egeszseg/21088/mire_jo_a_mangosztan_az_quot_istenek_gyumolcse_quot
Kép
Ő meg majd a kismacskánk lesz, aki majd szeptemberben költözik be hozzánk. Mo Qing a neve :D
Kép
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 15. 16:06

Említi még az Agrimoriát is, (hairyvein agrimonia) ennek nem találtam magyar leírását.
Zhejiang, Jiangsu, Hunan provinciákban található Kínában.
Évelő lágyszárú növény. A Rosaceae családba tartozik.
Nyáron és ősszel szedik össze, amikor virágzik.
Finom illata van és enyhén kesernyés íze.
Megtisztítják majd megszárítják, esetleg faszénen "sütik"... (nem tudom ez mit akar jelenti)
Vérzéscsillapító. Hasmenésre, egyéb bélproblémára használják.
Kiűzi a férgeket, de fáradtság ellen is jó. Belső hideg ellen is hatásos.


Kép
Kép
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. augusztus 15. 23:59

Szia Nelli,köszönöm szépen az új részt és a tájékoztatót. :x
Hát a mangosztánt szívesen megkóstolnám,biztos nagyon finom.
A fáját már megcsodáltam régebben képeken,de nem tudtam,hogy ehető
a gyümölcs rajta :)
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 16. 9:18

Valamelyik sorozatban már láttam, ahogy eszik. Fogalmam sem volt róla, hogy ez a mangosztàn. Olyan, mint a fokhagyma... Boltban eddig nem làttam sehol sem.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 17. 1:36

Szia Nelli!

Ma tudtam csak megnézni, köszönöm szépen a 29. részt.
A német juhászunkkal volt , van egy kis probléma, leamortizált rendesen és még nem vagyunk túl rajta. Most is azért vagyok fent, mert lázat mértem nála. A fiam közölte legközelebb állatorvoslásból fog diplomázni. Hát már lassan én is.
A cicusotok nagyon kis bájos, ha lehet ezt rá mondani :-) Kiváncsi leszek majd ha nő egy kicsit milyen fizimiskája lesz. :-)

Spoiler: mutasd
Hát csak felébredt ez az arany jóember! Fene a dógát. Na kiváncsi leszek rá, hogy a pirula amit Lu Zhao Yao bevesz milyen eredményre fog vezetni.
Az új férj vajon a másik világban jelent-e majd valamit?
A banya érdekes, hogy nem vette észre amikor feléledt a hőn szerelme,nem vette észre, mikor a lányt emlitette, hogy milyen hangszinnel tette. Na ez legyen az ő baja.

A női tábornok meg megérdemelte azt a jó kis balegyenest a mellkasára amit kapott. Csak az a baj nem fogja jó útra tériteni, mondjuk legyen ez az ő baja.
Szuper befjezés volt a Keleti-hegyek urával. :-) Olyan aranyosak :-) Biztos van jelentősége, hogy a labirintus legmélyén vannak... A másik kérdés még, hol van Vöröske?? :-)

A gyógyszerismertetőt is köszönöm. Ezt a fokhagymaszerű gyümölcsöt én is láttam már sorozatban, de meg nem mondom a nevét.
bearbear

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. augusztus 20. 12:34

Azon gondolkodom, melyik sorozatban volt a fokhagyma-gyümölcs, de nem jut eszembe...
Nemsokára jön a 30. Rész, abból kiderül milyen hatása volt a pirulànak. Azt nem tudom, a valódi férjjel mit fog kezdeni.... Így mi leszLi Chen Lannal?
Egyértelműen szerelmes az a vén kecske, Arany halhatatlan Lu Zhao Yaoba. Szeritnem az a szuka is tudja már, hiszen azért rendez féltékenységi jeleneteket. Régebben, amikor elkaptàk Mo Qinget, akkor mondta a kecskének, hogy miért változott meg... Szóval érzi... De nem meri elhinni.
A tábornok szerintem el fogja árulni Li Chen Lant.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 21. 20:14

Szia Nelli!

Szuper!! Köszönöm szépen!

Közben beugrott, de lehet tévedek, mintha a Princess Agentsben láttam volna ezt a fokhagyma gyümölcsöt.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 21. 21:44

Megint jó sok szálon futott a történet.
Azt hiszem egyedül Lin tábornok nem tudott lázba hozni. Remélem a szipirtyó jó sokára fog meggyógyulni a mostani sérüléséből.
A dokinak milyen titka lehet azon kivül, hogy tetszik neki a Palotamester?
A bogyó mellékhatására is kiváncsi leszek majd. Nem azt mondták a másik világban, hogy van esély rá, hogy nem tud oda visszatérni? Mily szerencse lenne .
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. augusztus 21. 23:43

Szia Nelli!

Köszönöm a 30.részt :x Hát kemény volt végig harcolták,de még tartott a pirula hatása és
még nem tudni hogy végződik.A gyümölcs nevét én is ismertem de itt biztos nem láttam még.
Talán jobb is mert megfigyeltem hogy azon a helyeken ahol teremnek sokkal finomabb az ízük,
itt semmi sem olyan legalábbis amiket kóstoltam kókusz,mangó,papaya,füge,de még a narancs
és citrom is más és nem a fajtája miatt.Imádom viszont a datolyaszilvát,ami általában finom
itt is,de volt már,hogy az sem volt az igazi.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The Legends - Legendák - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. augusztus 25. 20:54

Szia Nelli!
Köszönöm a 31.részt,már alig vártam :x

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég