Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 13/60

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. november 17. 22:39

A neve Yu Zi Xuan.
https://mydramalist.com/people/34509-yu-zi-xuan
Nem tudom mi lesz a vége ennek az egésznek, de nagyon szomorú ez a 15. rész. :((
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 13/60

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 18. 10:35

Szia Nelli!

Hát akkor úgy néz ki, nagyon benéztem Yu Zi Xuant. :-)
Pedig szentül meg voltam győződve, hogy láttam már máshol is. :-)

Viszont ez a rész megint jó volt.
A Tanácsos nekem nagyon kétélű figura. Nem igazán tudom a rossz oldalhoz se sorolni 100 %-ra, de a jóhoz meg megint nem.
A Háború istene vajon a Démon Nagyúr miatt zárta a hidegre Ling Xi-t? Küzd a gondolataival szépen a pasi. :-)
Másik: Ha ő találta meg a lányt csecsemőként, gondolom el is vitte. Bár ahogy befejeződött az a képsor ott is bármi lehetett még. Viszont ő látta, én azt hittem a védőburok láthatatlanná tette. Kiváncsi leszek hogy került Le Bo-hoz, nem gondolnám, hogy ő talált volna rá.
Yun Feng Főisten meg jól eljátszotta a renoméját a gyógyitóval szemben. Mik ki nem derülnek!
Ling Yue nevelt lánya borzadály egy természet. Alig várom, hogy valaki jól megleckéztesse. Azt hittem a kis kétszarvú nem éli túl a vele való találkozást.
Azt nem értem, hogy a Déli-hegy Öregembere, ha ismerte Le Bo-t, igy a lányt is kellett ismernie, miért nem jött rá ki is valójában? Vagy csak a személyes és mélyreható találkozásnál képes a jövőbe látni?
Nem irtam még, de gyönyörű a zenéje és olyan jó, hogy le van forditva, mert a forditás is nagyon szuper hozzá! :-)
bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 13/60

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. november 18. 11:15

f.ági írta:Szia Nelli!

Hát akkor úgy néz ki, nagyon benéztem Yu Zi Xuant. :-)
Pedig szentül meg voltam győződve, hogy láttam már máshol is. :-)

Viszont ez a rész megint jó volt.
A Tanácsos nekem nagyon kétélű figura. Nem igazán tudom a rossz oldalhoz se sorolni 100 %-ra, de a jóhoz meg megint nem.

Szerintem a Tanácsos eredendően nem rossz. Viszont ő okozta törzsének pusztulását, és azután azt szolgálta, aki elpusztította népét. Valami titok lappanghat emögött. Valamit nagyon meg akar szerezni, csak azt nem tudom, mit...


A Háború istene vajon a Démon Nagyúr miatt zárta a hidegre Ling Xi-t? Küzd a gondolataival szépen a pasi. :-)

A 16. részben ez részletesen ki fog derülni.


Másik: Ha ő találta meg a lányt csecsemőként, gondolom el is vitte. Bár ahogy befejeződött az a képsor ott is bármi lehetett még. Viszont ő látta, én azt hittem a védőburok láthatatlanná tette. Kiváncsi leszek hogy került Le Bo-hoz, nem gondolnám, hogy ő talált volna rá.

Ő találta meg, de nem biztos, hogy volt ereje onnan elvinni, hiszen a csata után ő álomba merül... hogy ki vitte el onnan, az is a 16. részből derül majd ki.

Yun Feng Főisten meg jól eljátszotta a renoméját a gyógyitóval szemben. Mik ki nem derülnek!

Yun Feng Főistennek szerintem a gyógyító lesz az Isten Próbatétele. Ő ölte meg, a hibáj amiatt, a gyógyító halandó férjét, amikor a földi próbatételén volt... hát nem tudom mi lesz ebből a kapcsolatból. Nagyon elszánt a Főisten...


Ling Yue nevelt lánya borzadály egy természet. Alig várom, hogy valaki jól megleckéztesse. Azt hittem a kis kétszarvú nem éli túl a vele való találkozást.

Az a perszóna... nekem sem tetszik velejéig gonosz!



Azt nem értem, hogy a Déli-hegy Öregembere, ha ismerte Le Bo-t, igy a lányt is kellett ismernie, miért nem jött rá ki is valójában? Vagy csak a személyes és mélyreható találkozásnál képes a jövőbe látni?


Nos, ez számomra is talán, de úgy gondolom, ő csak akkor tud jósolni, ha meditatív állapotba kerül, azt viszont csak hatvan évente egyszer teheti meg. Szerintem senki sem kérdezte tőle ezt, ezért miatta még sosem meditált... Így gondolom.

Nem irtam még, de gyönyörű a zenéje és olyan jó, hogy le van forditva, mert a forditás is nagyon szuper hozzá! :-)

Nagyon szívesen, Mili56 érdeme a dalszöveg :)

Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 13/60

HozzászólásSzerző: gyomar » 2019. november 19. 12:19

Kedves Nelli!
Hálásan köszönöm nektek, neked a 12-13-14-15. részek feliratainak a fordítását. ^:)^ ^:)^
gyomar :)
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 13/60

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. november 20. 23:26

Köszönöm szépen a 16. részt is,amit le is
töltöttem és máris nézem :x
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 13/60

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 21. 13:42

Köszönöm szépen a 16. részt! :-)
bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 13/60

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. november 21. 22:01

Kellemes szórakozást a 17. részhez :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 17/60

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 21. 23:10

Szuper! Köszönöm szépen! :-)
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 17/60

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. november 21. 23:38

Köszönöm szépen a 17.részt is :x
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 17/60

HozzászólásSzerző: chain » 2019. november 22. 21:08

Üdv.
Köszönöm szépen a 15-17.részek feliratát.
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 17/60

HozzászólásSzerző: gyomar » 2019. november 23. 17:48

Sziasztok!
Hálásan köszönöm nektek a 16-17. rész feliratainak a fordítását. ^:)^ ^:)^
Beindult a történet rendesen, lehet izgulnunk Ling Xi-ért, és lehet izgulnunk, hogy Jiu Chen miatt, hogy időben odaérjen, és megtudja menteni a leányzót.
Szép hétvégét kívánok.gyomar :)
bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 17/60

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. november 24. 16:50

Nagyon szívesen.
Valóban egyre érdekesebb. A Főisten végre nem rejti el az érzelmeit... De meddig tarthat a boldogságuk, azt sajnos, nem tudom még. :-ss Igyekszem a 18. résszel.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 17/60

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. november 25. 20:05

És persze már itt is van a 18. rész is :ymblushing:
Köszönöm szépen :x Hát nagyon aggódom.mert ezek az istenek
biztos nem hagyják békén őket,nagyon nem szeretem őket,egy
olyan sincs köztük akiben a szeretet működik,tisztelet a kevés
kivételnek.
bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 18/60

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. november 25. 20:44

Szerintem a Főisten szolgái (akik szintén istenségek) a másik főisten, Yun Feng és Le Bo valamint az őt körülvevő istenségek és tündérek is jók. A Menny Császára sem tűnik gonosznak. Ott van az öregember, aki jósol, ő sem tűnik gonosznak. Azért vannak közöttük rendesek is szerintem.
Viszont ez a Nyugat Anyakirálynője egy gőgös persona.

A Nyugat Anyakirálynője:

Kép

Kép

Zi Guang:


Kép

Az Univerzum Ura:

Kép

A Menny Császára:

Kép

Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 18/60

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. november 30. 18:16

Szia Nelli!

Olyan aranyos a Háború Istene mikor mosolyog. :-) Hogy a francba tudnak olyan fapofával játszani, én biztos elmosolyodnék azért néha.
A Nyugat Anyakirálynője is egy dög. Kihúzza ő még a gyufát, ha nem nyugszik szerintem.
A Tanácsosnál meg végre kiderült mit is keres, csak kérdés jó oldalra áll-e a " nemtudomanevét" védelmezésével. Azok a kukacok meg..., hát.... brrr...
Kiváncsian várom hogy a fehér kétszarvú mikor nő meg. :-)
Ja és majd elfelejtem még a volt hatodik tábornokot. Na ő sem nyugszik.

Most látom,hogy itt is a 19. rész! Hú! Köszönöm szépen! :-)
bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 18/60

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. december 1. 19:01

Említeni fogják majd a 20. részben a Nagy Daot és a Háromezer Erényes tettet.
A lényeg, hogy háromezer erényes tettet kell végrehajtani, ha valaki istenné szeretne válni. A feliratban külön nem fogom leírni ezt, mert hosszú lenne.

Ezt itt hagyom, magyarázatként:

A következőkben tanácsot is ad arra, hogy milyen tettekkel tehetünk jót Magunknak és Másoknak egyaránt:
"Hogyan vigyázhat tehát az ember saját szellemére, hogy a jó növekedjék benne és elkerülje a rosszat? Ha cselekedetei helyénvalóak, helyesek és jók, nyugodt lehet. Ugyanakkor, a teljes sikerhez kerüljünk el minden olyan személyt és helyzetet, mely sérti az Utat, és ne járjunk gonosz ösvényeken. Semmi szégyenteljest ne kövessünk el, még titokban sem. Gyakran nem könnyű a megszokott rossz tulajdonságokat levetkőzni, és távol maradni a veszélyes helyzetektől vagy az ártó szándékú emberektől, de a folyamatos törekvés biztosan meg fogja hozni gyümölcsét. Néha egyenesen jobb az egyedüllétet választani, mintsem a rossz társaságot.
Növeld a jót az erény felhalmozásával és szorgalmasan gyűjtsd a szellemi érdemeket a jó gondolatokkal és cselekedetekkel. Szíved érezzen együtt minden teremtett lénnyel. Szellemi energiádhoz, az élet valódi tekintélyéhez mindig legyél hűséges. Szüleidre nézz föl, óvd és tiszteld testvéreidet. Ne vonakodj, ha segíteni kell másokon, és ne legyenek elvárásaid családoddal vagy barátaiddal szemben. Műveld és fejleszd személyiséged, ez másokra is jó hatással lesz. Legyél együtt érző az árvákkal, öregekkel és özvegyekkel. Tiszteld az időseket, és neveld, dédelgesd a gyermekeket. Segíts a bajban lévőknek, támogasd a szűkölködőket. Értelmetlenül és szükségtelenül ne bánts semmilyen érző lényt. Mások sorscsapása esetén legyél részvétteljes, ha pedig szerencséjük jobbra fordul, örvendezz velük együtt, így fokozatosan egyre több és több jó gondolatod fog támadni, ugyanakkor a felmerülő rossz gondolatokat könnyebb lesz semlegesíteni. Mások gyengeségének és rossz irányú törekvéseinek láttán légy megértő, de annál inkább örvendj, ha később mégis a jó irányba kezdenek fejlődni, erősebbekké válnak és gyarapodnak jó tulajdonságaik. A többi ember gyarapodását tekintsd saját gyarapodásodnak, veszteségüket pedig saját veszteségednek. Ne tedd nyilvánossá és ne hozd szóba mások hibáit, valamint ne dicsekedj saját kiválóságoddal.
Ha a helyzet úgy hozza, hogy segítségre lenne szükséged, nagylelkűen jutalmazd meg a jótevőd, de a fordított helyzetben érd be kevéssel. Panasz nélkül viseld a szidalmakat, a megaláztatást és a sértéseket. Ne vesd meg a szerencsét és a kedvező körülményeket. Jó szívvel, vígan adakozz és soha ne várj viszont szolgáltatást.
Mindez egy általános útmutatás volt, mely segíthet a jó irányba való haladáshoz. Minden személynek meg kell találnia saját személyes módját arra, hogy kifejlesztett jóságát kiterjessze a közvetlen és távolabbi környezetére. A helyzettől és a bejárt életúttól függően ez minden ember esetében másként történhet. Sohasem szabad másokat utánozni, az embernek saját képességeit és természetes adottságait kell munkába fognia.
A saját természetünk jóságának kiterjesztését rendkívüli eredmények követik. Ha valaki jó, mások tisztelni kezdik. Az igazságosság és békesség embereit a boldogság és jólét veszi körül, a gonosz dolgok elkerülik és szellemi lények fogják védelmezni. Az illető személy ily módon akár halhatatlanná vagy istenséggé is válhat.
A hagyományos, szellemi bölcsesség szerint annak, aki hallhatatlan istenséggé szeretne válni, mintegy háromezer erényes tettet kell végrehajtania. Ha valaki boldog szeretne lenni, és hosszú földi életre vágyik, akkor szám szerint háromszáz és ezerkétszáz közötti jó tettre van szüksége. A jó tettek között a legmagasabb rendű a harmónia, békesség és egyetértés megteremtése az emberek között, valamint a sok-sok embert elpusztító háborúk megakadályozása. A harmónia erősítése egyaránt vonatkozik a nemzetek és az egyes személyek közötti nézeteltérésekre."
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019 - 18/60

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 2. 20:58

Szia Nelli!

Köszönöm a kiegészitést.
Ez a Yu Li is egy minden lében kanál. Nem volt elég, hogy a volt tábornok miatt van a kalamajka most, megint meg kellett látnia amit jobb lett volna, ha nem vesz észre. Szépen össze fogja tenni a részleteket majd. - gondolom -
Viszont, hogy a testvére volt a legvégén a Démon Nagyúr börtönénél, na az jócskán meglepett. Tehát akik meghalnak oda kerülnek és erősitik.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 7. 20:21

Szia Nelli!
Köszönettel vittem az esti programot! :-)
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. december 7. 21:16

Szia Nelli!
Köszönöm szépen a 19-20.részt is és a kiegészítőt,amit írtál :x Jót nevettem a 3ezer erényes tetten
ami után Istenné válhatnak.Vajon hány emberöltő kell hozzá amíg eljutnak odáig (lehet nagyon
undok vagyok),de ha mégis eljutnak oda miért esnek vissza.Azért remélem ha sokat gonoszkodnak
elvesztik ezt a kiváltságot.
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: chain » 2019. december 7. 22:02

Üdv.
Köszönöm szépen a 18-20.részek feliratát.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 9. 22:44

Szia Nelli!

Meglátásom szerint a Háború Istene bekeményit és megy az elvei szerint. :-)
Ling Xi apja ha már elkezdte az igazságot elmondani, miért nem mondta el legalább azt, hogy a testvére az apja? Na ez maradjon az ő titka....
Köszönöm a mostani részt is :-)
Avatar
Vaskica06
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:58

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: Vaskica06 » 2019. december 9. 23:06

Kedves Nelli,ZZ,Milli,Sarolta és Zsike!
Nagyon szépen köszönöm a munkátokat és a feliratokat. :littlehearth:
Eddig még főleg csak gyűjtögettem egy kis kukucskálással megspékelve.Most értem a Legends végére,még emésztem az utolsó két részt.Ez lehetett volna hosszabb is,hogy könnyebben érthető legyen.De így is tetszett.
Most viszont nagy reményekkel e sorozatnak kezdek neki.A 4. részig láttam és addig nagyon aranyos volt.
bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. december 9. 23:19

f.ági írta:Szia Nelli!

Meglátásom szerint a Háború Istene bekeményit és megy az elvei szerint. :-)
Ling Xi apja ha már elkezdte az igazságot elmondani, miért nem mondta el legalább azt, hogy a testvére az apja? Na ez maradjon az ő titka....
Köszönöm a mostani részt is :-)

Én is azon csodàlkoztam, miért nem mondta.el. lehet azért, hogy ne mondjon neki rögtön két rossz dolgot, vagy ne álljon bosszút... Hátha kiderül...
bearbear

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. december 11. 9:10

A 22. részben Sennong istent és uralkodót említik. Neki is van egy olyan üstje, mint amilyen a Hold-víz Üst. Magyarul is hozzáférhető a wikipédián egy leírás róla. https://hu.wikipedia.org/wiki/Sen-nung
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Love and Destiny - Szerelem és sors - 2019

HozzászólásSzerző: gyomar » 2019. december 11. 11:04

Kedves Nelli!
Hálásan köszönöm neked a 18-19-20-21. részek feliratainak a fordítását. ^:)^ \:D/ :-h
gyomar :)

Vissza: “Kína”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég