Familiar Wife

Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: ququcs » 2018. november 27. 11:17

Kedves Zita köszönöm a 2. részt is :-bd Rita írta, hogy Te fordítod, nagyon örülök neki, nagy ölelést :ymhug: érte.
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. november 27. 16:30

:ymhug:
ekek
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. július 12. 21:23

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: ekek » 2018. november 27. 16:41

Köszönöm!!! Gyűjtögetem, és aztán...maraton! :)
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: onna » 2018. november 27. 19:56

Drága Ritu,
Köszönöm, hogy fordítod. Már elkezdtem nézni angol felirattal, de lusta embereknek könnyebb magyarul megnézni, ezért nagyon örülem, hogy nekifogtál a fordításának. Ji Sung-ot nagyon kedvelem és összehasonlításképpen is kiváncsi vagyok a Go back couple után, hogy mennyire koppintották le az ötletet és melyik változat a jobb megoldás. :-h :-h :flower1: :-h :-h
^:)^ :ymapplause: :ymapplause: ^:)^
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13491
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 27. 20:08

Kedves Onna! Zita fordítja a sorozatot, neki jár a köszönet. Megdolgozik vele, jó sok sorból
állnak a feliratok.

Mivel a 2. résztől javítom a feliratokat, ezt a sorit "hivatalból" én is nézem. Nem tudom,
milyen volt a Go Back Couple, de ennek mind a két része nagyon izgalmasan zárult. Remélem
a folytatás is jó lesz.

Nem jó nézni a főszereplő pár házasságát. Kíváncsi vagyok, hogy alakul a sorsuk az időugrással:

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. november 27. 21:17

Szia Zita!

Nagyon ritkán nézek már koreai sorozatot, de itt leszek én is, és be fogok kapcsolódni a történetbe.Köszönöm szépen a kész részeket.
Olyan szépen fogalmaztad meg, hogy mi is a " fizetség" a forditásért. Apukád helyzetével kapcsolatban a Tieteket is teljesen átérzem, ugyanis a férjem anyukája az ő születése után fokozatosan vesztette el a látását. Apukám szintén egyik szemére nem lát...
Avatar
cicus
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: cicus » 2018. november 27. 21:56

Köszönöm szépen a 2. részt és tényleg nagyon
fájdalmas nézni a házaspár életét.Vajon,hogy
jutottak idáig és képesek lesznek-e változtatni,
hát erre kíváncsi vagyok nagyon.
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. november 28. 11:35

Ülök a fodrásznál, olvasom a hozzászólásaitokat, telik a szívem örömmel, szeretettel. Tőletek kapom. Boldog vagyok. Köszönöm. :littlehearth:
Avatar
kikyou88
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. november 5. 13:27

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: kikyou88 » 2018. november 28. 16:57

Szia Zita6462!
Köszönöm szépen a 2.részt és a videó letöltési lehetőséget! :-bd
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. november 28. 17:50

f.ági írta:Szia Zita!

Nagyon ritkán nézek már koreai sorozatot, de itt leszek én is, és be fogok kapcsolódni a történetbe.Köszönöm szépen a kész részeket.
Olyan szépen fogalmaztad meg, hogy mi is a " fizetség" a forditásért. Apukád helyzetével kapcsolatban a Tieteket is teljesen átérzem, ugyanis a férjem anyukája az ő születése után fokozatosan vesztette el a látását. Apukám szintén egyik szemére nem lát...

Köszönöm f.ági, valóban ez egy nagyon nehéz élethelyzet. Igazán csak az érti meg aki benne van. Köszönöm a kedves, vigasztaló szavaid.
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. november 28. 18:28

Kedves kikyou88, nagyon szívesen.
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: onna » 2018. november 29. 0:12

Kedves Zita, Bocsánat, neked szerettem volna megköszönni a fordítást :-ss , Ritának pedig a segítséget.
Köszönöm, hogy nekiláttál a sorozat fordításához! :ympeace: :ympeace: :ympeace: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Remélem jól alakul majd a sorsa szegény palinak, akit Ji Sung alakít türelmes lélekkel alakít, mintha ez lenne természetes, amíg már meg nem unja. A feleség nem komplett, az őrületbe kergeti párját. Én nem adnék neki esélyt, hogy visszatérjen, ha észhez tér vagy ha a pszichológusa kikezeli. Komplett őrült, nincs rá mentség. Vajon mitől lett ilyen? :-t
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. november 29. 20:37

Csak a hely szűkében levőknek írom, hogy a Smallenkódon levő 720.as mega link is jó a felirathoz... :D
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. december 1. 18:54

Kedves onna, igazán nincs mit. Bár a hetivel egy kicsit kések majd, mert itthon volt a férjen Németországból egy hétre és megvallom töredelmesen, ez a hét nem a fordításról szólt. Igyekszem behozni az elmaradást.
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: onna » 2018. december 2. 10:14

Kedves Zitu,
Nincs elmaradásról szó, hiszen a szabad idődben elsősorban a családoddal kell törődnöd, őket kell kényeztetned, nem minket. Férjednek ismeretlenül is add át üdvözletem, süssél neki ma valami nagyon finomat és nagyon jó hétvégét és hetet kívánok! :ymhug: :ymhug: :ymhug: Részemről -a sorozat nézése ráér - tőlem maradhat egy hétnél tovább is, mint egy hét. :movingflower:
Darinka
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2016. március 27. 10:29

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Darinka » 2018. december 2. 12:37

Köszönöm szépen.:)
Avatar
annamama
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:38

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: annamama » 2018. december 2. 16:55

Kedves ZZ Nagyon szépen koszonom a Familiar Wife Elso és második feliratát.Nagyon orulok neki Ji Sung kedvenc szinészeim egyike...:)...Mégegyszer koszonom a feliratokat és a ránk forditott idodet ,hogy sokunknak oromet szerez forditásaidal ...annamama...:)...
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2673
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: f.ági » 2018. december 2. 17:30

Szia Zita!

Megnéztem az eddigieket, köszönöm szépen!
A család az első, a forditás ráér!
Spoiler: mutasd
Vegyes érzéseim vannak a nővel és a férfival kapcsolatban is. Meg tudom érteni mindkettőt, meg nem is tudom.
Nehéz munka mellett két gyereket nevelni, bölcsibe rohanni, otthon helyt állni, vagy nem helyt állni. Ebből lett elege a feleségnek, aki kicsit bevállalósnak tünt fiatalkorában. Jó, nem ez a legjobb szó rá, de foggal körömmel ragaszkodott ahhoz, amit el akart érni, és lehet nem kellett volna ezt a házasságot anno elsietni egyik fél részéről sem.
A férfi aki szintén leterhelt a munkahelyén, megfelelni kényszerül, mint mindenki, de ha számára valami hiányzik az életéből, erre nem mindig képes, összecsapnak a hullámok a feje felett.
Érdekes ez az időutazás. Kiváncsi leszek mit hoznak ki belőle. Úgy gondolom mivel már ismerei azt az oldalt, amiben nem akar élni, túl nagyok lesznek az elvárásai a jóra, túl boldog akar lenni az új helyzetben, nem biztos,hogy sikerülni fog neki ez hosszú távon.
Amikor a játék a fürdőkádban a tus alatt kötött ki, nekem akkor is kicsit nyuszinak tünt, hiába adta ki magából a dühöt. Bár a feleséget érzékenyen érintették a szavai, de másnap szerintem folytatódott volna minden, úgy ahogy abbamaradt.

Nellinek pedig nagy köszönet az online linkekért, mert nagyon rákaptam mostanában nem csak itt, más forditásnál is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 2. 18:34

Kedves Zita, ismeretlenül is üdvözlöm kedves családodat, a fordítás ráér...nehogy már lelkiismeret furdalásod legyen. A fordítás hobby, amire amikor itt az ideje,arra is sor kerül... :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. december 3. 18:20

Nagyon köszönöm a megértéseteket, jól esnek a szavaitok. Igyekszem és persze sok segítséget is kapok Ritától és Nellitől is, így hamarosan meglesz a 3, rész is.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 4. 10:03

Kedves Zita, nem írtam még, illetve Te még talán nem voltál itt, amikor a bátyámról számoltam be.
Spoiler: mutasd
Teljesen együtt érzek veled, egy nem látó családtagnak látó támasznak lenni, nem könnyű, mégis örömtelivé tud válni, mert sok múlik a másik félen. a Bátyám 3o éves kora körül vakult meg teljesen, egy hibás retina műtétet követően. Amúgy másodállásban fotóriporterként dolgozott az egyik klinikán..úgyhogy neki sokszorosan is rossz volt ez a orvosi hiba. Viszont annyira kiélesedett a hallása, hogy már lélegzetvételből megállapította, ha bántott valami bennünket, Úgyhogy még a rossz hírt sem lehetett előle eltitkolni. A tvben a feliratos híreket én szoktam neki felolvasni, meg az újságot. viszont rengeteg kazettát hoztunk ki szépirodalomból. Akkor még nem volt annyira internet...sok szép élményt kívánok a nehézségek ellenére, és szeretettel ölelem apukádat, ismeretlenül is.
:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. december 4. 18:45

Kedves Kata58, nagyon köszönöm a kedves szavaid. Valóban nem olvastam vagy tényleg nem voltam még itt. Remélem a Bátyád teljes életet él és remélem az én Apukán is beletanul majd ebbe a helyzetbe. Amíg hall még, addig feltetten neki egy lejátszóra a hangoskönyvek közül egy párat, így egy kicsit legalább elfoglalja magát. :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 5. 8:53

Zita6462 írta:Kedves Kata58, nagyon köszönöm a kedves szavaid. Valóban nem olvastam vagy tényleg nem voltam még itt. Remélem a Bátyád teljes életet él és remélem az én Apukán is beletanul majd ebbe a helyzetbe. Amíg hall még, addig feltetten neki egy lejátszóra a hangoskönyvek közül egy párat, így egy kicsit legalább elfoglalja magát. :littlehearth:

Spoiler: mutasd
Kedves Zita, bátyám már majd 25 éve nincs közöttünk.legyőzték a cukor szövődményei... :(( mikor férjhez mentem, és lett telefonunk órákon keresztül beszélgettünk telefonon, mert a anyu után én voltam továbbra is aki segített neki a legtöbbet. Aztán újranősült, és akkor a felesége tett meg érte mindent amit lehetett. :) .
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7224
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 5. 8:53

Zita6462 írta:Kedves Kata58, nagyon köszönöm a kedves szavaid. Valóban nem olvastam vagy tényleg nem voltam még itt. Remélem a Bátyád teljes életet él és remélem az én Apukán is beletanul majd ebbe a helyzetbe. Amíg hall még, addig feltetten neki egy lejátszóra a hangoskönyvek közül egy párat, így egy kicsit legalább elfoglalja magát. :littlehearth:

Spoiler: mutasd
Kedves Zita, bátyám már majd 25 éve nincs közöttünk.legyőzték a cukor szövődményei... :(( mikor férjhez mentem, és lett telefonunk órákon keresztül beszélgettünk telefonon, mert a anyu után én voltam továbbra is aki segített neki a legtöbbet. Aztán újranősült, és akkor a felesége tett meg érte mindent amit lehetett. :) .
Avatar
Zita6462
Fordító
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 12:15

Re: Familiar Wife

HozzászólásSzerző: Zita6462 » 2018. december 5. 8:56

Kedves Kata58,

Spoiler: mutasd
Nagyon sajnálom, az én nővérem is elment tavaly márciusban. Soha el nem múló fájdalmat és ürességet hagyott maga után.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég