Wolf Totem - Farkas Totem

bearbear
Fordító

Wolf Totem - Farkas Totem

HozzászólásSzerző: bearbear » 2020. április 17. 14:04

Wolf Totem - Farkas totem
kínai-francia kalandfilm, 121 perc, 2015

Kép

Bemutató:

1967. Csen-zent a fiatal Pekingi egyetemistát - több ezer társával együtt - Belső-Mongóliába küldik, hogy írni és olvasni tanítsa a pásztorok egy nomád törzsét. Ám az új környezetben ő az, akinek tanulnia kell, mert a végtelen sztyeppén, ahol az ember a természet erőinek van kiszolgáltatva, új értelmet nyer a közösség, a szabadság és a felelősség fogalma; de leginkább a tiszteleté, amely a természet erői mellett a sztyeppék csúcsragadozóját a farkast illeti meg. A nomádok, és az általuk szent teremtményeknek tartott farkasok között egy különös, összetett, misztikus kötődés alakult ki, amely a ragadozók vadságából, ravaszságából és szépségéből ered. Csen-zen a pásztorok intelmei ellenére, és tudtuk nélkül, magához vesz egy fiatal farkaskölyköt, hogy a farkasok életét, viselkedésüket tanulmányozza, mit sem sejtve arról, hogy tettével nem csak a bölcsek tanácsának, hanem a természetnek a haragját is kihívja maga ellen.
Bemutató dátuma: 2016. március 10.
Forgalmazó: MTVA

Szereplők
Shaofeng Feng - Chen Zhen
Shawn Dou - Yang Ke
Ankhnyam Ragchaa - Gasma (as Ankhnyam Rachaa)
Yin Zhusheng - Bao Shunghi
Ba Sen Zha Bu - Bilig (as Basen Zhabu)
Baoyingexige - Batu

Alkotók
Rendező:
Jean-Jacques Annaud
Forgatókönyvíró:
Jean-Jacques Annaud
Jiang Rong
Alain Godard
Lu Wei
John Collee
Zeneszerző:
James Horner
Operatőr:
Jean-Marie Dreujou
Producer:
William Kong
Xavier Castano
Alan Wang
Jianshai Xu
Duojia Zhao
Vágó:
Reynald Bertrand

1967. Csen-zent a fiatal Pekingi egyetemistát - több ezer társával együtt - Belső-Mongóliába küldik, hogy írni és olvasni tanítsa a pásztorok egy nomád törzsét. Ám az új környezetben ő az, akinek tanulnia kell, mert a végtelen sztyeppén, ahol az ember a természet erőinek van kiszolgáltatva, új értelmet nyer a közösség, a szabadság és a felelősség fogalma; de leginkább a tiszteleté, amely a természet erői mellett a sztyeppék csúcsragadozóját a farkast illeti meg. A nomádok, és az általuk szent teremtményeknek tartott farkasok között egy különös, összetett, misztikus kötődés alakult ki, amely a ragadozók vadságából, ravaszságából és szépségéből ered. Csen-zen a pásztorok intelmei ellenére, és tudtuk nélkül, magához vesz egy fiatal farkaskölyköt, hogy a farkasok életét, viselkedésüket tanulmányozza, mit sem sejtve arról, hogy tettével nem csak a bölcsek tanácsának, hanem a természetnek a haragját is kihívja maga ellen.

Magyar felirat:

Online:

zsuzsianyu2

Re: Wolf Totem - Farkas Totem

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2020. április 17. 17:42

köszönöm szépen a filmet . Jaj nagyon szép történet volt és megkönnyeztem rendesen . :)
bearbear
Fordító

Re: Wolf Totem - Farkas Totem

HozzászólásSzerző: bearbear » 2020. április 17. 19:30

Nagyon szívesen :flower1:

Vissza: “Kína”