AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. október 22. 7:46

Kedves Wu xing, ;) :ymhug: :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Köszönettel vittem az arányjavítókat...esetleg van hozzá feliratod?
tibi75
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. november 4. 13:58

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: tibi75 » 2018. november 10. 21:44

Köszi az infót a hit and run -al kapcsolatban. Nem is figyeltem, hogy behoztak egy ilyen szabályt. Én csak filmeket szoktam letölteni az asiatorrents-ről, max 10-20-at per év, ezért csak ritkán tévedtem erre a torrentoldalra. Free-leech-kor össze is kalapáltam mindig az erre való gigabájtokat, nem is nagyon figyeltem az arányomat. (most is "Ratio: 1.36") Már csak az a kérdés, hogy vajon hány hit&run torrentje lehet az embernek havonta... Mindenesetre most visszaálltam seedelni a napokban leszedett 2 filmet. (Egyikhez innen szereztem be a feliratot - hálás köszi innen is érte ^:)^ ) (The Table) Pár napja a Rinko étterme - című film felirata miatt regisztráltam - szuper volt - , köszönöm a visszaigazolást is. :) További jó fordításokat. Üdv: K.Tibor :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 10. 21:58

Szia Tibi! Köszöntelek a fórumomban! Érezd jól magad közöttünk!

Arról nem szól a fáma, hogy hetente vagy havonta mennyi HnR-od lehet, csak arról, hogy
ha kapsz értesítést, hogy rajtakaptak, akkor megbocsátanak, ha szépen visszatöltöd
ugyanazt a fájlt. Ellenkező esetben büntetés vár rád, méghozzá súlyos. Érdemes lesz rá
odafigyelni.

Nagyon szívesen a filmeket! Remélem még más kedvedre valót is találsz!
zella
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. november 23. 5:46

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: zella » 2018. november 23. 17:59

Kedves Rita! Tudnál segíteni a Hit-and -runnal kapcsolatban? Jelenleg két torrentem van. Tegnap óta az Avista az egyiket hit and runnak hozza, 9 óra kellene még a visszatöltéshez. Amit nem értek, a torrentet nem kapcsoltam ki ( bit torrent ) , az egyiket seedeli, az Avista számolta is, már teljesült a visszatöltési kötelezettség, de a másiknál tegnap óta folyamatosan 9 órát kérne. Nem tudom mit tudnék tenni, a torrentem megy, a filmet nem töröltem ki, sőt most kezdtem nézni. Lehetséges, hogy az Avistán van valami hiba? Gyakran volt, hogy ha a Seedingre kattintottam, a két torrent helyett 4-et listázott ( duplázta ) illetve olyan is volt, hogy megtriplázta. Válaszod előre is köszönöm! Szép estét: zella
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 23. 18:08

Szia Zella! Még nem kell komolyan venni, ha felszólítást kapsz. Én is jártam így, pedig
betartottam a szabályokat. Előre kiírták, hogy nem kell megijedni, ha hit-and-run
figyelmeztetést kapsz. Egyelőre még tesztelik a rendszert.

Amióta nem utorrentet, hanem qBittorrentet használok, nincs olyan problémám, hogy
duplán látnám valamelyik torrentemet. Nem tudom, mit lehet tenni ellene, és azt sem,
hogy jelent-e ez problémát a seedelésnél.

:flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
zella
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. november 23. 5:46

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: zella » 2018. november 23. 18:30

Kedves Rita! Nagyon köszönöm a gyors választ. Kicsit megnyugodtam ! Sajnos helyhiány miatt ha megnézek egy sorozatot ki kell töröljem. Én is szeretem betartani a szabályokat, és féltem, hogy gond lesz .
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 23. 18:31

Szívesen!

@};- %%- @};-
Avatar
hnwfs
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018. március 23. 14:29

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: hnwfs » 2018. november 26. 15:06

Rita,

nekem volt egy hit-and-run sorozastom 90GB. Letöltöttem, megnéztem az első részt és kidobtam az egészet.
Feltöétöttem egy 9 részes, jó minésdégú 11 GB sorozatot és eltünt a hit-and-run figyelmeztetés Az avistaz fiók infórol.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 26. 15:17

Ebben a tesztidőszakban két H'nR-om volt eddig. Az egyik csak úgy lett. Egyszer csak
megjelent egy "1"-es szám a jobb felső sarokban lévő sárga háromszög mellett.
A másiknak én vagyok az oka. Én is a letöltés után azonnal kitöröltem egy filmet. Egy
ideig ott volt az 1-es, aztán magától eltűnt, mint ahogy a másik is, amelyik csak úgy
ott termett.

Most még próbaidőszak van, nem kapunk büntit a hit-and-runért, de ha beélesítik a
rendszert sem hiszem, hogy egy másik fájl feltöltéssel lehet majd kompenzálni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 26. 16:05

Még mindig teszt időszak van:

Kép
Kinga115
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019. szeptember 16. 11:09

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Kinga115 » 2019. szeptember 16. 12:22

Kedves Rita!
Elolvastam,és hálásan köszönöm a sok jó tanácsot,alkalmaztam is őket.Olyan problémám van,hogy letöltöttem egy komplett,friss aranycsillagos 16 részes sorozatot /43,9GB/úgy,hogy kivettem a pipát a részekből,és csak az első két részt töltöttem le valójában 2,7GB értékben,és már 7,1Gb-nál járok a visszatöltésnél,mert viszik,mint a cukrot.Nem csináltam még ilyet,és most felmerült bennema kérdés,hogy szabályosan jártam-e el,mert a Historyban végig leech-nek hoz a hiányzó részek miatt,és az ut.előtti oszlopban 0 időt mutat.Mikor kerülök ki ebből így,vagy töltsem utólag a többi részt is? De akkor elvesznek az eddig megszerzett pontjaim?vagy csak hagyjam úgy,ahogy van? Fogalmam sincs.Előre is köszönöm a válaszod! :flower1: :-*
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 17. 5:54

Kedves Kinga! Nem tettél semmi rosszat! Nem tilos csak részben letölteni sorozatokat. Mivel a sori kevesebb,
mint 10%-t szedted le, ezért nem is lett volna kötelező visszatöltened, de megtetted, és még hasznod is lett
belőle, növelte az arányodat. Ezeket a részeket bármikor kitörölheted, de ha viszik, akkor hagyd még a gépeden.

Ez a leech státusz, nem az a leech státusz, amiért most büntet az AvistaZ. A te esetedben, csak arra az egy
sorozatra vonatkozik. A rendszerük úgy érzékeli, hogy az a fájl nálad még nem töltődött le teljes mértékben,
vagyis nem befejezett a letöltés. Ezzel nem kell törődnöd, mert ez nem szabályellenes.

Egyébként, ha letöltenéd az egész sorozatot, az a pontjaidat sem, és az arányodat sem rontaná, mert aranycsillagos
a fájl. A pontjaidat amúgy sem tudja semmi lerontani. Azokat a seedeléssel eltöltött idő, a fájlok mennyisége és
mérete után jutalmul kapod. Ha van helyed, lehet, hogy mégis érdemes lenne leszedni, ha ennyire kapós.

:flower1: :flower1: :flower1: :flower1: %%- %%- %%- %%- :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Kinga115
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019. szeptember 16. 11:09

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Kinga115 » 2019. szeptember 17. 9:55

Kedves Rita!
Hálásan köszönöm a részletes leírást,megnyugtattál.Szép napot neked! :flower1: :littlehearth:
Mikiacko
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. június 14. 18:56

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Mikiacko » 2019. november 12. 9:02

Kedves Rita!

Addig tettem vettem a letöltött sorozatokat, hogy most 9 db Hit and Runt mutat a historymban :-( sajnos ezeket már részben kitöröltem meg átneveztem, így nem tudom újra seedelni...valami büntit kaphattam, bár nem ír ki semmit, de az újonnan letöltött sorozataim meg se moccannak már napok óta, se felfelé, se lefelé nem töltődik semmi...mi ilyenkor a teendő? Töltsem le mégegyszer a torrenteket amik Hit and Runban vannak és hagyjam nyitva őket? mondjuk ezt próbáltam, de ezek se moccannak se fel se le. Vagy várjak pár napot?
Segítségedet köszönöm.
Üdv, Zsuzsa
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. november 13. 17:44

Mikiacko írta:Kedves Rita!

Addig tettem vettem a letöltött sorozatokat, hogy most 9 db Hit and Runt mutat a historymban :-( sajnos ezeket már részben kitöröltem meg átneveztem, így nem tudom újra seedelni...valami büntit kaphattam, bár nem ír ki semmit, de az újonnan letöltött sorozataim meg se moccannak már napok óta, se felfelé, se lefelé nem töltődik semmi...mi ilyenkor a teendő? Töltsem le mégegyszer a torrenteket amik Hit and Runban vannak és hagyjam nyitva őket? mondjuk ezt próbáltam, de ezek se moccannak se fel se le. Vagy várjak pár napot?
Segítségedet köszönöm.
Üdv, Zsuzsa


Szia, az átnevezett fájlokat nevezd vissza. A mappa nevét is, ha azt is megváltoztattad. A 9ből hányat töröltél?
Büntit nem kaptál.
A torrentjeidet vagy nem viszi senki, vagy rosszul van beállítva a kliens pf. portja.
Remélem NEM utorrent a kliens.

Üdv
Wu Xing
Mikiacko
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. június 14. 18:56

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Mikiacko » 2019. november 14. 17:44

Kedves Wu Xing!
Válaszodat köszönöm szépen.
A mappák nevét vissza tudtam nevezni, de a fájlokat sajnos nem, mert nem tudom mire kellene átneveznem, ha újra letöltöm az adott torrentet, hogy megnézzem,akkor azt mutatja, hogy ez már megvan nekem és megintcsak nem látom, hogy hogyan hívják az egyes fájlokat, szóval egy kicsit csapdába estem.
A kliensem profilja tuti jól van beállítva, mert eddig minden simán működött. Transmissiont használok Mac gépen, amit tegnap aktualizáltam, de így se tetszett neki és továbbra sem működött,pedig 3 évig olajozottan ment, így letöltöttem a Deluge nevű klienst, amit az avistaz is megnevezett és láss csodát, az simán visz mindent újra, mostantól pedig szigorúan betartom a seedelés szabályait. Már csak az a kérdés, hogy mi legyen ezekkel a Hit and Runokkal, amiket sehogy se tudok visszacsinálni...töltsem le őket újra és seedeljem, akkor eltűnnek?
Másik kérdésem, hogy a reseed-ben is megjelent pár torrentem, de nem ugyanazok mint a hit and runban és kéri, hogy reseedeljem őket, ez mit jelent pontosan?
Válaszodat ismételten köszönöm és elnézésedet kérem az értetlenkedésemért.
Üdv, Zsuzsa
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. november 15. 2:32

Szia Zsuzsa!
Nyugodtan kérdezz, én sem úgy születtem, hogy tudtam a választ ezekre a marhaságokra. Lehet, hogy másnak is segítünk ezzel, ki tudja?
Nagyon szorít az idő, de megpróbálok gyorsan válaszolni.

A Reseed csak egy kérés. Valaki(k) le akarja(k) tölteni azt a sorozatot/filmet, amit te valamikor (régen, vagy mostanában) már letöltöttél,
vagyis potenciális seeder lehetsz. A Reseed akkor generálódik, ha nagyon kevesen vagy senki sem seedeli az adott torrentet.
Ezt a Reseed kérést mindenki megkapja, aki letöltötte ezt a sorozatot/filmet.
Ha akarod egy kicsit javítani az arányodat tedd az adott torrentet újra seedbe.
Ha nem, akkor hagyd figyelmen kívül, magyarán tojni rá. Amit NE tegyél, hogy a Reseed kérést törlöd, mert arra viszont "ugrik" a rendszer!
A Reseed el fog tűnni néhány óra múlva, vagy nap múlva. És az is lehet, hogy pár nap múlva újra megjelenik. Ne törődj vele.

Holt találod a MAPPA ill. a FILE nevét?
MAPPA:
Kép

FILE: Rákattintasz a mappára és "lenyílik" az összes rész.
Kép

Namost, vegyük ezt a torrentet konkrét példaként.
H&R-ban jelenik meg neked, pedig a gépeden van.
1: Transm. megnyitod.
2: Célállomás az a hely ahol a sorozat a gépeden van (én nem tudhatom, hogy hol)
3: Egy fájl megnyitása: ide jön a torrent file.
Kép
4: Ok.
5: Azt kell látnod, hogy folyik az ellenőrzés
Kép


Hit and Run: Büntetés /még/ nincs. De ha a gépeden van az adott film/sorozat, akkor a fenti módszerrel seedbe tudd tenni. Ha már törölted a filmet/sorozatot, akkor a helyzet nem túl ideális, de valami megoldást találunk.
Hány db H&R-ról beszélünk? Hány GB-os sorozatokról? HA sokról, akkor a KICSIKET 1-2-6 GB újra töltsd le esetleg,
HA 9 vagy 9> GB akkor inkább hagynám, de pontos számok nélkül nehéz jó választ adni. Ja! Mennyi az arányod? (RATIO)

Üdv!

Miért pont ezt a sorozatot választottam példának??? :D
Mikiacko
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. június 14. 18:56

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Mikiacko » 2019. november 17. 11:41

Kedves Wu Xing!

Nagyon szépen köszönöm a részletes és szemléltető választ, most már egészen jól megvilágosodtam. :-bd
Végül nem neveztem vissza a fájlokat ( de jó tudni, hogy hogy kell ), hanem egy nagyon hosszu kivételéel letöltöttem újra és most szorgalmasan seedelem, így eltűntek a hit and run-jaim.
A reseedetre vonatkozó válaszodat is értem már, köszönöm.
Szuper ez az oldal, gratulálok!
Üdv, Zsuzsa
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 9. 22:19

Wuxing köszönöm a fejtágítót.... :D :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 27. 9:20

Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor elindítom a gépet mindig megjelenik egy ablak az újabb Qb fejlesztett változata. ti mindig letöltitek? Vagy nem frissítitek? ;) :ymhug: :x :flower1: :littlehearth: .
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. december 28. 19:13

Kata58 írta:Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor elindítom a gépet mindig megjelenik egy ablak az újabb Qb fejlesztett változata. ti mindig letöltitek? Vagy nem frissítitek? ;) :ymhug: :x :flower1: :littlehearth: .


A frissítések általában hasznosak. Lehet valóban a program frissülése, de lehet, hogy valami hibát javítottak.
Mindig meg lehet nézni, hogy a frissítés mit tartalmaz.
Igaz általában angolul, de a gugli lefordítja.
A qBittorrent kliens egy jó, biztonságos és felhasználóbarát program.

Üdv
Wu Xing
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 28. 19:37

:x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Sora74
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018. május 17. 15:08

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Sora74 » 2020. január 14. 17:28

Nagyon szépen köszönöm Rita a sok segítséget a Hit-and-Run szabállyal kapcsolatban...de azért lenne kérdésem...

1. ) Az előzőeket átolvasva, ha jól értem, akkor a History-ban nem jelzik sehol, hogy az adott, letöltött torrentre mennyi az előírt visszatöltési idő (ha
az arányt most nem nézzük...), azt a diagram alapján ki tudom számolni?
2.) Én is nemrég tértem át a qbittorrentre, és kicsit megszenvedtem vele, mire úgy gondoltam, hogy mindent sikerült beállítanom... A hétvégén
mégis sikerült valamit elbénáznom és az egyik sorozatot újra letöltöttem. Eredetileg a sorozatot 6 hónapja töltöttem le és 48.89GB volt a mérete
Mivel most újra letöltöttem a letöltött állományom mérete 97.78GB-ra nőtt, de a Seed Duration 40 napot ír. Vagyis, ha a diagramot nézem, akkor
jól gondolom, hogy nem kötelező Seed-ben tartanom ezt a sorozatot?
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2020. november 23. 17:43

Köszönöm szépen a Hit-and-run szabályzatot, nagyon jó kisokos, el is mentettem:-)) :littlehearth: %%-
Barbi03
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022. január 5. 23:50

Re: AvistaZ: Hit-and-run szabályzat (2018)

HozzászólásSzerző: Barbi03 » 2022. január 6. 22:40

Szia Rita :) először is köszönöm, hogy itt lehetek :)
Másodszor azt szeretném kérdezni, hogy nagyjából 2 éve van avistaz-om és eddig csak 8 dolgot töltöttem le ( ebből 6 most seedben van ) és de semmi adatot nem töltött vissza csak teljesítve van az előírt seed idő.
Most már azt írja hogy leech felhasználó lettem ,pedig van ami hónapok óta aktív de akkor sem töltött vissza semmit (0 az arány ) és most teljesen kétségbe vagyok esve :((
Mindenhol azt olvastam hogy vagy 0.9 arány vagy seed idő kell de akkor nem értem miért lettem korlátozva.
Bittorrentet használok első perctől kezdve. Ncore-ra pedig sikerült 1es arányig vissza tölteni.
Ha tudsz valami megoldást (esetleg mit csinálok rosszul ) nagyon boldog lennék,előre is köszönöm a válaszod .

Vissza: “AvistaZ”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég