Burning - Gyújtogatók

mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: mili56 » 2019. május 25. 23:49

Burning, koreai film - magyar felirat
Gyújtogatók

Hangul: 버닝

"Dzsongszu, az alkalmi munkákból élő fiú és Haemi, a bombázó gyerekkorukk óta nem találkoztak - ám amikor ismét egymásba botlanak, valami megszületik közöttük. Sőt, Haemi még arra is megkéri a fiút, hogy távollétében vigyázzon a macskájára. A lány ugyanis Afrikába utazik - ám onnan nem egyedül tér haza, hanem egy rejtélyes és gazdag fiúval, Bennel. Az ő megérkezésével furcsa szerelmi háromszög veszi kezdetét, ami csak még furcsábbá válik, amikor Ben bevallja, hogy mi a titkos szenvedélye." mafab

Kép


Rendezte: Lee Chang-Dong
Írta: Haruki Murakami eredeti novellája alapján: Lee Chang-Dong, Oh Jung-Mi
Producer: Ok Kwang-Hee, Lee Joon-Dong, Lee Chang-Dong
Fényképezte: Hong Kyung-Pyo
Világpremier: 2018. május 16. (Cannes Film Festival)
Megjelenés: 2018. május 17.
Idő: 148 perc
Műfaj: misztikus filmdráma
Forgalmazza: CGV Arthouse
Nyelv: koreai
Ország: Dél-Korea

Főszerepekben: Yoo Ah-in, Steven Yeun, Jun Jong-seo


MEGA-link a filmmel és a felirattal:



Online linkek:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
bearbear

Re: Burning

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. május 26. 0:22

Gratulálok az első filmedhez és üdvözöllek a fórumon. :flower1:
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: mili56 » 2019. május 26. 0:40

Köszönöm szépen. Remélem, hasznos leszek ezen a jó helyen.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. május 26. 6:30

Kedves Mili!

Üdvözöllek a Fórumon! Nagyon örülök, hogy csatlakoztál hozzánk! Érezd otthon magad!

Gratulálok az első fordításodhoz! Remélem sok szép filmet láthatunk a te magyarításoddal.


Mindjárt meg is rohamozlak pár kérdéssel. Sorozatot is tervezel fordítani? Koreai alkotások
a kedvenceid, vagy más ázsiai "termék" is érdekel?

Kép
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: mili56 » 2019. május 26. 7:41

Kedves Rita!

Köszönöm az üdvözlést és hogy itt lehetek. Egyelőre csak néhány filmem van, amiket közkinccsé teszek, talán örül majd nekik valaki. Csak Korea érdekel. Terveztem, hogy "kiszeretek belőle", de miután ott jártam, ez már holtomiglan tart. Most két film kiabál utánam, egyikük persze, hogy az Aranypálma-díjas, a másik egy eszeveszett horror. De kedvem volna néhány befejezetlen sorozathoz is. Közben lektorálok, korrektúrázom ezerrel, arra bármikor, bárki megkérhet, mert mániám a magyar nyelv. Időm kevés van, ezért fordítós ígéreteim nincsenek.

Szeretettel üdvözöllek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. május 26. 9:19

Nálunk úgy sincs olyan, aki csak koreait fordít, ezért nagyon jó, hogy itt vagy. Még senki nem tudja,
hogy itt kell téged keresni, úgyhogy csapunk egy kis reklámot neked és a fordításaidnak a fb-on, és
akkor ide fognak szokni a nézők. Örülni fognak neked is, és a felirataidnak is.

Horror? x_x Még olyan sincs nálunk! Én már annyiféle műfajban kipróbáltam magam, de a horrort nem
mertem bevállalni, mert nézni sem merem. Kíváncsi leszek a fogadtatására és persze a díjnyertesére is.

:flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. május 26. 10:58

Kedves Mili...üdv itt a fórumon...a horrort én sem szeretem, de majdnem minden más jöhet..nálam a koreai az etalon, de a többi csak egy hajszállal van lemaradva...Köszönöm a munkálkodásodat. Ha valamit megnéztem már, akkor jövök beszámolni... ;) :D :ymhug: :movingflower: :flower1: :-bd
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: mili56 » 2019. május 26. 11:35

Köszönöm szépen a fogadtatást. A horrort én sem szeretem, ez csak egy kirándulás lesz, misztikus-horrorisztikus és csak akkor teszem közzé, ha van benne valami megkapó, egzotikus, kihagyhatatlan.
A véleményetekre Kata és Rita pedig nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, várlak Benneteket sok szeretettel.
bearbear

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. május 26. 11:59

Számomra a Burning egy meghatározó film volt. nagyon vártam Yoo Ah-in miatt. Nagyon örültem a film sikerének.
Végig azt érzi az ember, amit a film éreztetni szeretne. Egy elnyújtott lézengés, ahol a másodpercek fájó unalomban telnek és nem történik semmi sem. Azonban a csend és a unalom mögül lassan felsejlik a vad, aki prédáját meglelte és ugyanilyen lassúsággal rájön főhősünk is, mi rejlik a dolgok mögött. Érezni lehetett azt a pillanatot, amikor hirtelen felocsúdik és rájön a vadász kilétére.
Számomra ez a film sokszor nézős lesz.
Köszönöm a feliratot.
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2019. május 26. 17:53

Köszönöm szépen kedves Mili 56 ! :littlehearth:
Jóbi Éva
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2017. október 5. 23:10

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: Jóbi Éva » 2019. május 26. 20:20

Köszönöm szépen a forditásaidat. Örülök hogy ilyen jó csapatba kerültél. :flower1: :flower1: :flower1:
mirtill11
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017. május 8. 17:14

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: mirtill11 » 2019. május 27. 12:43

Köszönöm hogy újabb taggal bővült ez a csapat. Az pedig hogy koreai filmeket kapunk tőled különösen nagy öröm számomra. Sokszor idő szűkében, csak 1 filmre jut időm, azon belül is a koreaiak a gyengéim. :x
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: mili56 » 2019. május 28. 15:34

bearbear írta:Számomra a Burning egy meghatározó film volt. nagyon vártam Yoo Ah-in miatt. Nagyon örültem a film sikerének.
Végig azt érzi az ember, amit a film éreztetni szeretne. Egy elnyújtott lézengés, ahol a másodpercek fájó unalomban telnek és nem történik semmi sem. Azonban a csend és a unalom mögül lassan felsejlik a vad, aki prédáját meglelte és ugyanilyen lassúsággal rájön főhősünk is, mi rejlik a dolgok mögött. Érezni lehetett azt a pillanatot, amikor hirtelen felocsúdik és rájön a vadász kilétére.
Számomra ez a film sokszor nézős lesz.
Köszönöm a feliratot.


Nagyon örülök, hogy érted a filmet és hogy nem vagyok egyedül azzal az elragadtatással, amit ez iránt a film iránt érzek. Az ifjúságot féltem attól, hogy ezek az életérzések győzedelmeskednek mindenek fölött és mélyen tisztelem az alkotókat, akik fölhívták erre a problémára a figyelmet. Yoo Ah-in pedig már most egy színészzseni, nem mellesleg filozófus is, a filmem fordításával - ha tehetném, - szétkürtölném, hogy rá figyelnünk kell, mert nem akárki.
bearbear

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. május 28. 17:15

Bizony, az egyik legtehetségesebb fiatal színeszek egyike.
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: mili56 » 2019. június 2. 18:09

bearbear írta:Bizony, az egyik legtehetségesebb fiatal színeszek egyike.


Szeretettel ajánlom a Tough As Iron c. filmjét is.
bearbear

Re: Burning - Gyújtogatók

HozzászólásSzerző: bearbear » 2019. június 3. 18:58

Köszönöm. A héten lemegy a ballagàs stb. És a hétvégén majd megnézem. Nagyon kíváncsi vagyok rà.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég