Thaiföldön

Moderátor: Wu Xing

Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. július 17. 22:51

f.ági írta:Kedves Wu Xing!
Nálam sem működött minden videó, de most viszont tökéletes, köszönöm, hogy dolgoztál vele és újra felraktad!
Élmény nézni a képeket.
Az a naplemente a nagy képen valami fantasztikus!
A kék farkú halakon jót csodálkoztam. Nem láttam még ilyet. Én sem szeretem, főleg nem idegen országban elkezdeni kóstolgatni őket. Nyersen meg aztán pláne nem. Fú, mikor eszik nyersen a pokipot! Brrrr
azok a kigyószerűségek kigyók, vagy angolnák voltak?
Meddig voltál kint?


Szia Ági
először is jobbulást! Remélem a lábad hamarosan meggyógyul.

Akkor maradunk ennél a videómegosztónál, remélem mostantól
nem lesz több technikai probléma.
Egy utcai árus grillezett csirkét és egy fajta halat. Ezen a grillezett halon
megakadt a szemem, szívesen megkóstoltam volna, de valahogy mindig
akadályoztatva voltam : )) így most kimaradt, de majd legközelebb.
kb. 5 hetet.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. augusztus 4. 14:06

A remek hír az, hogy a telefon sd kártyájára mentett több 100 fényképet és pótolhatatlan videót nem tudom megnyitni valamilyen hiba miatt.
Hát így jártam.
Ma jöjjenek a fényképek, Ritának is ez volt a kérése.


A keleti oldalon. Chalongi este.
A következő képeken halászcsónakok.
Kép

Kép

Kép

A máik "dolog" amitől hevesen ver az ember szíve.
Ha egy motor 250 lóerős és egy hajóra 3 darabot barkácsoltak fel, akkor az a hajó hány lóerős?
( egy Suzuki autó kb! 90 lóerős...)
Kép

Kép

Csónakok, hajók, jachtok a kikötőben.
Kép

Kép

Kép

A kikötő világítótornya.
Kép

Fogadó a Két Elefánthoz... vagy majdnem.
Kép

Hagyományos tetőszerkezet. Nagyon szeretem őket.
Kép

Fények, növények, virágok, pálmák, késő este, kellemes meleg. Folytassam??? :ymblushing:
Kép

Kép

Kép

Kép

Pattaya újra. A randa betonfalak között erre a szépségre bukkantam.
Kép

Estefelé Pattayán. Hamarosan lemegy a nap.
Kép

Megérkeztünk Karon-ra. A gazdagok világába. Egy-két sétát tenni itt jó, de még jobb utána visszamenni a helyünkre : )))
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A karoni sétányon a szobor felé, balra az Andamán-tenger kb. 20 méterre.
Kép

Kép

Kép

Egy étterem bejárata Kata-n.
Kép

A két utolsó képhez gondolom nem kell semmit hozzáfűznöm.
Kép

Kép
terezke4545
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018. május 23. 13:28

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: terezke4545 » 2019. augusztus 5. 20:17

Köszönet minden csodálatos képért. :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 5. 20:18

Szia Wu Xing!

Csodás képek, öt hét, hú, valami fantasztikus lehetett. :-)
Az első képet nagyon jókor kaptad le, nagyon tetszik.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. augusztus 6. 12:10

Örülök, ha nektek is tetszenek.

Elkalauzollak bennetek Szent Helyekre is, de ezt, kivételesen még én is komolyan veszem, kicsit lassan válogatom ki a képeket.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. augusztus 6. 16:50

Szia Wu Xing!
Nem baj, ha lassan kerül fel. Lényeg, hogy van kedved feltenni és mi láthatjuk!
Hatalmas lehet ez a buddha szobor a megvilágitáshoz viszonyitva előtte.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. augusztus 6. 19:04

Szia Wu Xing! Végignéztem a lemaradásomat. Minden nagyon tetszik! A videók működnek!
Szerencsére nem maradtam le róluk. Az a piac! Tele olyasmivel, aminek a nevéről fogalmam
sincs. Mintha abban az Angliában lévő pakisztáni üzletben lettem volna, ahová előszeretettel
járnak a lányomék, főleg gyümölcsökért. Ott is csoda zöldségek és gyümölcsök voltak.

A templomos, szent helyes videó is szemet gyönyörködtető, és a zenét is nagyon jól választottad
ki hozzá.

Naplemente, hajók, lámpások... mintha karácsony lenne némelyik képen... tenger, arany, színek,
pálmafák, szépségek... Minden nagyon tetszett!

Korábban elfelejtettem megemlíteni, hogy ez a fotó nagyon-nagyon szuper lett. irigy vagyok!

Kép

Ja, még egy dolog! Az első videó, az esős, elvarázsolt teljesen. Gondolom ott volt a szállásod.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. augusztus 7. 16:47

Szia Rita, örülök, ha neked is tetszenek a képek. Lesz még.
Lenne sokkal több is, ha nem lenne ez a hiba az sd kártyával. Sok drótonülős kép odalett és amit a legjobban sajnálok az egy kis rákról készített videóm.
A majmosokról már nem is beszélek. És hát,
egy késő esti videó, ami a tengerparton a vízben sétálva készült…

Igen, itt volt a szállásom. A lépcsőtől jobbra, a lenti egység.
Kívülről:
Kép
Belülről:
Kép
A típusa bungaló, ami abban különbözik egy átlagos hotel szobától, hogy elvileg van benne egy kis konyha egység is.
Thaiföldön nem volt, de nem érdekelt, mert hűtő és elektromos vízforraló volt.

Egy példa a bungalóra Grand Canaria-ról.
Kép
Erre nekem a reggeli kávém miatt van szükségem, amit szeretek magamnak elkészíteni.
És amíg meg nem ittam addig kb. egy egysejtű értelmi képességével rendelkezem.


Hát igen, naplemente után jobb ha mindenki biztonságos helyre vonul, mert ilyenkor indulnak útnak a ragadozók. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. augusztus 8. 11:43

Nem felejtettem el az ígéretemet, addig is egy kép, nagyon remélem, hogy
a sokarcú Istenség nem haragszik meg rám!
DE!
Ugye a bal középső kezében nem egy mobil van?


Kép

Két kép kivételesen villanydrót kötegek nélkül. Először eléggé zavart, de aztán megszoktam.
Mikor másodszor voltam, már fel sem tűnt.

Kép
Kép
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. január 4. 19:30

2019 decemberében

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. január 4. 20:31

Kép
Avatar
Yagamilight
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2018. december 27. 10:49

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Yagamilight » 2020. január 18. 10:59

Sziasztok!

Kedves Wu Xing !

Csodás képek.
Nagyszerű élményeket szerzel.
:littlehearth: :flower1:

Yagamilight
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. január 19. 1:37

Yagamilight írta:Sziasztok!

Kedves Wu Xing !

Csodás képek.
Nagyszerű élményeket szerzel.
:littlehearth: :flower1:

Yagamilight


Örülök, ha tetszenek :)
A távol-keleten rontani a levegőt azonban még csodásabb! :)
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 15. 19:22

Kedves Wu Wing,
Tetszettek a képeid, ügyes fotós vagy! Én is szeretem Thaiföldet, elnézve a soraidat, eszembe jutott a dzsungel túrám, meg a bambusz tutajos evezésem, az éjszakai masszírozás és vásárlás a Luang Prabang-i piacon. Meg még sok-sok emlék a régmúlt időkből.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 16. 11:52

onna írta:Kedves Wu Wing,
Tetszettek a képeid, ügyes fotós vagy! Én is szeretem Thaiföldet, elnézve a soraidat, eszembe jutott a dzsungel túrám, meg a bambusz tutajos evezésem, az éjszakai masszírozás és vásárlás a Luang Prabang-i piacon. Meg még sok-sok emlék a régmúlt időkből.


Köszönöm.
Inkább nem mondok semmit.... ma vagy holnap fogom a repjegy+szállás foglalásaimat átfoglalni novemberre :( nem az én hibámból 8-|

A képeim és videóim túlnyomó többsége elveszett, mert sd kártyára lettek mentve, nem a telefon belsőmemóriájába. Pl. az én dzsungel túrám,
olyan videó, amin a dzsungel belsejéből olyan hangokat hallani, amitől még én is nyugtalan lettem. A többiről nem is beszélve.
De szerencsére a fontos képeket a telefonra mentettem, azok megvannak :)

Már régóta töröm a fejem, hogy ha ott leszek, át kellene menni pár napra Kambodzsába....
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 16. 12:33

azon gondolkodtam mi lenne a megfelelő szó arra ami most elém terült látványként,..PAZAR!!! :littlehearth:
Már csak azt sajnálom, hogy időnként az illatok nem jönnek át!
De jó hogy egy kicsit tartalékoltam a megnézését a túráidnak, s most dőzsőlhettem a szebbnél szebb képek között, Néha pedig bevillant egy egy filmjelent is, ami hasonlított arra a környezetre amit mutattál.
Sajnálom az sd-s kártyádat, semmiképp nem lehet megmenteni ami rajta van, Vannak kifejezetten SD-kártya doktorok...hátha..akkor nem lenne akkora veszteséged. :)

Hálásan köszönöm a sok sok szép és izgalmas szemgyönyörködtető látnivalókat, a videók most még nem kerültek sorra! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 24. 11:06

Kár az elveszett felvételekért, ami pótolhatatlan még akkor is, ha másodszor is elmész ugyanarra a helyre, mert akkor már minden más. Én így jártam Kambodzsával, másodszorra a lányomat elvíve, már nem volt ugyanaz az élmény számomra, mint neki. A dzsungel túrám azért maradt emlékezetes, mert kb 12 kilométeres gyaloglás után a társaságom fele túl előrement, a másik fele meg lemaradt. Egy darabig ott álltam egyedül, tanácstalanul, hogy most bevárjam a többieket, vagy induljak el egyedül. Az utóbbi mellett döntöttem és oltári szerencsém volt, hogy jó irányban haladtam, az állati hangok alapján, de féltem és emiatt amikor lehetett, futottam, mert kezdett bealkonyulni és ugye ilyenkor jöhetnek elő vacsorázni mondjuk a tigrisek. Mire a pár házból álló elefánt farmot megtaláltam, bizony totál besötétedett. A lábam a 7 kilométeres magányos futásom, mászásom, gyaloglásom után úgy fájt, hogy első dolgom volt, hogy a közeli patakba merítettem cipőstül. Szinte forrt a víz a lábam körül. Utána örömmel fedeztem fel,hogy napelemmel működő hűtőgépükben van hideg sör. Mennyi érzés volt meginni, még most is érzem az ízét, ahogy visszagondolok.
Nagyon jót aludtam a cölöpös házban, szúnyoghálós fedezékben a padlón.
Ja, és a lényeg: azért mentem erre az útra, mert nagyon stresszes voltam és gondoltam, kipihenem magam.
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Thaiföldön

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 24. 20:33

onna írta:Kár az elveszett felvételekért, ami pótolhatatlan még akkor is, ha másodszor is elmész ugyanarra a helyre, mert akkor már minden más. Én így jártam Kambodzsával, másodszorra a lányomat elvíve, már nem volt ugyanaz az élmény számomra, mint neki. A dzsungel túrám azért maradt emlékezetes, mert kb 12 kilométeres gyaloglás után a társaságom fele túl előrement, a másik fele meg lemaradt. Egy darabig ott álltam egyedül, tanácstalanul, hogy most bevárjam a többieket, vagy induljak el egyedül. Az utóbbi mellett döntöttem és oltári szerencsém volt, hogy jó irányban haladtam, az állati hangok alapján, de féltem és emiatt amikor lehetett, futottam, mert kezdett bealkonyulni és ugye ilyenkor jöhetnek elő vacsorázni mondjuk a tigrisek. Mire a pár házból álló elefánt farmot megtaláltam, bizony totál besötétedett. A lábam a 7 kilométeres magányos futásom, mászásom, gyaloglásom után úgy fájt, hogy első dolgom volt, hogy a közeli patakba merítettem cipőstül. Szinte forrt a víz a lábam körül. Utána örömmel fedeztem fel,hogy napelemmel működő hűtőgépükben van hideg sör. Mennyi érzés volt meginni, még most is érzem az ízét, ahogy visszagondolok.
Nagyon jót aludtam a cölöpös házban, szúnyoghálós fedezékben a padlón.
Ja, és a lényeg: azért mentem erre az útra, mert nagyon stresszes voltam és gondoltam, kipihenem magam.


Szia,

én egyedül utazom, pont ezért. Egész évben mások hülyeségeit kell elviselnem, ha végre szabadságon vagyok, nem vagyok rá hajlandó.
És még valami, ezt nem tudom pontosan megfogalmazni, de ha egyedül utazol, és egyedül vagy, valahogy más..., jobb.
Már többször voltam és remélhetőleg még többször is megyek Thaiföldre.
Nekem a napi átlagom gyalog 20km felett volt minden alkalommal. Hogyan másképp lehet egy helyet megismerni?

Kambodzsa már régóta a terveim között szerepel, DE ha Thaiföldön vagyok, valahogy mindig elmarad, pedig könnyen át tudnék menni, de nincs hozzá kedvem, mert jól érzem magam és mindig rengeteg dolgom van :)

Amit az elefántokkal egyik másik helyen művelnek, attól mérges lettem, szívesen felcseréltem volna a szerepeket, az "idomárok"? lábára tettem volna a bilincset és engedtem volna neki a testméretük harmadának megfelelő mozgáslehetőséget.

Készítettem videót a dzsungel mélyéről hallható fantasztikus és félelmetes hangokról, az is odalett.

Én is sokszor eltévedtem, de nem izgatott és néha még örültem is neki.

Vissza: “Távol-Keleten”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég