The King: Eternal Monarch

mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 13. 23:23

pi314 írta:Köszönöm a 7-8. részt és a Dream című dal fordítását ezt is nagyon szép. Tetszik a dallama és a szövege is.
Lee Min Ho alakítását pedig meg kell védenem :) - "öltöztetős baba" létére azért elég perzselően tud nézegetni főhősnőnkre. Karaktere egy méltóságteljes uralkodó, matematika tudós - visszafogott, de nagyon is melegszívű a körülötte lévőkkel. Szóval szerintem jól hozza a karakterét. :)
A 7. részben pedig amikor
Spoiler: mutasd
testőrét elhozza a köztársaságba és találkozik itteni hasonmásával, a rendőrlány szemrehányó tekintete láttán az a pislogás amit rendez, szuper :)


Ó, örülök, hogy fölkaptad a fejed az "öltöztetős babá"-ra. :D :D Én vagyok az, aki a leginkább szurkol, hogy villantson már valamit a tehetségéből LMH. Nyilvánvalóan ő azt teszi, amit a rendező kíván. Meg ahogy a történetet megírta a nem is kicsit híres szerző. Tehát lesz még itt valami. Persze azt szem előtt kell tartanunk, hogy még Európában is, Ázsiában még jelentősebben, a nemes lelkület legfőbb kifejezésmódja, hogy nincs kifejezésmód. Semmit sem fejezhet ki az arc, semmilyen érzelmet, higgadtnak és pókerarcúnak kell lennie, a hangját nem emelheti föl, ezt tanítja az etikett.

Spoiler: mutasd
A 8. részben, az 50:51-nél azért kijött a sodrából, de csak a hátratett keze remegett bele. A tekintetéről pedig:
a 7. részben a 40:36-nál egy egy milliméternyi rezdüléssel jelez egy helyeslést, a 8. részben, a szerelmi vallomás hallatán libben át az arcán egy jóféle játék.
pi314
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. augusztus 8. 22:10

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: pi314 » 2020. május 14. 0:41

mili56 írta:
pi314 írta:Köszönöm a 7-8. részt és a Dream című dal fordítását ezt is nagyon szép. Tetszik a dallama és a szövege is.
Lee Min Ho alakítását pedig meg kell védenem :) - "öltöztetős baba" létére azért elég perzselően tud nézegetni főhősnőnkre. Karaktere egy méltóságteljes uralkodó, matematika tudós - visszafogott, de nagyon is melegszívű a körülötte lévőkkel. Szóval szerintem jól hozza a karakterét. :)
A 7. részben pedig amikor
Spoiler: mutasd
testőrét elhozza a köztársaságba és találkozik itteni hasonmásával, a rendőrlány szemrehányó tekintete láttán az a pislogás amit rendez, szuper :)


Ó, örülök, hogy fölkaptad a fejed az "öltöztetős babá"-ra. :D :D Én vagyok az, aki a leginkább szurkol, hogy villantson már valamit a tehetségéből LMH. Nyilvánvalóan ő azt teszi, amit a rendező kíván. Meg ahogy a történetet megírta a nem is kicsit híres szerző. Tehát lesz még itt valami. Persze azt szem előtt kell tartanunk, hogy még Európában is, Ázsiában még jelentősebben, a nemes lelkület legfőbb kifejezésmódja, hogy nincs kifejezésmód. Semmit sem fejezhet ki az arc, semmilyen érzelmet, higgadtnak és pókerarcúnak kell lennie, a hangját nem emelheti föl, ezt tanítja az etikett.

Spoiler: mutasd
A 8. részben, az 50:51-nél azért kijött a sodrából, de csak a hátratett keze remegett bele. A tekintetéről pedig:
a 7. részben a 40:36-nál egy egy milliméternyi rezdüléssel jelez egy helyeslést, a 8. részben, a szerelmi vallomás hallatán libben át az arcán egy jóféle játék.

:littlehearth: Visszanéztem, úúh tényleg. :)
Spoiler: mutasd
A 8. részben imádtam Törhetetlen Kardjával a pöttyrajzolós jelenetét. Bármely univerzumbeli énjét játssza, akkor is lefejezteti, de nagylelkű uralkodóként mégsem. El kell, hogy ismerjem Woo Do-hwan valóban nagyon jó (nemcsak szép) és remek az összhangja LMH-val.

A 8. zárójelenet után alig várom a következő részt. :)
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 14. 20:07

Norisz írta:Hálásan köszönöm az újabb két rész kiváló és gyors fordítását, mellyel teljesen naprakészen követhetjük a sorozatot! :ymapplause: Bizony-bizony, kuszálódnak a szálak rendesen, de ez nem is baj, csak legyen mit kibogozni a végén! :-? Nagyon bízom benne, hogy tényleg kiderül, kik és miért utazgatnak ide-oda a párhuzamos univerzumban? :-? A rejtélyek tehát gyarapszanak!

A szerelmi szál nekem egy kissé egysíkú, ettől tartottam, vagyis hogy kevésbé mélyül, vagy nem igazán töltődik meg tartalommal. A kölcsönös szerelmi vallomások is kurtán furcsára sikeredtek, bár volt benne egy kis báj és humor, de én ebben a témában konzervatív vagyok, mást vártam volna, :-o, de talán majd a következő részekben. Sajnos LMH és Kim Go-Eun között nem érződik az igazi kémia, legalább is engem nem érintett meg. Min-Ho egyre jobban játszik, viszont a lány kevésbé, jóval egysíkubb a játéka, mint többieknek körülötte, a főbb szereplők közül.

Az biztos, hogy érdekes sorozatot fogtunk ki, megosztja a nézőket és a rajongókat is, és ez így van rendjén! Üdv mindenkinek! :-h


Nahát, most megtaláltalak! Emlékeztem, hogy valahol olvastam, hogy nem lehet érezni a kémiát a két főszereplő között. Majdnem rá is bólintottam erre a kijelentésedre. De miután lefordítottam a Dream című dalt, ami a 8. részben hangzik el, egészen más lett a véleményem. A dal hivatalos youtube-os videójában összegyűjtötték ennek a két gyönyörű embernek néhány közös pillanatát. És amit így láttam... Nem is mesélem tovább, nézd meg Te is a dalokhoz készült videókat. Ezen az oldalon találsz hármat is, feliratostól. Kíváncsi lennék, ezek után mit szólsz.
Üdv. :flower1: :flower1: :flower1:
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 14. 20:11

palfiedina írta:Köszönöm szépen a hetedik részt. Fantasztikusak vagytok ! Szeretném én is elmondani, bár biztos tudjátok, hogy figyelünk, ülünk és várunk és Ti vagytok azok, akik hihetetlenül gyorsan elhozzátok nekünk a részeket!! Nem tudok elég hálás lenni! ^:)^ ^:)^ :-h :-h :-h :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower:


Én pedig ezekért az inspiráló mondatokért nem tudok elég hálás lenni. Köszönöm. ^:)^
Norisz
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. április 21. 22:03

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Norisz » 2020. május 15. 18:51

mili56 írta:
Norisz írta:Hálásan köszönöm az újabb két rész kiváló és gyors fordítását, mellyel teljesen naprakészen követhetjük a sorozatot! :ymapplause: Bizony-bizony, kuszálódnak a szálak rendesen, de ez nem is baj, csak legyen mit kibogozni a végén! :-? Nagyon bízom benne, hogy tényleg kiderül, kik és miért utazgatnak ide-oda a párhuzamos univerzumban? :-? A rejtélyek tehát gyarapszanak!

A szerelmi szál nekem egy kissé egysíkú, ettől tartottam, vagyis hogy kevésbé mélyül, vagy nem igazán töltődik meg tartalommal. A kölcsönös szerelmi vallomások is kurtán furcsára sikeredtek, bár volt benne egy kis báj és humor, de én ebben a témában konzervatív vagyok, mást vártam volna, :-o, de talán majd a következő részekben. Sajnos LMH és Kim Go-Eun között nem érződik az igazi kémia, legalább is engem nem érintett meg. Min-Ho egyre jobban játszik, viszont a lány kevésbé, jóval egysíkubb a játéka, mint többieknek körülötte, a főbb szereplők közül.

Az biztos, hogy érdekes sorozatot fogtunk ki, megosztja a nézőket és a rajongókat is, és ez így van rendjén! Üdv mindenkinek! :-h


Nahát, most megtaláltalak! Emlékeztem, hogy valahol olvastam, hogy nem lehet érezni a kémiát a két főszereplő között. Majdnem rá is bólintottam erre a kijelentésedre. De miután lefordítottam a Dream című dalt, ami a 8. részben hangzik el, egészen más lett a véleményem. A dal hivatalos youtube-os videójában összegyűjtötték ennek a két gyönyörű embernek néhány közös pillanatát. És amit így láttam... Nem is mesélem tovább, nézd meg Te is a dalokhoz készült videókat. Ezen az oldalon találsz hármat is, feliratostól. Kíváncsi lennék, ezek után mit szólsz.
Üdv. :flower1: :flower1: :flower1:


Köszönöm Mili56! A dal és a szöveg szép! Az összevágott pillanatok is jók, de engem azért a sorozat-nézés folyamatában még teljesen nem győztek meg a szereplők, de hát ez ez az én véleményem, mindenki másét tiszteletben tartom! ^:)^ Ettől még a doroma érdekes, egyedi és sokakkal együtt én is nagyon várom a folytatást. :ymhug: Csak egy példa a kémiára és a szerelmi kötődés sorozatbeli ábrázolására, ami csak részben múlik a szereplőkön, sokkal inkább a forgatókönyv és a dramaturgia része: aki látta a Fait sorozatot (LMH főszereplésével), az tudja mit hiányolok. Abban 24 részen keresztül a két főszereplő között csak egy (puszival felérő) csók csattant el, de ahogy a kettejük egymáshoz fűződő és kiteljesedő érzelmi kapcsolatát megkomponálták, azt kevés koreai sorozatban fedeztem fel eddig.
mili56
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2016. április 20. 22:29

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: mili56 » 2020. május 16. 21:38

Norisz írta:
mili56 írta:
Norisz írta:Hálásan köszönöm az újabb két rész kiváló és gyors fordítását, mellyel teljesen naprakészen követhetjük a sorozatot! :ymapplause: Bizony-bizony, kuszálódnak a szálak rendesen, de ez nem is baj, csak legyen mit kibogozni a végén! :-? Nagyon bízom benne, hogy tényleg kiderül, kik és miért utazgatnak ide-oda a párhuzamos univerzumban? :-? A rejtélyek tehát gyarapszanak!

A szerelmi szál nekem egy kissé egysíkú, ettől tartottam, vagyis hogy kevésbé mélyül, vagy nem igazán töltődik meg tartalommal. A kölcsönös szerelmi vallomások is kurtán furcsára sikeredtek, bár volt benne egy kis báj és humor, de én ebben a témában konzervatív vagyok, mást vártam volna, :-o, de talán majd a következő részekben. Sajnos LMH és Kim Go-Eun között nem érződik az igazi kémia, legalább is engem nem érintett meg. Min-Ho egyre jobban játszik, viszont a lány kevésbé, jóval egysíkubb a játéka, mint többieknek körülötte, a főbb szereplők közül.

Az biztos, hogy érdekes sorozatot fogtunk ki, megosztja a nézőket és a rajongókat is, és ez így van rendjén! Üdv mindenkinek! :-h


Nahát, most megtaláltalak! Emlékeztem, hogy valahol olvastam, hogy nem lehet érezni a kémiát a két főszereplő között. Majdnem rá is bólintottam erre a kijelentésedre. De miután lefordítottam a Dream című dalt, ami a 8. részben hangzik el, egészen más lett a véleményem. A dal hivatalos youtube-os videójában összegyűjtötték ennek a két gyönyörű embernek néhány közös pillanatát. És amit így láttam... Nem is mesélem tovább, nézd meg Te is a dalokhoz készült videókat. Ezen az oldalon találsz hármat is, feliratostól. Kíváncsi lennék, ezek után mit szólsz.
Üdv. :flower1: :flower1: :flower1:


Köszönöm Mili56! A dal és a szöveg szép! Az összevágott pillanatok is jók, de engem azért a sorozat-nézés folyamatában még teljesen nem győztek meg a szereplők, de hát ez ez az én véleményem, mindenki másét tiszteletben tartom! ^:)^ Ettől még a doroma érdekes, egyedi és sokakkal együtt én is nagyon várom a folytatást. :ymhug: Csak egy példa a kémiára és a szerelmi kötődés sorozatbeli ábrázolására, ami csak részben múlik a szereplőkön, sokkal inkább a forgatókönyv és a dramaturgia része: aki látta a Fait sorozatot (LMH főszereplésével), az tudja mit hiányolok. Abban 24 részen keresztül a két főszereplő között csak egy (puszival felérő) csók csattant el, de ahogy a kettejük egymáshoz fűződő és kiteljesedő érzelmi kapcsolatát megkomponálták, azt kevés koreai sorozatban fedeztem fel eddig.


Igen. Értem, mit hiányolsz. Majd meglátjuk, megkapjuk-e a végéig ezt a fajta kémiát. Hááát, nem biztos. %%-
drkjucus
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2018. október 7. 11:57

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: drkjucus » 2020. május 16. 21:51

Köszönjük a 9. rész feliratát is!
Elkényeztetsz minket, hogy ilyen hamar láthatjuk feliratosan a filmet. Ezért én mindenhol megköszönöm Neked a feliratot, mert nagyon megérdemled! :x @};- :movingflower: :littlehearth:
Jó pihenést! :-h
Erika45
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2016. május 29. 10:19

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Erika45 » 2020. május 16. 21:54

Köszönöm szépen a 9 rész feliratát!
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: chain » 2020. május 16. 22:44

Üdv.
Köszönöm szépen a 9.rész feliratát.
szkari
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2017. október 29. 17:51

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: szkari » 2020. május 17. 8:37

Köszönöm szépen a kilencedik rész fordítását. :) :)
perecke
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020. április 18. 22:18

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: perecke » 2020. május 17. 9:52

Köszönöm a fordítást!
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2020. május 17. 13:58

Kedves Mili56! :)
Köszönöm szépen a 9. rész feliratát :x
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: cicus » 2020. május 17. 14:14

És már itt is van a 9.rész :) Szívből köszönöm ezt a gyors és pontos munkát :x
kataposta
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018. augusztus 31. 7:39

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: kataposta » 2020. május 17. 15:13

Köszönöm a feliratot! :)
Angéla78
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2020. február 21. 17:08

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Angéla78 » 2020. május 17. 15:24

Köszönöm♡♡♡
Norisz
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. április 21. 22:03

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Norisz » 2020. május 17. 17:41

Hú, ezt a gyorsaságot! Hálás köszönet! Ismét egy újabb rejtélyes csavar a történetben.
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2020. május 18. 8:42

Jó reggelt!
Köszönöm szépen a 10. részt :x
minidici
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019. augusztus 10. 15:25

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: minidici » 2020. május 18. 9:09

Köszönöm!Puszi nektek!
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: onna » 2020. május 18. 10:46

Köszönöm a 9-10. részek fordítását, most vágok bele a megnézésükbe. Kíváncsi vagyok, most milyen meglepetés fog érni, lesznek-e visszautalások és kik bukkannak fel mint új arcok, vagy más világbéliek... \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: chain » 2020. május 18. 11:17

Üdv.
Köszönöm szépen a 10.rész feliratát.
Marcsi
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018. szeptember 13. 23:53

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Marcsi » 2020. május 18. 12:25

Köszönöm a 9. 10. részeket. :-bd
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: cicus » 2020. május 18. 16:35

Köszönöm szépen a 10.rész feliratát is :x
Nicky87
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2019. december 6. 18:04

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Nicky87 » 2020. május 18. 18:54

Köszönöm szépen a 9. és 10. rész fordítást! :) részről részre egyre izgalmasabb,kíváncsian várom a végkifejletet :)
Norisz
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2020. április 21. 22:03

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: Norisz » 2020. május 18. 20:49

Köszönöm az újabb fordítást Mili56-nak :ymapplause: , és mivel én hiányoltam korábban a love storyban a kémiát, be kell valljam, ez is sokat változott, pozitívan. :x Úgy tűnik, a hiányérzet az alkotókban is megfogant. Talán Dél-Koreában is voltak hasonló visszhangok, mert ebben a két részben sokat mélyült ez a szál is. Az a bizonyos vallomás - a gyönyörű zenére - már sokkal hatásosabb lett! :littlehearth:
Valahol olvastam róla, hogy a nézők körében nagyon népszerű kedvenc testőrünk is, ezért van, hogy egyre több jelenetben látható. :ymparty: :movingflower:
A rejtély azért még mindig sok, azt az idősíkot, ahol megáll az idő, nem igazán tudom hova tenni, egyelőre. :-o :ymdaydream:
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: The King: Eternal Monarch

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2020. május 18. 22:48

Szia!
NAgyon szépen köszönöm a 9-10. részek feliratát. :) ;) :D

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég