Kiki's Delivery Service (2014)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Kiki's Delivery Service (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 10:39

Kép

Műfaj: dráma / komédia
Részek száma: 1
Premier: 2014. március 1.
Hossza: 108 perc
Ország: Japán
Nyelv: japán
Rendezte: Takashi Shimizu
Eiko Kadono: Kiki’s Delivery Service c. regényéből

Szereplők:
Fūka Koshiba - Kiki
Ryōhei Hirota - Tombo
Machiko Ono - Osono
Rie Miyazawa - Kokiri
Michitaka Tsutsui - Okino
Minako Kotobuki - Jiji hangja
Tadanobu Asano - Dr. Ishi

Történet:

A boszorkány tanoncoknak 13 éves korukban, egy évre el kell hagyniuk szüleiket, és olyan faluban vagy városban kell letelepedniük, ahol nincs másik boszorkány. Ez alatt az egy év alatt, el kell fogadtatniuk magukat a helybeliekkel, és tökéletesíteniük kell varázserejüket. Ez az év arra is jó, hogy döntésre jussanak. Vagy boszorkánnyá válnak, vagy varázserejüket elveszítve, hétköznapi ember lesz belőlük.
Kiki, éppen 13 éves, alig várja, hogy elhagyja otthonát, és elkezdje a gyakornokoskodást. Már most tudja, hogy boszorkány szeretne lenni, mert imád a seprűjén repülni.
Reményekkel telve indul útnak elmaradhatatlan fekete cicájával, Jijivel. Egy csodaszép tengerparti városkában telepszik le, és a helyi molnár feleségének segítségével beindítja futárszolgálatát. Ezzel kezdetét veszi egy évig tartó önálló élete, ami sok-sok örömmel és ugyanannyi buktatóval lesz tele. Ám édesanyja útravalónak szánt mondata, „Bármi történjen, mosolyogj!”, mindig átsegíti a nehézségeken.
A készítők kihangsúlyozták, hogy a film nem az 1989-ben megjelent, a Ghibli Filmstúdió által készített, Kiki’s Delivery Service anime remake-je, hanem Eiko Kadono, 1985-ben kiadott Kiki’s Delivery Service c. gyermekregényének filmadaptációja, amiből egyébként az anime is készült. Erre azért volt szükség, mert a méltán világhíres anime rajongói több mindent is hiányoltak a filmből, ami az animében benne volt, illetve a változtatásoknak sem örültek.
Ez a nagyon kedves, szívet melengető film, méltó hangulatot teremt az adventhez és a karácsonyi készülődéshez.


Jó szórakozást kívánok hozzá!

Fordította: ezoritu
Formázta, időzítette, javította: vandi

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
sohoney
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. május 20. 17:20

Re: Kiki's Delivery Service (2014)

HozzászólásSzerző: sohoney » 2016. május 20. 17:30

Kedves Rita!

Nagyon szépen köszönöm a fordítást! Nem is tudtam, hogy Hayao Miyazaki animációs filmjéből készült élőszereplős változat is! Nagy örömet szereztél vele! Imádom Miyazaki történeteit! :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Kiki's Delivery Service (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. május 20. 21:29

Kedves Hajni! Nagyon szívesen! Örülök, hogy örömet szerezhettem vele!

Bevallom őszintén, hogy nagyon járatlan és tapasztalatlan vagyok a japán filmekben, sorozatokban,
és az animációs filmekben is, annak ellenére, hogy mindhárom féléből fordítottam, nem is egyet.

Épp az avistazon jártam, amikor pár perccel előtte feltöltötték a filmet és a feliratát. Megtetszett
a posztere, és a leírása is, letöltöttem, és megnéztem. Mindig utánanézek a fordítani valóimnak,
így derült ki számomra, hogy "mivel" állok valójában szemben, mit is jelent a "live action", és hogy
egy rettentően népszerű anime is készült ugyanilyen címmel. Ekkor találkoztam a Hayao Miyazaki
névvel is.

Valamiért nem kedvelem a japán alkotásokat, de arra vigyázok, hogy időnként tőlük is fordítsak
valami jót. Sokat kell keresgélnem, de ha találok egyet, akkor azt nagyon élvezem. A Kikit keresnem
sem kellett, ő talált meg engem. Nagyon szerettem!

Jó szórakozást hozzá!

Kép

Vissza: “Japán”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég