Ballerino SP (2014)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 18. 13:28

cicus írta:Kedves Rita!

Nagyon nagyon köszönöm a filmet,de főleg a munkádat. :littlehearth: Talán néhány hete került elém pont ez a film
valahol és bele is kukkantottam,de nem volt felirat és az nem az igazi,főleg,hogy csak magyarul értek ;)
Na és lám mégsem kellett lemaradnom róla,hála Neked. :movingflower: Nagyon tetszett és az előzőt
is sikerült letöltenem,ami olyan kis desszert volt.A főzőset még nem néztem meg,bár nagyon szeretem
a keleti konyhát,legyen az indiai,kínai vagy thai.Az utóbbihoz a helyszínen is volt szerencsém és nem
bántam meg,hogy meg mertem kóstolni az utcán,amitől nem is értem miért óva intettek.Szerintem csak
annak lesz tőle problémája aki úgy gondolja.Szóval meg fogom nézni,már csak a hangulata és a helyszínek
miatt is. :x

Kedves Cicus! Nagyon szívesen ezt a filmet is, a "kis desszertet" is, és a tajvani főzős sorit is! Nagyon
jó érzés, hogy ennyi mindent megnézel a fordításaim közül!


De jó, hogy mondod az indiai konyhát. A tajvanihoz hasonló pár perces videókat szereztem nyáron az
indiai vega kajákról. Az kifejezetten az elkészítésükről szól. Nagyon élveztem a fordításukat, de öt vagy
hat rész után leálltam velük, mert segítségre lenne szükségem az időzítésben. 7-8 percesek, szóval pár
percet venne igénybe a pár soros szöveg megigazítása. Ha valaki olvassa a sirámaimat, és lenne kedve
segíteni, kérem írja meg! Egyszerű, de nagyszerű receptekről lenne szó!

Irigyellek, nagyon klassz lehetett Thaiföldön! Most azt mondom, hogy én sem kóstolnám meg az utcai
ételeket, de nincs kizárva, hogy ott a helyszínen másként döntenék. Többektől hallottam már, hogy aki
Európán kívülre utazik, szerelkezzen fel jó házi pálinkával, és naponta azzal "fertőtlenítse" magát, akkor
nem lesz semmi probléma. Én Kínába szeretnék a legjobban eljutni, ha megyek vinni fogok! Milyen vidám
út lesz!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 18. 14:02

mikaz írta:S még valami:
Az új sorit a Ballerino egyik főszereplőjének, Lee Yong-woo-nak köszönhetem.
Keresgéltem, miben játszott még, és akkor akadtam erre a rengeteg díjat bezsebelt, hatalmas nézettséget
produkáló sorozatra, ami toronymagasan vezette a maga műsoridejében a különféle listákat.


Jövök én is! ^:)^


Szia Zsu! Semmi nincs véletlenül, ez már biztos! Ahogy írtam korábban, Le Yong Woo miatt találtam meg
a The Chaser című 2012-es nagyon nagy sikerrel futott sorozatot, amihez szinte azonnal kedvet is kaptam.

http://www.koreandrama.org/the-chaser/

Megnéztem az első részét, és máris felfedeztem egy összefüggést a Ballerino és a The Chaser közt.
Ez a fotó lenne az:

Ez a Ballerino-ból van. A középső félmeztelen fotó az érdekes nekünk:

Kép

Ez pedig a The Chaserből (Az üldöző) van. Ez egy koncertjegy. LYW egy énekes sztárt alakít a soriban:

Kép
Kép

Most jön a második véletlen. Este lefekvéskor befejeztem a sori második részét is, és ugyanazt a jelvényt
pillantottam meg az egyik pasason, mint amilyen Sun Woo apján volt. A pasi képviselő a kongresszusban,
tehát SW apja is az volt:

Kép
Kép

Nagyon jó lesz újra együtt sorozatolni! Nagy reményeket fűzök Az üldözőhöz! Lesz mit kitárgyalni az biztos!


LYW egyik jelenete:

Kép
Avatar
VuVej
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:06

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: VuVej » 2016. szeptember 18. 14:20

Szia Rita!

Nagyon köszönöm a film fordítását és külön hála a mega-n kívüli videofeltöltésért. :-bd

Ildi
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 18. 15:02

Kedves Rita! Körülnéztem a srác sorozatainál, csak sejtettem,hogy ez lesz a választásod. Örülök neki,szeretem az ilyen jellegű filmeket. Haladok majd veletek.
A letöltéshez egyelőre kérdés:
Megtaláltam itt is, az AvistaZ-on kívül. Érdemes lenne innen próbálkozni?
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 18. 15:54

mikaz írta:Kedves Rita! Körülnéztem a srác sorozatainál, csak sejtettem,hogy ez lesz a választásod. Örülök neki,szeretem az ilyen jellegű filmeket. Haladok majd veletek.
A letöltéshez egyelőre kérdés:
Megtaláltam itt is, az AvistaZ-on kívül. Érdemes lenne innen próbálkozni?

Zsu, csak azért titkoskodtam, mert még a második részt is meg akartam nézni, mielőtt
kihirdetem, hogy fordítom. Nem szeretem, ha gyorsabban jár a szám, mint az eszem, és
visszavonulót kell fújnom. Megsértek olyanokat, akik már számítanak a fordításra. Habár
ez még mindig jobb, mintha belekezdenék, és utána kéne valami miatt abbahagyni. Abba
belepusztulnék. Szerencsére erre még nem volt példa, és nem is lesz.

Szóval az AvistaZon két méretben van fenn. Én a nagyobbikkal, az aranycsillagossal nézem,
és ahhoz készül a fordítás is. Ez 24,77 GB méretű:

Spoiler: mutasd
https://avistaz.to/torrent/9393-the-chaser-complete-e01-e16-720p-hanrel

De van egy jóval kisebb 200MB nagyságú videókból álló verzió is, aminek az összmérete
3,1 GB. Szerencsére a felirat ehhez a változathoz is passzol, ezért ezt fel is fogom tölteni
a Megára.:

Spoiler: mutasd
https://avistaz.to/torrent/9542-the-chaser-2012-complete-series

Amit te belinkeltél, abból le szerettem volna tölteni egy részt, hogy megnézzem illik-e
hozzá a felirat, de 10 perce nem indul be a letöltés, ezért én is szétnéztem a rutrackeren,
és megtaláltam az enyém hasonmását. Kipróbáltam, azonnal elkezdte a letöltést:

Spoiler: mutasd
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4192293


Előre elnézést kérek, ha a következő hétvégén nem Az üldöző első két-három részét látjátok
kitéve, hanem még egy koreai filmet. Már régóta szeretném lefordítani, és most annyira
ideillenék a Ballerino-hoz. Ha ma végignézem a filmet, akkor fogom tudni eldönteni, mivel
folytatom a fordítást.


Kellemes vasárnapot kívánok!

Ezt a két színészt sem ismertem eddig, de a fórumokon ódákat zengenek róluk. Már az első
rész beszippantott:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 18. 16:05

Vaskica06 írta:Kedves Rita!
Köszönöm a film fordítását.Én nem szeretem a balettot,de annyi szépet írtak róla a fórumban ,hogy kedvet kaptam hozzá.Jó volt, hogy megnézhettem.
További szép hétvégét kívánok. :D

Kedves Ica! Nagyon szívesen a filmet és a fordítást! Eddig én sem kedveltem a
balettot, és nem gondoltam, hogy hiányozna az életemből, de itt olyan jól esett
nézni a szép mozdulatokat. Végül is nem a baletton volt a hangsúly, nem sokat
láthattunk a jubileumi előadásból sem, így aki nem balett kedvelő, az is végig
tudta nézni.

Örülök, hogy amellett döntöttél, hogy teszel vele egy próbát!

Neked is szép vasárnapot kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 18. 16:10

VuVej írta:Szia Rita!

Nagyon köszönöm a film fordítását és külön hála a mega-n kívüli videofeltöltésért. :-bd

Ildi

Szia Ildi! Nagyon szívesen a fordítást, és a feltöltést!

Mivel a mediafire-re csak 10 GB-ot lehet ingyen feltölteni, és legalább ötször
lassabban megy rá a feltöltés, mint a megára, ritkán használom. Nem kényelmes
vele dolgozni.De nagyon kis fájloknál többször fogom használni ezután.

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. szeptember 18. 17:00

Kedves Rita! A Rutrackerrel én is próbálkoztam, de nálam sem indult el. Ellenben,ha már a nagyobb változat mellett döntök, akkor célszerűbb az AvistaZ. Hisz a fordítás kezdetétől a letöltők száma is nőni fog, ami pontokat is jelent majd. Elvégre aranycsillagos, nem jár veszteséggel.
Köszönöm a gyors választ. Bármikor jössz a felirattal, jókor lesz!
KépKép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. szeptember 18. 18:08

Kedves Rita!
Nagyon koszonom a lehetoseget es a munkadat is.En szeretem a balettot,lattam is parat eloben Budapesten anno,oriasi elmeny volt szamomra.
A film tetszett,bar keves tanc volt benne,de ahogy irtad,valoban nem ez volt a celja.
Nagy akaratereje volt a fiunak,hogy tobb helyen is dolgozott a hugaert es meg balettozni is tanult.
Milyen elszantsag kellett hozza,hogy amikor osszevertek meg ugy is elment a megmerettetesre!
Sajnos az eletben is akad sok irigy ember,szemet dolog volt a friss sztartol,hogy gratulalt neki,aztan kozolte vele,amit veletlenul hallott a hugarol.
A celjat elerte,szegeny fiu nem birta elviselni a rossz hirt,o meg a helyebe lephetett.Egyeseknek a mas kara,fajdalma okoz oromet. :(
Szerencsere segitseget kapott(a valosagban is letezik sok segito emeber)es megolelhette a hugat.Nagyon szivbemarkolo jelenet volt a talalkozasuk.
Megegyszer koszonom Rita,nem lehet csalodni a vaalsztasaidban. :) :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 5:29

mikaz írta:Kedves Rita! A Rutrackerrel én is próbálkoztam, de nálam sem indult el. Ellenben,ha már a nagyobb változat mellett döntök, akkor célszerűbb az AvistaZ. Hisz a fordítás kezdetétől a letöltők száma is nőni fog, ami pontokat is jelent majd. Elvégre aranycsillagos, nem jár veszteséggel.
Köszönöm a gyors választ. Bármikor jössz a felirattal, jókor lesz!


Zsu! Az üldözővel jövök. A filmet végig sem néztem. Majd 1500 sor vacak angollal!
Nincs kedvem gatyázni vele. Úgyhogy a lovak közé csapunk! Szerintem vasárnap
hozom az első részeket.

Szép hetet kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 5:52

boszorkany írta:Kedves Rita!
Nagyon koszonom a lehetoseget es a munkadat is.En szeretem a balettot,lattam is parat eloben Budapesten anno,oriasi elmeny volt szamomra.
A film tetszett,bar keves tanc volt benne,de ahogy irtad,valoban nem ez volt a celja.
Nagy akaratereje volt a fiunak,hogy tobb helyen is dolgozott a hugaert es meg balettozni is tanult.
Milyen elszantsag kellett hozza,hogy amikor osszevertek meg ugy is elment a megmerettetesre!
Sajnos az eletben is akad sok irigy ember,szemet dolog volt a friss sztartol,hogy gratulalt neki,aztan kozolte vele,amit veletlenul hallott a hugarol.
A celjat elerte,szegeny fiu nem birta elviselni a rossz hirt,o meg a helyebe lephetett.Egyeseknek a mas kara,fajdalma okoz oromet. :(
Szerencsere segitseget kapott(a valosagban is letezik sok segito emeber)es megolelhette a hugat.Nagyon szivbemarkolo jelenet volt a talalkozasuk.
Megegyszer koszonom Rita,nem lehet csalodni a vaalsztasaidban. :) :-bd

Kedves Éva! Jólesik olvasni a hozzászólásodat, érezni belőle, mennyire mélyen érintett
a film. Ott még vigyorogtam is, amikor azt írod, hogy kedveled a választásaimat! De jó!!!


Mindennel egyetértek veled. Amit írsz, hogy "Milyen elszantsag kellett hozza,hogy amikor
osszevertek meg ugy is elment a megmerettetesre!", ez a fajta elszántság, makacsság,
"csak azért is" attitűd nekem is sajátom. Ha addig gondolkodtam volna, a verés után tuti,
hogy csak azért is elmentem volna a meghallgatásra.

A csapat második, fiatal sztárja szánalmas volt nagyon. A munka mellett, amit nem vitatok
el, anélkül nem lehet jó balett-táncos valaki, nagyrészt könyökléssel akar előre jutni, ez
látszik rajta. Azt utálom, ha valaki nem úgy akar kitűnni, hogy szorgalmasan dolgozik rajta,
hanem úgy, hogy a körülötte lévőket, a riválisokat bemocskolja, lejáratja, "eltünteti" őket
az útból.
Legalább az igazat mondta volna PH-nak, de hazudott, mert azt állította, hogy visszavitték
a húgát Észak-Koreába. Tudta, hogy ezzel "leteríti" a fiút.

Szerencse, hogy a rendezőnek az volt a szándéka, hogy reményt adjon a Pyung Hoknak, így
happy end lett a vége. Most ez nagyon jól esett nekem.

Nagyon szívesen a feliratokat!

Szép hetet kívánok!


Kép
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2016. szeptember 19. 7:48

Szervusz Rita Kedves!

Azért szeretek Hozzád járni, mert itt mindig találok valami érdekeset. Most pl. felvillanyozódtam a Balletinától, töltöm és nézem is. Köszönöm szépen a munkádat. Üdv: szeretettel: csabamama2 :)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. szeptember 19. 9:03

mikaz írta:A fiú múltja, olyan mély sebekkel lehet tele, amit nem tud szavakkal kifejezni s közben őrlődik a húga miatt itt. Nagyon magányos ő ott délen. Kivel is értethetné meg a fájdalmát?
Ezt fejezte ki a vizsgatánc, s a közben bevillanó emlékek jelenete. Nekem ez volt a film csúcspontja.


Kép

A balett PH számára pénzkereseti lehetőség a húga visszavásárlására, ezért kétségbeesett akarással küzd a felvételi vizsgán. Nagyon szépen megkomponált jelenet.
Avatar
vercsike1
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016. március 5. 8:15
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: vercsike1 » 2016. szeptember 19. 12:20

Szia Rita ! ! !

Hálásan köszönöm ^:)^ a kétrészes filmet és annak feliratait. B-) Szép napot
Avatar
Anyecska
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016. február 29. 20:53

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Anyecska » 2016. szeptember 19. 13:40

Köszönöm Rita!

Köszönöm, hogy megnézhettem ezt a ritka szép történetet.
A kemény koreai filmeken edződött lelkem, már nem nagyon érzékenyül el, de itt bizony meg kellett keresnem a zsebkendőt.
Nagyon megérintett, csodálatos volt.
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2016. szeptember 19. 15:42

Szia Rita! Csodálatos volt a film. Nagyon drukkoltam P.H.-nak, de szerencsére jól végződött a történet. Én elhittem a szereplőknek, hogy valóban ők táncolnak.
Ismerem a színészeket, de a PH-t alakító Choi Tae Hwant most láttam először főszerepben. Nagyon tetszett a játéka.
Köszönöm szépen a filmet és a fordítást! Nagy élmény volt! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Szép hetet kívánok!
Ancsa46
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:16

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Ancsa46 » 2016. szeptember 19. 16:35

Kedves Rita!
Köszönöm a Ballerino fordítását, és a letöltési lehetőséget is.
Üdvözlettel Ancsa.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 16:49

csabamama2 írta:Szervusz Rita Kedves!

Azért szeretek Hozzád járni, mert itt mindig találok valami érdekeset. Most pl. felvillanyozódtam a Balletinától, töltöm és nézem is. Köszönöm szépen a munkádat. Üdv: szeretettel: csabamama2 :)

Szia Ildikó! Örülök is nagyon, hogy gyakran találkozom a neveddel! Mindig írsz egy
pár kedves sort, ha meglátogatsz. Az meg csak plusz öröm, hogy érdekesnek találod,
amiket fordítok magunknak! Jogos a felvillanyozódásod, nagyszerű film a Ballerino!
Biztos vagyok benne, hogy neked is kedvedre lesz!

Nagyon szívesen! Jó szórakozást hozzá!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 17:11

Gabóci5 írta:A balett PH számára pénzkereseti lehetőség a húga visszavásárlására, ezért kétségbeesett akarással küzd a felvételi vizsgán. Nagyon szépen megkomponált jelenet.


Gabi! Köszi a gifet! Közben megnéztem pár mozgásos jelenetet, és én is úgy gondolom,
hogy azokat, ahol a technikai tudásra is szükség volt, azt nem a színész csinálta meg.
Mindig csak az alsó vagy a felső felét mutatták a testének, vagy hátulról, ha az egész
alak látszódott. De ha nem rendelkezett balettos múlttal, akkor nem is várható el tőle,
hogy úgy mozogjon, mint egy balett-táncos.

Abban a jelenetben, amit meggifesítettél, lehet, hogy le is lepleződtek...

Spoiler: mutasd
Már majdnem az összeomlásnál járunk, amikor a fiú még ugrik-pörög egyet a levegőben,
és kivillan az alsó nadrágja:

Kép

Amikor viszont a földre esik, és ismét kilátszik a fehérneműje, akkor már nem ugyanazt
látjuk, mint az előbb:

Kép


Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 17:14

vercsike1 írta:Szia Rita ! ! !

Hálásan köszönöm ^:)^ a kétrészes filmet és annak feliratait. B-) Szép napot

Szia Vercsike! Nagyon szívesen a videókat és a feliratokat is!

Neked is szép napot/estét kívánok!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 17:21

Anyecska írta:Köszönöm Rita!

Köszönöm, hogy megnézhettem ezt a ritka szép történetet.
A kemény koreai filmeken edződött lelkem, már nem nagyon érzékenyül el, de itt bizony meg kellett keresnem a zsebkendőt.
Nagyon megérintett, csodálatos volt.

Neked is nagyon szívesen, Ányecska! A Ballerino-t nagyon könnyen meg lehetett
volna keményebbre, szenvedősebbre, fájdalmasabbra, sírósabbra csinálni. Hálás
vagyok a készítőknek, hogy nem tették, mert akkor nem néztem volna végig, és
nem fordítottam volna le. Annyi dráma pont elég volt, amennyit beletettek a filmbe.

Ha már zsebkendő kell, akkor azt szeretem a legjobban, ha a meghatottságtól
lehet sírni. Az jóleső sírás.

Boldog vagyok, hogy ilyen nagy élményt jelentett a Ballerino!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 17:32

B.Marika írta:Szia Rita! Csodálatos volt a film. Nagyon drukkoltam P.H.-nak, de szerencsére jól végződött a történet. Én elhittem a szereplőknek, hogy valóban ők táncolnak.
Ismerem a színészeket, de a PH-t alakító Choi Tae Hwant most láttam először főszerepben. Nagyon tetszett a játéka.
Köszönöm szépen a filmet és a fordítást! Nagy élmény volt! :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Szép hetet kívánok!

Kedves Marika! De jó volt olvasni a te hozzászólásodat is! Mosolyogva olvastam,
hogy drukkoltál PH-nak. Ahogy fentebb már írtam Ányecskának, én azon drukkoltam,
hogy ne legyen nagyon tragikus az egész, mert most nincs ilyesmihez hangulatom,
tehát nem fordítottam volna le a filmet.

Nagyon szívesen a fordítást és az élményt!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 19. 17:35

Ancsa46 írta:Kedves Rita!
Köszönöm a Ballerino fordítását, és a letöltési lehetőséget is.
Üdvözlettel Ancsa.

Kedves Ancsa! Nagyon szívesen a fordítást is, és a videókat is!

Jó szórakozást!


Kép
Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. február 29. 14:24

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2016. szeptember 19. 20:03

Kedves Rita!
Nagyon szerettem ezt a filmet - örülök, hogy láttam, illetve megmutattad nekünk. Hihetetlen érzéked van a "lelki táplálékokhoz" - jól esett. Köszönöm! @};-

Szinte mindent kiveséztetek már - és én teljesen egyetértek az előttem szólókkal (bár nem olvastam az összeset, így csak remélem, hogy erről még nem volt szó... ha igen, elnézést)! A "kiöregedett" táncos karaktere nekem is igazán tetszett - ahogy a pökhendi, arrogáns és a tehetségére joggal büszke férfi, eljutott addig, hogy egy embertársáért félre dobja a családi konfliktusukat és letérdeljen az apja előtt! Ráadásul a volt szerelme is olyannak fogadta el, amilyen igazából - ezek az elcsípett kis beszélgetések is szépen kiegészítették a képet róla.

A főszereplő elképesztően vékony volt - a fellépő ruhájában kétszer meg kellett nézni, mire egyszer észrevettem -, ezzel is hangsúlyozták, hogy milyen kiszolgáltatott és nyomorult helyzetben van - a szívem szakadt meg, amikor a déli "hazafi" hazaárulónak nevezte azt, aki csak élni akart.

Örülök, hogy nem vártál vele karácsonyig - jól esett a szívemnek, köszönöm szépen a munkád! :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Ballerino SP (2014)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 20. 5:48

Kedves Blackfield!
Nagy örömmel olvastam a Te írásodat is! A "lelki táplálék" "osztályba sorolást", ha jól emlékszem az
Ustad Hotel is megkapta, igaz nem tőled, hanem mástól. Tőled a "lenyűgöző" kitüntető jelző származik.


Nagyon sokat keresgélek, kutatok a filmek között. 50-ből egy, ha bejön, és az sem biztos, hogy le lesz
fordítva. Nemrégen azért dobtam egy jónak tűnő mozifilmet, mert majd 2000 soros volt. Ahelyett inkább
három részt lefordítok a jelenlegi sorozatomból. De a sok kutatásnak azért meg is van az eredménye.
Mindig horogra akad valami kivételes, valami nagyszerű.

Igen, írtam róla, de nem baj, hogy te is megemlíted a kiöregedő sztárt, Sun Woo-t, mert az a fél mondatod,
hogy a "tehetségére méltán büszke" eszembe juttatott még valamit. Azt, hogy keveset beszélt, de ő is
összetettebb figura volt, amilyennek első ránézésre tűnt. Én is, te is, más is, a pökhendi, és az arrogáns
jelzőket használtuk vele szemben, teljesen jogosan, de a nagy művészek, akik számára csak a hivatásuk
létezik, és csak a saját maguk mércéje szerinti 100%-kal vannak megelégedve, azok általában ilyenek.
Nem könnyű velük kijönni, együtt dolgozni, de az vitathatatlan, hogy rajtuk sok múlik egy társulatban.
Ők tartják a színvonalat. Láttuk, Sun Woo-t jobban izgatta a balettkar bénázása, mint az Igazgatónőt,
és attól is hogy kiakadt, amikor az igazgatónő, a még felkészületlen PH-t akarta szerepeltetni csak azért,
hogy több jegyet adjon el, mint a rivális színház.

Korábban írtam, hogy el tudom képzelni, hogy egy szegénységben élő dél-koreainak fáj, ha tudomást
szerez arról, hogy egy északi menekültet mi mindennel támogat Dél-Korea. Így működnek az emberek.
De azt mélyen elítélem, hogy ezért bántsák, megverjék. Szerintem az észak-koreaiságot sokáig nem mossa
le magáról egy menekült, de az is lehet, hogy élete végéig bélyeg marad rajta. Nem tudom.

Nagyon szívesen az élményt, a lelki táplálékot! Én is örülök, hogy nem vártam karácsonyig!

Szép napot kívánok!


Pár tegnapi fotóm. Nálunk a Sajó közelsége miatt néha jó nagy köd tud lenni. Tegnap is az volt. Minden
csupa víz volt, pedig eső egy szem se esett.

Kép

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég