YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 2. 18:10

Kép

Műfaj: sport / dráma / vígjáték
Részek száma: 1
Premier: 2002. október 02.
Vetítette: CJ Entertainment
Hossza: 104 perc
Ország: Korea
Nyelv: koreai

Főbb szereplők:
Song Kang-ho – Lee Ho-chang
Kim Hye-soo – Min Jong-rim
Kim Joo-hyuk – Oh Dae-hyeon
Hwang Jung-min – Ryu Kwang-tae
Kazuma Suzuki – Hideo Nomura
Shin Goo – Ho-chang apja

Történet:
A mozifilm Korea első baseballcsapatának megalakulását mutatja be, amely a japán megszállás idejére esett, emiatt a csapatnak több buktatón is keresztül kellett mennie.

Nem könnyű egy filmet úgy megcsinálni, hogy a háborús légkör ellenére is sokszor mosolyra fakaszt, és inkább sorolható a vígjátékok közé, mint a drámákhoz. Az YMCA Baseball Team alkotóinak sikerült. Jó szórakozást fog nyújtani!

A film megértéséhez szükséges tudnivalók:

A címben szereplő YMCA egy amerikai vallási szervezet, amelynek Magyarországon is van egyesülete, Magyarországi Keresztény Ifjúsági Egyesülete néven.
Misszionáriusaikon keresztül vált népszerű sportággá a baseball Koreában.

Eulsa egyezmény:
„1905-ben Japán erőfölényét kihasználva ellenőrzése alá vonta Koreát. Az Eulsa egyezményt az 1905. november 17-én folytatott tárgyalások nyomán írtak alá. A dokumentum lényegében megfosztotta Koreát külügyi szuverenitásától, illetve Koreát Japán protektorátusává tette (ez gyakorlatilag védnökséget jelent). Az egyezmény nevét a koreai naptár ciklusának 42. évéről, Ulsáról vagy Eulsáról kapta. Érdekessége, hogy összesen öt koreai miniszter írta alá az akkori kormányból. Másik két miniszter, és a miniszterelnök is megtagadta, sőt, maga a Kodzsong Korea császára is elutasította. Azonban az egyezményt az öt miniszter aláírásával érvényesnek tekintették.”
Forrás:

Nem sokkal ezután alakult egy csoport, amely az öt árulónak kikiáltott miniszter megbüntetését tűzte ki célul. A gyilkolástól sem riadtak vissza.

A filmben többször szóba kerül a darumadár, mely a taoista tanok szerint a becsület, a hűség és a béke szimbóluma.


Fordította: ezoritu

Videó letöltési lehetőségek:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 2. 18:23

wow annyira megszerettem ezt a sportágat...persze az amerikai koreai behatásokra...köszönettel vittem! :-o :D :)) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.: a torrentes megoldást választottam, nehogy a mega megtréfáljon! mert ma már szedtem le egy filmet és egy feliratot.... :D :movingflower:
Avatar
Erzsike54
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 21:35

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Erzsike54 » 2017. augusztus 2. 18:34

Nagyon szépen köszönöm az ajánlást ! Úgy látom nem fogunk szomorkodni !! @};- :-h
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. augusztus 2. 23:59

Szia Rita! Szabaságod alatt még a távolból is megajándékoztál minket ezzel a szórakoztató filmmel. :) Köszönöm szépen. ^:)^

Csak felületes ismereteim vannak a sportággal kapcsolatban, s mivel tudomásom szerint hazánkban sem régen művelik, nem gondoltam, hogy Koreában már a XX. század elejétől jelen van. Azt hittem, csaka koreai háborút követően vitték be az amerikaiak.
A japán elnyomás alatt játszódó történetet vicces elemekkel tették szórakozatóvá. Pl. a kicsit ostoba Hochang, akiből a maga módján hős lett, vagy a szpíker akin jót mosolyogtam. Emellett megjelent a nemzeti függetlenségi harcos vonal is.
Az időnként bevágott korabeli dokumentum képek megmutatták az akkori elmaradt, szegény Koreát.

Jó landolást és akklimatizálódást ebben a nagy hőségben a hazaérkezésednél. Üdv. újra itthon. :x
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2017. augusztus 3. 9:17

Kedves Rita! Köszönöm a fordítást és a videót.Ja és üdv.itthon! :-h :littlehearth: :flower1:
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: ququcs » 2017. augusztus 3. 11:23

:ymhug: köszönet a filmért, már folydogál le!!
Érezd jól magad a hűvös Angliában. :-h
Ó most olvasom, hogy már hazaértél...vértezd fel magad a hétvégi hőségre!!!!
eleva
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2016. szeptember 2. 10:53

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: eleva » 2017. augusztus 3. 13:21

Kedves Rita !
Köszönöm a feliratot és a videó letöltési lehetőséget is. ^:)^
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 3. 17:15

Kata58 írta:wow annyira megszerettem ezt a sportágat...persze az amerikai koreai behatásokra...köszönettel vittem! :-o :D :)) :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

ui.: a torrentes megoldást választottam, nehogy a mega megtréfáljon! mert ma már szedtem le egy filmet és egy feliratot.... :D :movingflower:

Szia Kata! Örülök, hogy vitted a filmet! Még nagyon kezdetlegesnek tűnik a baseball a mai időkhöz
képest, de a szedett-vedett csapat hamar beletanult, és tényleg sokáig veretlen volt Koreában.

Sajnos nem tudtam seedelni a filmet, mert Angliában a torrentezést, így a le- és feltöltést, nagyon
figyelik, és szigorúan veszik, ezért ki volt kapcsolva a torrent kliensem. Azért remélem, gyorsan
lejött a film, és sikerült megnézned.

Hochangot az első pillanatban megbabonázta a misszionárius kezén lévő kesztyű, és ahogy elkapta
vele a labdát:

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 3. 17:24

Drága Ritám, reményeim szerint biztonságosan landoltatok ma már a földön! :D \:D/ \:D/ :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: .
Most néztem meg a filmet, és nagyon tetszett ez a korabeli és a végén a mai megjelenítése a filmnek! Nagyszerűek voltak a szereplők, bár a japán vonaltól majdnem felállt a szőr a hátamon, úgy látszik még nincs a hátam mögött az előző sorozatod amiben a maga valóságában is megismerhettük mire is képesek :-ss .
Még a sport világát is képesek kihasználni arra, hogy úgymond a ellenségüket elfogják. :ympray: .

Tetszett a humor is, ami néha fanyarra sikeredett, de nem is vigjáték volt ennek a filmnek a célja! Köszönöm, hogy még a távolból is megajándékoztál bennünket egy filmmel! először pár pillanatig nem akart elindulni de aztán a kényszerített indítás használt neki és azóta mát vissza is sedeelte a lehívott mennyiséget! Köszönöm, ez is marad a gépemen! :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 3. 17:25

Erzsike54 írta:Nagyon szépen köszönöm az ajánlást ! Úgy látom nem fogunk szomorkodni !! @};- :-h

Nem fogtok szomorkodni! Nem kifejezetten szomorú történetről van szó. A háború szele, a japán
megszállás miatt el lehetett volna ebbe az irányba is menni, de megúsztuk. Azt a keveset, amit
kaptunk a történelemből, muszáj volt beletenniük, elkerülhetetlen volt.

Nagyon szívesen!

Jungrim tudta, hogy mivel lehet Hochangot levenni a lábáról:

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 3. 17:42



ezek a kedvenc sorozataim a Man of Honor... :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 3. 17:49

Szia Kata! Köszönöm a köszöntést! Késett a gép, és a transzfer is egy baleset miatt, úgyhogy
a tervezettnél egy-másfél órával értem később haza, kb. másfél órája.

Nagyon örülök, hogy tetszett a film!
Szerintem egy jópofa, szelíd történettel találkoztunk,
amiben semmi sem szélsőséges. Nincsenek benne durvaságok, pedig pont abba az időbe
csöppentünk bele, amikor elkezdték levadászni az Eulsa egyezmény aláíróit, és az őket
támogatókat. Tetszett, hogy Hochang apja sem volt olyan kérlelhetetlen, szigorú apuka,
amilyenekhez hozzá vagyunk szokva a koreai filmekben. Szerettem, hogy az ellentétes
oldalhoz tartozó csapattársak felül tudtak kerekedni a bosszújukon. És nagyon bírtam az
apró humormorzsákat! A főszereplő színészt még nem láttam sorozatban vagy filmben,
de nagyon tetszett a játéka. Megjegyzem a nevét: Song Kang-Ho. Rengeteg mozifilmben
szerepelt, sorozatban viszont egyben sem. Számos díjjal jutalmazták. 46-ot számoltam
össze itt:

https://en.wikipedia.org/wiki/Song_Kang-ho

A sport lassan eltörölte az osztálykülönbségeket is:

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. augusztus 3. 18:01

köszönöm a jó híreket, hogy hazaértél és a nagyon találó képeket! :D
Most pihenj, képzeletben egy hűtött dinnével kínállak meg...xddKép

https://www.google.hu/url?sa=i&rct=j&q= ... &ust=15018Kép62259857340
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 3. 18:32

Gabóci5 írta:Szia Rita! Szabaságod alatt még a távolból is megajándékoztál minket ezzel a szórakoztató filmmel. :) Köszönöm szépen. ^:)^

Csak felületes ismereteim vannak a sportággal kapcsolatban, s mivel tudomásom szerint hazánkban sem régen művelik, nem gondoltam, hogy Koreában már a XX. század elejétől jelen van. Azt hittem, csaka koreai háborút követően vitték be az amerikaiak.
A japán elnyomás alatt játszódó történetet vicces elemekkel tették szórakozatóvá. Pl. a kicsit ostoba Hochang, akiből a maga módján hős lett, vagy a szpíker akin jót mosolyogtam. Emellett megjelent a nemzeti függetlenségi harcos vonal is.
Az időnként bevágott korabeli dokumentum képek megmutatták az akkori elmaradt, szegény Koreát.

Jó landolást és akklimatizálódást ebben a nagy hőségben a hazaérkezésednél. Üdv. újra itthon. :x

Szia Gabi! Nagyon-nagyon hiányzott már a fordítás, úgyhogy nem is szomorkodtam a két esős nap
miatt.


A baseball 1992-től szerepel az olimpiákon, Koreának ban egy bronz és egy aranyérme.Az USA csak
egy bronzzal előzi meg, ezzel a harmadik az éremtáblázatban. Ki gondolná, hogy Kuba az első három
arannyal és két ezüsttel! Korea jó tanítványnak bizonyult, ott liheg a tanítója nyakában.

Hochang volt a kedvenc karakterem. Nem gondolom ostobának, csak nem a tanári pálya volt neki
szánva. Gondolom atyai nyomásra lett belőle is tanár. Ahogy a kezdő képsorokban láttam, a foci is
nagyon ment neki, ahogy később a baseball is. Jól mondta, hogy ott végre mondhatja magát valakinek,
míg a sok bölcs tudós közt csak egy senki volt. Örülök, hogy ezt az apja is észrevette, és hagyta a
fiát a neki való területen érvényesülni. Ilyen egy igazi szülő.

A szpíker haláli volt. Pár régebbi sorozatban láttam már Lim Hyeon-Shikot. Nagyon szeretem a humorát,
és a színészetét is, a jellegzetes hangjával együtt.

Nekem is nagyon tetszettek a korabeli felvételek.

Nagyon szívesen a feliratot!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 3. 18:40

Magdimama írta:Kedves Rita! Köszönöm a fordítást és a videót.Ja és üdv.itthon! :-h :littlehearth: :flower1:

Szia Nagyi! Köszönöm! Még csak két órája vagyok itthon, fél ötkor léptem be a lakásajtón.

Nagyon szívesen a filmet!


Az egyik áruló:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 3. 18:47

ququcs írta::ymhug: köszönet a filmért, már folydogál le!!
Érezd jól magad a hűvös Angliában. :-h
Ó most olvasom, hogy már hazaértél...vértezd fel magad a hétvégi hőségre!!!!

Nagyon szívesen! Nekem is lassan jött le annak idején, mert csak egy seedelője volt.
Talán több napig is csordogált.

A lakásban szerencsére "csak" 27 fok van, mert úgy mentem el, hogy majdnem teljesen
leengedve hagytam a redőnyöket.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 3. 18:51

eleva írta:Kedves Rita !
Köszönöm a feliratot és a videó letöltési lehetőséget is. ^:)^

Kedves Eleva! Mindkettőt nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. augusztus 3. 19:09

Szia Rita!
Üdv. itthon, a magyar Szaharában. Remélem a bőröndödbe csomagoltál egy-két angliai esőfelhőt, mert itthon elkél majd. :D Lassan egy hete, hogy egy 28 fokos panelben tengődöm jobbnál jobb filmek között úszkálva. Most néztem meg ezt a vígjátékot az első koreai baseball csapatról, ami nagyon tetszett :))
Köszönöm szépen!
^:)^ ^:)^ ^:)^
Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: mikaz » 2017. augusztus 3. 22:32

Drága Rita! Üdvözlet itthon! Hálás köszönet,hogy még a távolból is gondoltál ránk! Köszönet a képekért, az élménybeszámolóért, s ezért a remek filmért is!
Megás letöltéssel jutottam hozzá, bár a film már régóta megvolt, de a koreai torrentről szedtem le, s ehhez nem volt jó a felirat időzítése. Azt töröltem, s most a megással meg is néztem. Nehogy megtréfáljon a letöltés, úgy szoktam eljárni, hogy importálom a saját felhőmbe, s onnan szépen letöltöm, majd összeillesztem.
Vígjátéknak írták, de inkább egy kellemes, humoros film volt, nem annyira harsány vígjáték. A történelmi háttér sötétségét oldották fel a könnyed tálalásban.Humoros figura a speaker, Lim Hyeon-Shik,akit már Jang Geum apjaként megismerhettünk.Minden alakításában tetten érhető a csibészes humora, sőt díjátadón civilként is poénkodott. Ez lehet az alaptermészete.

Nagyon tetszett a környezet, a századeleji légkör, a bejátszott képek, filmrészletek,a korabeli öltözékek, használati tárgyak, a szakmák megjelenítése. Ebbe a nagyon elmaradott világban a baseball egy csoda. S csoda a csapat szellemisége is, ahogy rang, iskolázottság, politikai hovatartozás, minden feloldódik a közös játék örömében. S mindez a záró képekben tetőzött, ahol egy kupaccá gabalyodva megmentették a csapattársukat.

S amikor a kis lovászfiú világgá kiáltotta,hogy ő a királyi küldött,megállt körülötte minden. Ez már a múlt, de egy pillanatra mégis úgy érezték, hogy a valóság, s a győzelmükkel tovább él a csoszoni királyság dicsősége.

A főszereplő, Song Kang-ho hatalmas színész. Ha nem olvasom,hogy ő volt ez a fiatal sportoló, fel sem ismerem, bár jól látszik a tehetsége ebben a korai filmben is. The Throne moziban King Yeongjo -t alakítja. Olyan hiteles a fájdalma, amikor feláldozza Sado herceget, hogy szinte teljesen átlényegül, hozzá öregszik a szerepéhez. Csak tizenhárom év van a két szerep között, ám a karakterek két korosztálynyi távolságra vannak egymástól.
S a kis lovász fiú, Cho Seung -woo! Kevéske szerepe volt, de jó volt látni ebben a pár percben is.Tíz évvel később ő alakít majd egy nagyszerű koreai baseball játékost, egy híres dobót a Perfect Game c. moziban. Úgy tudom, készül már a magyar felirat.
Kellemes film volt! Köszönöm,hogy elérhetővé tetted! Örülök,hogy picit visszatértél Koreába. :)
KépKép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. augusztus 4. 8:02

Szia Rita!

Jó újra itthon látni! :-) Azért szerintem nézegettük volna még a képeid is!
Köszönöm a forditást, igyekszem meg is nézni. Kiváncsi leszek hogy vonták el a japán megszállásról az emberek figyelmét ezzel a filmmel.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 4. 9:06

Ir-csi írta:Szia Rita!
Üdv. itthon, a magyar Szaharában. Remélem a bőröndödbe csomagoltál egy-két angliai esőfelhőt, mert itthon elkél majd. :D Lassan egy hete, hogy egy 28 fokos panelben tengődöm jobbnál jobb filmek között úszkálva. Most néztem meg ezt a vígjátékot az első koreai baseball csapatról, ami nagyon tetszett :))
Köszönöm szépen!
^:)^ ^:)^ ^:)^

Szia Ir-csi! Köszönöm szépen, és nagyon szívesen!

Mikor legutóbb kint voltam Angliában nem volt ennyire hideg. Esőből nem volt kevesebb, napból
sem volt több, de nem volt ennyire vad szeles az idő, ami a hűvösből hideget csinált. Mindig úgy
hozza a sors, hogy kánikulából indulok, és kánikulába érkezem. Hihetetlen érzés, amikor kilépek
a repülőből és képen töröl a hatalmas hőség. Én meg ott állok harisnyanadrágban, mert az sem
hiányozhatott a lábamról a 12 napban, és karomon az kilépés előtt levetett mellénnyel, ami a hűvös
repülőgépen végig rajtam volt.

Nem is lenne ezzel a nagy meleggel gond, ha megengedhetné magának az ember, hogy nem mozdul
meg, de ez lehetetlen.

További kellemes úszkálást kívánok! Még én is hozzá fogok járulni párral, ugyanis nem merek
belekezdeni a nagy sorozatomba, mert még sok munka vár rám itthon, ami a különböző mesterek
utáni takarítást jelenti. Szóval egy ideig filmekkel bombázlak benneteket.

Nagyon örülök, hogy kedvedre való volt a film!

Úgy röhögtem, amikor a temetésen véletlenül Hochang szerelmes levelét olvasták fel. Song Kang-ho
alakítása egy ilyen kis jelenetben is fantasztikus volt!

Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. augusztus 4. 10:26

Rita írta:Úgy röhögtem, amikor a temetésen véletlenül Hochang szerelmes levelét olvasták fel.

Jajj Rita! Ezen most majd eldőltem a röhögéstől. =)) Mindjárt bearanyozta a napom. Igyekszem is még jobban a megnézésével.
Irány a konyha, főzés ezerrel, holnap indul a bográcsozás, előtte a birka feldolgozás. Nem is tudtam mi hiányzott még az életemből. Végül is a 40 fok, azt hiszem. :-)
Mindenki hűsöljön amennyire tud! Nálunk Ödönnek is saját ventillátorja van a klima nélküli szobámban. :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 4. 11:59

Kedves Zsu! Mindent nagyon szívesen! Örömömet lelem a fotózásban is, és a fordításban is, mint
ahogy a végtermékeik megosztásában is. Boldog vagyok, amikor azt látom, hogy tetszett, amit
"műveltem".

Azt tudtam, hogy nagyon szereted Jo Seung Woo-t, örömmel újságoltam neked, amikor a nevét
felfedeztem a stáblistán. Miattad örültem volna neki, ha hosszabb a szerepe, de hogy kiderült,
Song Kang-ho sincs "ellenedre", így már nem bánom annyira.

Nem volt harsány vígjáték, fura is lett volna, hiszen a csapat megalakulásának az évszáma, és
az egyezmény aláírása megegyezik. Egyre jobban tolakodtak be az országba a japánok, amely
Koreát is kettészakította, többen életüket kockáztatva illegalitásban tevékenykedtek. Szóval ez
a légkör nem ideális egy nagyon kacagtató filmhez. De az a fajta finom, sokszor csak jelzésszerű
humor, ami megjelent benne, nagyon tetszett.

Én nem szeretem a háborús történeteket, de az ilyenek, amik csak érintik a történelmet, azt
kifejezetten kedvelem. Muszáj utánanéznem pár dolognak, ami később mindig segítségemre
lesz egy következő fordításomnál. Így volt ez most is. A Rookie Agent Rouge c. kínai sorozatom
is a japán megszállás idején játszódik. 45 részen keresztül lehettünk a részesei az eseményeknek.
Az ott szerzett alapos ismeretem sokat segítettek a film megértésében és a fordításban.

Ha megáról töltök le valamit én is mindig így szoktam, ahogy te, ez a biztos.

Időnként van kedvem koreait fordítani, főleg filmet. Van egy nagyon kedves szerelmi történetem,
amit nemsokára kiteszek. Rövidfilm, és ha nem a koreai kedvencem, Park Shin Hye szerepelne
benne, nem is figyeltem volna fel rá, mert a férfi főszereplő Yun Kye Sang nagyon ellenemre van.
Szerencsére elviseltem, második nézésre már nem irritált annyira. A felét még az elutazásom
előtt megcsináltam, hamarosan befejezem. Nem sokára találkozunk!

Olyan kis aranyos momentum volt az is, amikor az első meccs előtt Jungrim középre tette a kezét,
hogy a többiek is rátegyék, és elkiabálják a csapat jelszavát.
Kwangtae volt a leggyorsabb, vigyorogva nyugtázta, hogy az ő keze került a lányéra, de Hochangot
sem ejtették a feje lágyára. Alulról tette a lány keze alá a sajátját. Kwangtae, és a többiek is
meg tudták volna ölni a szemükkel, ő meg ártatlan angyalka képet vágott:

Kép
Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. augusztus 4. 12:21

f.ági írta:Szia Rita!
Jó újra itthon látni! :-) Azért szerintem nézegettük volna még a képeid is!
Köszönöm a forditást, igyekszem meg is nézni. Kiváncsi leszek hogy vonták el a japán megszállásról az emberek figyelmét ezzel a filmmel.

f.ági írta:Jajj Rita! Ezen most majd eldőltem a röhögéstől. =)) Mindjárt bearanyozta a napom. Igyekszem is még jobban a megnézésével.
Irány a konyha, főzés ezerrel, holnap indul a bográcsozás, előtte a birka feldolgozás. Nem is tudtam mi hiányzott még az életemből. Végül is a 40 fok, azt hiszem. :-)
Mindenki hűsöljön amennyire tud! Nálunk Ödönnek is saját ventillátorja van a klima nélküli szobámban. :-)

Szia Ági! Köszönöm szépen! Most épp azt csinálom, hogy mosok egy kicsit, ülök kicsit, pakolok kicsit,
ülök kicsit (persze a gép előtt). Mindjárt megyek főzök egy kicsit, majd újra mosok egy kicsit. Így nem
folyik annyira a víz rólam.

Szerintem egy nagyon aranyos film, tele jópofasággal, és ötlettel. Nekem nagyon tetszett.

Először, amikor észrevettem, hogy ugyanazt a szöveget olvassák a temetésen, amit ő is írt a szerelmének,
azt hittem, hogy nem a saját verse, csak lemásolt egyet. De amikor a ruhája hajtásában elkezdte keresni
az összetekert levelet, már tudtam, hogy ráismert a saját soraira, amik az ő fejéből pattantak ki.

Úristen, Ági! Még jó, hogy nem a napon lesz felállítva a bogrács! Míg feldolgozzátok a birkát, magadra is
csapass egy kis hűs levegőt a ventilátorból. Ahogy a sorozatokban szokták mondani, Ödön előző életében
egy egész nemzetet menthetett meg, hogy ilyen jó dolga van a mostaniban.

A birkáról jut eszembe:

Kép

A főszereplő tudós apjának nehéz volt megemészteni, hogy egyik fia sem követi őt:

Kép
Kép
Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: YMCA Baseball Team / YMCA Baseballcsapat

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2017. augusztus 4. 12:49

Sziasztok!
Rita, a szerelmes vers búcsúztatóként való felolvasása :)) tényleg oltári jó volt. Egyeltalán Song Kang Ho feje, a tekintete, ááá. Hogy bírta ki röhögés nélkül. :-? Amikor találkozott a daruval =)) ! Fetrengtem a kanapén.
Mikaz, annyira jókat írtál. Nekem is beugrott egyből A Trón, The Age of Shadows vagy a régebbi filmjei a Snowpricer, a Secret Reunion. Talán az utóbbiban volt vmi rokonítható a karakterében: a szívós, kitartó rendőr, aki a magánéletben bukott férj, bukott apa, de mégis egy szerethető nagy mafla :))
Ági, Te egy hős vagy a nagy rokoni főzőprogramoddal :ymapplause: Hogy tartsam a 28 fokot, be nem gyújtom a gázt. [-x És hogy birkapörköltet is főzöl ^:)^ ^:)^ A családom apai ágon félegyházi és még élénken élnek bennem az alföldi birkapörköltes lagzis menük szokatlan ízei. Alföldi mamám konyhájának nagyon más ízei voltak, mint anyai öreganyámé. Igaz, akárkinél is nyaraltam, éhes sose maradtam ;)
Rita, mindennemű filmfélére nyitott vok ;;) bár hétfőtől már csak csökkentett üzemmódban mehet a mozi, mert lejár a nagy nyári szabim, jönnek a szürke dolgos hétköznapok :((
A gondolat is lelombozott, uhogy most feldobom magam egy kis jeges cappuccinoval :))
Sziasztok! :-h
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég