Unfinished Story / Befejezetlen történet (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Unfinished Story / Befejezetlen történet

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 10. 16:36

Ir-csi írta:Szia Rita!
Köszönöm szépen, hogy láthattam ezt az animációs filmecskét. Nagyon szeretem, amikor szimbólumokkal dolgoznak a filmművészetben. :littlehearth: Ez számomra legtöbbször egybeesik a mélységgel és a lélekkel. Az a kép, ahogy a földre lefekvő lány teste áttűnik Korea földrajzi képébe: megkapó és tökéletesen fejezi ki egy nép fájdalmát, emberi mivoltában való súlyos megbántását, sérelmét. Figyelemmel kísértem a médiában átszivárgó eseményeket a japán-koreai államközi konfliktust, a szobor-állítást stb. Ez volt a művészi kifejeződése egy fájdalmas, embertelen történetekkel teli korszak feldolgozásának. A lelki sebek csak súlyosbodnak, ha az ember mélyre ásva cipeli őket. Csak a felvállás, a nyílt beszéd szabadíthatja fel az ilyen mély traumák alól az emberi lelket.
Köszönöm szépen az élményt! :movingflower:

Szia Ir-csi! Nagyon szívesen az élményt!

Biztosan tudod, hogy Biri is fordított a témában, de az mozifilm, nem pedig ilyen rövidke
animáció. Élő szereplős filmet nem lettem volna képes megnézni, még ez a 20 perc is
nagyon megrázott. Tulajdonképpen az igényes, művészi szintű animációja miatt esett rá
a választásom, de utólag már nem bánom, hogy a filmhez hozzáolvasva, sok információt
szereztem a témában.

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég