Little Forest / Kicsi erdő (online is nézhető)

Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2018. június 15. 22:03

Kedves Rita, most néztem meg a filmet.
Mikor megláttam a kis vidéki házat annyira örültem.
Imádom ezeket az építményeket, berendezéseit.
A rizssütit én is megkóstolnám, én egész másképp képzeltem az elkészítését.
Köszönöm szépen, hogy megnézhettem. @};-
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2018. június 17. 14:50

Rita, ez nagyszerű film volt! A szereplők aranyosak voltak, a készítők remek munkát végeztek. Az ételek készítésénél nagyokat nyeltem. Nagyon tetszett sajnáltam, hogy vége lett. Keress még ilyen ari történeteket.
Köszönöm, hogy lefordítottad, kár lett volna kihagyni! :littlehearth: :x
:flower1: :littlehearth: :movingflower: %%- :movingflower: :littlehearth: :flower1:
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: bori » 2018. június 18. 10:55

Kedves Rita!
Én is megnéztem, köszönöm a fordítást meg a rátalálást.... Egy kis friss, vidéki levegő igencsak rám fért a sok egyforma idegőrlő és depibehajló sorozatuk után...
Azért én nem szeretem, ha rám bízzák a befejezést.... Most azon gyötrődöm, hogy a végén ki várja a házikóban a lányt.... Segítsetek! :)
werzsi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. január 26. 10:19

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: werzsi » 2018. június 18. 11:51

Kedves Rita!
Letöltöttem a feliratot. Köszönöm szépen a fordítását. Még ma megnézem a filmet.
Avatar
Mamka44
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2016. március 1. 15:29

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: Mamka44 » 2018. június 18. 21:39

Kedves Rita!
Nagyon-nagyon szépen köszönöm ezt a filmet! Elejétől a végéig 2x megnéztem, tetszett a témája: vissza a gyökerekhez! Főzésben is tudom hasznosítani az egyszerű elkészítést, több tippet is adott. Sőt ki fogom próbálni az őszi hagymavetést, tavaszi palántázást, remélem sikeres lesz! Idén nem igazán van sikerem a kertben!
Köszönöm a fordítást is!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 19. 5:43

nildiko írta:Kedves Rita, most néztem meg a filmet.
Mikor megláttam a kis vidéki házat annyira örültem.
Imádom ezeket az építményeket, berendezéseit.
A rizssütit én is megkóstolnám, én egész másképp képzeltem az elkészítését.
Köszönöm szépen, hogy megnézhettem. @};-

Kedves Ildikó! Bár már nem vagyok annyira oda a koreai alkotásokért, mint régen, de ami jó,
az jó, és ami szép, az szép. Én is nagyon szeretem ezeket a vidéki házakat, és az egyszerűségüket.
Ami nekem hiányzik az udvarról, az a fű. Kiirtanák egy akkora területről? Ha esik mindig sárban kell
tapicskolni, és látványnak sem szép.

A neten megnéztem, legtöbbször kisebb, gombóc méretűek a rizssütik, ez ilyen nagy lett. Engem az is
érdekelne, hogy mi tartja össze az alapanyagokat. Majd utána nézek a neten.

Nagyon szívesen az élményt!

Erről írtam fentebb:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 19. 5:51

B.Marika írta:Rita, ez nagyszerű film volt! A szereplők aranyosak voltak, a készítők remek munkát végeztek. Az ételek készítésénél nagyokat nyeltem. Nagyon tetszett sajnáltam, hogy vége lett. Keress még ilyen ari történeteket.
Köszönöm, hogy lefordítottad, kár lett volna kihagyni!

Szia Marika! Azt azonnal tudtam, amikor végignéztem, hogy nem sokan lesznek, akiknek
nem fog örömet okozni ez a kedves filmecske. Szerencsére így is lett! Nagyon örülök, hogy
neked sem okozott csalódást!

Leszedtem a japán eredetijét a filmnek, de annyira nyakatekert megfogalmazások vannak benne,
és az angolja sem a legjobb, hogy nincs kedvem vele bajlódni. És az is igaz, hogy a japán filmek
nem az eseteim, szóval emiatt sincs. Nem éreztem ugyanazt a hangulatot, mint a koreainál, igaz,
csak az elejébe néztem bele.

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 19. 6:45

bori írta:Kedves Rita!
Én is megnéztem, köszönöm a fordítást meg a rátalálást.... Egy kis friss, vidéki levegő igencsak rám fért a sok egyforma idegőrlő és depibehajló sorozatuk után...
Azért én nem szeretem, ha rám bízzák a befejezést.... Most azon gyötrődöm, hogy a végén ki várja a házikóban a lányt.... Segítsetek! :)

Kedves Bori! A Little Forest valóban nagyszerű stresszoldó és nyugtató. Milyen jól tetted,
hogy te is megnézted!


Nekem eszembe sem jutott más megoldás, mint, hogy az anyja várta a házban. Tudott róla, hogy
hazajött a lánya, és már biztosan azt is tudta, hogy hosszabb időre tervezi az otthonlétét. Azt sem
hiszem, hogy másnak kulcsa lett volna az ajtóhoz. Én így látom a végét.
Nagyobb kérdőjelet hagyott bennem, hogy hogy lehet egy anyának így elhagyni a gyermekét. Erre
nem tudok se magyarázatot, se mentséget találni.

Nagyon szívesen!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 19. 6:48

werzsi írta:Kedves Rita!
Letöltöttem a feliratot. Köszönöm szépen a fordítását. Még ma megnézem a filmet.

Kedves Werzsi! Mindent nagyon szívesen! Remélem, neked is tetszett a film!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 19. 7:03

Mamka44 írta:Kedves Rita!
Nagyon-nagyon szépen köszönöm ezt a filmet! Elejétől a végéig 2x megnéztem, tetszett a témája: vissza a gyökerekhez! Főzésben is tudom hasznosítani az egyszerű elkészítést, több tippet is adott. Sőt ki fogom próbálni az őszi hagymavetést, tavaszi palántázást, remélem sikeres lesz! Idén nem igazán van sikerem a kertben!
Köszönöm a fordítást is!

Kedves Mamka! Látom, te is vidéki vagy, kertecskével. Valamikor, amíg öttagú volt a családom,
és is sok mindent ültettem, nagy kertet műveltem. A volt férjem nem szerette csinálni, én viszont
nagyon. Mindig megnyugodtam, ha a kertben voltam. Nyolcféle hagymám is volt, de mindig magról
vetettem őket. Ha dughagymát használtam, hamarabb volt ugyan hagymám, de a hagymalégy is
megtalálta, míg a magról ültetettekben már nem tudott kárt tenni. Egyeselés után, fantasztikus
gyorsan nőttek.

Örömmel olvastam, mennyire kedvedre való volt a film, és hogy még főzési ötleteket is találtál
benne. Drukkolok, hogy sikeresen tudd alkalmazni őket! Az idő nem kedvezett a kertészkedésnek.
Itt a faluban is panaszkodnak az emberek.

Mindent nagyon szívesen!

Kép
bori
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2017. augusztus 14. 11:39

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: bori » 2018. június 19. 8:48

Rita írta:
bori írta:Kedves Rita!
Én is megnéztem, köszönöm a fordítást meg a rátalálást.... Egy kis friss, vidéki levegő igencsak rám fért a sok egyforma idegőrlő és depibehajló sorozatuk után...
Azért én nem szeretem, ha rám bízzák a befejezést.... Most azon gyötrődöm, hogy a végén ki várja a házikóban a lányt.... Segítsetek! :)

Kedves Bori! A Little Forest valóban nagyszerű stresszoldó és nyugtató. Milyen jól tetted,
hogy te is megnézted!


Nekem eszembe sem jutott más megoldás, mint, hogy az anyja várta a házban. Tudott róla, hogy
hazajött a lánya, és már biztosan azt is tudta, hogy hosszabb időre tervezi az otthonlétét. Azt sem
hiszem, hogy másnak kulcsa lett volna az ajtóhoz. Én így látom a végét.
Nagyobb kérdőjelet hagyott bennem, hogy hogy lehet egy anyának így elhagyni a gyermekét. Erre
nem tudok se magyarázatot, se mentséget találni.

Nagyon szívesen!

Kép


A filmnézés során nekem is ez volt az első gondolatom, hogy hazajött az anya. Csak itt valamelyik hsz. kicsit megzavart, mert mintha azt sugallta volna, hogy a fiú az és akkor megvan a párja is... :)
Az anya "eltűnése" nekem nem ilyen egyértelműen negatív, mert átgondolva, lehet hogy ez kellett ahhoz, hogy a kislány hazataláljon. Az anyja mindent megmutatott, amit az ottani falusi életvitelhez tudni kellett, de hiába beszélt, kudarcot vallott. Az élet őt igazolta, a nagyvárosban nem tudott ez a kislány gyökeret ereszteni - de ezt meg kellett neki tapasztalni, átélni és kipróbálni mindazt egyedül, amit az anyjától az évek során látott, tanult. Meg tudta oldani, el tudta látni magát és ez igen nagy sikerélmény lehetett számára.... Nem volt már annyira gyerek és volt utalás arra, hogy szemmel tarthatta az eseményeket és őt is az anyja valahonnan a közelből.... Emlékszem amikor levelet írt a lányának, az csodálkozott, hogy honnan tudta hogy itt van....
Sokszor végletekig "babusgatjuk" a gyerekeinket, nem tudnak mellettünk felnőni, aztán csak gyötrődünk a boldogtalanságuk, céltalanságuk és kudarcba fulladt életük láttán... Nagyon nehéz kérdés....
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Little Forest / Kicsi erdő (2018)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. június 20. 16:23

bori írta:
A filmnézés során nekem is ez volt az első gondolatom, hogy hazajött az anya. Csak itt valamelyik hsz. kicsit megzavart, mert mintha azt sugallta volna, hogy a fiú az és akkor megvan a párja is... :)
Az anya "eltűnése" nekem nem ilyen egyértelműen negatív, mert átgondolva, lehet hogy ez kellett ahhoz, hogy a kislány hazataláljon. Az anyja mindent megmutatott, amit az ottani falusi életvitelhez tudni kellett, de hiába beszélt, kudarcot vallott. Az élet őt igazolta, a nagyvárosban nem tudott ez a kislány gyökeret ereszteni - de ezt meg kellett neki tapasztalni, átélni és kipróbálni mindazt egyedül, amit az anyjától az évek során látott, tanult. Meg tudta oldani, el tudta látni magát és ez igen nagy sikerélmény lehetett számára.... Nem volt már annyira gyerek és volt utalás arra, hogy szemmel tarthatta az eseményeket és őt is az anyja valahonnan a közelből.... Emlékszem amikor levelet írt a lányának, az csodálkozott, hogy honnan tudta hogy itt van....
Sokszor végletekig "babusgatjuk" a gyerekeinket, nem tudnak mellettünk felnőni, aztán csak gyötrődünk a boldogtalanságuk, céltalanságuk és kudarcba fulladt életük láttán... Nagyon nehéz kérdés....

Szia Bori! A fiúról nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik lányé lesz, de gondolatban
a barátnőnek szántam. Az nagyon bekavarna a barátságukba, ha Hye Wont választaná.
Odalenne ez az idilli hangulat, ami kialakult hármójuk közt, és ami annyira barátságossá
tette ezt a filmet. Tőlem nem idegen, hogy egy filmnek vagy sorinak "tisztességes" véget
kreáljak. Szeretem néha homokba dugni a fejem, és nem észrevenni az intő jeleket. :))

Mindennel egyetértek, amit írtál Hye Won és az anyja kapcsolatáról, vagy az elengedésről,
de az a mód, ahogy az anya kiiktatta magát a lánya életéből, azzal nem tudok azonosulni.
Miért nem lehetett megbeszélni, hogy a maga életét szeretné élni? Miért nem tudhatta meg
a lánya, hogy hol lakik? Miért kellett egyik napról a másikra eltűnni? Olyan jó kapcsolat volt
közöttük. Miért kellett a kétségbe ejteni, elszomorítani a lányát? Ezek nem egy anyához
méltó cselekedetek.

Nagy igazság van abban, amit az utolsó mondatodban írtál. Én is elképedve látom, mennyi
30 év körüli és ettől is idősebb gyerek él még mindig otthon. Egytől-egyig tudom, látom az
okát. Minden esetben a szülők hibája, hogy ez így alakult. Nagyon sajnálom ezeket a fiatalokat.

Kép
vereta40
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018. január 20. 20:05

Re: Little Forest / Kicsi erdő (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: vereta40 » 2023. június 28. 19:12

Letöltöttem, köszönöm szépen!

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég