Like A Miracle

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 10:44

Kép

Műfaj: Drama Special
Részek száma: 1
Vetítette: KBS2
Vetítési időszak: 2012. 12 .02.

Főbb szereplők:
Nam Sang Mi – Han Myeong Joo
Lee Cheon Hee – Cheon Seon/Noh Sang Pil
Ra Kyeong Deok – Yoo Jong Min
Lee Joo Sil – Seo Ok Nam
Koo Hye Ryeong – Yang Soon Nim
Kim Gi Cheon – Kim Ahjussi

Történet:

A történet főszereplője Noh Sang Pil, egykori piti csaló, akiről egy nap kiderül, hogy májrákban szenved, és csak három hónapja van hátra. Elvonul a hegyekbe, egy faluba, ahol hozzá hasonló, gyógyíthatatlan betegek élik mindennapjaikat, és várják a halált.
Közben egy véletlen folytán megtudja, hogy félrediagnosztizálták, de ezt titokban tartja társai előtt, hogy ne kelljen eljönnie a faluból. A két év alatt, amit közöttük töltött, igazi csodává nőtte ki magát, aki már két évvel túlélte azt a három hónapot, amit jósoltak neki, de nemcsak ezért, hanem azért is, mert minden társával elhitette, hogy ők is részesei lehetnek e csodának.
Egy tévé társaság felfigyel a faluban történtekre. Egyik emberük beépül a betegek közé, hogy bizonyítékokat szerezzen a csalónak vélt Noh Sang Pil ellen.
A hírre Han Myeong Joo doktornő, aki a rossz diagnózist felállította, is elmegy a faluba, hogy megelőzze a bajt. Hiszen ha kiderül, hogy a volt páciense egészséges, akkor abból a kórháznak és neki is baja származhat.
Egyre nem számít, hogy magával ragadja mindaz, amit ott tapasztal, pedig ő már régóta nem hisz a csodákban.

A leírás alapján, kőkemény drámának tűnhet a Like A Miracle, pedig nem az. Ha lenne olyan műfaj, hogy „lélekemelő történet”, az illene rá a legjobban. Az elejétől a végéig szórakoztató, időnként mulatságos, időnként szemet párásító, szívet melengető történésekkel. Hangulatában nagyon passzol az adventi készülődéshez, és a Mikulásváráshoz.

A Do I Like A Push Over után, ismét elájultam Lee Cheon Hee alakításától.


Fordította: ezoritu
Formázta, időzítette, javította: vandi

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Cseppke
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016. május 2. 11:42

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Cseppke » 2016. június 7. 22:38

Kedves Rita!

Köszönöm a fordítását ennek a lélekmelegítő filmnek. Nagyon-nagyon tetszett, bárcsak sokan megnéznék.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 8. 18:12

Cseppke írta:Kedves Rita!
Köszönöm a fordítását ennek a lélekmelegítő filmnek. Nagyon-nagyon tetszett, bárcsak sokan megnéznék.

Kedves Cseppke! Nagyon szívesen a fordítást! Már nagyon régen készítettem, és akkor sokan
le is töltötték, de mostanra elfelejtődött. Jó, hogy megnézted, és írtál hozzászólást, így én is
reagálok, és a mozgolódás a topikban hátha másokat is idevonz!


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. június 18. 17:05

Most hogy visszaolvastam, hogy miről is szól, rájöttem hogy én ezt már anno nagyon szerettem rendkívüli történetéért! :littlehearth:
feltétlen újranézem...csodaszép történetét...ennek a filmnek! :movingflower: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 18. 21:03

Kata58 írta:Most hogy visszaolvastam, hogy miről is szól, rájöttem hogy én ezt már anno nagyon szerettem rendkívüli történetéért! :littlehearth:
feltétlen újranézem...csodaszép történetét...ennek a filmnek! :movingflower: :flower1:

Egyetértek, Kata! Ritkán találok kedvemre való koreai filmet (nem koreait is),
de erről azonnal tudtam, hogy lefordítom.


Kép
Avatar
Erzsike54
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2016. augusztus 4. 21:35

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Erzsike54 » 2016. november 3. 16:46

Köszönöm a felíratott és a film linket is ,
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 3. 17:41

Erzsike54 írta:Köszönöm a felíratott és a film linket is ,

Mindkettőt nagyon szívesen!

:littlehearth: :flower1: :littlehearth: :D :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
gumiho
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. november 24. 10:55

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: gumiho » 2016. november 24. 11:02

Köszönöm szépen a feliratot.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 24. 19:18

gumiho írta:Köszönöm szépen a feliratot.

Nagyon szívesen!

%%- :littlehearth: :D :littlehearth: %%-
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 28. 16:20

Kedves Rita!
Köszönöm szépen a feliratot, köszönöm szépen ezt a filmet. :littlehearth:

Nem szép az őszinte szó,
nem őszinte a szép szó.
Nem ékes-szavú a jó,
az ékes-szavú nem jó.
A tudó nem beszél,
a nem-tudó beszél.
A bölcs nem gyűjt,
mindent az emberekért tesz
és néki is jut.
A természet útja
segít, nem sarcol.
A bölcs ember útja
használ, nem harcol.

(Lao-Ce: Az út és erény könyve. 81.)

A doktornő nem-tudóként érkezett, tudóként távozott a faluból.
Az ékes-szavú riporter nem volt jó ember, nagy tanítást kapott a film végén.
A háromszor csalásért elítélt bölcsként tért meg, mindent a jámbor emberekért tett és így neki is jutott a boldogságból.
Tevékenysége nagy hasznára volt mindenkinek.

Tudom, hogy minden a csodáról szólt. Számomra a legnagyobb mondanivalója az volt, hogy bárki bármilyen rossz utat is járt korábban, megtérhet. Ezért soha senkire nem vethet az ember követ korábbi cselekedetei miatt, mindig azt kell nézni, hogy honnan hová jutott. Bármilyen bűnt is kövessen el bárki, bármilyen mélyre süllyedjen is közben, mindig van lehetőség felállni és új életet kezdeni. Filmünk egyik főszereplője görbe úton járt, de egyenesre tért át, mégpedig nyílegyenesre. A jámborok bölcsévé vált. :flower1:
^:)^ ^:)^ ^:)^
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 28. 19:49

Kedves Ir-csi! Már megint azt kell mondanom, amit már sejtesz, mert már többször írtam,
hogy minden szavadat értem, mindennel egyetértek, amit írtál, csak én nem tudtam volna
ilyen szépen, összeszedetten leírni! Nagyon jó képességed van az íráshoz, és felkészültséged
is van hozzá.

Jó volt nagyon olvasni a véleményedet. Már ezt a filmet is régen fordítottam, úgyhogy igazán
keveset tudok hozzátenni. Nagyon szerettem a főszerepet játszó Lee Cheon Hee-t, és azt a
karaktert, akit alakított. Nem mindig vagyok vevő - inkább nem, mint igen - a gyógyíthatatlan
betegségekben szenvedők történeteire, de ez a falu, és az egész elképzelés nagyon tetszett,
főleg mert nem nyomasztott.

Nagyon szívesen a fordítást!

Kép
Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 29. 11:46

Szia Rita!
Köszönöm szépen, amit írtál. Szeretem leírni a dolgokat, a filmeket különösképpen. Bár tisztában vok vele, hogy ilyenkor mindenki a személyisége egy részét, felfogását, világlátását, szóval önmagát is kiadja egy kicsit. Így arctalanul egy avatár mögött én is bátrabb vok :))
1x írtam, hogy milyen furcsa kísérő szegődött mellém néhány éve, amit intuíciónak neveztem, mondhatjuk véletlennek is...
Mielőtt ezt a filmet megnéztem volna, olvastam Lao-Ce művét és a film miatt egyből beugrott ez a rész, mert olyan volt, mintha a ruha megtalálta volna viselőjét és fordítva...
Hát így működnek a dolgok bennem, körülöttem már egy ideje és én elfogadtam a kezdeti remegve félős agyalós állapot után, most csak úszkálok a dolgokban és igyekszem ajándékként felfogni még azt is, ami elsőre nem jó dolog.
A jó dolgok pedig jönnek a jó emberek és az "intuíció" segítségével, ahogyan ezt a filmet kaptam tőled és ezt könyvet azzal a tanítással. Ezért aztán úgy érzem semmi sem az én érdemem, a feladatom annyi, hogy ezeket a gondolatokat vagy a kapcsolatot a dolgok között valamiért megosszam másokkal. Persze ez is csak érzet, semmi több, ahogy az egész élet is az ;;)
Köszönöm még1x :flower1:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 30. 8:46

Szia Ir-csi! Remélem, adhatok még sok-sok elemezni valót! Nagyon szívesen olvaslak!
Te megfogalmazod azt is, ami bennem marad megfelelő szavak hiányában. Ami nálad
természetesen jön, az nálam is egy bizonyos határig, azután maradnak a Te szavaid,
mondataid, amivel kifejezésre juttatod az én gondolataimat is. Jó kis munkamegosztás!

Én is sokkal bátrabb vagyok így ismeretlenül. Itt a fórumban vagyok olyan leginkább,
amilyen valóban vagyok.
Spoiler: mutasd
Az életben gátlásokkal, kishitűséggel küzdök, amit itt majdnem egészében le tudok vetkőzni.
A fórum és a fordítás erre a problémámra is csodás terápia.


Nagyon szívesen! Én is köszönöm szépen! BÚÉK!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 30. 19:37

Kedves Rita!
Köszönöm szépen, Neked is Boldog Új Esztendőt kívánok! Sok új filmmel, sikeres és örömteli fordítással! :ymhug:

Kép
Kép
Avatar
Joe
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:17

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Joe » 2017. október 7. 19:19

Rita, lehet használni még a g+, csak nem olyan egyszerű !

KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. október 7. 20:17

Szia Joe!

Itt is nagyon szépen köszönöm a gifeket! Úgy szeretem ezt a színészt,
csak az Only You-ban ne láttam volna! Mondjuk nem ő tehetett arról,
hogy a végére megutáltam a karakterét.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Like A Miracle

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2018. december 17. 8:03

Kedves Rita, Az otthon a dorama világában ajánlottam be most ezt a filmet, mint szívmelengető történet... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég