Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 12:03

Kép

Műfaj: komédia/családi/melodráma
Részek száma: 1
Premier: 2013. január 23.

Főbb szereplők:
Ryu Sung Ryong – Yong Goo
Park Shin Hye – Ye Seung (felnőtt)
Kal So Won – Ye Seung (gyerek)
Oh Dal Su – So Yang Ho cellatárs
Park Won Sang – Choi Won Sang cellatárs
Jong Man Sik – Shin Bong Sik cellatárs
Kim Jung Tae – Man-Bum cellatárs
Kim Ki Chon – So cellatárs
Jung Jin Young – Jang Min Hwan

Történet:

Lee Yong Goo értelmi szintje egyenlő hatéves kislányáéval, ennek ellenére nagyon boldogan élik kettesben az életüket. Yong Goo egy áruház parkolójában dolgozik. Kevéske pénzükből spórolgatnak egy táskára, amin kislánya, Ye Seung kedvenc mesefigurája látható. Ebből adódik a későbbi katasztrófa.
Egyik nap a rendőrfőnök lánya, furcsa körülmények között meghal. Yong Goo próbálja újraéleszteni, ezt félreértik, emberrablás, nemi erőszak és gyilkosság vádjával halálra ítélik. Kislánya állami gondozásba kerül.
Cellatársai nehéz emberek, de szerencsére Yong Goo megmenti a Főnök életét, ezután az teljesíti egy kívánságát. Yong Goo a kislányát szeretné látni. Társai becsempészik a gyereket, csak később realizálódik bennük a nagy igazság, hogy bejuttatni sokkal könnyebb volt, mint kijuttatni. Ye Seung ott marad velük.

A történet végtelenül humoros, szívmelengető és szívszorító. Hol ezért, hol azért könnyes az ember szeme. A nagyszerű színészek közül is kiemelném a kislány Ye Seung-ot alakító, Kal So Won-t. Hat meglett férfiember között felnőtt teljesítményt nyújt. A közös cellajelenetekben nem lehet nem észrevenni, hogy mindegyiket levette a lábáról. Csodálatos kislány.


Fordította: ezoritu
Formázta, időzítette, javította: vandi
Online feltöltés: bearbear


Online nézhetőség:

Videó letöltése:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
andingo
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 1. 11:52

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: andingo » 2016. október 25. 17:30

Szia Ezoritu!

Az idei filmfesztivál filmjeit nézegettem, hogy az ott vetített filmeknek akad-e esetleg már felirata. Így nem kell egy részt nyomorkodnom, másrészt szolgálatot módosítanom, bár igaz, hogy a mozis előadásoknak is megvannak az előnyei. Pl volt olyan film, amit itthon biztosan nem néztem vna meg :)
Így találtam el megint hozzád a Cella feliratához. ^:)^ Dupla öröm ez. Láthatom is, illetve egy számomra minőségi fordítótól. Köszönöm szépen. \:D/ További szép őszt :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 26. 5:29

andingo írta:Szia Ezoritu!

Az idei filmfesztivál filmjeit nézegettem, hogy az ott vetített filmeknek akad-e esetleg már felirata. Így nem kell egy részt nyomorkodnom, másrészt szolgálatot módosítanom, bár igaz, hogy a mozis előadásoknak is megvannak az előnyei. Pl volt olyan film, amit itthon biztosan nem néztem vna meg :)
Így találtam el megint hozzád a Cella feliratához. ^:)^ Dupla öröm ez. Láthatom is, illetve egy számomra minőségi fordítótól. Köszönöm szépen. \:D/ További szép őszt :movingflower:

Szia Andingo! Milyen filmfesztivál van az idén? Sajnos nem követem az ilyesmit. Ilyen régebbi
filmet is vetítenek?

Ha nem játszana benne Park Shin Hye, eszembe sem jutott volna lefordítani ezt a mozifilmet.
A tartalma, az, hogy egy kissé fogyatékos ember a főszereplő, visszatartott volna még a nézéstől
is, nemhogy a fordítástól. Az ilyen filmek csak lehangolnak, ezért kerülöm őket.
Aztán PSH miatt belevágtam, és utólag is nagyon boldog vagyok, hogy megcsináltam, pedig PSH
csak nagyon keveset szerepel benne.

Köszönöm szépen a dicséretet! Kedves vagy, mint mindig!

Nagyon szívesen a fordítást! Jó szórakozást! Szép napot kívánok!


Kép
andingo
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 1. 11:52

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: andingo » 2016. október 26. 17:59

Rita írta: Milyen filmfesztivál van az idén? Sajnos nem követem az ilyesmit. Ilyen régebbi
filmet is vetítenek?

]


Jó pár éve november elején Koreai Filmfesztivál, tavaly óta már 4 városban. A filmek vagy teljesen ingyenesek, vagy jelképes jegyárasak. Budapest, Szeged, Debrecen, Pécs. Ezen a linken. A filmcímekre kattintva, annak tartalmát is el lehet olvasni)

Spoiler: mutasd
http://www.koreaifilm.hu/


andingo
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 26. 19:31

Andingo! Köszönöm szépen! Meg fogom nézni, már csak a "trend" miatt is, aztán úgyis
oda lyukadok ki, hogy azt fordítok, ami megtetszik. Olyan nagyon kevés film van ilyen.
Nem vagyok "filmes".

Kép
vica5059
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. október 26. 15:50

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: vica5059 » 2018. február 10. 19:13

Kedves Rita ! Most jutottam megint oda, hogy a lefordított filmjeid között szemezgessek. Szeretném megnézni ezt a filmet, viszont nem találok utalást arra vonatkozólag, hogy melyik variáció jó a fordításodhoz. Bár a magyar felirat melletti infó ad némi tájékoztatást,mégis az avistazról letöltött 720p és 1080p, egyik sem jó, mivel olyan nagy a szöveg eltolódás, hogy már nem kezelhető a legnagyobb odafigyelés mellett sem. Kérlek adj valamilyen útmutatást. Köszönettel: Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 11. 9:14

vica5059 írta:Kedves Rita ! Most jutottam megint oda, hogy a lefordított filmjeid között szemezgessek. Szeretném megnézni ezt a filmet, viszont nem találok utalást arra vonatkozólag, hogy melyik variáció jó a fordításodhoz. Bár a magyar felirat melletti infó ad némi tájékoztatást,mégis az avistazról letöltött 720p és 1080p, egyik sem jó, mivel olyan nagy a szöveg eltolódás, hogy már nem kezelhető a legnagyobb odafigyelés mellett sem. Kérlek adj valamilyen útmutatást. Köszönettel: Éva

Szia Éva! De jó, hogy újra eljöttél egy kicsit böngészni!

Jó, hogy szóltál a videóról! Még a régi AvistaZról (Asiatorrents) töltöttem le, de itt már nem található
meg a felirathoz passzoló verzió. Lekicsinyítettem azt, ami nekem megvan, mert több, mint 2,4GB a
mérete, és feltettem a megára. Még így is nagyobb, mint 1GB, ha gondod van a letöltéssel szólj, és
ketté darabolva is feltöltöm.

A linket betettem az ismertető alá, de itt is megadom:


Jó szórakozást kívánok ehhez a nagyszerű filmhez!

Kép
vica5059
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. október 26. 15:50

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: vica5059 » 2018. február 11. 17:05

Szia Rita !
Bár sűrűn nem jutok ide, ha segítséget kérek, Te mindig kedves és segítőkész vagy, és közvetlen letöltési lehetőséget is adtál, köszönöm Neked. A filmet meg is néztem, igazán megható volt, szem nem maradt szárazan. Még egyszer köszönöm a lehetőséget és amikor valamelyik fordításod felé kanyarodok,jelentkezni fogok, egyébként a legfrissebb futó sorozatokat is evidenciába vettem. Olvastam, amit magadról írtál, egy optimista, életszerető és magából önzetlenül adni tudó embert ismertem meg ezáltal, kívánom, hogy a fordításokban továbbra is örömöt lelj, s mindazok, akik ezekből profitálnak, biztos, hogy hálatelt szívvel vannak feléd, úgy mint én is. Üdv. Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. február 13. 14:46

Szia Éva!
Nagyon aranyos vagy! Örülök nagyon, hogy megnézted a filmet, és annak is, hogy tetszett!


Bármikor jössz, örülni fogok neked! Ma is fogok kitenni egy aranyos 16 perces zenés videót,
természetesen Valentin nap alkalmából. Az örök szerelemről szól. Ha van kedved, ugorj be
érte! Lesz letöltési lehetőség is megadva.

Szép napot kívánok!

Kép
Janka1960
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. szeptember 5. 18:40

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Janka1960 » 2018. október 2. 15:44

Kedves Rita! Köszönöm Neked ezt a szép filmet. @};- Az egyik legjobb mozi volt, amit eddig láttam. Parádés szereposztás, és a kicsi lány, hát Ő mindent visz. :-bd Nagyon megható volt, és kellett hozzá a százas PZS. Nálam biztosan többször nézős lesz. :ymapplause:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 6. 14:15

Janka1960 írta:Kedves Rita! Köszönöm Neked ezt a szép filmet. @};- Az egyik legjobb mozi volt, amit eddig láttam. Parádés szereposztás, és a kicsi lány, hát Ő mindent visz. :-bd Nagyon megható volt, és kellett hozzá a százas PZS. Nálam biztosan többször nézős lesz. :ymapplause:

Kedves Janka! Boldogan olvastam a soraidat! Én akkor fordítottam ezt a filmet, amikor még
nem nagyon voltam vevő a tragédiákra. Inkább csak romantikus vígjátékokhoz készítettem
feliratokat. Csakis Park Shin Hye neve miatt töltöttem le, és néztem meg.
Szomorú volta ellenére azonnal a fordítás mellett döntöttem. Ez a film is hozzájárult ahhoz,
hogy a jó kis komfortzónámat elhagyva mindenféle műfaj felé nyissak.

Nagyon szívesen! Én is kedvet kaptam az újra nézéshez.

Majd elfelejtettem! Köszöntelek első hozzászólásod alkalmából!

A kis művésznő:

Kép Kép
Janka1960
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. szeptember 5. 18:40

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Janka1960 » 2018. október 9. 20:15

Kedves Rita! Köszönöm szépen kedves szavaidat, és köszönöm a fordításaidat. :) Lelkes követőd vagy a facen, és ennek köszönhetően jó pár filmmel, és sorozattal lettem általad gazdagabb. A Silla óta nem néztem kosztümös filmet/sorozatot, de a Te ajánlásodat olvasva, belenéztem a "Jang Ok Jung, Live in Love" soriba, és ott is ragadtam a számítógép előtt. Nagyon tetszett, nálam biztosan többször nézős. :ymapplause: Most éppen a "Doctors" sorit nézem. A 7. résznél tartok, és eddig szeretem a történetet is, és a szereplőket is. Kim Rae Won, és Park Shin Hye is a kedvenceim. Örömmel láttam viszont a mi kis művésznőnket is, is mint a gyermek PSH-t. :ympeace: Még egyszer köszönöm Neked a sok-sok élményt, legyél még nagyon sokáig ilyen "termékeny". :-h
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 10. 6:16

Kedves Janka! Nagyon aranyos vagy! Mi a neved a fb-on?

Igazából az első kosztümös sorozatom a Dong Yi volt, amelyben teljesen más megvilágításba
helyezik Dong Yit és Jang Ok Jungot is. Ebben a sorozatban egyértelműen Dong Yi volt a kedvencem,
de nagyon szerettem a Jang Ok Jungot alakító színésznő játékát, emiatt nem tudtam kellőképpen
utálni JOJ-ot sem.

Nem láttam nagyon sok történelmit, és fordítani is keveset fordítottam, de a JOJ-tól még nagyobb
kedvencem a The Moon, That Emracing the Sun. Nem tudom hányszor néztem már végig. Sok erénye
mellett az egyik legfontosabb, hogy happy end a vége, amit több részen keresztül is élvezhetünk.
Ez koreai és főleg kosztümös soriknál példa nélküli. Ezt is meleg szívvel ajánlom:

Sajnos az online linkek nem jók jelenleg, de folyik a javításuk:

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=11&t=29

Szép napot kívánok!

Kép
Janka1960
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. szeptember 5. 18:40

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Janka1960 » 2018. október 10. 20:21

Kedves Rita! A FB-on tag vagyok a "‎Magyar Doramafan 2016" csoportnak, és ott szoktam találkozni veled, és az ajánlásaiddal. \:D/ Ha megengeded, a nevem elküldöm neked privát üzenetben. Sikerült felkeltened a figyelmemet a "The Moon, That Emracing the Sun" sorozatra, amit éppen most töltök le az AviztaZról. Szeretem, ha a gépemen csücsülnek, ezért inkább letöltöm a filmeket, és a sorozatokat. Amint befejeztem a "Doctors" sorit, ezt fogom elkezdeni. :-bd Tetszik a fórum, és lassan ki is ismerem magam benne. ;) További szép estét, és szép álmokat kívánok. i-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 12. 6:27

Janka1960 írta:Kedves Rita! A FB-on tag vagyok a "‎Magyar Doramafan 2016" csoportnak, és ott szoktam találkozni veled, és az ajánlásaiddal. \:D/ Ha megengeded, a nevem elküldöm neked privát üzenetben. Sikerült felkeltened a figyelmemet a "The Moon, That Emracing the Sun" sorozatra, amit éppen most töltök le az AviztaZról. Szeretem, ha a gépemen csücsülnek, ezért inkább letöltöm a filmeket, és a sorozatokat. Amint befejeztem a "Doctors" sorit, ezt fogom elkezdeni. :-bd Tetszik a fórum, és lassan ki is ismerem magam benne. ;) További szép estét, és szép álmokat kívánok. i-)

Szia Janka! Megkaptam az üzenetedet! Igen, emlékszem, hogy szoktalak látni. :)

Jól teszed, hogy letöltesz mindent! Ez a sori is fent volt videán, hogy az online
nézősök igényeit is kielégítsük, aztán egy csapásra elszálltak a linkek. Most mindet
javítgatni kell, vagy újra tölteni, ami nagyon-nagy munka, és azoknak, akik pont
nézték a sorit nagy bosszúság.

Remélem, neked is annyira fog tetszeni, mint nekem. Nagyszerű a szereposztás is.

Örülök, hogy tetszik a fórumom. A legkisebbem teremtette meg, én meg szorgalmasan
töltögetek bele. Illetve most már vannak társaim is: Nelli, Zita és Wu Xing, akik szintén
jó sorozatokkal gazdagítják.

Szép napot kívánok!

Kép
Janka1960
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. szeptember 5. 18:40

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Janka1960 » 2018. október 12. 17:21

Szia Rita! Mindenképpen megfogom írni, hogy tetszett-e The Moon, That Emracing the Sun. Rákerestem, és láttam, hogy parádés a szereposztás. Kacérkodtam már régebben is ezzel a sorozattal, de a főszereplő lány, Han Ga-in valamiért nem volt szimpatikus, bár eddig még csak a Bad Guy soriban láttam, így nehéz róla véleményt alkotnom. Ide szerettem volna én is egy "kellemes hétvégét" képecskét betenni, de sajnos nem tudok rájönni, hogyan kell. Úgyhogy csak leírom, hogy nagyon kellemes hétvégét kívánok, Janka. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 12. 18:22

Szia Janka!
Ez egy olyan csodálatos történet, hogy szemet kell hunyni afelett, ha esetleg olyan szereplő
van benne, aki nem tetszik valamilyen szempontból. Többen panaszkodtak, hogy a gyerek
szereplők sokkal jobbak voltak, mint a felnőttek. De olvastam én is, hogy öregnek tartották
Han Ga Int a férfi főszereplő mellé.

Még az a szerencse, hogy én ezeket csak jóval azután olvastam, hogy megnéztem, és lefordítottam
a sorozatot, mert különben lehet, hogy bele sem kezdtem volna. Nagyon-nagy kár lett volna.
Én is csak egy sorozatban láttam előtte Han Ga Int (nem tudom már melyikben), a többiek teljesen
ismeretlenek voltak akkor még számomra. Nem tűnt nagynak a korkülönbség, és a gyerek szereplők
után a felnőttek is nagyon a szívemhez nőttek.

A Moon a második sorozatom volt. Néhol túl hosszúak a sorok, túl sokat használtam a "hogy"-ot,
maradtak benne elírások, mégsem bosszankodom, amikor újra előszedem, hogy megnézzem,
sőt nagyon jólesik olvasgatni.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. október 12. 18:22

Janka! Útmutató képek berakásához!
A sorozataimhoz és a filmekhez a G+ segítségével szoktam feltenni a képeket, a Társalgó
"Van képem hozzá" topikjába, ahol a fotóinkat szoktuk megosztani egymással, ott a
https://postimages.org/ oldat szoktam használni. Azért szeretem, mert
megválaszthatom, hogy mekkora méretűre nagyítsa vagy kicsinyítse a képeimet.

Használata:

A kezdőlapján nem kell kiválasztani semmit, csak akkor, ha nem a legnagyobb méretben
akarod kitenni a fotódat, hanem kisebben.
Ha méretet akarsz választani, akkor a középső ablakot lenyitod, és választasz a lehetőségek
közül.

Ekkora az "avatar" méret:

Kép

Ekkora a "thumbnail":

Kép

Ekkora a "websites and email":

Kép

Ekkora a "message board":

Kép

Ekkora a "15' monitor"-hoz való:

Kép

A többi nyilván még nagyobb, de ha nem választasz méretet, akkor ekkorában teszi fel
a képet (annak kell látszódnia, hogy "don't resize my image")

Kép

Miután feltöltötte a képet, megad egy csomó linket. Én minden esetben a felülről a másodikat
szoktam kiválasztani, mert az a biztos. Utána ezt a linket beteszem a hsz.-m alá, kijelölöm, hogy
kék legyen, és a szövegdoboz tetején lévő "Img" gombra kattintok. Csak akkor fog látszódni a
betett kép, ha elküldöd a hozzászólásodat. Hogy ne érjen meglepetés, az Előnézet gombra klikkelve
ellenőrizheted, hogy mekkora lett a feltöltött képed.
Green9259
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018. szeptember 14. 11:21

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Green9259 » 2018. november 23. 14:26

Kedves Rita!
Megnéztem - nevettem - megdöbbentem -reménykedtem - sírtam - teljesen maga alá temetett .... Apa és lánya hihetetlenül felejthetetlen játékára nincsenek kifejezések. A szereposztás tökéletes. A cím nagyon-nagyon találó CSODA a 7-es cellában! Amikor a "rosszfiúk" az EMBEREK, nem veszthetjük el a hitünket. Köszönöm, hogy lefordítottad, gazdagabb lettem. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Miracle in Cell No. 7 (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 23. 16:11

Green9259 írta:Kedves Rita!
Megnéztem - nevettem - megdöbbentem -reménykedtem - sírtam - teljesen maga alá temetett .... Apa és lánya hihetetlenül felejthetetlen játékára nincsenek kifejezések. A szereposztás tökéletes. A cím nagyon-nagyon találó CSODA a 7-es cellában! Amikor a "rosszfiúk" az EMBEREK, nem veszthetjük el a hitünket. Köszönöm, hogy lefordítottad, gazdagabb lettem. :littlehearth:

Kedves Green!

Nagyon jó volt olvasni a véleményedet! Az enyémet is tükrözi, és azok a stációk,
amiken végigmentél filmnézés közben, a sajátjaim is.

Emlékszem, hogy ez a film is hozzásegített ahhoz, hogy ne csak romantikus vígjátékokat
nézzek és fordítsak. Rájöttem, hogy nagyon igaza volt annak, aki azt mondta, hogy minden
érzelmet át kell élni, meg kell élni. Nagyon szeretem, ha egy alkotás mélyen megérint, és
többfajta érzelmet is kivált belőlem.

Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég