Enemy’s Apple (2007)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Enemy’s Apple (2007)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 12:04

Kép

Műfaj: rövidfilm/fekete komédia
Részek száma: 1
Időtartam: 21 perc
Vetítési időszak: 2007
Ország: Korea
Nyelv: koreai
Rendező: Lee Su Jin

Díjak:
The 12th Puchon International Fantastic Film Festival (2008,Korea)
The 9th Daegu Independent Short Film Festival (2008,Korea)
The 7th Jeju Film Festival, AudienceAward (2008,Korea)
The 7th Mise-en-Scene Short Film Festival, Competition (2008,Korea)
The 8th Korea Visual Arts Festival, 1st Prizein Professional Section (2007,Korea)
The 12th Busan International Film Festival, Wide Angle (2007,Korea)
The 33th Seoul Independent Film Festival (2007,Korea)

Főbb szereplők:
Yoo Seung-mok –tüntető
Lee Jong-pil – rendőr

Történet:

Egy forró nyári napon, egy rendőr és egy tüntető elszakadva a társaitól, magára marad egy zsákutcában. Pusztán az öltözetük az, ami megkülönbözteti őket egymástól, és teszi őket egymás ellenségévé.
A helyzet szomorú, mégis, ahogy telik az idő, egyre komikusabbá válik. Kettejük egymással szembeni viselkedése, átalakul, ők is, és mi is elgondolkodunk, valóban ellenség-e az, akit annak hiszünk.

A rendező, Lee Su Jin megjegyzése a filmhez: Az eredeti szándékom az volt, hogy az embereket ráébresszem a kommunikáció fontosságára. Ezt egy fekete komédiával szándékoztam elérni. Így született ez a rövidfilm.

Jó szórakozást kívánok hozzá!


Fordította: ezoritu
Időzítette, javította: vandi


Videó letöltése:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Enemy’s Apple (2007)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 18. 18:03

Szia Rita!
Ezt a rövid filmet is még tavasszal vittem és néztem. Most, hogy a környezetszennyezés és a fajok kipusztulása miatt előkerült az emberi felelősség, az emberi természet, beugrott, hogy ide is kellene írnom köszönetképpen. A film, bár egy fekete komédia, csak néhányszor tudtam rajta jót nevetni, annál többször kínomban x_x . Zseniális az ötlet. Nem kell más kultúra, bőrszínbeli, vallásbeli különbség ahhoz, hogy bemutatható legyen az, hogyan is működik az előítélet, a frusztráció és az agresszió a MÁSIKkal szemben. Elég egy egyenruha, ami azonnal kiváltja az elkülönülést és beindítja a láncreakciót. Hát itt az ember! Íme az ember! Nagyban ugyanígy működik. Egyx csak leszek ÉN és lesz a MÁSIK, akit nem ismerek, ezért ijesztő számomra, azaz félni kezdek tőle, ha félek tőle, meg kell védenem magam tőle, ha megtámad engem, s hogy ne támadjon meg, jobb ha én vágok oda először stb....Kolosszális logika, de tényleg így működik. Sajnos, még ma is. x_x Valószínűleg addig, amíg ember él a Földön, lesz olyan, aki ezt kihasználva gyűlöletet kelt ember és ember között. A lavina valóban a beszéddel, ismeretek gyűjtésével, a másik elismerésével előzhető meg, hogy ne kelljen
Spoiler: mutasd
kitörni a karját vagy kést vágni a lábába
. A rendezői véleményt a végén
Spoiler: mutasd
a vizelő kisfiú közvetítette hőseink számára. "Edd meg, amit kifőztél magadnak!" :ymapplause:

Tanulság: az alma bárkié is legyen, attól csak egy alma. Ha egy van, meg kell osztani, ha sok van, akkor elosztani, leülni, bemutatkozni és beszélni, beszélni, megismerni a másikat. Kő, tégla, kés, fegyver nélkül. :-bd
Köszönöm szépen :littlehearth:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Enemy’s Apple (2007)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 20. 8:54

Kedves Ir-csi! Most olyan bajban vagyok, mert már nagyon régen fordítottam ezt a filmet,
és annyi rengeteg film és sorozat követte már, hogy a részletekre kevésbé emlékszem, így
nem igazán tudok bőségesen reagálni a TE ismét "nagyvonalú", és élvezetes hozzászólásodra.
Először újra akartam nézni, hogy mégis írjak valami értelmeset, de annyira magával ragadott
az új sorozatom, hogy csak arra tudtam koncentrálni, hogy ma kitehessem az első három
részét, ezért megállás nélkül dolgoztam rajta.

Ir-csi írta:Hát itt az ember! Íme az ember! Nagyban ugyanígy működik. Egyx csak leszek ÉN és lesz a MÁSIK, akit nem ismerek, ezért ijesztő számomra, azaz félni kezdek tőle, ha félek tőle, meg kell védenem magam tőle, ha megtámad engem, s hogy ne támadjon meg, jobb ha én vágok oda először stb....Kolosszális logika, de tényleg így működik. Sajnos, még ma is.


Ez a pár mondatod azonnal megragadt bennem, mert nagyon igaz, azokra a gyerekekre is,
akikkel nap mint nap dolgom van. Már írtam neked róluk.

Na, persze a "rendezői véleményre" nagyon is emlékszem! Annak idején a régi fórumában én
is valami hasonlót fogalmaztam meg.

Nagyon szívesen a fordítást! Én pedig megköszönöm a színvonalas filmkritikádat! Mindig
jólesik olvasni!

Kellemes hétvégét kívánok!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Enemy’s Apple (2007)

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 21. 8:20

Szia Rita!
Azért írok, hogy megköszönjem a munkádat, nem várom el a mindenkori és azonnali választ ;) Csak nyugodtan fordíts, mostanában úgyis a tavasszal vitt korábbi fordításaidat veszem sorra :D. Annyit vittem és néztem egy-két hét alatt, hogy ez a minimum: írok is vmit visszajelzésképpen. Annak örülök, ha néha úgy sikerül, hogy másnak is tetszik ;;) Szeretek írni, grafomán vok. Persze a kézzel írást még jobban szeretem, még a papír és a toll illatát is :D
Na, ezt biztosan sokan GÁZ-nak tartják majd :))

Más: az előítéletek lebontására, a személyiség kibontására azért jó a film, mert itt nem kell szerepet formálni, itt minden készen van, csak értékelni kell és célirányosan irányítani a beszélgetést, folytonos terelés és keresztkérdések tüzében tartva a célcsoportot. A zárt személyiséggel általában együtt jár a hátrányos helyzet és/vagy vmilyen fokú lelki sérülés, ők nehezebben kommunikálnak még akkor is, ha látszólag az otthoni körülmények rendezettek. Egy karakter értékelése, véleményezése során a saját tapasztalatairól beszél mindenki, az árnyalás során fogja egyre inkább megérteni, elfogadni a MÁSIK embert, lépésről-lépésre lehet kinyitni őket. A drámához játszani kell, ki-be bújni, formálni a karaktereket, a korlátozott kóddal beszélő hátrányos környezetből vagy a súlyos lelki terheket cipelők rendszerint zárnak, ilyen helyzetekbe nehezen vonhatók be, ezért jobb eszköz a film az ő esetükben, mert közvetetten hat...
Nagyon ismerni és érezni kell, hogy kinél milyen filmet válasszon az ember, de nincs olyan élethelyzet, amit ne filmesítettek volna már meg. Szóval a választék még korosztályonként is nagy...

Jó munkát a hétre Neked és persze jó fordítást az új soridhoz! :-h :movingflower:
Üdv. Ir-csi
Kép

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég