Doggy Poo (2003)

Avatar
Blackfield
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2016. február 29. 14:24

Re: Doggy Poo (2003)

HozzászólásSzerző: Blackfield » 2016. április 15. 22:52

Spoiler: mutasd
Avistazon a Tokyo tower: mom and me, and sometimes dad - április vége, május eleje - sajnos csak az első cd-nél vagyok. 8-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Doggy Poo (2003)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 16. 8:15

Kedves Blakfield, köszi!

Spoiler: mutasd
Tényleg nagy fába vágtad a fejszédet! Majd két és félórás a film,
és kb. 1300 sor!
Mindenféleképpen megnézem, ha készen leszel, de mióta tudom,
miről fog szólni, aggódom, hogy nagyon szívszaggató lesz.

De ez nem tarthat vissza! Neked is sokkal tartozom!

Jó fordítást! Türelmesen várom a filmet!

Kellemes hétvégét kívánok! Nálunk gyönyörű idő van!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Doggy Poo (2003)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2016. április 17. 8:08

Szia Rita!

Én balga, azt hittem ez a kis mese arról szól majd, hogyan tanitsuk meg a gyerekeinket a kutyakaki összeszedésére.
Mivel ritkán olvasok el előzetest előre, csak közben, igy meglepődve tapasztaltam, hogy biz itten az élet körforgásával állunk szemben. :-)
Aranyos kis történet volt, és milyen igaz, hogy akit Isten megteremtett, azzal célja is van. Sok-sok kutyakaki repkedett a végén a világba szét, mert hiszen ő is jó volt valamire.
Szép volt a tehénke a szekérrel, a tyúkanyó, a pitypang - ami gyerekkorunkban kikirics volt-. Annyira szép volt, amikor el kezdett nőni, virágozni. Közben azért eszembe jutott, mennyit küzdök vele mai napig a kertben. Nagyon szép bentről nézve, mikor tiszta sárga minden, de ha a szomszéd kicsit többet fogná a fűnyiró végét, nem kellene azon aggódnom, hogy elnyomja a füvet nálunk. Hogy szerettük fújni gyerekként! :-)
És ha a kutyakaki tudta volna, hogy a gyökerét, levelét , virágját is hasznositani lehet, még boldogabb lett volna :-)

Köszönöm Rita ennek a kis szösszenetnek a forditását és Krisztinek is a segitséget.

-------- Elolvasva a hozzászólásokat, amin néhol jót derültem, néhol pedig felgyulladt a lámpa, hogy nicsak, tudat alatt a gondolatban benne volt, de mivel az annyira természetes, nem került leirásra általam, igy ha ismét nézi az ember, kicsit másként kezdhet hozzá, talán még mélyebb mondanivalóját láthatja a filmnek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Doggy Poo (2003)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 18. 6:33

Szia Ági! Ha ez a kis filmecskének nem az a címe, hogy "Kutyakaki", fel sem figyeltem volna rá.
Az animációja nem szép, nekem legalábbis nem tetszik. Sokkal klasszabb gyurmaanimációt tudunk
mi, magyarok. A figurák mozgása darabos, és olyan vészjóslóan sötét az egész.
Most is bebizonyosodott, milyen fontos a jó címválasztás, mert a fentebb felsoroltak ellenére, meg
kellett néznem a filmet, látnom kellett, mit tudtak kezdeni egy kutyakakival, főleg, miután megtudtam,
hogy két nemzetközi díjat is nyertek vele.

Néztem, néztem, és a végén jutott eszembe, hogy el is felejtettem, hogy ki is a főszereplő, és hogy
én csak miatta kezdtem bele az egészbe. Nagyon tetszett az elejétől a végéig. Úgyhogy nemcsak
az unikum volta miatt, hanem a kedvessége miatt is elnyerte a jogot, hogy lefordítsam.

Jókat nevettem, amikor írtad a sok-sok repkedő kutyakakit, és a harcaitokat a pitypanggal. Én is
hasonló cipőben járok, és valóban képes elnyomni a füvet. Az egyik legnagyobb túlélő!

Örülök, hogy megnézted a Doggy Poo-t! Egy újabb animáción vagy túl! Nagyon szívesen a feliratot!

Szép napot kívánok!


Kép
Jóbi Éva
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2017. október 5. 23:10

Re: Doggy Poo (2003)

HozzászólásSzerző: Jóbi Éva » 2018. augusztus 6. 18:00

Szia Rita! A link nem elérhető! Van lehetőség pótolni?
:flower1: :flower1: :flower1:
Jóbi Éva
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2017. október 5. 23:10

Re: Doggy Poo (2003)

HozzászólásSzerző: Jóbi Éva » 2018. augusztus 6. 18:17

Szia! Igen sikerült, én nem figyeltem. :x :x :x

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég