Romantic Doctor 2

Marcsi
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018. szeptember 13. 23:53

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Marcsi » 2020. március 7. 23:30

Köszönöm a 8.részt. :x
Ez a rész egy csodás érzelemi hullám, volt mikor fátyolosan láttam a minitort.
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2020. március 8. 7:54

Köszönöm a 6. - 8. részek feliratait!
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 8. 16:12

Minden Hölgynek boldog Nőnapot kívánok! :flower1:
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 8. 17:06

Fordító,
a két teljesen különböző sorozat mondata betűről betűre megegyezik!?


Kép

Az úgy volt...
Hogy én ott se vótam!!!


Kép

Ártatlan vagyok!
Avatar
ququcs
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016. április 20. 18:43

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: ququcs » 2020. március 8. 17:54

Köszönöm nagyon a 9-10 részeket is :littlehearth: :-bd

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 8. 17:54

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Na igen..az omniózus mondat :)) :)) :))
Köszönöm az újabb két feliratot..ekkora meglepetést, gyorsan meg is nézem, most az egyiket, holnapra hagyom a másikat...további szép vasárnapot :x :ymhug: :D :-bd :littlehearth: :flower1:
Mei
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018. szeptember 17. 19:14

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Mei » 2020. március 8. 18:25

Húúúha! :D Most vagy én voltam nagyon lemaradva, vagy felgyorsultak a dolgok... HATALMAS KÖSZÖNET a 6.-10. részek felirataiért!! :ymhug: \:D/ :-*
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: chain » 2020. március 8. 18:42

Üdv.
Köszönöm szépen a 9-10.részek feliratát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 8. 20:04

azt a...meg sem álltam a végéig! x_x :D :-bd :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 8. 20:05

Mei írta:Húúúha! :D Most vagy én voltam nagyon lemaradva, vagy felgyorsultak a dolgok... HATALMAS KÖSZÖNET a 6.-10. részek felirataiért!! :ymhug: \:D/ :-*

:)) :)) :)) :)) :)) valahogy így voltam én is...de szuper sebesen be kell hozzam az első évadot is... :)) :)) :)) :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 8. 20:06

Wu Xing írta:Kép

Az úgy volt...
Hogy én ott se vótam!!!


Kép

Ártatlan vagyok!

ez meg a másik... :)) :)) :)) :)) :)) én viszont ott voltam annál is :)) :)) :)) :)) :)) :))
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2020. március 8. 22:42

Kedves Wu Xing. köszönöm szépen ennek a rendkívül érdekes sorozatnak a fordítását ..Mindig veled haladok ha lelkemet meggyötrő jelenetek vannak is . :littlehearth:
Avatar
Ancsapancsa
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019. január 15. 20:31

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Ancsapancsa » 2020. március 8. 23:12

Köszönöm az újabb részeket! :littlehearth: A 10. rész nagyon izgalmasra sikeredett, lehet agyalni, hogy mi lesz!
Avatar
Süki
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018. augusztus 25. 16:21

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Süki » 2020. március 9. 1:54

Wu Xing írta:Fordító,
a két teljesen különböző sorozat mondata betűről betűre megegyezik!?


Kép

Az úgy volt...
Hogy én ott se vótam!!!


Kép

Ártatlan vagyok!


:)) :)) :))
Ráadásul mindegyik sorozat nagyon népszerű!!
Köszönöm a fordítást... A 10. rész meglehetősen sok izgalmat hozott, és a lezárása további izgalmakat rejt! :D
Süki :-h
Avatar
whitebamboo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2020. február 27. 13:15

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: whitebamboo » 2020. március 9. 8:17

Kedves Wu Xing, csak kapkodom a fejem, három rész egyszerre! Ahogy írtad a sorok számát, dupla elismerés jár! Jó sok párbeszéd van benne, ráadásul tele orvosi kifejezésekkel. Nekünk, akik nézzük hipp-hopp elszalad a pergő cselekmény miatt az epizód, de a fordításhoz nagy kedv és kiartás szükséges. Ebből még nagyon sokat kívánok neked! Köszönöm a munkád!!!! :ymapplause: :movingflower: :-BD :movingflower:
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: gyomar » 2020. március 9. 11:41

Szia Wu Xing!
Nagyon szépen köszönöm neked a 8. rész feliratát.Gyönyörű rész volt (bőgtem is rendesen) már amennyiben lehet ilyet mondani egy ilyen témára.Nagyon szépen, elegánsan tisztelettudóan megoldották.
Továbbá köszönöm neked a 9-10. részekhez készült feliratokat is.
Minden pillanata nagyon jó.Különösen tetszett amikor a menedzser kiosztotta a főnővért, nem jutott szóhoz sem, de viszont rendesen magába szállt.
Ami még nagyon tetszett a trükk amit a "zaklatott elme törlése és visszaállítása" -ra kell alkalmazni. =)) :))
Nagyon szép hete kívánok.gyomar :)
szkari
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2017. október 29. 17:51

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: szkari » 2020. március 9. 18:12

Köszönöm szépen a 8-10. részeket. :) @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 9. 18:54

Fantasztikusan izgalmas volt ez a két rész, mondhatni a történelem ismételte önmagát.. :D
Egyrészt a buszjelenetnél, a régi párhuzam...
és amit süki is említett a múlt felejtésével kapcsolatban :)) :)) :))
Ugyanakkor orvosi csapatunk csodásan helytállt mind a kismama és baba esetében, mind a megerőszakolt lány esetében..hát pár pillanatra bennem is megfagyott a vér. :-ss :D De aztán kapott akkora anyait és apait a delikvens :)) :)) :)) hogy fel volt háborodva hogy lebukott :)) :)) :))
Ugyanakkor borzasztó ahogy a másik kórházban készülnek a kis kórház megsemmisítésére! Majd Kim doktor eszméletvesztése most megint komoly fejfájást is izgalmat tartogat. Nem láttam még a befejező részeket, de van egy olyan érzésem a párbeszéd végett, " szállj le arról a buszról" hogy végül is Kim doktor mellé fog állni..a többiek a csapatából csak egy személy van akinek nagyon tetszik a sok sikeres akció a betegekért!
Érdekes volt a főnővér, és a menedzser villongása, és mindkettejüknek igaza van..olyan pro - kontra eset, hiszen az éremnek is két oldala van. :D
Izgatottan várom a folytatást...további szép hetet mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Marcsi
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018. szeptember 13. 23:53

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Marcsi » 2020. március 9. 22:38

Köszönöm a 9-10. részeket, :x ^:)^ :-h
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 10. 2:10

Nagyon szívesen mindenkinek. :)

A karakterfejlődés nem áll meg. Mert a Doldam szellemisége még a legmegátalkodottabbakat is megváltoztatja szépen lassan,
vagy azért mindenkit mégsem?

A résztörténetek lezárást kicsit gyermetegnek tartom, de a rengeteg szálon futó események miatt egyszerűen nincs idő minőségibb lezárásokra, gondolom én.

Ami rettenetesen zavar az a Nam doktor (a Doldam altatóorvosa) karaterét játszó színész --Byun Woo Min-- játéka,
mert valami csapnivaló. Kirívóan rossz teljesítményt nyújt a többiekhez képest, akik tökéletesen felvették karaktereiket és hozzák is azokat részről részre.
Az ellenpélda Jang menedzser --Im Won Hee--, aki viszont több, mint tökéletes a szerepében, és a táncjeleneteiről már nem is beszélek.
És persze a Doldam házisárkánya, akitől mindenki fél, ha egyszer elkezdi…. a főnővér szerepében --Jin Kyung-- .

A sorozat második évadjában sokkal több van, mint amennyit végül megkapunk.
16 részben gondolkozva szerintem a kevesebb több lett volna.
Vagy több rész kellett volna ennyi elindított esemény, kapcsolat profi kibontására, végigvitelére, lezárására.
Vagy még egy évad, 12-12 résszel.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 10. 8:21

xdddd Kezdem az utolsó mondattal, nem bánnák egy újabb évadot..remek ez a sorozat. :D :-bd
A 9-1o rész eddig a legszebb, legfájóbb, legemberibb, csak még jobban felemeli szememben az orvostársadalom felé való empátiámat.
Most persze hagyjuk a hibákat...pro kontra, és nem a filmre gondolok elsősorban. ;)
ui! Behoztam az első sorozat első 5 részét..megyek is folytatni, az ebéd feltéve szép lassúra , nehogy odaégjen... :))
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 10. 14:10

Senkinek nem tűnt fel az egyik mellékszereplő? Csak nekem?
Rá gondolok

Kép
Senki? Bezzeg, ha valamelyik kis nyálgép lenne, áhhh ....
És így?

Kép
Szóval, a sorozatban Ms. Joo sürgősségi nővér szerepében Yoon Bo-Ra,
aki a SISTAR tagja volt 2010-2017 között.
A SISTAR !zenéje! :) nem tartozik a kedvenceim közé,
de ez nem az a fórum, ahol erről irkálnom kellene.

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 10. 18:46

Utolértem magam az előző sorozattal, fej fej mellett a 1o. rész...phű.
Spoiler: mutasd
A sistars nekem sem a kedvencem főleg hogy direkt olyan táncaik vannak mint egy olcsó k..........nak...Sajnos nem a bájukról, szép hangjukról szólnak náluk már ezek a klippek sem, mintha a nők másra nem is lennének alkalmasak! Borzasztó. Pedig mennyi értékes emberke van közöttük is.
:D
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 11. 3:03

Ir-csi írta:Kedves Wu Xing!
...Talán, ha találok vmi hasonló légkörű intézményt, hasonló emberekkel, akkor maradok az eü-i pályán, de nem így történt. ...

Nem felejtettelek ám el :)

Én mindenkit tisztelek aki rendesen elvégzi a munkáját. De azokat, akik az egészségügyben dolgoznak különösen.
Lehet az takarító néni vagy kórházigazgató.
De.
Akiket különösen tisztelek, azok a nővérek és az orvosok. Hogy egy nővérnek mi mindent kell megtennie, arra inkább nem is gondolok. És még ápolnia is kell, törődnie is kell azzal a szerencsétlennel aki valamilyen betegséggel a kórházba került. Hiszen ki más van egy beteg közelében?
Az orvosok pedig a folyamatos tanulásukkal, képzésükkel egész pályafutásuk alatt.... Elképesztő. A háziorvosom 60 év körüli, és a mai napig jár szemináriumokra, továbbképzésekre, meg a fene tudja mikre. Hát nekem már most nehezemre esik tanulni, pedig még -szerencsére- nem vagyok 60 éves.

Igazad van a légkör és az emberek kérdésében. Valószínűleg te a szöuli főkórházhoz hasonló helyen dolgoztál, ahol a hatalmi harc, a belső "politika", a pletyka 1000x fontosabb volt, mint a munka, a betegek, a gyógyítás.
Ismerős, hidd el. Valószínűleg sokan, sokféle munkahelyről tudjál elmondani ugyanezt.

Ezt a közhelyet én is megtanultam és a számomra is a legfontosabb lett: csak beteg ne legyen az ember.
És ezt kívánom mindenkinek és persze magamnak is:
Legyünk egészségesek,
és kórházat, műtétet csak koreai doramákban lássunk!

Üdv
Wu Xing
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 11. 14:30

Úgy látszik, hogy a soroztok legnagyobb támogatói az instant leves gyártók. Ha szemüveges nővérként B-) nem álcázná magát szemüveges nővérkének és a klippben látható módon tűnne fel a kórház folyosóján, a betegek is hamarább gyógyulnának. =)) =)) =))
Nagyon tetszett az utolsó két rész, de egy kicsit erőltetettnek és ötlettelennek találtam a forgatókönyv írótól, hogy megint egy buszbalesettel jött elő és természetesen Kim mesterünk megint rajta ült - nem tudni, hová ment - talán csak nem kivizsgálásra és miért dobta be neki hirtelen az alagút szindrómát.
Persze megértem, minden fordulatot meg kell adni a jó, a kevésbé jó és a rossz harcában, hogy illusztrálni tudjon és megfeledkezzünk, hogy mi tulajdonképpen egy drámai sorozatot látunk. Ettől függetlenül nyelem, nyaldosom, élvezem és várom a sorozat minden percét, minden pillanatát, szerelmi párosaink érzelmi kibontakozását. :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Köszönöm Wu Xing, hogy fordítod, nagy rajongód lettem. Minden nap benézek hozzád ezen az oldalon. :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray: :ympray:

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég