Romantic Doctor 2

Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2020. március 11. 17:45

Kedves Wu Xing,koszonom szepen az ujabb epizodok forditasat,a munkadat.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 11. 22:29

Nagy hajtásban, de megnézve az előző évad... :D Csúcs volt! :D
emiliatokes52
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2020. február 25. 20:25

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: emiliatokes52 » 2020. március 12. 18:03

Köszönöm az eddig kész feliratokat. A sorozat minden perce élmény számomra.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 13. 19:55

8. rész jön, köszönöm szépen a feliratokat 10-ig.
Kicsit én is beosztom, nem kapkodok. Figyelni kell.
Honnan ez a sok szakszó, Igazán dicséretes Wu Xing, hogy ennyi mindent tudsz hozzá.
A 7. részt végigsírtam.
Remélem lesz következő évad is, és nézhetjük a te feliratoddal. Előre is köszönöm.
A főszereplő szívem csücske, a hangja a járása, a karakter embersége lenyűgöz.
Szép estét. @};-
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: cicus » 2020. március 14. 13:06

Nagyon szépen köszönöm a 9-10.részek feliratait :x
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 14. 14:43

Sziasztok,
nagyon szívesen mindenkinek. Annak örülök, ha valakit MEGnevettettem, de az sem baj ha KInevettek :)
annak, ha valakit megríkattam annyira nem örülök. De ez, a sorozatban történtek miatt, néha előfordulhat.

Ma folytatjuk történetünket, aminek a fordítása tényleg nagyon nehéz volt.
#Ildikó: ha a 7-et végigsírtad, mi lesz veled a 8. rész alatt?
#onna: Köszönöm szépen a dicséretet.
Az "erőltetett" tökéletes jelző a könyvre. Egyetértek azzal, amit írtál, ezért nem ismétlem meg. Így van. Egy "apróság", ami miatt nagyon fáj a szívem. Azok a félmondatok, amik a ti figyelmeteket valószínűleg elkerülik. A buszra felszállt 4 vagy 5 rezidens, akik a főkórházból mentek gyakorlatra a Doldamba. Ugye! Nincs szó róluk. Csak félmondatokban, ha nagyon figyelsz.És azokban a félmondatokban nagyon keserű, valóban drámai dolgokról van szó.
A buszjelenet, amikor a nő az úttesten integet a busznak és a sofőr meg csodálkozik és dudálgat, DE nem fékez. Ezért a jelenetért: az operatőrt + rendezőt homlokon pöcköltem volna. A vágót pedig kocsival felvittem volna a Bukhansan-ra, elvettem volna a telefonját és otthagytam volna. Mert amíg legyalogol a hegyről és hazaballag, elgondolkozhat azon, hogy hogyan kell egy jelenetet rendesen összevágni! x(

Tegnap és ma 2 sorozatot is megnéztem és nem csak nézői szemmel :) és bukott mind a kettő. Bocs, nem is kettőt hanem hármat! Egy nagyon kedves fordító tett visszautasíthatatlan ajánlatot, hogy fordítsam le :ymblushing: De nem tetszett, akárcsak a másik kettő.
Vagyis jelen pillanatban a Romantic Doctor 2 -és nem azért mert én fordítom- egy elég nézhető sorozat, szerintem.

DE! Emlékeztek még mondjuk 2017-re? Szinte találomra lehetett sorozatot választani nézőként, mert tuti jó volt, vagy legalábbis gond nélkül végig lehetett nézni. De én ezt 2019 óta sajnos nem tudom elmondani, nézőként is, fordítóként is rengeteg sorozatot hagytam félbe, mert szörnyűek voltak. Ha ez továbbra is így fog folytatódni, mindenki el fog fordulni a koreai drámáktól és kínait, thait fog nézni, mert 1000x jobbak.

Hamarosan folytatjuk
Üdv
Wu Xing
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 14. 17:17

Hát én majd a bőrömből bújok ki annyira várom a folytatást...Kellemes hétvégét mindenkinek és lehetőleg vírusmenteset pro és kontra.. gépi vagy kinti... :)) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

amúgy a 2. buszjelenet sok mondanivalót tartalmazott..én is felfigyeltem a "tanoncokra" de mivel úgyis éppen újranézem a sorozatot, most végzek az 5. résszel, majd még jobban odafigyelek.. :D :-bd :littlehearth:
Avatar
whitebamboo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2020. február 27. 13:15

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: whitebamboo » 2020. március 14. 18:52

Nagyon szépen köszönöm az új részt! :flower1: :movingflower: :-bd :ymapplause: :) Lassan tíz éve vagyok koreai sorozat rajongó, de ez az egyik kedvencemmé kezdi magát kinőni. Kim sza-bu nálam is az első számú karakter, de a főszereplők mellett odavagyok a mellékszereplőkért is (Mr. Go legutolsó megmozdulásán sírva röhögtem). Én is reménykedem egy harmadik szériában, de már az is csoda, hogy egy másodikat csináltak belőle. Kevés olyan doramat láttam, ami egy évadnál többre tervezett (koreaira meg nem is emlékszem ).
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 14. 20:42

Nagyon szépen köszönöm, igazán nagy örömöt szereztél az újabb résszel! Mindenkinek szép hétvégét! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Süki
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018. augusztus 25. 16:21

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Süki » 2020. március 15. 0:57

Köszönöm a fordítást!!! :flower1: ^:)^
11. rész után... Nagyon felhúztam magam a piszkos brancs miatt, akik rátelepedtek a Doldam kórházra és dolgozóira x_x . Remélem,hogy hamarosan megkapják a magukét, mivel amúgy is csak (CSAK) 5 rész van hátra, és a végén szükségem lesz egy happy end-re is! :ymparty: :x
Süki :-h
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: chain » 2020. március 15. 8:16

Üdv.
Köszönöm szépen a 11.rész feliratát.
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: gyomar » 2020. március 15. 12:14

Szia Wu Xing!
Köszönöm szépen neked a 11. rész feliratának a fordítását. ^:)^ :movingflower:
Ennek a résznek lehetne az alcíme: A háború
Mindent tudnak róluk, és ott is ütik Őket ahol nem fáj.Hogyan bírnak ezen felül kerekedni. Azt gondolom, hogy még mélyebbre röpítenek bennünket csak győzzünk kapaszkodni a sok szennyes dolognak amit ezek elkövetnek.
gyomar :)
Avatar
whitebamboo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2020. február 27. 13:15

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: whitebamboo » 2020. március 15. 13:33

Dühkezelési problémáim lettek a 11. rész után. :-w :-w :-w ... Újabb tenyérbemászó karakterek jelentek meg, akiknek szívesen behúznék. Irritál a lecsúszott "sunbae". Remélem jól megkapják a magukét, ahogy Süki is írta :ympray:
Várom szeretettel a folytatást, köszönet érte! :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 15. 15:03

Na én úgy felhúztam magam..hogy juszt is megnéztem a befejező részt, s nagyon várom hogy ott tartsunk már :D
Spoiler: mutasd
Nem semmi izgalmak várnak ránk a továbbiakban
Amikor egyre küldték el a sürgős betegeket...hát sajnáltam volna a monitort utána a kezemet, így visszafogtam magam..DE MINDENKI MEGKAPJA amit vetett, annak a gyümölcsét... Köszönöm szépen, hogy már ma láthattam az újabb részt a felirattal.. :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 15. 17:46

Remélem az első VIP vendégnek felvágja a mellkasát akivel unnizni akart. :-w :-w :-w :-w Azt hitte, hogy csajozni megy oda vagy hogy a kórházban extra szolgáltatást is kap? Park dr saját klinikájának tekinti a D. kórházat [-x [-x [-x [-x [-x Most jól jönne egy másik miniszternek vagy főkolomposnak a közúti balesete, akit simán elhajtanak és aki balhét csinál és szétcsap a Park és társai körében. :-t :-t :-t :-t :-t :-t :-t
Tetszett Wu Xing a forgatókönyvíróra meg a vágóra tett ajánlatod. Rutinszerűen összecsapták. x_x x_x x_x
Sialidae
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. február 24. 12:26

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Sialidae » 2020. március 15. 18:36

2019 tényleg olyan év volt, hogy nem találtam jó koreai sorozatokat. Azt hittem, pusztán rosszul választok, de ezek szerint kevés a sikerült.
A Romantic Doctor-ról szólván: a cím félrevezető, de tényleg olyan kérdéseket feszegetnek benne és olyan megállapításokat tesznek, pl. a bevezetőkben, amik mellbevágóak. Sokszor eszembe jut, hogy az ország jelmondata a "Jóindulat az emberiségnek", amit csodálatosnak találtam, de elnézve a filmjeiket, ha kicsi valóságtartalmuk is van, még van hová fejlődniük nekik is. Egy ismerősöm mondta, hogy nincs egy őszinte gesztusuk és kirekesztőek. Egy évig volt ott.
A címszereplőt én nem igazán kedvelem, de elfogadom, hogy ő a vezérszelleme a tiszta, emberséges eszméknek, bár legtöbbször, mikor idétlenül heherészik, legszívesebben képen törölném. Dr... az altatóorvos nekem a kedvencem volt az első évadban, olyan nyugodt, európai arcú, kedves ember. Szerintem nagyon minimálisra csökkentett a szerepe is, mit lehet azon eljátszani, hogy topog a főnővér mellett (aki zseniális, mint a menedzser is) és nyugtatgatja. A bájos, újonnan jött kiscsaj is a kedvencem, a sürgősségiről.
Most tartok csak a 8. résznél, nem sietek. :) Várható, hogy tetőzni fog a feszültséghullám, mielőtt lezárnák a filmet.

Wu Xing, azt hadd kérdezzem meg, hogy a másik fordítói neved a Betti? Mert a SB-ra felkerült a film, azzal, hogy ő a fordító, de a blogján semmit nem találtam, csupán kínai sorozatokat.
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 15. 18:55

Nagyon köszönöm, ez aztán a meglepetés! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Máris nézem. Tündér vagy! :o) :o) :o) :ymparty: :ymparty: :ymparty: :o) :o) :o)
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 15. 19:45

Sialidae írta:2019 tényleg olyan év volt, hogy nem találtam jó koreai sorozatokat. Azt hittem, pusztán rosszul választok, de ezek szerint kevés a sikerült.
A Romantic Doctor-ról szólván: a cím félrevezető, de tényleg olyan kérdéseket feszegetnek benne és olyan megállapításokat tesznek, pl. a bevezetőkben, amik mellbevágóak. Sokszor eszembe jut, hogy az ország jelmondata a "Jóindulat az emberiségnek", amit csodálatosnak találtam, de elnézve a filmjeiket, ha kicsi valóságtartalmuk is van, még van hová fejlődniük nekik is. Egy ismerősöm mondta, hogy nincs egy őszinte gesztusuk és kirekesztőek. Egy évig volt ott.
A címszereplőt én nem igazán kedvelem, de elfogadom, hogy ő a vezérszelleme a tiszta, emberséges eszméknek, bár legtöbbször, mikor idétlenül heherészik, legszívesebben képen törölném. Dr... az altatóorvos nekem a kedvencem volt az első évadban, olyan nyugodt, európai arcú, kedves ember. Szerintem nagyon minimálisra csökkentett a szerepe is, mit lehet azon eljátszani, hogy topog a főnővér mellett (aki zseniális, mint a menedzser is) és nyugtatgatja. A bájos, újonnan jött kiscsaj is a kedvencem, a sürgősségiről.
Most tartok csak a 8. résznél, nem sietek. :) Várható, hogy tetőzni fog a feszültséghullám, mielőtt lezárnák a filmet.

Wu Xing, azt hadd kérdezzem meg, hogy a másik fordítói neved a Betti? Mert a SB-ra felkerült a film, azzal, hogy ő a fordító, de a blogján semmit nem találtam, csupán kínai sorozatokat.


Szia,
nincs másik nevem.
Betti az első évadot fordította. Én a másodikat.
Azt az online oldalt, amit említettél mmmm... figyelmen kívül hagyom.

Őszinte gesztus, kirekesztés. Sokat tudnék róla mesélni, nem csak Koreára érvényes.

A karakterek megfelelnek a mai koreai sorozatoktól elvártaknak. Olyan trendik.
Arra leszek nagyon kíváncsi, mit fogtok szólni Song doki karakteréhez,
Kép
aki néha-néha feltűnik, de miért? Ki tudja.
Szerintem ő is csak "nosztalgiából" az első évad miatt.
Marcsi
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018. szeptember 13. 23:53

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Marcsi » 2020. március 15. 20:37

Köszönöm a 11-12. részeket. :x :x ^:)^ ^:)^ ^:)^
szkari
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2017. október 29. 17:51

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: szkari » 2020. március 15. 20:39

Köszönöm szépen az újabb részeket. :) :) :)
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: chain » 2020. március 15. 21:11

Üdv.
Köszönöm szépen a 11-13.részek feliratát, valamint a videók letöltési lehetőségét.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 15. 22:03

Kedves Wu Xing, bizony a 8-ast is végig sírtam. /Mostanában nem volt sorozat, vagy film, amin sírtam volna, nagyon meghatott/
Nekem vannak társaim, akik ugyancsak nézik, vagy nézni fogják a sorozatot.
A buszra felszálló rezidenseket kerestem a baleset után a buszon, hátha segítenek a sérültek ellátásában. De nem tudom, hova lettek, mivel nem volt szó róluk, így nem is kerestem tovább, rendezői hiba, hogy többet nem kerültek szóba.

Azt már rég észrevettem, hogy a régebbi sorozatok sokkal jobbak voltak,mint a mostaniak. /régi néző vagyok/ Egy felkapott szereplővel akarják megnyerni a nézőt, de a téma viszont sokszor nem érdekel. Pl.annyira vágytam egy sorira, letöltöttem, kivártam, míg elkészül, és nem bírom megnézni. Még tartom, hátha bennem van a hiba.

Köszönöm, hogy megkaphattunk még két részt a 11. rész után, mert ennek most úgy lett vége, ami nem igazán kedvemre való. Néha azt gondolom talán az elnök egyszer csak rájön, hogy itt van az igazság, nem a főkórházban, bár a 11. rész végén megjelenő kellemetlen ember nem nagy garancia rá.
Sajnos az életben is van több ilyen rosszindulatú, feltörekvő, másokat letipró ember,mint itt a filmben.

Látom szabad a jelölés a FB-on azt hiszem élek vele.

KÖSZÖNÖM AZ EDDIGIEKET. :littlehearth:
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2020. március 16. 1:00

Kedves Wu Xing. köszönöm a 10. 11. 12. 13. részek fordítását .Különleges volt minden egyes része most is a sorozatnak !
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2020. március 16. 7:57

Köszönöm az utolsó négy rész feliratát!
Avatar
jakabkne
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2017. augusztus 27. 12:08

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: jakabkne » 2020. március 16. 9:31

Köszönöm szépen az eddigi feliratokat és a letöltési linkeket.További jó munkát kívánok. :) :)

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég