Romantic Doctor 2

Avatar
Süki
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018. augusztus 25. 16:21

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Süki » 2020. március 1. 16:27

Wu Xing írta:Hát nem lenyűgöző a Liaoning sebessége?
Kép
De aki ismer azt tudja, hogy ez, nem az én sebességem.
Az én sebességemhez a Shandong kell
és egy madár:

Kép

Hogy ez mit is jelent pontosan? Szerintem hétvégén kiderül. :)

Wu Xing


Melyik hétvégén?! \m/
Süki :-h
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: chain » 2020. március 1. 18:59

Üdv.
Köszönöm szépen a 5-7.részek feliratát.
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: gyomar » 2020. március 1. 19:35

"Az én sebességemhez a Shandong kell
és egy madár:"

Kedves Wu Xing!
Így már értem, a hasonlatot.Nem vagy semmi. :ymparty: :-h ^:)^ :-bd \:D/
Hálásan köszönöm neked a 5-6-7. részek feliratainak a fordítását. :ymhug:
gyomar :)
szkari
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2017. október 29. 17:51

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: szkari » 2020. március 1. 20:01

Köszönöm szépen az 5-7. részek feliratát. :) :) :)
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1097
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. március 1. 20:09

Köszönöm szépen 7 részig a feliratokat. Nemsokára elkezdem nézni. Az első részt ugyan láttam, de még várok a többivel. :flower1:
Marcsi
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2018. szeptember 13. 23:53

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Marcsi » 2020. március 1. 23:25

Hűűűűű ez aztán a meglepi Köszönöm 5.rész után secper és itt 6.7. részek ^:)^ ^:)^ ^:)^ :-bd :-bd :-bd :-bd :x
Avatar
whitebamboo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2020. február 27. 13:15

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: whitebamboo » 2020. március 2. 15:28

Nagyon köszönöm az új részeket! Nem nézem meg egyszerre, beosztom, mint a csokitortát :D :flower1: :littlehearth:
Mára csak az 5. rész jutott.
Spoiler: mutasd
A "PÉNTEK" mindent vitt! Azokat az arcokat, mikor megcsörrent a telefon! Az elnök nagyon nagy volt, ahogy távozott. Az egyben bölcs és enyhe kárörömmel fűszerezett kuncogás. :-bd Remélem a forgatókönyvet úgy írják, hogy visszatérjen.
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 3. 22:10

Kedves Wu Xing!

Nagyon megörültem az újabb két rész feliratának. Hát bizony én nem osztom be, mint a csokitortát, hanem mint egy haspók falni kezdem: nekiesek és nézem. :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Láttam, nagyon lendületes volt és tetszett mindkét rész, még akkor is, ha időnként az őrültek házára emlékeztető tömeges hisztériás jelenetek voltak benne (mint a gengszterek és a nyomozók összecsapása a kórteremben) =)) és persze túlzások (mint a fejszés ember, :-t aki féltette a hátában álló fejszéjét, vagy a vetkőző jakuzás x_x ), no meg a két vezető orvos vetélkedése, ahogy Kim mester megvilágosította Park főnököt, :!! hogy a műtétre bemenjen és a végén - hogy az hallja, jól meg is dicsérte a rokonok előtt, hogy azok hálával vegyék Park dr-t közbe . amire a kinevezett doki egyáltalán nem számított, de jól eshetett neki s remélhetőleg kicsit megvilágosult. *-:) Tetszett Kim mester harciassága, \m/ hogy végre kedvére küzdhet és jók voltak a tapasztalatból szerzett megjegyzései. :ymapplause: Igazat szólt :-? és elgondolkoztatott bennünket, nézőket is. Tetszik a fordításod, nagyon szakszerű vagy, látszik, hogy belemélyedtél az orvosi zsargonba és gondolom sokat szótározol O:-) :ymhug: orvosi kifejezéseket is. Le a kalappal előtted! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 4. 13:14

Szívesen mindenkinek.

A ötödik rész címét megváltoztattam péntek esti lázra, mert szerintem ez a cím sokkal jobban illet a látottakhoz.
Természetesen a szombat esti láz volt az, ami az ötletet adta.
Az 5-ről jut eszembe, szívesen fordítanék olyan koreai sorozatot, ami az üzletről szól. De ilyen nincs és szerintem nem is lesz.
Az üzletről szól pl. Bardo, Midnight Runners, Chief Kim vagy A Keresztapa vagy a Nagymenők.
Vagy Koreában úgy gondolják, ha nem beszélünk róla, akkor nem is létezik?

#whitebamboo:
"Remélem a forgatókönyvet úgy írják, hogy visszatérjen."
Sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom :)

#onna:
Park doktor karakterét ezekben a részekben még nyitva hagyják az írók, az biztos,
hogy karakterünk fejlődni fog, de az iránya, hogy felfelé vagy lefelé (jófiú lesz vagy rossz) az egyelőre még nyitott kérdés.
Kim professzor harcias? Na, akkor várj egy kicsit és hamarosan megismered a Doldam igazi sárkányát!

A fordításról sokat tudnék mesélni, de az legyen az én bajom.

Köszönöm, hogy írtok a sorozatról és a dicséreteket is.
Hétvégén olyan érzelmi hullámvasútra ültetlek fel benneteket, amilyenen még nem ültetek!
Ezt garantálom.

Wu Xing


PS.:
FONTOS!
A 8. rész előtt fontosnak tartom.
ÉS nagyon-nagyon remélem! hogy senkit nem érint,
de babonából, hogy igazam legyen kiírom:

Aki közeli, nagyon közeli, nálánál fiatalabb hozzátartozóját veszítette el, inkább hagyja ki a nyolcadik részt.
Célom a szórakoztatás, nem pedig a soha be nem gyógyuló sebek feltépése.
Avatar
whitebamboo
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2020. február 27. 13:15

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: whitebamboo » 2020. március 4. 14:57

onna írta:...
Nagyon megörültem az újabb két rész feliratának. Hát bizony én nem osztom be, mint a csokitortát, hanem mint egy haspók falni kezdem: nekiesek és nézem. :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd...

:)) :)) :)) :)) :)) ... Elárulom, hogy mikor a lányommal néztük a 6. részt, úgy a vége felé megállapodtuk, hogy a következő epizódba csak belekukkantunk. Bele is kukkantottunk ... a végéig :ymblushing: :ymblushing: :ymblushing: ... ennyit a csokitortás önuralomról :-w :^o
Úgyhogy abszolút megértelek onna!

Szeretettel, és persze nagyon várom a következő epizódokat. :movingflower: :littlehearth: :flower1:
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 4. 18:56

Én is várom a soromat. :o) :o) :o) :o) Már nagyon szeretnék felülni arra az érzelmi hullámvasútra, amit ígértél kedves Wu Xing. :!! :!! :!! :!! :!! :!! :!! :!! A sorozat eddig is olyan volt, mintha hullámvasúton ülnék vagy azon a vidámparki játékon, ami a Fujinál van és ami 180 kilométeres sebességgel lövi ki magát és az egész út 20-30 másodpercig tart, hogy az ember még el sem tudja ijedtében üvölteni magát, már meg is érkezett a célhoz :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream: A kórházi incidenseket nézve persze nem kiabáltam, műtétnél - hasfelvágásnál szende szemeltakarás és a vicces jeleneteknél - lásd baltás ember - röhögés kényszerből, mert annyira vicces, hogy az igaz sem lehet.
Szerintem Park doktor be lesz idomítva, Kim mester megpuhítja és adja még Park elnök úr alább is. :ymparty: Vagy beadja a derekát és belátja, hogy Kim mesternek nagyobb igaza van, vagy meglép és visszamegy a sleppjével oda, ahonnan jött és feladja a luxus golfos-kaszinós kórházi álmodozását. #:-s #:-s #:-s
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 4. 22:23

először is köszönöm az újabb részeket...viharos tempóban érkeznek..le a kalappal a fordító munkássága előtt.. :D :-bd .
A kommenteken meg jókat derültem. Most feladtam magamnak a leckét..ha kihagyom az első évadot, attól még érthető a 2. évad nem? Csak mert ha arra várok hogy az elsővel végezzek...és folytassam ezzel..addig sok víz lefolyik a Dunán....Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mindkét évad első részét sőt az elsőnek 3 részét láttam...de annyira kíváncsi vagyok a 2. évadra... :)) :-o .
tök tanácstalan lettem... :ymblushing: ;;) :ymhug: :flower1: :littlehearth:
pi314
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018. augusztus 8. 22:10

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: pi314 » 2020. március 5. 0:45

Szia Kata!
Szerintem, ha magával ragadott a második évad először nézd azt. Az első évad ismerete nélkül is érthető, nagyjából egyforma a két évad dinamikája is. A régi karakterek ugyanolyanok, a Doldam Kórház itt is küzd mindennel és mindenkivel, a gonoszok is teszik a dolgukat, hogy jól tudjuk utálni őket. A főszereplő páros itt talán fiatalabb, de küzdenek Ők is magukkal és a múltjukkal, de Kim mester egyengeti az életüket és tanítja Őket. Én nagyon szeretem a kibontakozó második párost is, cukik (Park Eun-tak ápoló és Yoon A-Reum doktornő).
Kedves Wu Xing! Köszönöm a munkád és hogy előre jelzed a következő rész drámai lesz. Igyekszem felkészülni lelkileg és alig várom. :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 5. 8:56

Köszönöm szépen a bátorítást...akkor neki, illetve belevágok! :D :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 5. 15:39

Első négy rész ledarálva, meg sem tudtam addig állni...Nagyon tetszik, izgalmas aranyos ahogy rájön közben az ember hogy kit hol látott milyen szerepekben, és kis kajakosunk is orvossá avendzsált azóta :)) .Nagyon jól áll neki ez a szerep is. Vajon a gengszterek békén hagyják e majd őt?
Kis doktornőnk, pontosabban rezidensünk hát nem változott az elején, egész a 4. részéig, remélem innentől elindul egy pozitív változás. De ahogy elnézem az ellen csapatot, nem igen fogják békén hagyni kis kórházi személyzetünket.. :-o
Máris oda vissza vagyok a soriért! Kim doki meg hab a tortán...ja és persze a menedzserünk és főnővérünk is... :))
:x :ymhug: :flower1: :-bd
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: cicus » 2020. március 5. 16:43

Nagyon köszönöm a 6-7.rész fordítását is.Ahogy a kommenteket olvastam
nem is tudok hozzátenni semmit.Nagyon szeretem ezt a sorozatot,mindig alig várom az új
részeket,szóval nagyon jó választás volt :x
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 6. 5:01

Szívesen mindenkinek.
Hogy ki megy és ki marad? Jó kérdés :) Még félórával a vége előtt sem biztos semmi.

A hétvégi részekben hőseinkkel sok minden fog történni,
ezenkívül karaktereink jellemét is egyre jobban megismerjük.

A kórházban megtörténik mindaz, ami egy kórházban szokott.
Így nem mondok se túl sokat, se túl keveset.

Egy előzetes információ: a befejező 16. rész 1 óra 30 perc hosszú lesz.
Nekem nagy öröm és boldogság :-b mert a felirat 1157 sor, amit fordítanom kell.
Bár igaz, a többi is 900-1000 körüli volt.

El is felejtettem,
az adatlapon (ahonnan a felirat is letölthető)
a fénykép, nem a véletlen műve :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 6. 9:49

Ma behozom a lemaradásomat is, innentől naprakész leszek ezzel a sorival is...juhééé ;) :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
onna
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2016. július 20. 21:36

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: onna » 2020. március 6. 16:29

Kedves Wu Xing,

Ezek szerint végignézted az egész sorozatot, hogy már a 16. résznél tartasz? Vagy netán már mind le is fordítottad és apránként adagolod nekünk finomítva a szövegen és orvosi kifejezéseken a hasfelmetszéseket, a szívpumpálásokat, a sugárban fröcsögő vért, a kórterembe rohangáló hozzátartozókat, az operálás közben vitatkozó orvosokat és péntek lévén, a pénteki mentő szállította rohamokat? :ympray: :ympray:
A 16. rész valószínűleg azért lett hosszabb, mert nem lehetett a sorozatot tovább folytatni és sok volt még a mondanivaló és a szálelvarrás: beteg, orvos, kórház és luxusszanatórium meg járóbeteg ellátás, szerelmi beteljesülés és egymásra találás, gonoszok karmájának :-q beteljesülése, a jók győzedelmének megünneplése terén. :ymdaydream: :ymdaydream: :ymdaydream:
Húha, nem vagy semmi! a hétvégi folytatást már nagyon várom az érzelmi vasút miatt már kötöm is fel a felkötni valómat x_x és edzem a kezem a szemeltakarásokhoz. :(( :(( :(( Olyan könnyen kezelik a szikét a színészek, hogy akár a valóságban is műthetnének. Persze, jobb, ha nem - még álmukban sem, mert készülniük kell a következő szerepre. :movingflower:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: cicus » 2020. március 7. 17:42

De jó,hogy benéztem,mert már fenn is van a 8.rész,amit nagyon szépen köszönök :x
Meg is érkeztünk a sorozat feléhez,pedig biztosan elnéznénk még egy jó darabig :ymblushing:
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2020. március 7. 17:44

Igen, a befejező rész nyersfordításából már nincs sok hátra.
Igen, nekem ez a stílusom. Napok múlva veszem elő újra a nyers feliratot.
Ez a fő oka annak, hogy milyen ütemben kapjátok a feliratokat.
Én nem rohanok sehova, de azokat a fordítókat is megértem,
akik nagyon gyorsan fordítanak és már teszik is fel a különböző oldalakra a felirataikat.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 7. 18:07

Na! Utolértelek benneteket, és máris vittem köszönettel a 8. rész feliratát! Eszméletlen jól készített sorozat remek alakításokkal.
Kijut rendesen az embernek a hideg meleg helyzetekből. Kim és Park párharca meg valami csúcs...főleg ami most az utolsó mondatait érintik.. :D \:D/ :-bd :x :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. március 7. 19:42

Fájdalmasan gyönyörű volt ez a rész, megríkatott rendesen, mégis adott az embernek egy érzelmi löketet, továbblépést, az élet folytatására. O:-) :littlehearth:
Avatar
Ancsapancsa
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019. január 15. 20:31

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: Ancsapancsa » 2020. március 7. 19:54

Nem csalódtam! Már az első évad is tetszett és most a második évad részeit is nagyon várom hétről hétre.
A 8. rész mélyen érintett, az biztos, hogy szívszorító pillanatokat mutatott be, a vége mégis reménykeltő volt :littlehearth:
Köszönöm Wu Xing, hogy fordítod! ^:)^
Nellinek az online feltöltést! :ymapplause:
Avatar
chain
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: Romantic Doctor 2

HozzászólásSzerző: chain » 2020. március 7. 20:11

Üdv.
Köszönöm szépen a 8.rész feliratát.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég