The Old Man and the Sea (1999)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

The Old Man and the Sea (1999)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 12:19

Kép

Műfaj: üvegfestéses animáció / kaland / dráma
Részek száma: 1
Premier: 1999. 07. 03.
Forgatókönyv: Alexander Petrov
Rendezte: Alexander Petrov
Hossza: 20 perc
Ország: Orosz, Kanada, Japán
Nyelv: angol

Főbb szereplők:
Santiago, az öreg halász
Manolin, a tanonca

Történet:

Santiago, az öreg kubai halász már 84 napja nem fogott egyetlen halat sem. Szerencsétlenül érzi magát, amiért a tanonca, Manolin nem halászhat vele a szülők tiltása miatt. Hogy nagyobb szerencsével járhasson, távolibb vizekre evez ki. Kifog egy apró halat, amelyet csalinak használ. Rá is harap egy hatalmas kardhal, de nem tudja kifogni, mert a hal elhúzza a csónakját. Több napi viaskodás után, végre sikerül szigonyát beledöfnie a hal hátába. A zsákmányt a csónakja oldalához köti, de a vér cápák raját vonzza oda, s Santiago hiába küzd, felfalják a halat, csak a csontjai maradnak meg. Visszatérve, kimerülten megpihen a halász, Manolin pedig arra kéri, hogy épüljön fel, mert legközelebb már közösen fognak halászni.

Ernest Hemingway amerikai író Nobel-díjas kisregényének történetéből Alexander Petrov festőművész-rendező különleges technikával, 29 000 üveglapra festett olajfestmények sorozataival, készített animációs filmet, amely semmihez sem hasonlíthatóan egyedi, megkapóan varázslatos látványvilágú képekkel kelti életre Santiago, az egyszerű kubai halász hatalmas kardhallal vívott gigászi párviadalát, majd kétségbeesett küzdelmét az elejtett zsákmányára éhes cápákkal. A művész a különböző méretű ecsetek mellett, legtöbbször az ujjait használta a festéshez (a kisfilm végén a stáblista megjelenésekor, látható pár képkocka az alkotás folyamatáról).

A filmfeldolgozás érdekessége, hogy ez a produkció volt a legelső animációs film a világon, amelyet kifejezetten a nézők vizuális elkápráztatásával operáló IMAX mozik számára készítettek. Az alkotás olyan kitűnőre sikeredett, hogy számos nemzetközi elismerést, közöttük a legjobb animációs kisfilmnek járó Oscart, hozott készítőinek.

Sok szeretettel a Mikulástól!


Fordította: ezoritu
Átnézte: Kriszti


Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Old Man and the Sea (1999)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 9. 18:36

Csodaszép, feledhetetlen alkotás akár a könyvről moziról vagy erről a csodás animációs filmről beszélünk. :lol: :lol: :lol:
Kötelező jellege ellenére anno nagy kedvenc volt mint olvasmány. A mostani alkotás mind színvilágilag, mind mondandójában valami újszerűt ,csodálatosat alkotott..olyannyira, hogy mind gyermek mind felnőtt örömmel nézi ezt a káprázatos alkotást! :D :D :D
Valóban fantasztikus és újabb briliáns ez a film.! :D :D
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Old Man and the Sea (1999)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 9. 18:47

Kata! Ezt a képet szeretted volna betenni?

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Old Man and the Sea (1999)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 9. 19:47

Kata58 írta:Csodaszép, feledhetetlen alkotás akár a könyvről moziról vagy erről a csodás animációs filmről beszélünk. :lol: :lol: :lol:
Kötelező jellege ellenére anno nagy kedvenc volt mint olvasmány. A mostani alkotás mind színvilágilag, mind mondandójában valami újszerűt ,csodálatosat alkotott..olyannyira, hogy mind gyermek mind felnőtt örömmel nézi ezt a káprázatos alkotást! :D :D :D
Valóban fantasztikus és újabb briliáns ez a film.! :D :D

Kata! Már megint egy klassz összefoglaló!
Azzal egészíteném ki, mint pedagógus, hogy az oktató-nevelő munkában is fel lehet
használni. Zsu etika órán, és osztályfőnöki órán mutattam be a gyerekeknek.


Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Old Man and the Sea (1999)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 9. 20:32

Kata58 írta:Kata! Ezt a képet szeretted volna betenni?

Kép

Igen hálás köszönet!
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: The Old Man and the Sea (1999)

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2016. november 2. 12:11

Ezt sem köszöntem még meg, pedig milyen régen láttam... Varázslatos a képi ábrázolás, engem teljesen elbűvölt. Hihetetlen munka lehetett az alkotóktól elkészíteni a képkockákat, de megérte a munkájuk, ez egy igazi kincs. A filmet én is többször láttam, csak mert jó nézni, és a Húgom is látta már, neki is nagyon tetszett, sőt szerettem volna levetíteni egy osztályban is, egyfajta jutalomként, a rövidsége miatt bármelyik óra második felében bevethető, de sajnos a technika közbeszólt. Azóta sajnos nem volt lehetőségem újra próbálkozni, de remélem, lesz még lehetőségem mással is megosztani, mert annyira szép.
Rita, köszönöm a munkád, csak így tovább, mutass nekünk még ilyen és hasonló gyöngyszemeket!
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Old Man and the Sea (1999)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 18:46

Kati! Annyira aranyos vagy! Szívemet melengeti, hogy te is megpróbálod beiktatni
az órákba ezeket a kisfilmeket! Én csak Zsuról tudom, egyedül, ő jelzett vissza, hogy
hasznosnak tartja őket, és fel is használja őket az órákon, ahová odaillik. Te vagy a
második, aki hajlandóságot mutat erre. Hálás vagyok! Zsunak is szívesen megteszem,
de kettőtökért még szívesebben fordítok ha találok arra érdemes alanyt!

Igazad van, amellett, hogy komoly mondani valója van a filmnek, műélménynek sem
utolsó. Valóban "csak" nézni is élvezet!

Nagyon szívesen a fordítást! Drukkolok, hogy újra legyen lehetőséged nekiugrani a
vetítésnek!


Kép

Vissza: “Oroszország”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég