Raging Phoenix / Tomboló főnix

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 25. 21:02

VidékiÉva írta:Én köszönöm, hogy ennyi mindenre figyelsz a fordításoknál. Nekem is ez a hibám, hogy szó szerint tudom csak a fordítást elképzelni. Teljesen meglepődök, ha olvasom, hogy máshogy is lehet mondani. Amikor tanultam volna a nyelvet. Talán ezért nem megy nekem. Mindig azt mondtam, hogy ezt magamban le kell fordítani amikor jött a kérdés. Utána jöttem rá, hogy mindenkinek le kell. Fantázia is kell a fordításhoz is. Én sajnos nagyon fantáziátlan vagyok. Nem tudok többféle megoldást találni. Leragadok egynél és nem tudok másfélét kitalálni. Ezért mindig pánikba esek. Férjem meg addig gondolkodik és annyiféleképp amíg meg nem tudja oldani. Nemcsak nyelvnél, de számítógépes problémán, játéknál is így van. Neki lételeme az agyalás. Mindig kell valamin törnie a fejét. Nálam meg mintha megakadt volna a lemez, mindig csak ugyanoda lyukadok ki. Nem is értem, hogy élhetünk ennyi éve együtt. Ennyi sok mindenben különbözünk.

Éva! Azért értitek meg egymást, mert mindketten megtaláltátok egymásban a másik feleteket.
Kiegészítitek egymást. Amiben te gyengébb vagy, abban a párod jó, és fordítva.

Egyáltalán nem vagy fantáziátlan! Erről árulkodnak a hozzászólásaid. Az idegen nyelvhez nincs
affinitásod, másnak meg a főzéshez nincs, vagy a matekhoz. Nekem hiába van jogosítványom,
képtelen vagyok vezetni. Mindig féltem a kormány mellett. Vagy abszolút tehetségtelen vagyok
az Activityben. Sem kitalálni, sem mutogatni nem tudok gyorsan, nekem ahhoz nincs fantáziám.

Jól van ez így! Mindenben nem lehetünk jók.

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. július 25. 21:30

Szia Rita!

Olyan szépet, igazat irtál azzal kapcsolatban, hogy itt talán mind egy kicsit hasonlitunk egymáshoz, azért érezzük jól magunkat együtt.
Öt év telt el? Szinte hihetetlen, bár azt hiszem én az elejéről azért picit lemaradtam.
Még ugyanennyit sokszorosan !! :-)
A filmről:
Későn, fáradtan kezdtem bele, jót szórakozva az elején a bandán.
Az akció jelenetek, főleg ahogy párosban harcoltak, nagyon tetszettek. Ott szakadt el a húr, ahogy a lányok könnyeit gyűjtötték, eszembe juttatva a Sziklák szeme c. horror filmet. Brrr, elment az eszem annak idején,hogy ilyeneket néztem. Igy maradt a vége mára, de nem bántam meg.
Sajnáltam a srácot, igazán túlélhette volna.
Igazából ami megmaradt a filmből a sok, számomra szinte felfoghatatlanul kivitelezhetetlen mozdulat a harcok során.
Ez még a lányok elrablását és fel, vagy kihasználását is tompitotta.
Köszönöm Rita a forditást.
Nagyon le vagyok maradva még mindig a többi oldal megnézésével, de a képeid nagyon szuperek!
A szarvast meg lehetett simogatni? :-)
Érezd jól magad, pihenj, kirándulj nagyokat! :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 26. 10:32

Szia Ági! Nagyon egyetértek veled abban, amit írtál, sőt még azt is érzem, amit te érezhettél,
amikor nézted a filmet.
Bár komolyan, mégis viccesen indult az eleje, és én is azt hittem, hogy ez így is marad a végéig.
Meglepődtem, amikor egyre keményebb kezdett lenni a történet. Ha nincsenek azok a nagyon
klassz akciójelenetek, nem biztos, hogy lefordítottam volna, épp nem vágytam "nehéz" történetre.
De mint ahogy nálad, nálam is tompította a kialakuló tragédia élét. Mivel a harcos jeleneteket
rettentően élveztem, és meg szerettem volna nektek is mutatni, ezért maradtam a fordítás mellett.

Nagyon szívesen! Köszönöm a gratulációdat!

Nem láttam, hogy valaki megsimogatta volna a szarvasokat, de mindenfelé tábla figyelmeztetett,
hogy bár szelídnek tűnnek, de mégis vadállatok, nem ajánlatos túl közel menni hozzájuk. Egyébként
ők jöttek az emberek közé.

Neked is kellemes, szép, kikapcsolós nyarat kívánok! El a tankönyvekkel!

Egyébként ez a lány fiú volt!

Kép
Avatar
csabamama2
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2016. február 29. 7:49

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: csabamama2 » 2017. július 27. 16:39

Szervusz Rita Kedves!

Elvittem a Raging.... feliratát. Köszönöm szépen a feliratot és a munkádat is. Üdv:szeretettel: Ildikó :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 29. 10:08

Kedves Ildikó! Örülök, hogy beugrottál hozzám! Remélem, tetszeni fog a film!

Mindent nagyon szívesen! Jó szórakozást!


Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. július 29. 19:35

Rita írta:Egyébként ez a lány fiú volt!

Akkor jól gondoltam, hogy van valami beütése :-) :-)
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2017. július 30. 20:21

Rita írta:
VidékiÉva írta:Én köszönöm, hogy ennyi mindenre figyelsz a fordításoknál. Nekem is ez a hibám, hogy szó szerint tudom csak a fordítást elképzelni. Teljesen meglepődök, ha olvasom, hogy máshogy is lehet mondani. Amikor tanultam volna a nyelvet. Talán ezért nem megy nekem. Mindig azt mondtam, hogy ezt magamban le kell fordítani amikor jött a kérdés. Utána jöttem rá, hogy mindenkinek le kell. Fantázia is kell a fordításhoz is. Én sajnos nagyon fantáziátlan vagyok. Nem tudok többféle megoldást találni. Leragadok egynél és nem tudok másfélét kitalálni. Ezért mindig pánikba esek. Férjem meg addig gondolkodik és annyiféleképp amíg meg nem tudja oldani. Nemcsak nyelvnél, de számítógépes problémán, játéknál is így van. Neki lételeme az agyalás. Mindig kell valamin törnie a fejét. Nálam meg mintha megakadt volna a lemez, mindig csak ugyanoda lyukadok ki. Nem is értem, hogy élhetünk ennyi éve együtt. Ennyi sok mindenben különbözünk.

Éva! Azért értitek meg egymást, mert mindketten megtaláltátok egymásban a másik feleteket.
Kiegészítitek egymást. Amiben te gyengébb vagy, abban a párod jó, és fordítva.

Egyáltalán nem vagy fantáziátlan! Erről árulkodnak a hozzászólásaid. Az idegen nyelvhez nincs
affinitásod, másnak meg a főzéshez nincs, vagy a matekhoz. Nekem hiába van jogosítványom,
képtelen vagyok vezetni. Mindig féltem a kormány mellett. Vagy abszolút tehetségtelen vagyok
az Activityben. Sem kitalálni, sem mutogatni nem tudok gyorsan, nekem ahhoz nincs fantáziám.

Jól van ez így! Mindenben nem lehetünk jók.

Szia Rita!
Köszi, hogy csak a jót feltételezed rólam. Tényleg kicsit fantáziátlan vagyok. Vagy esetleg nem vagyok elég okos. Régen a fiam állandóan M.A.G.U.S. játékot akart játszani. Kitalált karakterekkel, kitalált helyszínekkel. A harcokat 10 oldalú dobókockákkal kellett lejátszani. 1 valaki mesélte a történetet a többiek meg játszották. A mesélőnek ismerni kellett az összes karakter képességeit is a történet mellett. Ráadásul mindezt fejben kellett tartani. Tehát nem olyan, mint a társas, hogy van hozzá tábla. De több oldalas szabálykönyv, karakter leírások, térképek. Főleg felnőttek játszották. Otthon kidolgozták a karaktereiket és alkalmanként összejöttek játszani. Táborok is voltak. A fiam egy ilyen táborban ismerte meg a legjobb barátait. Na én nem voltam képes megjegyezni ezeket. Pedig szegény nagyon akart volna velem is játszani. Nem tudom ismeri-e valaki ezt a játékot?
Vezetni én sem tudtam megtanulni, mert az autóba mindig pánikrohamom volt. De mióta ilyen nagy a forgalom a biciklin is az van.))))

Köszi a csodás fotókat angliából. További szép időt, élményeket.
Éva
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 31. 7:52

Szia Éva! Én még soha nem halottam erről a játékról, igaz, nem is szoktam semmilyen
számítógépes játékot játszani. Eléggé összetettnek tűnik, az ilyenekhez nem is lenne
kedvem, én sem tudnám megjegyezni.

Nagyon szívesen a fényképeket! Neked is szép nyári napokat kívánok!

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. július 31. 8:46

Szia Éva! Az én fiam is nagy rajongója volt ennek a játéknak. Emlékszem tele voltunk az apró figurákkal és kártyákkal, könyvekkel, na meg srácokkal állandóan. Nem rossz játék, kreativitást, fantáziát igényelt, és fejlesztett.

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2017. szeptember 13. 8:58

Kedves Rita!
Reg nem jartam Nalad,nagy a lemaradasom. :( Kozben Te megjartad Angliat is es szorgalmasan forditottal is. :-bd
Megneztem a filmet,koszonom a lehetoseget Neked.Kemenyebb volt(a kuzdelmekre gondolok),mint a Lady assasin,de tetszett ez is.Nagyon latvanyos volt es szepek a felvetelek is.
Most szorgalmasan toltogetem a MS felirataidat,az epizodok mar a gepemen vannak,a fiam jovoltabol.Egyszerr fogom majd vegig nezni,de addig is nagy kosoznet erte. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. szeptember 16. 9:50

boszorkany írta:Kedves Rita!
Reg nem jartam Nalad,nagy a lemaradasom. :( Kozben Te megjartad Angliat is es szorgalmasan forditottal is. :-bd
Megneztem a filmet,koszonom a lehetoseget Neked.Kemenyebb volt(a kuzdelmekre gondolok),mint a Lady assasin,de tetszett ez is.Nagyon latvanyos volt es szepek a felvetelek is.
Most szorgalmasan toltogetem a MS felirataidat,az epizodok mar a gepemen vannak,a fiam jovoltabol.Egyszerr fogom majd vegig nezni,de addig is nagy kosoznet erte. :littlehearth:

Kedves Éva! Nem baj! Úgyis jössz, amint időd engedi. Örülök, hogy beugrottál!

Nagyon szívesen a filmet! Nem volt rossz a témája sem, de engem is elsősorban a mozdulatok
kidolgozottsága, és a koreográfia nyűgözött le, és természetesen a harcművész-színészek, akik
végre tudták hajtani.

A My Sunshine-hoz sok szabadidőt kívánok! Magával fog ragadni, nehéz lesz tőle szabadulni, hogy
mást is csinálj!

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2017. szeptember 16. 16:18

Rita írta:
boszorkany írta:Kedves Rita!
Reg nem jartam Nalad,nagy a lemaradasom. :( Kozben Te megjartad Angliat is es szorgalmasan forditottal is. :-bd
Megneztem a filmet,koszonom a lehetoseget Neked.Kemenyebb volt(a kuzdelmekre gondolok),mint a Lady assasin,de tetszett ez is.Nagyon latvanyos volt es szepek a felvetelek is.
Most szorgalmasan toltogetem a MS felirataidat,az epizodok mar a gepemen vannak,a fiam jovoltabol.Egyszerr fogom majd vegig nezni,de addig is nagy kosoznet erte. :littlehearth:

Kedves Éva! Nem baj! Úgyis jössz, amint időd engedi. Örülök, hogy beugrottál!

Nagyon szívesen a filmet! Nem volt rossz a témája sem, de engem is elsősorban a mozdulatok
kidolgozottsága, és a koreográfia nyűgözött le, és természetesen a harcművész-színészek, akik
végre tudták hajtani.

A My Sunshine-hoz sok szabadidőt kívánok! Magával fog ragadni, nehéz lesz tőle szabadulni, hogy
mást is csinálj!

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép

Szia Rita!
Valoban nem volt rossz a temaja sem a filmnek,de a latvany es a szep kornyezet,idonkent elvontak az ember figyelmet. ;)
Jottem az ujabb MS-ert,nem lesz gond,ha belekezdek,mert az utobbi honapoban csak a muszajt csinalom meg,"kockulok". :))
Legutobb a On way to the airport-ot neztem meg.Nemregen felfedeztem,hogy a Rookie rouge kemnojenek uj sorozata van(neveket nem tudom megjegyezni)a Princess agent. :) Jelenleg pedig a My sassi girl-t nezem.
Jo es szep hetveget kivanok Neked es a forum osszes lakojanak.

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég