The Library / A könyvtár

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 25. 17:50

Kép
Kép

Műfaj: dráma/romantikus
Részek száma: 1
Premier: 2013.
Hossza: 31 perc
Író-rendező: Nattawut Poonpiriya
Ország: Thaiföld
Nyelv: thai

Főbb szereplők:

Jim – Ananda Everingham
Anne – Selena Weisman
Boy – Niti Chaichitathorn

Történet:

Jim első látásra beleszeret a helyi könyvtár szép könyvtárosába, Anne-be. Mivel komolyan veszi a könyvtárban látott „Csendet kérünk”
figyelmeztetést, a kikölcsönzött könyvek céduláinak hátán hagy üzeneteket a lánynak. Anne csak akkor szerez tudomást a neki szóló
üzenetekről, amikor Jim már három hónapja nem jelent meg a könyvtárban.


Már alig vártam, hogy legyen alkalom, hogy ezt a csodaszép filmet megmutathassam Nektek. Mikor megtudtam, hogy ugyanaz írta és
rendezte, mint a sokunk által annyira kedvelt Present Perfect – If You Could Turn Back Time-ot, sejtettem, hogy ismét egy nagyszerű
rövidfilmet fogok látni. Abban biztos voltam, hogy a Present Perfectet nem fogja tudni leszorítani a dobogó legfelső fokáról, de reméltem,
hogy valahol a dobogó környékén fogja végezni ő is. Nem lett igazam! Immár ez a két thai alkotás a legkedvesebb az összes rövidfilmem
közül.

Ha nem tudnám, is gyanítottam volna, hogy a The Library is Nattawut Poonpiriya munkája. Ugyanaz a hangulat, a hívogató és marasztaló
atmoszféra, a meleg színek, a kiválóan megválasztott zene, a nagyszerű színészi alakítások, és az érzelmek áradása, pont ugyanazon a
szinten és színvonalon, ahogy a Present Perfectben Aomtól és Natthaya Ongsritragultól láttuk, pedig ők magasra tették a mércét.

Érdekesség, hogy a filmet Bankok legszebb könyvtárában, a Neilson Hays Libraryben forgatták, amelyet Dr. Heyward Hays építtetett felesége,
Jennie Neilson Hays emlékére. Az építész olasz volt, és az egész könyvtár európai stílusban épült. Több mint 20 ezer angol nyelvű könyvet
lehet innen kikölcsönözni. A könyvtárban rendszeresen rendeznek koncerteket, kiállításokat, műhelyeket, családi eseményeket. Az írónak
kedvenc helye lehet, mert a Present Perfect egyik nagyon aranyos jelenete is itt játszódik, és a könyvtáros fiút, is ugyanaz a színész
játsza.

A The Library c. rövidfilmmel, és az Asian Corridor In Heaven c. dokumentumfilm sorozat 1. részével kívánok Kellemes Karácsonyi
Ünnepeket Mindannyiunknak!



Fordította: ezoritu

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. december 26. 0:48

Ezt is viszem,de nem talaltam feliratot hozza vagy csak banga vagyok? ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 26. 6:47

Szia Éva! Még csak most tettem ki a feliratot! Most már le lehet tölteni!
Jó szórakozást hozzá!


A három főszereplő:

Kép
Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. december 26. 9:46

Köszönöm szépen Rita,vittem, ma még megnézem.

Szép napot! :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 26. 12:29

nildiko írta:Köszönöm szépen Rita,vittem, ma még megnézem.

Szép napot! :flower1:

Szívesen Ildikó! Remélem tetszeni fog!

Neked is szép napot kívánok!


Kép
Avatar
novcsi6
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:21

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: novcsi6 » 2016. december 26. 17:16

Nagyon szépen köszönöm:) Szeretem az ilyen filmeket :):)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2016. december 26. 17:39

Köszönöm Rita! Kedves, megható film volt. :x Nem csak Jim, én is láttam a gondolataikat, sajnos Anne csak későn ébredt rá.

Valamennyire látszik milyen szép lehet ez a könyvtár.

Kép
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2016. december 26. 17:47

Szia Rita!
Már nagyon vártam a fordítást, mert ez tényleg egy gyönyörű film, és így még többen ismerhetik meg. Amikor először láttam, egyből megtetszett, és nemcsak azért, mert elfogult vagyok a könyvtár miatt, habár pont a címe miatt néztem meg. Csodálatos alkotás, ami belülről megmozgat minket, nagyon hat az érzésekre. Olyan jó, hogy magyarul is élvezhető, bárkinek megmutathatom a jövőben! Köszönöm!
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 26. 18:51

novcsi6 írta:Nagyon szépen köszönöm:) Szeretem az ilyen filmeket :):)

Nagyon szívesen! Én is! Remélem tetszeni fog!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 26. 19:08

Gabóci5 írta:Köszönöm Rita! Kedves, megható film volt. :x Nem csak Jim, én is láttam a gondolataikat, sajnos Anne csak későn ébredt rá.

Valamennyire látszik milyen szép lehet ez a könyvtár.

Szia Gabi! Nagyon szívesen! Igen, én is hallottam a gondolataikat, amik aztán szépen
elvéreztek több félreértésen, és azon, hogy keveset beszéltek.

Ha Jim nem látja meg, és nem veszi komolyan a "Csendet kérünk" táblát, és nem kezd
írásban kommunikálni...
Ha Anne észreveszi az első írást és felhívja Jimet...
Ha Jim nem látta volna meg, hogy barátja van Anne-nek, talán megszólította volna,
és nem vesz el más nőt...
Ha Ann hamarabb szánta volna rá magát, hogy elmondja az érzelmeit...
Lett volna pár szép évük Jimmel.

Bezzeg Boy odament a fiúhoz, a cipő teszttel (a nők a hátuk mögött nézik meg a cipőtalpukat,
a férfiak, elől) megállapította, hogy hasonszőrűt választott, és máris magasabb szintre
emelték a kapcsolatukat.

Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. december 26. 19:13

Itt is köszönöm...majd jövök... :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 26. 19:30

Kati424 írta:Szia Rita!
Már nagyon vártam a fordítást, mert ez tényleg egy gyönyörű film, és így még többen ismerhetik meg. Amikor először láttam, egyből megtetszett, és nemcsak azért, mert elfogult vagyok a könyvtár miatt, habár pont a címe miatt néztem meg. Csodálatos alkotás, ami belülről megmozgat minket, nagyon hat az érzésekre. Olyan jó, hogy magyarul is élvezhető, bárkinek megmutathatom a jövőben! Köszönöm!


Szia Kati! De kedves tőled, hogy szándékodban áll másnak is megmutatni a The Libraryt!
Nagyon szívesen a fordítást!


Már kezdem azt hinni, hogy thai sajátosság, hogy ennyire finoman, és mélyen képesek
megjeleníteni az érzelmeket. Először a thai Full House-ban tűnt fel. Mike és Aom érzelmi
megnyilvánulásai - anélkül, hogy akár egymáshoz értek volna - üdítőleg hatottak a koreai
fagyott hal csókokhoz szokott lelkemnek. Aztán a Present Perfect, majd most a The Library!

Amellett nagyon tetszett a film humora, amelyet a rendező annyira jól elegyített a drámával.

Már nagyon régen voltam könyvtárban, nem tudom, hogy milyen más eseményekre lehet
nálunk felhasználni a termeket. Belinkelem a Neilson Hays Library honlapját. Ha letekersz
az aljára a nagy képekre kattintva meg lehet nézni, náluk milyen rendezvényeket szoktak
benne tartani. Igazán tetszik ez a sok ötlet!

http://neilsonhayslibrary.com/

Például esküvőt:

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 26. 19:32

Kata58 írta:Itt is köszönöm...majd jövök... :D

Nagyon szívesen, Kata! Várlak!

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: nildiko » 2016. december 26. 22:41

Megnéztem Rita, nagyon tetszett, és köszönöm.

Sajnáltam, hogy csak utólag sikerült megtudni a lánynak a férfi érzelmeit.
Vannak dolgok, szavak, amik bármilyen okból későn érnek el hozzánk az életben is.

Az a cipőtalp vizsgálat, az nagyon tetszett, én nem tudtam, hogy ez nemek között másképp működik.
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 27. 0:57

Köszönöm szépen ezt a filmet.
Nekem fájdalmas volt.
Ha... Ha.... Ha....De nem volt. :(
Ilyenkor, mivel nincs ésszerű magyarázat a "nem történt semmire", gyártanom kell. :-??
Nem történt semmi köztük:
1. Mert ez volt a karmájuk.
2. Mert mindkettő tátika volt, csak tátotta a száját a másik láttán, de nem tett konkrét lépést a másik felé.
3. Mert Jimet fel kellett volna szedni, ahogy a másik nő tette, mert őt nem tanította meg az anyukája erre.
Nem történt semmi köztük:
4. Mert nem érdemelték ki egymást.
5. Anne "belehalt volna", ha 3 évnyi közös élet után Jim meghal mellette. A karmája megvédte ettől.
Nem történt köztük semmi?
A legfontosabb történt meg közöttük, ami az életben megtörténhet, de balga volt mindkettő.
Csak és csakis a boldogságra való esélyt veszítették el a másik nélkül.
Hát ezért volt fájdalmas. :(( :littlehearth:
Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. december 27. 2:09

Rita írta:Szia Éva! Még csak most tettem ki a feliratot! Most már le lehet tölteni!
Jó szórakozást hozzá!


Koszonom Rita,erre nem gondoltam,elvittem. :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. december 27. 11:08

szia Rita! meg is néztem frissiben ezt a filmet,/addig melegszik az étel/ és elég vegyes érzelmeket ébresztett bennem. [-x Egyszerre volt felemelő, és megrázó is.Érdekes volt a párhuzam a kétfajta életmód és látásmód megjelenítése között.
Miket ki nem tud hozni, egy könyvtár felirata...hiszen megszólalni nem bűn és mennyi félreértésre is okot adhatott. Nem értettem, hogy mit akar a lánytól, ha van egy barátnő-feleség, akitől kislánya lett..a legcukibb pillanatok amikor láthatjuk őt is..Minden gesztusa, mozdulata, az a pár kis mondat is elragadó volt.Mennyire megértették egymást a könyvtáros nénivel :) .
Nagyon nem tetszett viszont, hogy mennyire el akarják fogadtatni az emberrel a másságot ilyen téren, hogy még az esküvőig is eljutnak, ugyanakkor egy normál hetero kapcsolat nem jut el idáig. Ez a momentum volt számomra elfogadhatatlan.
Összességében a film gyönyörű volt, sajátságos a búcsúzás, mégis talán így volt jó, így lett teljessé!Köszönöm hogy láthattam és a fordítását is, hiszen így teljes a film mondanivalója számunkra... :-h .
Remélem nem bántok meg senkit véleményemmel. :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 27. 11:43

nildiko írta:Megnéztem Rita, nagyon tetszett, és köszönöm.

Sajnáltam, hogy csak utólag sikerült megtudni a lánynak a férfi érzelmeit.
Vannak dolgok, szavak, amik bármilyen okból későn érnek el hozzánk az életben is.

Az a cipőtalp vizsgálat, az nagyon tetszett, én nem tudtam, hogy ez nemek között másképp működik.

Nagyon szívesen Ildikó! Kicsit emlékeztetett a film a Mindenszentekre fordított The Answers c.
rövidfilmhez, amikor a férfi már túl későn, halála pillanatában, jön rá, hogy ki lett volna számára
az igazi társ.

Csak azt nem értem, miből gondolta Jim, hogy a lány észreveszi, hogy írt neki? Itt kezdődött
minden probléma.

Egyszer olvastam valahol, hogy a férfiak és a nők különféleképpen nézik meg a cipőjük talpát,
és a körmeiket is. A nők kinyújtják az ujjaikat, és a kezük hátát maguk felé fordítva szemlélik
meg a körmeiket, míg a férfiak behajtják az ujjaikat, és a tenyerüket fordítják maguk felé a
körömnézéshez.

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 27. 12:52

Szia Ir-csi! Nem is tudom, hol kezdjem hirtelen. Nekem ez a 30 perc, ameddig a film tartott,
olyan sokrétegű volt, annyi irányba elgondolkodtatott, annyi figyelemre méltó momentumot
rejtett magában, hogy többször is meg kellett néztem. A fordítás miatt amúgy is szükség volt
rá, de a végén a levelek fordítása közben is, hogy időben biztosan jól használjam a magázást,
és a tegezést Jim és Ann között.
Spoiler: mutasd
Úgy képzeltem, hogy a közös dámajátékig magázzák egymást, onnantól pedig tegezik.
Mikor legutoljára végignéztem a filmet, a tegezés, és magázódás váltakozása még drámaibbá
tette a végét. Nem is gondol az ember ilyesmire előre.

Egészen addig nem fogtam fel teljes valójában a filmben rejlő tragédiát, amíg a levelekhez
el nem jutottunk. Addig csak azon sajnálkoztam, hogy a kommunikáció hiánya miatt két fiatal,
akik egyébként kedvelik egymást (Jim szerette is a lányt, bizonyíték erre, hogy a kislánya is
az Anne nevet kapta) nem jutnak el addig, hogy jobban megismerjék egymást, és párkapcsolatot
alakíthassanak ki. A film humora, a más megfigyelni való finomságok elaltattak, tompították a
kialakuló dráma élét. Ez így volt a Present Perfectnél is.
Annyi történt még a levelekig, hogy azon gondolkodtam Jim válása után, miért nem gyorsítják
fel a kapcsolatukat. Persze akkor még nem tudtam a levelekről, és hogy Jim azt hiszi, Anne-nek
barátja van. Miért nem beszélgettek ezek?!!

Aztán amikor előkerültek a levelek, mindenki viselkedésére sikerült egy soványka magyarázatot
találnom, de akkor is...!! Miért nem beszélgettek?!! Így még bosszantóbb lett ez a dolog!

Ez a Jim is! Nem kap választ egyik levelére sem, és fel sem hívja a lány, erre ahelyett, hogy
odamenne, és tiszta vizet öntene a pohárba, elméleteket gyárt, miért nem jön válasz Anne-től.
Miből gondolta, hogy a lány elolvasta őket?

Minden egyes levél olyan volt, mint egy arculcsapás. Annyira fájt! Akkor már semmi nem tompította
a dráma élét, csak a levelek voltak, és Anne, se humor, se más finomság. Nagyon tetszett, hogy
nem voltak a levelek sorrendbe állítva - nem is lett volna életszerű. A legutolsó levél, ami a legelső
volt Jim üzenetei közül, még fokozta a drámát, de a csúcs Anne kétségbeesett telefonhívása volt.

Amint írtam, számomra sokrétegű volt ez a film. Most csak egy megközelítésről írtam, de még
sokáig tudnám elemezni Anne és a volt feleség szemszögéből is, és más szemszögből is. Ezért
tartom nagyon sokra az íróját. 30 percből ennyit kihozni nagyszerű teljesítmény!

Nagyon szívesen!

Kép
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 27. 13:00

boszorkany írta:
Rita írta:Szia Éva! Még csak most tettem ki a feliratot! Most már le lehet tölteni!
Jó szórakozást hozzá!


Koszonom Rita,erre nem gondoltam,elvittem. :)


Nagyon szívesen, Éva! Jó szórakozást!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 27. 13:21

Kata58 írta:szia Rita! meg is néztem frissiben ezt a filmet,/addig melegszik az étel/ és elég vegyes érzelmeket ébresztett bennem. [-x Egyszerre volt felemelő, és megrázó is.Érdekes volt a párhuzam a kétfajta életmód és látásmód megjelenítése között.
Miket ki nem tud hozni, egy könyvtár felirata...hiszen megszólalni nem bűn és mennyi félreértésre is okot adhatott. Nem értettem, hogy mit akar a lánytól, ha van egy barátnő-feleség, akitől kislánya lett..a legcukibb pillanatok amikor láthatjuk őt is..Minden gesztusa, mozdulata, az a pár kis mondat is elragadó volt.Mennyire megértették egymást a könyvtáros nénivel :) .
Nagyon nem tetszett viszont, hogy mennyire el akarják fogadtatni az emberrel a másságot ilyen téren, hogy még az esküvőig is eljutnak, ugyanakkor egy normál hetero kapcsolat nem jut el idáig. Ez a momentum volt számomra elfogadhatatlan.
Összességében a film gyönyörű volt, sajátságos a búcsúzás, mégis talán így volt jó, így lett teljessé!Köszönöm hogy láthattam és a fordítását is, hiszen így teljes a film mondanivalója számunkra... :-h .
Remélem nem bántok meg senkit véleményemmel. :)

Szia Kata! Nagyon szívesen a filmet!

Jim csak azután vette el a másik lányt, amikor kiderült számára, hogy Anne-k vőlegénye
van. Nem is tudta boldoggá tenni a feleségét, nem véletlenül keresett magának másik párt
az asszony, és ahogy elnéztem, ezt Jim nem is nagyon bánta.

Nem bántasz meg senkit a véleményeddel! Mindenki szabadon elmondhatja, amit gondol.
Én is elmondom a magamét:

Engem nem zavar, ha homoszexulis kapcsolatokat is bemutatnak a filmekben, sorozatokban.
A thai a világ legelfogadóbb népe, ami a másságot illeti, ezt akkor olvastam, amikor a thai
Full House-t fordítottam. Jó dolognak tartom, hogy a melegek is összeházasodhatnak, ahol
van erre törvény. Nálunk nincs, de Angliában van. Nekik is joguk van a boldog, teljes életre.
Pici koromtól ismertem egy homoszexuális fiút, akivel a bölcsődén keresztül a középiskoláig
együtt jártunk. Nagyon szerettem, jó "barátnők" voltunk. Ha ő nem lett volna, lehet, hogy
én is másként gondolkodnék a másságról.

Kép
Kép
picike
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2016. február 29. 9:28

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: picike » 2016. december 27. 14:36

Rita!
Köszönöm a karácsonyi filmet! Áldott ünnepeket kívánok!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 27. 15:44

picike írta:Rita!
Köszönöm a karácsonyi filmet! Áldott ünnepeket kívánok!

Picike! Nagyon szívesen! Neked is Kellemes Ünnepeket!

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. december 27. 18:53

Kedves Rita! Köszönöm, megnéztem. Kellemes, érdekes film volt.
Elgondolkodtató,hogy miért nem beszélték meg a gondolataikat. Ha Jim belelátott Anne gondolataiba, akkor tudnia kellett volna,hogy nem olvasta az üzeneteit. Ellentmondásos volt a csend fogalma is. Jim levelezett, hogy csendben legyen. Ugyanakkor a könyvtáros srác beszélget a kiszemelt partnerével, Jim is beszélget a családjával, stb. A megtalált levelek valóban drámai élménnyel hatottak a film végén. Még a könyvek címére figyeltem, szerintem azokban is volt üzenet. Csak Anne nem érzékelte ezeket.
Kata 58 felvetése, nekem is gond. A másik thai filmben is zavart a könyvtáros, most még inkább. Ők boldog házasságban élhetnek, míg a főhőseinknek a szenvedés maradt.
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Library / A könyvtár

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 27. 20:10

mikaz írta:Kedves Rita! Köszönöm, megnéztem. Kellemes, érdekes film volt.
Elgondolkodtató,hogy miért nem beszélték meg a gondolataikat. Ha Jim belelátott Anne gondolataiba, akkor tudnia kellett volna,hogy nem olvasta az üzeneteit. Ellentmondásos volt a csend fogalma is. Jim levelezett, hogy csendben legyen. Ugyanakkor a könyvtáros srác beszélget a kiszemelt partnerével, Jim is beszélget a családjával, stb. A megtalált levelek valóban drámai élménnyel hatottak a film végén. Még a könyvek címére figyeltem, szerintem azokban is volt üzenet. Csak Anne nem érzékelte ezeket.
Kata 58 felvetése, nekem is gond. A másik thai filmben is zavart a könyvtáros, most még inkább. Ők boldog házasságban élhetnek, míg a főhőseinknek a szenvedés maradt.

Kedves Zsu! Számomra is a legnagyobb rejtélyt a nem beszélgetés okozta. Eleve a csöndet kérünk,
nem azt jelenti, hogy nagyon halkan ne lehetne beszélni, főleg, ha csak egy-két ember van a könyvtárban.
Mondjuk ezt még a pipogyaság számlájára tudom írni, és ahogy Ir-csi mondta, a lánynak kellett volna
felszednie Jimet, ő az a fajta volt. Meg aztán azt is gondolta, hogy párja van a lánynak, nem abajgatta,
oké. De hogy azután sem fejlődött a kapcsolatuk, miután Jim elvált, és Anne félre nem érthető jelét adta,
hogy érdeklődik Jim és a lánya iránt...!? Ebben már a lány is hibás volt!

A könyvek közül az első a Szentivánéji álom volt, a legutolsó a Most és mindörökké. Volt még egy, amit
meg kéne néznem, és még egy, a Getting Married (férjhez menni, házasodni, megnősülni, az angolban
mindháromra ezt a kifejezést használják), August Strindberg regénye, ezt ki is fényképeztem, mert Jim
pont az esküvője előtt vette ki és nagyon beszédes volt. Most jut eszembe, hogy ez a Jim a kivett
könyveken keresztül is kommunikált, nemcsak a cédulákon keresztül?

Boy határozott volt, bepróbálkozott, elnyerte a jutalmát. Mint írtam, engem nem zavar, hogy meleg a srác.

Nagyon szívesen!

Kép

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég