Raging Phoenix / Tomboló főnix

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 15:04

Kép

Műfaj: akció / harcművészet
Részek száma: 1
Premier: 2009.
Hossza: 112 perc
Író-rendező: Rashane Limtrakul
Ország: Thaiföld
Nyelv: thai

Főbb szereplők:
JeeJa Yanin – Due
Kazu Patrick Tang – Sanim
Nui Sandang – Disznó
Sompong Lertwimonkasem – Kutya
Boonprasert Salangam – Bika

A fordítói énem, vagyis ezoritu öt éves lett. Tavaly nem volt rá időm, és most is egy hónappal elcsúsztam az ünnepléssel, de végre elkészültem a kiszemelt filmmel. Amióta fordítok, általában minden ünnepet Veletek együtt szoktam megülni, ez az évforduló sem lesz kivétel.

Mivel olyan filmet úgysem találnék, ami mindenkinek megfelel, ezért olyanra esett a választásom, ami nekem nagyon tetszett. Soha nem voltam az akciófilmek szerelmese, de azt be kell ismernem, hogy amióta a két vietnámi (Blood Letter, The Lady Assassin) és az indonéz (The Golden Cane Warrior) filmemet lefordítottam, azóta a minőségi, jól megkoreografált, különleges elemekkel teletűzdelt ázsiai harcművészeti filmeket élvezettel nézem.

A thai Raging Phoenix több szempontból is különleges számomra. Egyrészről a sok férfi mellett egy fiatal lány JeeJa Yanin, aki azóta már befutott thai akció színész lett, is kiveszi a részét a harcokban, másrészről egy egyedi "részeges harctechnikával" a kung fu-hiphop-muay thai-kickbox-capoeira-taekwondo keverékét magába foglaló Meyraiyuth-tal is megismerkedhetünk, amit ámulva figyeltem az elejétől a végéig.

Történet:
Due-nak rossz napja van. Kiderült, hogy a barátja megcsalja, és a zenekarából is kitették, ezért bánatában a pohár fenekére néz. Egy parkolóban el akarják rabolni, de egy képzett harcos, Sanim, megmenti. A fiú később bemutatja a lányt két másik társának is. A három barát saját érintettségük miatt elrabolt lányok felkutatásával és megmentésével foglalkozik. Az egyik akciójukhoz Due-t használnák csaléteknek, ezért elkezdik a kiképzését, de a lánynak egyelőre nem mondják el, hogy milyen természetű akcióról is van szó, és hogy az emberrablóknak miért pont ő volt az egyik célpontja.

Jó szórakozást kívánok!

Fordította: ezoritu

Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 15:18

Jó szórakozást kívánok az elutazásom előtti második filmhez!

A filmben egy-két megmozdulást leszámítva nem használtak drótköteleket, ami segít "röpködni",
magasra ugrani, pörögni, rúgni, ütni a színészeknek. Valódi, ötletesen megkoreografált test-test
elleni küzdelmet (vagyis verekedést) láthatunk. Nem is tudtam olyan gyorsan követni a szememmel
a pofonokat, rúgásokat, ütéseket, ahogy jöttek egymásután.


Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. július 19. 15:43

Rita Köszönöm a fordítói szülinapi filmedet. ^:)^ Letöltöttem és mindjárt megnézem. ;) Előre tudom, hogy tetszeni fog, szeretem az ilyet. Gratulálok kitartó munkásságodhoz! :)
Angliai utazásodhoz minden jót kívánok. Pihenjél, gyűjts élményeket, és csinálj sok fényképet a fórumba! :x

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. július 19. 16:04

Kedves Rita !


Gratulálok az 5 éves forditói munkásságodnak, mivel ez idő alatt nagyon sok szép perccel ajándékoztál meg minket a fordításaiddal.

A film meg csak jó lehet mivel régebben AIKIDóztam 10 évet igy teljesen másképpen látom ezeket a filmeket sorozatokat.

Jó utat és jó pihenést kivánok neked és családodnak.


Köszönet érte

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 16:36

Gabóci5 írta:Rita Köszönöm a fordítói szülinapi filmedet. ^:)^ Letöltöttem és mindjárt megnézem. ;) Előre tudom, hogy tetszeni fog, szeretem az ilyet. Gratulálok kitartó munkásságodhoz! :)
Angliai utazásodhoz minden jót kívánok. Pihenjél, gyűjts élményeket, és csinálj sok fényképet a fórumba! :x

Szia Gabi! Köszönöm szépen a jókívánságodat! Igen, emlékszem rá, hogy neked tetszenek
az wuxia és a különféle harcművészeti filmek. Thai mozit ilyen témában még nem láttam,
nagyon kellemes meglepetés volt! És ami még érdekes, hogy a thai nyelv az elejétől fogva
nem zavart, nem kellett megszoknom.

Szép helyekre tervezünk ellátogatni, ezért biztosan nagyon szépek lesznek a fotók is. Nagy
kedvencem a liverpooli katedrális, de a yorki még nagyobb. Már alig várom, hogy láthassam:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 16:42

virag1 írta:Kedves Rita !


Gratulálok az 5 éves forditói munkásságodnak, mivel ez idő alatt nagyon sok szép perccel ajándékoztál meg minket a fordításaiddal.

A film meg csak jó lehet mivel régebben AIKIDóztam 10 évet igy teljesen másképpen látom ezeket a filmeket sorozatokat.

Jó utat és jó pihenést kivánok neked és családodnak.


Köszönet érte

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Virág!

Köszönöm szépen!
Nemcsak én, Ti is megajándékoztok engem a jelenlétetekkel, és az
érdeklődésetekkel. Magamnak nem is fordítanék, és nem is ünnepelnék egyedül. De Ti
mindig itt vagytok velem, és így már van értelme.

Akkor te igazán szakértő szemmel fogod nézni a verekedős jeleneteket. Én élveztem
minden percét. A lányon látszik, hogy tornázott is. Gyönyörű képeket lehetett kifotózni
a filmből:

Kép
Avatar
Firestone
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. július 19. 17:48

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Firestone » 2017. július 19. 18:23

Köszönöm szépen én is a feliratot és gratulálok az 5 éves évfordulóhoz.
Jó pihenést kívánok a nyaraláshoz. :)
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. július 19. 19:03

Móni! Nem igazán lepődtem meg, hogy itt vagy. Tudom, hogy te is szereted. Örülök neked, hogy látlak, és bogarunkat. :x
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2017. július 19. 20:20

Rita! Ahogy vártam, nekem tetszett. ;) Nem vettem észre, hogy két órás volt a film, ide szögezett a képernyő elé. :D Köszönöm a választásodat és a fordítást.
Szívesen megnézném hogyan készítették. A sok hangefekt és a mozdulatok koreográfiája sokszor a pankrátorokat jutatta eszembe. Nekik vajon mennyire fájhatott? :-?
anoli
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016. február 29. 15:07

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: anoli » 2017. július 19. 20:32

Kedves Rita!

Gratulálok :-))
S köszönöm a fordítást.
Pár perce értem a végére, s megmondom őszintén, hogy nem ez lesz a kedvenc mozim. Valóban gyönyörű koreográfia,nagyon látványos megoldások de nekem elfáradt a szemem a sok rúgástól, ütéstől, pörgésektől Maga a történet nekem nagyon vékonyka volt, de ennek ellenére fel sem tűnt, hogy majd' kétórás a film. Viszont azon a tengerparton lenne kedvem belegázolni a vízbe vagy a hold fényénél nézni a csillagokat.
Üdv: anoli

UI: Jó pihenést, sok szép pillanatot a fényképező géped elé.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 20:33

Firestone írta:Köszönöm szépen én is a feliratot és gratulálok az 5 éves évfordulóhoz.
Jó pihenést kívánok a nyaraláshoz. :)

Kedves Mónika! Mit szólsz, már nem akarlak Bélának szólítani! Azóta is szégyellem
magam, hogy annyira félreértettelek! De arra jó volt az az eset, hogy soha többé ne
felejtsem el a neved!

Köszönöm szépen a gratulációdat! Nagyon szívesen a feliratot! A nyaralás csak jó
lehet, mert még két hétig együtt lehetek a "kinti" gyermekeimmel!

Egy másik nagyon szép kép a filmből:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 20:47

Gabóci5 írta:Rita! Ahogy vártam, nekem tetszett. ;) Nem vettem észre, hogy két órás volt a film, ide szögezett a képernyő elé. :D Köszönöm a választásodat és a fordítást.
Szívesen megnézném hogyan készítették. A sok hangefekt és a mozdulatok koreográfiája sokszor a pankrátorokat jutatta eszembe. Nekik vajon mennyire fájhatott? :-?

Szia Gabi!
De gyors voltál! Nagyon örülök, hogy tetszett a film, én is gondoltam, hogy így lesz.


Bennem csak most tudatosul, ahogy írod te is és alattad Anoli is, hogy két órás a film,
pedig az ismertetőben is írtam, hogy 113 perc, de még ekkor sem esett le, hogy ez
mennyi is. Jó ég! Gyorsan elrepült!

A youtube-on találtam egy tíz perces werkfilmszerűséget. Bizony volt, hogy elkelt az
orvosi segítség:

Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. július 19. 22:18

Kedves Rita !

Köszi a filmet bár még nem néztem teljesen végig de jó jelentek vannak benne.
Az emberek nagy része azt hiszi ez milyen könnyű. A testednek idő kell, hogy megtanulja a mozdulatokat. és nagyon sok gyakorlás .
Nem mindenki Bruce Lee és Jackie Chan.
Amit mindjárt kiszúrtam itt keverték a stilust a Muay Tahit és a Capoeirat ezt utána meg is találtam egy ismertetőbe.
Spoiler: mutasd
beszúrtam két videót az egyiket a capoeiraról itt lehet látni a jellegzetességeket.
a másik Az AIKIDÓról akik gyakorolnak a volt edzőtársaim akik közben mesterek lettek.


Köszi a feliratot mégegyszer.

Bruce Lee szavai jutottak eszembe.
Mielőtt nem tanultam harcművészetet, az ütés csak egy ütés volt a rúgás csak egy rúgás
Mikor elkezdtem harcmúvészetet tanulni, az ütés nem volt ütés a rúgás nem volt rúgás
Mikor megtanultam a harcművészetet az ütés csak egy ütés lett, a rúgás csak egy rúgás.

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
csilla0602
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:23

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: csilla0602 » 2017. július 19. 22:21

Kedves Rita! Én is szeretnék gratulálni az ÖT éves évfordulóhoz, a filmet köszönöm, nagyon szeretem az ilyen jellegű filmeket.:-) :-) :-) :-)
anine
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2016. március 16. 12:18

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: anine » 2017. július 19. 22:23

Gratulálok az évfordulóhoz Rita! Köszönöm szépen a filmet! :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 22:26

anoli írta:Kedves Rita!

Gratulálok :-))
S köszönöm a fordítást.
Pár perce értem a végére, s megmondom őszintén, hogy nem ez lesz a kedvenc mozim. Valóban gyönyörű koreográfia,nagyon látványos megoldások de nekem elfáradt a szemem a sok rúgástól, ütéstől, pörgésektől Maga a történet nekem nagyon vékonyka volt, de ennek ellenére fel sem tűnt, hogy majd' kétórás a film. Viszont azon a tengerparton lenne kedvem belegázolni a vízbe vagy a hold fényénél nézni a csillagokat.
Üdv: anoli

UI: Jó pihenést, sok szép pillanatot a fényképező géped elé.

Kedves Anoli! Köszönöm szépen, és nagyon szívesen! Nem mindenkinek jönnek be az
akciófilmek. Megmondom őszintén én szívesebben nézek vagy fordítok sorozatot, mint
filmet. Valamiért soha nem voltam nagy filmnéző, pár kivételtől eltekintve nem izgattak,
nem hoztak lázba. De ahogy írtam az ismertetőben, magam is meglepődtem rajta, hogy
egy jól megrendezett akciófilmért, főleg, ha harcművészeteket mutatnak meg benne tudok
lelkesedni.

Talán azért érezted vékonykának a történetet, mert elég sok akciójelenet volt a filmben,
a csihi-puhit viszont nem élvezted annyira, hogy ne érezd üresjáratnak. Én, a magam
részéről nagyon élveztem a harci jeleneteket, a sztorival együtt teljes élményt nyújtott.

A tengerpart bámulatos volt, főleg azzal a rommal:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 22:44

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszi a filmet bár még nem néztem teljesen végig de jó jelentek vannak benne.
Az emberek nagy része azt hiszi ez milyen könnyű. A testednek idő kell, hogy megtanulja a mozdulatokat. és nagyon sok gyakorlás .
Nem mindenki Bruce Lee és Jackie Chan.
Amit mindjárt kiszúrtam itt keverték a stilust a Muay Tahit és a Capoeirat ezt utána meg is találtam egy ismertetőbe.
Spoiler: mutasd
beszúrtam két videót az egyiket a capoeiraról itt lehet látni a jellegzetességeket.
a másik Az AIKIDÓról akik gyakorolnak a volt edzőtársaim akik közben mesterek lettek.


Köszi a feliratot mégegyszer.

Bruce Lee szavai jutottak eszembe.
Mielőtt nem tanultam harcművészetet, az ütés csak egy ütés volt a rúgás csak egy rúgás
Mikor elkezdtem harcmúvészetet tanulni, az ütés nem volt ütés a rúgás nem volt rúgás
Mikor megtanultam a harcművészetet az ütés csak egy ütés lett, a rúgás csak egy rúgás.

Kedves Virág! Nagyon örülök, hogy az eddig látottak tetszettek! Egyetértek veled, és még azt is
hozzátenném, hogy mímelni, hogy valakit nagyon megütünk, nagyon megrúgunk, az is nagyon
nehéz lehet. Le a kalappal ezek előtt a harcművészek előtt, hiszen színésznek sem utolsók.
De lehet, hogy első sorban színészek, akkor viszont a harcművészetben való jártasságuk lenyűgöző.

Köszi a videót! Véletlenül a capoeirat tetted be kétszer.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 22:48

csilla0602 írta:Kedves Rita! Én is szeretnék gratulálni az ÖT éves évfordulóhoz, a filmet köszönöm, nagyon szeretem az ilyen jellegű filmeket.:-) :-) :-) :-)

Kedves Csilla! Köszönöm szépen! Nagyon szívesen a feliratot!
Remélem, nem okoz csalódást a film!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 19. 22:50

anine írta:Gratulálok az évfordulóhoz Rita! Köszönöm szépen a filmet! :littlehearth: :flower1:

Kedves Anine! Köszönöm, aranyos vagy! Nagyon szívesen a filmet!

Jó szórakozást kívánok!


Kép
Avatar
Firestone
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. július 19. 17:48

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Firestone » 2017. július 20. 6:53

Kedves Mónika! Mit szólsz, már nem akarlak Bélának szólítani! Azóta is szégyellem
magam, hogy annyira félreértettelek! De arra jó volt az az eset, hogy soha többé ne
felejtsem el a neved!

Köszönöm szépen a gratulációdat! Nagyon szívesen a feliratot! A nyaralás csak jó
lehet, mert még két hétig együtt lehetek a "kinti" gyermekeimmel!

Egy másik nagyon szép kép a filmből:

Kép

:) Jót mosolyogtam erre az emlékre. Vigyázz magadra az úton. :) :-h
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2017. július 20. 9:20

Köszönöm Rita! Jól választottál. Biztos sokan fogják ezt a filmet élvezni!

Üdv: Leo45
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 20. 12:57

leo-leo írta:Köszönöm Rita! Jól választottál. Biztos sokan fogják ezt a filmet élvezni!

Üdv: Leo45

Kedves Leo45! Nagyon szívesen a filmet! A sorozataimmal több nézőt szoktam szórakoztatni,
mint a filmjeimmel. Ezt sem sokan töltötték le, de mivel ehhez vagyok hozzászokva, nem
lepett meg. Ettől függetlenül én is azt remélem, hogy aki belevág, az jól fog szórakozni rajta!

Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: f.ági » 2017. július 20. 13:20

Szia Rita!
Majdnem egy hete azt hiszem, hogy vacakolt a nod32-m, ahogy beléptem ide, rögtön kiirt valamit, hogy a képhostnál nem tetszik neki a rendszer. Hát nekem sem tetszett, hogy mindig kerülgetnem kellett, igy mérgemben csak lelkiekben gondoltam Rátok. Ma már kaptam időpontot a fiacskámtól és ránézett, úgyhogy kánaán van.
Micsoda újdonságok!! Vittem ezt is, meg a másik feliratod is, meg a szellemeset is. Köszönöm ezt a sok-sok meglepit és hatalmas gratuláció az évfordulóhoz!!
Megyek majd nézelődni is, csak rá kell kényszeriteni magam a tanulásra, aztán mikor már zokni az agyam jövök ide pihenni. :-)
A héten még itt alvós vendégem is volt, a férjem bátyjának a felesége Bogácsról, meg a lakásnál klimaszerelés, munka, igy teljesen lemaradtam mindenről itt a fórumon.
Jónak igérkezik ez a film a bemutató alapján, megyek megvadászom a többit is. :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 20. 13:34

f.ági írta:Szia Rita!
Majdnem egy hete azt hiszem, hogy vacakolt a nod32-m, ahogy beléptem ide, rögtön kiirt valamit, hogy a képhostnál nem tetszik neki a rendszer. Hát nekem sem tetszett, hogy mindig kerülgetnem kellett, igy mérgemben csak lelkiekben gondoltam Rátok. Ma már kaptam időpontot a fiacskámtól és ránézett, úgyhogy kánaán van.
Micsoda újdonságok!! Vittem ezt is, meg a másik feliratod is, meg a szellemeset is. Köszönöm ezt a sok-sok meglepit és hatalmas gratuláció az évfordulóhoz!!
Megyek majd nézelődni is, csak rá kell kényszeriteni magam a tanulásra, aztán mikor már zokni az agyam jövök ide pihenni. :-)
A héten még itt alvós vendégem is volt, a férjem bátyjának a felesége Bogácsról, meg a lakásnál klimaszerelés, munka, igy teljesen lemaradtam mindenről itt a fórumon.
Jónak igérkezik ez a film a bemutató alapján, megyek megvadászom a többit is. :-)

Szia Ági! Nagyon örülök, hogy itt vagy újra! Nálatok nincs nyári szünet??? Miért kell nyáron
tanulnotok? Ez kínzás!

Én is sokkal kevesebbet tartózkodom itt, mint szoktam. A suli mellett sok volt a két sorozat,
utána az év végi hajrá és a sok adminisztráció, majd jöttek a gyerekek, most meg én megyek...
Mire magamhoz térek augusztus lesz, és lassan kezdődik az újabb tanév... Még rám is várnak
felújítási munkák, de mindenki nyár végén ér rá.

Jó szórakozást kívánok a filmhez! A vizsgákhoz sok ötöst!

Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Raging Phoenix / Tomboló főnix

HozzászólásSzerző: virag1 » 2017. július 20. 13:56

Kedves Rita !

Pótolom a hiányosságomat az AIKIDÓról.
Spoiler: mutasd
https://www.youtube.com/watch?v=eMS8RJMeVv0&feature=youtu.be


Néha annyira hiányzik, hogy inkább nem nézek meg ilyen filmeket.
De hát az idő elmúlt.

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth:

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég