Present Perfect – If You Could Turn Back Time

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 12:20

Kép

Műfaj: dráma/komédia
Részek száma: 1
Premier: 2014. február 28.
Hossza: 45 perc
Ország: Thaiföld

Főbb szereplők:
Pam - (Aom) Sucharat Manaying
UK – Natthaya Ongsritragul

Történet:

Pam boldogan éli gondtalan, bulikkal tarkított szingli életét, mikor betoppan hozzá nővére, és arra kéri, hogy egy-két napig vigyázzon a hat éves kislányára, UK-re. Pam még soha nem találkozott unokahúgával, és mi sem áll tőle távolabb, mint egy hat évessel bajlódni, de elvállalja a bébiszitterkedést. Mi gyanútlan nézők, csak a film 31. percétől kezdünk ráeszmélni, hogy e rövid alkotás nem csupán kilenc nap (ennyi lesz az egy-két napból), hanem hat év eseményeit meséli el.

Sokszor megfilmesítettek már hasonló témát, sablonossága miatt könnyű végletekbe esni vele, vagy sírós-csöpögősre, vagy gyermeteg poénosra megrendezni.
Aki megnézi ezt a 45 perces rövidfilmet, egy harmadik, a tündérien komoly változatot fogja látni, és garantáltan sokáig nem fogja elfelejteni.
Akik követik az általam fordított thai Full House-t, azok már jól ismerik Aom játékát. Most egy másik, oldaláról mutatkozik be, de ebben a szerepben sem okoz csalódást. A UK-t alakító, Natthaya Ongsritragullal csodás alakítást nyújtanak.

A Present Perfect – If You Could Turn Back Time c. thai filmet két éves fordítói pályafutásom megünneplésére fordítottam. Jó szórakozást kívánok hozzá!


Fordította: ezoritu
Formázta, időzítette, javította: vandi

Videó letöltése:

Spoiler: mutasd
https://mega.nz/#F!Ed1VFKhC!Cy5RoFiEzcBRf7bpqQbEzQ
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. március 9. 20:51

Valami lélekzetelállítóan szép film a szeretetről! Ezt a filmet látni kell. :D A kislány egy kis gyöngyszem! :lol: :lol:
ha a videó hibát jelez kicsit várni kell és elindul... :lol:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 10. 6:30

Kata! A rövid filmek közül még mindig ez a legkedvesebb! Aom fantasztikus színésznő,
ezt láthattuk a thai Ful House-ban és a Kiss Me-ben is. A kislány kis édes, és nagyon
tehetséges. Csodálatos párost alkottak ebben a filmben! Nem véletlen, hogy a Kiss Me-ben
újra összetették őket. Boldog vagyok, hogy lefordíthattam e gyöngyszemet!

Azért is jó, hogy írtál ide, Kata, mert így észrevettem, hogy ezt a filmet még nem töltöttem
fel Megára. Most pótoltam. Hátha így többen megnézik majd!

Köszi a videót!


Kép Kép
mancika
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. március 9. 18:22

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mancika » 2016. szeptember 9. 21:26

Kedves Rita!

Szeretném a segítségedet kérni, Annyiszor néztem már szét az oldaladon (amit mellesleg nagyon kedvelek) de eddig még nem tünt fel a Present Perfect – If You Could Turn Back Time c. film. Olvasva a kommenteket nagyon kiváncsivá tettek. Egy baj van csak, hogy a MEGA nem működik. :-o . A segítségedet előre is köszönöm.Szép hétvgét kívánok: Ági
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. szeptember 9. 22:32

Kedves Mancika nem tudom ébren vagy e még, de most simán elindult a Mega....van hogy rakoncázik... :)
ez a film valóban kihagyhatatlan gyöngyszem, ne add fe :littlehearth: l semmiképpen!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 9. 22:39

Kedves Ági! Pont itt voltam a gépnél, amikor írtál! Már ki is próbáltam a letöltést.
Egy perc sem kellett, és már le is jött a film. Szóval nekem épp működött a Mega.
Ha neked nem, akkor várnod kell, és újra próbálkozni. Sikerülni fog!

Nagyon jólesett olvasnom, hogy szeretsz nézelődni nálam! De jó, hogy még mindig
találsz kincseket!


Kívánom, hogy minél hamarabb megnézhesd a filmet, nagyon kár
lenne kihagyni! Biztos vagyok benne, hogy tetszeni fog!


Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 9. 22:43

Kata58 írta:Kedves Mancika nem tudom ébren vagy e még, de most simán elindult a Mega....van hogy rakoncázik... :)
ez a film valóban kihagyhatatlan gyöngyszem, ne add fe :littlehearth: l semmiképpen!

Köszi Kata, hogy te is kipróbáltad!

Én is csak azt tudom mondani, hogy egy édes filmecske!


És hogy ez kislány milyen kis tündérke:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. szeptember 9. 22:56

Nagyon szívesen...az a kicsi lány meg ennivalóan édes....biztosan találkozunk még majd vele.... :flower1: :littlehearth:
mancika
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016. március 9. 18:22

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mancika » 2016. szeptember 11. 22:43

Kedves Rita és Kata!

Nagyon köszönöm a segítségeteket! :littlehearth: :littlehearth: Végül sikerült letöltenem :) csak időm nem volt még megnézni sajnos, mert a hétvégén nem voltam itthon.

Rita kedves!
Tényleg szeretek az oldaladon bóklászni, mert ezeket a filmeket lehet hogy soha (sőt biztos) hogy nem láthatnánk. Nagyon köszönöm az eddigi munkáidat és remélem, hogy még nagyon sok érdekes filmet találsz nekünk. Ági
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. szeptember 12. 15:05

Kedves Ági! Majd megnézed a filmet, ha időd lesz. Összesen 40 perces, nem
tart sokáig.

Boldog vagyok, hogy szívesen böngészel a fórumban! A nem koreai filmjeimet
alig páran töltik le, és nézik meg, pedig vannak köztük gyöngyszemek, mint ez
is például.

Most épp egy koreai filmet fordítok, és mondhatom nagyon tetszik. A héten
fogom kitenni. Ezt többen fogják letölteni, már csak azért is, mert koreai, de
érdemes is rá, hogy sokan megnézzék!

Mindent nagyon szívesen!


Kép
andingo
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016. március 1. 11:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: andingo » 2016. október 3. 15:13

Szia!
DA-s ajánlásodra át is ugrottam gyorsan. Köszönöm.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 3. 17:50

andingo írta:Szia!
DA-s ajánlásodra át is ugrottam gyorsan. Köszönöm.


Szia! Nagyon jól tetted! Érzelmek! Érzelmek! Érzelmek! Ez az Aom már a FH-ban
is olyan nagyon érzelmesre tudta összehozni Mike-kal a jeleneteiket, pedig még
csak egymáshoz sem értek. Itt másfajta érzelmeket közvetít, nem szerelmet, de
átütő ereje van annak is!

Nagyon szívesen!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. október 9. 17:39

Kedves Ezoritu!

Ígéretemhez híven a tavasszal tőled vitt filmek közül erre szeretnék másodszor (az első A pityergő teve története volt) reagálni. Ha jól emlékszem idáig egyetlen thaiföldi filmet láttam, ez a 2004-ben készült Nyitány volt, gyönyörű képi és zenei világgal, fantasztikus mondanivalóval, a Kelet minden varázsával.
Miután láttam, hogy ez egy mai film, nem volt semmilyen elvárásom... Nagyon meglepő volt, amikor az utolsó kép is elhalványult, én csak ültem és néztem ki a fejemből.

Egyik gondolat jött a másik után:
1. Művészfilmet láttam
2. Tökéletes rendezéssel
3. Tökéletes forgatókönyvvel
4. Tökéletes színészi játékkal
5. Drámát láttam olyan érzékenységgel becsomagolva, amilyet mostanában nemigen láttam, különösen nem 43' 53"-be sűrítve
6. Óriási erénye a filmnek, hogy NAGYON MAI, bármilyen kultúra és korosztály számára könnyen értelmezhető

Hogy miért bambultam a végén? Mert a 9. nap estéjéig (a kislány szülinapjáig - tortagyújtás utánig), meg nem fordult a fejemben, hogy mi is itt a nagy családi helyzet, pedig az ilyen dolgokat nagyon hamar le szoktam venni, de a nyelv, a helyzet, a színészek teljesen elvitték a figyelmemet és amikor ráeszméltem, hogy mi is van a szemem előtt, addigra már nem volt sok vissza a filmből.
Igényes műkedvelőknek is nyugodt szívvel tudom ajánlani, feltétlenül látni kell! ;)
Sőt! Személyiségfejlesztésre, célirányos ofő órákra középiskolásoknak elemzésre is tökéletesen alkalmas a témája, az érzékenysége, a finomsága és a profizmusa miatt. :-bd

Nagyon szépen köszönöm! ^:)^ :movingflower: ^:)^
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 9. 20:18

Kedves Ir-csi! Minden szavaddal egyetértek! Annyira boldog vagyok, hogy ugyanazt a filmet,
ugyanúgy láttuk! És azért is nagyon örülök, és hálás is vagyok, hogy eszembe juttattad a
tanítási órákba való beillesztésének lehetőségét! Meg is írom Zsunak (mikaz), mert ő mindig
vevő arra, hogy akár az én fordításaimmal is, színesítse az óráit, ha épp oda illik. A mongol
filmekből, az orosz, a német animációkból is mutatott a gyerekeknek, és fordítottam kifejezetten
a tanítási órákon felhasználható kisfilmeket is (amerikai, iraki, iráni), azokat is megnézték
már.

Nagyon szívesen a feliratokat, és az élményt is!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. október 10. 7:58

Szia Rita!
Bevallom tegnap megnéztem azért újra a filmet és ma reggelre még egy gondolat megfogalmazódott bennem. Érdekes volt , hogy ezt az élethelyzetet általában az előzményekkel, kínlódásokkal zusammen "szokták" filmre vinni, de itt ez kimaradt és az időben messze ható következményeibe kaptunk belátást. Mégpedig egy olyan családi megoldásba, ami sztem rendhagyó, egyedi és mégis frappáns.
Spoiler: mutasd
A lány maradhatott lány és nem kellett elveszítenie az ifjúságát (tombolhatott, tanulhatott, találhatott őt értékelő embert), a nővér, aki egyedül élt, kapott egy gyermeket, az unokahúgát, akit sajátjaként felnevelhet. A gyermek megszülethetett és saját családjában maradhatott. De! Az élet nem ilyen 1xű és érzelmileg nagyon bonyolultak vagyunk mi emberek: a nővér szoronghat élete végéig, hogy a húga meddig kíván nagynéni maradni és mikor lép fel, mint anya. A lányban a 9 nap alatt feléledt az anya, mondhatnám "beérett", felnőtt, felelősségteljes lett. Most lett érett a saját gyermekre és egy új kapcsolatra. Bár elengedte, korántsem biztos, hogy örökre. Nincs állásfoglalás, illetve maga a történet az. Nagyon- nagyon finoman bánt mindennel a rendező. Csodálatos film, az arcok beszélnek. Régen láttam színésznőt ennyire eszköztelenül játszani, különösen nem keletit.

Köszönöm még1x! :ymhug:
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 10. 18:10

Szia Ir-csi! Már nagyon régen láttam ezt a filmet, és így lehet, hogy nem tud túl sok
mélyenszántó gondolat eszembe jutni, de a te eszmefuttatásodat olvasva, tegnap is,
és ma is, a saját, a fordítás során felmerülő gondolataimat olvasom vissza. Pontosan
ezekről írtam én is, és mások is, akik frissiben látták a filmet. Sajnos a régi topikja,
amiben a sok hozzászólás volt, az enyészeté lett.

Annyiban tér el a véleményünk, hogy úgy képzelem el hármójuk (a két testvér és UK)
jövőjét, hogy
Spoiler: mutasd
egyre szorosabb lesz Pam és a kislánya közt a kapcsolat, annyira, hogy a kislánynak
szinte két anyukája lesz. De Pam nem fogja elszakítani a nővérétől UK-t, ennyivel be
fogja érni. Viszont a kilenc nap érzelmei, tanulsága arra nagyon jó, hogy a következő
terhességét és gyermekét már felnőttként, örömmel, anyasága teljes tudatában fogja
vállalni.

Imádom Aomot! Magával ragadó a tehetsége. Még egyszer nagyon szívesen a filmet!
Hamarosan előállok ugyanennek a stúdiónak még egy rövidfilmjével. Még nem láttam,
de szívből remélem, hogy az is szuper lesz!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 21. 9:42

Kedves Rita! Hálásan köszönöm,hogy felhívtad a figyelmemet erre a filmre is! Már értem, amit a nem koreai filmekről írtál a másik fórumban.Ugyan itt is megjelenik az előítélet,a szülői ellenkezés, de nem válik uralkodóvá. Gondolok itt a két lány anyjára, aki nyilván egyikük anyaságát sem tudja feldolgozni, hiszen nem követi a tradíciót, nem teljes családba született a gyermek. De ezt a készítők csak egy-két odavetett mondattal üzenik, sejtetve,hogy megvan a generációk közötti ellentét. Ellenben a finoman árnyalt érzelmek uralkodnak. Apró pici rezdülések, gesztusok többet mondanak a szavaknál.
Három nő története ez, balladai tömörséggel elbeszélve.
Ir-csi minden gondolatával egyetértek.
1. Művészfilmet láttam
2. Tökéletes rendezéssel
3. Tökéletes forgatókönyvvel
4. Tökéletes színészi játékkal
5. Drámát láttam olyan érzékenységgel becsomagolva, amilyet mostanában nemigen láttam, különösen nem 43' 53"-be sűrítve
6. Óriási erénye a filmnek, hogy NAGYON MAI, bármilyen kultúra és korosztály számára könnyen értelmezhető

Hozzátenném még 9 nap és a kilenc hónap párhuzamát. Ahogy a kilenc hónap alatt felkészül egy gyermekét boldogan váró anya az elfogadásra, a felelősségre, úgy közvetítette a 9 nap a lány felnőtté válását.A fényképek sorozata tökéletesen összefoglalta ezt a film második felében.
Gyönyörűen fotózott jelenetek segítenek megérteni a mélyebb összefüggéseket.Akkor kezdett világosodni a történet lényege, amikor a lány és a kislány egymás mellett fekszik, s az arcuk összeér.
De tömörségében is sokatmondó az ajándékot hozó férfi jelenete, vagy a film végén felerősített hangszóró.
A főszereplő színésznő játéka és megjelenése is nagy élmény, a kislányról pedig mindent elmondtatok már. Tündéri és zseniális.
Az elképzelt jövőről folytatott beszélgetéseteket olvasva, óhatatlanul a salamoni döntés jutott eszembe.
Spoiler: mutasd
A gyermek kettéhasítását az édesanya nem engedné a bibliai történetben. Salamon ekkor jött rá,hogy ki is az igazi anya.
Úgy gondolom, a kislány szándékosan sosem fogja megtudni a nővérek titkát. Egy édesanya lehet, hogy a testvérétől képes lenne elvenni a gyermekét, de a lányának nem okozna efféle fájdalmat. Nem beszélve arról a szégyenről,hogy be kellene vallania, miért mondott le róla az elején.
Én is azt érzem,hogy két anyja lesz a kislánynak, ami egy csodálatos ajándék az élettől.A lány életében ez a 9 napos epizód volt a beavatás, ami után jöhet a saját élet vállalása egy új családdal.

Ir-csi felvetése:
Személyiségfejlesztésre, célirányos ofő órákra középiskolásoknak elemzésre is tökéletesen alkalmas a témája, az érzékenysége, a finomsága és a profizmusa miatt. :-bd
megfontolandó.
A film feliratozása, vagy a thai nyelv furcsasága miatt nem aggódom. Inkább az osztályok érettsége aggaszt. Nagyon át kell gondolnom,kinél próbálkozzam és mikor lenne alkalmas. Épp azért fontos ez, mert nagyon mai és nagyon komoly üzenete van. Nehogy belevesszünk a másságát vállaló fiú kinevetésébe, s valóban eljussak a film megértetéséig.

Rita, ha nem osztanád meg velünk ezeket a kincseket, bizony sokkal szegényebbek lennénk!
^:)^ ^:)^ ^:)^ Köszönöm!
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. október 21. 13:47

szia mikaz, de jó hogy te is láttad ezt a csodás filmet! Feledhetetlen és abszolúte kedvencek között van, számomra többszörösen megnézendős.
Rendkívűl elementáris hatású a mondanivalója, és egyáltálán nem azt érzi az ember, hogy ez egy film, hanem olyan valami, amivel sokan találkoznak, de nem erre a fantasztikus megoldásra jutnak..hogy családon belül megoldani a nem várt terhességet. Sokkal emberségesebb . szívmelengetőbb megoldás mind a valóságban mind a filmben. Arról nem is beszélve, hogy az abortusz mennyi sérülést okoz az anyának ugyanakkor gyilkossá válik. Ez alól a kivétel amikor az anya élete van veszélyben a gyermek vállalás miatt.
Az egymásra találás, csodásan van kivitelezve. Ugyanakkor fantasztikus, ahogy megőrzi a kislány titkát, hogy a lelkivilága ne sérüljön , mégis boldog együttlétté sikeredik ez a 9 nap. És egy csodás nagynéni lett belőle! Aom minden filmjében annyira át tudja adni a mondanivalóját egy nézéssel, gesztussal, mosollyal, stb. hogy nagyon igéretesnek tartom a későbbiekkel kapcsolatban . Eddig két sorozatát láttam, és bizony nagyon várom a következőt amiben láthatom ismét! De ha csak film, azt sem bánom csak jöjjön...addig pedig lubickolunk abban az élményben amit a meglévőkben nyújt! :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 21. 20:43

Kedves Zsu! Annyira, de annyira örülök, hogy megnézted! Tudtam, hogy nagyon fog neked is
tetszeni! Az egyik kedves társunk annak idején azt írta nekem, hogy nem fogja megnézni,
mert belelesett a videóba, és nem tetszett neki, hogy szürke a film. Olyan rossz volt olvasni,
mert tudtam, hogy neki is mennyire tetszene, ha rávenné magát, de kényszeríteni senkit nem
lehet, tudom magamról.

Mindannyiótokkal megegyezik a véleményem a látottakról. Nem is tudok mit hozzátenni.
Azt azonban nagyon boldogan mesélem el, hogy ennek a rövidfilmstúdiónak kereng még két
jó kritikákkal illetett rövidfilmje a neten, és én mind a kettőt felkutattam. Az egyikről már
régebben is tudtam, és nagy szívfájdalmam volt, hogy csak egy beleégetett feliratos változattal
lehetett találkozni. Eddig! Valaki feltöltött a yt-ra egy nem hardsubosat, és felirat is van!
Isten áldja meg érte! A rövidfilm ugyanabban a könyvtárban játszódik, amit a PP-ben láttunk,
és a könyvtáros srác is ugyanaz. Karácsonyra tervezem mindkettőt elkészíteni.

Nincs közöm a mai középiskolás korosztályhoz. A gyerekeim, és a barátaik már jóval idősebbek.
De azt azért nem gondoltam volna, hogy még mindig itt tartunk, hogy kinevetik a melegeket.
Sokkal toleránsabbnak gondoltam a mai tiniket!
Na, nem baj, van egy rövid videóm egy progériában, korai öregedés betegségben szenvedő 17 éves
srácról, aki a családja segítségével, és az ő hihetetlen akaraterejével, pozitív gondolkodásával,
teljesebb és boldogabb életet tud élni, mint némelyik kortársa. Segédanyagként szánom, pont a
másság elfogadása témakörhöz. Csodás videó! Sajnos ez volt Sam utolsó előadása a halála előtt.

http://www.erdekesvilag.hu/sam-berns-a-17-eves-progeriaban-elhunyt-fiu-meghato-uzenete-a-vilagnak/

Nagyon szívesen a filmet és az élményt! Boldog vagyok, hogy megnézted!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 21. 20:54

Kedves Zsu! Engem nem érdemes megdicsérni, mert elszemtelenedem, és az lesz a vége, hogy
elüldözlek a nem koreai filmeknek még a tájékáról is. De muszáj elmondanom, mert nem bírom
magamban tartani, hogy mennyire szeretném, ha még egy filmajánlatomat fontolóra vennéd.
Értékes gyöngyszem az is, és tudom, hogy mennyire kedvelnéd. A nagy filmek közül ez a
legkedvesebb, és a legkedvencebb filmem. A címe, Ustad Hotel és indiai. Blackfield nemes
egyszerűséggel lenyűgözőnek nevezte. Igaza volt!

http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=20&t=55

Van benne minden, ami a szívnek, léleknek kell, ebben nagyon hasonlít a Present Perfectre.
Abban viszont nagyon különbözik, hogy két és fél órás! Többen azt írták a korábbi topikjába,
hogy emiatt nagyon nehezen kezdtek bele, de repült az idő, amíg nézték, és akár tovább is
tarthatott volna. Számomra idegnyugtató volt minden perce, igazi léleksimogató, lélekemelő
történet. Szépek a színészek, tehetségesek. Na és az érzelmek!!!! És a zene!!! És a sztori!!!
És a csavarok a végén!!!

Ezek mellett, nagyon érdekes megnézni, hogy a burkát viselő nők, akik csak a házasság előtt
találkozhatnak a férjeikkel, egyébként mekkora szabadságot élveznek. Visszagondolva, mintha
csak "dísznek kellene" a hagyomány, hogy "legyen neve a gyereknek", mert hogy mégis csak
évszázados ez a hagyomány, meg a vallás, nem lehet csak úgy félresöpörni. Ha meg nem látom,
hogy mit csinál a lányom, azt tesz, amit akar, ha nincs rajta burka, akkor nincs rajta, de ha
hazafelé tart, akkor azért vegye fel, mégse szólják meg a családot. Van egy másik indiai filmem
is, amiben kivételesek a dalok, és az énekesek, ott burka sincs, és házasság nélkül is együtt
élhetett a két főszereplő.

Ha úgy döntesz, hogy megnézed, megint megérted, hogy miért írtam azt a koreai sorozatokról,
amit.

Itt az apa úgy haragszik a fiára, hogy közben érezni, hogy mennyire szereti. A haragja nem
végletes, és nem végleges. A koreai sorikban, ha a szülő haragszik, sokszor örökre haragszik,
mint a Ballerino-ban is.

Természetesen nem lebeszélni szeretnélek a koreai művekről, csak egy tuti biztos kincsre
akarlak rábeszélni. Nincs harag, ha úgy döntesz, hogy nem nézed meg!!!

Most jártam az Ustad Hotel topikjában, hogy fentre behelyezzem a linkjét, erre ott ragadtam
olvasgatni. Jót vigyorogtam! Ott meg a Present Perfectet ajánlgatom! Mondom, hogy ez a két
filmem a legnagyobb kedvencem!

A bölcs nagyapát india egyik legnagyobb színésze, Thilakkan alakította, míg az unokáját, a
nemzet másik nagy színészének, Mammoottynak a fia játszotta:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 21. 21:30

Köszi Rita, letöltöm! A téma csábító. Szeretem a főzős filmeket, meg az öreg is nagy kópé lehet a kép alapján.

Egyébként a sorozatokat nem fogom elkezdeni. Ez a kis csaj olyan tehetséges volt az előző filmben-bár fentebb Kati is ajánlja-, nem fogom megnézni a sorozatot. Nem szeretnék ebbe az irányba elmenni.
Mint írtam annyi koreai film megnézetlen még a tárhelyeken, s én valóban nagyon vonzódom a koreaiakhoz. Engem nem zavarnak a problémáik a filmekben, inkább szeretném megérteni az okokat. Mi magyarok sem vagyunk egyszerűek, s ugyanúgy jellemző ránk is a pesszimizmus, mint rájuk. Összetett, mély emberi érzések mozgatják őket, s én ezt szeretem bennük. Ha gyűlölnek ,akkor akár egy életre is, ha szeretnek,akkor mindent feláldoznak érte. Dolgozni, küzdeni viszont hihetetlen lendülettel tudnak, s ezt nagyon becsülöm bennük.
Ellenben a filmeket szívesen megnézem. Kitekintek így is a világra. A buthani filmed volt az egyetlen,ami bár érdekes volt, de nem tudott lekötni. Lehet,hogy ismét belekezdek. Nem voltam kellően ráhangolódva.

Ez hamarosan sorra kerül. Közben már le is töltöttem a megáról.

A Present filmmel nem lesz gond a suliban, csak okosan kell felvezetnem. Az az osztály,ahol most etikázunk, nagyon jó, okos lányokból áll, de a fiúk még nagyon gyerekesen viselkednek. Őket kell ráhangolnom, hogy ne vigyorogjanak a könyvtároson.
Tavaly év végén megnéztük a Maratont, néma csöndben figyelték, s utána tudtunk beszélgetni is róla. Ebben egy autista fiúról van szó. Tudjál ők kezelni a problémákat, és nyitottak is rá.
Akkor most én is ajánlok. Az aláírásomban lévő kép a Maratonból való. Ezt a filmet már nem tudom hányszor néztem meg, de még mindig vonz, hogy belenézzek, ahogy írok róla. A megán azért van fent, mert már sokaknak ajánlottam. Van olyan maratoni futó férfi kollégám,aki bevallotta, hogy még könnyezett is, annyira megérintette. Ő aztán tudja,milyen belülről egy ilyen futáson részt venni.
A másik az Always So Ji Subbal, ezt is láttam már jó párszor. Ez a két film a legdédelgetettebb,bár nagyon sok szép filmet láttam már. Nem véletlenül vannak az aláírásomban.

Mindent köszönök, most megyek, mert meg szeretném nézni az Üldöző 10. részét!
Köszi azt is, igazán örülök neki!

Jó pihenést! Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 22. 8:25

Zsu ! Nehogy félreérts! Csak azon a lehetőségen kaptam, hogy egy újabb gyöngyszemet
ajánlhatok. A filmek közt ezt a kettőt tartom a legértékesebbnek a dokumentumfilmeken
kívül, tehát nem is maradt több a tarsolyomban. Mivel még mindig munkálnak bennem
előítéletek, álmomban sem gondoltam volna, hogy a sokszor közönséges zenés-táncos
betétekkel tarkított bollywoodi filmek mellett egy ilyen is le tud kerülni a futószalagról.

A két ajánlatod közül a második, az Always fogott meg jobban, mert Han Hyo Joo-t nagyon
szeretem, és legalább a kedvencedet is megismerhetem, mert őt még semmiben nem
láttam. Keresgéltem, és látom, hogy a yt-on fenn van. Meg fogom nézni. Én is kíváncsi
vagyok, milyen az a film, ami dédelgetni valónak ítéltetik nálad.

Kellemes hétvégét kívánok!

Csak hogy mosollyal induljon a nap:

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 22. 11:45

Kedves Rita! Ma azzal indul a napom,hogy nem indult el a laptopom.Öreg iskolai gép,talán a rendszergazda megmenti a memórián lévő dolgokat.Most tabletről írok, ez lassú,így rövid leszek.
Megnéztem a 10. részt. Végre láthatjuk a fényt, talán jövünk felfelé a gödörből. Az ügyészt én is kedvelem már.
Az Always is fent van a megán.A vége felé van egy véres,verekedős rész,abba inkább pörgess bele,ha nem bírod,de különben elgondolkodtató,szép film.S mindkét színész szuper.Mindig

Kellemes hétvégét!Zsu
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 22. 18:52

Kedves Zsu! Sajnállak a laptop miatt! Remélem a nagyon fontos dolgaidat
máshová is elmentetted, de ha nem, akkor sincs gond, mindent le tudnak
szedni a memóriáról! A kisebbik fiam 375 képet hozott nekem vissza egy
program segítségével, véletlenül letöröltem a fényképező memóriakártyájáról.

Nagyon szívesen a 10. részt, és köszi a linket, le is töltöttem a videót.

Szép estét kívánok!


Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 23. 15:52

Szia Rita! Emlékeim szerint nincs pótolhatatlan a gépen,ami fontos,megvan máshol is.A gond,hogy napi szinten dolgoznom kellene rajta.
Holnap átnézi a rendszergazda, aztán,ha nincs más megoldás új gépet kell vennem. Sulisban már nem is reménykedem. Szegényes a költségvetés.
Szép vasárnap délutánt! Zsu
KépKép

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég