Present Perfect – If You Could Turn Back Time

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 24. 6:37

Zsu! Nekünk nem volt olyan sulis laptopunk, amit rendszeresen magunknál tarthattunk
volna, és hosszabb távon használhattunk volna. Tavaly kaptunk először ilyet. Annyira
örültünk neki!

Spoiler: mutasd
Csak azt nem értem, hogy miért romlik el mindenkié? Annyira kilóg a lóláb! Az enyém,
és vagy két kolléga gépe nem volt javítva, a többinek még garanciaidőn belül legalább
egyszer kínja volt, pedig nagyon drága, és elvileg szuper gépek! A kollégák közül senki
nem kezdő, mindenkinek van saját laptopja is, tehát a nem megfelelő használat kizárva.

Nem szeretek összeesküvés elméleteket gyártani, de hogy ezek szériahibásak lehettek,
az biztos! Bár nem mindnél volt ugyanaz a tünet, de a számteches kolléga szerint, a baj
ugyanarról a tőről fakadt. Idelökték nekünk. "Iskolába jó lesz"! Kivagyok az ilyenektől!


Szép hetet kívánok!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. október 24. 12:57

Rita írta:Zsu! Nekünk nem volt olyan sulis laptopunk, amit rendszeresen magunknál tarthattunk
volna, és hosszabb távon használhattunk volna. Tavaly kaptunk először ilyet. Annyira
örültünk neki!

Spoiler: mutasd
Csak azt nem értem, hogy miért romlik el mindenkié? Annyira kilóg a lóláb! Az enyém,
és vagy két kolléga gépe nem volt javítva, a többinek még garanciaidőn belül legalább
egyszer kínja volt, pedig nagyon drága, és elvileg szuper gépek! A kollégák közül senki
nem kezdő, mindenkinek van saját laptopja is, tehát a nem megfelelő használat kizárva.

Nem szeretek összeesküvés elméleteket gyártani, de hogy ezek szériahibásak lehettek,
az biztos! Bár nem mindnél volt ugyanaz a tünet, de a számteches kolléga szerint, a baj
ugyanarról a tőről fakadt. Idelökték nekünk. "Iskolába jó lesz"! Kivagyok az ilyenektől!


Szép hetet kívánok!


Csak azt szeretném megkérdezni, hogy milyen tipusúak voltak, hogy messze nagy ívben kerüljem....hátha összejönne valami csoda folytán... :movingflower: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 24. 17:23

Szia Kata!

Spoiler: mutasd
Hewlett-Packard (hp) a márkájuk

Ez egyébként egy nagyon jó márka! Nem szabad általánosítani!

Nekem mind a három laptopom Acer márkájú volt. Miután az első
jól bevált, másodiknak, és harmadiknak is azt rendelt a fiam. A
családban mindenkinek ilyen van, annyira megbízhatónak tartjuk.

Szép délutánt!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. október 24. 18:48

KÖSZÖNÖM!!! :movingflower: :flower1: :littlehearth: :ymhug: i-)
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 24. 22:47

Sziasztok! Csak azért jelentkezem, mert megoldódott.
Spoiler: mutasd
Érintkezési hiba miatt nem tudtam bekapcsolni. Leírom,hogy ilyenkor mit tanácsolnak a kollégák. Vegyem ki az aksit, és tegyem vissza. Valószínűleg nem tesz jót a gépnek,hogy nincs gyakrabban lemerítve az aksija.


Kata az enyém is
Spoiler: mutasd
HP!
Jó gép, már nyolc éve használom. Most volt először gond vele.

Rita,
Spoiler: mutasd
nálunk sem volt általános a hazavihető gép. Még tíz -tizenöt éve- nem emlékszem, vissza kéne keresni - az akkori igazgató beszélt rá egy pályázatra. Három évig rögzítenem kellett, mikor milyen IKT eszközt használtam órán. Ezt félévente be kellett küldeni a minisztériumba. Ennek fejében kaptam egy felszerelést: projektor, laptop, hangszórók, videólejátszó. Akkor minden szemléltetést igénylő anyagot elkészítettem ppt-vel. Hárman vállaltuk ezt akkor a tantestületből. Hoztuk, vittük a gépet a lakás és a suli között. Ma már 12 aktív tábla van a suliban. Nem kell gépet cipelni, csak adathordozón a kész szemléltetéseket. Nekem ez a mostani a harmadik gépem. De már a legtöbb kollégának van iskolai gépe. Mi sok pályázatot nyertünk, ez informatikai szakközép. Igaz most még a táblai projektorok égőit is gond beszerezni, nem várhatunk újabb gépeket.

azért felkészülök a legrosszabb forgatókönyvvel is. Minden fontos dologból készítettem biztonsági mentést. S tájékozódom, milyen gép lenne jó hosszútávon.

:) ;)) :-h Köszi, hogy szurkoltatok!
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. október 25. 9:32

szia mikaz..de örülök, hogy ennyivel megúsztad!!! :ymparty: :D \:D/ :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 25. 17:12

Zsu! Ha venni fogsz majd új gépet, akkor abban már nem lesz kivehető az aksi,
és nem is kell lemeríteni sem. Sőt az sem árt neki, ha mindig bedugva van.
Az enyém már ilyen, és olyan jó, hogy nem kell aggódnom amiatt, hogy örökké
be van dugva a konnektorba. Hiába van bekapcsolva a gépem, nem mindig ülök
előtte, van, hogy órákra abbahagyom a fordítást, de ha véletlenül nem menteném
el amit addig csináltam, és elveszne, mert lemerült a laptop, a guta ütne meg!
A seedelés miatt szoktam bekapcsolva hagyni, ha itthon vagyok.

Kép
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: mikaz » 2016. október 26. 20:44

Kedves Rita! Én is a seedelés miatt kapcsolom be délutánonként, ha itthon vagyok. Nálam is töltőn van szinte mindig.
Most kissé megnyugodtam, mert olyan jó tanácsokat kapok laptop ügyben, hogy már látom, nem fog összedőlni a világ,ha ez a régi kedves gép egyszer megadja magát. Azért remélem, nem mostanában lesz.

Köszönöm a 11. részt, vittem! ^:)^
KépKép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. október 27. 5:35

:flower1: :littlehearth: :flower1: :) :D :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kati424
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. október 4. 15:17
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kati424 » 2016. november 2. 11:47

Kedves Rita!
Köszönöm ennek a rövidfilmnek a fordítását! Nem nézek mindenfélét, én is a Korea-fanok táborát erősítem, de ajánlották, és mivel ez a kedves ismerősöm még sosem javasolt nekem rosszat, megnéztem. Nagyon jól tettem, tetszett. Hihetetlen, hogy egy ilyen rövid film is hogy tud hatni az érzelmekre, a film végig játszik a néző érzéseivel, bennem eleinte ellenszenv alakult ki a nagynéni iránt, akin elsőre látszott, hogy nem ért a gyerekhez, és az a buli... De ahogy egyre több időt tölt a kislánnyal, ahogy megismerik egymást, ahogy barátokká válnak, megváltozik amit a néző felé közvetítenek, és talán a felénél bennem is felötlött, hogy van valami a háttérben. Tovább játszanak az érzéseinkkel! A lezárás szép, reménnyel teli, ez is nagyon tetszett. Ezentúl kevésbé leszek tartózkodó, ha valami alapján érdekesnek tűnik egy nem koreai film.

Rita írta:A rövidfilm ugyanabban a könyvtárban játszódik, amit a PP-ben láttunk,
és a könyvtáros srác is ugyanaz. Karácsonyra tervezem mindkettőt elkészíteni.

A film nézése közben nekem is ez a másik film jutott eszembe, még régebben láttam, én könyvtáros vagyok, így nagyon örültem, hogy megnéztem, annyira megindító és szép, és ha lesz hozzá magyar felirat, az még jobb, mert akkor még több emberhez eljuthat. Jó munkát kívánok hozzá!
Lee Seung Gi (이승기) magyar rajongói oldal: http://lsghungarianfanpage.blogspot.hu
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 2. 18:30

Kedves Kati! Milyen jól tette az a valaki, hogy ajánlotta ezt a rövidfilmet! Szegényebb
lennél egy meglepő tapasztalattal, és egy nagyszerű élménnyel!


Valamikor én sem voltam hajlandó Koreán kívül nézelődni, most meg annyira szeretem,
hogy többé nem vagyok magam által keretek közé szorítva!

Fordítok mindent, ami jó, és már azt sem vetem el, ha nem ázsiaiba botlok. A tegnapi
és a tegnapelőtti amerikai és ír rövidfilmet nagyon sajnálnám, ha nem ismerhettem
volna meg.

A film ötlete, kivitelezése, forgatókönyve is szuper, de mennyire fantasztikusak a főszereplők!
Aomot a thai Full House-ban ismertem meg, ahol annyira imádtam, hogy muszáj voltam még
nézni tőle valamit, erre a Present Perfectet dobta elém a sors, hogy még jobban imádjam.

Most már látod, hogy ez a picike, alacsony, törékeny színésznő milyen érzelmi húrokat képes
megpendíteni a lelkedben. Ugyanerre képes a Full House-ban 20 részen keresztül. Mondjuk
kellett hozzá egy olyan társ, mint Mike D'Angelo, akivel TÖKÉLETES párost alkotnak! Hátha
egyszer kedvet kapsz egy nem koreai sorozathoz is!

Én még mindig nem láttam a the Library-t, de hamarosan nekiállok a fordításának. Biztosan
nekem is fog tetszeni. Mindenki dicséri!

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 3. 18:36

mikaz írta:Ir-csi felvetése:
Személyiségfejlesztésre, célirányos ofő órákra középiskolásoknak elemzésre is tökéletesen alkalmas a témája, az érzékenysége, a finomsága és a profizmusa miatt. :-bd
megfontolandó.
A film feliratozása, vagy a thai nyelv furcsasága miatt nem aggódom. Inkább az osztályok érettsége aggaszt. Nagyon át kell gondolnom, kinél próbálkozzam és mikor lenne alkalmas. Épp azért fontos ez, mert nagyon mai és nagyon komoly üzenete van. Nehogy belevesszünk a másságát vállaló fiú kinevetésébe, s valóban eljussak a film megértetéséig.

Kedves Mikaz! Teljesen igazad van. A középiskolások befogadóképessége nagyon eltérő szinten áll, iskolatípusonként is és osztályközösségen belül is. De! Éppen a korlátozott kóddal kommunikálók esetében, a hátrányos helyzetűeknél a legjobb személyiségfejlesztő eszköz a film, mert közvetve hat... Nem mellesleg pont az ilyen fiataloknak van szükségük a nagyobb odafigyelésre, segítségre (nevelésre). Abban egyet értek, hogy nehéz és nagyon körültekintően kell megválasztani a témát, a filmet és ehhez nagyon kell ismerni a csoportot, a csoport belső dinamikáját, szintjét. És nagyon tudni kell az egész témát mederben tartani, a vitát levezetni, értékelni, lezárni. Ezzel együtt, ha nem is mindenhol és minden esetben, de ez a film is alkalmas lehet erre a célra. Nálam listára került :)

Meglepődtem, hogy milyen sokan nézték meg és írtak róla azóta. Rita valóban nagy kincs! ^:)^
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 5. 9:42

Szia Ir-csi! Te is pedagógus vagy?!?! Olyan jó volt olvasni, amit írtál! Köszönöm a "kincs"
becenevet! Jót nevettem rajta, de nem tagadom, hogy jólesett!


Spoiler: mutasd
Én általános iskolában dolgozom. Az iskolában minden gyermek halmozottan hátrányos
helyzetű. Nem emiatt, de mégis... az osztályfőnöki óra megtartása a legnagyobb nehézség,
igazi kihívás, amit még soha nem tudtam maradéktalanul megvalósítani, pedig hetedikesek
a "gyerekeim". Nem lehet velük beszélgetni, egymás szavába vágva igyekeznek a másikat
túlüvölteni, és nem lehet gátat szabni neki. Sajnos ezt hozzák otthonról, és ez olyan erősen
beléjük ivódott, hogy nem tudom kinevelni belőlük. Ha esetleg nem üvölt bele a másik
mondandójába, akkor elkezd jó hangosan beszélni valakivel, mert nincs türelme kivárni,
hogy sorra kerüljön. És akkor még nem is szóltam arról, hogy hiába akarok beszélgetni, ha
csak nekem van a témához illő szókincsem. Ezt nehéz elképzelni, nem is szeretek erről
beszélni senkivel, mert nem értik meg, miről beszélek, de a mi gyerekeinknek az is nagy
gondot okoz, hogy egy egyszerű eseményt pár mondattal, érthetően elmondjon. Ilyenekre
gondolok, hogy hogyan vágta el a kezét, vagy hogy miért nem jött a testvére iskolába, vagy
miért nem jött ő előző nap iskolába. És normál általános iskolába tanítok, nem speciálisban!


Szóval pont én vagyok az, aki nem sokra megyek a tanítási segédanyagaimmal, de annak
nagyon tudok örülni, amikor Zsu beszámol róla, hogy milyen klasszul elbeszélgettek valamelyikről.
Most már jelentkezett Kati is, aki ha lehetősége lesz rá, szintén be akarja mutatni némelyiket
a gyerekeknek.

Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 5. 19:53

Szia Rita! Úgy kell nevetnem... Az élet nagyon-nagyon érdekes :)

Spoiler: mutasd
Igen, a második diplomám gyógypedagógia (értelmileg akadályozottak szakirány). A filmmel gyerekkoromban szerelembe estem, később bölcsészként ez csak tovább mélyült. Furcsa lesz, amit írok: fogyatékos emberek között nőttem fel, olyan idős barátaim is vannak, mint én, de olyan is van, aki engem dajkált, amikor pici baba voltam. Ez anyukám foglalkozása miatt adódott így. Leginkább az autistákat vonzottam, ők mindig megnyugodtak mellettem még ha dührohamról is volt szó... Ez a gyerekkorom szerves része. Halmozottan fogyatékos emberek, vagy csak enyhe, de súlyos magatartászavarral... Őket vonzom magamhoz vmiért :D Bár már közel 10 éve nem ebben dolgozom és már nem is otthon élek azért ez olyan dolog, ami egy életre szól.

Ha a gyerekeidet nehéz vezetni, a következőt javaslom.
1. Kérdezd meg, hogy miről szeretnének ők beszélni.
2. Egy cetlire írják fel, bele egy dobozba, listát írni, sorszámot adni és alkalmanként egyet átrágni velük.
Így készülni is tudnál a témákra. A lényeg, hogy őket beszéltesd, mindig maradj az értékek mentén, jó-nem jó, egymás véleményét értékeljék.
Akkor megy jól a dolog, ha neked csak terelni kell a beszélgetést...

Azért kiabálnak, mert figyelem-és szeretethiányosak, egymás nyakába is állnának, tudom, ismerem a helyzetet. Az enyémek zöme még állami gondoskodásban is élt. Ez a szakma az abszolút személyiségfogyasztó szakma. Most még jobban lengetem a kalapomat előtted. Itt elsődleges a nevelés, nincs mese, mivel az ismeretek elsajátítását az említett korlátozott kódú beszéd rettenetesen beszűkíti. Amikor a gyerek személyiségéhez hozzá tudsz férni, meg tudod nyitni, csak utána kezdődhet a klasszikus tanítás, addig teljes pszichológia, személyiségfejlesztés, csoportdinamika stb. Közösséget építeni, aztán jöhet a többi.

Nem is tudom, hogy mit szerettem volna írni...Ha ez a téma előjön, akkor elveszek benne x_x
Hogy mit lehet elérni velük? Bármit! Nem mindenkivel és nem ugyanúgy, de előrébb lehet jutni. Bazi nagy hittel és még nagyobb szeretettel. Ja, és mindent őszintén. Mindent megéreznek, levesznek, másképp hiteltelenné válik az ember előttük, de ezekkel a dolgokkal már biztosan Te is tisztában vagy, Te is pontosan tudod.
Lehet, bogy nem speciálisban tanítasz, de a leírt problémák azok, a megoldások is ehhez igazított eszközök kell, hogy legyenek.
Hát a Present Perfektet nem nekik kell bemutatni az biztos. :D. De! Lehet eljutni néhányukkal olyan szintre, hogy 1x akár megtudd nézni velük. Számukra legjobb eszköz a személyes segítség és ez a legnebezebb ügy. ^:)^

Ja, a kincs-et komolyan gondoltam :)
Neked is további szép hétvégét és jó pihenést! :-h
Üdv. Ir-csi
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 8. 5:53

Kedves Ir-csi! Nagyszerű dolgokat írtál! És köszönöm szépen, hogy törődtél velem!

Spoiler: mutasd
A legnagyobb baj, hogy normál gyerekekre kaptam kiképzést, nem ilyenekre, akik itt
maradtak a suliban. A szülő nem viszi el vizsgálatra a gyereket, nincs papírja róla, hogy
nem hozzánk kéne járnia. Itt marad, és kínlódunk egymással. A többi gyereket viszont
akinek semmi baja, az évek hosszú sora alatt elvitték tőlünk a közeli városi iskolákba,
akik meg örültek, mert fogyott a létszám, így fel tudták tölteni az üres helyeket.
Mi meg "úgy" maradtunk. Szörnyű, de ez van! Nem is akarok róla többet beszélni. Még
annyit, hogy igazad van abban, hogy személyiségfogyasztó ez az egész, ezt én is érzem
magamon.
Köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni. A magam kárán is sok mindenre rájöttem
már. Nagyon nehéz!

A fordítás azért jó, mert az összes feszültséget ki tudom magamból fordítani. A fórumozás
pedig rengeteg energiát ad.


Ha befejeztem a The Chaser utolsó részét, három újabb tanítási segédanyagként is használható
fordítással jelentkezem. Szerintem nagyon klasszak lesznek!

Szép napot kívánok!


Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. november 8. 7:53

Szia Rita!
Spoiler: mutasd
Teljesen át tudom érezni amit írtál, ezt ez egész helyzetet. Az én munkám már jó ideje eléggé lelket ölővé változott. Hozzád hasonlóan én is saját hobbi(k)ba menekültem, amiből töltekezni tudok, ami boldogságot okoz, s mivel ez kapcsolódik a Te kedvenc tevékenységedhez, így olyan vagyok mint egy folt, ami megtalálta a zsákját :D
Nagyon tetszik, hogy ilyen változatosan választasz, örülök, hogy ide találtam a kis birodalmadba, mert nagyon jó élményekkel gazdagodom. Köszönöm szépen! Szép napot kívánok! :-h
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. november 9. 5:31

:flower1: :) :flower1: :D :flower1: :)) :flower1: ;)) :flower1: :-* :flower1:

Kép
Avatar
dolores953
Hozzászólások: 399
Csatlakozott: 2016. február 28. 20:27
Tartózkodási hely: Vác

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: dolores953 » 2017. január 27. 17:42

Szia Rita

Köszönöm ennek a kis filmnek a fordítását. Téma: hogyan váljunk jó édesanyává egy rossz?! döntés után.
Amikor megnéztem az első gondolatom ez volt : na honnan szalasztották ezt a leányzót,
még egy kicsi gyermekre sem tud vigyázni. De az a fülhallgatós zeneoktató módszer az nagyon tetszett.
(Hogy én nekem ez nem jutott eszembe. ;) ) Ahogy aztán egyre több dolog kiderült főszereplőnőnk
életéről és kapcsolatáról, mindjárt megértettem és elfogadtam őt, sőt sajnáltam, hogy élete egyik legfontosabb
pillanatában egyedül maradt, mert a férfi elhagyta őt. De szerencsére a családja ott volt mellette. :)
A kicsi lány meg a szomszéd fiú pedig nagy zsiványok voltak: még hogy a szemétledobó elé
tenni az egyik kis cipőt, mintha... :))
Azt nyugodtan mondhatom, nagyon megérintett ez a "műalkotás" mert bár nem most láttam, még mindig
jó érzéssel gondolok rá. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
" Végtelenül hosszú az a hatvan esztendőcske, ha az ember előtt áll, és átkozottul rövid, ha a hátunk
mögött hagytuk."


Forrás: Hedwig Courths-Mahler
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2017. január 27. 19:46

Szia Dolores...tejesen egyetértek veled, bennem is sok minden megmozdul, ha eszembe jut ez a film.Fantasztikus volt, hogy ilyen egyestés fimbe mennyi mindent bele lehetett sűríteni úgy , hogy maradandóan beleégjen az emberbe mind a mondani való mind a színészek játéka..azóta keresem a filmeket, amikben játszik...mint pl. a Kiss Me, ... :D :ympray: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 28. 10:36

dolores953 írta:Szia Rita

Köszönöm ennek a kis filmnek a fordítását. Téma: hogyan váljunk jó édesanyává egy rossz?! döntés után.
Amikor megnéztem az első gondolatom ez volt : na honnan szalasztották ezt a leányzót,
még egy kicsi gyermekre sem tud vigyázni. De az a fülhallgatós zeneoktató módszer az nagyon tetszett.
(Hogy én nekem ez nem jutott eszembe. ;) ) Ahogy aztán egyre több dolog kiderült főszereplőnőnk
életéről és kapcsolatáról, mindjárt megértettem és elfogadtam őt, sőt sajnáltam, hogy élete egyik legfontosabb
pillanatában egyedül maradt, mert a férfi elhagyta őt. De szerencsére a családja ott volt mellette. :)
A kicsi lány meg a szomszéd fiú pedig nagy zsiványok voltak: még hogy a szemétledobó elé
tenni az egyik kis cipőt, mintha... :))
Azt nyugodtan mondhatom, nagyon megérintett ez a "műalkotás" mert bár nem most láttam, még mindig
jó érzéssel gondolok rá. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Szia Dolores! Én is így vagyok vele, mint Te, hogy nem most láttam, de még mindig a hatása alatt vagyok.
Bár én időnként megnézem. Legutóbb akkor, amikor Zsunak ajánlottam. Szerencsére csak 40 perces, így
bármikor előszedhető. Mondjuk a két és fél órás Ustad Hotelt is elő-előveszem. Legutóbb szintén akkor,
amikor Zsunak ajánlottam. Tekerés nélkül nézem végig a két és fél órát, mert minden pillanatát imádom!

Ennek a stúdiónak a filmje volt a The Library is, és az a romantikus rövidfilm is, amit majd Valentin napra
szeretnék lefordítani.

Nagyon szívesen a fordítást! Kellemes hétvégét kívánok!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. január 28. 10:41

Kata58 írta:Szia Dolores...tejesen egyetértek veled, bennem is sok minden megmozdul, ha eszembe jut ez a film.Fantasztikus volt, hogy ilyen egyestés fimbe mennyi mindent bele lehetett sűríteni úgy , hogy maradandóan beleégjen az emberbe mind a mondani való mind a színészek játéka..azóta keresem a filmeket, amikben játszik...mint pl. a Kiss Me, ... :D :ympray: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Kata! Annyit emlegetjük a Kiss Me-t, hogy hátha bevonzzuk a 2. évadját!!!

Kép
Avatar
wsxwsx18
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017. május 30. 20:14

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: wsxwsx18 » 2017. július 8. 21:56

Drága Rita!

Most fejeztem be e csodálatos rövidfilmet, teljesen belopta magát a szívembe. Lenyűgöző volt!!!! *-* Sikerült a végére könnycseppet is elmorzsolni.. Érzelmekkel dús volt az biztos.

Spoiler: mutasd
Nagyon jó volt látni, ahogy Aom anyává érik a gyermeke által, viszont nagyon sajnálom, amiért nem mondta el a kislánynak, hogy ő az édesanyja, bár megértem miért nem tette, csak ez elszomorított egy picit, de megértem. Öröm volt nézni, ahogy a kezdeti nehéségek után, gondolok itt a bulizásra, az ivászatra, hogy a végére mennyire maga elé helyezte azt, hogy mi a jó a gyereknek és példamutatóvá válni a gyerek számára. Nagyon jól érzékeltették a rendezők, ahogy Aom megszokott életébe belekerül valami új a gyerek és hogyan is viszonyul az új élethelyzethez, ezt mindig valami kis apróság által tudatosították a nézőkkel, legyen akár az egy ágy vagy különféle játék...
Őszintén megvallva nem sejtettem, hogy az ő gyereke lehet, addig, míg a férfi fel nem bukkant az ajtajánál és rá nem kérdezett arra, hogy hány éves a gyermek.. Innentől viszont már tudtam, hogy az ő lánya lehet, de gondolom a rendezők ezt is akarták elérni. Ami nagyon tetszett az a vége felé volt, mikor már biztosan kiderült, hogy ő az anyja, ahogy nézegette a képeket, amiket a UK csinált, és közéjük került még az amit a nővére csinált róluk a kórházba, csodálatos jelenet volt. Végén amikor búcsúzkodtak a szívem szakadt meg, hogy Aom nem tehetett semmit, hogy maradásra bírja őket. :( A vége az teljesen keretet adott a történetnek, és innentől mindenki úgy gondolhatja tovább ahogy akarja.

A film címe pedig nagyon találó, igazán illik a film mondanivalójához. Aom pedig itt is bebizonyította, hogy mennyire remek színésznő, bármilyen szerepre tökéletes választás lehet. Imádom. :littlehearth: Köszönöm, hogy e csodálatos filmet lefordítottad és megnézhettem. :x

ui1: Amikor a könyvtáros jelenet volt, az nem éppen a the libary című rövidfilm könyvtára volt? Illetve az a pasas,aki a könyvtáros volt ott? Mert a pasas abba 100%-ig biztos vagyok, hogy az volt, viszont a könyvtárba csak 99%.ig. :)
ui2: Tegnap még megnéztem azt a kis filmet, amit még valentin napkor tettél ki a Lovelorn Rhapsody-t. Erre megint csak azt tudom írni, hogy aranyos és szívmelengető volt. Örülök, hogy ezt is megnéztem, és általad részese lehettem ennek is. :) Ebben nagyon tetszett, hogy senki sem hitte el, hogy halálukig együtt lesznek, és bebizonyították, hogy igenis épp oly erős a szerelmük még 50 év elteltével is, mint fiatalon. :littlehearth:

Csók, puszi
Brigi
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Present Perfect – If You Could Turn Back Time

HozzászólásSzerző: Rita » 2017. július 9. 8:44

Kedves Brigi! Eddig még senki nem tudta magát kivonni e rövidfilm hatása alól, ha volt
olyan szerencsés, hogy megnézte. Sajnos a sok hozzászólás a régi fórumba veszett, de
már itt is gyűlik. Mindből kiérződik, hogy egy fantasztikus alkotást láttunk, fantasztikus
szereplőkkel, fantasztikusan megoldva.
Bocs! Spoilerbe tettem az írásod egy részét, hogy a csattanó, másnak is csattanó maradjon.
Ahogy az ismertetőben is írtam, nekem is jó későn esett le a tantusz.

Spoiler: mutasd
Egy oldallal előrébb már kifejtettük páran, mit gondolunk Aom és a gyermek közös jövőjéről,
én ezt írtam:
"egyre szorosabb lesz Pam és a kislánya közt a kapcsolat, annyira, hogy a kislánynak
szinte két anyukája lesz. De Pam nem fogja elszakítani a nővérétől UK-t, ennyivel be
fogja érni. Viszont a kilenc nap érzelmei, tanulsága arra nagyon jó, hogy a következő
terhességét és gyermekét már felnőttként, örömmel, anyasága teljes tudatában fogja
vállalni."

Aom csodálatos színésznő! Megvan az a képessége, hogy szavak nélkül is képes érzelmeket
közvetíteni, méghozzá nagyon erős érzelmeket. Ez már FH-ban is lenyűgözött. Amit itt,
ezzel a kislánnyal véghezvisznek, arra is csak azt tudom mondani, hogy csodálatos.

A The Library c. rövidfilmet ugyanaz a filmstúdió készítette, mint ezt. A Könyvtáros fiú,
és a könyvtár is ugyanaz mindkettőben. A Könyvtárban főszerepet játszó Ananda Everingham
pedig annak a produkciós cégnek a feje, aki a Full House-t, a Kiss Me-t és a Princess-t
készítette. Érdekes, igaz?

Boldog vagyok, hogy megnézted ezt a rövidfilmet is! Nagyon szívesen az élményt!

A Lovelorn Rhapsody is megér egy misét. Nagyon-nagyon sokra tartom azt is! Az elején
még csak egy átlagos romantikus filmnek képzeltem, de a második része teljesen más
megvilágításba helyezte az első felét is, és egy csodás rövidfilmet kaptunk. Tudnak ezek
a rövidfilmek! Örülök, hogy ezt is megnézted!

Kép

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég