The World of the Married (Házasélet)

Moderátor: kuncili

Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:07

cicus írta:Nagyon szépen köszönöm a sorozat utolsó két részét :x


nagyon szívesen! köszönöm, hogy itt voltál :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:08

gizuska írta:Köszönöm szépen a sorozat fordítását! :littlehearth: :littlehearth:


nagyon szívesen :-) szép hétvégét!
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:09

novcsi6 írta:SZia. Nagyon szépen köszönöm az újabb részeket :)


Szia! nagyon szívesen :-) már kész van az utolsó kettő is. picit most elszomorodtam azért :(( nagyon szerettem Ji Sun Woo-t :ymblushing:
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:11

Danna írta:Kuncili, hálás köszönetem a szupergyors feliratokért! :-bd :)

"..úgy szeretem, hogy mindig hozol képeket.." 


Igazán szívesen teszem. ;)

Ez is egy tündéri mosoly.. ;;)
Kép

Ez pedig olyan aranyos.. \:D/
Kép

Ez egy maratonra érdemes sorozat, hamarosan el is kezdem...... \m/

Roppant kíváncsian várom már! ;)) ;)) :)
Kép


köszi a képeket megint :-) Kim Hee Ae egy tündér és elvitte a hátán a sorozatot. igazi sikert csinált belőle a stáb és a több színész segítségével. most majd lehet maratonozni, kész van az egész. remélem, neked is tetszeni fog majd!
szép hétvégét :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:13

zsuzsianyu2 írta:Köszi szépen a 13 .és a 14. rész fordítását . Izgalmas voltak ezek a részek is ..szerintem Da kyung megérdemelte hogy kiderüljön az Doktornő és elvált férje közötti esemény .És vajon akkor ki kinek a megszállottja ??? És a kölyök is élég nehéz felfogású volt hogy a mostoha nem olyan édeske mint mutatja magát .Köszi szépen remek történet .


szia, zsuzsianyu2! már elkészült az utolsó két rész is. kíváncsian várom a véleményedet :-) Igen, Da Kyung megérdemelte a gyomrost, pláne azután, hogy a 14 részben min ment keresztül Sun Woo :(( (a tengerpartos jelenet miatt már nem tudom úgy hallgatni azt a dalt, mint előtte...)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:15

ferenczine61 írta:Nagyon köszönöm ismét ennek a két résznek a fordítását. Nem csalódtam ismét benne, szuper volt, izgalmas, gyönyörű zenével. Még egyszer hálás köszönet érte!


örülök, hogy kiemelted a zenét! igen, nagyon jó, megy a sorozathoz! valahogy ebben a sorozatban minden rendben volt (a végével azért vannak problémáim, olyannyira, hogy még mindig rágódom rajta...)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:16

Angéla78 írta:Köszönöm♡♡♡ ^:)^


szívesen :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:17

nemethbaby írta:@};- Én is nagyon szépen köszönöm Neked a 13-14.r. feliratát, vittem! :flower1:

nagyon szívesen! kész az utolsó két rész is :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 22. 19:27

jutka12 írta:semmit nem lövök le.
pazar volt.
hullámvasút netovábbja.
kipurcantam.

és minden szereplőt szerintem kellően megismerhettünk.
a teherautó mellett sétáló Sun woo monológja belenyomott az aszfaltba. és a jól emelített, minden sarkon új , arcba zúduló érzelemtömeg.
a fia karaktere is kamaszkor 'sima' gubancai mellett a talajvesztő, kapaszkodásra kezet kereső-ellökő reakciói-ohhh nagyon jól ábrázolják. és a koreai kapunak/megoldásnak is örülök.
és a pszichiáter srác bár súlytalannak tűnik, mégis jókor jól lép be , pont a hivatásának megfelelően valós segítséget nyújt minden esetben.

férjek-feleségek.
kilépések, kapaszkodók. ki kinek hogyan lesz ártójává? (bántalmazójává)

és hogyan lehet rendezni mindezek után a további életünket? hova kerülnek az átélt traumák, gyötrődések?

szégyen.
elmúlik? halványul? felbukik még majd? és akkor ,

jó sorozat volt.
jó választás.
újra csak köszönet érte mindenkinek aki lehetővé tette az élvezhetőséget.
ölelés


szia!

uff, nekem azért voltak bajaim a végével, nem is egy.

Spoiler: mutasd
legfőképp, hogy már bocsánat, de mi az, hogy Da Kyung újra kezdhette, Sun Woo-nak be behúztak egy gyomrost a gyerek eltűnésével? ő kapta a legnagyobb büntetést, amikor az elején csak áldozat volt. aztán persze csinált megkérdőjelezhető dolgokat, de ezek mind következményei voltak annak, amit Tae Oh vele tett.
a gyerek elszökés teljesen rosszul lett felvezetve. amikor állnak az autónál, esküszöm, azt hittem, hogy majd mondja az anyjának, hogy fogadja vissza, ő az, aki az apjáért kiált, utána mégis ő rohan el? értem, hogy a sorozat azt mondja, hogy mindig az ártatlanok sínylik meg a legjobban, de sztem 1 év (vagy még több, mert ugye sun woo haja hosszabb a legutolsó jelentben) az túlzás. bele se merek gondolni, Sun Woo min mehetett keresztül.
Dr. Kim... nagyon haragszom az írókra... egyszerűen nem tudtak a karakterrel mit kezdeni, nem tudták eldönteni, merre menjen. persze, mindig ő az, aki ott van, amikor Sun Woo-nak szüksége van rá, de valahogy az ő történetei mindig félbe maradnak, mindig csak lóg a levegőben. valahogy végig úgy volt felépítve, hogy majd azért lesz közte és Sun Woo között valami, erre semmi. és tudom, hogy a sorozathoz nem klappol az abszolút happy end, nem is vártam, de szerintem ez túlzás volt. sun woo mindent elvesztett és még akkor is ő bele rúgnak bele :( és nem tudjuk, mi történt az egy év alatt, de ahogy elnézem, Dr. Kim is lemondott róla.
szegény Ye Rim... talán az ő története a legvalóságosabb, nagyon szomorú, de igaz. ha egyszer elveszik a bizalom, azt iszonyú nehéz visszaszerezni :(

sokan kérnek második évadot, szerintem, nincs már benne több, de azért megnézném, hogy Dr. Sul, Tae Oh szuper fanja, összejön rajongása tárgyával, aztán ő is úgy végzi, vagy még úgyabbul, mint Sun Woo, hehe.


de köszönöm, hogy itt voltál, hogy szeretted a sorozatot :-) szép hétvégét!
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Emo
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019. május 8. 6:57

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Emo » 2020. május 22. 19:41

Kedves kuncili! Nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását! Fantasztikus sorozat!
Neked is szép hétvégét, jó pihenést :movingflower: :movingflower: :movingflower:
^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
jutka12
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016. március 1. 23:20

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: jutka12 » 2020. május 22. 21:35

megnézem a feliratoddal az utolsó részt. (olvasva téged még mindig "vitában vagyok" a véleményeddel :-)
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2020. május 22. 23:44

Kedves kuncili! Köszi szépen a 15, és a 16, rész fordítását . Nagyon jó sorozatot választottál és remekül fordítottad le .SPOJLER ..... Szerintem, én Sun Woon nem éreztem hogy bosszúból mond el mindent Da kyungnak ..csak végre megkellet érteni a volt szeretőnek hogy Ő a helyettesítő ..és a Tae Oh már az apa lelépésénél fogadta meg és a féktelen nagyra törő vágyaival egyre feljebb halad a a nők hátán ..és bizony jól mondta neki Sun woo újra lesz szerető akivel még feljebb fog lépni a rang létrán ..A fúk értette meg talán az apjának fontos a hírnév ..és ha kell alakoskodik és színházat játszik .( pfuj de utáltam a síros, pityogos családi dumát igen csak kinyílt a zsebembe a bicska ..) Tudjuk ki jött vissza 1 év után , remek volt az anya szerepe minden érzés benne volt Sun Woonak ) Óriási volt a sorozat ..Köszönöm szépen hüha de tetszett . :x
km1
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019. november 5. 19:07

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: km1 » 2020. május 23. 6:09

Köszönöm a fordítást, nagyon tetszett. :ymapplause: km
leo-leo
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2016. március 9. 15:54

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: leo-leo » 2020. május 23. 8:13

Köszönöm a 15. és 16. részek feliratait! Nagyon tetszik a sorozat, a fordításod pedig nagyszerű! :) :) :)
schwiegel
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016. február 28. 22:41
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: schwiegel » 2020. május 23. 12:42

Köszönöm szépen a teljes sorozat fordítását!
Angéla78
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2020. február 21. 17:08

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Angéla78 » 2020. május 23. 14:22

Köszönöm♡♡♡imádtam nagyon ♡♡♡ :littlehearth: :littlehearth:
Csillagvirág
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016. március 8. 19:48

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: Csillagvirág » 2020. május 23. 17:28

Nagyon szépen köszönöm a sori feliratát, nagy reményekkel állok neki. :movingflower: :)
szkari
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2017. október 29. 17:51

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: szkari » 2020. május 23. 18:50

Köszönöm szépen az egész sorozatért végzett pontos, gyors munkádat. :) :) :)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 23. 20:11

Emo írta:Kedves kuncili! Nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását! Fantasztikus sorozat!
Neked is szép hétvégét, jó pihenést :movingflower: :movingflower: :movingflower:
^:)^ ^:)^ ^:)^ :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:


nagyon szívesen, örülök, hogy tetszett :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 23. 20:15

zsuzsianyu2 írta:Kedves kuncili! Köszi szépen a 15, és a 16, rész fordítását . Nagyon jó sorozatot választottál és remekül fordítottad le .SPOJLER ..... Szerintem, én Sun Woon nem éreztem hogy bosszúból mond el mindent Da kyungnak ..csak végre megkellet érteni a volt szeretőnek hogy Ő a helyettesítő ..és a Tae Oh már az apa lelépésénél fogadta meg és a féktelen nagyra törő vágyaival egyre feljebb halad a a nők hátán ..és bizony jól mondta neki Sun woo újra lesz szerető akivel még feljebb fog lépni a rang létrán ..A fúk értette meg talán az apjának fontos a hírnév ..és ha kell alakoskodik és színházat játszik .( pfuj de utáltam a síros, pityogos családi dumát igen csak kinyílt a zsebembe a bicska ..) Tudjuk ki jött vissza 1 év után , remek volt az anya szerepe minden érzés benne volt Sun Woonak ) Óriási volt a sorozat ..Köszönöm szépen hüha de tetszett . :x


szia, zsuzsianyu2! mondtál egy fontosat és érdekelne, hogy miböl vetted észre, hogy a srác átlátott az apján? nekem valahogy olyan érzésem volt, hogy sajnálta, és ezért nem tartom elfogadhatónak a végét. (meg úgy ámblokk) nagyon kivi vagyok :-)

a feliratot szívesen, nagyon örülök, hogy szeretted a sorozatot :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. május 23. 20:28

leo-leo írta:Köszönöm a 15. és 16. részek feliratait! Nagyon tetszik a sorozat, a fordításod pedig nagyszerű! :) :) :)

nagyon szívesen :-) örülök, hogy tetszik a sorozat :-)

schwiegel írta:Köszönöm szépen a teljes sorozat fordítását!

nagyon szívesen tettem :-) köszönöm, hogy megnézed :-)

Angéla78 írta:Köszönöm♡♡♡imádtam nagyon ♡♡♡ :littlehearth: :littlehearth:

szívesen, nagyon örülök, hogy tetszett a sorozat :-)

szkari írta:Köszönöm szépen az egész sorozatért végzett pontos, gyors munkádat. :) :) :)

nagyon szívesen, nagyon örülök a sorozat sikerének :-)

km1 írta:Köszönöm a fordítást, nagyon tetszett. :ymapplause: km

nagyon szívesen :-) örülök, hogy tetszett és köszönöm!
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
zsuzsianyu2
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:39

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: zsuzsianyu2 » 2020. május 24. 10:09

kuncili írta:
zsuzsianyu2 írta:Kedves kuncili! Köszi szépen a 15, és a 16, rész fordítását . Nagyon jó sorozatot választottál és remekül fordítottad le .SPOJLER ..... Szerintem, én Sun Woon nem éreztem hogy bosszúból mond el mindent Da kyungnak ..csak végre megkellet érteni a volt szeretőnek hogy Ő a helyettesítő ..és a Tae Oh már az apa lelépésénél fogadta meg és a féktelen nagyra törő vágyaival egyre feljebb halad a a nők hátán ..és bizony jól mondta neki Sun woo újra lesz szerető akivel még feljebb fog lépni a rang létrán ..A fúk értette meg talán az apjának fontos a hírnév ..és ha kell alakoskodik és színházat játszik .( pfuj de utáltam a síros, pityogos családi dumát igen csak kinyílt a zsebembe a bicska ..) Tudjuk ki jött vissza 1 év után , remek volt az anya szerepe minden érzés benne volt Sun Woonak ) Óriási volt a sorozat ..Köszönöm szépen hüha de tetszett . :x


szia, zsuzsianyu2! mondtál egy fontosat és érdekelne, hogy miböl vetted észre, hogy a srác átlátott az apján? nekem valahogy olyan érzésem volt, hogy sajnálta, és ezért nem tartom elfogadhatónak a végét. (meg úgy ámblokk) nagyon kivi vagyok :-)

a feliratot szívesen, nagyon örülök, hogy szeretted a sorozatot :-)

Szia . SPOJLER.... Én úgy éreztem a fiú arc kifejezéséből igen elsőre megijedt mikor a majdnem baleset történt ..de aztán a térdepelős jelenetnél már egyértelmű , volt csak a jobb élet kellet neki és a fia aki emlékezet rá hogy érdekből kell a gyereke, hiszen megpofozta minden gondolkodás nélkül az apja mikor az érdeke úgy kívánta . ( milyen apa az ilyen aki nehezen megszerzett gyerekét nem védi meg egy semmiségért) (na itt már igen dühöngtem )
A fiú látta hogy a csúnyán elvert anya az aki mindent elfelejt és megbocsát neki . Holott a fiú kérte nem kell az apja . Amit tudjunk maga nem volt képes egyedül felemelkedni ..mert a dokinő mellett lett valaki .
Avatar
jutka12
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016. március 1. 23:20

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: jutka12 » 2020. május 25. 0:51

akkor spoilert megpróbálom bekapcsolni

Spoiler: mutasd
tehát a fiú viselkedése.
szerintem nem csak a pofon volt erős 'árulás' ellene, azt még sok utálkozással, de felülírhatta volna ha nincs a sok előzmény-az anyjával való bánásért. de az ingadozásai mind a tehetetlenségéből fakadnak, mert alapból vágyik a "meg nem történte" előző világra ő is-ahogy az apa is és az anya is. de a fiú látja át a hullámvasútból kiszállni csak végleg lezárással lehet. de az anyag megint inog. megint nem az az erős---amit igazán nem is olyan jól lehet viselni egy kamasznak- szóval már nem üvegszám iszik feszültségoldásként, de a biztonságos melegség hiányzik a fiúnak. nem a babusgató, mindent átvállaló anya, hanem a döntéseiben következetes.
de ott a térdre esésnél a fiú látja h az anya is rogyik össze átvitt értelemben is belelép a régi 'segítem addig amíg.'cipőbe. .
és a fiú ebből újra már nem kér.
ez már nem az a helyzet, hogy "az ismert rossz is jó, mert tudjuk mi várható sorra és hogyan jutunk túl rajta' , mint a bizonytalanság.
nos ő ebből nem kér. az impulzív szülei terheit nem akarja látni.
szerintem a pszichiáter doki segíthetett neki-de ez semmiből nem látható, csak én gondolom, h ismeri az ellátórendszerek ilyen formáit, és mivel nem csak 1 ülésben beszéltek korábban , ezért a háló megtartó ereje működhetett. a gyerek érdeke ez volt. sok trauma után.
az anya pedig nagyon megkínlódta belül, én végig nem is értettem hogy miből táplálkozott a 'fent tartó' ereje. az ő hátteréről semmi nem jött szem elé-vagy nem jól figyeltem.
az apa csak támogatás alapján állt fel a maga mély verméből - de nem is képes ennél tovább változni.

/az utolsó rész 3 héttel előttinek jelzett jelenete zavaró volt, mert abban a képsorban 3 hete csak a visszagondolás történt egy 3 évvel! ezelőtti idilli enyelgős-és már tudható hamis szitura. na de kifésültem magamban, csak mindkétszer zavart az idő beírása.)


remélem jól csináltam az elrejtést.
Avatar
jakabkne
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2017. augusztus 27. 12:08

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: jakabkne » 2020. május 25. 12:11

Nagyon szépen köszönöm e remek sorozat fordítását.Sajnos a való életben is vannak hasonló történetek..Azt sajnálom,hogy mennyire nagy sz6envedői a gyerekek az ilyen családi történéseknek,akik még nem igazán értik mi miért is történik.Hatalmas,szinte gyógyíthatatlan seb keletkezik kis lelkükben.
force
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020. május 25. 21:41

Re: The World of the Married (Házasélet)

HozzászólásSzerző: force » 2020. május 25. 21:59

Köszönöm szépen a feliratokat :)
Az AvistaZ-on nem vagyok rajta (de hátha lesz majd szabad regisztráció), torrentról szoktam tölteni filmeket. (de Dél-Koreai és ázsia sorozatok nincsenek nagyon más torrent oldalakon:(, vagy legalábbis én nem tudok róla.

Letöltöm akkor direktbe, találtam a dramaday.net oldalt.
Valaki megtudná mondani, hogy a dramaday-en melyikhez talál a felirat, hogy ne kelljen mindeniket letöltsem és kipróbálgassam.
https://dramaday.net/the-world-of-the-married/
Előre is köszönöm.

Vissza: “Korea”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég