The Lady Assassin

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 12:21

Kép

Műfaj: történelmi/romantikus/dráma /harcművészet
Részek száma: 1
Premier: 2013. július 28.
Hossza: 89 perc
Ország: Vietnám
Nyelv: vietnámi

Főbb szereplők:
Kim Dzung, Tang Thanh Ha, Thanh Hang, Thai-Hoa Le, Diem My, Ngoc Quyen

Történet:

A történet egy kies helyen álló fogadóban játszódik. A fogadónak négy gyönyörű tulajdonosa van, akik a vendégeknek nemcsak a hasát tömik meg, hanem egyéb szolgáltatást is nyújtanak.
Senki sem sejti róluk, hogy ha korrupt hivatalnokok, katonák, tévednek be hozzájuk, azokat kifosztják és elteszik láb alól. Az ok, mindegyikük családját katonák, vagy szegényeket sanyargató hivatalnokok pusztították el.
Egyik mészárlásuk alkalmával megmentenek egy fogvatartott fiatal lányt, aki arra kéri őket, hogy képezzék ki orrgyilkosnak, hogy bosszút állhasson Quan Du tábornokon. Ez pont kapóra jön egyiküknek, akinek szintén elintézetlen ügye van a tábornokkal.
Elkezdődik a képzés, majd szép lassan fény derül rá, hogy nem mindenki az, akinek kiadja magát.

Eddig csak egy vietnámi filmet láttam és fordítottam, a Blood Lettert, de már akkor is elcsodálkoztam, mennyire sokkal jobbat kaptam, mint amire előítéletekkel telve számítottam.

Most már volt sejtésem, mit fog nyújtani a The Lady Assassin, de a valóság ismét jócskán túlszárnyalta a várakozásomat. Eredeti, nem sablonos történet, nagyszerű színészek, csodálatos tájak és fantasztikusan megkoreografált jelenetek teszik élvezetessé, ezt a nem mindennapi filmet.
Jó szórakozást kívánok hozzá!



Fordította: ezoritu
Időzítette, formázta: vandi


Videó letöltése:

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 9. 0:09

:-h Szai Rita,viszem ezt a filmet is. :)
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 9. 14:18

Mar meg is neztem,nagyon tetszett,azok a csajok! ;)
Jo fantaziaja volt a forgatokonyv irojanak,kulonlegesek voltak a labdas jelenetek.Na es a takaritas! :D
Koszonom ezt a klassz elmenyt Rita! :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 9. 18:49

boszorkany írta:Mar meg is neztem,nagyon tetszett,azok a csajok! ;)
Jo fantaziaja volt a forgatokonyv irojanak,kulonlegesek voltak a labdas jelenetek.Na es a takaritas! :D
Koszonom ezt a klassz elmenyt Rita! :-bd

Szia Éva! De örülök, hogy megnézted a második vietnámi filmet is! Ahogy olvasom,
ez sem okozott csalódást! Én is így foglalnám össze, ahogy te: jó forgatókönyv, szép
csajok, klassz jelenetek és koreográfia. Tudnak ezek a vietnámiak! Alig várom, hogy
egy újabb harcos-fantasztikus filmjüket lefordíthassam!

Nagyon szívesen az élményt!

Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 9. 20:29

Rita írta:
boszorkany írta:Mar meg is neztem,nagyon tetszett,azok a csajok! ;)
Jo fantaziaja volt a forgatokonyv irojanak,kulonlegesek voltak a labdas jelenetek.Na es a takaritas! :D
Koszonom ezt a klassz elmenyt Rita! :-bd

Szia Éva! De örülök, hogy megnézted a második vietnámi filmet is! Ahogy olvasom,
ez sem okozott csalódást! Én is így foglalnám össze, ahogy te: jó forgatókönyv, szép
csajok, klassz jelenetek és koreográfia. Tudnak ezek a vietnámiak! Alig várom, hogy
egy újabb harcos-fantasztikus filmjüket lefordíthassam!

Nagyon szívesen az élményt!

Kép

Igy igaz Rita,klassz volt,nem is toroltem le a geprol,biztosan megnezem meg ,ahogy labdaznak. :D
A varakozasod nekem is nagy oromet fog okozni ujra egesz biztosan.Bizok a valasztasaidban es koszonom,hogy idekerulhettem. @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 10. 6:08

Szia Éva! Folyamatosan keresek hasonló harcos filmet, de még nem találtam. Ezt a kettőt
is akkor kaptam el, amikor feltöltötték az egyik torrentoldalra, lehet, hogy nem is kéne
keresgélnem, csak kivárnom a következő feltöltést.

Én is örülök, hogy a személytelen online nézős oldal után idetaláltál!

Szép napot kívánok!


Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 10. 15:28

Rita írta:Szia Éva! Folyamatosan keresek hasonló harcos filmet, de még nem találtam. Ezt a kettőt
is akkor kaptam el, amikor feltöltötték az egyik torrentoldalra, lehet, hogy nem is kéne
keresgélnem, csak kivárnom a következő feltöltést.

Én is örülök, hogy a személytelen online nézős oldal után idetaláltál!

Szép napot kívánok!


Kép

Szia Rita,majd szembe jon Veled,amikor nem is szamitasz ra es az lesz az igazi. :)
Koszonom,legyen Neked is szep a mai napod meg a tobbi is. ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 10. 18:15

Azonnal megírom, ha szembejött! Sőt látni is fogjátok! :littlehearth:
:-h
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 10. 19:29

Rita írta:Azonnal megírom, ha szembejött! Sőt látni is fogjátok! :littlehearth:
:-h

:-bd
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 12. 12:55

Kedves Rita!
Ezt a filmet is tavasszal vittem és néztem. A történet kerek, de vmiért döcög egy kicsit. Túlfűtött szexuálisan, amire van magyarázat, túl sok vér folyik, amire szintén van magyarázat: gyilkos kurtizánok a főszereplők, márpedig a kincsért folyó gyilkolászásból nem maradhat életben az, akit csak ez motivál, csakis az, aki a boldogságot jobban vágyja, mint a pénzt vagy a bosszút, s nem mellesleg egy új élet hordója.
Valahogy minden túl sok, a repkedés, a harc, a hullák, valahogy nagyon elrugaszkodott és önmagáért való a film, a derékra kötött, ruhák színével megegyező színű műanyaggömbök, a zene, a jakuzziszerű fürdő és még sorolhatnám...
Nekem nem jött be ez a film, hiába van rendben a végső mondanivalója, nálam már a forgatókönyv, a film elkészítésének igénye gyenge...Ezt most teljesen őszintén mondom: "C" kategória, a Véres levél ettől egy fokkal színvonalasabb mindenképpen.
Ezzel együtt örülök, hogy láthattam, mert ebből is sokat tanul az ember, azon túl, hogy sajnos nem nyílik lehetőség sűrűn keleti filmek -nem koreai, nem kínai, nem japán- megtekintésére.
Ezért is örök hála, hogy Te dolgozol ezzel és nekünk is elérhetővé teszed.
Köszönettel: Ir-csi ^:)^
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 13. 21:26

Kedves Ir-csi! Ide is majdnem ugyanazt írhatnám, mint a Blood Letterhez, azzal a különbséggel,
hogy ez nem az első, hanem már a második filmem volt az akció-fantasy-harcművészet műfajon
belül. Számomra tele volt nem várt ötletekkel, amit ráadásul csábosan-csajosan oldottak meg.
Könnyű volt elvarázsolnia a filmnek, mert a gyilkolászáson kívül, minden tetszett a szememnek.
Nekem ennyi elég volt a sikerhez, de a The Golden Cane Warrior után, annyit már én is látok,
hogy a két vietnámitól van jobb is a műfajban. Úgyhogy amióta lefordítottam, a Golden Cane
áll a dobogó tetején.

Nagyon szívesen a fordítást! Ti is örömet okoztok azzal, hogy megnézitek!

Még találtam három pörgőset! Itt az egyik:

Kép
Elthan
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2018. szeptember 9. 14:02
Tartózkodási hely: Győr

Re: The Lady Assassin

HozzászólásSzerző: Elthan » 2018. december 14. 21:08

Megnéztem ma este ezt a filmet. Kedves Rita köszönöm, hogy lefordítottad. Hát biztos bennem van a hiba, de Ir-csi véleményével értek egyet. Ez a film nekem sem jött be. Én az ilyenre azt szoktam mondani egyszer nézhető. Azért van itt elég amit még megnézhetek és biztos tetszeni fog néhányés akár többször is megnézhetem őket.

Vissza: “Vietnám”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég