Blood Letter (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Blood Letter (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. február 27. 12:22

Kép

Műfaj: történelmi/romantikus/dráma/misztikus/harcművészet
Részek száma: 1
Premier: 2012. január 20.
Hossza: 100 perc
Ország: Vietnam

Főbb szereplők:
Huynh Dong – Nguyen Vu
Midu – Hoa Xuan

Történet:

A történet kezdetén, egy kisfiú, Nguyen Vu, aki egy rejtekhelyről szemtanúja volt a teljes családja lemészárolásának, egy hegyi templomba érkezik. A templomban magányosan élő szerzetes felneveli, és rendkívüli harcost farag belőle.
Évekkel később Nguyen Vu megtudja, hogy nagyapja udvari főtanácsadó volt. Ágyasával együtt a Király meggyilkolásával vádolták, és a Királyné parancsára a családtagjaikkal együtt kivégezték őket. Ő az egyetlen, aki túlélte a tragédiát.
A Király halála mögött valójában a Királyné állt, és erről két bennfentes eunuch is tudomást szerzett. Meg is ölték mindkettőt. Ám egyikük, haláltusája közben, a saját vérével leírta a Királyné viselt dolgait.
Nguyen Vu rájön, hogy csak úgy állhat bosszút a Királynén, ha megszerzi ellene a bizonyítékot, az eunuch levelét. Kereső útja során megismerkedik két nővérrel, akiket szintén a bosszú hajt a fővárosba.

A Blood Letter c. film több szempontból is érdekességnek számít. Ez az eddigi legnagyobb költségvetéssel készült vietnami film. A „Legjobb külföldi film” kategóriában, Oscarra is felterjesztették, de az AMPAS elutasította, mert nem felelt meg minden kritériumnak. Rendezője, Victor Vu, egyike azon Amerikában született, vietnami származású filmkészítőknek, akik visszatérnek szüleik szülőföldjére, hogy tudásukkal támogassák és fellendítsék a vietnami filmipart (nem mindenki várja őket tárt karokkal, Victor Vu-t is meggyanúsították, hogy semmi eredeti nincs a filmjében, különböző ázsiai történelmi filmekből ollózta össze a jeleneteit).

A Blood Letter, nevétől eltérően kevésbé véres, és kevésbé durva egy átlagos koreai történelmi filmhez képest. Lélegzetelállító tájakkal, remek színészi játékkal, profi módon kidolgozott akció jelenetekkel jutalmazza meg nézőjét, szórakoztató kikapcsolódást nyújt.

A hálás szívvel ajánlom a filmet AGV-nek, Gabinak, Unninak, Ildikónak (kildikó) és Nayginak, akik a kezdetektől, február 1-től, a mai napig folyamatosan velem tartanak a Silver Spoon, Sterling Shackles c. hongkongi sorozatom topikjában. Hozzászólásaikkal, véleményükkel, képekkel, gifekkel, lelkesedésükkel segítették, támogatták munkámat, és nagyban hozzájárultak a sorozat népszerűsítéséhez. Köszönöm nektek!
Köszönet Szilviának, Katinak (mkati), Évának, Ildikónak (Szabó I.), weronnak, szildornak, Juditnak (keszler57) és Marikának (Megyesné) is!

Ezzel a filmmel, és az Another Parting c. webdrámával kívánok Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Fordította: ezoritu
Formázta, időzítette, javította: vandi
Online feltöltés: Pirmajer Kornélia

Online nézhetőség:

Videó letöltés:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
bearbear

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: bearbear » 2016. március 1. 19:59

Most kezdek majd megismerkedni a vietnami filmekkel, ez már nagy vágyam volt eleddig is. A koreai és a kínai filmeket már valamennyire ismerem, érdekel mennyiben más a vietnami film, mint az imént említettek. Köszönöm szépen a lehetőséget.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. március 2. 6:13

bearbear írta:Most kezdek majd megismerkedni a vietnami filmekkel, ez már nagy vágyam volt eleddig is. A koreai és a kínai filmeket már valamennyire ismerem, érdekel mennyiben más a vietnami film, mint az imént említettek. Köszönöm szépen a lehetőséget.

Kedves bearbear! Jól teszed, hogy belevágsz! Kellemesen fogsz csalódni! Bár lehet, hogy
benned nincs is előítélet. Bennem volt, sokkal rosszabbat vártam, mint amit kaptam.
Mindkét vietnámi filmemre büszke vagyok. Nem is tudnék választani közülük. Talán a
The Lady Assassin különlegesebb, a benne található képi ötletek miatt.

Ha már kuriózumra vágysz, ne hagyd ki az indonéz The Golden Cane Warrort sem! Nem
fogod megbánni, garantálom. Az indiai Ustad Hotel után, ez a legnagyobb kedvencem a
filmjeim között.

Jó szórakozást kívánok!


Kép

Kép
bearbear

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: bearbear » 2016. április 2. 19:08

Megnéztem mindkettőt, ez a film nekem jobban tetszett. Sorba fogom venni a többit is, csak időközben kell néznem sorozatot is :roll: Köszönöm szépen még egyszer.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. április 3. 14:57

Kedves bearbear! Örülök, hogy kiválasztottad ezt a két vietnámi filmet! A Blood Letter volt
az első vietnámim, és ezt soha nem fogom neki elfelejteni, főként, hogy nagyon kellemes
meglepetést is okozott. A The Lady Assassin a különlegessége miatt hagyott még nagyobb
nyomot bennem. Nagyon szeretem mindkettőt.

Melyik országba fogsz legközelebb ellátogatni?

Még egyszer nagyon szívesen!


Kép
Avatar
boszorkany
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2016. április 24. 12:13

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: boszorkany » 2016. június 9. 0:04

Szia Rita :-h most innen integetek Neked.Par perce fejeztem be ezt a filmet,koszonom.
Megint kulonleges miliobe vittel el,sosem neztem meg vietnami filmet.Vietnamrol igen,de az o gyartasukban meg nem.
Csodaszepek a tajak,de nem elnek ott,de nezni barmikor. :)
Szeretem amikor a levegoben repulnek a harcosok,meg akkor is,ha a valosagban annyira magasra biztosan nem tudnak felugrani es szaladni. :D
Tetszett a film, a foszerelplo nonek meg aranyos fitos orra van. ;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. június 9. 18:41

Szia Éva! Mosolyogtam a harcosokra tett megjegyzéseiden, mert Kriszti jutott eszembe,
aki azt mondta, hogy ha egy színésznek bot vagy kard van a kezében, neki máris jöhet
a film. Nekem sincs problémám a láthatatlan kötelekkel. Ha a mutatványok jól vannak
eladva, és megveszem őket.

Én is sokkal többet kaptam ettől a filmtől, amint amit vártam. Örülök, hogy összeakadtam
a Blood Letterrel, mert így a The Lady Assassint már tudatosan töltöttem le. Tudtam, hogy
klassz filmet fogok látni. Így is lett!

Nagyon szívesen a fordítást! :-h

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 11. 21:09

Szia Rita!
Ezt a filmet is még tavasszal vittem és néztem.
Az operatőri munka csodálatos, aki fényképezte, szereti és ismeri a vidéket. A repkedő harcosok mozgása is kivételesen jól sikerült. A történet rendben van, a karakterek is mutatnak fejlődést. Nekem kissé tárgyilagos, szerintem elég sok vér folyt benne, hulla is volt bőven. Talán azért tűnhet fogyaszthatóbbnak, mint a koreai filmek, mert nincs benne annyi szubjektíven bemutatott érzelem, a dramaturg nem ad teret és lehetőséget a színészeknek a karakterek érzelmeinek árnyalására, így nem is tud annyira bevonni a sztoriba, mert kevésbé drámai hatású a film. Ez viszont objektíven tekintve egyértelműen hiba, mert a film technikai része felé billen a mérleg nyelve, a dráma ábrázolása háttérbe szorul.
Technika pipa, dramaturgia, színészi játék gyengébb. Erről nem feltétlenül a színészek tehetnek, de többre is képesek, jobb filmre is képesek. A vietnámi film szerethető és vannak tökéletes alkotásaik is. Számomra a Zöld papaya illata vagy Az élet csodái c. Tran Anh Hung - filmek azok.
A fentiekkel együtt a Blood letter nézhető, élvezhető, a képi világa csodálatos. :flower1:
Köszönöm szépen, hogy láthattam!
Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: Rita » 2016. december 13. 21:08

Szia Ir-csi! Ebben a műfajban, a Blood Letter volt az első filmem. Gyerekkoromtól nagyon kevés
filmet néztem, nézek meg, de a kevesek közt eszembe sem jutott, hogy egy ilyennek is esélyt
adjak.
Aztán eljött az az idő is, amikor nemcsak hogy esélyt adtam, hanem mindjárt egy vietnámival
tettem mindezt. Dupla várakozás, dupla izgalom, és dupla öröm, hogy nem haltam bele, még
élveztem is, sőt még le is fordítom. Ha ilyen filmeken nőttem volna fel, biztosan láttam volna
a hibáit, de így csak az öröm maradt meg az emlékeimben, és a mámorító érzés, hogy újabb
nagy darabot sikerült lebontanom a falamból.

Már alig vártam, hogy meghalljam a nyelvet, mit fogok hozzá szólni. Rögtön elcsodálkoztam,
hogy mennyire emlékeztet a thaira.

Kevesen vannak, akik ilyen messzire hajlandók velem eljönni. Örülök, hogy Te közéjük tartozol!
Nagyon szívesen a feliratot!


Van bőven karácsonyfám! Bolondulok a gifekért. Na, még egy pörcsi-karcsi! Szerintem nincs több:

Kép
Avatar
Ir-csi
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016. március 4. 18:55

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: Ir-csi » 2016. december 13. 22:55

Szia Rita!
Nekem is vietnámi az első igazi nagy keleti filmélményem, a korábban említett Zöld papaya illata. Lassú, csendes, esik az eső, csepeg a levelekről, meleg van, tücsökciripelés, szúnyogháló alatt alvás, korán kelés, házimunka, szerénység, szépség, szerelem... :x. Nem láttam sokx, csak kb. 5x, de minden pillanata beégett. A nyelvük, érdekesen hangsúlyozó, már-már éneklő, más mint a kínai, de ahhoz inkább közelebb álló, a koreai egészen más, abszolút, ahogyan a mi nyelvünk is elüt mindenkiétől a környezetünkben...
Szeretem a hangulatos filmeket. Egyébként a Blood letter-é is tetszett volna még jobban, ha szubjektívebbre vették volna a sztorit.
Spoiler: mutasd
Érdekes volt, hogy ők is éltek a keleti kétértelmű befejezéssel. Elméletileg a lány meghalt, miután leszúrták, a fiú elmegy a királynénak adni a levelet, majd a templom felé tartva mondja, hogy a lánnyal már csak a következő életben lehet esélyük, majd a csónakból már látszik a parton álló lány uabban a ruhában, amiben megölték...Szeretem ezeket a befejezéseket. A halál átlépés a következő életbe....

Még1x köszönet és a szép, fényekkel teli izgő-mozgó fáért is! :movingflower:
Ja, ha mész Xinjiangba, akkor szólj, mert szívesen lennék légypiszok a bőröndödön, hogy láthassam 1x én is :))
:-h
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Blood Letter

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2016. december 14. 11:18

Immáron másodszor néztem végig ezt a csodás filmet, valamiért elmaradt, hogy írjak róla. viszont fél év távlata bőven elég arra, hogy ez a gyönyörű film leülepedve még többet tudjon mondani az embernek, még több mindent észrevegyen!
Bár látszólag csak a harcról szól ez a film, az akkor megpróbáltatásokról, mégis inkább az ember küzdeni akarásáról, önmagára találásáról, és a bosszú helyett mely sok sok ártatlan ember és gyermek életébe került az élet értelméről, a hogyan folytatásáról. Ha az ember megtalálja azt az indítékot, amiért érdemes élni, máris van értelme a küzdelemnek.
gyönyörűek voltak a tájak bemutatása, már az indítás is lélegzetelállítóan gyönyörű és a kísérő zene is. De nem vonta el az ember figyelmét a történésekről, nem azzal akarta fokozni a hatást, mindössze egy kellemes hátteret adott.
Köszönöm ezt a filmet Rita, biztos hogy nem egyszer még visszatérek rá! :movingflower: :flower1: :littlehearth:
macilaci46
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2016. március 7. 13:17

Re: Blood Letter (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: macilaci46 » 2018. november 2. 13:58

Nagyon szépen köszönöm ezt az újabb csemegét! Mindig szeretek kalandozni nálad, mert akárhányszor végignézem a "kínálatot", mindig találok valami újdonságot. Ezt a film is közéjük tartozik. A másik ajánlásod is meg fogom nézni. Most csak a köszönet fér bele az írásba, mert unokás hétvégém lesz, úgyhogy ezzel kezdem a hetet.
Hálásan köszönöm még egyszer! :littlehearth: :x
Avatar
kormika
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017. december 25. 20:25

Re: Blood Letter (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: kormika » 2018. november 5. 18:52

Kedves Rita!

Nagyon szépen köszönöm a filmet. Még nem néztem vietnámi filmet,de Nálad mindig klassz,érdekes,és csodás alkotásokat találok. ^:)^ :x

Szépe hetet kívánok. :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Blood Letter (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. november 6. 6:44

kormika írta:Kedves Rita!

Nagyon szépen köszönöm a filmet. Még nem néztem vietnámi filmet,de Nálad mindig klassz,érdekes,és csodás alkotásokat találok. ^:)^ :x

Szépe hetet kívánok. :movingflower:

Kedves Kormika! Nem fog csalódást okozni a film, vagy ha igen, akkor pozitív
értelemben. Kevesebbet vártam, mint amit kaptam. Nekem nagyon tetszett.

Jó szórakozást kívánok!

Kép

Vissza: “Vietnám”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég