Forbidden Dream (KOR, 2019)

Moderátor: kuncili

Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. június 5. 16:52

Forbidden Dream (Dél-Korea, 2019)

Kép

Eredeti címe: 천문: 하늘에 묻는다
Rendezte: Hur Jin-Ho
Írta: Jung Bum-Sik, Lee Ji-Min
Bemutató dátuma: 2019. december 26.
Időtartam: 132 perc
Műfaj: Történelmi (XV. század)
Nyelv: koreai
Ország: Dél-Korea

Fordítás várható kezdete: 2020. szeptember

Tartalom: A film Szedzsong király és Csang Jongsil feltaláló 20 éves barátságát mutatja be, akik együtt találtak fel pár, az asztrológiai megfigyeléshez szükséges műszert. Mivel Csang alacsony származású volt, a hivatalnokok és miniszterek tiltakoztak az ellen, hogy a király rangot és pénzt adjon neki a találmányaiért. Egy konfliktus után, azonban, Csang Jongsilt elzavarják az udvarból, ő pedig teljesen eltűnik a király életéből.

Szereplők:

Choi Min Sik: Jang Yeong-Sil

Kép

Han Suk Kyu: Szedzsong király

Kép
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2020. július 31. 23:20

Kedves Kuncili! Most vettem észre,hogy betervezted a Forbidden Dream filmet. Fantasztikus főszereplők, roppant érdekes történelmi korszak. Nagyon nagyon örülnék,ha meg tudnám nézni magyarul.
Én Szedzsong-rajongó vagyok, de komolyan. Mindent megnéztem már,és elolvastam, ami elérhető róla magyarul.
A szöuli látnivalók közül az ő szobra a kedvencem. Olyan kifejező, és megható ez a hatalmas szobor. A jóságos atya,aki őrködik a népe felett, s nem lóhátról, hanem könyvvel az ölében, előtte pedig Jang Yeong Sil találmányai láthatóak a téren.
Han Suk Kyu tökéletesen alakította a Tree With Deep Roots sorozatban a gyötrődő, tépelődő, újító királyt. Choi Min-Sik pedig önmagában garancia,hogy ez a film csakis jó lehet. Türelmesen várom, gondolom, majd jelzed,hogy milyen változatot töltsünk le hozzá.

Köszönöm!
KépKép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 1. 8:47

Csatlakozom! :D ;) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. augusztus 12. 21:27

Kata58 írta:Csatlakozom! :D ;) :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
mikaz írta:Kedves Kuncili! Most vettem észre,hogy betervezted a Forbidden Dream filmet. Fantasztikus főszereplők, roppant érdekes történelmi korszak. Nagyon nagyon örülnék,ha meg tudnám nézni magyarul.
Én Szedzsong-rajongó vagyok, de komolyan. Mindent megnéztem már,és elolvastam, ami elérhető róla magyarul.
A szöuli látnivalók közül az ő szobra a kedvencem. Olyan kifejező, és megható ez a hatalmas szobor. A jóságos atya,aki őrködik a népe felett, s nem lóhátról, hanem könyvvel az ölében, előtte pedig Jang Yeong Sil találmányai láthatóak a téren.
Han Suk Kyu tökéletesen alakította a Tree With Deep Roots sorozatban a gyötrődő, tépelődő, újító királyt. Choi Min-Sik pedig önmagában garancia,hogy ez a film csakis jó lehet. Türelmesen várom, gondolom, majd jelzed,hogy milyen változatot töltsünk le hozzá.

Köszönöm!


sziasztok!

igen, a film tervben van, sajnos, késik. jelenleg az elegant friends c. sorozatot fordítom, amint kész leszek vele, kezdem a filmet :-) köszönöm az érdeklődést! :)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 13. 6:36

Köszönöm szépen... :x :D :flower1: :littlehearth:
Szeretném megkérdezni, hogy hol fordítod az említett sorozatot, és miről szól? mert sehol nem találok ismertetőt, vagy feliratot róla.. :-o bár lehet nekem van még túl korán :)) ~o) :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. augusztus 13. 15:55

Kata58 írta:Köszönöm szépen... :x :D :flower1: :littlehearth:
Szeretném megkérdezni, hogy hol fordítod az említett sorozatot, és miről szól? mert sehol nem találok ismertetőt, vagy feliratot róla.. :-o bár lehet nekem van még túl korán :)) ~o) :flower1: :littlehearth: :-bd


szia, Kata :-)

itt van róla info: viewtopic.php?f=302&t=332
az egészet egyben fogom felrakni, mert nem tudom garantálni, hogy minden héten felkerül 2 rész és inkább egyben szeretném prezentálni :-). jelenleg az 5. rész fordításánál tartok, de még nincs átnézve. Koreában holnap adják majd a 11. részt. :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. augusztus 13. 16:09

Köszönöm szépen, aranyos vagy, hogy ilyen hamar válaszoltál... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
kuncili
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2020. április 5. 18:40

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: kuncili » 2020. augusztus 14. 1:26

Kata58 írta:Köszönöm szépen, aranyos vagy, hogy ilyen hamar válaszoltál... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:


szívesen, én köszönöm az érdeklődést :-)
____________________
"Do we always need a catastrophe to remind us that we're all people?" (Barbra Streisand)
Avatar
mikaz
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2016. február 29. 19:40

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: mikaz » 2022. március 21. 22:06

Kedves Kuncili!
Nagyon régóta nem jelentkezel. Remélem, rendben vagy és csak prózai oka van ennek a hosszú szünetnek.
Mivel a tervezett filmre is régóta várunk, kérdezem,hogy tervezed-e még a fordítását, vagy lemondtál róla?
Nagyon jó lenne látni magyarul. Kérlek írj a fórumba, mi újság Veled!
:-h :)
Avatar
biri66
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. április 10. 9:46

Re: Forbidden Dream (KOR, 2019)

HozzászólásSzerző: biri66 » 2022. március 31. 23:39

Kedves Kuncili!

Én is remélem, hogy nincs komolyabb oka a távolmaradásodnak.
Mivel ennek a filmnek a fordítását közel 2 éve vetted tervbe, a topikjaidba érkező hozzászólásokra pedig másfél éve nem reagálsz, tájékoztatni szeretnélek arról, hogy a Kagylóhéj blogomban készítek hozzá magyar feliratot.
Biri (biri66) fordítói blogja: http://birikorea.blogspot.com/
Sorozat: 12 db
Rövid tévéjáték: 28 db
Mozifilm: 100 db

Vissza: “Tervezettek”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég