In Family We Trust (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 17. 7:18

f.ági írta:Hú, micsoda meglepetés, köszönöm Rita a feltöltött részeket! :-)

Szívesen, Ági! Holnap már végre a fotósarkunkban is lesz időm nézelődni, és képeket
kitenni.

Jó szórakozást kívánok! Kedden újabb két résszel jövök!

Hogy ez a Toei milyen kretén! Nem találok rá jobb szót.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 17. 7:23

Marcsi, Jutka! Nem tudom, hogy hogyan voltam képes pont a feliratokat elfelejteni.
Az izgalomnak tudom be. Fél éve jelentkeztem utoljára új sorozattal.

Jó szórakozást kívánok!

Vegas a másik unoka, akit nem állhatok:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 17. 7:23

Chain! Mindent nagyon szívesen!

%%- %%- @};- @};- %%- %%-
Avatar
jutka12
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016. március 1. 23:20

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: jutka12 » 2019. november 17. 7:35

Érdekes volt ez a helyzet Rita.
bennem is munkált a kérdés, hogyan lehetséges?
(még csak a 3. részen vagyok túl, így a választ még homály fedi.
nagyon tetszik a hangulata a sorozatnak. (külön fókuszálok a testvérek saját családjukban elfoglalt 'szerepkörére'. izgalmas AHA élményeket hordoznak. :-)
Avatar
Wu Xing
Fordító
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2017. november 28. 19:29

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Wu Xing » 2019. november 17. 10:37

Rita írta:Köszönöm szépen Wu Xing! Én úgy tudom, hogy nincs másnak ennyi sorozatfordítása.
Hét és fél év termései.

Tudom, hogy épp Pattayában vagy. Kellemes pihenést kívánok! küldök neked egy pattayai
képet a sorozatból. Ha engedélyt adsz rá, akkor kicserélem a te egyik nagyon hangulatos
tengerparti fotóddal.

Kép


Köszönöm.
Nyugodtan cseréld ki.
Ha meg tudod mondani, hogy melyik hotelben és színházban forgatták a pattayai jeleneteket,
elsétálok és készítek pár képet. :)
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2019. november 17. 14:32

Köszönöm a feliratokat Rita, szeretni fogom a sorozatot. :ymblushing: Úgy döntöttem az AvistaZ-ról szedem le. Írok majd, ha megnéztem az első négy részét. :flower1:
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2019. november 17. 16:57

Kedves Rita!

Megnéztem amit edig felraktál és nagyon tetlszik a sorozat. Visz magával, Várom hogy még mik fognak kiderülni a látszóklag boldog családról.
Ami szimpi a sok fiatal és igen ahogy kinyilvánitják az érzelmeiket. A thai nyelv már nem is zavar csak 5 pec vol és utána treljesen átálltam.
Mégegszer köszi mert jó sorozatot találtál megint.
Külön öröm hogy ahogy olvasom ez a 75. forditásod. Hát..............már évek óta veled haladok, amit külön is köszönök.
Na várom a folytatást.
:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. november 18. 0:47

Már éjfél van,de nem bírtam abbahagyni és végig néztemaz első 4 részt.
Hát úgy látom ez megint nagyon jó választás volt.Érdekes,hogy éppen most fejeztem be
egy thai sorozatot,amire véletlenül akadtam rá és annyira megfogott,hogy megnéztem
pedig nem volt felirat hozzá,még angol sem és abban is volt több ilyen szituáció egy gazdag
családnál,mint itt.Arra gondolok,hogy a feleség mellett volt másik asszony és gyerekek is
születtek,tehát ott ez még gyakori és az is előfordul.hogy egy házban élnek,ami aztán sok
konfliktust okoz,de hát látjuk a királyi családoknál,ahol még hárem volt és azt sem tudták
tolerálni,pedig akkor többnejűség volt.Persze érthető azt hiszem.Azért itt nagyon érdekesen
alakul a helyzet,most aztán kíváncsi vagyok,hogy lesz elosztva az örökség és ki a gyilkos?
Nagyon tetszik nekem is ahogy együttéreznek egymással a testvérek és unokatesók
Nagyon szinpatikus Yi és Peter,őket láttam már más filmben és van még 1-2 ilyen pl.Chi
anyja és a rendőrfőnők.Toeivel még biztos lesznek problémák,már ilyen fiatalon ennyire
gátlástalan kis kukkoló,ráadásul az unokatestvérével csinálja...hihetetlen.
Engem is felháborít ez a merevség a családban ezek a külsőségek a hierarchia.
A nagyinak elfogadható,úgy látszik a nőt nem is veszik emberszámba,pedig ő is az mégis
hogy bánik a lányával és még gyanúsítja is.Nem is értem miért nem kaphat részvényt a nő
csak a férfiak kiváltsága.Persze tudjuk arrafelé a nők jobban ki vannak szolgáltatva,mint
Európában.Szóval nagyon izgalmas és érdekes ez a film,kíváncsian várom a fejleményeket ;;)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 18. 5:40

szilagyongyi írta:Köszönöm a feliratokat Rita, szeretni fogom a sorozatot. :ymblushing: Úgy döntöttem az AvistaZ-ról szedem le. Írok majd, ha megnéztem az első négy részét. :flower1:

Nagyon szívesen, Gyöngyi! Igen, már biztosan tudom, hogy szeretni fogod! Megjöttek az első
pozitív visszajelzések, így már magabiztosabban állíthatom. :D
Jó szórakozást hozzá!

Aranycsillagos, szerintem is érdemes letölteni. Én szeretem jó minőségben nézni a videókat,
bár, a 720p verzió, amit a megára feltettem, is jó minőségű maradt.

Phatsont mindig nadrágban látni (szörnyen hosszú szára van mindegyiknek, nem értem, miért?),
de eddig ebben a ruhában volt a legcsinosabb. Nagyon előnyös neki. Kár, hogy nem tudtam teljesebb
képet kifotózni róla.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 18. 5:48

jutka12 írta:Érdekes volt ez a helyzet Rita.
bennem is munkált a kérdés, hogyan lehetséges?
(még csak a 3. részen vagyok túl, így a választ még homály fedi.
nagyon tetszik a hangulata a sorozatnak. (külön fókuszálok a testvérek saját családjukban elfoglalt 'szerepkörére'. izgalmas AHA élményeket hordoznak. :-)

Judit! Nagyon örülök, hogy eddig tetszik a sori! Ezután már nem kell ezen izgulnom, mert tudom,
akit eddig megnyert magának, az már maradni fog. Tudtam, hogy 3-4 résszel kell indítanom, hogy
ez a helyzet megteremtődjön.

Én is nagyon szeretem a hangulatát. Kissé lassabb, a mostani modern sorozatoknál, de én pont ezt
szeretem benne. Csendes sorozat, amiben nagy hallgatások vannak, mégsem érezzük unalmasnak,
amit látunk. Szerintem a zenét is jól eltalálták hozzá. Találtam egy rockkos verziót a neten. Már többször
meghallgattam:

Szimfonikus zenekarral:



Rockosan:

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 18. 5:54

Szia Wu Xing! Kerestem, de nem találtam meg a forgatási helyszíneket. Az is lehet, hogy nem
Pattayán forgatták a pattayai jeleneteket. De köszönöm szépen a felajánlást!

Itt az a két tengerparti kép, ami nagyon megtetszett nekem. Köszönöm, hogy ide is betehetem!

További kellemes időtöltést, pihenést kívánok!


Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 18. 6:06

virag1 írta:Kedves Rita!

Megnéztem amit edig felraktál és nagyon tetlszik a sorozat. Visz magával, Várom hogy még mik fognak kiderülni a látszóklag boldog családról.
Ami szimpi a sok fiatal és igen ahogy kinyilvánitják az érzelmeiket. A thai nyelv már nem is zavar csak 5 pec vol és utána treljesen átálltam.
Mégegszer köszi mert jó sorozatot találtál megint.
Külön öröm hogy ahogy olvasom ez a 75. forditásod. Hát..............már évek óta veled haladok, amit külön is köszönök.
Na várom a folytatást.

Kedves Virág! Köszönöm szépen a gratulációt! Én is köszönöm, hogy évek óta együtt élvezhetjük
az ázsiai filmeket, sorozatokat!


Én is nagyon várom, mi lesz még itt! A fiatalok közt kettőtől feláll a szőr a hátamon, de
a többit igazán kedvelem.

Kíváncsian várom, miért nézett Mate úgy a sógornőjére, mintha az ölte volna meg a bátyját:

Kép

És nagyapa rajzait is sokat mutatják, onnan is ki fog derülni ez az:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 18. 6:48

Szia Cicus! Boldogan olvastam a soraidat! Annyira örülök én is, hogy rátaláltam. Tulajdonképpen
ez a sorozat hozott újra kedvet a fordításhoz. Igaz, ehhez az is kellett, hogy csak 18 részes, és
a feliratok sem túl sok sorosak.

Melyik volt az a thai sorozat, amit felirat nélkül is végig tudtál nézni?

Phatson családja nagyon szimpatikus. Igen, a férje is. Mennyire szereti a feleségét! Az érintései
erről árulkodnak. A gyerekek is jól neveltek, megállják az életben a helyüket, az egy Toei-t kivéve.
Ha nem derülnek ki az aberrációi, nem tudom, hogy irányba állítható lesz-e még.

Érdekes, hogy csak a nagymama és a nagyapa gondolkodásában alacsonyabb rendűek a nők. A
fiaik és a lányuk családja nem ezt mutatja. A fiaik nem nyomják el feleségeiket, és a fiúgyerekek
sem ilyen szellemben vannak nevelve. Szerencsére!

A temetésen az unokák sorba állításánál, döbbentem rá, hogy még a fiú gyermek lánya (Meimei) is
előrébb való volt, mint Phatson fiai, köztük Yi-vel, aki valójában a legidősebb fiúunoka volt. Ezeknek
a másodrendű unokáknak, még a sityakjuk is más színű volt.

Én is várom, mit fogtok szólni a folytatáshoz! Holnap jövök újra!

Kép

Pete, aki évekkel fiatalabb, mint Yi, számít az első szülött fiúunokának, aki a nagynénjét is megelőzi
a családi hierarchiában.

Kép
Avatar
Magdimama
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2016. február 28. 17:28

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Magdimama » 2019. november 18. 8:47

Kedves Rita! Szívből gratulálok a 75. sorozat fordításodhoz. :littlehearth:
Köszönöm az In Family videóit és a fordításokat.Hármat megnéztem,nagyon tetszik.Köszönöm. :-bd Üdv.Nagyi :-h
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. november 18. 12:40

Szia Rita!
A temetésen is egyértelmű volt,hogy a nőket nem veszik emberszámban pedig Phatson
ereiben ugyanaz a vér van mint a fiú testvéreiben,tehát még ezt sem lehet tagadni.
Nekem is feltűnt,hogy mennyire előnytelenül öltöztetik,pedig nagyon csinos ruhában,
ráadásul mindig hátulról mutatják ami még rosszabb és a nadrág szára is bő nagyon,
pedig most nem is divat ez most.

Spoiler: mutasd
A fimről küldök itt linket,képzeld még a család háza is megegyezik az egyik
itteni helyszinnel :) sokat keresgéltem,hogy valahogy meg tudjam nézni,mert a filmeket
sem találtam,de végre egy helyről sikerült letöltenem. https://dramaserial.xyz/tv/khun-mae-sua ... e-me-2018/
később találtam egy blogot ahol fenn volt az első rész magyarul,tehát valaki megtalálta,de abbahagyta valamiért.Így aztán
belevágtam és végig néztem .https://asianseriescom.wordpress.com/khun-mae-suam-roy/
Volt még egy oldal és ott úgy nézett ki van angol fordítása ezért még a http://scribd.com/-on is próbálkoztam,de angolul nem volt
ott sem.Ja és ez az az oldal: https://www.nekomeowmeow.com/khunmaesr// Még szerencse,hogy ezeket elmentettem magamnak
valamiért. :)
Marika44
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:55

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Marika44 » 2019. november 18. 21:01

Kedves Rita!

Köszönöm szépen az új sorozat fordítását. Azonban nagyon elszomorodtam, mert nem tudom sehogy sem letölteni a feliratot , pedig már ma este nézni szerettem volna. Nagyon megköszönném, ha tudnál egy kicsit segíteni.

Köszönettel Mné/Marika
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2019. november 18. 22:26

Sziasztok! Ritám az első két részt volt érkezésem megnézni, de gondoltam bekukkantok picit. Jól választottál. :-bd Bárhogy is alakul már látszik, hogy a sorozat készítői levetkőzték a tipikus -szemünknek-fülünknek ordítóan fájdalmas- lakornbetegségek többségét. Meglepett a női ág alacsony rangúsága. Ez a nagypapa a kínai gyökerei miatt lehet. A temetési szertartása is szokatlan volt, engem a koreai szokásokra emlékeztetett.
Lassú tempóját is javára írom, ilyen sokszereplős családi kriminél fontos az érzelmek bemutatása, a motivációk megismertetése.
Két rész után még csak az első benyomásom született meg a karakterekről, nincs szeretem-nem szeretem érzésem. Bár a Toei nevű fiú ténykedését inkább látom perverziónak, mint egészséges kamaszkamatynak. Túl sok és túlságosan tudatos ez a leskelődés, ebből még baj lehet.
Ami nem tetszik. A thai sorozatokban az intelligens karaktert játszó nőket bitang jól öltöztetik. Hát itt nem. Egy szálloda igazgatójának olyan csinosnak kellene lenni. Erre förtelmes nadrágot visel, ami előnytelenebb nem is lehetne. Ráadásul a bugyi is bevág - halálom.
Megyek. még egy rész ma belefér - kíváncsi vagyok.
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 19. 4:47

Magdimama írta:Kedves Rita! Szívből gratulálok a 75. sorozat fordításodhoz. :littlehearth:
Köszönöm az In Family videóit és a fordításokat.Hármat megnéztem,nagyon tetszik.Köszönöm. :-bd Üdv.Nagyi :-h

Kedves Nagyi! Hű de régen találkoztunk már így "élőben"! Örülök, hogy együtt haladunk előre.
Jó sok izgalomban lesz még részünk. Erről tanúskodik az a két rész is, amit mindjárt kiteszek.
Azok után még jobban fog tetszeni a sorozat!

Nagyon szívesen!

A nagymamától is kiver a víz:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 19. 5:00

Köszi Cicus! Én se találtam angol feliratot, lehet, hogy ezért is nem folytatta tovább a fordító.

Az az érdekes, hogy azokban a kínai sorozatokban, amit láttam, nem foglalkoztak ennyit,
sőt semennyit, a fiúgyerek-lánygyerek kérdésével, mint itt. Inkább a koreai sorozatokra
jellemző, hogy ezt a témát feszegetik, de ott is inkább az első szülött fiú kiváltságos helyzetéről
esik szó. Viszont egy koreai sorozatban láttam azt is, hogy a húg bármit megtehetett a bátyja
feleségével, annyira alatta állt rangban. Itt meg a fiúk feleségei is előrébb vannak Phatsontól.
De mint mondtam, megnyugtató, hogy a fiúk nem követik ezt az idióta hagyományt a saját
családjukban.

Mondjuk Prasoet egyetértett az apjával a végrendelet ügyében.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 19. 5:05

Marika44 írta:Kedves Rita!

Köszönöm szépen az új sorozat fordítását. Azonban nagyon elszomorodtam, mert nem tudom sehogy sem letölteni a feliratot , pedig már ma este nézni szerettem volna. Nagyon megköszönném, ha tudnál egy kicsit segíteni.

Köszönettel Mné/Marika


Szia Marika! Elküldtem emailben a feliratokat, remélem észrevetted, és meg tudtad nézni
az első négy részt! Fogalmam sincs, miért nem tudtad letölteni innen őket. Ha a maiakat
se tudnád, írd meg, és ismét elküldöm őket.

Nagyon szívesen!

Vajon mi lesz Chivel és a beteg édesanyjával?

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/4)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 19. 5:18

Szia Gyöngyi! Akkor két rész után is be tud szippantani a sori? Csak viccelek, engem is meg tudott
győzni, de pont a számomra nagy értéke - a lassú hömpölygése - lehet az, ami másoknál unalmassá
teszi. Ezért döntöttem úgy, hogy négy résszel indítok.

Emlékszem, az első thai sorozatomnál, a Full House-nál éreztem ugyanezt. Sok volt a csendes rész,
ahol senki sem szólalt meg, mégis néznem kellett, mert így is magával tudott ragadni. Amikor aztán
elkezdtem fordítani, ott is ugyanez volt a dilemmám, hogy vajon mennyire lesznek vevők rá a pörgősebb
sorozatokhoz szokott nézők. Ha jól emlékszem, ott is három részt tettem ki elsőként, hogy "ráharapjanak"
a népek.

A kínai sorikban tudnak néha nagyon félremenni a nők öltöztetésével. Itt azonban még az unokák, például
Yi ruházata is fura nekem. Lehet, hogy Thaiföldön teljesen más a trend, mint mifelénk.

Igen, szerintem is baj lesz még Toei kreténkedéséből. Először sajnáltam a színész-énekes srácot, amiért
neki jutott ez a szerep, de aztán láttam, hogy már jó sok sorozatban szerepelt. Talán nem ragad rajta a
"toeiság".

A mai részekben is lesznek szép érzelem megnyilvánulások. Például rögtön az elején Yi és a barátnője
Kim között:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/6)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. november 19. 5:41

Jó szórakozást kívánok az 5.-6. részekhez!

Yit nem hagyja nyugodni, hogy az édesanyját gyanúsítják, ezért magán nyomozásba
kezd. Pete sem tétlenkedik. Szent meggyőződése, hogy Chinek és az anyjának köze
van az apja halálához, ezért ő is akcióba lendül.


Kép
Avatar
jutka12
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2016. március 1. 23:20

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/6)

HozzászólásSzerző: jutka12 » 2019. november 19. 6:09

köszönöm az 5-6 rész fordítását.
lesz itt sok sok csavar! <3
Marika44
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2016. február 29. 11:55

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/6)

HozzászólásSzerző: Marika44 » 2019. november 19. 7:10

Kedves Rita !
Köszönöm szépen, hogy elküldted a feliratot, de igy sem tudok vele mit kezdeni ilyen még nem fordult elö velem. Majd megpróbálok segítséget kérni valamelyik unokámtól.

szép napot Mné/Marika
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: In Family We Trust (online is nézhető) (18/6)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2019. november 19. 11:15

Drága Rita!
Szeretnék neked nagyon nagy szeretettel gratulálni a 75. sorozat fordításodhoz. \:D/ \:D/ :ymapplause: :ymapplause:
Kép
Marcsi :)

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég