In Family We Trust (online is nézhető)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 2. 5:39

Eugenia írta:Kedves Rita! Köszönöm szépen a feliratokat. Üdv: Eugenia

Kedves Eugénia! Nagyon szívesen!

%%- %%- @};- @};- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 2. 5:40

csabamama2 írta:Rita Kedves!
Nagyon szépen köszönöm az In Family.... teljes fordítását, a munkádat és a letöltési lehetőséget. Szeretettel: Ildikó :ymhug: %%- :littlehearth:

Kedves Ildikó! Nagyon szívesen a fordítást! Jó maratonozást!

:littlehearth: :littlehearth: @};- @};- @};- :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 2. 5:51

Kedves Ancsapancsa! Sokszor a végével rontják el a legjobb sorozatokat is. Nem nagyon szeretem
amikor a képzeletünkre bízzák a döntést. Szerencsére ebben az esetben egy teljes rész arról szólt,
hogy minden szál a helyére kerüljön, megfelelően lezárva a sztorit. Jólesett nagyon, sírtam is jó sokat.

Ami furcsa volt nekem, de gyakran jelen van az ázsiai sorozatokban, hogy hogy nem lehet húsz évvel
korábban történt dolgokat elengedni. Mate nem tudta, hogy a vetélést méreg okozta, és még így sem
volt képes feldolgozni a felesége halálát. Azt az indulatot viszont megértem, amit akkor érzett, amikor
kiderült számára, hogy a vetélést méreg okozta, és ráadásul rajta kívül mindenki tudott róla. Én is
felrobbantam volna, csak az én kezemben nem sülhetett volna el fegyver. :D

Nagyon szívesen az élményt! Nelli érdeme az online feltöltés. Én is köszönöm neki!

:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- %%- %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 2. 5:52

csip írta:Köszönöm szépen a sorozat fordítását!

Nagyon szívesen!

:movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 2. 6:00

Ildikó! Valóban nem tudni, hogy Phatson csak a férjének vallotta-e be, hogy miért lett véres a nadrágja,
vagy a többieknek is. Igazából már nem tudott volna rajta segíteni, ha hívja a mentőket akkor sem. De
most hirtelen az jutott eszembe, hogy mi lett volna, ha mondjuk még nincs a halál közelében a bátyja,
még lehet rajta segíteni. Meddig várt volna Phatson? Hívta volna-e a mentőket? Remélem, igen.

A négy fiú valóban nagyon aranyos volt. Jó volt nézni, ahogy szerették egymást és a szüleiket is.

Végül nálam is Meimei maradt az, aki nem tudott visszakerülni a szívembe.

%%- %%- %%- %%- %%- :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower: %%- %%- %%- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 2. 6:37

Kedves Judit! Ahogy idősödöm képes vagyok egy szép anyák napi köszöntő olvasásakor is bömbölni.
E sorozat nézése közben is sokszor volt párás a szemem. Néha csak azt vettem észre, hogy folyik az
arcomon a könny, és automatikusan törölgetem. Az is igaz, hogy jó sok sírós jelenet volt a soriban.
Phatsont és Crist szinte csak bedagadt szemmel és vörös orral láthattuk.
Egyetértek veled, túlzásba vitték a fiaik körüli felhajtást, de azt látták maguk előtt, hogy így kell
csinálni, így védhetik meg a fiaik érdekeit. Aztán később Phatson abbahagyta ezt, hiszen Pete születésével
Yi rögtön másodlagos unoka lett. Már csak Crisnek maradt félnivalója Prasoet második fia miatt. Ezért
figyeltette őket, hogy időben megtudja, ha a volt férje el akarná venni Niphát. Hiszen akkor Chi vált
volna Prasoet örökösévé. Pete nem vesztette volna el az első fiúunoka státuszt, de az apja vagyonát
nem mind ő örökölte volna.

Mindenesetre mindkét asszony szépen nevelte a gyermekeit. Jó emberekké váltak. Igaz Toeinak kellett
ehhez egy kis "segítség" is. :)) Szóval tényleg jár nekik a piros pont. :D

Nagyon szívesen a fordítást! Örülök, hogy neked is tetszett a sorozat!

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: @};- @};- :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: @};- @};- :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: @};- @};- :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: @};- @};-
Avatar
szilagyongyi
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2016. augusztus 11. 14:05

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: szilagyongyi » 2019. december 2. 10:38

Sziasztok! Kedves Ritám nagyon hálás vagyok neked ezért a sorozatért. :x

A történet beásta magát a fejembe, biztosan nem felejtem el. Végigolvastam a fórumot, és mindent leírtak már előttem. Talán még annyit tennék hozzá, hogy a családi háborút Konkan és Namphueng kívülállóként, a TV-ből nézte végig. Ők nem versenyeztek, teljesen híján lévén az ambíciónak Vegas kemény tanulását sem értékelték. Egyszerűen éltek a család nyújtotta anyagi jólétben. A belső kamera felvételeket is gond nélkül dobták a szemétbe, mondván, hogy mindenki a rokonuk, miért kellene beavatkozni bárki oldalán.
Ebből a családi hozzáállásból szemlélve érthetőbbé válik Vegas ténykedése.
Yi barátnője. Határozott, értelmes lány, helyén van az esze. Korrekt lány, ám hiányzik a szíve.

Tetszett a történet komótossága, tetszett, hogy nem rángatták a kamerát. Jól illett a történethez ez a lassúság, és jó választás volt mellé az idegesítő, sürgető zene.

Jó pihenést kívánok, és bízom benne, hogy egyszer csak újra találsz valami drágakövet, amit jókedvvel fordítasz majd nekünk. Addig pedig jó pihenést, és minden jót kívánok! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
"Optimistákra és pesszimistákra is szükség van egy országban. Az optimisták kitalálják a repülőgépet, a pesszimisták pedig az ejtőernyőt."
(G.B. Stern)
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. december 2. 11:44

Szia Rita!
Tegnap meg is néztem az utolsó részeket és örülök,hogy láthattam a
te fordításoddal Pete és Yi a kedvencem volt és Pete végig nem
változott amikor döntéseket hozott mindig a szeretet jegyében tette,
ahogy bánt az öccsével példaértékű főleg mi akik nézzük ezeket a
sorozatokat látjuk az emberek mennyire megkülönböztetőek és
ítélkezőek másokkal szemben.Örültem,hogy a nagymama is elfogadta
Prasoet másik családját és szeretettel bánt velük.Yi ott hibázott,hogy
bár elég durva volt a megoldása,hogy az öccsét tisztázza,akkor amikor
Mate a pisztolyt maga ellen fordította nem ugrott oda és vette el tőle.
Igaz ő tudta nincs megtöltve de az ember ilyenkor nem gondolkodik ,
cselekszik hiszen ezt látni is szörnyű és ugye az emberek érezték ezt és
nem érdekelte őket,hogy megtudták nem volt megtöltve.
Nekem is rossz érzés volt látni,ahogy csak állt ott és nézte.Szerintem
Kim is azért hagyta el,amit én is nagyon sajnáltam,de ez is lecke volt neki,
hogy átérezze.Jó volt azt is látni,ahogy Mate a vallomás után megkönnyebbül
és teljesen megváltozott,már nem az a magába forduló,befolyásolható és
szánalomra méltó embert láttam,aki előtte volt.
Felszabadult a nyomás alól.A végére minden a helyére került a vallomásokkal
és tényleg elgondolkodtató,hogy a hazugságok,hogy mérgezik az emberi kapcsolatokat.
Jó lenne ha képesek lennénk másképpen látni és akkor az életünk is megváltozna ebben
biztos vagyok.
Drága Rita,köszönöm ezt a kemény munkát és boldog Adventet kívánok :x


Kép
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2019. december 2. 11:54

Kedves Rita !

Köszönöm mégegyszer e sorozat forditását. Nagyon érdekes és tanulságos történet volt.
Ami számunkra furcsak a nők másodlagos szerepe a családban igy az unokáké is. és a versengés az "első" helyért. Ezért mindenre még gyilkosságra is képesek. Mert egy magzat megölése bár nem várható hogy az anya is megöli magát, de láttuk milyen lavinát okozott és mihez vezetett 20 év múlva.
Vannak fájdalmak amik nehezen dolgozható fel és mindenki másképpen éli meg. Ezt láttuk a filmben Mate esetében.
Érdekes volt egyes személyek hozzáállása az ügyhöz Memei, Vegas, Pete, Yi....... Ezekról az jut eszembe mindenki saját lelkiismerete szerint viselkedik. Nekem szimpatikus volt Yi hozzáállása a dolgokhoz mert nyiltan vállalta hogy harcol a testvéréért és az anyjáért. A nyulat ki kellett ugrasztania a bokorból el lehet itélni de miért is mikor Vegas meg csücsült a videón. Memime meg az unokatestvérét inkább bajba sodorta csak hogy az apját védje.
Pete bár a nagynénjét kárpótolta a hotellel de a féltestvérének nem adott a vagyonból mert csak azt mondta gondoskodik róluk.
A bocsánat kérés az fontos de nem mindegy hogy mikor történik ez. Mert a hosszú időn át fájó seb lasabban gyógyul. Bár Cris bocsánatot kért a sógorától sok év múlva kényszerből de elveszitette a fiát egy jó időre.

Remélem legközelebb is hasonló jó kis történetett találsz.

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: gyomar » 2019. december 2. 16:13

Kedves Rita!
Hálás vagyok több dologért neked.Az első, hogy megtaláltad ezt a nagyon jó kis sorozatot, lefordítottad, és megosztottad velünk. ^:)^ ^:)^ ^:)^
A végét való igaz szépen lezárták, mindenki bocsánatot kért, mindenki megbocsájtott.
De miért kellett Yi-nek egyedül bujdokolni, rendben van, hogy nagyon drasztikusan oldotta meg a kérdést, de akkor is. Mi lett a barátnővel?
A másik család alapvetően "csak fizetést "kapott, az örökségből nem.
Ami a lelkemnek jó esett látni, amikor a 4 fiú befeküdt a szülői ágyba és együtt nézték a tévét, mi a tesómmal, vasárnap reggel mi is csináltunk ilyet, és nagyon jó volt erre emlékezni.
Ismét jó volt veled egy úton haladni, ( egy kicsit, no nagyon hiányzott)Hálásan köszönöm.Pihenj ismét egy nagyot, hogy amikor úgy látod, hogy újra van kedved fordítani akkor is mi itt leszünk és várunk nagy szeretettel.
Igazán ügyes vagy, hogy ezt választottad 75. sorozatnak.
Marcsi :)
Avatar
B.Marika
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2016. február 27. 20:55

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: B.Marika » 2019. december 2. 19:54

Drága Ritám!
Hálás szívvel köszönöm neked a sorozat fordítását! :littlehearth: Számomra az év sorozata volt minden szempontból, nagyon szerettem! :x Örülök, hogy rátaláltál és lefordítottad. :littlehearth: Köszönöm szépen! :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2672
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. december 2. 21:01

Szia Rita!
Gratulálok a befejezéshez! :-)
Nem olvasok bele a hozzászólásokba, mert oda az izgalom, igy is egy mondatot már láttam, ami talán kihúz valakit a listáról, igy óvatosan nézelődöm :-)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 5:33

szilagyongyi írta:Sziasztok! Kedves Ritám nagyon hálás vagyok neked ezért a sorozatért. :x

A történet beásta magát a fejembe, biztosan nem felejtem el. Végigolvastam a fórumot, és mindent leírtak már előttem. Talán még annyit tennék hozzá, hogy a családi háborút Konkan és Namphueng kívülállóként, a TV-ből nézte végig. Ők nem versenyeztek, teljesen híján lévén az ambíciónak Vegas kemény tanulását sem értékelték. Egyszerűen éltek a család nyújtotta anyagi jólétben. A belső kamera felvételeket is gond nélkül dobták a szemétbe, mondván, hogy mindenki a rokonuk, miért kellene beavatkozni bárki oldalán.
Ebből a családi hozzáállásból szemlélve érthetőbbé válik Vegas ténykedése.
Yi barátnője. Határozott, értelmes lány, helyén van az esze. Korrekt lány, ám hiányzik a szíve.

Tetszett a történet komótossága, tetszett, hogy nem rángatták a kamerát. Jól illett a történethez ez a lassúság, és jó választás volt mellé az idegesítő, sürgető zene.

Jó pihenést kívánok, és bízom benne, hogy egyszer csak újra találsz valami drágakövet, amit jókedvvel fordítasz majd nekünk. Addig pedig jó pihenést, és minden jót kívánok! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Gyöngyi! Nagyon találóan írtad le Konkan és a családja viselkedését. És valóban, innen nézve
Vegas a család legkevésbé hideg tagja. A fb-on azt írtam róla, hogy neki volt a családjából egyedül
"lelkiismeretcsírája", "szívkezdeménye". Namphuenget Meimei magára maradása sem izgatta, egyedül
Vegast érintette meg a dolog.

Kimet végig nagyon kedveltem. A végén kicsit csalódott voltam, hogy otthagyta Yi-t. Úgy érzem, neki
meg kellett volna értenie a fiút, hiszen menet közben is együtt gondolkodtak az ügyön, és azt is látta,
hogy a rendőrség nem áll a helyzet magaslatán.

Már az első résznél látszott, hogy ez nem egy szokásos thai sorozat. Engem is a lassúsága, csendessége
fogott meg, aztán persze a tartalma is. Van egy hasonlóan lassú, békés tajvani sorozat is a birtokomban,
de abból még pár részt meg szeretnék nézni, hogy dönteni tudjak felőle. A téma, nagyvárosi fiú vidékre
költözik, hogy a beteg nagyapja kis üzletét tovább vigye... ígéretes.

Mindent nagyon szívesen!

:flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 5:54

cicus írta:Szia Rita!
Tegnap meg is néztem az utolsó részeket és örülök,hogy láthattam a
te fordításoddal Pete és Yi a kedvencem volt és Pete végig nem
változott amikor döntéseket hozott mindig a szeretet jegyében tette,
ahogy bánt az öccsével példaértékű főleg mi akik nézzük ezeket a
sorozatokat látjuk az emberek mennyire megkülönböztetőek és
ítélkezőek másokkal szemben.Örültem,hogy a nagymama is elfogadta
Prasoet másik családját és szeretettel bánt velük.Yi ott hibázott,hogy
bár elég durva volt a megoldása,hogy az öccsét tisztázza,akkor amikor
Mate a pisztolyt maga ellen fordította nem ugrott oda és vette el tőle.
Igaz ő tudta nincs megtöltve de az ember ilyenkor nem gondolkodik ,
cselekszik hiszen ezt látni is szörnyű és ugye az emberek érezték ezt és
nem érdekelte őket,hogy megtudták nem volt megtöltve.
Nekem is rossz érzés volt látni,ahogy csak állt ott és nézte.Szerintem
Kim is azért hagyta el,amit én is nagyon sajnáltam,de ez is lecke volt neki,
hogy átérezze.Jó volt azt is látni,ahogy Mate a vallomás után megkönnyebbül
és teljesen megváltozott,már nem az a magába forduló,befolyásolható és
szánalomra méltó embert láttam,aki előtte volt.
Felszabadult a nyomás alól.A végére minden a helyére került a vallomásokkal
és tényleg elgondolkodtató,hogy a hazugságok,hogy mérgezik az emberi kapcsolatokat.
Jó lenne ha képesek lennénk másképpen látni és akkor az életünk is megváltozna ebben
biztos vagyok.
Drága Rita,köszönöm ezt a kemény munkát és boldog Adventet kívánok :x

Kedves Cicus! De jó, hogy említed az ítélkezést!
Spoiler: mutasd
Tömegközlekedéssel utazok mindenhová, így elég sokat érintkezem emberekkel, és ennyi év után nagyon
kezd elegem lenni. Lassan ott tartok, hogy nem akarom látni őket. Annyira elegem van. Nem szeretem a
fülhallgatót, főleg nem ha úton vagyok, de már azon gondolkodtam, hogy beszerzek egyet, és kizárom
magam a külvilágból, mert ami a buszmegállókban és a buszon zajlik, számomra az már elviselhetetlen.
Mindig mindenki mással foglalkozik, ha nem, akkor a saját betegségével vagy magát fényezi. Mindenki
idióta, csak ő az okos vagy mindenki őt bántja. Nem hiszem el....

Szerintem Yit is nagyon meglepte Mate viselkedése, azért változott sóbálvánnyá. A híradóban leadták
Yi videóját, és ott látszik, hogy a videó vége egy nagy kavarodás, mert Yi odaugrott a nagybátyjához,
és rángatta a kezét, közben meg azt ordítja, hogy nincs megtöltve a fegyver. Szóval felocsúdott ő, csak
kellett neki egy kis idő.

Mate-t sajnálom. Több, mint 20 évig mérgezte az életét a felesége halála miatt érzett kín, most meg
legalább ugyanannyi időt kell a börtönben eltöltenie. Ha lett volna egy jó pszichológusa vagy pszichiátere,
fel tudta volna dolgozni a múltat. A családja szeme előtt emésztődött el, ez az ő felelősségük is részben.

Mindent nagyon szívesen! Kellemes ünnepeket kívánok!

:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: %%- %%- %%- %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 6:00

Kedves Virág, Marcsi, Marika és Ági!

Nem feledkeztem el rólatok se. Ha hazajöttem nektek is válaszolok!

Legyen szép napunk!


Egy vörösbegy és egy széncinege az etetőmben:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 3. 7:04

Sziasztok! Ritám máris feldobtad a napomat ezzel a madáretetővel... :D :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: cicus » 2019. december 3. 11:49

Drága Rita! Pontosan ahogy Kata is mondta,úgy érzem én is :x


Spoiler: mutasd
Öröm látni ezt a képet és tudod az ember ha látja és nem tetszik neki,amit
lát magakörül egyre inkább a természet felé fordul és csak azokkal veszi
körül magát akik másképpen élik az életüket akik magukba néznek és nem
másokat hibáztatnak és ítélkeznek mindenki felett.Egyet már biztosan tudok,
hogy minden belőlünk indul ki,ezért csak magammal foglalkozom és igyekszem
változni ahogy tudok.Én már szerencsés vagyok,mert nem dolgozom,így kerülöm
a tömeget,ennek ellenére hozzám is eljutnak ezek,boltban,utcán,Héven igaz ott
már inkább a telefont bámulják a legtöbben.Ez előtt 10 évvel még könyv volt a
többség kezében,de tudod fejlődünk ;)


Csodás napot ma is :-h

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 3. 16:03

szia Cicus, köszönöm ezt a bájos kis havas képet remek pillanatot kaptál el. :D .
Spoiler: mutasd
Én mindenért hálát adok, még a problémákért is, igaz utólag néha, miután megoldódott :)) .Mindenesetre valóban magunkba kell nézni, hogy megtudjuk meddig tart bennünk a határ, és hogyan mikor kell segítséget adni vagy kérni. :ymblushing: .
annyira rohannak az emberek, hogy nincs egy kedves pillantás, kinyújtott kéz ott ahol lehetne. Én a buszon már próbálom az embereket az önzésről leszoktatni...igenis van időm lesegíteni valakit a buszról, felvenni ha elejtett valamit.../add Uram hogy ez minél kevesebbszer forduljon elő/ És még a nálam idősebb generáció is nem győz csodálkozni hogy ilyen vagyok, a múltkor is estében kaptam el egy nénit utána egy férfit..pedig már megfogadtam hogy nem ..de most hagyjam elesni..?! Olyan szórtak az emberek..most bocsi hogy ezt írom, de hogy lehet nem kapaszkodni a körgyűrűnél?!?!? Van olyan sofőr, aki ha látja hogy készülünk leszállni óvatosan áll meg..de ma pont az ellentettjét tapasztaltam meg..mázlija volt hogy nem nyomtam a képébe Samu süteményét. Alig bírtunk leszállni úgy állt meg. De ha beszólt volna az nem vitte volna el szárazon! /ilyen is van/ 2-en ..azoknak visszavenném a jogsiját..mert még a marha is kirepűlne a plátóról..és mégiscsak embereket szállít..! Na nem berzenkedem..csak egy kis eszmefuttatás volt
:x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 17:19

virag1 írta:Kedves Rita !

Köszönöm mégegyszer e sorozat forditását. Nagyon érdekes és tanulságos történet volt.
Ami számunkra furcsak a nők másodlagos szerepe a családban igy az unokáké is. és a versengés az "első" helyért. Ezért mindenre még gyilkosságra is képesek. Mert egy magzat megölése bár nem várható hogy az anya is megöli magát, de láttuk milyen lavinát okozott és mihez vezetett 20 év múlva.
Vannak fájdalmak amik nehezen dolgozható fel és mindenki másképpen éli meg. Ezt láttuk a filmben Mate esetében.
Érdekes volt egyes személyek hozzáállása az ügyhöz Memei, Vegas, Pete, Yi....... Ezekról az jut eszembe mindenki saját lelkiismerete szerint viselkedik. Nekem szimpatikus volt Yi hozzáállása a dolgokhoz mert nyiltan vállalta hogy harcol a testvéréért és az anyjáért. A nyulat ki kellett ugrasztania a bokorból el lehet itélni de miért is mikor Vegas meg csücsült a videón. Memime meg az unokatestvérét inkább bajba sodorta csak hogy az apját védje.
Pete bár a nagynénjét kárpótolta a hotellel de a féltestvérének nem adott a vagyonból mert csak azt mondta gondoskodik róluk.
A bocsánat kérés az fontos de nem mindegy hogy mikor történik ez. Mert a hosszú időn át fájó seb lasabban gyógyul. Bár Cris bocsánatot kért a sógorától sok év múlva kényszerből de elveszitette a fiát egy jó időre.

Remélem legközelebb is hasonló jó kis történetett találsz.

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Kedves Virág! Igazad van, ebben a családban a nők másodlagosak voltak, de még azok közt is volt egy
komoly sorrend, mely szerint a meny előrébb való a saját lánynál, pusztán csak azért, mert a meny a
család nevét viseli, míg a saját lány a férje családja nevét. Ekkora baromságot! És pont a név miatt
lehetett az, hogy Meimei, akinek Jiraanan volt a vezetékneve előrébb állt a családi rangsorban, mint
Phatson fiai, akik az apjuk vezetéknevét viselték. Noormááliis?! Nem!!!

Igazad van, én is azt gondolom, amit te. Yinek ki kellett csiholnia egy vallomást Mate-ből, hogy felvehesse.
De azt ő is tudta, hogy csak úgy magától nem fog mindent bevallani. Úgy, ahogy mondod, ki kellett ugratnia
a nyulat a bokorból, ezért szembe kellett állítania Crissel. Ő tudta, hogy nincs megtöltve a fegyver, tudta,
hogy nem torkollhat tragédiába a színjáték, mint ahogy nem is torkollt. A baj abból kerekedett, hogy a
videó, mint bizonyíték, bejárta a sajtót is, és Mate viselkedése szánalmat keltett az emberekben. A gyilkos
helyett, a családja ártatlanságát bebizonyítani akaró Yire támadt a népharag.

Tudom, hogy mindenkinek a maga problémája a legnagyobb, és nem láthatunk be más szívébe, lelkébe,
gondolataiba, de én túlzásnak tartom azt, hogy egy vetélés miatt valaki öngyilkos legyen - az asszony nem
tudta, hogy merénylet áldozata lett. Szerintem Mate első felesége nem volt egészséges lélek. De talán Mate
se, akinek több, mint húsz év sem volt elég, hogy feldolgozza a felesége halálát.

Azon leszek, hogy találjak valami jót. Olyat szeretnék, ami ehhez hasonlóan nem sablonos, nem megszokott.
Mindent nagyon szívesen!


%%- %%- %%- %%- %%- @};- @};- @};- @};- @};- %%- %%- %%- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 17:44

gyomar írta:Kedves Rita!
Hálás vagyok több dologért neked.Az első, hogy megtaláltad ezt a nagyon jó kis sorozatot, lefordítottad, és megosztottad velünk. ^:)^ ^:)^ ^:)^
A végét való igaz szépen lezárták, mindenki bocsánatot kért, mindenki megbocsájtott.
De miért kellett Yi-nek egyedül bujdokolni, rendben van, hogy nagyon drasztikusan oldotta meg a kérdést, de akkor is. Mi lett a barátnővel?
A másik család alapvetően "csak fizetést "kapott, az örökségből nem.
Ami a lelkemnek jó esett látni, amikor a 4 fiú befeküdt a szülői ágyba és együtt nézték a tévét, mi a tesómmal, vasárnap reggel mi is csináltunk ilyet, és nagyon jó volt erre emlékezni.
Ismét jó volt veled egy úton haladni, ( egy kicsit, no nagyon hiányzott)Hálásan köszönöm.Pihenj ismét egy nagyot, hogy amikor úgy látod, hogy újra van kedved fordítani akkor is mi itt leszünk és várunk nagy szeretettel.
Igazán ügyes vagy, hogy ezt választottad 75. sorozatnak.
Marcsi :)

Kedves Marcsi! Virág is írta, és neked is feltűnt (nekem is a fordítás közben), hogy végül Pete nem adta
oda a jogos jussát Chinek. A feleséget azért nem írom, mert lehet, hogy ott sem jár automatikusan a
férj halála után a feleségnek örökség, de a gyerekeknek igen. Szóval az apja vagyonának a felét oda kellett
volna adnia Chinek. Amikor Pete az ügyvéddel beszélt, nem mondta azt konkrétan, hogy vissza fogja adni
Chinek, ami az övé, hanem csak sejttette:

Kép

Kép

Kép

Kép

Egyébként butaságot csinál Pete, ha nem adja oda Chinek, ami jog szerint jár neki. Mi lesz, ha egyszer a
kirúgott ügyvédnek eljár a szája a hamisításról. Akkor nagy bajba kerülhetnek, az anyjával együtt.

Sajnos másfél évvel későbbi kockák sem utaltak arra, hogy Kim visszament volna Yihez, de annak viszont
nagyon örültem, hogy Pete-tel kibékültek. Nagyon szép barátság-rokonság az övék.

Nagyon aranyos vagy Marcsi! Nekem a fordítás nem, viszont a megszokott rutin, az hogy közösen mozizunk,
és véleményt cserélünk, az nagyon hiányzott. Nem tudom, hogy most meddig tart a csend körülöttem, de
amint lesz olyan sorozat, ami képes lesz a nihilből kihozni - mint ez is - jelentkezem! Nem fenyegetés... :)) :))

Mindent nagyon szívesen! Én is boldog vagyok, hogy újra együtt sorozatoltunk!

%%- :movingflower: %%- %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 18:00

B.Marika írta:Drága Ritám!
Hálás szívvel köszönöm neked a sorozat fordítását! :littlehearth: Számomra az év sorozata volt minden szempontból, nagyon szerettem! :x Örülök, hogy rátaláltál és lefordítottad. :littlehearth: Köszönöm szépen! :littlehearth:

Kedves Marika! Boldogan olvasom, hogy ilyen sokra értékelted ezt a sorozatot! Nekem az utolsó
fordításom, az áprilisban befejezett Because of Meeting You volt az utolsó sori, amit láttam. Szóval
áprilistól mostanáig semmi ázsiait nem láttam, igaz nem ázsiait se. Most épp javítom új fordítónk,
Ewilja, első sorozatának kész feliratait - amiket nemsokára ki is teszünk - így most nem fordítok,
ugyan, de nézőként funkcionálok. :))

Mindent nagyon szívesen!

@};- @};- %%- %%- @};- @};- %%- %%- @};- @};- %%- %%- @};- @};- %%- %%- @};- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 18:03

f.ági írta:Szia Rita!
Gratulálok a befejezéshez! :-)
Nem olvasok bele a hozzászólásokba, mert oda az izgalom, igy is egy mondatot már láttam, ami talán kihúz valakit a listáról, igy óvatosan nézelődöm :-)

Szia Ági! Nagyon köszönöm! Igazad van! Ne is kukkants be ide addig, amíg be nem
fejezted, ne vedd el magadtól az izgalom élvezetét!

Jó szórakozást a továbbiakban is!

:flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 18:03

Kata58 írta:Sziasztok! Ritám máris feldobtad a napomat ezzel a madáretetővel... :D


:littlehearth: :) :littlehearth: :D :littlehearth: :x :littlehearth: :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13451
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. december 3. 18:22

cicus írta: Drága Rita! Pontosan ahogy Kata is mondta,úgy érzem én is

Spoiler: mutasd
Öröm látni ezt a képet és tudod az ember ha látja és nem tetszik neki,amit
lát magakörül egyre inkább a természet felé fordul és csak azokkal veszi
körül magát akik másképpen élik az életüket akik magukba néznek és nem
másokat hibáztatnak és ítélkeznek mindenki felett.Egyet már biztosan tudok,
hogy minden belőlünk indul ki,ezért csak magammal foglalkozom és igyekszem
változni ahogy tudok.Én már szerencsés vagyok,mert nem dolgozom,így kerülöm
a tömeget,ennek ellenére hozzám is eljutnak ezek,boltban,utcán,Héven igaz ott
már inkább a telefont bámulják a legtöbben.Ez előtt 10 évvel még könyv volt a
többség kezében,de tudod fejlődünk ;)

Csodás napot ma is :-h

Cicus, Kata! Nagyon cukik vagytok!

Spoiler: mutasd
Mindennel egyetértek, Cicus! Én is nagy változásokon megyek át. Nem részletezem, de mindent alaposan
megterveztem, mert nagyon sokáig szeretnék minőségi életet élni, élvezni a nyugdíjas éveket a szeretteim
körében. Tavasszal születik meg az első unokám. Szerencsére már másfél év sincs hátra és szabad leszek,
mint a madár. Szó szerint röpködhetek a gyermekeim, unokáim között. :D

Most épp Kassai Lajos lovasíjász videóit hallgatom halomra. Ez már a második kör vele. Időnként visszatérek
a kedvenceimhez. Laár Andrással - mint buddhista tanítóval - például már három köröm is volt, de őt hamarabb
ismertem, mint Kassait. :D :D

Akkor még egy kékcinegés fotót is kiteszek:

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: In Family We Trust (online is nézhető)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. december 3. 18:47

Ez a kis kékcinke is milyen aranyos... :D :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég