To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. január 22. 16:29

Kedves Rita! :)
Nagyon szépen köszönöm a 4. és az 5. részt! :x :x :x
Igen a nagypapa kemény eset! de előbb vagy utóbb úgyis meglágyul a szíve!!! :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: cicus » 2024. január 22. 17:53

Szia Rita!
Tegnap meg sem álltam amíg be nem fejeztem az első 3 részt,annyira magával ragadott a történet.
Ma pedig már itt is van az újabb 2 rész,amit nagyon szépen köszönök :x A dokit már láttam régebben
más sorozatban is és ott is nagyon jól játszott,de a többieket még most látom először.Remélem,hogy
Purin gyermekkori traumái ennek az aranyos lánynak a hatására feloldódnak.Ebben a történetben is
sok tanítás van arról is,mennyit számít,hogy egy gyerek milyen családban nő fel,milyen emberek veszik
körül.
Nekem is nagyon tetszik a ház amit Mata megvett és remélem még többet látunk majd a belső részből.
Imádom az ázsiai tradícionális építkezést,legyen az bárhol és a modernizált változatokat is nem
beszélve a bútoraikról.

Hát ezt nem gondoltam,hogy már 2 hét múlva repülsz is a gyerekekhez.Nekünk persze nagyon jó,hogy
két naponta jönnek az új részek,ráadásul duplán. :)
A kék betűket pedig már az e mail -eknél elkezdtem használni kb.tizenkét éve mert jobban tudom olvasni
mint a feketét,biztos a szemem miatt van amióta közelre és távolra is kell viselnem a szemüveget.
Most meg is nézem az újabb részeket!
Szép estét :ymhug:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 22. 18:04

itt is köszönet ezért a remek kis történetért, látom nem fogunk unatkozni.
:ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: chain » 2024. január 22. 18:30

Üdv.
Köszönöm szépen a 4-5.részek feliratát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 22. 19:17

Jókat derültem az első részen! Nem semmi helyzettel van a kisasszony megáldva! A doki apja meg.... inkább nem mondok jelzőt, szerintem finoman fogalmazva bizonyos dolgokban förtelmes. Terrorasztikus személyiség! :( :D #:-s :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 22. 19:44

Köszönöm szépen Rita a fordítást, az első negyedben vagyok, videán nézem.
Biztos jó lesz, bár még csak ismerkedek a szereplőkkel.
Szép estét kívánok. :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 23. 11:03

virag1 írta:Köszönöm szépen az újabb két részt. :littlehearth:

Mennyire fontos ha a gyerek szeretett teljes közösségben nő fel.
Bár Mata édesapja nem a szokványos............de a tiszta tanitásai az emberekhez való hozzálláshoz csodálatos.
Úgy látom sokat tanulhatunk ebből a filmből.
:flower1: :littlehearth: :flower1:


Nagyon szívesen az újabbakat is! Maximálisan egyetértek veled abban a két dologban, amit fentebb írtál.
Én is azt gondolom, hogy a legfontosabb egy gyerek számára, hogy nagyon szeressék. Mata fogja majd egy
későbbi részben mondani, hogy azért bír ki sok mindent, mert az a rengeteg szeretet, amit kapott a kicsit
sem szokványos családjától, felvértezte a nehézségekkel szemben.

Ahogy haladunk előre egyre élesebbé válik a kontraszt Mata és a másik három fiatal, Purim, Tri és Pang
családjai között.

Én is sokat tanultam a sorozatból még úgy is, hogy eddig sem volt gondom az elfogadással.

Hogy ezek ketten milyen cukik együtt:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 23. 11:08

AmyRebecca írta:Kedves Rita! :)
Nagyon szépen köszönöm a 4. és az 5. részt! :x :x :x
Igen a nagypapa kemény eset! de előbb vagy utóbb úgyis meglágyul a szíve!!! :littlehearth:


Nagyon szívesen! Persze, meglágyul. Még ez a folyamat is szórakoztató ebben a sorozatban. Pedig
tényleg kemény dió a papi.

Nagyon szívesen!

Purim apja előtt még akkor is vigyázban áll mindenki, ha egyébként ül. A hideg kiráz ettől a típustól.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 23. 11:33

cicus írta:Szia Rita!
Tegnap meg sem álltam amíg be nem fejeztem az első 3 részt,annyira magával ragadott a történet.
Ma pedig már itt is van az újabb 2 rész,amit nagyon szépen köszönök :x A dokit már láttam régebben
más sorozatban is és ott is nagyon jól játszott,de a többieket még most látom először.Remélem,hogy
Purin gyermekkori traumái ennek az aranyos lánynak a hatására feloldódnak.Ebben a történetben is
sok tanítás van arról is,mennyit számít,hogy egy gyerek milyen családban nő fel,milyen emberek veszik
körül.
Nekem is nagyon tetszik a ház amit Mata megvett és remélem még többet látunk majd a belső részből.
Imádom az ázsiai tradícionális építkezést,legyen az bárhol és a modernizált változatokat is nem
beszélve a bútoraikról.

Hát ezt nem gondoltam,hogy már 2 hét múlva repülsz is a gyerekekhez.Nekünk persze nagyon jó,hogy
két naponta jönnek az új részek,ráadásul duplán. :)
A kék betűket pedig már az e mail -eknél elkezdtem használni kb.tizenkét éve mert jobban tudom olvasni
mint a feketét,biztos a szemem miatt van amióta közelre és távolra is kell viselnem a szemüveget.
Most meg is nézem az újabb részeket!
Szép estét :ymhug:


Úgy örülök! Ezt a hatást (magával ragadás) éltem át én is, és bíztam benne, hogy ti is ezt érzitek majd.
Már nem izgulok, felvettük az utazósebességet, csak élvezni kell az utat, amit bejárunk a szereplőkkel.
A sori egyre jobb lesz, ennyit tudok még mondani előljáróban. :D

Előtted írtam épp Virágnak, hogy...
"Én is azt gondolom, hogy a legfontosabb egy gyerek számára, hogy nagyon szeressék. Mata fogja majd egy
későbbi részben mondani, hogy azért bír ki sok mindent, mert az a rengeteg szeretet, amit kapott a kicsit
sem szokványos családjától, felvértezte a nehézségekkel szemben."

Mata már csak a jelenlétével is gyógyhatású Purim számára, de van is mit gyógyítgatni a lelkén. És Mata
családja még nem kaphatta a két keze közé. :D

Már Mata párnái is gyógyhatásúak, ahogy nézem:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 23. 11:43

Kata58 írta:itt is köszönet ezért a remek kis történetért, látom nem fogunk unatkozni.
:ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata!

Azt hittem, hogy most kivételesen nem együtt fogunk sorozatolni, mert tudom, hogy vannak témák,
amiket nem szeretsz nézni sorozatokban.
Épp ezért, most még jobban örülök, hogy itt vagy, és teszel egy próbát. Ha menet közben úgy érzed,
hogy mégsem akarod tovább folytatni, nyugodtan hagyd abba. Nem fog rosszul esni egyáltalán.

Egyébként igaz, amit írtál. Szerintem is remek a történet és tényleg nem fogunk unatkozni rajta.

Nagyon szép nő a Panget alakító színésznő. 2020-ban szépségkirálynőnek választották, és ő képviselte
Thaiföldet a 69. Miss Universe világversenyen, ahogy a bekerült a legjobb 10 közé.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 23. 11:44

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen a 4-5.részek feliratát.

Nagyon szívesen!

@};- %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 23. 11:52

Kata58 írta:Jókat derültem az első részen! Nem semmi helyzettel van a kisasszony megáldva! A doki apja meg.... inkább nem mondok jelzőt, szerintem finoman fogalmazva bizonyos dolgokban förtelmes. Terrorasztikus személyiség! :( :D #:-s :x :-bd :flower1: :littlehearth:

A soriban az összes gazdag gyerek "fantasztikus" szülővel van megáldva. Majd őket is jobban megismerjük.
Purim apjának maximalizmusa egy borzalom. Senkinek nem kívánok ilyen szülőt. Sajnos az anyjánál sem
találhatott vigaszt a doki, mert az meg nem mer a férjének ellentmondani.

Itt is éppen kezdi a nyomasztást. Ráadásul ebédnél, hogy mindenkinek elmenjen az étvágya:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 23. 12:04

nildiko írta:Köszönöm szépen Rita a fordítást, az első negyedben vagyok, videán nézem.
Biztos jó lesz, bár még csak ismerkedek a szereplőkkel.
Szép estét kívánok. :littlehearth:


Ildikó, semmi kétségem afelől, hogy tetszeni fog. Örülök nagyon, hogy te is belekezdtél, annak
ellenére, hogy több sorozatod is van, amit nézel. Nagy a konkurencia, annyian fordítanak már.

Purimnak végre lehet kutyája. Gyerekként ezt sem engedte az apja.

Kép
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 23. 14:04

Nem mentettem elszállt.
A kutyás jelenet nagyon tetszett. Kiváncsi leszek arra,hogy hogyan birkóznak meg a fiatalok a rájuk erőltetett "feladatokkal".
Majd jövök még.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: cicus » 2024. január 23. 19:59

Szia Rita!

Nagyon jó volt ez a 2 rész is. Tetszik,hogy Purim udvariasan,de határozottan lepattintja a tapadós
és nagyon buta szomszéd lányt és Phaenget is.A süteményt amit anyuci sütött azért elviszi neki.
Szerencsére azért már elköltözött a szülői házból,de ha az anyja miatt ott kell vacsoráznia éppen
elég lehet neki.Aranyos volt ahogy a párnákat kirakta kanapéra és beült középre :)
Most már tudja,hogy Mata apja transznemű,de elfogadja.
Kíváncsi vagyok a találkozásukra :) Voltam Bangkokban egy előadáson,ahol ők fellépnek és nagyon
kedvesek voltak.Aműsor végén kijöttek velünk és ott közvetlen közelről láttam őket.Alig hittük el,
hogy férfiak,persze biztos műtéteken is átestek,de sajnálom őket,mert nem ők választották,de
nem könnyű az életük a másságuk miatt.

Szép estét ma is :ymhug:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 24. 10:15

Rita írta:
Kata58 írta:itt is köszönet ezért a remek kis történetért, látom nem fogunk unatkozni.
:ymhug: :D :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Szia Kata!

Azt hittem, hogy most kivételesen nem együtt fogunk sorozatolni, mert tudom, hogy vannak témák,
amiket nem szeretsz nézni sorozatokban.
Épp ezért, most még jobban örülök, hogy itt vagy, és teszel egy próbát. Ha menet közben úgy érzed,
hogy mégsem akarod tovább folytatni, nyugodtan hagyd abba. Nem fog rosszul esni egyáltalán.

Egyébként igaz, amit írtál. Szerintem is remek a történet és tényleg nem fogunk unatkozni rajta.

Nagyon szép nő a Panget alakító színésznő. 2020-ban szépségkirálynőnek választották, és ő képviselte
Thaiföldet a 69. Miss Universe világversenyen, ahogy a bekerült a legjobb 10 közé.

Kép


Sajnálom őket nagyon, mert nem is értem hogy lehet ilyen tudattal együttélni, miközben ettől függetlenül remek emberek., akik a hazugság egy csapdájában leledzenek. Próbálok nem rájuk koncentrálni.! :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 24. 11:06

Mata egy végtelenül melegszívű teremtés. Nagyon nagy fába vágta a fejszét.
Amúgy a család kellene a hogy a szeretetét kifejezze eltévelyedett fia felé, de ez a kenyértörés igencsak keményre sikeredett.
A kislány is őrzi a legfájóbb emlékeket.
A dokival érdekes dolgok kezdenek történni, s szerintem Mata igencsak illik hozzá a maga csupamosoly egyéniségével.
Nagyon tetszett a szobája, és hogy apukája nem hagyta emlék nélkül, még ha csak egy kedves kis rajz is az.

Köszönet a 2. részért! Ma el vagyok kényeztetve, mert tegnap kaptunk ajándék menüt, Így csak melegítenem kell. :D :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 24. 12:55

nildiko írta:Nem mentettem elszállt.
A kutyás jelenet nagyon tetszett. Kiváncsi leszek arra,hogy hogyan birkóznak meg a fiatalok a rájuk erőltetett "feladatokkal".
Majd jövök még.


Ildikó, nem pontosan tudom, melyik fiatalra gondoltál. Purimnak könnyebben mennek a dolgok, mert ott
van neki Mata, aki erőt ad neki. Pang és Tri már más dió. Ettől többet nem szeretnék elárulni, mert lelövöm
az izgalmakat.

Apa és lánya. Nagyon kedvelem az őket alakító színészeket is:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 24. 13:21

cicus írta:Szia Rita!

Nagyon jó volt ez a 2 rész is. Tetszik,hogy Purim udvariasan,de határozottan lepattintja a tapadós
és nagyon buta szomszéd lányt és Phaenget is.A süteményt amit anyuci sütött azért elviszi neki.
Szerencsére azért már elköltözött a szülői házból,de ha az anyja miatt ott kell vacsoráznia éppen
elég lehet neki.Aranyos volt ahogy a párnákat kirakta kanapéra és beült középre :)
Most már tudja,hogy Mata apja transznemű,de elfogadja.
Kíváncsi vagyok a találkozásukra :) Voltam Bangkokban egy előadáson,ahol ők fellépnek és nagyon
kedvesek voltak.Aműsor végén kijöttek velünk és ott közvetlen közelről láttam őket.Alig hittük el,
hogy férfiak,persze biztos műtéteken is átestek,de sajnálom őket,mert nem ők választották,de
nem könnyű az életük a másságuk miatt.

Szép estét ma is :ymhug:


Szia Cicus! Én is nagyon féltem, hogy milyen konfliktusok származnak majd abból, hogy Purimnak találkoznia
kell Panggel (féltékenység, félreértések...), de szerencsére nem jöttek a szokásos klisék. Többek között ezért
is hálás vagyok ennek a sorozatnak. Nincsenek klisék. Emiatt soha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy várjuk.
Visszatérve Purimra, biztos, hogy könnyebben utasítja vissza úgy Panget, hogy már ismeri Matát, és tudja,
milyen felszabadító érzés a közelében lennie.

Képzeld, utána néztem Mata családjának és ezt tudtam meg:

Mata apját játszó színésznek van felesége és két gyermeke. Venus transznemű színésznő. Az ikerlányok egyikéről
semmit nem találtam, a másikuk transznemű, de nem színész, hanem drag queenként lép fel show műsorokban.
A Kittyt játszó színész "csak" meleg. Mindegyikük a nyilvánosság előtt is felvállalta a másságát.

Egy ideig követtem egy transznemű nőt a yt-on, és tényleg nagyon nehéz az életük. Nemcsak a megítélésük miatt,
hanem a sok gyógyszer meg hormon miatt is, amit szedniük kell. Mindegyiknek megvan a maga kellemetlen
mellékhatása, amire csak úgy maguktól újabb gyógyszereket szednek. Ez a nő is sokszor nem érezte jól magát.
48 évesen már csontritkulása volt, örökké izzadt, néha szédelgett, hangulatingadozásai voltak... Fiatal korában
az átalakító műtétek nehezítették az életét. Nagyon sajnálom őket.

A mai részben fog találkozni Purim Grace apával. Stílusos lesz! :))

A Purim anyját játszó színésznő a régi szerepeiben.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (5/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 24. 13:36

Kata58 írta:Mata egy végtelenül melegszívű teremtés. Nagyon nagy fába vágta a fejszét.
Amúgy a család kellene a hogy a szeretetét kifejezze eltévelyedett fia felé, de ez a kenyértörés igencsak keményre sikeredett.
A kislány is őrzi a legfájóbb emlékeket.
A dokival érdekes dolgok kezdenek történni, s szerintem Mata igencsak illik hozzá a maga csupamosoly egyéniségével.
Nagyon tetszett a szobája, és hogy apukája nem hagyta emlék nélkül, még ha csak egy kedves kis rajz is az.

Köszönet a 2. részért! Ma el vagyok kényeztetve, mert tegnap kaptunk ajándék menüt, Így csak melegítenem kell. :D :x :-bd :flower1: :littlehearth:


Szia Kata!

Innen is üdvözlöm azt a kedves embert, aki miatt ma nem kell főznöd. :D

Grace apa fog majd magyarázatot adni arra, hogy Mata nagyapja miért is tette vele azt, amit tett. Mivel számára
elfogadhatóak az érvek, szeretne az apjával kibékülni. Purim nagyon sokat tanul Mata családjától, és talán ő is képes
lesz majd az apjának megbocsátani, és normális kapcsolatot kialakítani vele.

Mata gyógyír Purim számára, és ezt a fiú azonnal érezte. Nagyon aranyosak együtt.

A nagyszülők nem is tudják, hogy a fiuk évek óta támogatja őket. Miatta nem mentek még csődbe:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 24. 14:32

Jó szórakozást kívánok a 6.-7. részekhez!

Kép
Avatar
rizsa
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019. március 13. 1:39

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: rizsa » 2024. január 24. 14:45

köszönöm szépen a varázslatos fordítást :x
:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. január 24. 16:09

Szia Kedves Rita! :)
Köszönöm szépen a 6. és a 7. részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Most értem haza! szusszanok egyet aztán nézni fogom! :flower1: :movingflower: :flower1:
Nagyon szeretem őket! :x
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 24. 17:21

Sziasztok! Hamar vacsora, aztán jövök ide megnézni újabb részt! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: chain » 2024. január 24. 17:43

Üdv.
Köszönöm szépen a 6-7.részek feliratát.

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Magdimama valamint 35 vendég