To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 24. 19:08

Meg is nézve a 3. rész is! Jó poénos helyzetek voltak, de azért csak hajszálon múlt hogy a hölgyek ne menjenek ölre.
A nagynéni nagyon szimpatikus. Trinek nagyon tetszik a kiszemelt lány, de éppen fordított a helyzet a lányok terén.
Purinnak láthatóan egyre jobban bejön a cserfes csupamosoly Mata.
Pont mindegyik leendő páros éles ellentéte egymásnak, és érdekes lesz a másik lány hogyan találja majd szimpatikusabbnak Tret mint dokinkat!
Milyen nagy gesztus volt hogy nem buktatta le a lány a családlátogatáskor. :ymhug: :D :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2024. január 24. 20:30

Köszönöm a 6-7. rész feliratát. Gyorsan meg is néztem.

Érdekes a "Normális "-nak mondott családok viselkedése...........mondhatnám borzasztó és szeret nélküli.
Gondolom majd kiderül miért is lettek ilyenek....már egy két morzsát csepegtettek.
Purim apja mikor előadást tartott...az jutott eszembe Vizet prédikál és bort iszik.
Mesél valamiről amit nem is él csak az elvárásai jönnek át. Annyira fél valamitől, igy mindenbe beleszól még abba is amibe nem kéne.
A két anyuka is fárasztó a nyaggatásukkal.

Üditő volt a Nem normális család szülinapja, amiből az elfogadás a tolerancia és a szeret kiérződött. :littlehearth: :flower1:

:littlehearth:
mrkonyv1
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2020. február 26. 20:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: mrkonyv1 » 2024. január 24. 20:45

Már alig vártam a folytatást. Régen láttam ilyen jóóóóóóóóóóóóóóóóó sorozatot. Ha rajtam múlna én leadnám a "királyi" tv-ben és más csatornákon, h lássák a begyöpösödött emberek h nem olyan rossz " ilyen "szerető családban felnőni. Ők legalább tiszta szívvel szeretik egymást, és nem csak megjátszák magukat, mint sokan mások. Kérlek ha van még a tarsolyban hasonló sorozat fordítását vállald el, persze ha van rá szabadidőd. ^:)^ :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 25. 9:24

rizsa írta:köszönöm szépen a varázslatos fordítást :x
:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:

Nagyon szívesen! Köszönöm szépen a dicséretet! Nagyon-nagyon jólesik. A "varázslatos" jelzőt kicsit túlzásnak
érzem, de ha te így gondolod, annak nagyon örülök. :flower1: :littlehearth: :littlehearth: :flower1:

Annyit röhögtem ezen a hajfonásos jeleneten is:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 25. 9:31

AmyRebecca írta:Szia Kedves Rita! :)
Köszönöm szépen a 6. és a 7. részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Most értem haza! szusszanok egyet aztán nézni fogom! :flower1: :movingflower: :flower1:
Nagyon szeretem őket! :x


Szia AmyRebecca! Nincs is jobb, mint egy átdolgozott nap után átadni magunkat egy szórakoztató
sorozatnak! Remélem, ez a két rész is nagyon tetszett. :D ;)

Nagyon szívesen! %%- :flower1: %%-

Rossz látni, ahogy a szülők erőltetik egymásra a fiatalokat, a megkérdezésük nélkül, kínos helyzetekbe
hozva őket.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 25. 9:32

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen a 6-7.részek feliratát.

Szia! Nagyon szívesen! :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 25. 9:45

Kata58 írta:Meg is nézve a 3. rész is! Jó poénos helyzetek voltak, de azért csak hajszálon múlt hogy a hölgyek ne menjenek ölre.
A nagynéni nagyon szimpatikus. Trinek nagyon tetszik a kiszemelt lány, de éppen fordított a helyzet a lányok terén.
Purinnak láthatóan egyre jobban bejön a cserfes csupamosoly Mata.
Pont mindegyik leendő páros éles ellentéte egymásnak, és érdekes lesz a másik lány hogyan találja majd szimpatikusabbnak Tret mint dokinkat!
Milyen nagy gesztus volt hogy nem buktatta le a lány a családlátogatáskor. :ymhug: :D :x :flower1: :littlehearth:


Szia Kata!
Tudtam, hogy Grace apa után Venust is megszereted majd. Szép lassan jön majd a többi családtag is.
Tri csak él a régi trükkjével. Újra el akarja csábítani a lányt, akit Purimnak szántak. Szerencsére még
nem tudja, hogy Purimot nem Pang érdekli. Olyan jó volt az erőlködését ilyen szemmel nézni. Kárörvendő
voltam, bevallom.
Tetszett, hogy Pang abbahagyta a játszmázást, és értelmes nőként kezdett viszonyulni Purimhoz. A családi
vacsorán is mellé állt. Megvédte őt az apjával szemben.

Itt még játszmázott Pang, de azonnal rájött, hogy Purimmal másként kell bánni:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 25. 10:05

virag1 írta:Köszönöm a 6-7. rész feliratát. Gyorsan meg is néztem.

Érdekes a "Normális "-nak mondott családok viselkedése...........mondhatnám borzasztó és szeret nélküli.
Gondolom majd kiderül miért is lettek ilyenek....már egy két morzsát csepegtettek.
Purim apja mikor előadást tartott...az jutott eszembe Vizet prédikál és bort iszik.
Mesél valamiről amit nem is él csak az elvárásai jönnek át. Annyira fél valamitől, igy mindenbe beleszól még abba is amibe nem kéne.
A két anyuka is fárasztó a nyaggatásukkal.

Üditő volt a Nem normális család szülinapja, amiből az elfogadás a tolerancia és a szeret kiérződött. :littlehearth: :flower1:

:littlehearth:


Nagyon szívesen! A nagyapa és Purim apja viselkedésére adnak magyarázat, de én ezek alapján se tudom
felmenteni őket. Számomra ezek nem meggyőzőek, főleg a nagyapáé. Persze vannak gyerekkori traumák,
amik befolyásolják egy felnőtt viselkedését, de örökké ezzel takarózni nem lehet. Úgyhogy egyiket se tudom
felmenteni. Pang apja egy baromarc, és ez egy másik férfiszereplőről is ki fog majd derülni.

Igen, a gazdag családok tagjai a legnyomorultabbak. Ahogy haladunk előre egyre több minden derül majd ki
róluk. A gyerekeik meg ezt viszik tovább természetesen, hiszen ez volt a minta előttük.

Igazad van. A nem normális család a legnormálisabb. Nem azt kérik, hogy őket fogadják el, hanem ők igyekeznek
elfogadni, megérteni a nem elfogadóakat. Ezért nagyon jó érzés még egy elfogadónak is nézni ezt a sorit.
Nagyon sokat tanulok belőle.

Imádtam a rendhagyó helyszínű és az otthoni szülinapi jeleneteket is. És elárulom, hogy a holnapi részekk
érkezik Penneung születésnapja is, ami szintén emlékezetes lesz:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 25. 10:29

mrkonyv1 írta:Már alig vártam a folytatást. Régen láttam ilyen jóóóóóóóóóóóóóóóóó sorozatot. Ha rajtam múlna én leadnám a "királyi" tv-ben és más csatornákon, h lássák a begyöpösödött emberek h nem olyan rossz " ilyen "szerető családban felnőni. Ők legalább tiszta szívvel szeretik egymást, és nem csak megjátszák magukat, mint sokan mások. Kérlek ha van még a tarsolyban hasonló sorozat fordítását vállald el, persze ha van rá szabadidőd. ^:)^ :-bd


Kedves mrkonyv1! Szívemből beszélsz! Én is szívesen mutogatnám mindenfelé ezt a sorit. Biztos vagyok benne,
hogy én is azért lettem elfogadó, mert az én kicsi gyerekkori életemben is volt egy Grace apához hasonló fiú,
aki a gimnázium végéig elkísérte az életemet. Bölcsitől kezdve, az ovin és az általános iskolán át, a gimiig
egy osztályba jártunk. 61 éves vagyok, de akkor kevésbé bántották, mint ahogy most bánnának vele.
Igazi lány volt, aki otthon lány ruhákba öltözött, babázott (a szülei nem bántották, nem zaklatták, így szerették)
és lányként élt. A külvilág számára fiú maradt, de mindenki tudta, aki csak ránézett, hogy mi a helyzet. Volt
egy barátnői csapat, aminek ő is oszlopos tagja volt. Az évek alatt teljesen elfelejtettük, hogy ő fiú, és ha fiú
ruhában volt is lánynak láttuk. A kisvárosból Bp.-re költözött, ott lett egy társa, és azóta is boldogan élnek együtt.

Én is a szerető családra helyezném a fókuszt, nem arra, hogy milyen nemű tagjai vannak.

Miután kitettem a sorozat ismertetőjét, amiből már lehet tudni Mata hátteréről, azt vártam, hogy sokakat elriaszt.
Biztos, hogy volt ilyen is, de szerencsére néző is maradt bőven. Több, mint amire számítottam, és ez nagyon jó!
Próbálok majd ehhez hasonlót keresni, de nem biztos, hogy az is ilyen jó lesz. Ennek a sorinak nagyon magas a
tetszési indexe a MyDramaListen, azért is esett rá a választásom elsőre. Az LMBTQ+ dolog csak másodlagos volt.
De figyelni fogok megígérem.

Kép
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. január 25. 10:35

Szia Kedves Rita! :)
Igen! ez a rész is nagyon tetszett Veled együtt én is sokat nevettem azon a hajfonáson! :x
A nagypapa mintha egy kicsit enyhülne!!! a nagymama és az unoka kettős nagyon aranyos szeretem őket nézni és olvasni ahogy beszélgetnek! :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: cicus » 2024. január 25. 14:58

[i]Szia Rita!

Köszönöm szépen az újabb részeket :x Jókat nevettem a hajfonás gyakorláson :)) Kíváncsi leszek,hogy Purin
kezelésbe veszi-e valamikor Mata hajkoronáját,mert ott lenne mit fonni ;) Azt hiszem mindnyájan felháborodtunk
azon,ahogy az anyák erőszakolják a már 30 évhez közeli gyerekeiket.Annyira visszataszító és az is,ahogy Purin apja
hazudik az olvasóinak,ami éppen ellentétes azzal,ahogy ő éli az életét és a felesége aszisztál neki.A hazugság az ami
az erőszakon kívül a legjobban feldühít,ha látom.Ezek olyan emberek akik csak magukra gondolnak és semmi köze
nincs a szeretethez,ahogy bánnak a gyerekeikkel.Ezért is nagyon örülök,hogy Purin rátalált Matára és most láthat
egy másik mintát,hogy lehet így is élni egy családnak.Azok akik figyelnek egymásra,megbeszélik,ha problémajuk van
és nem hazudnak egymásnak biztos,hogy nem ejtenek sebeket,amit felnőtt korban is hurcolnak tovább.
Mindenhez két ember kell az erőszakos apa mellett ott van az anya aki hagyja magát,mert fél,hogy elhagyják,vagy
sorolhatnám.Különben meg imádom ezt a sorozatot és várom a fejleményeket :ymblushing: /i]
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 25. 18:18

Nagyon köszönöm a fordítást. Igazán szép film, tanulságos is, és igazán nyugalmat sugároz. 6. részig láttam, 7jön ma estére./vajon miért írnak ilyen harsány szerepet a lányoknak?/
Izgalmas lesz, hogy kerül a pénztársa rabló az apuka ismeretségi körébe?
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. január 25. 22:01

Elértem a 7. részt most végeztem vele. Sajnálom, hogy nincs 8-as, mert még fennmaradnék. Igazán nagyon kedves vidám család, bár Purim még mindig csak nézi, és nem mer igazán kibontakozni.
Nagyon tetszett a rajzos ajándékozás, aminek a magyarázata is jó, tényleg minden pillanatnak megvan az akkor, abban a pillanatban lévő érzés kifejezésének hatása, szerintem mindenki a legjobb legszebb érzéseit szeretné rajzba önteni.
Remélem hamarosan megjön a kibékülés a nagyszülőkkel is.
A szomszédasszony egy istencsapás.
Gratulálok Rita a választáshoz.
Sigmund
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2022. november 22. 17:43

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Sigmund » 2024. január 26. 0:20

Rita írta:Én is a szerető családra helyezném a fókuszt, nem arra, hogy milyen nemű tagjai vannak.

Miután kitettem a sorozat ismertetőjét, amiből már lehet tudni Mata hátteréről, azt vártam, hogy sokakat elriaszt.
Biztos, hogy volt ilyen is, de szerencsére néző is maradt bőven.


Én is elgondolkodtam rajta elsőre, mert az amerikai filmekben és sorozatokban legtöbbször nehezen bírom elviselni, így meg sem nézem. Ehhez adalékként hozzátenném, hogy mikor angliában éltem, akkor leszbi csajjal laktam együtt, és egyszer voltam velük melegbárban is bulizni, szóval szerintem előítéletesnek nem igazán lehetne mondani.

Így ez a túltolt maszkulin ábrázolás miatt van, és sokszor lerí róluk az izzadságszag, az lmbtq szándékolt beleerőszakolása a történetbe. Kevés olyat láttam amiben valóban éreztem jelentőségét hogy ilyen a szereplő, egyébként érdekes, hogy ezek egyike sem amerikai, most hogy így belegondolok... Ragnarök, norvég, rettenetesen sajnáltam benne a csajszit :( Aztán volt egy japán sorozat, űrhajósnő volt benne a főszereplő, itt is így volt jó ahogy megcsinálták. Aztán a koreai Nevertheless, a végén szinte jobban szurkoltam a két csajszinak hogy összejöjjenek, mint a főszereplő párosnak :)

De thai sorozat révén, bíztam benne, hogy más lesz az ábrázolás mint Amerikában. Szerencsére nem csalódtam. Itt más van túltolva, a Penneung szó úgy beragadt a fejembe Mata hangján, annyiszor elmondja egy részben, hogy napok óta nem akar kimenni :)) Ahogy a Matalada mondogatása sem :D

Én egy kicsit előrébb tartok a történetben, a születésnapi rendezvényen tök jó az a két zene amit Grace apa és Venus előadnak :)
De majd úgyis újranézem a fordításoddal is, nem csak angolul, mert az angolom még nem tökéletes, így néha gugli fordítóval 'rá-rásegítve' helyenként vicces fordítást hoz :D
Pl. 'you suck=te szopsz' (gondolom 'te szivatsz' akarna lenni), vagy mikor a műtét után azt mondja a férfi feleségének, hogy 'Mivel két órád van megölni, ennivalót kellene keresned' :)) Feltételezem két órája van elütni az időt ([kill time] mielőtt a férje felébred az altatásból), így menjen el enni.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 26. 7:15

AmyRebecca írta:Szia Kedves Rita! :)
Igen! ez a rész is nagyon tetszett Veled együtt én is sokat nevettem azon a hajfonáson! :x
A nagypapa mintha egy kicsit enyhülne!!! a nagymama és az unoka kettős nagyon aranyos szeretem őket nézni és olvasni ahogy beszélgetnek! :littlehearth:

Szia AmyRebecca!

Enyhül ott a nagyapa is, csak képtelen kifejezni az érzéseit, és persze azt is be kéne ismernie, hogy
nagyon durva dolgot tett. Szerencsére Mata kitartóan "enyhítgeti". :D

Tőlem idegen, és furcsállom is nagyon, hogy a kórházban mindenki mindent tud / tudni akar a másik
magánéletéről, ennek ellenére jókat vihogok rajtuk. A kiváncsiság mellett látom, hogy együttéreznek
a kollégáikkal, és támogatják egymást, ha kell. És ez jó dolog.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 26. 7:36

cicus írta:[i]Szia Rita!

Köszönöm szépen az újabb részeket :x Jókat nevettem a hajfonás gyakorláson :)) Kíváncsi leszek,hogy Purin
kezelésbe veszi-e valamikor Mata hajkoronáját,mert ott lenne mit fonni ;) Azt hiszem mindnyájan felháborodtunk
azon,ahogy az anyák erőszakolják a már 30 évhez közeli gyerekeiket.Annyira visszataszító és az is,ahogy Purin apja
hazudik az olvasóinak,ami éppen ellentétes azzal,ahogy ő éli az életét és a felesége aszisztál neki.A hazugság az ami
az erőszakon kívül a legjobban feldühít,ha látom.Ezek olyan emberek akik csak magukra gondolnak és semmi köze
nincs a szeretethez,ahogy bánnak a gyerekeikkel.Ezért is nagyon örülök,hogy Purin rátalált Matára és most láthat
egy másik mintát,hogy lehet így is élni egy családnak.Azok akik figyelnek egymásra,megbeszélik,ha problémajuk van
és nem hazudnak egymásnak biztos,hogy nem ejtenek sebeket,amit felnőtt korban is hurcolnak tovább.
Mindenhez két ember kell az erőszakos apa mellett ott van az anya aki hagyja magát,mert fél,hogy elhagyják,vagy
sorolhatnám.Különben meg imádom ezt a sorozatot és várom a fejleményeket :ymblushing: /i]

Szia Cicus!

Nem nagy spoiler, ezért elmondom, hogy igen, be fogja fonni Mata haját. A mai részben már láthatod is. :D
Igen, írtam én is korábban, hogy ridegtartásban gyereket nevelni, és utána azt mondani, hogy mindezt szeretetből
tette, egy nagy hazugság. Illetve lehet, hogy ez az illető szeretetnyelve, de akkor meg nagyon el van tévedve.
A szeretet semmivel össze nem téveszthető. Ha valami kellemetlen benne a másiknak, netán meg is nyomorítja,
annak semmi köze ehhez a szép, tiszta érzéshez.
Purimnak nem csak amiatt van szerencséje Matával és a családjával, hogy példát mutatnak neki abban, hogy kell
egy családban a gyereket és egymást szeretni, hanem azért is, mert Mata kellően "erőszakos" ahhoz, hogy Purim
még véletlenül se tudjon később az apja által kapott mintával élni. Ebben Mata az irányító, és szerencsére Purim
hagyja magát irányítani.
Purim anyját se tudom felmenteni. ha a férjét nem is tudta megváltoztatni, attól még lehetne szerető és támogató
anyja a fiának. De szemmel láthatóan akkor se tud mit kezdeni Purimmal, ha kettesben vannak. Vagy ott van az a
telefonbeszélgetés, amikor meg se kérdezi a fiát, hogy hogy van, csak elmondja a magáét, és leteszi a telefont.
Utána mondja ezt Purim:

Kép

Nagy fejlemények lesznek a mai két részben!

Milyen jó ötletet adott Mata Purimnak a beteg színésznővel kapcsolatban. Apuka erre is "csodálatosan" reagált:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 26. 7:57

nildiko írta:Elértem a 7. részt most végeztem vele. Sajnálom, hogy nincs 8-as, mert még fennmaradnék. Igazán nagyon kedves vidám család, bár Purim még mindig csak nézi, és nem mer igazán kibontakozni.
Nagyon tetszett a rajzos ajándékozás, aminek a magyarázata is jó, tényleg minden pillanatnak megvan az akkor, abban a pillanatban lévő érzés kifejezésének hatása, szerintem mindenki a legjobb legszebb érzéseit szeretné rajzba önteni.
Remélem hamarosan megjön a kibékülés a nagyszülőkkel is.
A szomszédasszony egy istencsapás.
Gratulálok Rita a választáshoz.


Ildikó, nemsokára jön az újabb két rész! Az egyiket már ellenőriztem, és javítottam a hibákat. Igyekszem a másikkal is
és ebéd után, ahogy szoktam, ki is teszem őket.

A régi barát nagy hatással lesz Purim apja életére. De mivel ebben a soriban minden olyan "light"-os, ez se fog tragikussá
válni.

Purimnak nagy utat kell bejárnia a saját neveltetése, és a Mata családja között. Tényleg nem tud még mit kezdeni a felé
áradó tömény szeretettel. Van ideje megszokni a 21. rész végére. =))

Mindkét szomszédasszony egy istencsapás! Kicsit később az egyik elhúz a másik mellett, és még nagyobb csapássá válik.

Feltöltöttem az összes részt a Videára, lehet továbbleskelődni, amíg érkeznek a következő részek. :D

Úgy sajnáltam Purimot, amikor a rajzos ajándékozás közben a saját gyerekkora eszébe jutott. Egy egyszerű ajándék rajzot
is megkritizált, és lepontozott az apja. Így lehet mindentől elvenni egy gyerek kedvét. Brrr!

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 26. 8:21

Sigmund írta:
Én is elgondolkodtam rajta elsőre, mert az amerikai filmekben és sorozatokban legtöbbször nehezen bírom elviselni, így meg sem nézem. Ehhez adalékként hozzátenném, hogy mikor angliában éltem, akkor leszbi csajjal laktam együtt, és egyszer voltam velük melegbárban is bulizni, szóval szerintem előítéletesnek nem igazán lehetne mondani.

Így ez a túltolt maszkulin ábrázolás miatt van, és sokszor lerí róluk az izzadságszag, az lmbtq szándékolt beleerőszakolása a történetbe. Kevés olyat láttam amiben valóban éreztem jelentőségét hogy ilyen a szereplő, egyébként érdekes, hogy ezek egyike sem amerikai, most hogy így belegondolok... Ragnarök, norvég, rettenetesen sajnáltam benne a csajszit :( Aztán volt egy japán sorozat, űrhajósnő volt benne a főszereplő, itt is így volt jó ahogy megcsinálták. Aztán a koreai Nevertheless, a végén szinte jobban szurkoltam a két csajszinak hogy összejöjjenek, mint a főszereplő párosnak :)

De thai sorozat révén, bíztam benne, hogy más lesz az ábrázolás mint Amerikában. Szerencsére nem csalódtam. Itt más van túltolva, a Penneung szó úgy beragadt a fejembe Mata hangján, annyiszor elmondja egy részben, hogy napok óta nem akar kimenni :)) Ahogy a Matalada mondogatása sem :D

Én egy kicsit előrébb tartok a történetben, a születésnapi rendezvényen tök jó az a két zene amit Grace apa és Venus előadnak :)
De majd úgyis újranézem a fordításoddal is, nem csak angolul, mert az angolom még nem tökéletes, így néha gugli fordítóval 'rá-rásegítve' helyenként vicces fordítást hoz :D
Pl. 'you suck=te szopsz' (gondolom 'te szivatsz' akarna lenni), vagy mikor a műtét után azt mondja a férfi feleségének, hogy 'Mivel két órád van megölni, ennivalót kellene keresned' :)) Feltételezem két órája van elütni az időt ([kill time] mielőtt a férje felébred az altatásból), így menjen el enni.


Képzeld, én ezen kívül még nem láttam olyan filmet vagy sorozatot, amelyben ennyire szembeötlő lenne az
LMBTQ+ téma. Igaz, se nyugati filmet, se nyugati sorozatot nem nézek soha. Ázsiait is csak akkor, ha fordítok
valamit. Szóval nem sok esélyem volt találkozni ezzel a témával.

De fordítani való keresgélés közben látom, hogy a thaiok nagyon ráfeküdtek erre. Próbálok is majd a To the Moon-hoz
hasonló sorikat keresni.

Igazad van, a Penneung szót tényleg nagyon hangsúlyosan mondja ki Mata. :))

Nem valami jó az angol felirat, főleg a komolyabb részeknél, ahol magvas gondolatok fogalmazódnak meg. Ezeknél
a felirat ad valamilyen támpontot, mit akarnak mondani, de a saját szavaimmal fogalmazom meg a saját gondolataimat
a témáról. Nagyon igyekszem, hogy értelmes, szép mondatok kerüljenek ki a kezeim közül. Azt hiszem tényleg érdemes
magyar felirattal is megnézni.

A google fordító szerintem nem érti a szókapcsolatokat, csak az egyes szavakat fordítgatja mechanikusan, emiatt lett a
kill time-ból megölni az időt =))

Nekem is nagyon tetszett a zene a bárban. Grace apa kész átváltozóművész. Bár Venus még nagyobb. Egy részen belül
is minden jelenetben más a haja.

Kép
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. január 26. 14:51

Szia Kedves Rita! :)
Köszönöm szépen a 8. és a 9. részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Jó pihenést a hétvégére! legyen további szép napod! :-h :x :-h
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: chain » 2024. január 26. 16:52

Üdv.
Köszönöm szépen a 8-9.részek feliratát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 26. 17:13

Sziasztok! Most csak beköszönök, és megyek kései ebédet csinálni, de addig is elolvastalak titeket! :D :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
szokola
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:39

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: szokola » 2024. január 26. 19:24

Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm az újabb két részt, jó kis péntek esti progam lesz.
Ami nálam kiveri a biztosítékot, az Pang családja. Már több thai sorozatban is találkoztam a többnejűségen ilyen változatával. Olyan, mintha ez náluk teljesen hétköznapi, elfogadott lenne. Van egy, úgymond fő vagy hivatalos feleség, neki van papírja a házasságról. Mellette van egy-két, akár három feleség is gyerekkel. Ezek nem a nyugati értelemben vett szeretők, hiszen feleségként kezelik őket, és a fő feleségnek nincs választása, beleszólása, el kell fogadnia. Ez engem rettenetesen irritál.
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: cicus » 2024. január 27. 13:47

Szia Rita!

Köszönöm szépen az újabb 2 részt és naná,hogy azonnal meg is néztem.Annak ellenére,hogy 1-1 rész
hosszabb mint a koreai vagy kínai sorozatoknál,mégis néztem volna,mert olyan hamar elrepült az idő :)
A hajfonat sikerült és a vidámpark is jó választás volt mert a csónakos résznél megtört a jég és végre
Purin is felengedett,de ennek ára is lett.Rögtön sejtettem,hogy a fényképezésből probléma lesz.
Mondjuk én azt ami ezekkel a fotózásokkal megy nem tudom tolerálni.Régen a paparazzik csinálták
ezeket és már akkor is szörnyű dolgokat műveltek,de ezt ami most van már nem lehet kézben tartani,
annyian csinálják.Úgy látszik a kórház vezetői és orvosai ismerték Purin apjának igazi énjét,mert azonnal
a segítségére siettek.El sem tudom képzelni mi lesz ha megtudja ki az a lány,akit a fia szeret.Az anyját
nem sajnálom,mert ezt ő biztos látta,de bevállalta és most is csak az apját védi a fiával szemben.
Szerencsére a doki állja a sarat,bár az anyja még hatással van rá,ezért is nagyon izgulok,hogy mi lesz még.
A másik párocska meg jól belehúzott,nem sokáig húzták az időt,de Phaeng is nagyon furcsa,mert nem
bírja elviselni,ha nem ő győz.Jól összillenek Trai playboy-al :D
Szép hétvégét :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 27. 18:58

Köszönöm a 4. részt! Aranyosak voltak a sütikészítésnél, és az önzetlen átneveléssel Purim jót akar Matának!
Kíváncsi leszek kibírja e majd az egy hetes tréninget. Kicsit harsány természetével a kutya nem bízik még benne.
Nagyon összefogtak a nagyapja boltjánál, mert Purim is állta a sarat, mintegy jogász! Igencsak aranyosak voltak! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 28. 10:33

AmyRebecca írta:Szia Kedves Rita! :)
Köszönöm szépen a 8. és a 9. részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Jó pihenést a hétvégére! legyen további szép napod! :-h :x :-h

Szia AmyRebecca!

Ismét nagyon szívesen a fordítást! Kellemes vasárnapot kívánok!

:flower1: :-h :flower1:

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: milomartin, Rozoga valamint 49 vendég