To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

cskorni
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016. március 2. 13:53

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: cskorni » 2024. január 31. 18:00

Kedves Rita! Nekem is nagyon tetszik a sorozat, főleg a lány apukájának sok bölcsessége és viselkedése, holott folyton bántják. A sorozat nézése közben, felmerült bennem, hogy amikor még nem ismerik egymás neveit, meg egyébkor is a mondatokban a "khun" szót lehet hallani, meg a feliraton is igy használod. Ez a szó mit jelent és mire vonatkozik, mikor használják a thai beszédben? (Olyan, mint nálunk az úr, vagy a kisasszony?)
Köszönöm a munkád várom a válaszodat. Üdv. Cskorni/Edit
csopi54
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2024. január 22. 10:34

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: csopi54 » 2024. január 31. 18:53

A 14. részt nézve annyi megható, bölcs szavakat, mondatokat hallunk, hogy szerintem tanítani kellene. A szülőknek főleg! (5 lányom van :) ) Amikor Grace apa (remélem jól írom a nevét) arról beszél, miért szeretne kibékülni az apjával. Nekem is potyogtak a könnyeim.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 31. 19:41

Csúcs és cukor volt a 8. rész! Imádtam ahogy a doki végre feloldódik, és önfeledten tud örülni a kikapcsolódásnak!
A szülinapi torta már csak a ráadás volt minden édességével! :ymhug: :x :-bd :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 12:28

Sigmund írta:
Engem már gyerekkorban, csak 'elnyomtam', ám most már 'túlnőtt rajtam' és el nem tudok képzelni ázsiai feleségen kívül mást :ymblushing:

Már az angolban is rosszul volt volt fordítva, ezért is feltételezem hogy nem igazán volt leellenőrizve, mert eleve blődség a mondat ami rögtön kiderült volna.


Hoppá! Ázsiai feleség? :-o Ezt nevezem! És Ázsián belül melyik ország lányain akad meg leginkább a szemed?
Bocsánat, de ezzel a bejelentéseddel nagyon kíváncsivá tettél. ;) Elgondolkodtam, hogy hogyan lehetne a
legegyszerűbben ázsiai menyecskére szert tenni. Talán a neten keresztül? :-? %%- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 12:29

AmyRebecca írta:Szia Kedves Rita! :x
Köszönöm szépen az újabb részeket! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Ma is meglesz az esti program!!! :-h

Szia AmyRebecca!

Mindjárt teszem ki a ma estieket is!

Nagyon szívesen! %%- %%- :littlehearth: :littlehearth: %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 13:06

Kata58 írta:Nagyon jó volt az 5. rész! A "szomszédasszony kimutatta a foga fehérjét!" Jót nevettem Mata behelyettesítő módszerén :)) =))
A pillanatnyi félreértést sikerült félretenni, sőt egy kulcsot is kapott hogy ne kelljen a tűző napon várnia!
Annyira aranyos a gondoskodása... szerintem egyre jobban szereti Matát! :D ;)
aranyos volt a nagyapa nagymama vendéglátása egy köszönöm erejéig... már hajszálrepedések vannak a jégen. :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

6. rész! ez is hullámvasút, ugyanakkor mennyi minden kiderült a múltból. amilyen aranyos volt Mata és Purim élethelyzete, annyira meghökkentő volt a záróképek bajjóslatú ígérete. :-o ;;) #:-s x_x :flower1: :littlehearth:


Kata58 írta:7. rész! Legjobban a rajzjelenet ragadott meg, amin közben a doki átment, és ahogy bevillant a múlt!
amúgy a másik börtönből szabadult pasi sem semmi, vajon mivel fog elődrukkolni? Az biztos, hogy nem ma született bárány ő sem de ezek szerint Purim apja sem! Vajon mitől retteg, hogy a feleségének sem enged szinte semmilyen interakciót!?
Olyasmi érzetem van, mintha a lebukástól rettegne! De mi lesz így Purimmal? :( [-x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Jaj, Kata, annyira örülök, hogy te is nézed a sorit! Jó olvasni, hogy neked is ennyire tetszik!

Mata és Purim annyira cukik együtt. Szeretem, hogy Purim hagyja magát elvarázsolni Mata által. Annyi, de annyi
bepótolni valója van. Szegény mást se csinált egész életében csak tanult, mert ezt tartotta az apja hasznosnak.
Sajnos az ölelést, a dicséretet, a szeretgetést is időpocséklásnak gondolta.

Nagyapánál már nagyobb repedések is vannak, de a férfiak fene nagy büszkesége még nem engedi, hogy beismerje,
nagyot vétett a fia ellen.

Arra, hogy mit tett Purim apja még várni kell. Annyit elárulok, hogy egy családtag rosszindulata fogja elindítani
a lavinát. :flower1: :flower1: :flower1: %%- %%- %%- :flower1: :flower1: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 13:26

virag1 írta:Köszönöm az újjabb részeket.

A mostani részekben az tetszett a legjobban ahogy Grace apu elmagyarázza Purimnak, hogy az ő édesapja miért viselkedett úgy ahogy.
Train és az annya meg a kritikán aluli viselkedik. Szomorú, hogy ennyi gyűlölet és féltékenység van mindkettőben.
Remélem a végére csak helyrejönnek.
:flower1: :littlehearth:


Igen, csodálatos volt az a jelenet! Grace ismeri az apját, lehet, hogytényleg nagyon megijedt, hogy hogy fog boldogulni
a fia az életben, de akkor az a megoldás, hogy elzavarom a háztól? És ezek után a fia sok éven keresztül a háttérből
(Kittyn keresztül) figyeli a szüleit és támogatja őket. Békülést nem mer kezdeményezni, mert nem akarja, hogy megint
megüsse, megalázza az apja, de a lányának eszébe jut, míg a nagyapa nyugodtan tud úgy élni, hogy fogalma sincs, mi
van a gyerekével, meg az unokájával, pedig állítólag féltette őket.

Purim nem véletlenül kérdezett rá erre a békülés dologra. Nyilván izgatta a saját apja miatt. Szerintem ő nem tudta
volna eddig a beszélgetésig megbocsátani az apjának, amit vele tett. Ezután már el tudja képzelni, hogy lehet magyarázat
az apja viselkedésére is. Bár az ő apja felé is kritikával élnék. Nagyon is.

Purim anyja az elviselhetetlen kategória számomra, és nem csak az alkoholizmusa miatt. Hogy lehet, hogy egy embernek
csak irigység és féltékenység legyen a szívében? És nem veszi észre, hogy ezzel csak a maga és a körülötte élők életét teszi
tönkre, az irigyeltek életére semmilyen hatással nincs. Ostoba liba.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 13:50

cskorni írta:Kedves Rita! Nekem is nagyon tetszik a sorozat, főleg a lány apukájának sok bölcsessége és viselkedése, holott folyton bántják. A sorozat nézése közben, felmerült bennem, hogy amikor még nem ismerik egymás neveit, meg egyébkor is a mondatokban a "khun" szót lehet hallani, meg a feliraton is igy használod. Ez a szó mit jelent és mire vonatkozik, mikor használják a thai beszédben? (Olyan, mint nálunk az úr, vagy a kisasszony?)
Köszönöm a munkád várom a válaszodat. Üdv. Cskorni/Edit


Kedves Edit! De örülök, hogy te is élvezettel nézed a sorit! Nagyon szívesen a fordítást!

Annyit tudok csak, hogy kisbetűvel írva a "khun" jelentése "te". A neveket is helyettesíti a megszólítás során.
Olyankor is, ha nem tudják az illető nevét, meg akkor is, ha ismerik. Nagy kezdőbetűvel írva pedig az úr, hölgy,
asszony, kisasszony szavak helyettesítésére szolgál. A sorozatban is látható, hogy amikor már ismerik egymást, de
még nem belsőséges a kapcsolata két embernek, akkor is eléteszik a "Khun"-t a neve elé. Tri sokáig szólította Panget
Khun Pangként és fordítva. Pang és Purim elég hamar elhagyta a Khunt amikor elkezdték a találkozgatást, és csak a
keresztnevükön szólították egymást, de amikor Purim tudatosítja Pangben, hogy nem lesz köztük semmi, újra előkerül
a Khun. Mata és Purim szinte semeddig se használta a Khunt.
%%- %%- :movingflower: :movingflower: :movingflower: %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 14:07

csopi54 írta:A 14. részt nézve annyi megható, bölcs szavakat, mondatokat hallunk, hogy szerintem tanítani kellene. A szülőknek főleg! (5 lányom van :) ) Amikor Grace apa (remélem jól írom a nevét) arról beszél, miért szeretne kibékülni az apjával. Nekem is potyogtak a könnyeim.


Hátha nem olvasod, ide másolom, hogy mit írtam Virág hozzászólására reagálva. Ő is ezt a jelenetet emelte ki,
amit te.

"Igen, csodálatos volt az a jelenet! Grace ismeri az apját, lehet, hogy tényleg nagyon megijedt, hogy hogy fog boldogulni
a fia az életben, de akkor az a megoldás, hogy elzavarom a háztól? És ezek után a fia sok éven keresztül a háttérből
(Kittyn keresztül) figyeli a szüleit és támogatja őket. Békülést nem mer kezdeményezni, mert nem akarja, hogy megint
megüsse, megalázza az apja, de a lányának eszébe jut, míg a nagyapa nyugodtan tud úgy élni, hogy fogalma sincs, mi
van a gyerekével, meg az unokájával, pedig állítólag féltette őket."

Grace-t az teszi naggyá, hogy a bántalmazások és a kitagadás ellenére is törekszik az apját megérteni, felmenteni, míg
az apja nem próbált segíteni a gyermekének. Már az sokat jelentett volna, ha elfogadja olyannak, amilyen, és biztosítja
róla, hogy így is nagyon szereti.

Mata Grace nevelése, meg is próbálta az apja miatt megbékíteni a nagyszülőket.

Igazad van, nagyon szívesen mutogatnám sok mindenkinek ezt a sorozatot. Ha koreai lenne, többen néznék, többekhez
eljutna. Csak ti, a nézők, tudjátok hírét vinni.

Öt lány! Milyen szép már ez! Amikor négy-öt-hat egynemű gyerek van egy családban, azok inkább fiúk szoktak lenni.
Nekem ez a megfigyelésem. Gratulálok a leánykáidhoz! Mit szól a párod a hölgykoszorújához?

:movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 1. 14:12

Kata58 írta:Csúcs és cukor volt a 8. rész! Imádtam ahogy a doki végre feloldódik, és önfeledten tud örülni a kikapcsolódásnak!
A szülinapi torta már csak a ráadás volt minden édességével! :ymhug: :x :-bd :movingflower: :littlehearth:

Kata, a 8. résszel egy kis kalamajka is elkezdődik a fotók miatt. De gyorsan meg is oldódik majd.
Ebben a sorozatban nem tart sokáig semmi rossz dolog.

Nagyon nevettem Purim új nadrágján, amit a vidámparkban kapott. És szó nélkül felvette! :))

Kép
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: chain » 2024. február 1. 14:59

Üdv.
Köszönöm szépen a 16-18.részek feliratát.
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. február 1. 15:47

Szia Kedves Rita! :)
Őrületes tempóval haladunk a vége felé!!! :x
Köszönöm szépen az újabb 3-részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 1. 16:43

9. rész! Micsoda fejlemények! Purim apja kimutatja a foga fehérjét... még a fia munkahelyén is, ez rémes.
Mata megint megvédi nagyapját, amitől persze megsérül, de megint egy lépéssel előbbre, legalább az unokájára már csak látszólag haragszik...nagymama le is buktatja csupa szeretetből, de annyira aranyosak voltak most!

Tri mindent bevet a bocsánatkérésért, és célt is ér, de még mindig nincs bejelentve hogy Pam nem Purimot választja.
Már nagyon várom ezt a pillanatot is.
Aranyosak voltak Purim kollégái, minden szinten riadóztatás hogy kiszabaduljon apja fegyelmezése alól.

No lám a dokik is meg tudnak betegedni.! Micsoda remek kis ápoló lett Matából és az apjából. A háttér nagyon örülnek a lehetséges románcnak. s a doki nem várt kérdése.. olyan szívmelengető volt... :D ;) :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

megnézve a 10.rész is. Na ebben aztán volt minden! A vége viszont nagyon tetszett. s milyen jó, hogy Mata-nak ilyen remek munkája van, amit elismernek és remélhetőleg még nagyszerű lakberendező is lesz belőle.. :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: cicus » 2024. február 1. 18:35

Szia Rita!

Nagyon szépen köszönöm az újabb részeket :x Egy kicsit megcsúsztam,mert az előző
3 részt most fejeztem be és már itt is van a következő csomag :) Este folytatom is a
következő résszel.Hát volt izgalom és úgy sajnáltam Grace papát,hogy még egy ilyet
is át kellett élnie,de hála Purinnak életben maradt.Viszont egyre kibírhatatlanabb
számomra Trai viselkedése és ezek az emberek mindig mást hibáztatnak nem látják
magukat,pedig Mata és a barátnője nyíltam megmondta milyen embernek tartják.
Purin soha nem ártott neki,csak az anyja hasonlítgatta hozzá őt,úgy,hogy ha valakit
hibáztatnia kellene az csak az anyja,de tőle a gonoszságot tanulta meg és még élvezi
is bár ez nem fogja boldoggá tenni,mint ahogy az sem.hogy annyi nővel van viszonya.
Grace papa nagyon szépen elmondja,hogy miért bántak úgy vele a szülei,de téved.
Egyszerűen szégyellték,hogy ilyen a fiuk és biztos az is eszükbe jutott,hogy milyen
nehéz lesz az élete ha felvállalja,hogy ő más,de a szeretet nem ilyen,hogy lelkileg
és fizikailag is bántalmazzuk a gyerekeinket,ha nem azt csinálják amit mi szeretnénk.
Mindent meg lehet beszélni és lehet kompromisszumokat is kötni,de megverni és
elzavarni a háztól? Persze mindent meg lehet magyarázni.Számomra az is teljesen
elfogadhatatlan ahogy egymás életébe barátok,kollégák,szomszédok,rokonok stb így
beleszólnak,ráadásul tolakodóan,mintha mindenkinek meg kellene felelni.Nem is
értem,hogy lehet így élni,még akkor sem ha ott ez így szokás. #:-s
Most még jobban izgulok,hogy milyen lesz Mata találkozása a szülőkkel x_x
Dina
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2022. augusztus 5. 7:49

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Dina » 2024. február 2. 7:26

Kedves Rita! Örülök az újabb fordításodra! Most befejezem amit már elkezdtem nézni,utána belefogok ebbe a soriba. Alig várom.... sok jót olvastam róla. Igaz nemsokára vége... Kellemes pihenést kívánok!
csopi54
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2024. január 22. 10:34

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: csopi54 » 2024. február 2. 16:52

Rita írta:
csopi54 írta:A 14. részt nézve annyi megható, bölcs szavakat, mondatokat hallunk, hogy szerintem tanítani kellene. A szülőknek főleg! (5 lányom van :) ) Amikor Grace apa (remélem jól írom a nevét) arról beszél, miért szeretne kibékülni az apjával. Nekem is potyogtak a könnyeim.


Hátha nem olvasod, ide másolom, hogy mit írtam Virág hozzászólására reagálva. Ő is ezt a jelenetet emelte ki,
amit te.

"Igen, csodálatos volt az a jelenet! Grace ismeri az apját, lehet, hogy tényleg nagyon megijedt, hogy hogy fog boldogulni
a fia az életben, de akkor az a megoldás, hogy elzavarom a háztól? És ezek után a fia sok éven keresztül a háttérből
(Kittyn keresztül) figyeli a szüleit és támogatja őket. Békülést nem mer kezdeményezni, mert nem akarja, hogy megint
megüsse, megalázza az apja, de a lányának eszébe jut, míg a nagyapa nyugodtan tud úgy élni, hogy fogalma sincs, mi
van a gyerekével, meg az unokájával, pedig állítólag féltette őket."

Grace-t az teszi naggyá, hogy a bántalmazások és a kitagadás ellenére is törekszik az apját megérteni, felmenteni, míg
az apja nem próbált segíteni a gyermekének. Már az sokat jelentett volna, ha elfogadja olyannak, amilyen, és biztosítja
róla, hogy így is nagyon szereti.

Mata Grace nevelése, meg is próbálta az apja miatt megbékíteni a nagyszülőket.

Igazad van, nagyon szívesen mutogatnám sok mindenkinek ezt a sorozatot. Ha koreai lenne, többen néznék, többekhez
eljutna. Csak ti, a nézők, tudjátok hírét vinni.

Öt lány! Milyen szép már ez! Amikor négy-öt-hat egynemű gyerek van egy családban, azok inkább fiúk szoktak lenni.
Nekem ez a megfigyelésem. Gratulálok a leánykáidhoz! Mit szól a párod a hölgykoszorújához?

:movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower: %%- :movingflower:


Kedves Rita! A kérdésedre válaszolva: beletörődött, annál is inkább, hogy az 1 lányka mellett, van 5 fiú unoka is.. De a filmre visszatérve nagyon tetszik a sorozat, valóban egy igazi könnyű kikapcsolódás. Kár, hogy a valóság a legritkább esetben ilyen egyszerű. Bevallom szoktam nézni Bl filmeket is, a másságot el tudom fogadni, de azért el tudom képzeni, hogy nem egyszerű az életük.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. február 2. 21:15

Kedves Rita, hatalmas maratont csináltam ma, úgyhogy végigértem az eddigi lefordítottakkal.
Micsoda részek voltak! Nagyon nem bírom a zsarolást és a tettlegességig fajuló féltékenységet sem, S ha igaz, amit a börtönből szabadult ürge mond akkor még annak a fejleményei messze szétzúzzák majd a maradék családot is.
Mindenesetre a felesége életében előszőr áll a fia pártjára, s el is megy otthonról.
Azért már sajnálom Tri-t is, hogy milyen mély sebeket hordoz, s elég nehéz lesz neki kimenekülni ebből a sebzett állapotból.
ahhoz meg kellene fogadnia Mata tanácsát!
De meglepődtem Tri támadásán! :-o x_x :-?? :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: nildiko » 2024. február 3. 9:44

Köszönöm szépen az eddigi részeket 18-ig. Nagyon várom a befejező 3-at.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 13:50

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen a 16-18.részek feliratát.


Szia! Nagyon szívesen!

:flower1: :flower1: :D :flower1: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 13:51

AmyRebecca írta:Szia Kedves Rita! :)
Őrületes tempóval haladunk a vége felé!!! :x
Köszönöm szépen az újabb 3-részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:


Szia AmyRebecca!

Véget ért a repesztés! Kint vannak az utolsó részek linkjei!

Jó szórakozást!

%%- %%- (%) :flower1: (%) :flower1: %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 14:38

cicus írta:Szia Rita!

Nagyon szépen köszönöm az újabb részeket :x Egy kicsit megcsúsztam,mert az előző
3 részt most fejeztem be és már itt is van a következő csomag :) Este folytatom is a
következő résszel.Hát volt izgalom és úgy sajnáltam Grace papát,hogy még egy ilyet
is át kellett élnie,de hála Purinnak életben maradt.Viszont egyre kibírhatatlanabb
számomra Trai viselkedése és ezek az emberek mindig mást hibáztatnak nem látják
magukat,pedig Mata és a barátnője nyíltam megmondta milyen embernek tartják.
Purin soha nem ártott neki,csak az anyja hasonlítgatta hozzá őt,úgy,hogy ha valakit
hibáztatnia kellene az csak az anyja,de tőle a gonoszságot tanulta meg és még élvezi
is bár ez nem fogja boldoggá tenni,mint ahogy az sem.hogy annyi nővel van viszonya.
Grace papa nagyon szépen elmondja,hogy miért bántak úgy vele a szülei,de téved.
Egyszerűen szégyellték,hogy ilyen a fiuk és biztos az is eszükbe jutott,hogy milyen
nehéz lesz az élete ha felvállalja,hogy ő más,de a szeretet nem ilyen,hogy lelkileg
és fizikailag is bántalmazzuk a gyerekeinket,ha nem azt csinálják amit mi szeretnénk.
Mindent meg lehet beszélni és lehet kompromisszumokat is kötni,de megverni és
elzavarni a háztól? Persze mindent meg lehet magyarázni.Számomra az is teljesen
elfogadhatatlan ahogy egymás életébe barátok,kollégák,szomszédok,rokonok stb így
beleszólnak,ráadásul tolakodóan,mintha mindenkinek meg kellene felelni.Nem is
értem,hogy lehet így élni,még akkor sem ha ott ez így szokás. #:-s
Most még jobban izgulok,hogy milyen lesz Mata találkozása a szülőkkel x_x


Szia Cicus! Mindenben egyetértek veled. Olyan jó lesz nézni, ahogy "kisimulnak" a dolgok a végére. Jó kis idealista
sorozat, de az ilyenek is kellenek. Kellemesen simogatják az agyunkat, a szívünket és a lelkünket.

Másról akarok most írni. Képzeld, újra nézem a Love Destinyt. Már a múltkor is nehezen engedtem el, mert nagyon
nagyon jó sorozat, de ahogy írtam neked akkor, képtelenség megjegyezni, kit hogy hívnak, mert a kinevezésekkel,
magasabb rangfokozatba lépnek és teljesen megváltozik a nevük. És hát a történelmüknek se lehet annyira jól utána
nézni, mint Kína vagy Korea esetében. De ami a végső lökést adta, hogy még előtte elkezdtem nézni a Destined to the
Moon c. szintén thai sorozatot, és az is ugyanabban a korban, ugyanott (Ajutthaja) játszódik, és már az első részben
a főhőst, akit egy gyerekkori barát P'Vejnek szólít, mások meg Osodnak, akik nem ismerik meg Osod grófnak, és mire
ezt megszoknánk, már ki is nevezik, és Osodvoranej őrgróf lesz... Szóval ha ebben a történelmi sorozatban is ez van,
és nem is olyan híres-neves, mint a LOve Destiny, akkor inkább nem neki adok esélyt, hanem a LD-nek.

Szóval újra kezdtem, és nagy örömmel nézem. A múltkor a 10. résznél adtam fel, most végig fogom nézni, és közben
gondolkodom, hogyan kéne készítenem a feliratokat, hogy ne keveredjünk el a nevek és a címek között.

%%- %%- %%- :movingflower: :movingflower: :movingflower: %%- %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 14:46

csopi54 írta:
Kedves Rita! A kérdésedre válaszolva: beletörődött, annál is inkább, hogy az 1 lányka mellett, van 5 fiú unoka is.. De a filmre visszatérve nagyon tetszik a sorozat, valóban egy igazi könnyű kikapcsolódás. Kár, hogy a valóság a legritkább esetben ilyen egyszerű. Bevallom szoktam nézni Bl filmeket is, a másságot el tudom fogadni, de azért el tudom képzeni, hogy nem egyszerű az életük.


Szia csopi54!

Nekem még csak egy kislány unokám van, nagyon remélem, lesz még több is!

Persze, a valóság közel sem ennyire egyszerű, és nem simulnak így el a dolgok, ahogy ebben a soriban fog,
de olyan jólesik néha ilyen nyugtató sorozatot is nézni.

A készítők hatalmas érdeme, hogy egy ilyen kényes, nem mindenki számára elfogatható témát, ilyen élvezhetően
voltak képesek feldolgozni.

@};- @};- %%- %%- :flower1: %%- %%- @};- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 14:51

Kata58 írta:Kedves Rita, hatalmas maratont csináltam ma, úgyhogy végigértem az eddigi lefordítottakkal.
Micsoda részek voltak! Nagyon nem bírom a zsarolást és a tettlegességig fajuló féltékenységet sem, S ha igaz, amit a börtönből szabadult ürge mond akkor még annak a fejleményei messze szétzúzzák majd a maradék családot is.
Mindenesetre a felesége életében előszőr áll a fia pártjára, s el is megy otthonról.
Azért már sajnálom Tri-t is, hogy milyen mély sebeket hordoz, s elég nehéz lesz neki kimenekülni ebből a sebzett állapotból.
ahhoz meg kellene fogadnia Mata tanácsát!
De meglepődtem Tri támadásán! :-o x_x :-?? :movingflower: :flower1: :littlehearth:


Kata! Ezt nevezem! Biztos vagyok benne, hogy gyorsan megnézed az utolsó három részt is, mert ezek is
nézetik magukat. A lezárás meg minden szereplő szempontjából megnyugtató, amit jólesik nézni, de sajnos
a valóságban egyáltalán nem rendeződnek így el a dolgok.

Amiket fentebb írtál, azokkal tökéletesen egyetértek. Szerencsére minden szituáció, ami most nagyon idegesítő
vagy zavaros, tisztázódni fog.

:D :movingflower: :movingflower: :movingflower: %%- :movingflower: :movingflower: :movingflower: :D
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 14:53

Dina írta:Kedves Rita! Örülök az újabb fordításodra! Most befejezem amit már elkezdtem nézni,utána belefogok ebbe a soriba. Alig várom.... sok jót olvastam róla. Igaz nemsokára vége... Kellemes pihenést kívánok!


Kedves Dina!

Amit olvastál róla, az mind igaz. Te is nagyon fogod szeretni. Jó szórakozást hozzá!

Köszönöm!

:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: %%- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. február 3. 14:54

nildiko írta:Köszönöm szépen az eddigi részeket 18-ig. Nagyon várom a befejező 3-at.

Ildikó!

Nagyon szívesen az eddigieket! Örülök, hogy sikerült hsz.-t írnod!

Jó szórakozást az utolsó részekhez!

:D %%- %%- :movingflower: %%- %%- :D

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég