To the Moon and Back / Odavagyok érted (18/21)

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 28. 10:34

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen a 8-9.részek feliratát.

Szia!
Nagyon szívesen!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 28. 11:05

szokola írta:Szia Rita!
Nagyon szépen köszönöm az újabb két részt, jó kis péntek esti progam lesz.
Ami nálam kiveri a biztosítékot, az Pang családja. Már több thai sorozatban is találkoztam a többnejűségen ilyen változatával. Olyan, mintha ez náluk teljesen hétköznapi, elfogadott lenne. Van egy, úgymond fő vagy hivatalos feleség, neki van papírja a házasságról. Mellette van egy-két, akár három feleség is gyerekkel. Ezek nem a nyugati értelemben vett szeretők, hiszen feleségként kezelik őket, és a fő feleségnek nincs választása, beleszólása, el kell fogadnia. Ez engem rettenetesen irritál.

Szia Ági!

Ebéd után érkezik a vasárnap esti program is. :D

Én fordítottam is egy hongkongi sorozatot, ami a századfordulón játszódik, és akkor a gazdag családoknál
még teljesen elfogadott volt a többnejűség. Igaz, a fiatalok már ágáltak ellene. Azért csak a gazdagok
engedhették meg maguknak, mert el is kellett tartani a nőket és a gyermekeket. Akkoriban csak a szegény
nők dolgoztak, a jómódúak nem. Ekkor még ugyanúgy működött a több feleség közti kapcsolat, mint ahogy
a királydrámákban látjuk. Az első feleségnek teljhatalma volt a házon belül, abba a férj se szólt bele.
Minden szál az ő kezében futott össze, rajta múlt, hogy milyen kapcsolatot alakít ki a többi feleséggel,
de ahogy a királyok se tűrték a féltékenykedéseket, úgy a férjek se engedték meg. Szóval az első asszony
jobban tette, ha jópofát vág a sorban jövő feleségekhez (az említett sorozatban három feleség volt), hogy
ne okozzon csalódást a férjének. Az első feleség kiemelt státusza akkor is megmaradt, ha az újakat sokkal
jobban szerette a férj. Az új asszonynak is az állt érdekében, hogy békében éljen a többiekkel, mert neki
se volt megengedve, hogy viszályt szítson a családban, és a férj úgyis mindig az első feleségre bízta, hogy
tegyen rendet.

Minden ázsiai országban megengedett volt a többnejűség, és a gazdagok, akik megengedhetik maguknak, még
most is tartják ezt a szokást. Olvastam, hogy például Vietnamban sok férfinek két családja van. Hol az egyikkel
él, hol a másikkal. A thai verzióban már nem olyan szoros a kötelék a nők közt, mint régen, és az is megengedett,
hogy gyűlöljék egymást. Szörnyű ez, mert ez a példa a kisfiúk és a kislányok előtt. Erről még lesz szó ebben
a soriban is.

Spoiler: mutasd
A vietnami példát figyeltem meg itthon a romáknál. 39 évig tanítottam roma gyerekeket ugyanabban
az iskolában. Jól ismertem a családokat, az életüket. Náluk is nagyon gyakori volt, hogy két, de nem egy esetben
három családja is volt egy férfinak. Volt, hogy ugyanazon a településen, volt, hogy többen. Ők is azt csinálták,
hogy jártak családról családra, hol itt éltek, hol ott. A nők itt se szólhattak semmit, el kellett fogadniuk, hogy
így döntött a párjuk. Így lehetett az, hogy egy férfinek akár 15 vagy több gyereke is született. De azt se felejtem
el, hogy az egyik volt tanítványomnak, akit G.... Ferinek hívtak, három G.... Feri nevű gyerekét is tanítottam.
Három különböző asszonytól voltak, és ő mindig ragaszkodott hozzá, hogy az első fiú az ő nevét kapja. Igazából
öt G.... Feri nevű fia volt, de kettő más településen élt.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 28. 11:29

cicus írta:Szia Rita!

Köszönöm szépen az újabb 2 részt és naná,hogy azonnal meg is néztem.Annak ellenére,hogy 1-1 rész
hosszabb mint a koreai vagy kínai sorozatoknál,mégis néztem volna,mert olyan hamar elrepült az idő :)
A hajfonat sikerült és a vidámpark is jó választás volt mert a csónakos résznél megtört a jég és végre
Purin is felengedett,de ennek ára is lett.Rögtön sejtettem,hogy a fényképezésből probléma lesz.
Mondjuk én azt ami ezekkel a fotózásokkal megy nem tudom tolerálni.Régen a paparazzik csinálták
ezeket és már akkor is szörnyű dolgokat műveltek,de ezt ami most van már nem lehet kézben tartani,
annyian csinálják.Úgy látszik a kórház vezetői és orvosai ismerték Purin apjának igazi énjét,mert azonnal
a segítségére siettek.El sem tudom képzelni mi lesz ha megtudja ki az a lány,akit a fia szeret.Az anyját
nem sajnálom,mert ezt ő biztos látta,de bevállalta és most is csak az apját védi a fiával szemben.
Szerencsére a doki állja a sarat,bár az anyja még hatással van rá,ezért is nagyon izgulok,hogy mi lesz még.
A másik párocska meg jól belehúzott,nem sokáig húzták az időt,de Phaeng is nagyon furcsa,mert nem
bírja elviselni,ha nem ő győz.Jól összillenek Trai playboy-al :D
Szép hétvégét :-h


Szia Cicus!

Nagyon szívesen a feliratokat! Miközben kicsit idegesít, hogy a kollégák mindent tudnak és tudni akarnak
a másik életéről, mégis jól jön néha, ez a tudás. Itt is el tudtak szaladni az igazgatóért, aki kellően magas
beosztásban van ahhoz, hogy leszerelhesse apukát.
Jól sejted, apuka nem fogja tárt karokkal fogadni Matát. Nagyon kielégítő lesz az a rész is!
Purim anyját Chanida helyett Villámhárítónak is lehetne nevezni. Én se szeretem benne, hogy csak a férje
nyugalma érdekli, nehogy szembesüljön a valósággal, mert akkor neki is kényelmetlensége származna
belőle. Hogy mi van Purimmal, nem számít.
Nekem is az jutott eszembe, amikor Pang és Tri egymásra találtak, hogy ők illenek össze igazán. De itt is
lesz még sok kanyar.

:littlehearth: :-h :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (9/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 28. 11:35

Kata58 írta:Köszönöm a 4. részt! Aranyosak voltak a sütikészítésnél, és az önzetlen átneveléssel Purim jót akar Matának!
Kíváncsi leszek kibírja e majd az egy hetes tréninget. Kicsit harsány természetével a kutya nem bízik még benne.
Nagyon összefogtak a nagyapja boltjánál, mert Purim is állta a sarat, mintegy jogász! Igencsak aranyosak voltak! :x :D :-bd :flower1: :littlehearth:


Nagyon szívesen, Kata!

Mata bírja majd a kiképzést, és persze Olive is kedvesebb lesz hozzá idővel, de addig még van egy-két rész, amit
látnod kell.

Párocskánk szépen csiszolódik, és ezt nagyon jó látni.

Jegyezzük meg ezt a kék ruhás triót, aki szobrot akar rásózni Mata nagyapára. Később nagyon fogunk még nevetni
bizonyos jeleneteken velük kapcsolatban.

:flower1: :littlehearth: %%- :littlehearth: :flower1:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 28. 13:22

Jó szórakozást kívánok az újabb három részhez!

Kép
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: chain » 2024. január 28. 14:57

Üdv.
Köszönöm szépen a 10-12.részek feliratát.
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. január 28. 15:19

Szia Kedves Rita! :)
Meg is van a délutáni program! köszönöm szépen az újabb 3- részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Legyen szép napod! :-h
mrkonyv1
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2020. február 26. 20:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: mrkonyv1 » 2024. január 28. 21:32

:-bd :ympray: :movingflower:
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2024. január 28. 22:50

Köszönöm szépen az újabb részeket.

A két főszereplőnk már tudja mit érez egymás iránt.
Most a "normális" szülók meggyőzése a következő cél,
és a régi beidegződések megszüntetése. több szereplőnknél is.

Továbbra is nagyon kedvelem ezt a sorozatot. :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Avatar
cicus
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2016. április 2. 17:41

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: cicus » 2024. január 29. 10:39

Szia Rita!

Nagyon köszönöm ezt a jó kis meglepetést,hogy egyben 3 részt is megnézhettem.
Egyre jobban szeretem Grace aput és Venust az életszemléletük miatt és nem
csak tanítják,hanem aszerint élnek is.Ha minden ember így gondolkodna egy
teljesen más világban élnénk,de persze tudom,hogy erre itt nincs lehetőség,mert
itt nem egység van.Látjuk ebben a sorozatban is a másik oldalt.Jókat nevettem
amikor Venus a szerelemről folytatott eszmecserét Matával. :D Trai viszont nagy
bajban van ,mert kezdheti előlről a kis cselszövéseit,közben pedig talán tényleg
beleszeretett Phaengbe.Hát izgatottan várom a fejleményeket és örülök,hogy
végre Mata és Purin bevallották egymásnak is mit éreznek.Tényleg nagyon jó
ez a sorozat :)
Gyönyörű napot ma is :ymhug: :littlehearth:
Sigmund
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2022. november 22. 17:43

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Sigmund » 2024. január 29. 12:35

Rita írta:Igaz, se nyugati filmet, se nyugati sorozatot nem nézek soha.

Nem valami jó az angol felirat, főleg a komolyabb részeknél, ahol magvas gondolatok fogalmazódnak meg.

A google fordító szerintem nem érti a szókapcsolatokat, csak az egyes szavakat fordítgatja mechanikusan, emiatt lett a
kill time-ból megölni az időt =))


Régebben sokat néztem, de lassan már én sem nézek nyugati sorozatokat, filmeket se nagyon. Csupán az arány végett :) : az elmúlt kb. két-két és fél évben ~120 ázsiai sorozatot néztem az exceles listám alapján (azért nem mind van befejezve, mert volt ami nem tetszett), nyugatiból jó ha eléri az ötöt. De filmekkel együtt sem hiszem hogy több lenne tizenöt-húsznál :) A kedvenc(é vált) koreai sorozatomat pedig hatszor néztem végig az elmúlt két évben... :ymblushing:

Én nyilván nem tudok annyira jól angolul, hogy feltűnjön ha nem jó az angol felirat, csak az eléggé szembetűnő problémák esetén veszem észre. Mint a most nézett kínai sorozatnál a Rakuten Viki-n, ahol kocsikulcs helyett kamrát ír, és a videót nézve egyértelműen kiderül hogy a kocsikulcsról van szó. Sajnos ebből az is látszik hogy a magyar felirat meg kb. google fordítós segítséggel készült, és a csapat le se ellenőrizte mit rak ki, mivel eléggé szembetűnő hiba (eltűnt a kocsikulcs az asztalról, a felirat meg: 'észrevettem hogy elvitted a kamrát'), na meg sok mondat szintén magyartalan, leginkább az összetettebbek. És be sincs fejezve, az utolsó hat rész 30-35%-on áll, utoljára 2023. októberben frissült az ÁÉ oldala.

Ellenben a te fordításaidban viszont még sosem csalódtam :-bd

Más, végignéztem a sorozatot, nekem tetszett :) Ha meglesz az összes fordítás, akkor újra is nézem valamikor, tetszett a hangulata. A 15. rész második fele elég durva, ahogy a 18. rész is, ennél többet nem írok, hogy ne spoilerezzem el :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 13:52

chain írta:Üdv.
Köszönöm szépen a 10-12.részek feliratát.

Nagyon szívesen!

%%- @};- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 13:53

AmyRebecca írta:Szia Kedves Rita! :)
Meg is van a délutáni program! köszönöm szépen az újabb 3- részt! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Legyen szép napod! :-h


Szia AmyRebecca!

Itt az újabb délutáni program! :D

%%- :movingflower: %%- :movingflower: %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 13:54

mrkonyv1 írta::-bd :ympray: :movingflower:


:-ss :-bd :-h
Avatar
chain
Hozzászólások: 623
Csatlakozott: 2016. február 28. 14:50

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: chain » 2024. január 30. 14:01

Üdv.
Köszönöm szépen a 13-15. részek feliratát.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 14:16

virag1 írta:Köszönöm szépen az újabb részeket.

A két főszereplőnk már tudja mit érez egymás iránt.
Most a "normális" szülók meggyőzése a következő cél,
és a régi beidegződések megszüntetése. több szereplőnknél is.

Továbbra is nagyon kedvelem ezt a sorozatot. :flower1: :littlehearth: :flower1: :littlehearth:


Nagyon szívesen!


Egyre jobban megismerjük a "normális" szülőket, például Pang apját, anyját, Tri anyját (később jön az apja is),
Purim apját, anyját. Mindegyik tökéletes gyereket akar, akire marhára büszke lehet, és mivel pénzük van, ezt
elegendőnek is tartják a gyerekneveléshez. Borzalom mindegyik.

Már vártam, hogy kicsit kárörvendezhessek valamelyik szülő, vagy pletykafészek kisebb vagy nagyobb bukása
felett. Yuanta, Matáék szomszédasszonya kezdi a sort, de Purim idegesÍtő szomszédnője is megkapta Tri hamis
szeretetét.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (12/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 14:31

cicus írta:Szia Rita!

Nagyon köszönöm ezt a jó kis meglepetést,hogy egyben 3 részt is megnézhettem.
Egyre jobban szeretem Grace aput és Venust az életszemléletük miatt és nem
csak tanítják,hanem aszerint élnek is.Ha minden ember így gondolkodna egy
teljesen más világban élnénk,de persze tudom,hogy erre itt nincs lehetőség,mert
itt nem egység van.Látjuk ebben a sorozatban is a másik oldalt.Jókat nevettem
amikor Venus a szerelemről folytatott eszmecserét Matával. :D Trai viszont nagy
bajban van ,mert kezdheti előlről a kis cselszövéseit,közben pedig talán tényleg
beleszeretett Phaengbe.Hát izgatottan várom a fejleményeket és örülök,hogy
végre Mata és Purin bevallották egymásnak is mit éreznek.Tényleg nagyon jó
ez a sorozat :)
Gyönyörű napot ma is :ymhug: :littlehearth:


Szia Cicus! Ismét három érkezett! Még kétszer jön egy ilyen hármas csomag, és vége. Én meg repülök,
amit már nagyon várok. Lilykével számoljuk visszafelé a napokat, hányat kell még aludni.

Még anyni minden fog történni, amiben megismerhetjük Mata családjának hatalmas szívét és szeretetét,
hogy még jobban fogod szeretni őket.

Én is gondolkodtam már rajtuk (Mata családján), és arra jutottam, hogy az összetartozásukban van az
erejük. Nehéz lehet "másként" egy életet leélni, de ők mindig ott voltak egymásnak, és szerették,
támogatták egymást. Ha egyedül éltek volna, esendőbbek maradtak volna.

Tri és Pang is bajban van, mert már érzelmeik vannak egymás iránt. Ők az a páros, akik összeillenek ugyan,
de semmi jó nem sülne ki a kapcsolatukból.
Tri azért jó, mert le tudom vezetni rajta az agressziómat. Gondolatban már többször behúztam neki.
Legújabban belerúghatnékom van... 8-| #:-s x_x

Még jobban fog tetszeni! :D

:littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: %%- :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
csopi54
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2024. január 22. 10:34

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: csopi54 » 2024. január 30. 14:35

Először is köszönöm hogy itt lehetek, nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Kedves Rita! Hálás vagyok, hogy lehetővé teszed az ilyen kedves kis sorozatok nézését. Biztos vagyok abban, hogy sokunknak okozol ezzel néhány órányi önfeledt kikapcsolódást. Annak meg különösen örülök, hogy immár 3 epizóddal is meglepsz minket. Köszönöm :)
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 14:55

Sigmund írta:Régebben sokat néztem, de lassan már én sem nézek nyugati sorozatokat, filmeket se nagyon. Csupán az arány végett :) : az elmúlt kb. két-két és fél évben ~120 ázsiai sorozatot néztem az exceles listám alapján (azért nem mind van befejezve, mert volt ami nem tetszett), nyugatiból jó ha eléri az ötöt. De filmekkel együtt sem hiszem hogy több lenne tizenöt-húsznál :) A kedvenc(é vált) koreai sorozatomat pedig hatszor néztem végig az elmúlt két évben... :ymblushing:

Én nyilván nem tudok annyira jól angolul, hogy feltűnjön ha nem jó az angol felirat, csak az eléggé szembetűnő problémák esetén veszem észre. Mint a most nézett kínai sorozatnál a Rakuten Viki-n, ahol kocsikulcs helyett kamrát ír, és a videót nézve egyértelműen kiderül hogy a kocsikulcsról van szó. Sajnos ebből az is látszik hogy a magyar felirat meg kb. google fordítós segítséggel készült, és a csapat le se ellenőrizte mit rak ki, mivel eléggé szembetűnő hiba (eltűnt a kocsikulcs az asztalról, a felirat meg: 'észrevettem hogy elvitted a kamrát'), na meg sok mondat szintén magyartalan, leginkább az összetettebbek. És be sincs fejezve, az utolsó hat rész 30-35%-on áll, utoljára 2023. októberben frissült az ÁÉ oldala.

Ellenben a te fordításaidban viszont még sosem csalódtam :-bd

Más, végignéztem a sorozatot, nekem tetszett :) Ha meglesz az összes fordítás, akkor újra is nézem valamikor, tetszett a hangulata. A 15. rész második fele elég durva, ahogy a 18. rész is, ennél többet nem írok, hogy ne spoilerezzem el :)

Szia!

Persze régebben én is néztem nyugati filmeket és sorozatokat, csak Ázsia túlontúl megfertőzött, és már nem tudok
visszatérni. Mondjuk most épp nézem a Wednesdayt, ami még tetszik is. Sokan dicsérték, tettem vele egy próbát és
bejött.

Én is nagyon sokszor újra tudom nézni a kedvenceimet.

Képzeld, van olyan fordító, aki maga is várja a magyar feliratokat a kedvenceinél, mert bevallottan nem tud nagyon jól
angolul. Én is csak onnan tudom, hogy olvastam, amikor odakommentelte valahová. Valószínűleg ők is google fordítóval
készítik a nyers fordítást, és utána pofozzák ki, hogy értelmes legyen. Ha valóban értelmes és élvezhető lesz a végeredmény,
akkor nincs gond ezzel. De ha kocsikulcsból kamra lesz, akkor az tényleg gáz. 8-|

Én magam is nagyon sokat fejlődtem az évek alatt. Kezdetben kevesebben voltak a fordítók, és némelyiknek volt olyan
szokása, hogy belelesett a másik feliratába, és belekötött, hogy miért így fordított valamit, meg miért úgy. Angol szakos
létemre tartottam ezektől a károgóktól. Nem mertem a saját egyéniségemet belevinni a fordításba, pedig pont ezt tanultuk
fordítástechnika előadáson. Később már nem érdekelt, mert magabiztosabb lettem, és onnantól már jobban élveztem
a feliratozást is. Köszönöm a dicséretet! Jólesett nagyon!

Igen, abban a két részben történnek "dolgok". De ezt is szeretem ebben a sorozatban, hogy rossz dolgokat nem húznak
a végtelenségig.

%%- %%- :movingflower: :movingflower: %%- %%-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13461
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Rita » 2024. január 30. 15:01

csopi54 írta:Először is köszönöm hogy itt lehetek, nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Kedves Rita! Hálás vagyok, hogy lehetővé teszed az ilyen kedves kis sorozatok nézését. Biztos vagyok abban, hogy sokunknak okozol ezzel néhány órányi önfeledt kikapcsolódást. Annak meg különösen örülök, hogy immár 3 epizóddal is meglepsz minket. Köszönöm :)


Kedves csopi54! Mindent nagyon szívesen!

Sokat keresgéltem, de megérte rászánni az időt. Kivételesen cukker sorozatot találtam. Igen, tudom, hogy
örömet okozok a munkámmal, hiszen vannak, akik megírják ezt, mint te is. A hozzászólások visznek előre
engem is. Rengeteg lendületet adnak.

:flower1: :flower1: :littlehearth: %%- :littlehearth: :flower1: :flower1:
Sigmund
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2022. november 22. 17:43

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (7/21)

HozzászólásSzerző: Sigmund » 2024. január 30. 17:39

Rita írta: ...Ázsia túlontúl megfertőzött...

De ha kocsikulcsból kamra lesz, akkor az tényleg gáz. 8-|


Engem már gyerekkorban, csak 'elnyomtam', ám most már 'túlnőtt rajtam' és el nem tudok képzelni ázsiai feleségen kívül mást :ymblushing:

Már az angolban is rosszul volt volt fordítva, ezért is feltételezem hogy nem igazán volt leellenőrizve, mert eleve blődség a mondat ami rögtön kiderült volna.
Avatar
AmyRebecca
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2020. február 21. 16:20

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: AmyRebecca » 2024. január 30. 18:10

Szia Kedves Rita! :x
Köszönöm szépen az újabb részeket! :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Ma is meglesz az esti program!!! :-h
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 30. 18:47

Nagyon jó volt az 5. rész! A "szomszédasszony kimutatta a foga fehérjét!" Jót nevettem Mata behelyettesítő módszerén :)) =))
A pillanatnyi félreértést sikerült félretenni, sőt egy kulcsot is kapott hogy ne kelljen a tűző napon várnia!
Annyira aranyos a gondoskodása... szerintem egyre jobban szereti Matát! :D ;)
aranyos volt a nagyapa nagymama vendéglátása egy köszönöm erejéig... már hajszálrepedések vannak a jégen. :D :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

6. rész! ez is hullámvasút, ugyanakkor mennyi minden kiderült a múltból. amilyen aranyos volt Mata és Purim élethelyzete, annyira meghökkentő volt a záróképek bajjóslatú ígérete. :-o ;;) #:-s x_x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7214
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2024. január 31. 11:40

7. rész! Legjobban a rajzjelenet ragadott meg, amin közben a doki átment, és ahogy bevillant a múlt!
amúgy a másik börtönből szabadult pasi sem semmi, vajon mivel fog elődrukkolni? Az biztos, hogy nem ma született bárány ő sem de ezek szerint Purim apja sem! Vajon mitől retteg, hogy a feleségének sem enged szinte semmilyen interakciót!?
Olyasmi érzetem van, mintha a lebukástól rettegne! De mi lesz így Purimmal? :( [-x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
virag1
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2016. február 28. 21:30
Tartózkodási hely: Budapest

Re: To the Moon and Back / Odavagyok érted (15/21)

HozzászólásSzerző: virag1 » 2024. január 31. 15:44

Köszönöm az újjabb részeket.

A mostani részekben az tetszett a legjobban ahogy Grace apu elmagyarázza Purimnak, hogy az ő édesapja miért viselkedett úgy ahogy.
Train és az annya meg a kritikán aluli viselkedik. Szomorú, hogy ennyi gyűlölet és féltékenység van mindkettőben.
Remélem a végére csak helyrejönnek.
:flower1: :littlehearth:

Vissza: “Thaiföld”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég