Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:38

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:43

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:45

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:48

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:53

Ez egy hosszabb videó kb 5 perc tekerjetek a végére! Spoilerbe teszem:
Spoiler: mutasd
https://youtu.be/W8d0iORLjbQ
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:54

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:55

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 15:56

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 16:02

És este:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 16:04

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 21. 16:04

Hát ennyi volt mára.Üdv:Paggy

THE END
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2018. július 21. 20:19

Köszi Paggy a videókat, újra éltem a hajóutat. ;)
terezke4545
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018. május 23. 13:28

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: terezke4545 » 2018. július 22. 23:24

Sziasztok--- Köszönöm Paggy ezeket a csodás felvételeket és videókat. Nagyon távol élek tőletek, Erdélyben egy kis városban ,körülöttünk csak hegyek vannak ezért csodálatosak nekem ezek a hajó utak. Ritának is köszönöm a gyönyörű felvételeket Angliáról. Jó éjt mindenkinek .
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 11:02

Paggy, mennyi kisebb hajót látok az egyik fotódon! Mintha én csináltam volna az öbölben.

Kétszer hajókáztam a Dunán, de azok nem menetrend szerinti járatok voltak. Milyen jó, hogy ilyen is van.
A vízen biztosan nincs csúcsforgalom vagy dugó. Végignéztem a videókat, nagyon hangulatosak. Nagyon
mutatós a hajó belseje. Hívogató. Szép idő volt ott is.

A parkos képedről jutott eszembe, hogy fotóztam büdöskét a Trafford Centre-nél, elfelejtettem kitenni.
Pótolom.

A szürke mókust behurcolták, nem őshonos, mint a vörös mókus, vele együtt olyan kórokozókat is behoztak,
ami a szürkét nem betegíti meg, de a vöröst igen. A vörös mókus csakis a még zöld makkal táplálkozik, az
étettet nem képes megemészteni. Az egyre elszaporodó szürkék, akik egyébként az érett makkot is ehetik,
vetélytársat jelentenek a zöld makkért vívott harcban. A kevés élelem miatt a vörös mókus nem hoz annyi
utódot a világra, mint amikor bőséges táplálék áll rendelkezésre. Valamikor több millióan voltak, ma már csak
15 ezer példány van belőlük a Brit-szigeteken.

Cicus, teljesen igazad van. Mire végigjártuk a Trafford Centre-t (nem vásároltunk, csak mentünk és lestünk)
alaposan elfáradtunk, de nem jólesően, hanem úgy, mint amikor leszívják az ember energiáját. Nem is nagyon
szeretek olyan helyen lenni, ahol tömeg van, mert akkor mindig ezt érzem. Mint a strandon, amikor a nap
végén azt mondjuk, hogy kiszívott a víz, közben meg elveszítetted az energiáid nagy részét a más emberekkel
közösen használt medencében. Amikor a természetben barangolok, mindig jóleső, boldog, megelégedett
fáradtságot érzek a végén.

Gabi! Az a világítótornyos fotó tényleg jó lett. Több képet is csináltam róla, különböző időben, de a felhő, ami
olyan klassz hátteret ad neki, végig megmaradt. Folyamatosan hálálkodtam emiatt. :D

Kert, park minden mennyiségben jöhet. Ma is egy gyönyörűségről hozok fotókat. Csütörtökön voltunk ott.

Mindig nyafogok, ha nem süt a nap, hogy nem olyan szépek a képek, de a te fotóid azt bizonyítják, hogy nem
mindig kell a napfény. Mindegyik nagyon szép, de a szilvás a kedvenc. A zöld és a kék kontrasztja, a finom
esőcseppekkel megnyugtató látvány.

Amióta itt vagyok - több, mint két hete - csak kétszer láttam esőt. Volt, hogy éjjel esett egy keveset, de
napközben alig-alig. Pár nap hűvösebb volt, de továbbra is csodás napos kirándulóidőket fogunk ki.

Terézke! Nagyon szívesen a fotókat. Kellemes nézelődést!

Szóval itt is van büdöske:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 13:20

Csütörtökön a nem messze lévő Peak District Nemzeti Parkba látogattunk el, amely Nagy Britannia első
nemzeti parkja (1951).
https://zarojel.hu/anglia-legszebb-tajai-peak-district-derbyshire/

Egy csodálatos kisváros, Bakewell mellett 5-6 km-re elhelyezkedő pompás kúriát, a Chatsworth-házat,
és a parkját látogattuk meg.

A Chatsworth-ház Devonshire hercegének székhelye és számos alkalommal lett Anglia kedvenc vidéki
házának megválasztva. Chatsworth egy műemlékekben gazdag történelmi épület, amely Jane Austen
Büszkeség és Balítéletétől, a legújabb filmekig számtalan helyen felbukkant.

Chatsworthnek körülbelül 126 szobája van, amiből 100 zárva van a látogatók előtt. A ház kialakítása
tökéletesen megengedi a családnak, hogy ott éljenek még akkor is, amikor a ház nyitva van. A család
szobái a déli rész földszintjén találhatóak meg.

A kertet és a parkot 1555-ben kezdték el építeni, és azóta is minden herceg alakít rajta, ahogy a házon
is.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Chatsworth-h%C3%A1z

Jelenleg ők a Devonshire hercege és hercegnője cím tulajdonosai (nem saját fotó):

Kép

Ők köszöntenek minket elsőként a házban:

Kép

A kúria előtti hatalmas területen mindenütt bárányok és tehenek legelnek teljesen szabadon, kerítés
és villanypásztor nélkül. A parkolótól kezdve mindenütt ott vannak a "bogyók", tehát ha elmennek a
látogatók, szabadon jönnek-mennek a kúria közvetlen közelében is.

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 13:21

Anglia egyik leggazdagabb családjáról van szó, és ez látszott is abból, amit megnézhettünk. Őszintén
szólva nem fotóztam mindenütt, szinte végiggaloppoztuk a házat, hogy mehessünk a kertbe, parkba.

Haladunk a látogatóknak fenntartott bejárathoz:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 13:21

Szekrénybe épített fürdőkád:

Kép

Restaurátorok a nagy szőnyegen munkálkodtak:

Kép

Azt olvastam, hog esetenként még szokták használni ezt a nagy étkező helyiséget:

Kép

Több mázsás babakocsi és szánkó:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 13:22

Hurrá, megyünk a szabadba!

Imádtam a "kelekótyára" nyírt bukszusokat:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

1844-ben az orosz cár Angliai látogatása idején tervezett megállni Chatsworth-nél is. Erre az alkalomra
építették meg a világ legmagasabbra futó szökőkútját, ami a 90 m-t is elérheti. Manapság csak ritkán
éri el teljes magasságát, de időnként lehet ezt is látni.
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Chatsworth-h%C3%A1z

Kép
Kép

The Cascade és Cascade House: 24 kőlépcsőn lefutó vízesés; minden lépcső egy kicsit más, hogy különböző
hangot adjon ki, amikor a víz lefut róla:

Alulról....

Kép

... felülről a Cascade House-ból:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 13:23

Fűzfa alakú fém fácska, ami egyben szökőkút is:

Kép

A Rock Gardent (Kőkert) 1842-ben építették a herceg Alpok-béli látogatásának emlékére.
A legmagasabb kőépítmény 14 méter magas és egy vízesés folyik le belőle.
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Chatsworth-h%C3%A1z

Kép

Kép

Megyünk a labirintushoz...

Kép

...ami így néz ki egy magasabb helyről:

Kép

Csak a hangulat kedvéért:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 13:24

Csak úgy, mert szép:

Kép

Kép

Kép

Aki nem bírta lábbal, azt vitték traktorral. Azért azzal, mert az az esős időben sárossá
váló utakon is el tudott menni. Mi, a fiam fitbit órája szerint, 17km jártunk aznap, de
nem tudtuk a teljes park minden szegletét bejárni:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2018. július 23. 13:24

A zöldséges kertnek csak kis része volt látogatható, és az üvegházakba sem engedtek be látogatókat.

Kép

Kép

Kép

Nagyon tetszett ez a "pad":

Kép

Itt lehetett étkezni, és ajándék üzletekben vásárolni:

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 23. 13:28

Sziasztok!Kedves Terézke!Örülök,hogy jó volt nézegetni itt.Nekem is öröm és izgatottan ülök le mindig a gép elé,hogy vajon ki milyen képet hozott vagy miről írt.
Rita!De jó,még van 1 heted!!!Köszönöm a mókusról írtakat.Úgy lehet,mint itt az ékszerteknős és mocsári teknősök viszonya.BEDOBÁLJÁK , a kedves gazdák,A TAVAKBA A MEGUNT ÉKSZERTEKNŐSÖKET ,AZOK FELESZIK A MOCSÁRI TEKNŐS ELEDELÉT.Nem tudom írtam-e már,hogy az én teknőseim/ékszer/ 30 évesek.5 cm-sen vettem őket.A LÁNYOM 5 ÉVES VOLT :))
Kedves Lányok!Elképzelésem szerint,valamint ha úgy alakul és lesz kedvem hozzá,havonta csinálnék jobban képeket.Barátnőm lányai , néhány kutyás társam is, szívesen csatlakozik/olykor-olykor/.Gyaloglunk,meg BKV-zunk/nyugdíjas bérletem van á:3350ft/:
HA ÉRDEKEL TITEKET VALAMI,mármint Budapestről,írjátok meg és esetleg megmutatom!Gazdagodom ezekből a sétákból,úgy érzem benne vagyok a mai életben :)) \:D/ egy kicsit.Pld .El akartam menni a városligeti építkezéshez megnézni,de Dédi felé utazva,láttam,körbe van kerítve,nem láttam be.
Mindenkinek ÜDV,megyek teregetni:Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2018. július 23. 13:47

Rita!Nem viccelek,de majd elájultam ennyi szépségtől a házban és a kertben.KÖSZÖNÖM SZÉPEN.Milyen jó,hogy beengednek és nem maguknak tartogatják!De azért,nem merek belegondolni,hogy hány szegény ember verejtéke kellett hozzá.Ám ne legyek ünneprontó!Csodásak a képek .Többször végignéztem. :ymapplause: Paggy
Na most megyek teregetni.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 23. 20:34

Rita írta:Kép

Kép

Ezt a pillanatot jól elkaptam:

Kép

Nemcsak repüléskor formáznak V alakot, úszáskor is:

Kép

Szürke mókuska, ami az Angliában nagyon ritka vörös mókus legnagyobb ellensége:

Kép

Bár nem úgy néz ki, de a vízen vannak ezek a madarak:

Kép

Szia Rita!
Annyira szépek ezek a természeti képek. Gyönyörű a sok színes fával a szökőkút és a repülős galambokkal is. Viszont amiért így válaszolok, az utolsó képen a fekete madarak vizityúkok. Attemborough filmjeiből ismertük meg, de a margitszigeti állatkertben is van. Az a pálmaház pedig így kívülről nagyon hasonlít a pesti állatkertbeni pálmaházra. Biztosan egy stílusban épült.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2018. július 23. 21:09

Paggy írta:Kedves Lányok!Megint korán ébredtem/4 óra 30/Cicáim megérzik,meghallják szemem felnyitásának " ZAJÁT",még meg sem mozdulok,már nyarvognak." KELNI ,MERT ÉHESEK VAGYUNK!"El sem tudom képzelni,hogy az abban a pillanatban éppen a bejárati ajtón kívül lévők is, ugyanezt teszik.Szóval kelni kell.......Már fő az ebéd,én meg leültem picit a gép elé./kávé +egyik cicám a billentyűmön csücsül( 2x csupa y-t ütött a doromboló tappancsával)
Kezdem a válaszolást:
Kedves Éva!Igen ,sikerült megnézem a privit.Köszönöm szépen.Helyesek vagytok hárman. :)
Rita!Köszönöm a parki és nem parki képeket.
Park:Végre nem nyírott park,csak a természet!A VÍZ ,a vadkacsák ,a mókusok/Mit jelent ,hogy ellensége a szürke a vörösnek?Bántják is egymást?És póráz nélkül is lehet sétálni?Egy ismerősöm azt írta,nem lehet.SZÉPEK A KÉPEK.
Trafford Centre:Szörnyű,érdekes,néhol csodás.Szörnyűek a freskók,az össze nem illő stílusú részek,a FELFUVALKODOTTSÁG/Márvány,freskó,stukkós erkély egy bevásárlóközpontba???/.Érdekes:a hajószerű kialakítás,bár ez is giccses.Csodás:a kupolák üvege,a márvány maga.
Meddig maradsz kint?További szép napokat!
Lányok!Előre bocsájtom NAGYON HOSSZÚAK lesznek a délutáni videóim.DE!!!!!, még nem tudok szerkeszteni,"tekerjetek" bele!
A MÁSIK:a reggeli fények nem túl szépek.
Most pedig:elfogyott a kávém,ébrednek a kutyák...gyerünk sétálni!Paggy

Szia Paggy! De örülök, hogy sikerült megnézned a képeket. Még magamról sem szívesen teszek ki képet, nemhogy a fiamról. Valahogy idegenkedem tőle. Nagyon érdekes, hogy a macskák rögtön tudják, ha kinyitod a szemed. Az én madaram is addig alszik amíg én. Délutáni sziesztánál is. Pedig messze van tőlem a kalitban. Szerintem a lélegzetem hangjának a változásából veszi észre, hogy felkeltem. Pár friss kép. Itt amikor a fiam belép a szobába és rögtön jön és védő pozícióba elémáll. Hogy ne tudjon közel jönni a fiam. Ennyire féltékeny.)))
https://s8.postimg.cc/qpt3d6p5x/WIN_201 ... Pro_LI.jpg
Itt látszik, hogy milyen kis tüske van a farka végén. Szúr is vele.
https://s8.postimg.cc/9dsqrkg79/WIN_201 ... 42_Pro.jpg
és pár közeli.
https://s8.postimg.cc/yxv0xqm2t/WIN_201 ... 18_Pro.jpg
https://s8.postimg.cc/43ns02dw5/WIN_201 ... 28_Pro.jpg
https://s8.postimg.cc/f38zbsemt/WIN_201 ... 31_Pro.jpg

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég