Van képem hozzá

Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 12. 18:49

Kata! A fermentálás azért is egy csoda dolog, mert hatástalanítja a méreganyagokat. Már benne vagyok
egy csodacsoportban, de még nincs időm úgy foglalkozni ezzel a témával, amennyire érdekelne. Ez épp
úgy egész embert és sok időt igényel, mint a vegán konyhára való áttérés. De csak addig időigényes, amíg
el nem sajátítjuk a csínját-bínját. Utána már megy magától.

Egy yorki teaüzlet egy pici, de annál érdekesebb teázó résszel, és persze a kutyusoknak itt is voltvíz kitéve:

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 12. 21:06

Kedves Lányok!
Mindenkinek GRATULÁLOK:
Ritának a leendő nagymamasághoz,Zsuzsinak NAGYON a babaváráshoz,Áginak a kínai tanfolyamhoz,Katának a reménybeli telefonhoz,Gabócinak a képekhez és Marcsinak a névnapjára!!! @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @
Mi pedig elkészültünk,csak még nem lehet rálépni a betonra.Üdv:Paggy
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 12. 21:08

Sziasztok!

Hú, Rita! De beszabadulnék én is ide a teák közé!
Ha megosztod a tapasztalataid, vagy tudásod a fermentálással kapcsolatban azt én személy szerint csak köszönni fogom.
tetszenek a kalapok, elegáns ruhák is! Tudnék választani. :-)

Tegnap megvolt az első óránk a krizantémokkal. Hát gyönyörű jegyzetet kaptunk, de álmomban sem gondoltam volna, hogy nem olyan könnyű ez, mint ahogy kinéz.
Az első próbálkozások: ( a jobb felső volt az első, ami nem sikerült- az alsó négyet már megdicsérte a tanár- )

Kép

Kalligráfián volt egy kinai srác is. Nem volt ifjú titán, szerintem a 30-hoz lehetett közelebb nem a 20-hoz.
Ahogy aztán ő tartotta az ecsetet és rajzolta az irásjegyeket, hát az valami fantasztikus volt. Könnyedén, szépen, öröm volt nézni. Észre is vette, hogy nézem, megdicsértem. Mögöttem ült, igy könnyű dolgom volt.

Ma bent voltam apunál. Pont vitték röntgenre, amit nem értettem miért. Kiderült, hogy a nővérke mellészúrta az infúziót a nyakánál mellé kötötte be, vagy mi a frászt csinált és apunak bedagadt a nyaka rövid időn belül. Komolyan, el sem hiszem. Megél egy öt órás műtétet és van egy balfék, aki bénázik. Bocsánat mindenkitől aki ilyen helyen dolgozik, de úgy gondolom, hogy ez alap egy nővér számára. Kb. fél órát voltam ott, azidő alatt szépen csökkent a duzzanat. Kapott rá szurit is, meg nyomni kellett neki egy kis homokzsákszerűt oda.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 12. 21:11

Paggy, nagyon szépek lettetek!!
Már épp hiányoltalak itt magamban, hogy merre vagy!

Kata! Komolyan nem értem, hogy a cserekészülékért miért kellett volna annyit fizetni? Azt alapból adják nem? Aztán ha kész a sajátod megy vissza cserekészüléknek.

Gabóci, nagyon tetszik a képed, amit betettél!
Ricsikéről sem irtam, csak nézegettem a képét szegénykémnek.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 12. 21:34

Na csak nem ért ide a barátnőm a telefonnal... :(( . Ágikám félreértetted amit írtam ..nem a cseretelefon lett volna ennyi, hanem ha veszek másikat a legolcsóbb amit még használni lehet...nem kaptam cserekészüléket amíg meg nem jön az utalvány, hiszen pont ez a gondom. ;) :x
Csodás lett a krizanténod, máris mennyi haladás az elsőhöz képest, igazából lélegzetelállítóan izgalmas. De jót vigyorogtam a kínai srácon is, de biztosan klassz lesz majd ha besegít, legalábbis a mozdulatokat. :x :ymhug:

Paggy, csodás lett a házatok a kerítéssel, tényleg ráteszi az íre a pontot! Gratulálok a kivitelezőknek na és a tervezőnek is, mert nagyon szép és jó lett az összhang, öröm lesz ide minden nap hazajönnötök. Remélem már a szomszéd is megenyhült. ;) :D

Ritám várom az ismertetőket a fermentálással kapcsolatban én is ... :ymblushing: :D
Ma gazdagabbak lettünk két kabáttal, na majd ha lesz telefon..hozom a képeket...csak már ott tartanék! :x :ymhug: :-bd :littlehearth:
A Tchibóban vettem neonzöld, szélkabát, de esőálló könnyű, remélem nem fogják azt mondani az estében hogy nem látszódtunk ha megyünk az úton..meg egy kis sapkát..Ja az mondta az eladó, hogy ezeket a kabátokat lehet mosni, csak tilos illatosítót, betenni, mert megszünteti a vizállóságát.! Legalább egy adaggal több marad. :))
Na megyek , elteszem magunkat holnapra, szép álmokat mindenkinek! :x :D i-) :ymhug: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 13. 5:21

Paggy! Na, milyen jó, hogy a kerítés is megvan! Színben, fazonban, egyszerűségében illeszkedik a házhoz.
Itt faluhelyen mindig azon bosszankodnak az emberek, hogy ha más nem is, de a cicák örökké otthagyják
a lábnyomukat a friss betonban. Ez valami mánia náluk.
Az udvar ki lett pucolva a munkálatok miatt, azt a lakók maguk fogják újra benövényesíteni?

Ági! Igaza van Katának, én is azonnal megláttam, hogy mennyivel jobbak lettek az alsó krizantémok
a felsőkhöz képest. És ezt a fejlődést egy alkalom után érted el! A lótusz virágoknál és leveleknél is
ilyen látványos volt a fejlődésed, de ott kicsit hosszabb idő telt el, ha jól emlékszem. Ebből is látszik,
hogy már (kínai) festői szemmel tudod nézni a megfestendő tárgyat. Izgalmas lesz ez a "tanfolyamunk"
is. =))
Annyit máris megfigyeltem, hogy a szirmok játékos hajlékonysága, mozgalmassága teszi élővé a virágot.
Felülről a második sorban a jobb szélső olyan, mint egy büdöske. Nekem nagyon tetszik az is.

Az lesz már a jó, ha édesapád hazamegy a kórházból. Otthon, édesanyád szerető ápolása mellett hamar
felépül. Az egészségügy még az egészségeset is beteggé teszi, hát még a beteget. Szörnyű az egész,
úgy ahogy van!

Kata, már várom a fotókat! A zöld kabátokra vagyok a legkíváncsibb.

Ági, Kata! A fermentálást a torrentezéshez tudnám hasonlítani. Elsőre hatalmas nagy katyvasz az egész,
fogalmad sincs, mit, miért csinálsz, és hogy amit teszel, az jó-e. De sok hibázás után egyszer csak
minden tiszta lesz, és erőfeszítések nélkül, magától értetődően, bakik nélkül leszel képes torrentezni.

Ennek a Király Ágnesnek van egy blogja is a fb csoport mellett, még abba sem ástam bele magam.
Annyit máris látok, hogy a fb közössége nagyon segítőkész tagokból áll, viszont már belefáradtak a sok
kezdő tanítgatásába, és ugyanazokra a kérdésekre való válaszolgatásra, ezért vannak fent leckék, és
azt kérik mindenkitől, hogy először azokat olvassák el, utána használják a fb keresőt, hátha már volt
az övékéhez hasonló probléma, amit alaposan körbejártak, és ha sehol nem találnak választ, akkor
tegyék fel a csoportban. Megnéztem, 86 lecke van, alleckékkel. Fantasztikus dolgokat olvastam a címekben.

Ez a Király Ágnes egyébként egy igazi királynő. Mindent tud a fermentálásról, okos, értelmes nő.

https://fermentor.blog.hu/2018/06/18/fermentalas_1x1
https://www.facebook.com/groups/fermentalas/

Ha már szóba hoztam a büdöskét, két tegnapi fotó. Lyukasórámban készült telefonnal:

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 13. 6:01

Pár perce (5:53) fotózva. Szép, de semmi izgalmas. Az látszik, hogy alant megint köd van:

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 13. 6:03

Tegnap reggeli fotó a buszmegállóba menet. Őszülő gesztenyelevelek. Mintha festve lenne.

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 13. 6:37

Jó reggelt kedves Lányok!Elolvastam mindent.Fantasztikus,hogy így megélénkült a Fórum! :-bd :-bd :-bd Ágika!Nagy izgalom szeretteink betegsége.Sajnos-sajnos-sajnos,ahogy idősödnek szüleink állandóan aggódhatunk és örülni kell a szép napoknak.Gyors lábadozást és mielőbbi teljes gyógyulást,Neked pedig minél több erőt kívánok!--Most azután jó elfoglalt lettél!Meghallgattam a kínai tanfolyami órát,ARANYOS. :) :) :) HŰŰŰŰ MI LESZ MÉG!!!!Szépek a krizanténok,mindjárt megnézem mit jelképeznek a képeken.---Azt hiszem kicsit most kimaradok innen és csak olvasom majd a hozzászólásaitokat,mert neki kell álljak a saját dolgaimnak.A nyelvtanulással elmaradtam,komolyabb kertészeti tudást kell összeszedjek,mert a házlakók lefütyülik a kertet.Albérlők háza leszünk.6 lakásból 3 ki lesz adva, nagyon keresettek a környékünkön az albérletek.+ a fényképezési tudásomat is fejleszteni kell.Persze azért majd benézek és örömködöm a képeiteken. :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kedves Kata!De jó,de jó,sikerült kabátot venned!Ritka az alkalom,ha az embernek összejön egy jó darab,ráadásul "menő"színben.Nálunk a lányom nehéz dió,VELE VÁSÁROLNI kész IDEGBAJ VOLT :(( :(( :(( Cípőből az 500. felelt csak meg.Hálisten felnőtt és nem kell vele mennem!Vigyázzatok Magatokra és menjetek minél többet a szabadba! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Kedves Rita!Látom teljesen beszippantott Téged ez a szuper, új főzési-étkezési forma.Gyönyörű képeket csinálsz az "étkekről",KÉSZ GASZTROMAGAZIN!!!Sajnos ebben nem tudlak követni,csak bámulom a fotóidat.Köszönöm szépen a yorki piaci képeket.Működő középkori piacot még nem láttam.Minden tetszett.-Rita!Nálunk is minden változik,egyedül maradok a nagy házban,mert eladtak 2 lakást.Magas áron.Kicsit elgondolkodtam az emberi kapcsolatokon.Mindig túl sokat teszek bele mindenbe,s a végén még én leszek a vállalhatatlan a" NAGY KOMOLY EMBEREK VILÁGÁBAN".Mikor baj van utánam kuncsorognak/ez most csúnya tőlem!!!!!/,de amikor normál viszonyok vannak, eljátszák a tökéletest.Na mindegy.Most mennem kell kutyázni.Nálunk is macskanyomok vannak a betonban. :)) :)) :)) Üdv Mindenkinek!Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10962
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2019. szeptember 13. 7:09

Megittam a kávémat és jobb kedvem lett. :)) :)) :)) Nem ám ilyen hisztis vagyok,csak az egész életem arról szólt idáig,hogy igyekezzek hasznos lenni/persze ennek családi okai vannak/.Néha mostanában,ha gonoszkodással találkozom,rosszul esik.HIÁBA ÖREGSZEM!!! :((
Jól van Lányok!Majd jövök,kicsit több lett a dolgom ,viszont kevesebbet kéne csinálnom mélyebben.Hamarosan megoldom.Legyetek jók!! :) Paggy :flower1: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 13. 8:23

http://biobody.hu/mire-jo-a-meridian-to ... mpaign=c4-

remélem majd meg tudjátok nézni. Ritám, megint olyan csodaszép képeket tettél fel...
Paggy, mindenki akkor jön amikor tud. Ha egyetemistáknak van kiadva a lakás talán még jól is jártok, feltéve, hogy normális fiatalokról van szó. Szóval még valami jó is kisülhet belőle. :)
Nekem ma két jelenésem van két dokinál pontosítok az egyik szűrés lesz... :x :flower1: :littlehearth:
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 13. 17:04

Sziasztok! (Gyorsan írok, mert ma még van 700 sorom ferdíteni.)

Paggy! Nagyon szép lett a kerítés, illik a házhoz. Jó érzés egy ilyen szép, új épületbe belépni. Kívánom, hogy legyenek rendes emberek az új lakók, mert ez ugye mindig lutri.

Rita! Milyen hangulatos York piaca ott az ódon épületek között, meg az a kis teázó a farönkökkel.

A fermentálás nagyszerű dolog, igaz én csak a kimcsit próbáltam eddig, de azt nagyon szeretem. Más zöldséggel eddig, csak készültem kipróbálni.
Tetszenek a büdöskéről és a gesztenye levelekről készült fotók, olyan melegséget sugároznak. Nálunk a gesztenyefák többségén szinte teljesen szárazak a levelek.

Ági! Nagyon tetszik nekem is a krizantém festésed, és a látványos fejlődésed. A kínai nyelvről megnéztem a videót, és megállapítottam, hogy ez nekem "kínai" lenne, nem tudnám megtanulni, sokszor már a magyar sem megy.

A nagy kánikulának már vége, de még nagyon jó idő van, sőt délután nagyon is meleg. Remélem marad még kellemes az idő, hogy egy kicsit tudjak csavarogni. Holnap Pestre megyek a Víg színházba, csütörtökön a Madáchba a Once főpróbájára, és október 4-én pedig 3 napos kirándulásra Horvátországba, többek között a plitvicei tavakhoz.

Semmi extra,már napok óta ilyen az ég este fél nyolckor.

Kép
Avatar
Gabóci5
Hozzászólások: 1589
Csatlakozott: 2016. február 27. 19:38

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Gabóci5 » 2019. szeptember 14. 7:13

Indulás előtt egy kis kitekintés.

6 órakor

Kép

7 órakor

Kép

Holnap jövök.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 14. 8:31

Kellemes utat, köszönöm a képeket Gabóci! :x :ymhug: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 14. 8:32

Paggy! Talán úgy tudod megvédeni magad, fenntartani a jókedvedet és elkerülni a csalódásokat, ha csak a
családodra és a baráti körödre áldozod a segítőszándékodat. Ők biztosan értékelik, és gondolkodás nélkül
viszonozzák, ha neked van szükséged az ő segítségükre. Mást nem tudsz tenni. Az idegeneknek semmi nem
drága, sokan nem ismerik a hála fogalmát. Ezekre nem érdemes energiát pazarolni, mert utána te bosszankodsz,
ők meg köszönik szépen jól vannak.

Nem kell követni, dehogy is. Csak egy érdekes, és ma még csodabogárnak tartott (de gyors ütemben növekvő)
tábor tagjaként színesítem a fórumot.

Spoiler: mutasd
Mindenféle győzködés nélkül azt már most elmondhatom, hogy amióta nem eszem állati eredetű dolgokat, azóta
sokkal könnyebbnek, energikusabbnak érzem magam, pedig ezt már akkor is megtapasztaltam, amikor a cukrot
és a fehér lisztet száműztem az ételeimből. Na, most még ahhoz képest is sokkal több energiám van. Soha nem
vagyok levert, de még jobb a kedvem és rengeteg tervem van. A célom, hogy egy testileg, lelkileg, szellemileg fitt
nyugdíjas nagymama váljék belőlem. Már két éve módszeresen megújítva, megreformálva az életemet erre készülök.
A következő dolog a csiráztatás és a fermentálás lesz, de nem sietek, mert minden újat meg kell szoktatnom a
szervezetemmel. A fermentálás talán tavaszi téma lesz nálam. Addigra szeretnék minden leckét elolvasni Király
Ágnes fb oldalán.

Ezért nagyon jók a fermentált ételek a szervezetünknek (nem véletlen a kimcsi rohamos elterjedése sem):
[spoiler]https://fermentor.blog.hu/2019/07/17/miert_es_hogyan_ne_fogyasszunk_fermentalt_eteleket#more14937692
De erről nem itt hallottam legelőször. Amik a legnagyobb hatást tették rám, az egy orosz származású term. gyógyász,
Hatvani Galina, videói voltak.

Nahát, hogy nálatok is cicalábnyomos lett a beton! =)) =))

Csináld nyugodtan a dolgaidat, aztán amikor van időd, gyere vissza és mondd el, mutasd meg, épp mit csinálsz.
Én a magam részéről örülök, hogy még nincs egy olyan sorozat, amit szívesen fordítanék, mert akkor nem tudnék
minden nap itt lenni.

Kata! Remélem letudtátok az orvosi ellenőrzéseket. Nagyon érdekes a meridián torna. Olvasom, hogy "Az összes fő
meridián (Vese, Gyomor, Lép, Máj) a hasunkon keresztül húzódik, és a hasi légzéssel energetikailag aktivizálódik."
ehhez fűzném hozzá, hogy Kristóf a jógából vett hasvákuumot minden reggel éhgyomorra gyakorolja. Pontosan a
fentebb említett szervekre van jótékony hatással.


Gabi! Igen, emlékszem, hogy beszéltünk már róla, hogy nálatok gyorsabban kopaszodnak a gesztenyefák. Itt még
lombjuk teljében vannak. Csináltam egy teljesebb fotót, kiteszem lentebb.

Tulajdonképpen a kovászos uborka és a savanyú káposzta is fermentált étel. A kovászos uborka csak akkor, ha
kovásszal készült kenyeret tesznek a tetejére, igazából csak sós vízzel kéne eltenni.

Van fermentálógép is, és ha lenne hozzá jó sok recept, vennék is, de nagyon kevés van, a fb csoportban pedig
rengeteg, ezért mellőzni fogom a gépet, és nekiállok tanulni. :)) :))

Ez a régi Gabi! A csavargós Gabi! De jó, hogy mész mindenfelé! Hozz sok szép képet! Főleg a tavakat várom.
Jó utat, jó szórakozást kívánok mára (is)!

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 14. 9:01

Egy éve, tavaly október 25-én küldte át ezeket a képeket a drága sógornőm. A nagyobbik fia, Andris, aki
egyben az én nagyobbik unokaöcsém is, készítette őket Amerikában a Yellowstone Nemzeti Parkban.
Egy napot tartózkodott ott, és egyedül barangolt a medvék, bölények, farkasok és más fenevadak által
szabadon lakott parkban. A sógornőm alig várta, hogy végre hazamenjen.

Gejzírek, kanyonok, egy puma lábnyom, amelyet látott is elfutni, és jótanácsok azoknak, akik a medvék
által sűrűn lakott területre érkeznek, ott kempingeznek, kirándulnak vagy horgásznak.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
gyomar
Hozzászólások: 797
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: gyomar » 2019. szeptember 14. 15:07

Paggy írta:Kedves Lányok!

Marcsinak a névnapjára!!! @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @

Drága Paggy!
Nagyon szépen köszönöm neked is.
Marcsi :)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 14. 17:52

Kép
ma nagy öröm ért, igaz kettő is, de lehet három..
1. visszakaptam apu telefonját...estefelé csinálok képet..mert most még kinézni sem lehet olyan világos az ég.káprázik a szemem tőle.
2. megtalált egy kedves ismerős...kutyák által az Én egyik Tervuerenem által kezdte anno a kutyálkodást most 13 tervuerenje van és egy fekete változata..jönnek hozzám Mátrából, addig elő kell keressek képeket stb mert egy könyvön dolgozik.
3. barátnőmnek odaadtam apu volt székét, és most felszabadult a helye! és még csak félve..de elvileg most két érdeklődő van... :ympray:
az egyiküknek hitelt kellene felvennie.. a másik majd hétfőn okosabbak leszünk estére...
4. bár nem lettek jók a laboreredmények, de legalább már tud az ember merre lépni, és célirányosan imatámogatást is kérni a gyüliben!
Szellemileg ez is nagy segítség lesz!
Ritám azok a gejzírek meg a többi, elkezdtem nézni, és csak az jutott eszembe ...anyám..hát biztosan én is agyonizgultam volna magam, akármilyen ügyes is az ember gyereke...de ez is jelzi, hogy ott mennyire komolyan fel kell nőnie az ember gyerekének! Egy ilyen feladat teljesítésére...
Gabinak meg gratulálok a kiránduláshoz. :-bd :ymhug:
Csodaszépek a tájképek!..

Kép
pont 3 éve nem csináltam..
Kép
egy októberi napon 3 éve
Kép
3 évvel ezelőtti októberi nap..aputól jövet...
Kép
ugyanaz a nap..csak az udvarról kb 2 órával korábban
Kép
na és itt látszott hogy sprint haza!
Kép
szeptember 3o. kíváncsi leszek az idén is ilyen jó idő lesz e

Kép
s még van belőle de már nem sok...
nem tudom megehetnénk e még..3 éve csináltam
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
amikor még mentünk a papához..
Kép

Kép

Kép
na ezzel az anno 3 évvel ezelőtti augusztusi képpel búcsúzom, majd jövök! :x :ymhug: :D :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 14. 18:19

Kata! Mennyi jó hírt kaptál / hoztál! Együtt örülök veled! Minden szépen kialakult, amikor itt az ideje.

Milyen nagyon szép fotóval kezdtél! Nem is emlékszem rá. Viszont a többi kép közül némelyik ismerősnek
tűnik. Ahogy megláttam a tanyát, eszembe jutottak a bárányok, aki mindent kipusztítottak a kertben, de
legalább finom ebéd lett belőlük. :D :D

Nem tudom kivenni, hogy milyen édes finomság van a tányérban. Talán császármorzsa?
Még van azokból a befőttekből? Szerintem semmi bajuk nincs.

Micsoda combja van az egyik gúnárnak!

Samuka nem sokat változott a három év alatt. De jó neki, csak ő nem öregszik közülünk. :))

Újra virít a sásliliom. Tegnapi fotó.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 14. 19:07

na még egykét kép...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
drága apósom eljött, hogy a világért ki ne hagyja unokája első születésnapját...anyum előtte 1 hónappal ment el..

Kép
majdnem az egyetlen közös képünk, egy ismerős csinálta
Kép
Kép
itt az a lényeg, hogy már gyönyörűen tudja a nyakát fejét tartani...hála a sok tornának...anno
Kép
Ilyen édesen eljátszott...
Kép
itt még tartanom kellett a kis fejét...
Kép
mondhatni az egyik jó kép rólam...pöttöm meg már félszemmel alszik is...de ez utólag derült ki :))
Kép
és egy év múlva nem bír a kíváncsiságával :D :ymparty:
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
fáradtan az Erzsébet ligetben
Kép
Kép
egy ritka koromsötét éjszaka
Kép
anyuval...de rég is volt :flower1:
Kép
Kép
Fruzsina
Kép
és egy kölyke
Kép
tanulmányozza az étlapot! Balatonon
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

Kép
amikor még iskolába jártunk
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13522
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2019. szeptember 14. 19:45

Kata! Olyan kedves aranyos képeket tettél fel, mégis összeszorult a szívem a nézegetésük közben.
Nem részletezem, mert a te szívedet sem akarom fájdítani, ezért inkább a vidámabb dolgokról írnék.

A kicsi Samuról készült fotókat szerintem már mind láttam, de jó volt újranézni. Nagyon édes kis
szöszkeség volt, a család szeme fénye. A félszemes alváson jót nevettem, ugyanakkor az a kép annyira
békés és meghitt.

Hogy te milyen nádszál hercegkisasszony voltál az esküvőd idején! És mennyire hasonlítasz anyukádra!

Jól látom, Samuka ruhástól ült be a kádba, amiben ki volt engedve a víz? És milyen huncut fejet vág.
És milyen vidám fejet vág alatta a nagy Samu. Ilyen fotót még nem is láttam róla. Úgy tűnik, mintha
kisebb korában többet mosolygott volna.

A fantasztikus kenyerekre is emlékszem. Már nem szoktál sütni? Régen mindig tetted ki a szebbnél szebb
példányok képeit. A rizskochot jobb lett volna nem meglátnom! :))

Tegnapi barikák:

Kép

Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. szeptember 14. 21:08

Szép estét mindenkinek !!!

Reagálnék az utolsó oldal élményeire,vagyis:
Drága Ritám !!!
Légy nagyon boldog nagymama,mert mint olvastam már úton a legújabb kis családtag !!!


Ágikám!!
Fantasztikus csajszi vagy !!! Csak aztán óvatosan a kis Kínai csoporttárssal !!! ... Csak az irigység beszél belőlem!!


Katám !!
Micsoda emlékek,és hogy Samuka milyen kis aranyos baba volt!!


És akkor most :
A mai nap,végeztünk az őszi befőzési munkákkal,valamint a héten szintet léptem,vagyis a régi kis nyomógombos Samsung telefonomat váltotta az új Samsung okos telefon. Paradicsom befőzési szüneteimben próbálgattam a fotózást,és csudára élveztem !! Nem tudom egy holdteltét hogyan kellene lefotózni,de a tegnapi szuper holdat is próbáltam megörökíteni,aztán ma délután is adtam a népi manikürnek fogadjátok szeretettel!!
(Aztán majd szépen elolvasom miről maradtam le míg duhajkodtam a mindennnapjaimon,úgy is jön a fincsi infúzió kúrám ,lesz időm bepótolni az elmaradottakat ..)


Nincs sült szalonna paradicsom nélkül !!! Paradicsom vagy sült szalonna, ... A választás ami kezünkben volt,EZ lett belőle:
Kép
Avatar
Szilvia333
Hozzászólások: 411
Csatlakozott: 2016. szeptember 21. 18:25

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Szilvia333 » 2019. szeptember 14. 21:12

... Kicsit közelebbről :

Kép

Gombóckám is alakított a mai nap folyamán :
Kép
Kép

És a Szuper hold tegnap éjszakáról:
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2019. szeptember 14. 21:32

S ziasztok!

Nem vagyok a helyzet magaslatán ma úgy érzem, csak be akartam kukkantani, bejelentkezni, de csak nem birom ki, irnim kell.
Hátulról kezdem...

Jajj, Kata! Fantasztikus képek!! Annyira, de annyira aranyos Samuka! Nagyon jók a saját képeid ! Milyen jól állt ez a haj Neked! Szépséges menyasszony voltál! tetszik Rita nádszálkisasszony megjegyzése! Mennyire igaza van! :-) Nagyon sok jó kép, csak áradozni tudok!
Örülök a jó hireknek is!!
Kutyusok is aranyosak! De jó, hogy ennyi mindent tettél most fel nekünk.
A befőtteket nyugodtan megeheted szerintem. Lehet, hogy nem teljesen olyan ize lesz, de nincs annak semmi baja. Nálam is itt csücsülnek a három éves savanyú ubik, nincs aki megegye.
Nagyon szuper kenyereid vannak!

RIta! Imádnám én is a Yellowstone nemzeti parkot, amig nem kellene egyedül ott sétálnom. Hamar inamba szállna a bátorságom azt hiszem. Állandóan hátra, előlre, oldalra lesnék. Nem csodálom a sogórnődet amikor nagyon örült a fia hazatérésének.

- közben jó eltüntem vagy másfél órára a hozzászólás irása közben, mert a férjem most gondolta úgy, hogy akkor irány a Német juhász fajtamentés. A fiam is belement már, igy megint kibőgtem magam, és valamikor elindulunk majd azirányba.-

A fermentálásnak utána kell néznem, mert rájöttem, amit most leirtál, hogy kicsit nagyon keveset tudok róla.

Paggy! Osztom Rita véleményét a segitéssel kapcsolatban. Nagyon sokáig próbáltam boldog, boldogtalannak hol igy, hol úgy segiteni. Aztán mikor meg sem ismert az utcán, mert egyszer nem úgy alakult ahogy ő gondolta kezdtem belátni,hogy semmi értelme. Ma már nagyon megválogatom kit engedek magamhoz közelebb.
Az albérlettel kapcsolatban: nagyon fent vannak az árak itt is, nálatok meg még jobban. Szerencse kell egy jó bérlő kifogásához, remélem ez nálam most bejön a legutóbbiak után.

Gabóci! Örülök, hogy tudsz menni most már több helyre. Ha hozol képeket annak meg még jobban! Ha megyek a gesztenyefák mellett majd el, megvizslatom hogy állnak a levelei. Jó rozsdásodik már nálatok, de a szúrós része meg milyen zöld még!

Marcsi! De jó, hogy izlett a finomság! :-) A párom mondta is, végre egy olyan sütis hely, ahol ehető süti van! Megtartjuk! :-)

Elfelejtettem irni Nektek, hogy egy szegedi oldalon olvastam a mostani vihar kapcsán, miszerint a Tisza a nagy szélben visszafele folyt. Video is volt fent, hát megdöbbentő volt látni.
Közben a szivbaj elért, mert a hozzászólásom küldése közben kérte a bejelentkezést, gondolom sok volt a nem itt töltött idő. Azt hittem elveszett minden. Na, mentem is el, nehogy tényleg úgy járjak most mikor sikerült visszahozni. Közben láttam, Szilvia is itt volt. :-)

Szilvia! Nem látszanak a képek!!!! Pedig úgy szeretném látni!!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7249
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2019. szeptember 14. 21:41

Szilviám nem látszanak a képek..valami huncut behajtani tilos táblákat látok, lehet holnapra megjavul.
Milyen készüléket vettél? Nagyon örülök neki, meglátod ki fogod tudni használni. Én meg most írtam a facéra a barátnőmnek, hogy kérem vissza a saját volt telefonomat és apuét végleg odaadom.
Ha belegondolok milyen lassan telik az idő ha a cserére gondolok, de közben meg hogy rohan..elképesztő
Nagyon kíváncsi vagyok hogy vagytok, mi újság nálatok. De majd arra is biztosan sor kerül..a lényeg, hogy most nagyon örülök a jelentkezésednek!
Ahányszor batátát látok mindig eszembe jutsz..bezzeg a volt szomszéd még azt se volt képes megtenni hogy amit adtam neki elültesse, most aztán majd vehetek ...
Ritám nem is tudom miért de olyan nosztalgikus hangulatom támadt...és nem tudom mi volt meg a képekből, emlékszel rengeteg eltünt az oldalakról, mert megszünt valami szolgáltató...a
barikás képeid nagyon kedvesek, itt meg nem lehetett kinézni az ablakon..olyan élesen fehéres volt az ég..úgy kellett keresni hol van felhő..

Majd ha előkerülnek a Tervuerenes képek azokat majd felteszem ide is,...de nem holnap az biztos...
Na mentem, szép álmokat mindenkinek...vége az Istentiszteletnek...és a mosógép is most végez...csak 3 törülköző van benne... :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég