Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 11:02

MÉG MINDIG ITT VAGYOK-elkalandoztam
HÚÚÚÚÚ LÁNYOK!Mit találtam és MIT TALÁLTAM KI!!!!!!
Egy kis leskelődést.Mindenki meg tudja csinálni,aki tud fényképezni.Nem PAPARAZZISKODÁST csak normál kis kukucskálást.
Nézzétek meg ezt és jó lenne,ha BENNE LENNÉTEK!!!!!
https://www.yatzer.com/gail-albert-hala ... -my-window
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 11:04

A gépi fordítás:
A városban élünk, és apartmanjaink egymáshoz nagyon közel vannak egymáshoz, és az életünk összefonódik anélkül, hogy valóban megismernénk egymást. Megismerjük a szomszédos zajokat, az asztal elkészítésének vagy a fürdésnek a megnyugtató hangjait, vagy az elkészítés alatt álló fürdők hangulatát, ám a néhány lélegzettel távolabbi emberek valódi történeteiből csak kitalálhatunk, néha pillantással, vagy akár hosszú távú iránti ismerete a megvilágított, nyitott ablakon keresztül. Ezek a hétköznapi élet szeletek biztosítják a tökéletes forgatókönyveket Gail Albert-Halaban , egy New York-i székhelyű fotós számára, amelyet az „ Out My Window ” projektben kell megvizsgálni .
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 11:08

Az egész néhány évvel ezelőtt kezdődött, amikor a fotós újszülött véletlenszerű órákban felébresztette őt éjszaka, és az egyetlen elbeszélés, amelyet társaságának az ablakon át kellett tartania, az utca túloldalán lévő 24 órás virágbolt volt, végül első tárgyává vált: „ Ruth Orkin művész ihlette, aki fényképezte az ablakot. A fényképeim nem voltak annyira nagyszerűek, ám ezek voltak az elsők a sorozatban ”- emlékszik vissza. Amint az üzlet átadta a kezét és órákat, Halaban tudta, hogy nem tud megállni. Látni akarta az egész várost: „ A legjobb módja annak, hogy felülről megnézzük, és nagyszerű módja az, ha az emberek lakásából származik ”.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 11:09

felébredt Lizi ,megyünk.A lényeg,hogy szomszédok,ablakokon áltakli fotózása.NEM KELL SZOMSZÉDOK,LEHET TÁVOLABBI KÉPEK,HOGY AZ ARCOT NE LEHESSEN LÁTNI.mEGPRÓBÁLOM MAJD.MEGYEK.nÉZZÉTEK MEG A FENTI FOTÓKAT.MOST NINCS IDŐM A TÖBBIT LEFORDÍTATNI. :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 20:49

Hát nem borzasztó jó kép ez az előbbi link mögötti tartalomból?
Kép
Mindjárt személyesebb a kép a kis ablakban megjelenő emberektől
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 20:55

Mutatok egy gyorsan elkattintott sajátot.MOst.
Kép
Milyen a hangulata?Különösen este lehet at utcáról ilyen jóindulatú leselkedős képet csinálni.égnek a villanyok és 1-2 dolog látszik az ablakon át.
Szép estét!Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 21:04

Végül egy szambalecke alvás előtt. :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 1. 21:06

Ó jaj,ezt nem hagyhatom ki!Mit is gyakoroltam?ZUMBAAAAAAAAAA!
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 2. 9:58

szia Paggy, és mindenki, sikerült jó nagyot aludnunk..legalábbis én ébredtem utóbb.. :D
Paggy,
Spoiler: mutasd
jó ötlet lenne ez a fényképezési téma, de személyiségi jogokat is sért, mert bemegy az ember intim szférájába! Gondolj csak a drónozással kapcsolatos felvételekre! Szóval inkább ne legyenek ilyen képeim, van más amit lehet! Ez olyannyira így van, hogy amikor egy kutyást szerettem volna lefényképezni tavaly, a kutyát megengedte, de saját magát nem, meg kellett mutassam a telefonon, hogy azt valóban töröltem.!!
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 2. 10:19

Szia Éva! De jó, hogy jelentkeztél, és hoztad a legkisebb "gyereket is" :)) .

Spoiler: mutasd
Köszönöm a kedves szavaidat! Bizony, már több, mint egy éve egyre ügyesebben táplálkozom vegán
módon. Minimalizáltam a feldolgozott élelmiszereket a konyhámban. Ami maradt még az a vegán
zöldségleveskocka, de ezt se teszem bele minden levesbe, az olaj, és a vegán "tejföl", de ez is csak
azért van itthon, mert ha véletlenül nem tudnék házilag gyártani, akkor is legyen valami a kezem
ügyében.

Az olajat, a leveskockát, és az aldis vegánfölt leszámítva, a teljes értékű növényi étrend szerint
táplálkozom, aminek minden nap érzem áldásos hatását. A fermentált ételek fogyasztásával együtt
fantasztikus hatással vannak a szervezetemre. Nagyon-nagy átalakuláson estem át, és ez már nem
most, hanem akkor kezdődött, amikor elhagytam a cukrot és a fehér lisztet, pedig akkor még semmit
se tudtam a TÉNÉ-ről (teljes értékű növényi étrend). Az állati eredetű ételek megvonása pedig egy
teljes mértékű méregtelenedést eredményezett, ami után még sokkal jobban érzem magam, és az
energiámat határtalannak érzem.


Kezdetben én is kacérkodtam a gondolattal, hogy befújom olajjal a fasírtokat, de letettem róla, ezért
így szoktam meg. Arra nagyon hamar rájöttem, hogy minden csak szokás kérdése az ételek esetében
is. Ahogy megszokjuk, úgy fogjuk szeretni.

Már elfelejtettem a kis kedvenced nevét, de ahogy írtad, hogy Dodi, azonnal be is ugrott az emlékezetembe.
Olyan aranyos és kis ügyes. Az újra pelyhedző tollaival hasonlít a mi Lilykénkre. :)) Ugyanis neki is
most kezd nőni az új haja. Még van a régiből is, azok már jó hosszúak, ezek az újak, meg még csak
kis rövidkék. :D

Milyen jó kis gyakorlópályát alakítotok ki Dodinak! Mi ez, ha nem kreativitás. Nálad ebben nyilvánul meg.
Már beszéltük korábban, hogy mennyire okosak, intelligensek ezek a madarak. Muszáj őket szórakoztatni,
közben nektek is vidáman telik az idő. :D

Kata! Az első lépés, hogy megvan a mirelit brokkoli. :D Kezdetben nem nagyon kedveltem, ma meg
már majdnem akkor kedvencem, mint a karfiol. Mondjuk így voltam a hajdinával is.

A futópad nálam nem jött be, pedig olyat vettem a Decathlonban, amelyiken lehetett sétálni is, azt is több
fokozatban. Annyira élveztem. Éva zenét, én meg youtube videókat néztem közben, de nem bírta a talpam.
Azt hittem, hogy az edzőcipőm nem jó hozzá, vettem hát jó drágán futócipőt. De hiába. Mindkét talpamon a
külső talpélem egyre jobban sajgott, de már annyira, hogy éjjel felébredtem a fájdalomra. Még akkor se
hoztam összefüggésbe a futógéppel. Mindenesetre addig nem álltam rá, amíg el nem múlt a fájdalom. Aztán
újra kezdtem, és újra sajogni kezdett. Ekkor letettem a futógépről, azóta a szabadban járok, egyenetlen
földutakon, de meg se "mukkan" a talpam. Elliptikus trénerem is van, de amióta odakint mozgok, azt már
itthon nem használtam. Odaadtam mindkettőt az itthoni fiaméknak, akik a karantén idején sokat nyúzták
őket.
Persze lehet, hogy a te lábad nem lenne érzékeny rá. Mégis inkább az elliptikus trénert ajánlanám. Az is
nagyszerűen átmozgat, és azzal, hogy a karod is mozog a szíved feletti magasságban a pulzus számot is
megemeli, ami nagyon hasznos a szívnek és a szervezetnek. Ez van a nordic walkingnál is, ahogy Éva írta.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 2. 10:19

Paggy! Sajnos itthon leszek a napraforgó virágzásakor. Nem hiszem, hogy el fogok tudni utazni Angliába.
Lehetne, de két hét karantén van a beutazóknak és itthon is a hazautazóknak. Így mi értelme?

Minden növényi fasírtomat olaj nélkül sütöm. Már megszoktam, hogy ezeknek más az ízük, mintha
olajban sütöttem volna ki őket. Mivel nem keresem a régi ételek ízeit, és nem akarom őket vegán
formában újra élni (magyarán nem akarok vegán kolbászt, vagy vegán töltött káposztát enni, amely
íze és látványa megszólalásig hasonlít a húsos változatéra), így nincs bennem csalódottság, vagy
tompíthatatlan vágy. Ezt direkt így találtam ki magamnak. Nyitottam egy új, ismeretlen fejezetet a
táplálkozásomban, ahol nem volt helye a régi ételeknek, hacsak nem illettek bele a vegán étrendembe.
Ilyen például sok leves, vagy a lecsó. Egyébként vadul kísérletezek.

Örülök, ha kedvet hoztam valamelyik zöldségféle fogyasztásához. Bár ahogy mondtam sokszor, eszembe
sincs téríteni, hiszen engem se lehet a meggyőződésem elleni dolgokra rávenni.

Spoiler: mutasd
Zsuzsi tegnap küldte ezt a képet messengeren. Sült zöldségeket készített, és a kimaradt fél padlizsán,
pici cukkini, meg 1 és egy negyed édeskrumpli elkészítéséhez kért ötletet :D . Majd ma fogja megfőzni.
Kérdeztem, hogy van-e otthon még két paradicsom, meg tofu vagy csicseriborsó vagy más hüvelyes.
Mondta, hogy van, és már mondtam is neki két ötletet. Az egyik kuktás, a másik wokos. :D

Kép

Pénteken hozta a futár a TÉNÉ atyjának, Dr. Gregernek a szakácskönyvét (az Édesvíz kiadónál most
akciós). A Hogy ne halj meg c. könyvét pdf formátumban egyszer már feltöltöttem ide. Nagyon sok
hasonló kaját készítettem én is magamtól, de újabb inspirációkhoz nagyon jó lesz. A lányom angolul fogja
megvenni, hogy a párja is értse. Most akarnak az én segítségemmel belevágni.

Kép


Most értem a fűszeres karfiolhoz! Vaóó! Megsült rendesen? Olyan nehezen akar engedelmeskedni. Sokáig
kell a sütőben lennie, ha nem akarjuk keményen enni. Ma már félig (roppanósra hagyva) megpárolom
őket a brokkolival együtt, és úgy gyorsan megsül. Nagyon guszták!

Nagyon cukik a nyuszik és a játszóterük is. Meddig élnek? Nagyjából, mint a cicák? Mondjuk utána is nézhetnék...

Most olvasom, hogy te is úgy döntöttél, hogy megpárolod majd a karfiolt. Nem szabad nagyon, csak félig, de
annyi kell, mert nem nagyon puhul tovább a sütőben.

Ildikó, ezek a kaják nagyon gyorsan elkészülnek, mert a zöldségeknek alig kell főzési idő. Amit nem muszáj
hámozni, azt csak alaposan megmosom, és már szeletelem is fel, majd ugrik bele a kuktába vagy a serpenyőbe.

Sajnálom, hogy elmaradt a kinti sütögetésetek. A bentinek nem olyan a hangulata, de legalább a családod
körében vagy.
Nálunk tegnap egész kellemesen alakult az idő. Egy pici záport leszámítva, zavartalanul lehetett volna kerti
partizni. A kinti gyerekeim mondják, meg látom is ha élőzünk, hogy mennyire meleg van náluk. Irigy vagyok.

A faágak megfestése mellett, még a kövekben is látok fantáziát. Ilyesmit biztos, hogy fogok az unokákkal
csinálni. :D

Igen, emlékszem, hogy a pillangóvirág nagy kedvenced. Egyszer Angliában fotóztam nagyon különlegeseket.
Meg fogom keresni, de emlékszem, hogy te is láttad, és talán akkor írtad, hogy nagyon szereted őket.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 2. 10:20

Paggy, én embert nem látok, ha itthon vagyok, hacsak ki nem megyek az utcára. Mutatom,
milyen látvány tárul elém az ablakon keresztül. A függönyök soha nincsenek elhúzva, hogy
mindig lássam a zöld növényeket. Itt csak a madarakat szoktam látni és hallani, illetve pár
idetévedt cicát.

Ez az én szobám ablaka. Most így néz ki a madáretető.

Kép

Az enyém melletti szoba:

Kép

Harmadik szoba, Margitkáék melléképületeivel:

Kép

Konyha (balra a fáskamrám látható):

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 2. 10:47

Lilyke ma két hónapos. Az első kettő mai fotó.

Spoiler: mutasd
Ma reggel:

Kép

Kép

Korábbiak:

Végigaludta a tisztába tevést, aztán kipattant a szeme. Tudta, hogy jön a tejcsi. :))

Kép

Kép

Nagyon szeret sétálni. Nézegeti a fák lombját, vagy nagyokat alszik a jó lebegőn:

Kép

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 2. 10:50

Kristóf küldte ezt a mai képet. A városukban ma nyitott ki először az IKEA. Nézzétek
azt a kígyózó sort!

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 2. 13:10

De jó hogy benéztem..mennyi olvasni és nézni való! Köszönöm Rita a tippeket.azt hiszem én is a trénert fogom megvenni...
Lillyke milyen sokat nőtt és egyre szebb baba lesz, milyen kis piros arcoskája van... :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth:
Sajnálom hogy nem jutsz ki Angliába, de hála Istennek az Internetért, azért mégiscsak van lehetőség a napi kapcsolatra, s nem kell másodpercekben nézni a időt, hogy nehogy a keret át legyen lépve! :-bd ^:)^ . Ennyivel egy kicsit könnyebb, és ha majd személyesen találkoztok, nem leszel a kis unokának idegen..hanem a netes nagyi... :)) :D ;) .
Kinézve a szobaablakon igazi erdős hangulat van. Nagyon tetszik, olyan kis erdős laknak tűnik a környezet. A szomszéd házfalát vízteleníteni kellene, kár lenne az épületért. Térképileg én meg Nemesdéd utcáit jártam be, meg sem ismertem a házat, olyan romos állapotban van. Nem is érdemes oda leköltöznöm, mert igen megnehezíteném a helyzetünket.! Pedig gondolkodtam rajta!
szép délutánt mindenkinek... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 3. 15:25

hozom a tegnapi és mai képeket...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 3. 15:31

ez pedig a mai..
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
:x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 3. 16:34

Sziasztok Lányok!Kata!Köszönöm -köszönöm a szép felhőket.Este rendese :) :) :) :) n megnézem.
Ma elzarándokoltam a CSARNOKBA-Alig volt valaki-minden nagyon drága.Direkt nem csináltam képeket,mert hamarosan elkezdek gyalogolni,ez csak a próba volt , akkor részletes beszámolót hozok
Megjöttem,most először nézelődök.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 3. 20:11

Mielőtt Ritának írok,beteszem Kata GYÖNYÖRŰ VADHATTYÚK ÚSZNAK AZ ÉGEN FOTÓJÁT \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :)
Kép
Köszönöm Kata,mindig sikerül valami különlegeset találnom a képeid között.
Rita!
Nagyon-nagyon-nagyon tetszenek az ABLAKFOTÓID. \:D/ \:D/ \:D/ :) Jó lehet ilyen "erdőben" lakni.ÁM VAJON MI VAN A KULLANCSOKKAL?Be vagy oltva?
-Nekem rengetegbe kerül a macskák havi kullancs-bolha ellenes cseppje.Nyakörv nem lehet,mert fennakadnak egy fán,ha kimennek.-
Sajnos az öreglányok a piacon nem állnak ilyen szépen sorba ,mint a fiad fotóján.Az áruházban ott is figyelik a vevők szabálytartását?
A nyuszik élethossza után még nem néztem-majd.Eléggé véglegesnek -elszántnak és határozottnak tűnik,hogy lemondtál a töltött káposztáról.Persz7e az új életterv-miszerint sokáig akarsz élni NEM SEMMI.Minden reggel én is megfogadom,de napközben annyi a dolog,hogy mindig elmarad a megvalósítás.Szóval így tengődöm BŰNÖSEN. :(( :))
Most mennem kell kutyát sétáltatni.Köszönöm a szép képeket.Üdv.P @};- aggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 3. 21:01

Sziasztok! köszönöm Paggy, hogy ilyen aranyosan rajongsz a felhőimért, de néha többet veszel észre mint én. Ma is mire leszaladtam mert egyet nagyon le akartam kapni addigra a szél elvitte más formába és úgy már nem is volt érdekes.
Megyünk lefeküdni, jövök majd...Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 4. 15:16

Halihó Lányok!Ma sétálgattam kicsit/persze céllal/.kitaláltam,hogy miként valósíthatom meg azt az ötletem,hogy valamennyire személyes,de mégis a személyiségjogot nem sértő képeket készítsek.-------ERKÉLYFOTÓKAT készítek---Mennyi mindent árul el egy erkély az ott lakókról?!--A sétám során elég sok fotót készítettem,amit fel is rámolok ide.Ezzel talán kis betekintést nyerhettek egy félig kertvárosi kerület "erkélyéletébe".Ezt az ötletemet tovább fogom fejleszteni,de egyelőre néhány alkalommal ilyeneket fogtok látni.Az erkélyek környezetét is beteszem.A fényképek sétaidőrendben kerülnek fel.Jó lenne ,ha Ti esetleg kertfotókat vagy erkélyfotókat csinálnáto!Szerintem érdekes lesz.Nem "szépségverseny" lesz,hanem erkélyfotó-galéria.
Kb 1 óra alatt tudom felrakni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 4. 15:42

Kedves Lányok!Az első erkélytúrámon/egyéb elintézendők mellett/ készült képek kezdetlegesen vannak összeállítva.Még nincs komoly koncepcióm ,csak így-úgy fényképeztem,ide-oda kattintva egyet.Remélem idők folyamán összeszedetebbek lesznek a képgalériák!Most pedig jöjjön a fényképfolyam!
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 4. 15:49

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 4. 15:56

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 4. 15:58

A fő út:
Kép
Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég