Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 17. 14:16

Kata!Fel a fejjel!Küldök egy kis türelmet egy dobozban.Hamarosan rendbe jön a géped!!!!
Kép
Rita!Lilyke kis huncut!!! :) :) :)
MinGi!Sasjnos nem láthatók a fotók.Mivel tetted fel? POSTIMAGE-t használok.
Kedves Lányok!Köszönöm szépen a bőséges nézni -és olvasnivalót. :littlehearth: :flower1: :movingflower: Üdv:paggy
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. június 17. 14:37

Paggy írta:MinGi!Sajnos nem láthatók a fotók.Mivel tetted fel? POSTIMAGE-t használok.

Azt használom én is, újra feltettem a képeket, megkérlek nézd meg , most már látható?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 17. 15:26

Kedves MinGi!Igen már láthatók.Gyönyörűek!!!!Ilyen szép kertre vágynék én is,bár azt hiszem ez rengeteg munka volt.Jól gondolom,hogy évek munkája van benne?Te kertészkedtél egyedül vagy anyukád is?Mindig is a tietek volt a telek?Lehet,hogy ha régi,akkor még igazi története is van.
Köszönöm szépen.
Ági!Elfelejtettem,édesek az összeorrozó / Ramos és az akita /kutyusok és a szembenéző kép is.Köszönöm,hogy feltetted.Paggy @};-
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. június 17. 16:28

Ismét esett az eső (ömlött)
Kép
Kép

és az emberi találékonyság...
https://www.facebook.com/zoltan.patai.94/videos/1973296799469517/
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 17. 18:38

MinGi! Csodás a kép a virágzuhatagról! Hogyan kell a totálban állítani a betűméretet..valamint a főoldalon mert most meg minden sokkal nagyobb mint kellene...a Windos ma reggel újra frissitett, így már legalább filmezni tudtam, de nem adja be a teljes képernyőt, hanem mintha kocka alakú lenne a monitorom..kész vicc.po a játékom a facén téglalap alakú lett, azt már megcsináltam majdnem jó! Viszont pl letöltött filmet az avistáról a sorozat helyére két órát vett igénybe. Ha letöltök valamit akkor miután mentetted, de még a totálon csak lapka van az teljes perc mire megjelenik, ami kb két másodperc volt eddig. Szóval no com.. ;)
A csónakázás itt Győrben is volt egy két helyen, de úszógumival az autó után kötve..az egyik parkolóban...Sajnos csak a facen volt kint a minálunk Győr- oldalon... ;)) Hát ez van ha egyszer ennyire elered az eső! ;) :flower1: :littlehearth:
Kedves Paggy, megnevettettél...hát nem tudom milyen színű a türelem, nálam még lila színben játszik :)) :)) :)) :x :littlehearth:
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. június 17. 21:17

Ma késő délután leszakadt az ég, utoljára nagyjából 20 éve láttam ekkora esőt.
Most kezdték feltenni a videókat a FB-re egy kis ízelítő https://www.facebook.com/krisztian.toth.5686/videos/2934872603233731/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 17. 21:23

MinGi!Szörnyű,rettenetes és borzasztó!Mit lehet tenni?Gond van a csatornával,vagy a Duna miatt van?
Magyarország monszun övezet lesz.
Avatar
MinGi
Hozzászólások: 353
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:10
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: MinGi » 2020. június 17. 22:09

Rövid idő alatt hatalmas mennyiségű eső esett és a hegyről lezúdult vízmennyiséget a csatorna nem győzte nyelni. A vízzel együtt sok sár és egyéb törmelék is lejött, elzárva a vízlevezető csatornák egy részét.
Bár a város magasabb részén lakunk, de az utcánkban is áll a víz.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 18. 8:41

Ó ,de szörnyű!Nem áznak át a házlábazatok?Sajnálom,hogy ilyen katasztrófa történt nálatok. :flower1: :flower1: :flower1: Vigyázzatok magatokra,mert még esni fog!Üdv:Paggy @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 18. 9:56

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 18. 13:46


szia Paggy, megint elnavigáltál ...még jó hogy ránéztem az órára :)) :)) :))
Jó kis cikkek vannak a linkben. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 18. 16:29

Kedves Lányok!Eléggé el vagyok keseredve,mert sok oldalról beigazolódni látszik ,hogy helyesen gondolom,miszerint csak a példa nevel,de néha az sem,mert hiába adnak nekem rengeteg lehetőséget,ha nem tudom-akarom megragadni.A magam példája is igazolja,de ezt nem szeretném nagyon részletezni,csak annyit,hogy a jómódú nagyszüleim nagyon sokban támogattak én meg jónéhányszor ellinkeltem a dolgokat,pld.minden lelkiismeretfurdalás nélkül,írtam már nektek ,hogy eladtam a családi ezüstöt ,19 éves koromban,hogy Párizsba mehessek.Most sem bántam meg,csak óriási csalódást okoztam nekik.arról persze nem szólok,hogy egy fiatal emberre nem szabad még rábízni ilyen komoly dolgokat.Minden másban komoly voltam,de mivel
egy Mikszáth novella hősnőjéhez hasonlóan évközben szegény lány voltam,szünetekben pedig dúskáltam a javakban a nagyszüleimnél megszoktam,hogy így is lehet élni.és tetszett,hogy sok zsebpénzem volt.hozzászoktattak.Megszoktam,igényem lett.Ennek következtében fel sem fogtam,hogy mit jelent ez.kellett a fenének a sok ezüstkanál,villa,mikor jobb dolgok is vannak a világon.Gyerünk,itt a lehetőség!Tudjátok írtam,hogy milyen zűrös életem volt.Most nem rólam van szó,hanem ,ha nem érsz meg arra,hogy a lehetőséget valami értelmesebb dolog érdekében ragadd meg ,akkor pld a JÓISTEN pénzét is odaadhatják neked,és biztosan el is költöd.SOK SOK IDŐ!!!!!!!!!!!!Rengeteg munka,ÉRÉS és sok kudarc kell hozzá,mire az ember picit okosabb lesz.ÉS MOST MINDENKI AZT MONDJA:-BEZZEG ÉN,HA ÉN KAPNÉK LEHETŐSÉGET,én tudnék élni vele!---Csak nem te kaptad ezt a sorsot,nem a te hátizsákodban van ez az élet.Ennyi kitérő után figyelmetekbe ajánlom,IGAZ FIGYELMETEKBE és nem könnyű ítéletalkotásra,L.Ritók Nóra blogját.
Biztos sokan ismeritek vagy nem ,de nagyon-nagyon érdemes beleásni magatokat,mert látjátok mennyire nem oldja meg a problémát egyetlen egy rendszerben sem a BUDAPESTRŐL ,a Parlamentből/bármelyik kormány által felvállalt vagy fel nem vállalt szegénységpolitika.EZ A VALÓSÁG EGYIK FELE.Tessék már megnézni!
https://nyomorszeleblog.hvg.hu/2020/06/ ... lkoztatas/
https://nyomorszeleblog.hvg.hu/2020/06/ ... skodasban/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 18. 16:35

Ja és érdemes megnézni a Francia Intézet által felajánlott online filmnézési lehetőséget.Jó film volt a Rafiki c.film.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 18. 19:21

szia Paggy,elolvastam mind a két cikket, és meg is értem az elkeseredést, de ezeken a dolgokon mi nem tudunk változtatni.! Miniben itt a Bánon nap mint nap szembesülünk így is, úgy is..Nem nagyon akarnak változni, inkább csak a kiskapukat keresik, és sokszor már egy 3-6 éves profi bűnöző kicsiben. Átéltem nem is egyszer a saját bőrömön, tudom miről beszélek, nem a pletykákat továbbítom, hogy ezt meg azt hallottam. Viszont vannak olyanok is, akik igenis akarnak előbbre jutni, meg is tesznek érte sok mindent, és többnyire sikeresen. Hozzáteszem nem egy család valóban befogadta Jézust a szívébe, és ez lassan olyan életformává és önértékeléssé vált bennük, hogy öröm, az hogy húzóerővé lettek a közösség számára! Persze közöttük is van aki csak megjátssza azt hogy megtért, mert aki iszik dohányzik, káromkodik, drogozik, az nyilván csak a szájával és nem a szívével tért meg. Sok mindenhez idő is kell, jó példa, hogy még ha nem is vagyunk elégedettek, és jogosan perlekedünk is, akkor is lehet hálásnak lenni azért amink van, amit elértünk, ami új helyzetet hoz az életbe, néha nem éppen azt amit az ember elképzel, de azokból is idővel van kiút! Nagyon fontos az olvasás megszerettetése, mert amíg pl. azzal foglalkozik, és nem csak a bibliai foglalkozásokra gondolok, addig is nem olyan területen jár az agya, vagy a megszokások, melyek távol tartják a jó úton való haladástól.

Olvasva a cikket is mindkettőt..tesók között is van nevelőszülő, és van aki direkt roma gyereket fogadott örökbe, hogy ezzel is esélyt adjon a másra! hogy lehet és kell is tenni.

De nem csak nekünk. Ezért is itélem el pl. a határozatot a szegregációs kártérítésről, mert jogtalan és igazságtalan.

Mert olyanok kapnak milliókat, akik iskolakerülők, rablók tanárbántalmazók, vagy osztálytárs bántalmazók voltak.
S ki kárpótolja majd az áldozatokat!

MÁsik pl. Nemesdéd, ahonnan apu származik. Ott az egyik rokon mellé egy cigány család költözött.
Azóta fél, térfigyelő kutya minden van, de hát egyedül él, mert mindkét lánya férjhez ment és nem ott laknak.
Közmunka szinte a 0-val egyenlő ...
Na mindegy...ezen itt innen nem lehet segíteni. Minden helyen megvan a maga megoldandó feladatok garmada.
Az egyénnek is akarni kell, hogy másként akarok élni, de nem a semmittevésből, hanem bármit amit lehet alkotva!
Ahhoz meg nekik is változni kell ahogy a lehetőségeknek, mert szerintem jó dolog a pályázat, de nem mindenki tud írni és élni vele /én sem/ ...
szóval nem érdemes nekikeseredni, annak kell örülni amire éppen lehetőségünk van, megcsinálni, nézni, ábrándozni, gyönyörködni a szépben, stb.

De ezt neked már nem is kell ragozni...időnként magamat is úgy kell kirángatni a fásultságból, mikor belefáradok valamibe.
A gépembe új alkatrészek kellenek, de mindegy, muszáj mert 3 éve megy egyfolytában szinte éjjel nappal majdhogynem.
2-szer 3 TB-ra lesznek kicsirélve, mert az egyik 3 terrásom szinte forralja a gépet.
Na mentem, remélem most már nálatok sem esik, itt most végre kisütött a nap egy ideje... :) :x :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10960
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. június 19. 7:20

Köszönöm Kata,hogy írtál és leírtad a véleményed.Megvallom őszintén nem nagyon aludtam az éjjel,mert bántott a lelkiismeret.
Bántott,mert első felindulásból írtam le ,amit írtam.Állandóan idegesít a párom azzal,hogy mindenről van véleménye mióta nem dolgozik.Nagyon olvasott és tájékozott,de ez a tájékozottság nyilván az ilyen olyan médiából van,meg persze saját tapasztalat és még a személyisége.Honnan máshonnan tudnánk egyébként???Azonban csalóka a média,manipulatív.
Szóval bánt a lelkiismeret ,hogy kevés ismerettel,nem túl sok tapasztalattal felhoztam a témát.Felhoztam,mert tudnom kell,hogy vélekedjek fontos dolgokról.Főleg ilyen fontos dologról.Alapjában véve azt gondolom ,hogy senki sem ismeri pontosan a másik ember körülményeit,az általa viselt"hátizsákot",tehát honnan a fenéből tudhatná,hogy mi lenne neki a jó, illetve, hogy kéne neki jól élnie?Azt tudom viszont,hogy ÉN mi mindenen mentem át,hányszor csúsztam el a jégen saját hülyeségem ,gyengeségem és egyéb rossz dolgom miatt,tehát nem ítélkezhetek.Csak valahogy vélekednie kell az embernek az őt körülvevő dolgokról.Nem azért írom le ezeket ,mert tényleg bizonytalan vagyok,hanem hogy megmutassam,mennyire könnyen ítélkezünk.mennyire felszínesen.Nagyon nagyra tartom L.Ritók Nórát,mert 10 évet tett rá,hogy megpróbáljon változtatni a helyzeten.Elhiszem neki,hogy amit ott tapasztalt az ott és akkor az igaz,de máshol, nem mindenkire és nem mindenhol.Sértő és megalázó és nincs joga egy embernek egy népcsoportot kikiáltani ilyennek vagy olyannak.
Pld .a magyarok vendégszeretők--IGEN???Hát mit mondjak az egyik csak magának harácsoló, senkinek sem segítő,bizalmatlan ismerősömre?ő is magyar.
vagy Mit mondjak a szomszédokra,aki egyébként példás családi életet élnek,nagyon szeretik egymást,csak másokat nem?És mit mondjanak rám??Tehát próbál az ember tájékozódni,de ítéletet alkotni csak több ismerettel lehet.EZÉRT KELLENÉNEK JOBB VEZETŐK,AKIK MINDEN OLDALRÓL MEGVIZSGÁLJÁK AZ ORSZÁGOS HELYZETET ÉS TÁJÉKOZTATJÁK A KÖZNÉPET,NEM PEDIG EGYMÁSNAK ÚSZÍTJÁK AZ EMBEREKET.De hol vannak ilyenek?
Most nem politizálok!!!!Hanem ,ismeritek a sorozatokból,hogy mindenhol stratégákat alkalmaztak a háborúban?Szerintem a politikában is stratégák vannak,akik a néphangulatot így vagy úgy irányítják.A lényeg,hogy JOBB VOLNA TÖBB ilyen ember,mint L.Ritók Nóra. Hitelesek,akiknek a tapasztalatát összevetve,jobban tudnánk tájékozódni a körülvevő valóságban.Üdv:Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 19. 8:12

Sziasztok! semmi baj Paggy, igenis kellenek ilyen leírások is, és valóban fontos a tájékozódás is. Sok mindenen kellene változtatni, pl. csak hogy hozzak egy saját példát 2o évvel azelőttről, mert Onnantól járt a Samu a győri Bárczy Iskola-óvodába!
Nagyon sok cigány kisgyerek volt kiemelve úgy is, hogy a hét 5 napján bentlakó volt, hétvégén jöttek értük és haza vitték őket. Volt lakóotthon, akik meg mint egy menhely...de nagyon szépen meg volt csinálva, foglalkozva voltak a gyerekekkel, vitték őket pl. úszni. Akkor volt az intézetnek az un. "aranykora" amikor a kötelező katonai szolgálatot át lehetett cserélni polgári szolgálatra, és így napközben voltak erős fiúk, akik segítettek az osztályokban Tolókocsi stb. séta ügyben..Eleve biztonságosabb volt így.
De amire ki akarok térni Samu csoportjában volt egy ikerpár kislány /sajnos abba a csoportba került/ akik súlyos epilepsziás rohamokat produkáltak, és minden alkalommal azonnal fürdetés hajmosás stb. hogy nehogy a többieket befertőzzék pl. tetűvel. S minden héten ez el volt játszva, mindaddig míg elkerültek Sopronba, majd elhunytak.
Samut teljesen visszavetette az az időszak, amit Pesten elértünk annak annyi lett.
Viszont a tehetséges gyerekek még díjakat is nyertek az iskolának. Nagyon sokat tettek az ottani gyerekekért.
Sajnos nem vonzó a sérült gyerekek nevelése, kevesen vannak, sok teherrel. Minden osztályba kellene legalább 2 asszisztens, de van hogy egy sincs. A vegyes osztály kialakításának is személy szerint vesztesei lettünk, mert a Samu nem bírja az erőszakot nem csak a vásznon hanem a valóságban sem. Pont ezért lett magántanuló stb.
S többségüket hiába hozod be a panelba, élik a maguk életét, tesznek..nem akarok durva szót leírni..magasról a közösségi normákra, és ez igaz a kinti tartózkodásokra is...utánuk minden mint a szemétdombon a csatatér. Nem mintha nem lenne szemetes a közelben, de leszakadna a keze lába, ha odébb menne és ott dobná ki. Minden nap.
Az igaz, hogy az a család amit innen kipateroltak az már nem csinálja, de kapásból meg lehet mondani hogy itt jártak, és sajnos vannak mások is akik kisebb mértékben de nem különböznek. DE ha mi csinálnánk ezt, vagy Samu betegségénél fogva hangoskodna stb már kipateroltak volna bennünket...na mennem kell most jönnek a gépért.. :x :ymhug:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 19. 15:08

Sziasztok Lányok! Nálunk elég borús volt egész nap. Az előbb jelentkeztem be, mert akartam feltölteni képeket. De épp kisütött a nap. Megpróbálok elszaladni a boltba.
MinGi rettenetes ez az árvíz nálatok.(( Tudom, hogy a felhőszakadás miatt alakult ki. Néztem a videón a sár áradatot.(((( Remélem nem okozott nálatok nagy, maradandó károkat.
Nálunk vasárnap volt hatalmas felhőszakadás. Talán 1 órán át is esett. Jégeső is volt. Gyorsan le kellett engednem a redőnyöket. mert féltem, hogy beveri az ablakokat. először csak apróbb esett, de aztán kisebb dió nagyságú is volt.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 19. 19:01

Sziasztok. Vissza jöttem.
Dodika tollászkodik a szárítón és fegyenctornázik a száradó ruhákon.
Képweight exercises to reduce breast size
Kép
Képchest exercises to decrease breast size
Kép
Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 19. 19:06

Nem volt mindegyik teljesen éles, mert ugye mozgásban volt. Csak pont azt akartam megmutatni, hogy tornázik.
Közben kéri a csőr meg a buksimit.
Kép
Kép
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 19. 19:20

Valamelyik este meg szivárványt láttam. Próbáltam lefotózni.
Kép
Távolabbi, itt látni, hogy mekkora volt. Nem teljes félkör, csak egy ív.
Kép
A 10 emeletesek között szivárvány alatt az a háromszög az a szépművészeti teteje. Amikor tüzijátékoznak a hősök terén akkor szoktam látni az ablakból. Idén még nem sok volt. De régebben nyaranként mindennapos volt.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 19. 19:27

Szerintem Ő énekli a legszebben.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 19. 19:37

Szerintem az indexen dicsérték, hogy Attenborough minőségű. Megnéztem és nekem nagyon tetszett. Igaz, hogy régi és ma már biztosan sokkal jobb felbontásban is fel lehetne tenni. De nálam rendes volt a kép.
https://film.indavideo.hu/video/f_budapesti_vadon_f
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2020. június 19. 19:44

https://koreainhungary.blog.hu/2020/06/ ... re15806232
Lehet, hogy ezt nem jó helyre tettem fel.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7241
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. június 19. 21:00

:x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13519
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2020. június 20. 10:14

Ez az a hozzászólás, amit még június 15.-én kezdtem el írni, de csak ma tudtam folytatni:

Paggy! Nagyon édes a kiskutya. Jó párost alkotnak Lillával. Megint megcsodáltam a különleges hajszínét.
Nagyon tetszik. Biztosan nagyon jól fog bánni a jószággal, hiszen tőled is ezt látta.

Ma már én se vennék fajta tiszta kutyát, mert túl sokat betegeskednek. Nem tesz jót nekik a tenyésztés,
még akkor se, ha nem csak szaporító az első gazdi, hanem lelkiismeretes tenyésztő. És a keverék kutyuk
évekkel tovább élnek a fajta tiszta társaiknál. De ha Lillának ez volt a kívánsága, ezt kellett teljesíteni.

Gyönyörű a csokor! Saját frézia is van benne? Nagyon szeretem a hortenziát. Már mutattam képet róla,
hogy mindig van egy adag száraz hortenzia az egyik öblös köcsögömben. Margitkától kapom minden évben.
A köcsögben állva szárad ki. Évekig elállna, ha nem kapnék utánpótlást. :D Időnként leporolom, ennyi
elég is neki, de Margitka le is szokta zuhanyoztatni az övét.

Friss fotó (3 perces) (június 15.-én fotóztam még, mondjuk most is így néz ki) :D

Kép

Tökéletes a komposztálód, alakra és méretre is. Lehet kapni konyhai komposztálót, ami bent van a lakásban.
Akarok venni egyet, de előbb alaposan megismerkedem a használatával.

Folytatás most, június 20.-án:

Most értem oda, hogy a piacon vagy, és az öreglányos időről írsz. Mára már ez nem is létezik...szerencsére.

Spoiler: mutasd
Az epeproblémákat is megszünteti a TÉNÉ. Természetesen lassan kell bevezetni, hosszú átmeneti idővel, hogy
legyen idejük a zöldséget emésztő baciknak megtelepedni a bélcsatornában, mert jelenleg nálad az állati
eredetű termékek lebontásáért felelősek vannak túlsúlyban. Nálam már ezek kikoptak, mert nem kaptak
"ennivalót". Ha valaki szép lassan, mondjuk egy év alatt eljut oda, hogy egyre több zöldséget eszik, az
elszaporodó bacik annyira jó munkát végeznek az emésztésükkel, hogy az epe semmi kivetni valót nem
talál benne, és megszűnnek a problémái.
Mivel nekem nem volt soha gondom az emésztésemmel, én szinte átmenet nélkül, egy-két hét alatt tértem át.
Csak az ilyenkor szokásos felfúvódást éltem át, de az is elmúlt három hét alatt. Azóta megy minden, mint
a karikacsapás.

Most látom, hogy még sárga szín is van a rózsaszínű fréziában! Eddig nem is vettem észre. Nagyon szép!

Jó, hogy mondod a paradicsomos tapasztalataidat, elraktározom a későbbiekre. Én csak a kertben, szabad
földön neveltem eddig több félét, azokkal ott nem volt gond. A cserép az más, az nekem is ismeretlen
terület.

Spoiler: mutasd
L. Ritók Nóra csodálatos ember! Több minden van róla a yt-on. Nagyon fel kéne használni a tapasztalatait, de
a kutyát se érdekli. Mindig voltak úttörő emberek, akik megpróbáltak egyedül küszködve valamit tenni a romákkal,
de soha nem voltak kíváncsiak a véleményükre, mint ahogy én is nagyon sok hasznos tanácsot tudnék adni a
felelős helyen lévő, hatalommal rendelkező embereknek, akik életükben nem láttak közelről cigányokat. Én
minden nap 300 gyerek között vagyok. Minden családot ismerek, mert mindegyikhez volt már közöm. A szülők
nagy részét is tanítottam már, de van, ahol a nagyszülőt is. (nálunk egy 35 éves nőnek, már több unokája is van)

1982-től dolgozom a mostani iskolámban, azóta láttam, mennyi pénzt, és egyre többet szórtak a cigányságba,
de a helyzetük egyre rosszabb. Lehetne jobb is, de könnyen jött pénz, könnyen is megy. Könnyen jött pénzt
soha nem becsülnek meg az emberek. Lehet szórni, baromságokra költeni, úgyis jön az utánpótlás a következő
hónapban. Fáj a szívem a sok pocséklástól! A szétszaggatott, tüzelőnek, cigipapírnak használt ingyenes, de
nagyon drága tankönyvek könyvektől, az ingyenes, de nagyon drága falra kent sajtoktól, plafonra, falra dobott
almáktól, szándékosan kiborogatott kakaóktól, felbontott, majd egy korty után a szemétbe (vagy vécécsészébe)
hajított gyümölcsös joghurtoktól, a szétvert iskolai berendezésektől. Az ingyenes, de nagyon drága széttört
tollaktól, ceruzáktól. Nem tudom, hogy betettem-e már az egyik fiú vécé ajtajáról készült fotómat? Mindegy,
most megkeresem, és idebiggyesztem. Ezt teszi, amikor nem kell mindenért megdolgozni. Annak nincs becsülete.
Ököllel szétvert, szétrugdosott ajtók. Az osztályok ajtaját is beverik szünetben, de azokat igyekszünk azonnal
megcsináltatni, mert ugye jobban látszódnak. A vécével már nem foglalkozunk, mert ahogy befoldozzák, pár
óra múlva megint lyukasak.

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég