Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. október 29. 11:27

https://itemensub.blogspot.com/
Egy jó hír, megérkezett a tésztacsalád új része, úgyhogy ez a sorozat is be lesz fejezve!
Jót derültem Ramoson...a gazdinak látom most nem is jutott hely :)) nem kapcsoltad be neki egy kicsit? :littlehearth:
Húh én is jól elfáradtam, elég jól kiporszívóztam. Már igencsak ránk fért. csak lusta voltam..na meg persze megint előjött ez a fránya gyomorsav. hogy utálom. amint kicsit fizikai erőt fejtek ki, vagy hajolgatnom kell már elég is neki! Na mindegy nem panaszkodom, nekem most irány a konyha! Lehet rövidre fogom és túróstészta lesz..az van meg a leggyorsabban. Holnapra meg veszek elő csirkemellet, s két napra megint megfőzök. Ma befejezem Gint, mára terveztem be, már csak két résszel vagyok lemaradva, csak annyi mindent gyűjtök nézek stb. hogy elodálódott, de nem baj, mert most tényleg egy kellemes kikapcsolódásra vágyom Andi "horrorja' után :)) . Igaz nála majd folytatódik a dodoszoszo is, amit nyugodt szívvel tudok ajánlani másoknak is.
Gináról meg még mindig semmi hír.
Na megyek, lehet levesnek csak egy kis erőleves csinálok kockából, az is pikk pakk megvan! Itt esik az eső!
Legyen szép napotok továbbra is, legfőképpen legyetek egészségesek. A betegeknek pedig gyógyulást! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 12:25

Sziasztok!Belehallgattam kicsit az online SMARTVCity konferenciába.Majd tudósítok.
Ági!Nagyon jó,hogy végre fényképezel,így láthatom Ramost és a madáretetőt.sajnálom,hogy megcsappant a vendégeid száma!Talán kicsit többet festhetsz majd,ki kell használni az alkalmat.Hoztam 1-2 fotót
Mindjárt.
A keresztesvirágúak rendjén belül a sarkantyúkafélék családjába tartozó egynyári növény Peruból került Európába. Nemcsak gyógyhatása miatt hasznos. Joggal nevezik a kertek álomvirágának, mert gondozást alig igényel: magjait elszórva minden évben újra kihajt. Gyümölcsfák törzse köré vetve távol tartja a vértetveket, emellett a paradicsomot és a burgonyát is védi a kártevőktől.
Johannes Gottfried Mayer, a würzburgi egyetem botanikusa szerint Németországban ma még nem értékelik kellően a kerti sarkantyúkát mint gyógynövényt. "Ezt a növényt szinte mindenki ismeri, hiszen csaknem minden kertben ott virít. Ezért sokan úgy gondolják, hogy valamilyen közönséges növénnyel van dolguk, pedig erről szó sincs" - vélte Mayer.

Magyarországon a parasztházak kertjeiben egykor általánosan elterjedt dísznövény volt. Virágai lehetnek aprók, nagyok, szimplák vagy teltek. Hagyományosan sárgák vagy narancsszínűek, de újabban egyre több színváltozat ismert: vörös, rózsaszín, vagy akár kétszínű is. Magját április közepén vetik, a növény májustól októberig folyamatosan virágzik. Szegélynövényként, balkonládába vagy kosárba ültetve is gyönyörű látvány./Forrás:edenkert.hu/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 12:33

A hátsó udvaron-a teknősök használt vizével locsolva ilyen dús lesz:
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 12:38

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 12:41

Ez most a 1 hónapos vegyes komposztom,amit jövő májusban fogok felhasználni.

Kép
Kép
Nagyon szépen fejlődnek az előzőben a növényeim/paprika,frézia-keverem semleges virágfölddel/
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 12:46

Később még jövök nézelődni.Üdv:Paggy @};-
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. október 29. 12:50

Paggy, Kata, F.Ági!
Csodálatosak az őszi képeitek, gyönyörködtem bennük.
Aztán meg Samuka képei olyan kedvesek, nekem úgy tűnt nagyon gondolkodik,
hogy merre, hogyan tovább. Igazán jó képek.
Nekem csak erkély képeim vannak. Ide teszem őket.
Még ilyen szépen virítanak a muskátlik.
Kép
A csilipaprika utólja már nem ért be.
Kép
A tavasszal mutatott savanyú narancs most kezdett el virágzani.
Kép
A cikláment már beültettem cserépbe, jól érzi magát a konyha ablakban.
(Az a lakás egyik legkevésbé fűtött, de napvilágot élvező pontja.)
Kép
Spoiler: mutasd
Akit érdekel, az Inseparable Bros /나의 특별한 형제 2019/ Rendkívüli fivérem c. film fordítása halad, bár mostanában nagyon lustán fordítok. A film a fesztiválom az "Elválaszthatatlanok" címet viselte. Azért egy előzetest feltettem a blogomban.
https://doridafo.blogspot.com/2020/10/r ... zetes.html
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 13:05

DORINA!Nagyon nagyon köszönöm,hamarosan megnézem. :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 13:05

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 13:20

Dorina!Köszönöm a szobanövényképeket.NAGYON ARANYOS A DAL!!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Érdemes hozzád bekukkantani!Köszönöm.Paggy
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. október 29. 14:43

Paggy írta:Ezt látnotok kell!!!!!!!!
https://vilagevo.hu/2020/02/23/orosz_cu ... arannikova

Sajnos, imádom az édességet, és bánatos vagyok,
hogy ezt sok, nagyszerűen kinéző finomságot nem kóstolhatom meg.
A linket meg szívesen. A dal nekem is nagyon tetszik, a film végén a stáblista alatt megy a teljes változat.
Azt a részt már lefordítottam, így a felirat vége kész, egyébként nagyjából a felén vagyok túl.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 15:51

Az Európában is egyedülálló, állami gondozott gyerekekből álló Lélekzuhany Gospel Kórus


Szeretnénk, hogy mind a résztvevők mind a közönség megéreznék azt az örömet és varázslatot, amit a gospel zene ad. Szeretnénk megmutatni, hogy a gyermeki tehetség és tisztaság angyali. Szeretnénk, ha a koncerten a közönségünk újra gyerekké válna a gospel zene bűvöletében.

"Ebben az estében benne lesz az az érték, amely ma a világban a leghatalmasabb és legtöbb, mi adható, a SZERETET, a TISZTASÁG és a GYERMEKI KACAGÁS. Amikor a lélekzuhany gyerekeivel énekelek, mindig az az érzésem, hogy angyalokkal énekelek. Remélem, ezen az estén létrejön az a pillanat, amikor a mennyekben érezheti magát mindenki, aki jelen van akár a színpadon, akár a nézőtéren."

-Havasi Tibor - Kórusvezető, énekes, zeneszerző és gyermekotthon igazgató, 5 gyermek édesapja
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 16:01

Lányok!Jövök még,csak amíg várok pár percet a lángos kelésére,bekukkantottam.Lányok!Vacak időben KRUMPLISLÁNGOS teával.Rettentő egyszerű,már többször betettem.Mindjárt újra.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 16:09

De van ilyen is:

Megyek a konyhába.Sárgakrumpliból finom!!!!!
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. október 29. 16:35

Sziasztok!

Dorina, szépek a virágaid! Személy szerint én befulladok a muskátlitól, de nagyon tetszik ahogy még mindig virit. :-)
A csilipaprikát nem lehet felhasználni igy zölden? Lehet buta kérdés. Én biztos tennék az ételbe belőle. :-)
A savanyú narancsodat hol telelteted?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 17:23

Kép
Kép
disznózsírban sütöttem ki.Finom nagyon.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 17:30

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. október 29. 18:14

f.ági írta:Sziasztok!

Dorina, szépek a virágaid! Személy szerint én befulladok a muskátlitól, de nagyon tetszik ahogy még mindig virit. :-)
A csilipaprikát nem lehet felhasználni igy zölden? Lehet buta kérdés. Én biztos tennék az ételbe belőle. :-)
A savanyú narancsodat hol telelteted?


Kedves Ági!
A zöld csilipaprikát is fel lehet használni, fel is fogom, természetesen ételbe. A piros többlete, hogy a magja eredményesen csíráztatható. Szerencsére van piros termésem is, mert jövőre abból lesz paprika növényem. Ez a mostani növény picike volt, ezért télen átteleltettem bent. Lehet nevetséges, de úgy 2-3 évvel ezelőttig nem tudtam, hogy a paprika évelő növény. Idénre saját tapasztalatból is meggyőződhettem róla.
A 금귤 (ejtése: gümgjul, jelentése: arany mandarin), vagy kumquat, vagy savanyú narancs nálam a legjobban a nappaliban, az erkélyajtó közelében telel át, épp ma hoztam be az erkélyről.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 22:00

Kedves Lányok!Remélem nem zavarok senkit a késő esti jelentkezéssel!Most van időm ,hogy összeszedjem azokat a gondolatokat,amit ma hallottam a SMART CITY virtuális konferencia azon részében,amit módomban volt meghallgatni.
Napjainkban a világ népességének 55%-a városokban él, ami 2050-re várhatóan 68%-ra növekedik.
Nem csoda, hiszen a városok sok esetben jobb életet ígérnek: több munkalehetőség, fejlettebb infrastruktúra és jobb élhetőség jellemzi őket. Ez a folyamatosan gyorsuló urbanizáció újabb és újabb kérdéseket, elvárásokat, igényeket, kihívásokat jelent a jövő városaival kapcsolatosan. De vajon hogyan tehetünk az ellen, hogy túlzsúfolt, működőképtelen és élhetetlen városaink legyenek 30 év múlva?



Mit értünk smart city alatt?
Spoiler: mutasd
A legelső, amit tisztáznunk kell: a smart city egy korszerű városfejlesztési, városirányítási módszer, az alkalmazott módszerek, eszközök és rendszerek gyűjtőfogalmaként funkcionál. Nincs általános definíciója, mert minden város esetében más, sajátos, a helyi igényekre szabott koncepció érvényesül.----------!!!!!!! A SMART CITY LÉNYEGE, hogy a fejlesztések középpontjában a helyi emberek állnak, ők határozzák meg a szükségleteket, igényeket. Ahhoz, hogy e helyi közösség valamennyi tagja érvényesíthesse érdekét, olyan megoldásokra van szükség, amelyek hatékonyan, átláthatóan és demokratikusan tudjanak beleszólni a közügyekbe.---------- !!!!!!!!!

A smart city koncepció tehát mindenekelőtt az EMBERT ÁLLÍTJA KÖZÉPPONTBA, AZ Ő VALÓS IGÉNYEI HATÁROZZÁK MEG A VÁROS FEJLESZTÉSÉT – EZEK A FEJLESZTÉSEK NEM CSAK AZ ÉPÍTETT KÖRNYEZETRE,DE A KÜLÖNBÖZŐ SZOLGÁLTATÁSOKRA,OKTATÁSRA,SZOCIÁLIS ELLÁTÁSRA,KÖZÖSSÉGI,KULTURÁLIS ÉLETRE,a TERMÉSZETI KÖRNYEZET ÁLLAPOTÁRA IS ÉRTENDŐK. A korszerű technológiák abban segíthetik ezt a folyamatot, hogy hatékony, átlátható és jól ellenőrizhetővé teszik, így a közösség egy integrált rendszerként ellenőrizheti az általa, mint tulajdonos, megrendelő által adott feladatok végrehajtását. A SMART CITY GONDOLKODÁSMÓD A VÁROSLAKÓK AKTÍV BEVONÁSÁVAL A TULAJDONOSI SZEMLÉLETET ERŐSÍTI.

Az integrált szolgáltatások által a város működése és üzemeltetése egyszerűbbé válik, sőt élő kapcsolatot, transzparenciát biztosít a városvezetés és a lakók között. A smart city NEM A TECHNIKAI FEJLŐDÉSRŐL SZÓL, HANEM AZT, MINT ESZKÖZT ALKALMAZZA a VÁROS PROBLÉMÁINAK MEGOLDÁSÁRA, a kitűzött célok hatékony elérésére.

Az alkalmazott módszerek és eszközök révén a fenntartható helyi gazdaság is elérhetővé válik: az önkormányzati, a lakossági és a helyi vállalkozások energiagazdálkodása, a vízszolgáltatás, a közlekedés, az idegenforgalom, az egészségügy, az oktatás, a közszolgálat, a kereskedelem, a hulladékkezelés, a kultúra és a közigazgatás is a rendszer részeként hatékonyabbá válhat, így kevesebb forrást használ fel, kevesebb káros-anyagot bocsát ki. Korunk legnagyobb, égető kihívása, a globális klímaválság elleni küzdelem helyi szinten a smart city megoldásokkal jól segíthető.

A smart city a társadalmi részvételre alapul
A helyi lakók, itt dolgozók, itt tanulók, az önkormányzat, a vállalkozói szféra, az egyetemek és az egyházak a civilekkel közösen partnerséget építve tudnak igazán hatékony, korszerű smart megoldásokat kialakítani. Smart city nincsen smart vezetés és smart lakók nélkül, viszont nem várható el senkitől, hogy egyszerre „smarttá” váljon. Ez egy közös tanulási folyamat, amelyben a partnerek egymást segítve kell kialakítsák a smart city ökoszisztémát, működési kereteket.

Fontos, hogy a felek a smart city kezdeményezést közösen alakítsák és tervezzék meg: együttesen tűzzék ki a célokat, határozzák meg a kereteket és a játékszabályokat.

A smart city fejlesztés azt jelenti, hogy a városi partnerek egy hosszú távú stratégiában és folyamatban gondolkodnak, amely során

a lakosság folyamatosan beleszólhat a döntéshozásba,
a modern szolgáltatások mindenki számára könnyen elérhetővé válnak,
a városlakók életminősége és életszínvonala javul,
a digitális technológiát nemcsak bevezetik, de az ehhez kapcsolódó edukáció is fontos szerepet kap,
a technológiai megújulás alappillérként jelenik meg a város életében,
a különböző szektorok építenek egymásra és együttműködnek a város érdekében,
voltaképpen a város elkezd valóban hatékonyan működni.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 22:26

A konferencia "házigazdája/virtuális / a XIII. ker.Önkormányzata volt.Főleg azért is,mert Budapesten ebben a kerületben évek óta megvalósul a smart gondolkodásmód.A vendégek:
Nathaniel Bavinton – Ausztrália
Newcastle City Council, New South Wales, Ausztrália
Spoiler: mutasd
Dr. Nathaniel Bavinton városszociológus, stratégiai tervező és társadalomkutató. Több mint egy évtizede végez kutatásokat és tervez. A kormányzás, a várostervezés és a közösség, a fogyasztás és a kultúra közötti összefüggéseire összpontosít. Doktori kutatása az éjszakai gazdasággal foglalkozott, és 2011-ben az Ausztrál Új-Zélandi Szabadidő Tanulmányok Szövetségének az Év Tézise díját nyerte el a városok éjszakai életének a dinamikájának megértésében nyújtott kimagasló eredményeiért. Nathaniel az egyetemről a helyi önkormányzatokhoz került, hogy az ötleteit a gyakorlatban is megvalósítsa. Azóta a társadalmi és kulturális tervezéssel, a projektmenedzsmenttel, a közösségi szerepvállalással és a helyi értékteremtéssel kapcsolatos tapasztalatokkal egészíti ki a városi szociológiát, az építészetet, a politikai gazdaságtant, a kulturális kutatást és az innovációs tanulmányokat átfogó kutatási hátteret. Nathaniel smart city koordinátor, innovációs és „jövő-ügyi” igazgató az Ausztrália New South Wales államában levő Newcastle városi önkormányzatnál a Stratégiai és Részvételiségi részlegen. Stratégiák és projektek kidolgozását vezeti a digitális gazdasággal, a kapcsolódással és az integrált elemzéssel kapcsolatos lehetőségek kiaknázására az épített környezetben. Szorosan együttműködik a helyi innovációs ökoszisztémával, és irányítja az együttműködő városstratégiát és a polgárok bevonásának tevékenységeit. A Newcastle Smart City kezdeményezés a város (és szomszédos kisebb települések) smart, élhető és fenntartható fejlesztését célozza. Nathanielt igazán érdekli, hogyan lehet a város innovatívabb és kreatívabb, biztonságosabb, összekapcsoltabb és társadalmilag sokszínűbb he
ly.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 22:29

Mag. Dominic Weiss, Smart City Bécs Ügynökség vezetője
UIV – Urban Innovation Vienna

Spoiler: mutasd
Dominic Weiss 2007-ben a bécsi egyetemen szerzett politikatudományi és európai tanulmányi diplomát. 2006-tól Dominic Weiss Bécsben és Brüsszelben a Bécsi Üzleti Ügynökség európai osztályánál dolgozott, ahol az EU-finanszírozásért és stratégiáért volt felelős. EU-szakértőként számos transznacionális programban vett részt, amelyek IT-megoldásokkal, környezeti technológiákkal és energiahatékony megoldásokkal foglalkoztak. 2013 óta Dominic Weiss vezeti Bécs Smart City Ügynökségét, amely a bécsi Városi Innováció Bécs, városi tulajdonú cég egyik stratégiai részlege. Ebben a beosztásban Bécs város smart city és digitális város menetrendjének koordinálásáért és irányításáért felel. Korábban széleskörűen részt vett a város smart city stratégiájának kidolgozásában. Fő érdeklődési területe a multidiszciplináris városi rendszerek kutatása és fejlesztése, ahol a társadalmi befogadás, az aktív érdekelt felek menedzselése, a technológia és a kreativitás fontos szerepet játszik a mai és a holnapi városok alakításában.

Az Urban Innovation Bécs (UIV – Városi Innovációk Bécs) a jövőbeni városi kérdések kompetencia központjaként jött létre Bécsben. A politikai, igazgatási, üzleti és kutatási döntéshozókkal együttműködve innovatív stratégiákat dolgoz ki a modern városok előtt álló különféle összetett kihívások leküzdésére. Szorosan együttműködik nemzetközi partnerekkel, megosztva mind a tapasztalatokat, mind a szakértelmet, tanulva más városoktól és elérhetővé téve az átadott tudást Bécsben.



Az UIV-ben a Bécsben kiemelt hangsúllyal, a smart city területből kiemelve kezelt Energia-ügynökség és a Jövő Városai részleg található a Smart City Ügnyökségen kívül.

Michael Donaldson – Barcelona
Michael Donaldson – Barcelona
Spoiler: mutasd
Michael a Barcelonai Egyetemen jogi diplomát és a közigazgatás mesterképzés diplomáját szerezte. A digitális innovációért, az elektronikus ügyintézésért és a jó kormányzásért felelős biztos, a barcelonai városi tanácsnál.

2001 és 2002 között a barcelonai városi tanács Sants-Montjuïc körzetének Agenda 21 koordinátora volt. 2002 és 2008 között a Fundació Catalunya Segle XXI ügyvezetője volt 2002 és 2008 között. 2008-ban a Rubí Városi Tanács intézményi tevékenységének igazgatója 2015-ig, amikor a tanács tagja lett.
Gavà város tanácsának a stratégiai tervezés és a központi szolgáltatások igazgatójaként 2019-ig dolgozott.

A Federació de Municipis de Catalunya transzparencia és részvételiségi eszközök szemináriumainak technikai vezetője, az UIMP “Együttműködés a közigazgatási szervek között” kurzusának koordinátora.

Tanfolyamok oktatója: közigazgatás, átláthatóság és transzverzitás a Generalitat de Catalunyában, a barcelonai Diputacióban és a Federació de Municipis de Catalunya-ban.

Különböző könyv- és cikkpublikációkban vett részt az átláthatóság, a részvétel, a demokratikus minőség és a bevándorlók jogai témáiban.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 22:31

Frans-Anton Vermast – Hollandia
Frans-Anton Vermast, Amsterdam Smart City
Spoiler: mutasd
Frans-Anton Vermast MBA (1969) 2008 óta Amszterdam smart city stratégiai tanácsadója és nemzetközi smart city nagykövete, valamint az innovációs csapat vezetője a technológiai irodán Amszterdamban, az emberi léptékű metropoliszban és az iCapital 2016 európai innovációs fővárosában.

Nemzetközi szakértő olyan új megoldások és szolgáltatások lehetőségeinek felkutatásában, amelyek a városokat és régióikat befogadó társadalommá és élhetőbbé teszik az emberek számára, ahol kellemesen élhetnek, dolgozhatnak és játszhatnak.

A csaknem 20 év alatt megszerzett stratégiai és széles körű általános ismeretek és tapasztalatok mellett Vermast úr azokra a polgárok elkötelezettségére, valamint irányítási és pénzügyi modellekre specializálódott, melyek megkönnyítik az az önkormányzat, gazdasági és civil szféra, valamint az egyetemek együttműködését.

Fő kérdésnek a „Melyik városban akarunk élni?”-t tartja és állítja, hogy a városok az „ECO rendszerekről és nem az EGO rendszerekről” szólnak. Arra összpontosít, hogy segítse a városokat (digitális) átmenetükben nyílt innovációs platformokon keresztül, valamint a „siló-szemlélet”, azaz az elkülönült, szakterületenkénti tervezés, irányítás integrált szemléletté változtatásában.

„Az innováció maga a cselekvés általi tanulás.” – vallja, ezért Vermast úr megosztja a tanulságokat, hogy más városok ne kövessék el ugyanazokat a hibákat.

Célja a társadalmi innováció és a fenntartható, élhető környezet megteremtése. Az etika, a polgárok bizalmának (vissza-) megszerzése és az adatok tulajdonjoga – ezek a fontos témák, melyekre ő is koncentrál.

Vermast úr nagyon szívesen osztja meg e témákban szerzett tapasztalatait és szívesen tanul másoktól.

Ezenkívül Vermast úr kiterjedt holland, európai és globális ismeretekkel és nagy tapasztalattal rendelkezik számos helyi, regionális és nemzeti kormány munkájának elősegítésében Európában, a Közel-Keleten, a Kínai Népköztársaságban, Tajvanon, Dél-Koreában, Malajziában, Szingapúrban, Indonéziában, és gyakran látogat Ausztráliába.

Ezenkívül a magánszektor is rendszeresen kikéri Vermast úr véleményét és tanácsát.

Vermast úr zsűritag volt a 2018-as európai innovációs főváros programban.

Vendégelőadó a Leideni Egyetemen és a Nijmegeni Radboud Egyetemen, valamint vendégelőadó a Hágai ​​és a HAN-i Alkalmazott Tudományok Egyetemein. Vermast úr tapasztalattal rendelkezik mind nemzeti, mind nemzetközi szakképzésben, valamint önkéntesként a politikai pártoknál.

Vermast úr egyúttal a konferenciák, stratégiai foglalkozások és workshopok keresett segítője, moderátora.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 22:34

Nem tudtam végighallgatni az egész konfereenciát.Két fontos prezentációról írnék.A bemutatás egyenként 15 perc hosszúságú volt.
A választásom Bécs és Budapest XIII.ker.
Bécs:
Az osztrák főváros végzett a világ első globális technológiai- és fenntarthatósági rangsora élén. Az eredmény még a készítőket is meglepte.

[spoiler]A ?Smart City? fogalom azokat a városokat jelöli, amelyek intelligensen és hatékonyan használják fel az erőforrásaikat, és innovatív technológiákat alkalmaznak, hogy csökkentsék a költségeiket és az energiafelhasználásukat, valamint szélesítsék a szolgáltatási kínálatukat és növeljék az életminőséget.

Bécs földalatti vonatai és villamosai fékezéskor energiát termelnek. A Wiener Linien flotta nagy részének már régóta megvan a technikai képessége, hogy a fékezés kinetikus energiájának egynegyede és harmada között helyreálljon az egyenáramú energiaellátó rendszerbe történő visszavezetéssel. A Wiener Linien kísérleti üzemet telepített a Hardegggasse U2 állomás közelében annak érdekében, hogy ezt a fékenergiát még hatékonyabban tudja felhasználni. A földalatti vasúthálózat más részein a fékvonat közvetlen közelében lévő vonatok felgyorsításra használhatják a belőle visszanyert egyenáramot. Ha ugyanabban az ágazatban nincs más jármű, akkor a vonat fékellenállása hővé alakítja a fékezés mozgási energiáját, amelyet télen az utaskocsik fűtésére használnak, vagy más módon elvész.
Bécsben a meglévő kezdeményezések és tevékenységek ismereteinek átadása és kommunikációja a Városi Környezetvédelmi Minisztérium (MA 22) hatáskörébe tartozik. , például gyepterületek fenntartásával, denevérpopulációk tanulmányozásával .
Néhány mondat Bécs smart város programjából:
Bécs városa azért működik,mert az önkormányzat tulajdona minden a bölcsőtől a sírig.Pld.a 2 millió lakos 60%-a államilag támogatoot lakásban él.Csak 7 Euróbérleti díjat fizet négyzetméterenként.Mindent monitorizunk:
tudjuk mihez,hol mennyi energia kell.a tetőkön napkollektorok vannak.Az utcákon CO2 mérés,a parkolóhelyek bővítése helyett,rengeteget költöttek a tömegközlekedés fejlesztésére/5 metró,6 villamosjárat/2 milliárdot költöttek rá.Bevonták az egyetemeket,az iskolákat,a magáncégeket a fejlesztésekbe.Megfizetik a szaktudást és mindent az emberek szolgálatába állítanak.A polgárokat érdekeltté teszik mindenben.tehát minden az emberekért van.rengeteg dolgot lehetne említeni.
Bécs fő szennyvíztisztító telepe az energia önellátásra készül! Az energiaoptimalizáló iszapkezelési (EOS) projekt befejezése 2020 végén várható. Ez azt jelenti, hogy a jövőben az ebswien képes lesz a szennyvízkezeléshez szükséges energia több mint 100% -át biogázból előállítani, ezáltal 40 000 tonna CO2-kibocsátás évente. Az ebswien új létesítményében az iszapot, a szennyvízkezelés maradéktermékét, kondenzálják és 38 ° C-ra melegítik, mielőtt hat 35 méter magas anaerob emésztőtartályba pumpálnák. Ezekben a hermetikusan lezárt emésztőkben biogáz keletkezik (az anaerob stabilizációs szakaszban). A biogáz kétharmadban energiatartalmú metánból áll, amely elismert megújuló energiaforrás, és amelyet később kapcsolt energiatermelő erőművekben villamos energiává és hőenergiává alakítanak át.

I
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 23:06

Most lássuk a XIII.kerületet,mint OKOS KERÜLET
Spoiler: mutasd
Beteszem a linkeket a kerületről[spoiler].

Pályázat a gyerekeknek:
[/spoiler]
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. október 29. 23:11

Spoiler: mutasd
https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/942555556231992

Spoiler: mutasd
https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/942560996231448

Spoiler: mutasd
https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/937121146775433

Spoiler: mutasd
https://www.facebook.com/budapest13kerulet/photos/a.312157972605090/931591727328375

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég