Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 12. 1:19

Rendes krémmel így néz ki a piskótatekercs.A rendes krém azt jelenti,hogy nem folyós,Esetleg mascarpones vagy tejszínes.
Kép
Ennyi volt,most megyek mosogatni és aludni. :-h Paggy @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 12. 5:58

Paggy drága! Fáradhatatlan vagy! :-)
Nagyon köszönöm! :-)
Megpróbálom, aztán majd látjuk.
Jövök és irom majd hogy sikerült. :-)
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 12. 9:11

sziasztok! Köszönöm a pürélinket meg a videót is, én is végignéztem és nagyon élveztem. ezentúl már én is meg merem majd csinálni! Oda vissza vagyok a piskótatekercsért, a 6laposért, a pudingkockáért, és az eredti krémesért! A franciát annyira nem csípjük egyikünk sem! De ha kapunk akkor persze megesszük.
Ma paradicsommártás, krumpli és virsli lesz az ebéd.!..
Gyönyörűek a virágok is hatalmasat fejlődtek a lámpa alatt!.
Vigyázzatok magatokra, jövök majd, most megnézem a Flowert, mert elkészült a 39. rész is.
Jön a barátnő, hozza a kért dolgokat. Nem sokat, mert nem akarom hogy akár súlyra, akár anyagilag sok legyen.
Most telefonált az egyik tesó-barátom, érkezik a KABÁT!!!
Úgyhogy öröm lesz hétfőn felvenni! Jó nagyot utazott Zalából. Na meg szerintem Győrben is, hiszen kicsi késéssel fut be, de a lényeg hogy végre megkapjuk. Remélem a könyv is jön, de ha nem karácsonyig az is ideér!
\:D/ \:D/ \:D/
Na megyek is... :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 12. 10:04

na végre én is képekkel jelentkezem...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
ez olyan juszt se pillanatok egyike... :)) =))
Kép
Nagyon különleges hatása van vírusos állapotra! :x :ymblushing: :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 12. 14:01

Kedves Lányok!És először kedves Kata!Köszönöm szépen a kettőtökről készült fotókat.Látom Samukának jól le lett vágva a haja.Te vágod vagy fodrászhoz mentek?Erről jut eszembe,Te jártál fodrászhoz amikor még nem volt járvány?Esetleg meg tudsz engedni magadnak egy kis saját magaddal törődést?Mondjuk gyógymasszázs?Esetleg Samukával el lehetne járni közösen tornára/zenés/?Most nem az elkényeztett nő beszél belőlem,szerintem minimális saját törődésre szükség . :littlehearth: :littlehearth: :littlehearth: :flower1: :flower1: :flower1: %%- @};- \:D/ Egy kis jókedv,traccsparty ,finom kávé....... :))
Ági!van egy ilyen újságom:
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 12. 14:03

:movingflower:
100 féle tekercs van benne,csak szólj és küldök képeket,receptet!Készítettem kis képtárat , kakukktojásként 2 macskatekercs is belekerült. :))
Képupload a picture
Most megyek takarítani.Szép napot!Paggy %%- @};-
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 12. 16:48

Ciklámen és egy kis külvilág. Azért némi mozgás van az utcán.
Kép
Kép
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 12. 17:18

Kata! Nagyon szuper és meleg kabátja lett Samukának! :-) Jó képek! :-)
A bodorrózsát nemrég a gyógyfű termékcsalád dobta fel a neten nekem. Tényleg jóhatású!

Paggy, aranyos vagy, de egyenlőre várjuk meg mit alkotok. Ugyanis nem mondanám, hogy eltér ahogy szoktam csinálni, de most árgus szemekkel oda fogok figyelni, aztán majd kiderül mi lesz. gyönyörű nagyra felkel és ahogy kiveszem, vagy még a sütőben az utolsó pár percben összeesik. Ma palacsintát kellett sütnöm, mert maradt ki tej, aztán vagy kidobom, vagy felhasználom volt a lehetőség. A következő a piskóta lesz. Sok süti van, amit emiatt nem csinálok, mert az alja piskótaszerű és tuti összeesik. Pl. a lúdlábnak az alja, ami nem is igazán lúdláb, mert grizes felső része van, de szeretjük.
Ma Ramosnak sikerült nagyon jó húsos farhátat venni mellhúsos mellcsonttal. Alig győztem neki leszedni róla a húst. Csontot nem adok neki főzve, mert ugye ő nyerset eszik. Megy a leves langyosan a hússal, meg répával és a makói orvos tavalyi javaslatára, mikor elhoztuk és nagyon vékonyka volt, tésztát főzök még bele neki.

Dorina, mindig is tetszett a ciklámen, de nálam a kis virágok sose maradtak meg, csak az óriásiak. Mondjuk ők meg túlélők, mert vi zet is akkor kapnak, mikor már kókadoznak.

Megyek Ramos szőrtelenitésre, mig nincs bent. Vagyis a szőnyeg lesz szőrtelenitve. Őkelme rájött, hogy a szééép fűben a két oldali kitaposott gyep már nem érdekes, keresztbe vette az irányt. Ha azt is kijárja tényleg agyoncsapom. Ráadásul a vakondok megint buliznak a föld felszin közelébe. Rossz ránézni a fűre, komolyan.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 12. 19:37

Kedves Dorina!nagyon szép,egészséges a ciklámened.Mi a "használati utasítás"hozzá?
Lányok ,találtam 2 érdekes dolgot.Közeledik a karácsony,s nálunk nagyon ritkán készül ilyen finom,de egészségtelen étel.
Most "róluk,"RÁNTOTT ÉTELEK ,hoztam hírt:
A Falatozz.hu országos ételrendelő portál legújabb felmérése a magyarok frissensült fogyasztási szokásait vizsgálta. Idén az összes rendelés 11%-át választották ebből a kategóriából, és továbbra is a rántott húsételek a legnépszerűbbek a fogyasztók körében. A frissensült rendelések két legnépszerűbb kategóriája az összes rendelés nagyjából harmadát kitevő rántott hús (27,2%), illetve a gyerekek és a vegetáriánusok örök kedvence, a rántott sajt (14,6%). A leggyakrabban rendelt fogásból, a rántott csirkemellből négyszer annyi fogyott, mint a roston sült változatból.

Összességében 2020-ban a három leggyakrabban rendelt fogás a rántott csirkemell, a Cordon bleu és a rántott sajt. A dobogó negyedik helyén a rántott sertésszelet végzett, amiből majdnem harmad annyit rendelnek, mint a csirkéből készült változatból. Az ötödik helyre a milánói sertésborda, a hatodikra a mátrai borzaska, a hetedikre pedig roston sült csirkemell került. A 9. helyezett a bolognai sertésborda lett, a tízes toplista utolsó helyén pedig a kijevi csirkemell áll.

Az összes rendelt ételt tekintve a Falatozz.hu megrendelőinek 3,1%-a rendelt idén valamilyen formában rántott húst (rántott csirkét, karajt, sertést, bécsi szeletet, polpettit vagy például milánói sertésbordát), illetve 1,6%-a rántott sajtot.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 12. 19:38

Az olajban sült ételeknek kifejezetten rosszat tesz, ha légmentesen lezárva tesszük a hűtőbe, ugyanis a felszabaduló nedvességnek nincs módja ilyenkor távozni. A szellőző dobozok vagy légáteresztő zacskók sokkal jobb megoldásnak bizonyulnak, ám a fóliákkal bánjunk óvatosan, az sem jó, ha túl szorosan csomagoljuk be a maradékainkat. Egy másik lehetőség az, ha a maradék olajban sült ételeket papírtörlőn tesszük el, a papír ugyanis képes magába szívni a nedvességet. Melegítés előtt pedig érdemes 30 perccel korábban kivenni a hűtőszekrényből és a pulton kint hagyni, így szintén meg tudunk szabadulni egy kis nedvességtől.

Felejtsük el a mikrót! A legjobb, ha a sütőnket használjuk a maradék olajban sült ételek felmelegítésére, így lesz a leginkább ropogós az eredmény. Melegítsük elő a sütőt 200 fokra, közben egy nagy sütőtálra terítsük szét a megmelegíteni kívánt ételt. Ne zsúfoljuk tele a tálat, ne legyenek a darabok átfedésben vagy több rétegben! Toljuk a forró sütőbe, 10-20 perc alatt melegítsük jól át, félidőben pedig fordítsunk egyet az ételen.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 12. 20:56

sziasztok! jövök holnap, mert annyira örültem hogy sokat írtatok, Dorina ciklámenje is csodás! Lányok most több fény kell a karácsonyi kaktusznak vagy nem ...mintha nem tudná hogy virágozzon vagy se..
puszim mindenkinek! i-) :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 12. 23:10

Nem tudom mi volt, ami ezt a cikláment életben tartotta, és ilyen szép lett. Tavaly kaptam a barátaimtól születésnapomra. Nagyon sokáig szép maradt azon a helyen, ahol most lefényképeztem. A konyhaablak a leghűvösebb hely, és ott volt tavaszig. Akkor kiültettem a metélőhagyma mellé ládába, és a legárnyékosabb helyen, (déli fekvésű az erkélyem) nagyon kedvelték egymást. Láthattatok egy képet tavasszal róla, amikor a snidling is virágzott. Most késő ősszel eltávolítottam az elöregedett leveleket róla, és behoztam cserépbe. Ilyen szép lett.
Még soha nem sikerült cikláment így megőriznem.
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. december 13. 11:13

Kata örülök, hogy jó lett a kabát.
Szép a ciklámen. Én nyárra kiültettem ami régen volt. és szépen kinyílt.
Piskótatekercs sütésben nem vagyok jó.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 13. 13:29

Kedves Ildikó!Azért tettem be saját videót a piskótalap sütésről,hogy esetleg meg lehet próbálni.NEM NAGY KUNSZT.Paggy %%- @};-
Sziasztok!Pénteken hallottam a rádióban az ÁFONYÁS ERDEI RAGU receptjét.Húsnélküli,gombás.Megcsinálom.Közben találtam egy gombaajánlót:
https://chefgomba.hu/portfolio-item/gourmet-termekek/
Állítólag a fenti étel csodálatos ízű.Kíváncsi vagyok.Majd megírom.Paggy %%- @};-
Itt e recept.Nekem barna csiperkegombám van itthon,ebből csinálom.Krokett lesz hozzá.
https://henisutneked.blog.hu/2017/12/08 ... ombas_ragu
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 13. 14:16

És itt van ÁMON HENI:
https://henisutneked.blog.hu/2014/10/30/magamrol_503
Kész lett a ragu-finom:
Kép :-h Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 13. 22:11

sziasztok lány most csak gyors beköszönés, és villám reagálás! olvasás filmezés főzés, ezzel ment a mai nap..
holnap ügyintézés koradélelőtt hazajövetel, majd indulás a rendelőbe. Hát kíváncsi leszek, Samut rábírom e venni, hogy mégegyszer átlépje a küszöböt
de ma reggel sikerült onlin időpontot kérnem az elektromos személyihez- és már holnapra lett is negyed 11-re.
Persze mondanom sem kell hogy már vagy háromszor rosszul emlékeztem az időpontra, itt is javítottam :-o :-??

Holnap parádézunk az új kabátban, hozom majd a képeket. Nem is voltam még a városban, mióta felállították a karácsonyfát. Samunak remélem tetszeni fog.

A gomba féleségekkel óvatosnak kell lennem, mert nem mindegyik van toleráns kapcsolatban velem. Pedig valamikor a rántott gomba volt a kedvencem az áfonyát meg egyszer ettem mint mártás szarvashúshoz, az volt az étteremben a menű, és megengedtük magunknak, mert annyi munka volt a virágboltban, hogy nem tudtunk főzni. De mivel alapból 2 óra ebédidőm volt így elmentünk ide az utca sarkára, akkor még itt létezett egy nagy étterem. Most a Yisk butorbolt van a helyén.
Dorina meg nagy kedvet csinált nekem a ciklámenhez. A mini nálam sem bírta! majd most veszek magamnak nagyot.
Na megyek, még fogmosás meg egyebek! Szép álmokat mindenkinek! :x :D :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 14. 12:54

Hazaértünk az első körből! :D
Kép
Kép
Kép
Kép
világfájdalom képe... :))
:ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 14. 18:34

Kata, olyan jót mosolyogtam a világfájdalom képén. :-)
Szuper, hogy ki tudtatok mozdulni! Voltatok már dokinál?
CSak beköszöntem, mert elfárasztottam a szemem megint. Tegnap bevérzett, annyira kellett figyelnem a festésre.
Felteszem a képeim, kisütöm a lángost, Ramost megdégelgetem, fürdés és pihi.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 15. 8:03

sziasztok! Szép reggelt mindenkinek! :ymhug: ~o)
szia Ági, voltunk igen mindketten, Samu állapota olyan amilyen, csak nyugtatóval lehetne ezt a kényszermoztást leredukálni, hát akkor már inkább mozogjon, nem akarok egy mozdulatlan zombit, ebben egyetértettünk.
A saját esetem a felét nem mondtam el annak ami még gond, de ott egye a fene. Samu megfogta a csuklómat, mert nem akarta, hogy mezitláb menjek az ajtóig meg vissza, és kijelentette hogy szeret. Alig bírtam kivenni a kezem olyan erősen fogott. :)) :(( :)) hát tényleg meg kell zabálni! :littlehearth:
Írtak gyógyszert, mindjárt meg is nézem majd mit.
Gyönyörű a festésed, a szemedre vigyázz, Arra gondoltam hogy festés előtt használsz e szemcseppet..de lehet az erőlködéstől is. Mi újság a szemüvegfronton? Lehet hogy erre a speciális tevékenységre más szemüveg kellene.
Nekem is kétféle olvasóm van, az egyik az általános, pl telefon hírek, újság..stb a másik a használati útmutatók, orvosi ismertetők mert miért is ne azok lennének bolha méretűek?
Samu közben megébredt, szerencsére sikerült visszaaludnunk 6 után, így cvsak most ébredt fel, de én meg hajnali kettőtől már 3 szor. így az utolsó ébredés fél órával ezelőtt.! Na jövök nem sokára, úgyis meg kell nézzem mit írt a doki.ű
Olyan sokára végeztünk, hogy minden gyógyszertár bezárt! :-h :flower1: :littlehearth:

Stugeront kaptam..
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 15. 11:56

Sziasztok Lányok!Jöttem olvasni és nézegetni.
Kata!Még ilyen jó képeket rólatok,talán 1-2-t láttam!!!Nagyon kifejező arckifejezések . Te pedig ugyanúgy beszívod az ajkaidat mint a koreai sorozatokban a lányok,ha szégyenkeznek. :) talán csak nem ragadt Rád is? :))szép az új kabát Samukán,jól áll neki.Tetszett a karácsonyfa?Kata!Mi az hogy elektromos személyi?Már nem papíralapú?Megható,ahogy kifejezi az irántad érzett nagy szeretetét.A betegségekről sem Neked sem Áginak nem tudok mit tanácsolni.mert hogy azok vannak mindnyájunknak.SAJNOs.Részint az idő halad,részint mert sok az izgalom,a feszültség,a megoldhatatlan probléma,ami emészti az embert.Talán ,ha néha ki tudunk kapcsolódni!Tegnap pld.nagyon elszégyelltem magam.Az éves orvosi felülvizsgálaton-ULTRAHANG-mondom a doktornőnek,hogy mennyi bánat,idegeskedés ért engem ,nem kevés önsajnálattal,ekkor megszólal,hogy 3 hónapja halt meg a 42 éves fia infarktusban.Jesszusom!!Hiszen ennél nagyobb fájdalom nincs is. :flower1: :flower1: :flower1:
Ágika!Most végül is szabad Neked egyáltalán a szemed eröltetned festéssel?Vagy esetleg mást kéne csinálnod?Meg se merem kérdezni,hogy le tudnál-e mondani róla?..........Sajnálom. :flower1: :flower1: :flower1: Szépek a fák,kíváncsi leszek majd,ha a tájképbe kerülnek.Rettentő ügyes vagy!!! \:D/ \:D/ :-bd :-bd
Lányok!Hoztam néhány fotót.
A közösségi kert most szundikál:
Képimg free
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 15. 12:21

A cicák is reggel:
Képuploaded pictures
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 15. 12:26

A szobám reggeli fényben":
Kép
Már teljesen úgy nézek ki,mint egy bagoly =)) =)) =)) :
Spoiler: mutasd
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 15. 12:46

Közben meg a Neten szörfözve találtam megint egy praktikus dolgot:

Megyek vásárolni.Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 15. 17:19

Mindjárt végignézem a videót! Paggy, nem tehetsz róla, van hogy az ember beletrafál abba amibe nem kellene! Gondolom a dr.nő is minden erővel a gyógyításon van, hogy ne a veszteségen törje a fejét! Hiába na, az ember nem írja ki magára hogy özvegy stb..! Hát igen , átélem milyen fájdalom lehet neki, hiszen apósék is az egy szem fiúkat veszítették el. S ha Samu egészségesnek születik, nem halnak bele a bánatba! Hát ezen nem lehet segíteni. De néha meg az tud a legjobban vígasztalni, aki a legnagyobb veszteséget élte át. :flower1: O:-) .

Aranyosak a macsekok, különleges a világítás hangulata is. Nagyon vidám a te képed is, nagyon tetszik.
Nem szoktam így szücsöríteni, de már kicsit kezdtem feszült lenni, mert minden pillanatban jöhetett a busz, s még fel kellett venni a maszkokat, igaz mi szájkosárnak mondjuk :)) . Amúgy én rettenetesen nem vagyon fotogén.Borzasztóan fogok kinézni az új igazolványon. Az nem elektromos, csak nekem jár rá a szám illetve a kezem, hanem elektronikus.
De ugyanúgy plasztik lesz mint a mostani, csak lesz benne chipsz a tajkártyádrólÍgy mindenhez hozzá tudsz férni amire szükséged lesz. Amúgy még mindig nem tudom milyen az eredményem. majd lehet az erősebb olvasóval esek neki a javításnak! Tényleg botrányos hogy így adnak ki hivatalos papirokat!

Ági, hogy van a szemed? állítólag a bioptron lámpa is nagyon jó rá oldalról, csukott szemmel persze.
szomszédasszonyom rendszeresen így kezelte. De most már én is előszedem és nekiállok én is kúrálni magam.
Elfelejtettem a pihenő kertet, még így is milyen sok mindent lehet szedni róla.
Megyek megnézem Vajandi új sorozatának 2. részét és irány a konyha, mert a kaprot le akarom fagyasztani! :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 15. 18:14

Lányok!Mindegy,hogy ki mit gondol az illetőről,DE VALAMI NEKEM AZT SÚGJA,hogy van benne valami ,amit mond--TEHÁT BÍRJUK KI!!!! %%- %%- %%-

Bill Gates jóslatai szerint a vírus 2021 nyaráig fenn fogja tartani a jelenlegi állapotokat, és majd csak június és augusztus között térhetünk vissza a normális életünkhöz.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég