Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 18. 21:45

Köszönöm a körsétát! Sajnálom a balesetedet, hihetetlen hogy mennyire kell vigyázni a késekkel. én is két esetben vágom meg a kezem, ha életlen vagy ha túlélesítem. Vagy ha lusta vagyok a megfelelő kést elővenni.
azt hittem, már ingyen utalzol. Mondjuk nekem meg buszjegyeim vannak talonban, hátha valahova egyedül megyek.
Ha Samuval akkor persze ingyen.
Nem is tudom mikor volt utoljára bérletem. Talán még 14 éves korában

gyönyörűek az ékszerek. Amúgy én is meglepődtem, hogy mennyire üres nálatok minden, itt azért viszonylag normális tömeg van, vagy inkább sokaság!

Mindennel sikerrel jártam ma is, kezdve az új igazolvány, bank, mini bevásárlás, itthoni telefon ügyintézés, olyan sikerrel, hogy estére megjöttek az sms-ek hogy leemelték a villany és telefon díjat . Reggel majdnem elájultam mert jött az sms hogy sikertelen a pénzlehívás mert nincs pénz a kártyámon.

Hát jól elfogyott vitaminokra meg a többi.! Na mindegy azok már itthon vannak!
Jól elfáradtam, mert mindent 3 órától kezdődöen csináltam. De el van mosogatva, ki van rakodva, s közben megjöttek a könyvek is. Holnap csinálok képeket, és fel is teszem! Az a karácsonyi ajándék kettőnknek!
Mindenkinek jó éjszakát, már megint késő este van.
Jah Újabb tarifa van a Telenornál, január egytől korlátlan vele minden vonalban a telefonálás! És a készülékbiztosítással együtt is egy 1ooo-el kevesebb lesz a havidíjam az évi 12-ezer FT megtakarítás!
Valahol el kell kezdenem megint! :x
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2020. december 18. 23:04

Kedves Paggy örülök, hogy épségben haza értél. Köszönöm a képeket. Jó éjszakát.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 19. 12:32

https://welovebudapest.com/cikk/2020/12 ... a-diotorot
Sütök,várom,hogy kész legyen,nézgelődtem:
https://www.wien.info/hu/sightseeing/si ... iling-sisi Császári hintómúzeum
A Schönbrunni kastély parkjában található Császári Hintómúzeum a Habsburgok hintóit és különleges ruhadarabjait állítja ki. Erzsébet császárnéról egy „Sisi ösvény” emlékezik meg.

A Császári Hintómúzeum őrzi a bécsi udvar valamikor több mint 600 közlekedési eszközt számláló járműállományának maradékát. Megtekinthetjük a császári család pompás reprezentációs hintóit. Az egyik legpazarabb darab az úgynevezett Imperialwagen, amely valószínűleg 1735/40 körül készült VI. Károly császár számára. Lenyűgöző az a fekete színű halottas kocsi is, amelyet többek között Ferenc József császár (1916), Erzsébet császárné (1898) és Zita császárné (1989) temetésén használtak.
Számos kisebb és egyszerűbb gálahintó, gyermekhintó, sport-, szabadidő- és utazókocsi is szerepel a kiállításon, valamint a császári udvar gazdagon díszített ruhadarabjai. Megtekinthetjük az egyetlen fennmaradt udvari automobilt is.
ONLINE UTAZÁS BÉCSBE:
https://www.google.com/search?q=wien&sx ... 1kUFxoCdUM
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 19. 18:11

Paggy! Mint annyiszor, most is öröm volt látni a képeidet. Köszönöm.
Spoiler: mutasd
Ez itt megint egy kis szívderítő. Persze nem azért jövök vidám dolgokkal, mert velem nem történik más, csak vidám dolog. Amikor a férjem meghalt 3 hónap leforgása alatt, hogy az orvosok annyit sem tudtak mondani, hogy mukk, két dolog segített. Az egyik, hogy rengeteg munkám és kötelezettségem volt. A másik pedig a koreai nyelv, ami jól lekötötte a figyelmemet és nagyon sok szép élményt, találkozást adott. Ezek után a novella:

Moldova György: Lefelé a lejtőn

Egy még fiatalos, a gondokban megszőkült ötvenhét éves asszony meséli:
- Mikor nyugdíjba mentem, úgy éreztem, kinyílt előttem a világ.
Se kutyám, se macskám, csak magammal kellett foglalkoznom, megvalósítottam életem két nagy vágyát: vettem egy piros kalapot,
és megtanultam síelni. A piros kalapot aztán elraktam a szekrény mélyére, mert a barátnőim "hamiskártyásnak" kezdtek becézni, tudniillik, hogy tökre pirosat teszek,
de a síelés fokozatosan a szenvedélyemmé vált.

A Normafa laposabb lejtőin kezdtem, a trénerem eleinte nem sokat várt tőlem, azt ajánlotta, hogy vegyek néhány erős edzést, és hagyjam abba, de én kitartottam, egyre meredekebb lejtőkre is kimerészkedtem, végül tavaly úgy döntöttem, hogy kimegyek Ausztriába, és megpróbálkozom a nagy alpesi pályákkal.

Befizettem egy kilencnapos tiroli útra, és vettem kéz alatt egy csodálatos egybeszabott kék síoverált, csupa zseb, csupa cipzár, térdben párnázva, bokában raffolva, mit mondjak, gyönyörű darab volt. És este - mert azért nem akartam túl sok szemtanút, ott álltam a tubenthali pályán.
Istenem, én, Kovács Valéria a Népszínház utcából, hátsó udvar, csigalépcső, vettem egy mély lélegzetet, aztán elindultam.
Az első szakasz simán ment, a nagy meredek előtt egy kis pihenőrészen megálltam egyet lihegni. De nemcsak lihegni kellett, hanem egyebet is, úgy látszik, felfázhattam, mivel a dolog igen sürgősnek látszott, már nem tudtam volna visszamenni a szállásunkra, körülnéztem, és nem láttam senkit, lekuporodtam.

Egy baj volt, a szuper overálomat nem lehetett szétkapcsolni, csak egyben húzhattam le, a pulóvert fel, a nyakamba, így válltól bokáig teljes natúr szépségemben mutatkoztam.
Egyszóval lekuporodtam, és a költővel szólva a munka éppen dandárjában volt, mikor legnagyobb megdöbbenésemre a síléc megindult alattam - úgy látszik, rosszul vágtam le a hóekehelyzetet.
Először csak szép lassan csúsztam, aztán felgyorsultam, és kísérteties sebességgel vágtattam lefelé a meredek lejtőn. Ha nem akartam kitörni a nyakam, fel kellett állnom és felvennem a szabályszerű testtartást, a pulóverem a nyakamban, a bugyi, az overál a bokámon. Mit mondjak, voltam már boldogabb is, végig azt hajtogattam magamban:
- Istenem, ha túlélem, adok ezer forintot az új Nemzeti Színházra.
Végül megcéloztam egy bokrot, a bokor már nem tudott kitérni, kificamítottam a csuklóm, de az ép kezemmel végre fel tudtam húzni a bugyimat.
A hegyi mentők értem jöttek, és lekísértek az elsősegélyhelyre.
A bőrkanapén egy öregfiú feküdt ideiglenes kötéssel a törött lábán, síléce roncsaival akkor gyújtottak be a kályhába. Míg az orvosra vártunk, beszélgetésbe elegyedtünk.
- Ön szintén kezdő, uram?
- Én, nagyságos asszonyom? Negyven éve síelek. Alsó-Ausztria többszörös lesiklóbajnoka vagyok, és most először sérültem meg.
- Mi történt?
- Ez maga volt a pokol, asszonyom. Siklok lefelé a pályán a magam nyugodt ritmusában, mikor mögülem felbukkan egy boszorkány, a pulóverje a nyakában, az overálja a bokáján, egyébként teljesen meztelen, még a vakbél-operációjának a helye is látszott - egyébről nem is beszélve. Üvöltve, teljes sebességgel elvágtatott mellettem,
annyira megdöbbentem, hogy nekimentem egy fának. De csak kerüljön a kezembe az a boszorkány!
Ön is az ő áldozata volt, asszonyom?
- Én is - mondom, és eltöprengtem, hogy mennyi levonással adnák vissza a nyolcnapi üdülési díjat.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 19. 20:37

Kedves Dorina!KÖSZÖNÖM ,köszönöm.Hangosan röhögtem.Feltelefonáltak az alattam lévők,hogy van-e valami bajom??? =)) =)) =))
Ne hagyj fel ezzel a szokásoddal és ha lesz kedved, hozzál nekünk olvasnivalót!Még egyszer köszönöm.Paggy %%- @};-
Sajnálom,hogy ilyen gyorsan elvesztetted a férjed,fel sem tudtál készülni rá.Szörnyű tragédia.Nehéz lehet egyedül élni.Már csak ezért is megérte a koreai nyelvet tanulni,hogy a teljes koncentráció ,elterelje a figyelmed.:flower1:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 19. 21:57

sziasztok! Dorina, akárhányszor olvasom ezt a lesiklást mindig vissza kell fojtanom a vihogást, nehogy Samut megijesszem, de ennek meg az az ára, hogy fáj az állkapcsom és rázkódom a visszafojtott röhögéstől.Na meg a könnyimtől is alig látok! =)) =)) =)) =)) na szemtörlés megvolt :)) :))

ma egész délután borítékokat bontottam, mert nem akartam ezt a kulimászt itt hagyni a az íróasztalon.
Meg nem tudom hogyan lesz majd az elszámolás a gyámügy felé, mindenesetre nem az utolsó percben akartam azokat a dolgokat sem összeszedni amik majd oda kellenek. Szóval most egész emberi környezetnek kezd kinézni az íróasztalom.

még délelőtt elaludtam fél egyig, úgyhogy minden csúszott és nem mentem sehova! Tegnapról volt ebédmaradék, csak tésztát kellett kifőzni a tejfölös csirkéhez. viszont fél 11-kor ette meg a tízórait Samu, úgyhogy nem volt gond hogy 1 órakor ebédeltünk. ;)
Paggy, milyen ügyes vagy, hogy ennyire haladsz a karácsonyi készülődéssel.
Nem tudom írtam e de mi több dolog miatt is utolsók leszünk, ha beadatjuk az oltást, mert még egy kritérium miatt nem ajánlott még az pedig az allergia! Még nincs elég tapasztalat ilyen esetben a mellékhatásnak. Úgyhogy az az orvosi javaslat!
;;)
Dorina, nem tudtam hogy TE is így jártál mint én, az most majdnem mindegy hogy egy pillanat alatt vagy 5 hónap..
Apu meg az utolsó idejét úgy kb két hét alatt vivta meg ma megtaláltam egy zárójelentését és a vesén volt egy tumor ami elkezdett vérezni!
Hát szegény kapott kóstolót akkor hogy Laci mit szenvedhetett a dialízisnél is..akkor még nem volt ennyire modern mint
most, mert látom simán neteznek meg olvasnak közben.
Akaratlanul benéz az ember a nyitott ajtón, nem direktbe leskelődve, de mentünk ugye a vizsgálatra akkor.

Na rövidre fogva, mindenkinek békés, nyugodalmas, mégis vidám készülődést kívánok, de legfőképpen egészséget! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 19. 23:36

Lehet, már karácsonyig nem találkozunk, ezért most kívánok mindenkinek békés, problémamentes karácsonyi ünnepeket.
Spoiler: mutasd
A megjelentetett kisfilm-ajánlás alján található egy saját videó Schubert zenéjével. https://doridafo.blogspot.com/2020/12/f ... izsga.html
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 20. 0:32

Kedves Dorina!Még fent vagyok , megnéztem az oldaladat.A filmet holnap este letöltöm,köszönöm szépen a fordítást és a lehetőséget . :flower1: :flower1: :flower1: , A kedvenc zenéidet meghallgattam .Gyönyörű Chopin Esz-dúr nocturne.Gyönyörű,gyönyörű.Ezt a zenét lehet hallani a Secret Love Affair című sorozatban.Nem tudom láttad?Ha nem, akkor feltétlenül nézd meg,mert nagyszerű és magával ragadó!Jó éjszakát kívánok!Paggy %%- @};-
Kedves Kata!Most végeztem a sütéssel.Készen vannak a sütemények.Azért volt nagy munka,mert mindenkinek /barátok /adok egy darabkát és hozzá kis likőrt.Nagy szerencsém van,hogy az egyik utcában munkások dolgoztak és 6 db kis vodkás üveget találtam/üres/ kimostam,azokba öntöm a likőrt.
Karácsonyra a SZOKY-féle mini töltött káposztát csinálom,fűszeres rántott húst,a többit a vejem/halételek/ és a nászasszonyom.A lányom még süt bejglit.MUNKAMEGOSZTÁS.Végül hogy döntöttél,mit fogsz sütni?Samukának mit hoznak az ANGYALKÁK?A szomszédok hoznak be finomságokat?
Kata SZENT ESTE ITT LESZEK A GÉP ELŐTT 8 óra után.Majd találkozunk,ha ráérsz és lesz kedved.És MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK :movingflower: .A párom utálja az ünnepeket,így bevonul a szobájába nagy mennyiségű étellel.A lányomék otthon,a nászasszonyomat meghívtam.Szilveszterkor én szoktam átmenni hozzá vacsorára.Tavaly Lilla is ott volt.Kijelentette,hogy bár szeret minket ,de jövőre/idén/már nem fog velünk vacsorázni,hanem meghívja hozzájuk a barátnőit ÉS UGYE NEM HARAGSZUNK MEG ÉRTE. :)) Tehát Lányok!Aki "unatkozik" az jöjjön .Ha lehetséges lesz 26-án találkozom az unokámmal és jönnek az ANGYALKÁK FURULYÁVAL,TÁRSASJÁTÉKKAL?KÉK_ZÖLD SÁLLAL és a LÁNYOMÉKNAK A BAKANCSLISTA 777 KALANDOZÁS MAGYARORSZÁGON könyvvel.Most megyek aludni.Jó éjt!Paggy @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 20. 6:35

Jó reggelt mindenkinek! Dorina, köszönöm a linket, én is be fogok látogatni hozzád! Amúgy régen Chopint imádtam zongorázni.
:x :ymhug: Neked is kellemes ünnepeket, jó egészséget, békességet, és sok sok humort és olvasnivalót! :x :ymhug: :littlehearth:

Paggy, nem fogod elhinni, de még nem döntöttem! Mindenesetre az alapok már itthon vannak hozzá úgy nagyjából.!
érdekességképpen benéztem a piaci árakba, hát a nagybani árakhoz képest van ahol majdnem két és félszeres az árkülönbözet a kereskedőknél.! Hihetetlen!
A fokhagyma szintén.

Most kaotikus a mai napom egyenlőre, mert nem tudom barátnőm is mikor lép fel. Úgyhogy én is össze vissza leszek a neten illetve a tenni és mennivalók között, már ha hajlandó leszek kilépni...xd valahogy nem vágyódom tömegbe.!

Addig is mindenkinek kellemes karácsonyi készülődést. ui: Samuka két könyvet kap! ;) :D
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 20. 18:19

Ó Kata!Micsoda sokoldalú vagy!!!Virágüzlet,kutyatenyésztés ápolónőség és most meg még zongorázni is tudsz!Hát nem fantasztikus az isteni szikra mindenkiben?!!! :ymparty: Bármi lehet az,amit jól csinálsz!!!Már nem zongorázol?Samukát zavarná?Paggy
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 20. 18:47

Már nagyon régóta nem, egy glaubereger gloss zongorám volt!
Nem hiszem le, hogy fél 5-ig aludtunk! úgy látszik álomkor van rajtunk.
Kép
ezzel a képpel kívánok mindenkinek Békességes szép karácsonyt! :x :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 20. 18:48

Igazából a kötés és horgolás is menne, ha nem fájnának tőle annyira az ujjaim. S talán egyszer majd a varrógépeket is megcsináltatom, vagy veszek újat. Nagyon izgat a patwork varrás!
:D
férfimunkából meg nagyon ment a favágás , fűrészelés, betonozás...

Csak a lovaglás nem, mindig gipsz lett a vége! :D Leszállás egy rémálom lett mindig :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 12:09

Sziasztok!Szép napot!Mindjárt megyek 1-2 dolgot beszerezni.Kitaláltam ,hogy kicsi virágokkal bővítem az "üzletfeleimnek "szánt ajándékokat.Van úgy,hogy nagyon
alacsony áron kínálnak virágokat a kertészeti áruházban,2-300ft-ért.Még a turkálóba is el szeretnék jutni.A rossz hírek ellenére bizakodjunk ,hogy rokonaink és ismerőseink ANGLIÁBAN vagy bárhol máshol a világban,ERŐBEN ÉS EGÉSZSÉGBEN ÉLNEK 2021-ben is,velünk együtt!!! %%- :flower1: %%- :flower1: %%-
Most indulok.Sziasztok:Paggy ~o) %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 21. 18:00

Mégis lehet szenteste együtt karácsonyozni, úgyhogy akiknek vannak családtagjaik örömteli karácsonyozást kívánok, amúgy persze az óvintézkedésben józanoknak kell maradni mindenkinek!
Apránként mindig haladok valamit én is itthon, ma csak 2 órát aludtam délután. Úgyhogy több mindenre maradt időm.
Lassan már itt a szenteste, és még nem találtam ki hogyan oldom meg a karácsonyfa kérdést! :ympray: :-w :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 18:28

EZ RETTENETES,BORZASZTÓ,ELFOGADHATATLAN /csak az olvassa el,akinek van gyomra hozzá!!!!!!!!!!/
Ma belehallgattam két különböző rádióadásba:
Spoiler: mutasd
1/Ezek lelepleződtek,loptak ,be is ismerték,kiüresedett ,szakértelemhiányos,nagyképű,a modern világot nem ismerő,csak a nemzetközi tőke által fenntartott népek.Lejáratják a mi tudósainkat,művészeinket.LIBERÁLFASISZTÁK
2/Ezek nem értenek semmihez,lopnak saját zsebre,mindent maguknak akarnak,nem nemzetköziek,egy múlt rendszert/2 világháború közötti/akarnak visszahozni.Diktatúrát akarnak.Náci nézeteket vallanak.
Ez a mai magyar politikai elit.
Esküszöm,hogy ma délután mosogatás közben hallgattam a 2 rádiót és undorom van.HÁT SOHA NEM LESZ KIEGYEZÉS??????? :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
Mindketten azt mondják,hogy a MÁSIK MANIMULÁLJA A NÉPET

MINDEZ A SZERETET ÜNNEPE ELŐTT,MIKÖZBEN SZERETETDALOKAT ÜVÖLT MINDKÉT RÁDIÓADÓ
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 18:36

LÁSD:
MIKSZÁTH KÁLMÁN
KÉT VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON
https://mek.oszk.hu/00900/00955/00955.pdf
Részlet a mű elemzéséből:
Majd 130 éve zajlott az a választás, aminek a történetét meghallgathatjuk. A csinos, jó svádájú dzsentrifiú nem nagy lelkesedéssel ugyan, de kitanul orvosnak, majd fürdőorvosként elveszi egy gazdagnak hitt páciensét. A hozomány mindössze egy választókerület, melyet a lány dörzsölt nagybácsija kilátásba helyez, és néhány év alatt meg is szerez újdonsült rokonának. Hogy hogyan kerül ebbe az áhított pozícióba, azért érdekes, mert nem pénz, hanem „praktika”, mulatságos helyzetek sorozata visz a győzelemhez. És közben görbetükörben látjuk a dzsentriket és iparosokat, a megyei és országos hatalmasságokat, a fürdővárosok közönségét, a szerkesztőségek életét, és éppenséggel egy székely közösségen belül a politikai vélemény formálásának gazdag eszköztárát. De hogy ez egy székely városka, hogy az 1980-as évek végén járunk, tulajdonképpen mellékes. Csak a díszletek változnak, a célok és módszerek, az emberek motivációi, reakciói ma is hasonlóak. Ezért tart számot érdeklődésre a 21. században is Mikszáth
Spoiler: mutasd
[spoiler]Nem értek a politikához,nem is tisztem,hogy értsek hozzá.Az a dolgom,hogy ahhoz próbáljak meg érteni,ami a foglalkozásom.Na most egyáltalán nem vagyok tökéletes,de mindig igyekeztem.Igaz ez nem elég/a polkolba vezető út..../Mi a legfontosabb egy hivatásban?
pld.Mitől pék a pék?....Mire adok megbízatást a választáskor?A VESZEKEDÉSRE,A GYŰLÖLKÖDÉSRE BIZTOSAN NEM!!!!!A VITA RENDBEN VAN,de erre a gyűlöletre,ami most van NEM!!!!!!!!!!!!!!!!MERT SEHOVA SEM VEZET.Egy csónakban szemben lévő oldalon evez 2 ember.Vajon merre megy a csónak?Semerre!!!!!/spoiler]
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2020. december 21. 21:16

szia Paggy, egyet kell értenem veled, a gyülölet nem vezet sehova, nem is könnyű annak sem akit gyűlölnek és a annak sem aki műveli!
Sajnos a szélsőség semmilyen helyzetben nem jó, de amit a baloldal csinál ezzel az országgal, és a magyarokkal az gyomorforgató.! Persze a másik oldal sem angyalok gyülekezete, és hibáznak is, / ki nem/ de összességében mégis rengeteget letettek az asztalra. Morvai, Novák, Varga Judit mind a példaképeim.

Itt csak egyet tehetünk, hogy nem engedünk minden emberi létezést meghíusítani akaró semmilyen formációjának.
További kellemes karácsonyi készülődést! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2020. december 21. 21:56

Lehet mondani, megjelent ma a betlehemi csillag. A 18. században volt utoljára ilyen közel a Szaturnusz és a Jupiter. Előrejelzések szerint 2080-ban várható ilyen együttállás legközelebb. Tehát, nézzétek meg a következő videót.
Ritka jelenség
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 22:36

Kedves Kata
Spoiler: mutasd
!Nekem nincsenek példaképeim semelyik oldalon,mert semmi sem az aminek látszik.Jó dolog hülyíteni minket,hogy ráharapjunk a magyarkodásra.Szakemberek és nem szívetfacsaró szöveget a népnek szájábarágó politikusok kellenek.Szeretem a hazámat,pont ezért mondom,hogy nem szent szövegek,hanem szaktudás kell,ami segít.A hit mindenki szive joga,a szaktudás pedig más.Pártatlan szakemberek kellenek és jó van legyenek politikusok is,akik eljátszadoznak velünk,kinek kinek a szája íze szerint beszéljenek.Benne vagyok mindenben,ha az ország halad
.Üdv.Paggy
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 23:02

Bocsánat,hogy agresszívnak tűnök.Való igaz,hogy mérges lettem.Még mindig itt tartunk,hogy ki a hülye/a rádióadásról írtam/?Már megint egymást pocskondiázzuk a hatalmas járvány és a válság idején.Most befejezem.Jó lenne tudni,mert as híradásokból csak általánosságokat hallok,hogy mi a helyzet az országban.Mit tud tenni az önkormányzat a munkájukkal vesztettekkel?Hol tartunk?Ne a politikai szövegeket nyomják,hanem a valóságról tudjunk.Nincs egy viszonylag pártatlan újság,tv,rádió,aki tájékoztatna.Titeket nem zavar?Tudtok valós információt az egészségügyről?
Kutyástársaim közül 3 nővér ,1 orvoslátogató van.Nekem az Onkológiai Intézetbe kell mennem éves kontrollra.Ma felhívtak,hogy ha lehet ne menjek.Most tényleg befejezem.Felháborít a hülyítés,a minket nem felnőttként kezelés.Persze sokat nem tudnék tenni.
Dorina!Köszönöm szépen .Megnéztem.Tudom ,hogy ma lehet a legjobban látni a Jupiter Szaturnusz együttállást.Ki is megyek az erkélyre,megnézem,hogy vajon mit látok?
FELHŐS AZ ÉG,NEM LÁTNI SEMMIT!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 23:12

Kata:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 23:13

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2020. december 21. 23:15

Itt az összes link:
https://www.youtube.com/results?search_ ... %C3%B3knak
Jó éjszakát kívánok!Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 21. 23:20



Betlehem csillag élőben
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2677
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2020. december 21. 23:23

Lányok, nem felejtettelek el bennneteket, de ma is most végeztem, még ki kell raknom a ruhákat, fürdés, holnap be kell mennem dolgozni, aztán az itthoniak.
Festek ezerrel, hogy ne gondolkozzak. Apu nincs jól. Megyünk haza karácsonykor, pedig nem akartunk,nehogy hazavigyünk valamit. görcsben a gyomrom. Ez van....
Ha festek , nem gondolkozok.
Olvasok mindent, mondjuk ma nem, mert elalszok azonnal.
Most csak bejelentkeztem.
Jó pihenést!

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 88 vendég