Van képem hozzá

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 23. 13:16



hát az állam esett le... :)) :D
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. február 24. 9:24

Jó reggelt.

Szép idő lett megint. Csak egy gyors válasz. Nagyon tetszik a fenti videó a joghurtkészítéssel kapcsolatban. Kipróbálta valaki? Lehet, hogy csinálok majd.
Ági, nagyon tetszenek a festményeid. Igazán szép. Ezt ki is festitek színesre, vagy marad így?
Boltba kellene menni, de annyira nem tetszik az utazás.
Lehet, hogy holnapra halasztom. Később még jövök.
Megfestettem egy félpár tornacipőt én is.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 24. 11:42

Jaj Ildikó akkorát nevettem magamon, azt hittem ilyenbe mész bevásárolni, mire kiderült hogy festmény =)) =)) =)) .

Nagyon szeretném megpróbálni ezt a remek joghurtkészítési módot, mert akkor nem kell készüléket vennem.
Most egyébként éppen pogácsát fogok sütni, most van az első kelesztési időben.
Elfogyott minden kenyérféleség, s hogy ne mindig tésztaféle legyen most pogácsa lesz, mintegy a kenyér helyett!
Igazából tejfölös lesz, már ha sikerül. Tegnap teljes 3 órát aludtunk délben mindketten, remélem ma ennyit nem.

Vigyázzatok magatokra, szép napot mára! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. február 24. 13:54

Kata58 írta:https://www.youtube.com/watch?v=07htDfCj1qE&ab_channel=M%C3%A9szif%C5%91z

hát az állam esett le... :)) :D

Sziasztok Lányok!

Ez már annyira régi dolog, hogy még vidéken laktunk s tehéntől hordtuk a tejet, akkor már készítettem. Ennek 30 éve, mert idén lesz a fiam 30 éves. Amikor a befőtteket teszed száraz dunsztba, pont ezt csinálod, hogy nagyon lassan hűtöd ki.Tehát a langyos tejet összekevered az élőflórás joghurttal és átöntöd befőttes üvegekbe, vagy műanyag dobozokba, aminek jól zár a teteje. Ha van kelesztőtálad vagy műanyag ételhordód az is megfelel a célnak. Konyharuhával bebugyolálod és teszed a párnák, takarók közé a dunsztba. A mostani fiatalok már hűtőtáskát használnak hozzá vagy termoszt is olvastam. Ugye mindkettő nagyon jól tartja a hőt. A hűtőtáskánál nem a jégakkut teszed be, hanem takarót és abba teszed a lezárt dobozt, üveget és betakarod, lezárod. A termosznál meg csak beleöntöd, lezárod és az maga tartja hőt. Ezt már a neten olvastam ezt nem próbáltam ki, de nagyon jó ötletnek találtam. Fél napig biztosan nem kell ránézni, azalatt a meleg teszi a dolgát, megnézed hogy elég sűrű, savanykás-e. Amennyiben még nem tetszik az állaga akkor visszateszed, ha jónak ítéled mehet a hűtőbe. Ha sűrű görög joghurtot akarsz akkor átszűröd, ahogy mutatta, pelenkán, konyharuhán. Egyébként a bolti joghurtot is ha átszűröd, megkapod a görög joghurtot, csak ugye a nem görög sokkal olcsóbb. A joghurtnál mindenképpen oda kell figyelni, hogy élőflórás legyen, mert csak az kezd el dolgozni. A kicsöpögött savót nehogy kiöntsd, mert ahogy mondta tele van jótékony baktériumokkal. Gyümölccsel turmixolva ezt a savót máris megvan az egészséges probiotikus ital. De kenyér vagy bármilyen kelt tészta készítésénél a tej vagy víz helyett felhasználhatod. Jobban kel és lazább lesz az állaga tőle a kelteknek. Tehéntejnél, ha joghurtot csinálsz akkor fel kell forralnod és langyosra visszahűteni. Én hetente csináltam túrót, azt ugye aludttejből kell. Megaltatod a tejet, fazékban. Amikor készen van, felteszed a tűzre melegedni. Én az anyukámtól tanultam, hogy nagyjából 2x2cm kockákra felvagdosom az aludttejet és a kockák között benyúlva szoktam megnézni, hogy elég langyos-e. Akkor még nem szabad kevergetni. Kézmelegen elzárod alatta a gázt, óvatosan megkevered és picit állni hagyod, hogy összeálljon túrónak. Azután szintén konyharuhán keresztül a szűrőben lecsöpögteted és kész is a túród. A savóval szintén bármit csinálhatsz. Amikor esténként hazavittük a tehéntől a meleg tejet naponta 4 litert, kiöntöttem fazékba és általában reggel forraltam fel. De pár óra is elég neki. Ha tejszínt akartam akkor leszedtem a fölét még forralás előtt és be a hűtőbe. Amikor megfelelő mennyiség összejött habszifonban lehetett habot készíteni vele. Ha ez a tejszínt megaltatod, abból lesz a tejföl.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. február 24. 14:31

Elnézést, hogy csak ritkán írok, általában csak olvasok. A férjem 2 hete hanyatt esett a villamos átjárójában. Ülni, állni, feküdni, aludni sem tud. Amikor éjjel esett a hó, hajnalban ment dolgozni és megcsúszott. Az volt a szerencséje, hogy hátizsákban hordja a cuccát. A körte teljesen szétmállott, a műanyag ételhordóból pici darabok törtek ki, a teás flakon is kilyukadt, ki kellett mosni a táskát. Ja és a fémbetétes szemüvegtok is használhatatlanná deformálódott. Tehát az ütés nagyrészét a hátizsák átvette. Előtte való nap volt MR vizsgálaton. Azt tudtuk már régóta, hogy 2 csigolyája össze van nőve, ezért fáj a lába. Most viszont szinte minden csigolyánál találtak valami hibát. Van 1,5cm érdaganata, kopása, meszesedése és még gerincsérve is. Több kicsi. Mindegyik orvos azt mondja, hogy ezért nem műthető. Az ideggyógyász nem tud vele mit kezdeni, a reumatológus azt mondta, hogy tűrnie kell, mert még közel 4 éve van a nyugdíjig. Kiírt 5 infúziót fájdalom csillapítónak, meg gerinc övet. Azt kiváltottuk, azt mondja, hogy érzi, hogy tartja a gerincét, biztosabban megy vele. Az infúzióra jövő hétre kapott időpontot, de ha elsejétől átminősítik a helyet oltóközponttá, akkor nem tudni, hogy mikor és ki fogja beadni neki az infúziót. 2 hétig a körzeti tanácsára nem járt gyógytornára és fizikoterápiára. Na jövő héten újra kezdi a fizikót délutánonként és elméletben az infúziót délelőttönként kapná. A dolgozók szerint megvan rá az esély, hogy oltóközpont lesznek. A kerületi Sztk-ban van az 5. emeleten egy rész ahol most a járóbetegek kapják az infúziót. A körzeti orvosok ugye most a vírus ellen oltanak nálunk, még a rendelés mellett. Majd a kezelések után akarná elkezdeni újra a gyógytornát.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 24. 15:29

Juj Éva! Hát ez senkinek sem hiányzott! Én is estem nem egyszer hanyatt, itt a lakásban is, olyan hirtelen hogy csak pislogtam mi ez a plafon felettem... :-o
Télvíz idején estem kétszer is hatalmasat hanyatt, akkor még az Ikván laktunk, s mentem a Samuért az iskolába.
A templom mellett nem volt eltakarítva a hó, és nem láttam hogy alatta tükörfényes a gödör, amiben megállt a víz. Akkorát csapódott még lábam is vissza a földre, hogy tiszta lila volt amikor hazaértem, a derekam majd leszakadt. és a fejem csak azért nem loccsant szét, mert egyrészt a hátizsák igencsak meg volt pakolva, és a kapucsnyis kabát felső része, valamint a sapkám karimája, és a sál együttesen visszafogott valamit a hatalmas esésből, na és a könyökeim..
Vicces, de nem emlékszem hogy felsegítettek volna, pedig egy anyuka akkor jött a kocsijához a kislányával, s amíg berakta addig én nagy nehezen négykézlábra ereszkedtem aztán felálltam pedig akkor még bő 2o kg-al kevesebb voltam mégis alig bírtam el a saját testsúlyomat!
Most a legutóbbi esés óta meg csak szídom magam, mert mégiscsak el kellett volna menjek röntgenre..!

Na mindegy, jobbulást a párodnak, és kitartást! Ő legalább nincs egyedül mint én! Jah és akkor még a Samut fel kellett segíteni a 4. ig. Azért is költöztem ide a Bánra! Mert ez liftes.!

Jó volt olvasni a gyerekkori élményeidet , ilyet csak akkor éltem át mikor 6 és 1o évesen a nagymamánál voltam Somogy megyében, Nemesdéden. Van egy része ami most már korszerű de most is csak napi két busz van, a többi kocsival vagy gyalog, kerékpárral vagy sehogy intézendő a mai napig is!

Nem olyan régen gondolkodtam rajta, hogy odaköltöznék, de lemondtam róla. Almatermesztésről most is híres vidék egyébként, de rengeteg lett a dologtalan lopásból élő roma is ott!
A vasútállomás 6 óra séta! Varászló a legközelebbi falu!

Mentem...jövök majd, csak kicsit el kell tereljem a gondolataimat... :x :ymhug: :flower1: :littlehearth: :-bd
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. február 24. 16:12

Nildikó és Ági annyira ügyesek vagytok. Én semmi hibát nem látok a festményeknél. Irigykedem.

Kata, remélem Samu mielőbb jobban lesz. Az aluszékonyságotok szerintem abból az állandó otthonlétből adódik.

Paggy: Ezt találtam neked: https://izekmentesen.hu/category/alacso ... ntartalmu/
http://testandforma.blogspot.com/search ... di%C3%A9ta
A gluténmentes recepteket néztem és közben fedeztem fel és elmentettem. A férjemnek is így kellett számolni a szénhidrátot amikor elkezdte a cukros diétát. Most már nem méregetünk, mert már tudjuk az adagokat nagyjából és lejött az inzulinról.

Rita: Én a nyers zöldséget szoktam sütni. Néha köretként, de sokszor a hússal együtt. Ma is a csirkecombbal sütöttem édes és sima burgonyát, sárgarépát, zöldséget, sütőtököt, karfiolt, lila és fokhagymát. A karfiol és a zeller csak akkor jó, ha még friss. Fonnyadtan csak megbarnul, nem lesz ropogós. Viszont ezeket nagyon szeretjük sütve. A sötőtököt csak én szeretem a fiúk nem. A múltkor beletettem próbaképpen és senki sem tudott különbséget tenni a sült édesburgonya és sütőtök között. Azóta azt is keverek közé. Brokkolit a férjem nem hajlandó enni. Az édesburgonya nekem csak sütve ízlik, ezért én krémlevest nem szoktam belőle. Attól függ, hogy mi van itthon szoktam még sütni közé karalábét, csicsókát, kelbimbót. Szintén csak én eszem a céklát. Na azt nagyon sokáig kell sütni, azt én nem szoktam csak miattam, pedig nagyon dicsérik.

A smootira visszatérve én évekig csináltam magamnak zöld turmixot. Amíg érzetem rendesen az ízeket. Aztán elkezdődött ez az ízérzékelés zavar, akkor sokáig nem bírtam gyümölcsöt sem enni. Nagyjából 2 évig nem ettem, aztán lettem gluténérzékeny. Akkor viszont már kellett pótolni a rostokat, ezért erőszakoltam magam és újra eszem gyümölcsöket, de nem a megszokott az ízük, ezért csak muszájból eszem.
Tehát bármilyen idénygyümölcsből lehet csinálni és zöld levelekkel és vízzel összeturmixolni. A gyümölcs több legyen, mint a levélzöldség. A gyümölcs annyi legyen, mint amikor a tejes turmixot csinálod és ízesíteni is pont úgy kell, és pluszban teszed hozzá a leveleket. Ízesítésnek mézet, citromlevet és fahéjat használok, ha citrusok vannak benne akkor már nem kell citrom pluszban. Ja és mindig csak pici vízzel turmixolom össze a gyümölcsöt és a leveleket, csak ami éppen ellepi, akkor tudja rendesen össze aprítani simára. A vizet vagy tejet később teszem hozzá és azzal még összekeverem és utóízesítem, ha kell. A levélzöldség lehet kelkáposzta, spenót, sóska, répa, karalábé, cékla, karfiol, zeller, koriander, reteklevél is. Gyomok közül a porcsinfű, csorbóka, disznóparéj, tyúkhúr, csalán, utifű, papsajt levele. Tehát minden ehető zöld levél vagy salátaféle mehet bele. Nálad a mikrozöldek is.
Mióta van új, erős turmixom a családnak nyáron naponta, de télen is többször egy héten szoktam csinálni és üdítők helyett isszák. A férjem nem issza zölden, tehát csak pár levelet szoktam beletenni, ha ő is inni akar belőle, az nem látszik meg benne. Télen aszkorbinsavval. Ez a patikában kapható és C vitamin por alakban. A kenyérsütésnél is használják csipetnyi mennyiségben, tartósítóként szolgál. A teába is szoktam tenni, pár csipetet, amikor már ki van hűlve.
Nyáron lasszit szoktam csinálni. Az indiai éttermekben mangó lasszit lehet kapni, jó drágán. Ott is gyümölcs a kiindulás és abba a méz mellé kurkumát teszek és citromlevet. Joghurttal szoktam össze mixelni ami ellepi majd egyenlő arányban joghurt, kefír és vízzel még újra turmixolom. Nekünk így hasonlít leginkább az íze az eredetire. Banánból és őszi vagy sárgabarackból a legfinomabb, de csináltam már eperből, körtéből és sárgadinnyéből is. Néha mangóval is, de az nagyon drága, csak akciósan szoktam venni. Nekem 1,5l a kancsóm abba szoktam tele készíteni. A lasszit és a tejes turmixot mi szinte rögtön meg szoktuk inni, nehogy összemenjen.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. február 24. 16:32

Kata ez az én felnőtt korom már. A fiam született akkor és nem volt tejem. A tápszer után viszont a főzelékekhez már az igazi tehéntejet hoztuk. 2 utcával odébb voltak a tehenek és esténként jártunk a tejért egészen a fiam iskolás koráig. Akkor is csak azért hagytuk abba, mert már nem tartottak tehenet. Amíg oviba nem kezdett járni, nem volt bolti édesség. Azt mind én csináltam neki, házi túróból, a natúr joghurt vagy kefír, gyümölccsel édesítve. A sütiket, kekszeket is otthon sütöttük. Pesten meg már a kenyeret és péksütit is én sütöttem. Azóta hagytam abba, hogy gluténérzékeny lettem. Hiányzik is a családnak. Most vettem guárgumit. Most van kipróbálás alatt. 3x sütöttem vele zsemlét és meg bírom enni. Valahogy összetartja a liszt szemcséket és nem érzem homokosnak az állagát tőle. Teljesen fel vagyok dobódva tőle, hogy végre tudok rendes zsömlét enni például a főzelékekhez. Szerintem a bolti gluténmentesek ehetetlenek. Az aldinak van magvas kenyere amit nagy nehezen meg tudtam enni, de lenyelés után még mindig érzetem a torkomban a keményítőt. Azért is kezdtem el a kölesfasírtot zsemleként enni. Az megoldotta a problémát, de úgy érzem, hogy ez a guárgumi lesz a megoldás.
Avatar
VidékiÉva
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2016. május 23. 20:26

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: VidékiÉva » 2021. február 24. 16:35

Mindenkinek további szép napot, jó egészséget. @};-
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2021. február 24. 18:04

Hú Évikém ez irtó nagy esés lehetett. Remélem lesz azért javulás, bár már az esés előtti állapotot meg fogja érezni a férjed.
Jobbulást kívánok, és a problémák megoldását.

A yoghurttal kapcsolatban nem tudom milyen lenne ha én laktózmentes tejjel csinálnám. Szóval a lassú kihütés fontos.
Holnap bevásárolok hozzá, és legalább 2,8-as tejfélét hozok hozzá. Tejszínt amilyet kapok.

Kata más is azt hitte hogy sk. az én cipőm. Nagyon örültem, hogy így sikerült. Nagyon szeretnék egy olyat is csinálni, amilyen Ágié. Bár én szeretem a színes dolgokat, képeket is.

Paggy, olvastalak Birinél, nagyon jó az a sorozat, amit elkezdett fordítani. Most nézem a 2. részt.
Mindenkinek szép estét.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. február 24. 21:09

Lányok most csak két pillanatra! Éva! köszönöm ezt a sok infót! Megpróbálok beszélni diabetikussal is többek között legalább telefonon.!
Nem az itthonlét az oka az alvásnak, fizikailag nem tudok tovább fent lenni. De ma legalább elég volt Másfél óra. Talán sikerül átbilleni a max 1 órásra kétnaponta!
A mozgáshiány is rendesen betesz. Már az is kimerítő, hogy segítek Samunak felöltözni..olyankor majd a derakam szakad le. Mindenem fáj, csak különböző intenzitással és helyen. DE a fekvés sem jó sokáig, hacsak el nem alszom de még az is a forgolódásból itélve nem mindig pihentető!
Ma nagyon megszívtam a pogácsa dolgot is, de már előtte olyan gyomorégésem volt hogy majdnem bőgtem!
Na mindegy ez van. De nagyon unom már ezeket a hullámokat. Megyek ellenőrzöm Samut, aztán fogmosás és alvás!
Holnap jövök ha megadatik.! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 8:06

Jó reggelt Lányok!
Legelőször NAGYON NAGY KÖSZÖNET ÉVÁNAK A HISZT.INTOL.LINKÉRT.SOKAT SEGÍTETTÉL EZZEL. :flower1: :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:
/Elég sz---ul vagyok/De megfogadtam,lemondok egy időre a kávéról is,mert különben soha nem tudom magam beoltatni,ha nem jön helyre az egészségem.
Lányok!Csak átfutottam ,amit írtatok,mert tegnap szörnyű napom volt/az egyik cicám jajveszékelve jött haza-állatorvos-valami trauma érte a szegycsontját,röntgen-fájdalomcsill.ÉS,a másik macskám hazahozott a szájában/nincs foga!!egy élő,életképes feketerigót.Na őt is megnézettem az orvossal a macskával együtt.Az egyik lábával van valami,de nincs eltörve-most ő is itt kuksol egy macskahordóban lisztkukaccal,madáritatóval,....../Szóval bővült a család egy RIGI nevű feketerigóval./Tehát Lányok!Rendbe teszem magam,takarítgatok és utánna egy szieszta idején mindent részletesen átolvasok.VISZONT KATA!!!Légyszíves szedd össze MAGAD!!! :flower1: :littlehearth: :flower1: és tessék vagy orvost keresni,mert egy ilyen klassz ember nem alszikázhat még,ha jól esik is.Tudom,hogy elveid vannak,meg Samuka fél mindenkitől,de valami megoldásnak csak kell lenni,hogy egy picit rendbe gyere egészségileg.Muszáj lenne valami segítő legalább pár órára.Mi lesz ,ha komolyan lerobbansz?Távolból könnyű tanácsolgatni,de én nem egy felelőtlen tanácsosztogató vagyok,hanem olyan ,aki öreg ,beteg embereket ápoltam és rengeteg gyerekre vigyáztam.pld.autistára,hyperaktívra,valahogy megbarátkoztak velem.
Na most ennyi volt az egészség -betegség témában./Mindenképp elolvasom ,amit írtatok!4/
Valami életre valót is nézzünk már!!!!!!!!!!Gyorsan keresek valamit,azután uzsgyi dolgozni!!!!! \:D/
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 8:15

Most már nem halogathatom a sétát,tehát ma vagy holnap átmegyek és hozok videót,hogy Ti is lássátok,mert....
https://www.napi.hu/ingatlan/kezdodik-a ... 22613.html
Már meg is szerveztem,hogy ma 14óra 00-kor,megszaakítva a takarításomat átmegyek.Üdv Lányok!Rohanok kutyát sétáltatni és egyebek.Csak délután jövök olvasni,hogy mindenre legyen időm!! :littlehearth: :flower1: :movingflower: Paggy %%- @};-
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2021. február 25. 8:47

Szép jó reggelt mindnekinek!
Szépen elaludtam, nyolckor keltem. Kezdek rászokni a nem hatos kelésre igy hogy nincs munka.
Duguláselháritás, gyógytea készités és rohanás festékért, mert szombaton dolgozok és még akciós, meg viszem a szeretetládába a tegnap kisütött csirke hájas bőrt. Mindig megkóstolom, finom, de nem szereti a belsőm.
Majd jövök és olvasok mindenkit.
Szép napot, napsütésest. Itt süt. Tegnap akkora köd volt, hogy nem láttam ki az abalakon.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 12:42

Sziasztok!Megjöttem.Kicsit megcsúsztam az idővel,úgy hogy most 3/4 órám van ,elolvasom amit írtatok, utána felteszem a képeket,de közben hűtőt takarítok és a páromat vacsoráztatom,így lehet 8 óra lesz mire végzek.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13446
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. február 25. 17:31

Sziasztok! Most csak ennyire van időm, de hétvégén jövök.

Zsuzsi szerint kb. egy hete nyíltak ki a nárciszok. A kék ajtó a lépcsőházukba vezet. A másodikon laknak,
a fa eltakarja az ablakaik egy részét. A fehér keretes nyolc osztatú ablak a nappalié.

Háttérben a St. Elphin templom, amelynek az udvarán tavaly és tavalyelőtt is sikerült azt a nagyon különleges
cicát lefotóznom. Mindjárt megkeresem.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 17:49

Hú Rita!Milyen vagány cicák!!!!Szép a kép,olyan napsütéses,mint nálunk.
Ági!Fruzsi úgy van AHOGY LEHET 1 nagy melldaganattal a hátsó két lábánál.Szétterpesztett lábbal kell mennie,ezért hosszú útra nem tudunk menni.Táncikázunk 2 ház erre-2 ház arra,de jó a kedve.!A Lilla-napi jókívánságot köszönöm.Szereti a furulyát,mióta 3 dalt már jó gyorsan el tud játszani,később még jobb lesz.Gondolom a kínai festés ill.nem gondolom,hanem leírtad ,mennyi mindenre kell figyelni.Éppen ezért nagyon ügyes vagy!!!!!A macskahajkurászást ismerem ,csak fordítva.Nekem vannak macskáim és féltem a szomszéd kutyától.
Kata!A görög joghurt finom lehet.Megcsináltad?
Hát Ildikó,először én is azt hittem,hogy fénykép a tornacipö.Nagyon élethű!!Nem gondolkodtál azon,hogy cégéreket fess?Olyan ügyes vagy,biztosan sokan keresnének!
Kedves Éva!Mégegyszer köszönöm szépen a linkeket,nagyon hasznosak.Elolvastam,hogy szegény férjeddel mi történt.Jaj ISTENEM!!Épp elég ez a járvány és pont most kell még ez is???Nagyon-nagyon fájhatott neki!!!Biztosan írtam már és mindenkinek használt,áldották a nevét,aki nekem tanácsolta az AMINOERG krém vagy gél.3alkalommal kell bekenni ,s csak azután hat,de akkor igen.Azt is elolvastam amit az egészséges italokról írtál.Kimásoltam magamnak,hogy ha egészséges leszek ,megpróbálhassam,mert nagyon izgat.Biztosan ízlene!!! :-bd :-bd Köszönöm a részletes leírást.Gyere gyakrabban és írd meg hogy vagy és hogy van a férjed !!!!ÉS A MADARAD?????
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 17:51

Lányok!Felteszem a képeket és videókat.Időbe telik és közben még van dolgom,de mindenképpen ma hozom,több részletben.Közeledve a hídhoz.
Kép
Leszálltam a villamosról és fel kell mennem Képa lépcsőn.
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 18:19


Az első videó.Folyt köv.kb.1óra múlva.Bocs Lányok!Kész kell lennem a dolgaimmal és mindjárt jön a párom a munkából.Majd jövök hamarosan. :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 19:23

Kép
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 19:30

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 19:32

Kép
Kép
A Széchenyi lánchíd (a köznyelvben gyakran csak Lánchíd) a Buda és Pest közötti állandó összeköttetést biztosító legrégibb, legismertebb híd a Dunán, a magyar főváros egyik jelképe, egyben az első állandó híd a teljes magyarországi Duna-szakaszon. Építését gróf Széchenyi István kezdeményezte, és finanszírozását báró Sina György szervezte, a legnagyobb adományt is ő adta a klasszicista stílusban tervezett híd megépítésére. Sina György a nagy befektetésre tekintettel 87 évre kapott hídvámszedési jogot, ami azonban csak 20 évig tartott, mert az 1867-es kiegyezés után a magyar kormány az 1870. évi XXX. törvénycikk alapján[1] megváltotta a hidat Sina fiától és örökösétől, Sina Simontól.[2] A munkálatok 1839-ben kezdődtek, a kész hidat 1849. november 20-án avatta fel Haynau. Tervezője az angol William Tierney Clark, a kivitelezés irányítója a skót származású Adam Clark[3] volt. Utóbbiról nevezték el az Alagút és a Lánchíd közötti teret (Clark Ádám tér). A hídfők kőoroszlánjait Marschalkó János lőcsei szobrászművész készítette. A híd megépítésének teljes költsége (előmunkálatok, a budai oldalon lévő kincstári épületek megváltása, Pestnek és Budának kifizetett kárpótlás) 6,575 millió aranyforintot tett ki, ebből maga a híd 4,4 millióba, az összköltség kétharmadába került.[4]

A II. világháború végén a visszavonuló német hadsereg felrobbantotta maga mögött. Az újjáépített, némileg kiszélesített hidat első felavatásának 100. évfordulóján nyitották ismét meg. Legutóbb 1986–1988 között újították fel. A pilonok boltívein lévő régi Kádár-címereket a koronás államcímerre 1996-ban cserélték vissza. A budai hídfő jobboldali oroszlánjának talapzatára a Széchényi család címere került, rajta a család latin jelmondatával „(Si) Deus pro nobis, quis contra nos” (Ha Isten velünk, ki ellenünk?). A hidat a nyári hónapok hétvégéin és bizonyos ünnepi alkalmakkor lezárják a járműforgalom elől, átadva a gyalogosoknak. 2020 nyarára elodázhatatlanná vált felújítása.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 19:42

A Lánchíd Részvénytársaság
Az 1836. évi XXVI. törvénycikk rendelte el a híd megépítését. Ennek alapján a törvényhozás 30 tagú Országos Küldöttséget választott az építkezés ügyeinek intézésére, melynek elnöke József nádor, egyik tagja pedig Széchenyi lett. Széchenyi 1837 januárjában nyilvános felhívást tett közé, amelyben felszólította a vagyonos embereket, hogy vállalják el a költségek viselését, illetve minden hozzáértő szakembert, hogy ötleteikkel, tapasztalataikkal segítsék elő a jelentős építmény megvalósítását. Ennek számottevő eredménye nem lett. Ezután Széchenyi az Országos Küldöttség nevében is felkérte Sina Györgyöt, hogy vállalja el az építkezés pénzügyeinek intézését, aki némi habozás után, 1837. február 25-én kelt levelében a megbízást elfogadta, és hamarosan megalapította a Lánchíd Részvénytársaságot, melynek elnöke lett.


A bécsi Salomon Rothschild és mások az 1839-től kiadott részvények egyharmadát vették meg
A bécsi Salomon Rothschild és a pesti Wodianer Sámuel és Fia bankház később szintén társult, s ők együttesen az 1839-től kiadott részvények egyharmadát vették meg, míg Széchenyi a 3%-át; a többi kiadást Sina maga fizette. A híd 13-szor annyiba került, mint amennyibe az ezzel egy időben épült Nemzeti Múzeum.[8]

A híres angol építőmérnök és hídtervező, William Tierney Clark, akit Sina Pestre hívott, három különböző lánchídtervet mutatott be. Az első a Nákó-ház (ma a Gresham-palota áll a helyén) vonalában, a második a Belvárosi plébániatemplom vonalában építendő háromnyílású függőhíd, a harmadik pedig az angolkisasszonyok zárdájának vonalában (Irányi utca) építendő gyalogos híd volt.

Wodianer meghívására Clarkkal egy időben Pestre érkezett George Rennie angol mérnök, neves hídépítő is, aki négy javaslattal állt elő: háromnyílású függőhíd, kétnyílású lánchíd (egyetlen pillérrel a Duna közepén), ötnyílású öntöttvas híd, illetve hétnyílású boltozott kőhíd létesítése.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 19:45

Kik is ők,akik nagy szerepet játszottak a LÁNCHÍD megvalósításában.
Kép
Salomon Mayer von Rothschild (1774. szeptember 9. - 1855. július 28.) német származású bankár volt az Osztrák Birodalomban és a prominens Mayer Amschel Rothschild család osztrák ágának alapítója
Apja rendkívül virágzó banki üzletet épített Németországban. A családi vállalkozás egész Európában történő bővítése érdekében a legidősebb Rothschild fia Frankfurtban maradt, míg a másik négy fiút különböző európai városokba küldték bankfiók létrehozására. Salomon von Rothschildot a de Rothschild Frères bank részvényesévé tették, amikor 1817- ben Párizsban James Mayer de Rothschild testvér megnyitotta . [ idézet szükséges ]
Salomon von Rothschild irányításával a bécsi bank nagy sikert aratott, szerves szerepet játszott az osztrák gazdaság fejlődésében.
......Salomon von Rothschild személyes vagyona óriási volt, kiterjedt ingatlanokat szerzett, és művészeti és régiségi beruházásokat hajtott végre . Annak ellenére, hogy jelentős mértékben hozzájárult a filantróp ügyekhez
FILANTRÓP: Emberbarát. Olyan ember, aki tevékeny módon szereti embertársait: segít, jótékonykodik.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. február 25. 19:56

Kép
áró hodosi és kizdiai Sina György Simon, (Niš, 1783. november 20. – Bécs, 1856. május 18.) bankár, nagybirtokos, filantróp és mecénás. Az Osztrák Nemzeti Bank igazgatója, Görögország bécsi főkonzulja, az Athéni Nemzeti Obszervatórium megalapítója és a Lánchíd építésének legfontosabb finanszírozója volt.

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég