Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 21. 13:48

vISSZAVONOM AZ ELŐBBI ÁLLÍTÁSOMAT,DE NEM TÖRLÖM LE,amit írtam. OLVASTAM KÉT KOMMENTELŐ ÍRÁSÁT A KLUBRÁDIÓ ÜGYÉBEN.A lényeg:
Tényleg rengeteg jó műsor volt a KLUB RÁDIÓban és abban is van igazság,amit az ellenvélemény állít ,az elfogultságáról,sőt abban is,hogy elsősorban az idősebbek rádiója.Ennek ellenére és a jogi ilyen-olyan csűrés -csavarás mellett,KÁR VOLT MEG NEM ADNI A SÁVOT.Ha ugyanis nem kell az embereknek,úgy sem támogatják és úgy is csődbe megy.Minden esetre rákényszerített,hogy keresgéljek a konyhai rádióm más adói közt hallgathatót.Paggy %%- @};-
Hát persze-persze,megint kimaradt a nagy "világmegváltásomból".Lányok!Azért ajánlom a TREND FM.fentebb feltett linkje által megjelölt műsort,mert OLYAN IGAZI.Beszélgetős,valós,nem rongyrázós,nem KIVAGYI,hanem sikeres nőket mutat be,aki tudtak váltani.Miért érdekel engem a "konyha sarkából" 65 éves elmúltan a váltás?.Mert milliószor kell még nekünk is életmódot pld..ÉS LÁNYOK!Máskor akartam ,de még most kiteszem.Pedig magamnak akartam,de mégis kiteszem.Egy késő este a fülhallgató meghosszabbításával,/az ágyam 1,2m-re van a számítógéptől és a KLUB RÁDIÓ csak a gépről megy,mint írtam,/tehát jó késő este elalvás előtt fekve ,félig alvókómában,meghallottam ,hogy egy ember kerekesszékkel bejárta a világot EGYEDÜL.Lehet Ti hallottatok róla,akkor BOCS,én nem.Ha egy magamutogató,szenzációhajhász ember lenne,nem is érdekelne nagyon,de ez az ember nem abból él,hogy mutogatja magát,hanem ....beteszem róla amit találtam
https://www.libri.hu/konyv/nagy_bendegu ... gjaro.html
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 21. 17:34


Bendegúz, a kerekesszékes világjáró az elmúlt másfél évtizedben bejárta Ázsiát, Európát, Afrikát és Dél-Amerikát, de attól sem riad vissza, ha a zordabb északi országokban kell feltalálnia magát.
4 kontinens, 90 ország – kerekesszékkel! Nagy Bendegúz mozgási lehetőségei egy sportbaleset miatt korlátozottak – de ettől nem érzi magát LEKORLÁTOZVA! Világutazó – és sikeres könyvszerző. Nézd meg fantasztikus fotóit, less be mindennapjaiba és ismerkedj meg páratlan életfelfogásával az Én Vagyok Itt!-ben!
További infók: https://petofilive.hu/cikk/2020/09/11...​
Szép estét Lányok!Paggy %%- @};-
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 21. 17:55

Ezt pedig Ritának hoztam.Szintén a fent ajánlott műsor ismétlésében hallottam.
http://vaskarika.hu/hirek/reszletek/195 ... s_a_legna/
https://uzletesutazas.hu/holegballon/
CSÁSZÁR DALMA a pilóta neve
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 21. 18:03

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 21. 18:13

megsütöttem életem legrosszabb almáspitéjét...jelző száraz mint a puskapor ! Pedig 5 dkg liszttel volt csak több benne,
ennyi nem csinál katasztrófát. Pedig még pároltam pucoltam daraboltam...ja megyek is összetépem a receptet, nehogy újra megcsináljam! Na mindegy azért olyan 2 alát adok magamnak brrrr.

Egy sima pudinggal is jobban jártam volna! De azért befaltuk, de Samu majdnem egy liter tejet ivott hozzá!
A Csevegőben osztottam meg én is egy két érdekességet, egyébként Pesten simán lehet fogni ezt a csatornát!
Nagyon sokoldalú a HIT rádió, minden téma, riport, önéletrajzi, politikai, bibliai, világ és itthoni témák! Nem is tudnám
megmondani, de pl a Középpont az egyik kedvencem. Bár nem hallgatom minden nap, s minden napnak megvan a maga favoritja!

A kerekes székes fiatalember meg le a kalappal előtte, hogy milyen hatalmas erővel és empátiával győzi le a nehézségeket. Na ilyenkor szégyelli magát egy kicsit az ember, hogy panaszkodik, akinek mindene /nagyjából/ tökéletesen működik!

További szép délután és estét. Egy rövid időre szakadt a hó de aztán abbahagyta! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 21. 18:15

Paggy nálunk Győrben több léghajó fel szokott szállni, de Samu fél a süvítő hangtól amit a melegítőszabályozó ad ki így nem tudok sajnos odamenni. Régen minden további nélkül felszálltam volna vele, de ma már nem mert tériszonyom lett.

És túl gyakoriak a balesetek! :((
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 22. 9:36

Sziasztok!Itt hideg van és fúj a szél.
A link,amit beteszek az előző folytatása.A Montgolfier testvérek sdikere után akadt egy ember,aki ismét vállalkozott egy nagy mutatványra.
https://cultura.hu/aktualis/az-elso-emb ... csatornat/
Kata!Mindjárt megnézem a csevegőt.
Bár nem tisztem,hogy belekontárkodjak bárkinek a dolgába,jelen esetben Kata által a CSEVEGŐBE feltett érdekességekbe,DE ANNYIRA ÉRDEKES :ymparty: :ymparty: :ymparty: ,hogy ha nem haragszol Kata,teszek be néhány mondatot a HIT rádióban sugárzott, vuhani zeneszerzővel készített, riportból.Egy két mondatot nem szó szerint,hanem tartalmilag idézek.
.........Nem volt furcsa európaiként Kínában élni?.....
...Igen voltak számomra is furcsák.Ezek az európaiak által kritizált szokások itt VUHANBAN,ahol nem hatott a nyugati kultúra, még jobban láthatóak:
-köpködés,krákogás,dohányzás és tolakodás...DE SZÁMUKRA IS FURCSA EURÓPAI SZOKÁSOK :
-az orrfújás zsebkendőbe,majd ezt a zsebkendőt a zsebünkbe tesszük,kézzel enni,mikor ők nem érintik meg az ételt mert pálcikával esznek..
...A kinai egy más lélek,mint a nyugati.Sokkal inkább alávetik magukat a rendszernek.-AMI MONDVA VAN AZ SZENT-Vasfegyelem van,ez jellemző rájuk.Ez a vasfegyelem segített nekik abban-mondja a zeneszerző-hogy mára már/a riport készítésének idején/legyőzték a vírust.....
....Milyen volt belülről megélni,hogy a teljesen ismeretlenből feltört egy vírus?
-Teljesen szürreális.Kezdetben tagadta a hatóság...Az orvost,aki az első betegeket kezelte és felismerte,hogy ez nem egy egyszerű influenza,megfenyegették......
Tehát kedves Lányok nagyon érdekes a riport.Köszönöm szépen Kata. :flower1:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 22. 10:36

Egy kis nyáridéző.Itt már voltunk és mutattam is.A Bazilika mellett van.
https://welovebudapest.com/hely/gelarto-rosa
Valamint ,bár nem látogatható,DE NÉZHETŐ,kedvenc fotógalériám a LUMAS.
A facebook oldalukról teszek be egy tájképet.

Most pedig megyek a dolgomra.Sziasztok.Paggy %%- @};-
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 22. 12:24

Kata, egy baja van csak a kis tescos figuráknak, hogy marha drágák voltak. De annyira megtetszettek, és mindnek
láttam a helyét a lelki szemeim előtt.

Nagyon könnyű volt visszaállnom a városi életre. Imádom, hogy nem vagyok menetrend szerinti buszhoz kötve, vagy
hogy nem kell minden nap fűtenem. De az a legjobb, hogy télen is elutazhatok hosszabb időre, nem kell aggódnom
amiatt, hogy elfagynak a fűtetlen házban a csövek.
Eddig mindenhová gyalog mentem, direkt nem használom a tömegközlekedést, mert nagyon jólesik gyalogolni, és a
környéket is így ismerem meg a legjobban. Nagyon jó érzés, hogy mindenre van időm, nem kell azon aggódnom,
hogy lekésem a buszt. Korábban írtam már nektek, hogy a falumba nagyon kevés busz járt ki, ha egyet lekésett valaki,
jó sok időt kellett várnia a másikra, vagy olyan busszal tudott csak hazamenni, ami a főúton tette le, aztán gyalog
kellett folytatnia az utat, ami cekkerekkel (vagy hóban, szélviharban, zuhogó esőben, kánikulában, zimankóban) nem
túl nagy öröm.

Eddigi életem során 31 évet éltem városon, majd 27,5 évet falun, szóval még mindig a város vezet... =))

Zsuzsiéknál már régebb óta tartottak a szigorítások, így ott nagyon visszaesett az új betegek száma, emiatt ott
április tizenvalahányadikától jönnek az enyhítések. Ott jobban kommunikálják, hogy mit, miért csinálnak, emiatt
az emberek türelmesebbek. Már legalább egy hónapja tudják, hogy mikor kezdenek enyhíteni a szigoron.

Itt is nagyon hideg volt tegnap reggel. Délután se lett nagyon meleg, de legalább sütött a napocska. Ma kellemesebb
volt a reggel, de a sok szürke felhő miatt azt hittem esni fog. Jelenleg (12:17) hol süt, hol esőfelhők takarják el a
napot. Mindjárt teszek be róla képeket. Ja, és nagyon fúj a szél.

Paggy, akartam, hogy legyen logika a csomagolásban, talán a ruháknál, meg a konyhai dolgoknál volt is, aztán már
elveszítettem a fonalat, és inkább csak arra koncentráltam, hogy ne legyenek túl nehezek a szatyrok, hogy maximum
két ember, elbírja őket. A menyem, a saját költözésükhöz, vett egy csomó hatalmas méretű, jó erős, strapabíró
szatyrot a Jyskben, azokba pakoltam én is. Nagyon nagy segítség volt. Eszméletlen sok fér beléjük, és mivel van
fülük, könnyebb cipelni őket, mint mondjuk a dobozokat. Üresen kicsire összehajthatók, nem foglalnak sok helyet.

Köszönöm a jókívánságot!

Guszta a karfiol! Hasonlít az én hamis sajtkrémesemre.

Jól sejted, nagyon bírnám, ha egyszer beülhetnék egy hőlégballon kosarába. :D Szívesen keringenék egy fél órácskát
a magasban.
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 22. 12:28

Ezt a két örvös galambot a terasz ajtó üvegén keresztül, a kanapén ücsörögve (neteztem :D ) fotóztam. Nem messze
fészkelnek, egy kevésbé szellős koronájú fenyőfán.

Kép

Kép
Avatar
Rita
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13525
Csatlakozott: 2016. február 25. 14:52

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Rita » 2021. március 22. 13:55

Ezek az ételek már itt készültek. A tányér nem a szokásos, mert újakat vettem.

Karfiolkrémes teljes kiőrlésű durumtészta salátával, párolt céklával, és pirított füstölt tofuval.

Kép

"Tejfölös" gomba párolt brokkolival, répával és vesebabbal vegyítve, mellette saláta sült zöldségekkel
és palacsinta vékonyságú csicseri lepényke.
(A brokkoli atomjaira esett szét, mikor a gombához kevertem, ezzel jól el is csúfította az ételt, de
ettől még nagyon fincsi volt.)

Kép

Tudtam, hogy nem fogom szeretni, mégis vettem egy natúr kókuszjoghurtot kipróbálásra. Van itthon
thai fűszerkeverékem, gondoltam ahhoz jól fog menni a kókusz íz. Hát ment is, csak nekem nem volt
ínyemre, de azért becsülettel megettem.

Kókuszjoghurtos serpenyőben sült zöldségek, párolt édeskrumplival, brokkolival és petrezselymes
csicseri lepénykékkel.

Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 22. 14:18

Sziasztok lányok! Itt olyan jó 4o-es vagy afölötti széllökések vannak, úgyhogy nem mentem el a rendelőbe a papirért. végre sikerült jeleznem hogy holnap megyek érte!

Milyen jó lett a galambkép!!!! :D ;)

Posta ma nem hozta a dolgokat s nem is veszik fel a telefont, így nem tudom mi merre!
Azért a vérnyomásom megint vacakol 15o/ 1oo-at szórakozik velem, aztán visszamegy szerencsére a helyére!

Nagyon szép lett a tálalás és guszta is, Ha eljutnék a nagytescóba én is vennék tányérokat, mert mostanában annyit eltörtem! Ciki, de azért még van kettő amiből a Samu tud szépen enni. Csináltam egy két felhőképet, s rájöttem jó ideje nem is tettem fel. Pedig tegnap s ma is voltam fenn egy kicsit a facen. Az almáspite olyan tragikus lett, hogy csak azért ettük meg mert nem akartam kidobni. De szerintem túl is sikerült sütni! Na mindegy nem sok különbség volt a bocskortalp és eközött! :(( =)) :(( =))

Holnap túrós tészta! Ma estére meg csilis bab. :-bd tegnapi maradék-!
Mennem kell mosogatni, meg eszünk még narancsot! szép délutánt továbbra is! :x :ymhug: :D
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. március 22. 14:47

Paggy! Úgy látom, hogy a Klubrádió online azért elérhető. Tudom, akik rendszeresen hallgatták, azok többnyire háttérként és rádióból tették. Ha csökkenti is a mostani helyzet az elérést az idősebbeknek, azért még hallható. Ki fog derülni, hogy mennyien ragaszkodnak hozzá, illetve az ellenszéllel szemben képes lesz-e megmaradni. Bár nem voltam gyakori hallgató, szurkolok nekik.
Rita! Nagyszerű helyet sikerült kifognod a miskolci lakással. Tölts el ott sok szép évet, ha mész is időnként Angliába, azt kívánom.
Korábban írtad, hogy a zöldségnek a héja alatt van a legtöbb vitamin. Akkor nem reagáltam rá, de szinte egyidőben írtam le hasonlót én is, mert eszembe jutott a nagymamám, aki mindig ezt mondta, amikor almát vagy körtét darabolt nekünk: A gyümölcs héja alatt van a legtöbb vitamin, ezért nem pucoljuk, csak mossuk.
Sokszor szoktam magamban lefordítani koreaira az eszembe jutó gondolatokat, megtettem ezzel is.
Aztán, ha már, feltettem a lang8-ra, hogy javítsák, ha hibás. (Már csak azért is, mivel ők a filmekben állandóan meghámozzák az almát.)
Dupla volt az örömöm, mert a mondatra egy perfekt jelzés jött, ugyanakkor a koreai, aki megnézte a mondatomat, jelezte azt is, hogy nagyon tetszik neki.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 22. 18:46

De jó hogy jöttél Dorina! Igen én is úgy tudom, hogy csak a nagyon öreg répát kell hámozni.. bár reflexből mégis meghámozom.
Viszont a bőrgyógyász eltiltott az alma héjától, és csak párolva ehetem. Ilyen is van!
Gratulálok az elismeréshez is. Jó éjszakát, és kellemes hetet mindenkinek! :x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 22. 20:12

Dorina!Nagyon szuper vagy!!!Gratulálok én is. :flower1: Paggy %%- @};-
HA A KÖVETKEZŐ HÍR IGAZ,akkor ez egy ÓRIÁSI DOLOG:
https://chikansplanet.blog.hu/2021/03/1 ... ar_valosag
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 23. 9:04

Jó reggelt mindenkinek! Ma posta, rendelő stb...

Csodálatos dolgokat képesek a magyarok feltalálni! Szuper ilyet olvasni! Jut eszembe, azt hiszem Vitray egyik műsorában is szerepelt egy fiatal, aki meg az újfajta betont találta fel, aminek az alapja a műanyag bedarálása! :D
:x :ymhug: :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 23. 12:24

Sziasztok Lányok!Csak pár percre jöttem,mert bevezettem magam számára egy kötelező takarítási rendszert,hogy jobban haladjak az elmaradt dolgokkal.Nagyon szépek a képeid Rita!/ételek,gaklambkák/este rendesen megnézem.
Lányok!Történt egy nagyon rossz dolog a családomban,
Spoiler: mutasd
a hugom 28 éves gyönyörű,okos,rendes lányáról HIRTELEN KIDERÜLT,hogy nagyon súlyos beteg/nem a vírus/.Rettenetes.!!!!!!!Két szerencse van a dologban,hogy vallásosak,így a nagytudású orvosok mellett rábízzák magukat a TEREMTŐRE.Ez óriási szerencse,mert e HIT gyógyít/bár én normál értelemben nem vagyok vallásos,de elhiszem,hogy bizakodás az ISTENBEN,csodákat tesz.Direkt írom,hogy tesz és nem tehet.Azt szeretném,akarom ^:)^ ^:)^ ^:)^ ,hogy így legyen.A második,hogy van egy borzasztó rendes,jófej férje és annak egy ugyanilyen jó családja.Ezért hát bízok én is. %%- ^:)^ %%- ^:)^ :flower1: :flower1:

Most pedig leírok egy számomra jó hírt.Lillát küldik a kerületi szavalóversenyre.Nem tettem be ide,mert nem akarok dicsekedni,de nagyon szépen és értelmesen mond verset. :x :ymparty: :flower1:
Lányok!Vacak a járványhelyzet,pont ezért fontos ,hogy magunkat jó állapotban tartsuk,amennyire lehet.Magam részéről igyekezni fogok pozitív dolgokkal foglalkozni.
Mindenek előtt leírom,hogy Lányok!
Spoiler: mutasd
Nem az vagyok ,aki mindenbe belekezd és utána abbahagyja.Pld.A jóga egy csoda,de nem tudok a kezeim segítsége nélkül a földről felállni,a törött karom nem bírja el az egyes ászanákban kellő, földre fekvést és felállást..Még mindig nagy a súlyom,mert hiába próbáltam,amikor stressz ért befaltam rágás nélkül egy csomó édeset.Ez a gyerekkorom maradéka.Azért járok pszichológushoz is,hogy ezt az önvigasztaló-önnyugtató szokást elhagyjam.Sokat haladtam,de még mindig néha előfordul.Biztosan a hisztamin intolleranciám is emiatt van,a sok meg nem rágott,csak majdnem egyben lenyelt étel miatt.Tehát a jógából néhány hasznos ÁSZANA MARADT és a jógalégzés.A zumba pedig ,bár most is imádom a barárnőm elmaradása miatt kopott le rólam.Azt hiszem ahogy javul a járványhelyzet visszahozom,mert mint a jóga is nagyon hasznos dolog.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 23. 12:29

Most hozok néhány fényképet és azután konyhaszekrény ,polc,ajtókeret mosás.Lányok!Ígérem,ha lehet, nem fogok,szomorú dolgokról írni. :) :) :)
Szép napot!Hozom a képeket.Paggy %%- @};-
El is felejtettem a nagy örömöt.Reggelre a SEMMIBŐL,azaz egy kis ,pirinyó fréziamaradékból az ablaksarokban,reggelre gyönyörű "hercegnő" lett .Abból,amiről azt gondoltam,biztos elszárad a kis kezdemény.HÁT NEM!!!!
Kép
Kép
Lányok,az ablak az állandó spriccnézés/fréziák!!!párásítása/miatt koszos.Most HÚSVÉT előtt ,mivel már nem kell párásítani,lesz megpucolva.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 23. 12:42

Az erkélyen ,az ablakpárkányra kitett,növényeket éjszakára letakarom.
Képpicture hosting sites
Közben szól a TREND FM rádióban ZAZ ismert száma/már többször betettem ide/de nagyon szuper!!!
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 23. 12:46

Levettem a szamócamálnáról és az íriszekről a takarást.
Kép
A kertem éjszakai takarása.Eddig minden este letakartam.Ma éjszakára már nem fogom.Hülyének néztek a szomszédok.DE KINEK VANNAK ILYEN SZÉPEN NYÍLÓ VIRÁGAI??? :)) :)

Kép
Felülről,az erkélyről ,fényképezve nem nagy szám,de majd du.csinálok közeliket.Isteni illatuk van a jácintoknak és tulipánok is szépek.Csak még azért kopár a környezetük.DE MAJD CSAK JOBB IDŐ LESZ ÉS FELSERKEN A TERMÉSZET!!!
Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10965
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2021. március 23. 13:01

Végül,amire büszke vagyok,a 2 sütőtök palántám és a körőmvirágocskák.
Kép
Jesszus,hogy "eldumáltam" az időt!Sziasztok.REMÉLEM KATA,SIKERREL JÁRSZ!!!!!! :) :flower1: :flower1: :flower1: Paggy %%- @};-
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 23. 16:05

Sziasztok lányok, sikerült mindent elintéznem, meg is kaptam a papírt..de nem minden jelöléssel értek egyet. majd megnézem alaposabban. Ma sikerült megríkatni magamat, Máté Péter dalaival.. mindketten imádtuk a dalait, valamiért most jött elő a youtubon. :(( :littlehearth:
A február március amúgy sem az én hónapjaim. Na ennyi a panaszkodásról.

Más!
Gratulálok Lilla szerepléséhez! :flower1: :littlehearth: :flower1:
Itthon van már a gőzgép! A kis kocsimmal haza tudtam hozni, valamint a vitaminokat!
Holnap jön a maradék csomag ami akkorák hogy nem mertem még taxival sem hazahozni egyedül. Hozok majd képeket!

Most jöttek jól a maradékok, mert csak melegíteni kellett . Mázlim volt a postával is, mert amikor délelőtt felhívtam őket a telefonon, akkor még az utcán álltak az emberek. Mi meg gyalog mentünk arrafelé és éppen nem volt senki! \:D/ \:D/ \:D/

Paggy, csodásak a virágaid! Tényleg le a kalappal! A jógát nem bánom hogy nem tudod csinálni. Az csak a látszat hogy jó!
Sajnos nem vallják be hogy hivatalosan mennyi súlyos sérülés történik. Rengeteget kellene bezárni, ha napvilágra kerülne, és a sérülteknek lenne bátorságuk perre menni!!!! A légzéstechnika az nem rossz. Viszont sokkal jobb a callentics torna.
én is visszatérek majd hozzá!
Ugyanis eszembe jutott hogy az Ikván ezt a tornát csináltam s milyen jó volt! De iszonyat nehéz volt elkezdenem
Samu miatt mindig mellette voltam, s úgy elgyengültem én is hogy tántorogtam ha lementem boltba vagy a patikába!
Nem volt könnyű a deréktől bokáig gipszben lenni nekem sem aki csak külső szemlélő voltam.

s akkor már másodjára! csak itt most a másik oldalon!

Spoiler: mutasd
Nem tudom a kis hölgy melyik gyülibe jár, de bátran kérjen több helyről imatámogatást! Vidám vasárnapnál ott a telefonszám. Az Úr legyen vele és támogassa ebben a harcban! :flower1: :littlehearth:
egy kis érdekesség!!!! ezt is küldöm nekik is! :littlehearth: :flower1: :littlehearth:
Avatar
dorina
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2018. február 25. 5:11

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: dorina » 2021. március 23. 17:15

Kata! Köszönöm a "Máté Péter"-t. Kedveltem a hangját és a dalait.

Paggy! Mindig megihletsz. Lefordítottam ZAZ "Je veux" (Amit akarok) c. dalát.
Spoiler: mutasd
Nem akarok lakosztályt a Ritzben!
Nem akarok Chanel ékszereket!
Kapnék egy limuzint, mit kezdenék vele?
Adnának hozzá sofőrt, mit kezdenék vele?
Nem való nekem egy normandiai (Neufshâtel) kiskastély.
Enyém lenne az Eiffel torony, mit kezdenék vele?

Szerelmet, örömet, jókedvet szeretnék.
Nem a pénz tesz majd boldoggá.
A szívemre akarom tenni a kezem.
Gyerünk, fedezzük fel együtt a szabadságomat!
Felejtsétek el a frázisaitokat, üdv a valóságomban!

A jó modorotok nekem túl sok, elegem van!
Kézzel eszem, ez vagyok én!
Hangosan beszélek és őszinte vagyok, bocsánat!
Vége a képmutatásnak, szakítok vele!
Elegem van a semmit érő beszédből!
Figyeljetek rám, elég a sok manírból!
Ilyen vagyok, én ilyen vagyok.

Innen ismétlődik a második rész háromszor.


[Donnez moi une suite au Ritz, je n'en veux pas!
Des bijoux de chez Chanel, je n'en veux pas!
Donnez moi une limousine, j'en ferais quoi (papalapapapala)
Offrez moi du personnel, j'en ferais quoi?
Un manoir à Neufchatel, ce n'est pas pour moi
Offrez moi la Tour Eiffel, j'en ferais quoi (papalapapapala)

Je veux d'l'amour, d'la joie, de la bonne humeur
Ce n'est pas votre argent qui f'ra mon bonheur
Moi j'veux crever la main sur le coeur, (papalapapapala)
Allons ensemble, découvrir ma liberté
Oubliez donc tous vos clichés, bienvenue dans ma réalité

J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi!
Moi je mange avec les mains et j'suis comme ça!
J'parle fort et je suis franche, excusez moi!
Finie l'hypocrisie moi j'me casse de là!
J'en ai marre des langues de bois!
Regardez moi, toute manière j'vous en veux pas
Et j'suis comme ça (j'suis comme ça) (papalapapapala)]

Youtube Music ZAZ: https://music.youtube.com/channel/UCs_x ... UJUmuGKdzA


Aki pedig szereti ZAZ dalait, a Youtube Music-on sokat megtalálhat belőlük.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 23. 17:23

=)) =)) =)) olyan képet vág =)) =)) =))
Kép
na igen, amikor juszt se... :))
Kép
Kép
Kép


nem sokat változott...
Kép
Le sem lehet tagadni hogy mákos rétest ettünk... =))
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
ennyi a mese mára... :)) :)) :))
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7251
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2021. március 23. 17:25

dorina írta:Kata! Köszönöm a "Máté Péter"-t. Kedveltem a hangját és a dalait.

Paggy! Mindig megihletsz. Lefordítottam ZAZ "Je veux" (Amit akarok) c. dalát.
Spoiler: mutasd
Nem akarok lakosztályt a Ritzben!
Nem akarok Chanel ékszereket!
Kapnék egy limuzint, mit kezdenék vele?
Adnának hozzá sofőrt, mit kezdenék vele?
Nem való nekem egy normandiai (Neufshâtel) kiskastély
Enyém lenne az Eiffel torony, mit kezdenék vele?

Szerelmet, örömet, jókedvet szeretnék.
Nem a pénz tesz majd boldoggá.
A szívemre akarom tenni a kezem.
Gyerünk, fedezzük fel együtt a szabadságomat!
Felejtsétek el a frázisaitokat, üdv a valóságomban!

A jó modorotok nekem túl sok, elegem van!
Kézzel eszem, ez vagyok én!
Hangosan beszélek és őszinte vagyok, bocsánat!
Vége a képmutatásnak, szakítok vele!
Elegem van a semmit érő beszédből!
Figyeljetek rám, elég a sok manírból!
Ilyen vagyok, én ilyen vagyok.

Innen ismétlődik a második rész háromszor.


[Donnez moi une suite au Ritz, je n'en veux pas!
Des bijoux de chez Chanel, je n'en veux pas!
Donnez moi une limousine, j'en ferais quoi (papalapapapala)
Offrez moi du personnel, j'en ferais quoi?
Un manoir à Neufchatel, ce n'est pas pour moi
Offrez moi la Tour Eiffel, j'en ferais quoi (papalapapapala)

Je veux d'l'amour, d'la joie, de la bonne humeur
Ce n'est pas votre argent qui f'ra mon bonheur
Moi j'veux crever la main sur le coeur, (papalapapapala)
Allons ensemble, découvrir ma liberté
Oubliez donc tous vos clichés, bienvenue dans ma réalité

J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi!
Moi je mange avec les mains et j'suis comme ça!
J'parle fort et je suis franche, excusez moi!
Finie l'hypocrisie moi j'me casse de là!
J'en ai marre des langues de bois!
Regardez moi, toute manière j'vous en veux pas
Et j'suis comme ça (j'suis comme ça) (papalapapapala)]


Aki pedig szereti ZAZ dalait, a Youtube Musicnak ezen a helyén sokat megtalálhat belőlük.

Dorina köszönöm a fordítást! :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 136 vendég