Van képem hozzá

Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 16:50

Klasszicista eredetű saroképület a Nándor utca csatlakozásának déli oldalán; sarokszeglete "levágott" formában lett kialakítva. 1820 körül épült egy 1686-ban elpusztult középkori lakóház helyén. Eredetileg az Országház utca felől nyílt a kapubejárata. 1935-ben teljesen átépítették, az oldalhomlokzaton nyitottak új kapubejárót és lépcsőházat. Az Országház utca felé nyolc-, a Nándor utca felé tizennégytengelyes eredeti klasszicista homlokzatát egytagú főpárkány, végigfutó övpárkány és könyöklőpárkány tagolta.

A mai formájának érdekes elemei az emelet kidomborodó ablakai, valamint a sarokrész emeleti ablaka alatt "lebegő" apáca szobor, Varga Imre alkotása, mely az utca egykori klarissza lakóira emlékeztet. Országház utcai homlokzatán az utca névadójáról, az egykori Országházról emlékezik meg kőtábla.


Kép
Országház u
Itt tartották 1790 -ben az első budai országgyűlést
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 17:05

Országház u 13
Egy kis barok hangverseny az udvarban.
Kép
Kép

Spoiler: mutasd
https://youtu.be/i0Ur259PHVE
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 17:16

Megtaláltam a 2 kedvenc épületemet az Országház utcában.
Kép
Országház u 20/a rózsaszínű ház/:

20. szám: Emeletes lakóház, két barokk ikerablakkal, a földszint felett kettős konzolokra ívelt 14. századi lóhereívsoros vakárkád fut végig, mely az emeleti kissé előreugró homlokzatot tartja. A földszinti üzlethelyiségben gótikus keresztboltozat, kapualjában lóhereíves ülőfülkék vannak. A 14. század végén épült házat Nicki János mészárosmester tulajdonában barokk stílusúra alakították át. Ebből az időből való az emelet és a kosáríves kapukeret, zárókövén az 1771-es évszámmal és J.N. monogrammal.
Országház u 18/A fehér/Erről már a múltkor írtam.Akkor egy felújítás alatti képet tettem be.Ennek a háznak volt a tulajdonosa Meggyes János lovag 1300 valahányban,majd később Stettner Sebestyén barokk aranyozó és festőmester/
Egyemeletes, emeletén 1 eredeti, 2 rekonstruált gótikus ablakkal és 15. századi gótikus, kettős konzolokon nyugvó zárt erkéllyel. Szegmentíves gótikus kapukerete van, barokk szárnyakkal, mellette középkori ajtó felülvilágítóval, azaz szellőzővel. Kapualja is gótikus, benne gótikus ajtókkal. Földszintjén mindkét oldal felé középkori helyiségek vannak. A házat 1770-ben átalakították, majd a második világháborúban rommá lett. A 18. század első felében Stettner Sebestyén egyházi festő lakóháza volt.
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 17:31

Kép
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 17:32

Rengeteg házban jártunk,de most búcsúzom néhány záróképpel.Sziasztok.Paggy :-h :flower1:
Kép
Kép
Kép
Kép
Mi a fene épül a szép Szentháromság téren?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 17:48

MI MÁS IS MINT A PÉNZÜGYMINISZTÉRIUM!!!
UGYE UGYE PONT IDE KELLETT ÉPÍTENI.Ide jönnek fel a "király" új kancellárjai.FONTOS DEKLARÁLNI,HOGY "MI" " MI "VAGYUNK.A barokk-középkori épületek közé ez kellett!! :(( :((
https://pestbuda.hu/cikk/20210203_uj_la ... e_a_varban
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 17:58

Ezt a nagyravagyast,ezt a buta kivagyisagot nem bocsajtom meg Orbannak.Tonkre teszi a Varat.Mint ahogy a Balatonpart is privatizalva lett,most a Varat is magaeva teszi a hatalmi elit.Rossz dolog.
Pld.Szerinted tudsz majd setalgatni a Penzugy elott?Es mi van a tobbi hasonlo epulo es mar felepult kormanyhivatalla alakititt vari hellyel?
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 15. 18:28

Merges vagyok,ha nehanyan a KOZ tulajdonat kisajatitjak!Hoppa,talaltam egy cikket,ami nemileg megvaltoztatja a velemenyem,bar tovabbra sem szimpatizalok al dologgal.!!
pestbuda.hu.Hogyan lett kormanyzati negyed a Varbol?
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 15. 21:46

Kedves Paggy, nem semmi amivel indultál, de szerintem egy kicsit tudatalatti lámpaláz is kihozza a reggeli indulós dolgokat. a többi csak ráadás. Szombaton ugyanígy jártam, így a vásárlás lefújva, és éppen csak hazaértem... :(( :)) :(( :)) .

Nagyon nagy fába vágtad a fejszét, de a jelek szerint minden nehézség ellenére remekül vetted az akadályokat, komolyan mondom, hogy fiatalokat megszégyenítő energiával és élménybeszámolóval. :-bd :movingflower: :flower1:
Nagyon sok minden új volt még nekem is pedig én is sok mindent bejártam anno Pesten
Időnként úgy éreztem majdnem Győrbe tévedtél :)) :)) :)) gondolok itt a régi Rákóczi utcánkra..pl. úgy hogy fel is nevettem a hasonlóságon. :D :)) .

Holnap amennyire lehet pihend ki ezt a napot, s majd csak utána aktívkodj.! Ja nem írtad, a párod a jelek szerint nem tartott veled? Semennyire se? Szerintem a személyes élmények mindig egy + katarzist adnak az ilyen dolgokhoz.

Ennek a hangulatát a tihanyi Skanzen házakhoz tudnám hasonlítani! Anno anyuval voltunk, és feledhetetlen élmény volt! :movingflower: :movingflower: :movingflower: :movingflower:
Igaza van egyébként Ildikónak, biztosan többször is megnézünk egy egy részt a beszámolóból, mert így most egymás után megnézve még nekünk is tömény volt!
az említett könyv itt is kapható volt egy régiség - könyves kocsinál, de annyira be voltunk anno vásárolva, hogy már nem bírtam volna el..

Köszönöm az élményt, amit így is nyújtottál, legyen könnyű és pihentető álmod ma éjszakára! Amúgy mindig, csak ez most kifejezetten a maira különösen kívánom! :x :-bd :movingflower: :flower1: :littlehearth: i-)
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 16. 11:27

Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 16. 17:49

Nagyon bírom ezeket a videókat, annyira összahangoltan mindenki teszi a dolgát.. Ennyi epret feldolgozni..nem semmi :)) .
Rohanok a konyhába, pár szem palacsintát sütni, úgyhogy most egy remek videót teszek be, igencsak odaszegezett ez is, hogy figyeljek minden szóra, Feliratos.!! 2o perc az egész!



:-bd :movingflower: :-h
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 16. 20:25

.Most én is hoztam egy érdekes,nem könnyű, ilyen beszélgetést [-x .BÁR A CÍMBEN ORBÁN NEVE SZEREPEL,NEM ŐT SZIDJÁK!!!!!!!!!!!!!!!! [-x
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 16. 20:49

Egyébként pedig ,azért milyen jó,hogy már nem teljesen olyanok a szerepeink!!! :-bd NŐI és FÉRFI SZEREP!!
Egy férfi is résztvesz a gyerek életében,sokszor a nő keres többet és a férfi marad otthon GYESEN, a szülésnél is ott van.A világ normális része meg fogja találni a helyes utat.De van még néhány igen fontos téma,pld.a betett videóm végén elhangzó kérdés
MI LESZ A ROBOTIZÁCIÓ MIATT FELSZABADULÓ MUNKANÉLKÜLI TÖMEGEKKEL? Vagy a világ népessége szaporodik.Erre nem az a megoldás,hogy legyél öngyilkos,hanem,hogy legyenek jobb körülmények,ott ahol rosszak,ne legyenek ekkora különbségek és tanuljanak az emberek,mert akkor nem szülnek ennyi gyereket.EZ HOSSZÚFOLYAMAT.

Minden új generáció keresi a helyét.Most pedig minden szempontból válság van.Idő kell,amíg felálljon valamilyen rend.
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 16. 20:51

sziasztok ! Hozok egy két képet, emléket is...
Kedves Paggy, nem a melegről van szó hanem hogy az abnormalitás ellen az egyetlen lehetőség letenni a voksukat a normalitás mellett! Nekem nagyon tetszett a hitvallása, hogy többirányú megközelítéssel és lényegre törően teszi tisztába a témát. :flower1:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép 2018
Kép :)) :)) :))
Kép
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... 7872_n.jpg?[img]_nc_cat=110&ccb=1-6&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=kLl4KNuF0A0AX_snTGH&_nc_oc=AQnZqPOVIyXgOx6UgHjNLZEigGxI_iLi3uQUhQbEHLgeto0tZ-t4hYsYuStrAv4AYrM&tn=cBu6rHrnSlj0fZfx&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT_hOxYz_Q4Ih4h9ZJdbiBwt2Nx6sL62YHkutbLI7UoZ2A&oe=62A9B33F[/img]
Kép :x :ymhug: :movingflower: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 16. 20:54

Kata!A 2. hozzászólásomban válaszoltam a kommentedre.
HÚÚÚÚÚÚ,de különlegesek a képeid!!!!!! :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd :-bd
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 16. 21:00

Kedves Paggy, feltéve a kérdésed, persze hogy nem az a megoldás hogy öngyilkosok legyünk de nem is az, hogy mivel törvényileg akarják bevezetni Amerikában pl. hogy a csecsemő abortusz már normális dolog legyen egy éves koráig a gyereknek, az sem megoldás. Ahogy az sem hogy migrációval akarják az elöregedő népességet ellehetetlenítetni, az sem az.
Nyilván olyan új dolgokat kell megtanulni, taníttani, amely segít a felnövekvő generációnak új célokat és lehetőségeket teremteni.
Amúgy ez már nem a mi gondunk, hanem a mostani gyerekeké, és az ifjuságé! Számtalan olyan szakma születik, amelyre még a legvadabb álmainkban sem gondoltunk volna!
Amit feltettél holnap tudom meghallgatni, miközben rakodok itt az íróasztalon...mert mintha nem is csináltam volna rendet olyan világ van megint.!
Jó éjszakát mindenkinek! :x :ymhug: :-bd i-) :flower1: :littlehearth:
Ui-_ Éjjel nem tudtam aludni....1 és 2 óra között készültek a képek! Örülök hogy tetszik! :-bd :flower1: :littlehearth:
Avatar
Paggy
Hozzászólások: 10955
Csatlakozott: 2016. augusztus 23. 15:34

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Paggy » 2022. május 16. 21:04

Egyébként meg,persze,hogy frászban lesz egy férfiember,ha munkanélkülivé válva évekig otthon van.Mosogathat,viheti iskolába a gyereket.Nem tud hozzátenni a családi költségvetéshez.Ezt látva a fia mit gondol az apjáról mindenféle tapasztalat nélkül?Látja az anyját keményen dolgozni,látja,hogy az apja tehetetlen és még esetleg összecsúszott a helyzettől.Ki a fene tud azonosulni így?Hiába nincs igaza a fiatalnak,de ő tapasztalat híjján ítélkezik.Inkább választja a bizonytalan se ide se odatartozást nemileg.kifesti magát,fülbevalót tesz.Így lázad,keresi a helyét.Ugyanez a lányoknál is.Nem tudunk már igazi példát adni a fiataloknak,mert mi is bajban vagyunk.ÍTÉLKEZÉS HELYETT MEGÉRTÉS KELL!A probléma megértése.
Avatar
f.ági
Hozzászólások: 2668
Csatlakozott: 2016. február 28. 19:59
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: f.ági » 2022. május 17. 10:45

Sziasztok!
Tudom, t udom, megint elvesztem....
De még várok a holnapi napra, megyek végre egy másik kardiológushoz, mert megint rosszul lettem vasárnap hajnalban. Nem sok v álasztott a sürgősségitől el.
Szabálytalan szivverést mutat a vérnyomásmérő és most minden nagyon alacsony. előtte magas volt. Gyenge vagyok, de remélem mihamarabb most már véget ér a mizériám, mert nagyon unom.
Úgyhogy lányok olvasok majd vissza, most elég a napi teendő megcsinálása, meg talán filmezés, de azon is elalszok. Egy részt három napig nézek....
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 17. 12:23

Sziasztok Lányok!
Ági, hát úgy látszik ez a hétvége ilyen dolgokról szól. Nekem most per pillanat sikerült is kialudnom a helyzetet, de most hogy jön a vihar, hát még a szemem is húzza.
Mivel erős a szél ma sem mentünk sehova, s nem lett elintézve sem amit akartam. Jobbulást neked, is és Ildikónak is, Paggynak is, kinek miben legyen gyógyulás és előremenetel. :flower1: :littlehearth:

Paggy, az LMBTQ stb erőszakos nyomulása a borzasztó és emberi jogokra hivatkoznak. De ha a másik fél védekezik, és el is itéli ezt a fajta életmódot, pláne hogy kisgyerekeket akarnak érzékenyíteni, na ez az amiben nem lehet türelmesnek és megértőnek lenni. és itt nem a sima diszekről beszélek, hanem annak mélységeiről amit képvisel.
azt mondja hogy pl. ő nőnek érzi magát és ezért nők közé csukják le a börtönben, és ott meg sorra erőszakolja meg a nőket!
Most már kiderült ez is nem egy országban elindultak a perek végre! Mert attól hogy valaki elitélt, attól még senkinek nincs joga emberi méltóságában megalázni!
Mi van azokkal a lányokkal, akik úsznak évtizedeket áldoznak az eredményeikért, és egy férfi mert nőnek érzi magát indul a mezőnyben?! Csak mert a saját nemében ugye egy esetlegesen közepes kis senki, aki nem rúg labdába egy olimpián, de ott centerbe veri a hölgyeket? Ugyanez a súlyemelésben.
Csináljanak maguknak külön olimpiát úgy mérettessék meg magukat! Az lenne a fer, ha már annyira ragaszkodnak a másságukhoz!

Na téma részemről bezárva, csak annyira örültem hogy egyre több híresség meg mer szólalni a normalitás mellett!!!!
S jobb esetben nem lesz munkanélküli, vagy nem kerül börtönbe! Hát ez a nagy fene elfogadás a másik oldalról!

hozom a mai kenyeret
Kép
Ebbe csak 1odkg teljeskiőrlésű liszt van!
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 18. 20:26

A tegnapiból lemaradt a szeletelt változat..s elkészült a teljesen sima liszttel is készített kenyér! ;)
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
szép estét mindenkinek! :ymhug: :flower1: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 20. 12:36

Egy régi emlék
Kép
Kép

mai ebéd karfiolleves és sváb kanalas fánk
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

és egy nagy veszteség a világnak!
Elhunyt Vangelis :((
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 20. 12:38


de jó hogy rábukkantam! :-bd :movingflower: :littlehearth:
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 20. 12:40


Anyám... :)) :)) :))
Avatar
nildiko
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2016. február 28. 15:32

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: nildiko » 2022. május 20. 21:21

Sziasztok.
Még nem sikerült megerősödni. Tegnap még felszaladt a vérnyomáson magasra. Van egy eseti gyógyszerem, be kellett kapnom. és éjjel fél 2-re sikerült jobban lenni, el is aludtam. A délelőttöt és pár órát du. az ágyban töltöttem.
Vannak fotóim, akit érdekel.
Pitypang a kedvencem, nemsokára messze szállnak a magvak.
Kép
Kép
Kép
saját gyöngyvirág
Kép
Kép
Képcolors of friendship
akácvirágzás
Kép
füge
Kép
Ekkora az uborka, jó száraz a föld.
Kép
Kép
fűszernövény
i love you for always and forever
Avatar
Kata58
Hozzászólások: 7201
Csatlakozott: 2016. február 28. 16:12
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Van képem hozzá

HozzászólásSzerző: Kata58 » 2022. május 21. 6:26

Kedves Ildikó! De jó hogy bejelentkeztél! Ez a vérnyomásdolog nem éppen a kedvence az embernek, néha én sem akarom elhinni, hogy annyi amennyi, mert néha még akkor sem érzi magát topon az ember, ha norm. a vérnyomása, annyira be van állva arra, hogy esetenként egy magasabb tartományban van. De mikor átmegy a 15o tartományon akkor már én sem lejtek örömtáncot.
Amúgy szerintem a délutáni alvással és fekvéssel nincs semmi gond, ha nem déltől estig egyhuzamban van.
Most mi is rapszodikusan élünk, csak egy dologra próbálok odafigyelni az a rendszeres étkezés, de ez is inkább Samu miatt van.

Most visszafeküdt egy kicsit aludni, én meg azért tudok nyugodtan írni, mert még nem kell a reggelivel és a gyógyszereivel foglalkoznom, a magamét már bekaptam.

Gyönyörűek a képek, a pitypangot én is nagyon szeretem! Az akácos meg mintha lehullott volna a hó az erdőrészre! :-bd :flower1:
Gyönyörű a gyöngyvirágod is a kerítés háttérrel. :flower1: A bazsarózsa a füge, mind mind szempihentető látvány, az íriszek is, azzal szerencsére azért gyakrabban találkozom itt a betonrengetegben is. :D ~o) :movingflower: :littlehearth:

szépen nődögélnek az uborkáid, milyen jó lesz majd szedegetni róla, de meglepett hogy ennyire száraz a föld, azt hittem felétek több eső volt.
Itt volt egy reggeli eső, és csodás az illata, a nagyszoba tárva nyitva.
Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok! Ildikó vigyázz magadra, csak annyit csinálj, ami jólesik, és esetenként halaszthatatlan. :x :ymhug: :-bd :flower1: :littlehearth:

Vissza: “Társalgó”

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég